Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) zseko


zseko
veterán

Van egy oldal ahol vga-k, processzorok vannak összehasonlítva, ha ráálsz a grafikonra akkor azt veszi 100%-nak és ahhoz képest látod a többi teljesítményét, ennek tudja valaki a címét? Nem mentettem el múltkor mikor rámentem.

HR24.hu

(#1302) rocket válasza zseko (#1301) üzenetére


rocket
nagyúr

Computerbase?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1303) #19617792 válasza Crank467 (#1297) üzenetére


#19617792
törölt tag

Na persze, ha neadjisten egy ATI kártyával gond van, akkor az összes szar, meg a gyártó is... Ezt inkább nem kommentálom.

(#1304) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Azt, hogy tudom elérni, hogy tuning mellett is visszaálljon 2D-s órajelekre ?
A GPU visszaáll csak a memória marad fenn 1130 MHZ-n

(#1305) tomic válasza v!ct0y (#1304) üzenetére


tomic
addikt

Estere otthon leszek es meg nezem nälam mi a helyzet.
Alap feszes max tuningot neztel mar?

(#1306) szasz1


szasz1
tag

Sziasztok,

most állok VGA vásárlás elött, tudom hogy még friss ez a 6000es szériás radeon, az érdekelne hogy mik az első benyomások? érdemes kiadni érte azt amennyibe kerül? nincsen vele driver probléma, mint az már "rendszeres" a radeonoknál?

(#1307) lsc válasza szasz1 (#1306) üzenetére


lsc
nagyúr

mint az már "rendszeres" a radeonoknál Ha ennyire tudod /gondolom még nem volt radeonod/ akkor rossz topicot választottál, szerintem ne vegyél 68xx-et.

Az élet kegyetlen .

(#1308) tomic válasza szasz1 (#1306) üzenetére


tomic
addikt

Rendszeres problemat szerintem mar reg ell kellene felejteni. Többsegeben ati karilyaim voltak de sosem volt problemam.

(#1309) Ari18 válasza Crank467 (#1288) üzenetére


Ari18
őstag

Lehet én látom rosszul, de nem csak 3GHz-n megy a procid? :U mert te 3,8-at írtál. Ha igen, akkor nincsen miről beszélni, kevés alá 3GHz-n a Q6600.

(#1310) Crank467 válasza Ari18 (#1309) üzenetére


Crank467
csendes tag

deh igen 3.0GHZ! 3.8ghz az a régi procim e6500 csak nekem egy jezettömbe vanirva és még ott nem irtam átt

(#1311) rocket válasza Ari18 (#1309) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem keves egy 3ghz-es Q6600 1600x900-as felbontashoz, ne zavard ossze a vegen meg aztan lecsereli a fel gepet teljesen feleslegesen :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1312) Ari18 válasza Crank467 (#1310) üzenetére


Ari18
őstag

Akkor az a baj, hogy kevés alá a proci, azért lassú nálad ennyire a 6870.

(#1313) WesTM válasza Ari18 (#1312) üzenetére


WesTM
senior tag

Nem kevés. :N Ha nem értesz hozzá, legalább ne vezesd félre. :) :R

Crank467:Egy játék közbeni monitorozás nem ártana. Jó lenne látni, mi mennyire dolgozik. Ott valami nagyon nem jól szalad. :N

Riva tunerrel egy gpu és cpu kihasználtságot jó lenne látni. :K

mod.: Ott tényleg nem kerek valami. :N 16X pci-e sávon megy a dolog? Sanszos hogy ne, ez így nagyon kevés. Ha semmi se jó, akkor lekotorni az oprendszert, és újat húzni. :K

[ Szerkesztve ]

(#1314) Crank467


Crank467
csendes tag

meg néztem a kártya TERHELÉS alat csak anyit tudd magábol kihozni miért van ez?

