Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Abu85 válasza Crank467 (#1450) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor ennyi a dolog. A platform limitálja a kártya képességeit. Igazából semmi sem rossz, csak a Crysis nem tudja kihasználni a Q6600 négy magját. két magból gazdálkodik általában a játék, és abban az új processzorok jobbak. A Q6600 már elég régi fejlesztés, ebből a szempontból.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1452) Crank467 válasza Abu85 (#1451) üzenetére


Crank467
csendes tag

deh pl. a Assassin's Creed II minden levan véve low-ra és szagat:S majd most felrakom a Metro 2033 letesztelem madj ezel hogy milyen:)

(#1453) Gaboman válasza Crank467 (#1447) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ezt a tesztet DX11ben lenne jó végigfuttatnod és azt belinkelned, DX9 már nem mérvadó. :N

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1454) SzlobiG válasza Gaboman (#1453) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem, de látszik, hogy a vga-val semmi gond nincs az a Q6600 kevés oda ott ahol csak 1/2mag van használva ahogy abu is írta régi fejlesztés az már.

(#1455) Genji


Genji
őstag

Gigabyte GV-R685D5-1GD van vélemény? Főleg az érdekel mennyire hangos a hűtése. Köszi!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#1456) P.O.W. válasza Genji (#1455) üzenetére


P.O.W.
tag

Az F3-as bios felrakása után szinte hangtalan. Nagyon jól végzi a dolgát a hűtő terhelés alatt is.

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#1457) mepet válasza DroiDMester (#1442) üzenetére


mepet
addikt

CF-fel kipróbáltam a Lost Planet bench-et.

Csak a szokásos Fatal Error.
Unigine + Vantage + Dirt2: Nálam ennyi program viszi a CF-et. Már kb általánosíthatjuk, hogy a többi játék és teszt nem fut 6870CF-fel (nálam)... :((

Az új COD lopott verziója futott hiba nélkül, remélem, ha megveszem a boltban 12-ért, az sem fog hibázni...
És csak azéret kell, hogy megvegyem, mert a Medal of Honor is szétesik a CF-től, így nem tudok csak egy videokarival lövöldözni, az meg szégyen, mikor 2 van a gépben.
Ez milyen világ, hogy először el kell lopjak egy játékot, hogy megvehessem. :D

(#1458) Crank467


Crank467
csendes tag

Metro 2033 probájátok ki dx 11 nagyon szépen elmegy semi szagatás elég jó még olyat akartam volna kérdeni hogy a q6600 még birnám-huz 3.0ghz? nem lehet ne még egy kicsit huzni nem tudd valaki valamit:)

(#1459) Crank467


Crank467
csendes tag

Dirt 2-nem tudja valaki hogy kell beálitani a dx 11?-ett?

(#1460) SzlobiG válasza Crank467 (#1459) üzenetére


SzlobiG
félisten

Alapból DX11-be megy ha olyan hardvert észlel.

(#1461) Crank467 válasza SzlobiG (#1460) üzenetére


Crank467
csendes tag

kösszike majd meg lesem:)

(#1462) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Találtam egy tesztet [link] , ahol videókártyáknak, többek közt a 6850-nek is a saját fogyasztását mérik le, tehát a DC-n felvett fogyasztást.

Én egy hasonló mérést szeretnék csinálni.
Szerintetek mi lehet a gyakorlati megvalósítása ennek a mérésnek ?
Egyenlőre csak egy HD4670-hez kellene, vagyis a PCI-E portot mérném "csak".
Láttam ilyen szalagkábeles PCI-E "hosszabbítót" már, csak baromi drágán árulják, azzal elvileg viszonylag egyszerű lenne, csak az 5db 12V-os ágat, és a 4db 3,3V-os ágat kell megszakítani [link] .
Van ötletetek, hogy honnan tudnék olcsón beszerezni ilyen PCI-E hosszabbítót ?

[ Szerkesztve ]

(#1463) alibaba78 válasza DroiDMester (#1442) üzenetére


alibaba78
őstag

Lefuttattam 2 fele felbontason is. 1680x1050ben, es fullhd-ban is, alaporajeleken.

Nekem ebbol az jon le, hogy 1680-ban procilimitem van.

mod.: A jatek belso benchmark-javal keszult.

[ Szerkesztve ]

(#1465) Crank467 válasza alibaba78 (#1463) üzenetére


Crank467
csendes tag

procilimit nekem is ugyan ilyen fps-em van Lp2 dx 11 procilimit az mi?