(#1315) Ari18 válasza WesTM (#1313) üzenetére


Ari18
őstag

Pedig az. Nézd meg ezt meg ezt az eredményt. (stalker cop) Azonos gépek csak az egyikben Q6600-van a másikban pedig I5 750. 5770 cf társaságában.

szerk: Ahogy látom itt más problémák is vannak.
Crank467

Nézd meg Furmrak-al is, hogy terhelés közben is ilyen alacsonyak az órajeleid?

[ Szerkesztve ]

(#1316) Crank467


Crank467
csendes tag

nem tom milehet a gond:S

[ Szerkesztve ]

(#1317) Ari18 válasza Crank467 (#1316) üzenetére


Ari18
őstag

Indítsd el a furmark-ot és nézd meg gpu-zvel, hogy alatta is csak 550/755 jár-e a vga, vagy a normál 900/1050-en.

[ Szerkesztve ]

(#1318) KDavid17 válasza Ari18 (#1317) üzenetére


KDavid17
aktív tag

nem 550/775-ön jár neki, csak az átlagot mutatja a gpuz-vel.

(#1319) Crank467


Crank467
csendes tag

probáltam csinálni tesztet ez lett belöle:D

(#1320) SzlobiG válasza Crank467 (#1319) üzenetére


SzlobiG
félisten

A lényeg pont lemaradt a score.:D

(#1321) Ari18 válasza KDavid17 (#1318) üzenetére


Ari18
őstag

igaz, ott van kicsibe, hogy avg. Jó így segíteni valakinek, hogy nem válaszol a kérdésekre csak írkálja, hogy "nem tom mi lehet a baj" :U ha rendben vannak az órajelek, akkor csak a proci maradhatott, mivel már win újrarakása is megvolt.

(#1322) Crank467 válasza SzlobiG (#1320) üzenetére


Crank467
csendes tag

Unigine

Tropics Demo v1.3

FPS:
43.4
Scores:
1094
Min FPS:
26.2
Max FPS:
70.9
tess:)

(#1323) Gaboman


Gaboman
nagyúr

DroidMester látom linkelt be CF eredményeket.
Akkor én sem maradok ki a sorból az adatlapomon lévő konfiggal.

[link]

[link]

Legközelebb keress még nagyobb képeket.

[ Módosította: #65675776 ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1324) Crank467


Crank467
csendes tag

már mindenem végig futotam és szerintem ez DRIVER HIBA LESZ AZ TUTI! ha kijön majd a 10.12 majd talán azal jó lesz:)

(#1325) KDavid17 válasza Crank467 (#1314) üzenetére


KDavid17
aktív tag

próbáld meg másik gépben...
Mondjuk tuti, hogy nem a videókártyával vagy a driverrel van a baj.
Próbáld meg azt, hogy nagyobb feszt adsz a procinak(lehet, hogy nem stabil)
Vagy próbáld ki úgy, hogy mindent alapra állítasz a biosban.

[ Szerkesztve ]

(#1326) rocket válasza Ari18 (#1315) üzenetére


rocket
nagyúr

Attol mert lassabb mint az I5 750 meg nem lesz keves a Q6600.

#1324:Biztos lehetsz benne ez nem driver hiba, probald ki masik tappal.
#1314-ben mi alatt keszult a terheleses kep GPU-Z-ben?

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1327) Crank467 válasza rocket (#1326) üzenetére


Crank467
csendes tag

holnap megyek is és ezt kideritem:)

(#1328) SpeedR válasza rocket (#1326) üzenetére


SpeedR
őstag

Ez hogy lehetne már táp hiba? Ha nem elég neki a táp, akkor lekapcsol és nem az órajelet veszi vissza. Driver vagy vga hiba lesz ez.
CCC-ben ki van vajon kapcsolva az overdrive? Ha igen, akkor meg kéne próbálni egy másik gépben.

(#1329) rocket válasza Crank467 (#1327) üzenetére


rocket
nagyúr

Azert nem artana ha mar probalunk segiteni azt csinalnad amit tanacsolunk, es valaszolnal a kerdesekre, vagy kiprobalnad amit irtak, mert igy eleg nehez segiteni :)

#1328:Egyatalan nem biztos lekapcsol a gep ha elfogy a szufla a VGA alol.