(#1466) TTomax válasza mepet (#1457) üzenetére


TTomax
nagyúr

Bakker mintha magamat látnám "x" idővel ezelőtt ugyan így egy CF-el...de amúgy sli-nél is voltak furcsa dolgok,igaz kevesebb de én ebbe már beleuntam..unokatesóm nem véletlen mondja,hogy gpu-ból egy kell de az combos legyen... sajnos az új karikkal mindig gond van egy ideig míg ki nem jön egy rendes driver mindenhez.. nekem szerencsém volt,mert az nV ki tudta magát kísérletezni a GF100-al.... ne legyen igazam,de valami azt súgja lesz gond bőven az új radeonokkal is..ezzel az a gond,hogy mire kiforrott driver lesz addigra lefutnak a nagy tesztek,és nem biztos hogy ez kedvezni fog az új szériának... amitől meg kérdéses lesz az árverseny... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1467) zseko válasza mepet (#1457) üzenetére


zseko
veterán

OFF:
Nem vagy egyedül :D Amilyen tré volt a játékkihozatal mostanában, meggondolom mielôtt megveszek egy játékot. Amelyik kiadó meg tojik a játékosokra és még demót sem hajlandó kiadni hogy ki lehessen próbálni, azért meg látatlanba egy fillért nem fizetek nekik kipróbálás nélkül. Ha tetszik úgyis megveszem, persze nem az eszetlen túlárazott 10+ ezer forintokért mint szeretnék :) Csak 2e-el számolva is bôven 100e környékén van a tervezett játékok ára :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#1468) Kroni1 válasza Genji (#1455) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem ilyen van. A BIOS-t frissiteni kell a honlapjukról, mert javitottak a ventivezérlésén és utána nagyon pöpec a kártya, ennek a duplaventis hűtésnek semmi hangja a VGA meg 36-38C alapon a gépemben!

(#1469) ati2


ati2
őstag

Most melyik driver a legjobb a 6850-nek?
XP és Win7 32 -höz is kellene.

(#1470) mepet válasza zseko (#1467) üzenetére


mepet
addikt

Az a szégyen az új Cod-ban pl, hogy nem is tetszik, csak azért venném meg (már kételkedem), hogy a legmodernebb grafika mellett tudjak pusztítani!
Az új NFS meg olyan árkádra sikerült, hogy az kimarad az tuti.. :DD

Mi a véleményetek, érdemes most eladni a második 6870-est, vagy egy a karácsonyi káosz utáni platformcsere egy csapásra megoldhatja az egyedi CF parákat?

(#1471) mepet válasza mepet (#1470) üzenetére


mepet
addikt

Támadt egy új 5letem a CF-nél felmerülő problémák megoldására: szerintetek lehet értelme megpróbálni 32bites windows 7-tel is?

(#1472) alibaba78 válasza alibaba78 (#1463) üzenetére


alibaba78
őstag

Tevedtem! 3.6ghz-re huzott i5 750-nel is ugyanezt az eredmenyt kaptam, ugyhogy visszavonom korabbi allitasomat a cpu limitre vonatkozoan.

Crank467: Azt nevezzuk proci limitnek, amikor a processzor egy adott felbontason nem tud elegendo adatot tovabbitani a vga-nak, ezert az nem tudja leadni a tenyleges teljesitmenyet.

(#1470) mepet: En nem adnam el! :N 1-2 honap, es tokeletesen fog mukodni. En is beszerzek meg 1-et hamarosan....

[ Szerkesztve ]

(#1473) Genji


Genji
őstag

Beálltam a sorba és váltottam egy 460GTX-ről egy Asus 6850-re. :) 1000/4600on megy 1,25v-al. Van progi amivel 1000 fölé lehet húzni a gpu-t? Mennyi a még elfogadható hőmérséklet? Terhelve 70-80fok még belefér?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#1474) kop8


kop8
őstag

Beléptem a 6850-es clubba:) egy 2ventis gigával!

Kipróbálom mit bir!

A Crysis wars minden maxon Xp-n 1280*1024-ben 8* álsímítással!

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#1475) tomic válasza Genji (#1473) üzenetére


tomic
addikt

És előrébb vagy vele ?

(#1476) lsc


lsc
nagyúr

Passzív 6850 [link].

Az élet kegyetlen .

(#1477) Kelvin válasza lsc (#1476) üzenetére


Kelvin
őstag

Ez nagyon szép!

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#1478) Genji válasza tomic (#1475) üzenetére


Genji
őstag

A tuningal vagy a cserével? Tegnap estém volt eddig rá, nagyon nem tudtam kitesztelni, de 768as 460asról váltottam és 5Kból megvolt a csere, ezért azt gondolom megérte. Ja és fogyasztásban mindenképpen beljebb vagyok! :P

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#1479) wittman


wittman
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Belefutottam egy jó kis problémába HD6850-el és valami nagy árulás van szoftver oldalon.

A lényeg az, hogy a hiba csak windows 7 x64-en jön ki és nem csak nekem. Már az AMD fórumán többen jeleztük a problémát.

Szóval néhány játéknál Crysis(Warhead is) Battlefield Bad Company 2, Flaming Cliffs 2, COD:BO... nekem csak a Flaming Cliffs 2 van meg...

A hibajelenség: ezen játékok futtatásakor grafika terhelés alatt pár perc után a videójel megszűnik, stanby-ba kapcsol a monitor, a hang megy tovább kb 10másodpercig, majd eltorzul és befagy, közben a háttértároló dolgozik... a visszajelző LED alapján, majd leáll az is és a számítógépben csak a ventilátorok pörögnek, de nem is kapcsol ki a gép és nem is indul újra, csak reset gomb hatására.

Driver: Catalyst 10.10 mindegyik hotfix-el csinálja, de nekem is 10.10e van jelenleg, ami minden másnál rendben van.

Windows XP x86-on Catalyst 10.10b-t használok és ott nincs ez a hiba jelenség a Flaming Cliffs 2-vel.

Előző vga kártyám Gigabyte HD4850 OC 1GB kártya volt azzal nem volt ilyen hibajelenség windows 7-ben. Mielőtt vga csere volt a Catalyst drivert (10.8-as) leszedtem, csökkentett módban driver takarítás megvolt.

A Catalyst 10.10-es tökéletes működik minden más játékban és vga tesztekben.

Armed Assault II OA tökéletesen fut több órán keresztül is, StarCraft II Ultra grafikán szintén semmi probléma. Csak ezekkel játszok, meg Flaming Cliffs 2 szimulátor amin nálam kijött a hiba.

Grafika tesztrogik Furmark, UH, UT, AVP bench, HAWX 2 bench mind órákon át tökéletesen fut.

Az AMD fórumán többen jeleztük a hibát. Akik jelentették a hibát, azoknak szinte mind Gigabyte HD6850-es kártyája van, de van egy Sapphire HD6850-es jelentkező is már. Azt is megfigyeltük, hogy többségünknek Gigabyte alaplapja van, de van akinek Asus.

Hogy bonyolítsam a dolgot, mindenki megfelelő táppal rendelkezik, én pl. FSP Bluestrom II 500W-os van.

Mindenki próbál rájönni a hibára, tesztelünk is, írtunk az AMD feedback-nek is többen...

Sokaknak az a fura, hogy a grafikai teszt progik simán futnak több órát és több játéknál nincs ilyen hiba jelenség. PL. Metro 2033, FarCry 2, Maffia2, nekem ARMA 2 OA, StarCraft2, ...stb.

Alaplapon legújabb bios, de még ilyen kompatibilitási javítás nincs, ha esetleg erről lenne szó. Bár érdekes hogy, csak win 7--nél van ez a hiba.

Hardver környezet amit használok, bár a profilomban ott van:
Alaplap: Gigabyte GA-MA770-UD3 rev2.0 bios FKb
CPU: AMD Phenom II X4 965 3,4GHz nincs tuning
Memória: Geil Ultra DDR2 800MHz nincs gyári időzítésen és feszültségen
VGA: Gigabyte HD6850 1GB, nem volt tuning
Táp: FSP Bluestorm II 500W, 30A-es 3,3V és 5V-os ág, 12V-os 20A ág
HDD: 1db Seagate 500GB Sata2
optikai: 1db pioneer dvr-108-as író

Flaming Cliffs 2 szimulátorban jött ki nálam a hiba és csak akkor, ha a szárazföld fölött repülök olyan magasságba, ahol még bőven látszanak a fák, épületek, utak, stb...
Ha tenger fölött repülök akkor nincs probléma...
Próbáltam több állítást a megjelenítés minőségében, de mindegy volt, hogy ha 4XAA 16XAF és SSAA-t használtam, vagy mindent kikapcsoltam. Catalyst AI alapon(teljesítmény).
A vga-integrált HDaudio letiltása se hozott javulást.