#1330:Azokkal a kepekkel amit beraktal 20nm-es szobat lehetett volna tapetazni :DDD

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1330) Gaboman válasza Gaboman (#1323) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Oké, keresni fogok! :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1331) SpeedR válasza rocket (#1329) üzenetére


SpeedR
őstag

A vid.kari és a táp között nincs kommunikáció. A táp nem tudja arra utasítani a vga-t, hogy fogja vissza az órajelet, mert nincs számára elég dzsúsz.

(#1332) Ari18 válasza rocket (#1326) üzenetére


Ari18
őstag

Miért is? nem értem komolyan. Ha gyorsabb az i5-el, akkor értelem szerűen kevés alá a Q6600, hogy 100%-ra kihasználd a vga-t, főképp ilyen "alacsony" felbontáson.

Ha a táp nem lenne elég, el sem indulna a windows. A vga meg sípolna.

[ Szerkesztve ]

(#1333) Crank467 válasza SpeedR (#1331) üzenetére


Crank467
csendes tag

mindent mindent ki probáltam BIOS le defaultam mindent overdriver is kibekapcsoltam
deh semi

(#1334) SpeedR válasza Ari18 (#1332) üzenetére


SpeedR
őstag

Lehet, sőt valószínű hogy nem hajtja meg mindenhol 100%-on, de most az a kérdés, hogy miért nem kapcsol fel a kártya 900mhz-re. Elsősorban ez miatt szaggatnak a játékok, nem pedig a cpu miatt.

(#1333) Crank467
Driver reinstall is volt? Ki kéne próbálni azt a kártyát egy másik gépben...

(#1335) Crank467


Crank467
csendes tag

Holnap mindent kideritek Táp-lehet e gond vagy a proci lehet egyik sem lehet a VGA ennyit lehet az ati csak kiadot egy ilyen kártyát amit csak ennyit tudd csak:D

(#1336) SpeedR válasza Crank467 (#1335) üzenetére


SpeedR
őstag

Minden gyártónál előfordulhat hibás termék. Ezért van a garancia. Majd írd meg, hogy mire jutottatok.

(#1337) rocket válasza SpeedR (#1331) üzenetére


rocket
nagyúr

Termesztesen nem a tap utasitja.

"When the graphics card is not receiving enough power, it reverts to lower clock speeds to prevent your PC from locking up."

Link

Ennek a tunetei pontosan az ossze-vissza ugralo GPU kihasznaltsag, es/vagy az ossze-vissza ugralo orajelek.

#1332:Azert mert nem arrol van szo, hogy az I5 100% a Q6600 meg 85%, ezt irtad a #1312-ben:

"Akkor az a baj, hogy kevés alá a proci, azért lassú nálad ennyire a 6870."

Akkora CPU limitje ezzel a procival nem lehet 1600x900-ban, hogy a Crysis mediumon 20fps-el fusson.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1338) Ari18 válasza SpeedR (#1334) üzenetére


Ari18
őstag

Én is azt hittem, de azok átlag órajelek voltak, ezen a képen láthatod, hogy 900/1050-en van.

(#1339) SpeedR válasza rocket (#1337) üzenetére


SpeedR
őstag

Olvasd el azt is ami előtte van. Ez arra az esetre vonatkozik, amikor nincs bedugva a plusz tápcsati.

(#1338) Ari18
Hm, valóban. A kis avg. feliratot nem vettem észre. Így már erősen x aktás a dolog.

(#1340) tomic válasza v!ct0y (#1257) üzenetére


tomic
addikt

Csak az órajelet veszi vissza , memot nem.

(#1341) Ari18 válasza SpeedR (#1339) üzenetére


Ari18
őstag

kb jah :DDD mindenesetre kíváncsi leszek a végeredményre.

(#1342) rocket válasza SpeedR (#1339) üzenetére


rocket
nagyúr

Pontosan ugyenez tortenik amikor nem kapja meg a megfelelo kakaot a kartya.