A gond ott van, hogy akik ezt a hibát észlelték, azoknak windows XP-n nincs ez a hiba, csak win7 x64 Catalyst 10.10 bármelyik hotfixel.

Szóval megy az agyalás, hogy most win7 hiba vagy Catalyst driver vagy alaplap+vga inkompatibilitás van a dologban.

Szóval várom az okfejtéseket, hátha valaki találkozott ilyen jelenséggel már korábban.

Ha lehet kerüljük az offtopicokfejtéseket, mint hogy a winfos, meg gigabyte fos, meg Ati(AMD) Radeon fos...

HD5970, HD5800, HD4800-as sorozatnál nincs ilyen jellegű hiba, tesztelve...

Abu85 nézz már utána, hogy nem-e tudnak erről a hibajelenségről AMD körben...

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#1480) GödiAli válasza wittman (#1479) üzenetére


GödiAli
tag

Sziasztok!

Sajnos ezt a problémát én is érzékeltem! Leggyakrabban a NFS SHIFtnél jön ki, viszont annyit észrevettem h ha húzva van a kártya sokkal hamarabb megadja magát, még alapon akár 1-2 órát is megy! Remélem hamar rájönnek a hibára!

Lap: ASUS M4A88TD-V EVO bios 1401
Vga: Giga 6850

(#1481) ///Krisz\\\ válasza wittman (#1479) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Nekem ugyan ez GTA IV és Black Ops-nál, de nekem 32 bites win7 van fent a többi infót megtaláljátok a nevem alatt. (Én egy ideig féltem is, hogy esetleg a fánkos teszt haza vágta a kártyát, mert az után jött elő ez, de nem ez volt a hiba hanem a Balck Ops azt hiszem 12 pályája elején csinálja ezt, a GTA IV-be pedig teljesen össze-vissza.) :O

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1482) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok! Nekem egy Amd Phenom II X4 B55 @ 3,2ghz procim van,és azt szeretném megtudni,hogy ehhez a procihoz melyik vga ajánlatosabb. Gtx460 vagy Radeon 6850?
:)

(#1483) lsc válasza tomaszka88 (#1482) üzenetére


lsc
nagyúr

Mindkettő jó, de én inkább a radeont venném. A gépedről lehet többet tudni, felbontás ?

Az élet kegyetlen .

(#1484) Genji válasza tomaszka88 (#1482) üzenetére


Genji
őstag

Fogyasztást mérlegre téve nem kérdés, h Radeon.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#1485) gyiku válasza wittman (#1479) üzenetére


gyiku
nagyúr

mi van, ha pl asus biost raksz a vga-ra, akkor is elojon a hiba?

hüllő

(#1486) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Persze lehet, gigabyte ga-880gm-ud2h alaplap,4gb ddr3 1600mhz ram,radeon 4670 1gb vga,és a felbontás 1920x1080 led monitor. Most készülök majd vgát venni és ezért kérnék tanácsot,hogy ehhez a konfighoz melyik lenne jobb. Köszönöm a válaszokat..

(#1487) Ari18 válasza wittman (#1479) üzenetére


Ari18
őstag

Nekem win7 64 és a Crysis,+ Warhead, CoD BO gond nélkül megy, nem szűnik meg a videojel. :U

(#1488) alibaba78 válasza Ari18 (#1487) üzenetére


alibaba78
őstag

De neked 6870-ed van. :U

(#1489) Crank467


Crank467
csendes tag

nekem a 6870néll még mindig ugyan ez van hogy szagat rajta a gémek majd most irtam a cég-nek szerintem Garis lesz a kari:)

(#1490) Ari18 válasza alibaba78 (#1488) üzenetére


Ari18
őstag

Igaz, azt hittem, hogy 6870-el is fennáll ez a probléma.