#1335: Furmarkot is tanacsoltak mar, hogy probald ki ami a GPU-t stresszeli, de mintha write only modban lennel :)
Erdekes lenne latni mit mutat a GPU-Z Furmark alatt.

"lehet az ati csak kiadot egy ilyen kártyát amit csak ennyit tudd csak"

Hat persze, a tesztek is azt mutatjak, hogy a Crysis 1600x900-ban mediumon 20 fps-el fut.
Szerintem csereld be NV kartyara, te mar az elejen lesz@roztad a kartyat anelkul, hogy kicsit tovabb gondoltad volna a torteneseket.

Driver hiba azert nem lehet mert akkor masnal is kellett volna jelentkezzen az alacsony teljesitmeny, CPU limit ekkora nem lehet, arra meg nem valaszoltal a CCC-ben nincs-e veletlenul minden maxra allitva (8xSSAA stb.) amitol esetleg VGA limitesek lettek a jatekok.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1343) sakal83 válasza tomic (#1308) üzenetére


sakal83
addikt

Szerencséd volt, hogy nem vettél ati57xx-et a megjelenésekor, 2 hónapig volt -ha jól emlékszem- szürkehalál problémám...

(#1344) Gaboman válasza sakal83 (#1343) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én vettem ASUS 5770et akkor, semmi gondom nem volt vele.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1345) SpeedR válasza rocket (#1342) üzenetére


SpeedR
őstag

Saját tapasztalat?

(#1346) rocket válasza sakal83 (#1343) üzenetére


rocket
nagyúr

Nekem mar megjelenes elott par nappal megvolt a HD5770, tobb mint 1 evig hasznaltam, es sose lattam GSOD-t.
GSOD problema gyakrabban elofordulo volt mint mas hibak, de ettol fuggetlenul kar altalanositani mint ahogy az divat lett.

#1345:Nem, de tudom hogy igy van, azt nem irtam minden VGA tud hasonlot, mert ugye sokaig nem volt clock/voltage gateing.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1347) SpeedR válasza rocket (#1346) üzenetére


SpeedR
őstag

Honnan állapítja meg a vga, hogy a táp mennyi áramot tud neki leadni? Semmi dokumentációt nem találok a témáról.

(#1348) rocket válasza SpeedR (#1347) üzenetére


rocket
nagyúr

Ha tudnam mar leirtam volna.

Ez eleg jol osszefoglalja a lenyeget:

"Also, systems do not necessarily crash due to being underpowered. It is often the case that some computers will experience a 'bottlenecking' effect when put under stress. I experienced this while I was still using the stock psu that came with my case. Games, utilities, etc would run fine until it was apparent that the computer was using power that exceeded the capacity of the psu, ie. during games. This happened most often in battlefield 2 and 2142 when there was a lot of artillery on screen (which I've been told uses both gpu and cpu to create the particle effect). The system did not crash, but my frame rates would drop into the teens. This would even happen in Quake 4 when I had the graphics quality turned down. I've now got a psu that can more than handle my system components and have yet to experience the same problems, my frame rates stay reasonably consistent no matter the situation.

Keep in mind the fact that gpu's and cpu's do not draw the maximum voltage from your power supply at all times and that their specifications quote the maximum power that they will draw. This will make the 'bottlenecking' idea easier to understand."

Igy hirtelen korbe nezve mas forumokon se mindenki ert egyet ebben a temaban :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1349) Crank467 válasza rocket (#1342) üzenetére


Crank467
csendes tag

Tessék 3dMARK

[ Szerkesztve ]

(#1350) rocket válasza Crank467 (#1349) üzenetére


rocket
nagyúr

A 3DMark az nem Furmark :) (Furmarkot lehet ablakban is futtatni, igy tudsz kepet csinalni egyszerre a GPU-Z es a Furmakbol)
Szinte nem is volt GPU aktivitas, hany pontot kaptal?
Jobb lenne egyebkent AIDA64 logja, az sokkal pontosabban irja a dolgokat.
Lehet kifogtal egy gyari hibas kartyat, holnap ahova viszed az legyen az elso kiprobaltatod egy masik gepben.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.