(#1491) wittman válasza Ari18 (#1490) üzenetére


wittman
aktív tag

Igen! Egyenlőre csak a HD6850-es kártyákat érinti és csak Win7 x64-el jelezték a hibát egyre többen. Nekem XP x86 tökéletes catalyst 10.10b-vel.

www.vmh59.hu

(#1492) DroiDMester válasza Crank467 (#1489) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nincs azzal a kártyával semmi GOND az összes tesztprogram hiba nélkül lement ahogy néztem a képeidet! És az eredmények is annyi amennyinek lenni kell! Ne csinálj magadból még nagyobb Hülyét A gépedben van gond elképzelhető hogy a winyód rossz próbálj kölcsönkérni egy viszonylag gyors winyót és a játékokat arra feltelepíteni NE a RENDSZER winyóról menjenek a játékok! :K

(#1493) wittman válasza gyiku (#1485) üzenetére


wittman
aktív tag

Bios-t már frissítettem, de csak gyári gigabyte-ost a ventilátor szabályozás miatt. Az előtt is megvolt a hiba...sajnos.

Asus bios-t biztos nem töltenék bele...

www.vmh59.hu

(#1494) mepet válasza wittman (#1491) üzenetére


mepet
addikt

"Egyelőre"? :DD A pesszimista :)

(#1495) wittman


wittman
aktív tag

Na igen jogos!

Remélem más típust nem érint...

Az AMD még nem válaszolt, csak a moderátorok okoskodnak, meg azzal jönnek, hogy 5970-esen meg 5870-es ezek a játékok nem csinálják ezt a hibát...A legjobban az tetszett, hogy azt akarták nekünk bemagyarázni, hogy a kisebb energia fogyasztású 6850-nek több áram kell, mint az 5870-nek...holnap tesztelem a tápomtól erősebb táppal. 12V-on 25A áganként. 3,3V-os és 5V-os ágon is 25A.

Lesz egy win7 új telepítés update nélkül. Csak a friss driverek kerülnek fel, meg a nálam hibát kiváltó játék: Flaming Cliffs 2

www.vmh59.hu

(#1496) ati2


ati2
őstag

Megjött a sapphire 6850-em.

A hőfokoktól nem vagyok elájulva, IDLE 55°C 40% venti, Furmark alatt 77 °C 70% venti.
Lehet az öreg 965P PCIX 1.0-ás lapomat nem csípi, mert nekem is ugrál a GPU desktop alatt, mint [Vasinger!]-nek :W Ahogy nézem mindkettőnknek régi GIGA lapja van.

Terhelve a tempóval legalább meg vagyok elégedve a 8800GT után :B

Valaki tudja miért fix 99% a GPU load Unreal Engine 3 alatt?

(#1497) SzlobiG válasza ati2 (#1496) üzenetére


SzlobiG
félisten

Örülj neki, hogy fix 99% kivan használva a gpu.:U

(#1498) Vasinger! válasza ati2 (#1496) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A LAP miatt lenne ez? :F
Hm... ez érdekes. Erősen felkeltette a figyelmemet. De csak akkor járok komolyabban utána, ha nem beta BIOS lesz fent a kártyán és friss w7-tel 10.12-es driver lesz fent és akkor is ezt produkálja.

Azért csak 99%-on megy, mert van egy korlátozás az újabb 5k,6k ATI-kban, ami nem engedi, hogy 100%-on mennyen a GPU, hogy megnövelje a VGA élettartamát.

Melyik BIOS van fent és melyik Driver?

[ Szerkesztve ]

(#1499) ati2 válasza SzlobiG (#1497) üzenetére


ati2
őstag

Ja csak a 8800GT nem csinált ilyet az alien breed alatt, és azon is röccenés nélkül ment.
A BF2BC alatt meg 50-80% csak a GPU load, pedig az rendesen megfingatta a 8800GT-t.

Vasinger!: Nekem régi lapom van nagyon (giga 965p ds4), az utolsó végleges bios van rajta, XP és Win7 32 alatt is ugrál a GPU desktop alatt.

De most sokkot kaptam, ha DXVA-n 720P-s filmet nézek akkor beáll fix 300-ra a GPU és hűvösebb mint IDLE :C
A legdurvább, ha az utorrent abalak fent van szinte folyamatos a 775 MHz, ha lerakom traybe akkor visszaáll.

Gyanús, hogy ez valami catalist bug lesz bizonyos lapokkal.

[ Szerkesztve ]

(#1500) Vasinger! válasza ati2 (#1499) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én a VGA-d BIOS-ét kérdeztem. Nah mind1.

Remélem én is, hogy csak BUG amit javítanak és nem fog így maradni. Nem fogok ez miatt új lapot venni. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.