Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) rocket válasza Bone123 (#1849) üzenetére


rocket
nagyúr

Az nem az atlag GPU load.
Melegebb, bar olyan ossze-vissza meresek vannak ha visszanezel a topikban, hogy valoszinuleg rosszak a diodak amiket hasznalnak.

#1850:Egyelore minden kaphato HD6870 referencia kartya, feszt meg lehet emelni MSI Afterburnerrel.
ASUS-ra is 3ev gari kene legyen, szoval 1 evet lenyelt a bolt.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1852) andras888


andras888
aktív tag

Egy Sapphire PCIE HD 6870 1GB GDDR5 /2/ (nem referencia szúrtam képet) mennyit ér meg bontatlanul 2 év garral?

[ Szerkesztve ]

(#1853) alibaba78 válasza katt777 (#1850) üzenetére


alibaba78
őstag

Egyelore mindegyik referencia, tehat barmelyiket valaszthatod. En azert voksoltam az asus-ra, mert gyari oc-s (15mhz+ :D ), es van gari a tuningra. A kabeleket nemsokara megnezem neked. :)

(#1854) alibaba78 válasza alibaba78 (#1853) üzenetére


alibaba78
őstag

Megeloztek......, elnezest, de nem lattam! :B

(#1855) tomic válasza katt777 (#1850) üzenetére


tomic
addikt

Shapphire-hoz még hdmi kábel is van!
Amúgy minden kábel van hozzá amit kérdeztél.

[ Szerkesztve ]

(#1856) andras888 válasza alibaba78 (#1853) üzenetére


andras888
aktív tag

#1852-es beszólásomban nem referencia 6870-es van, szerintetek mennyibe fáj egy ilyen?

(#1857) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Na, már sajnos fagy is a rendszer. Úgy tűnik a Catalyst és a Win7 32bit grafikus vizuális felülete galibákhoz vezet, nem tudom másnál is előáll-e a probléma.

Először akkor fagyott le a rendszer, amikor Catalyst Control Centeren keresztül próbáltam a képernyő fényerejét csökkenteni, 'OK' után fagyás. Aztán mivel az újraindítást követően a Win7 vizuális felülete szürke egyszerű stílusra váltott (mindenféle effektek és átmenetek nélkül), megpróbáltam betölteni a saját Win7 stílusomat, de megint fagyás. Harmadjára egy Catalyst un- és reinstall következett (kipróbáltam a sima 10.10-et is), de a Firefox ablak lecsukásakor - ami szintén egy kis vizuális effekttel jár - megint lefagyott a rendszer. Most a Windows alap videokártya drivere viszi a cuccot és pár Win7-es effekt hiányzik is (pl. átlátszó tálca, pár animáció), így pedig szabadon tudom állítani a Win7 stílust, nincs fagyás.

Roppant érdekes, mert ezelőtt pár óráig nyúztam a rendszert rendesen, játszottam is egy keveset (a GTAIV-el jól futott aztán pár perc után egy tipikus GTA hiba miatt leállt), de ez a fagyásdi csak akkor kezdődött, amikor a színbeállításokhoz nyúltam. GPU, CPU hőmérsékletek rendben vannak, az előző kártyával meg semmi gondja nem volt a Win7-nek. Tipp hogy mi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#1858) tomic válasza andras888 (#1856) üzenetére


tomic
addikt

225 euro-ért már rendelhetsz.
[link]
Német oldal. Adj hozzá kb 5-10%-ot. Általában annyiba kerül otthon a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#1859) ///Krisz\\\ válasza Bone123 (#1857) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

win7-et újraraktad hardver csere után?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1860) andras888 válasza tomic (#1858) üzenetére


andras888
aktív tag

kösz a válasz! :R legalább tudok mostantól következtetni hogy kb mennyibe fog kerülhet egy kártya :DD

(#1861) alibaba78 válasza andras888 (#1856) üzenetére


alibaba78
őstag

Honnan szerzel olyan kartyat, amit nem is lehet kapni? Hogy mennyit er, ezt neked kell eldontened. A neten nincs fellelheto ara, igy sajnos nem tudok segiteni.

mod.: Mar megint lemaradtam. :D Ez nem az en napom.

mod 2: Te sem vagy magyar?!

[ Szerkesztve ]

(#1862) Bone123 válasza ///Krisz\\\ (#1859) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Nem.

(#1863) ///Krisz\\\ válasza Bone123 (#1862) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

ha ilyen gondjaid vannak akkor érdemes lenne megpróbálni. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1864) Bone123 válasza ///Krisz\\\ (#1863) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Muszáj lesz, de ha van tipped még mielőtt erre adom a fejem...

(#1865) ///Krisz\\\ válasza Bone123 (#1864) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

gigabyte-ot vettél?

nem szóltam, vissza olvastam és látom, hogy gigát :D
a catalyst-ot ne az amd oldaláról töltsd le, hanem a gigabyte oldaláról (nem a hotfixes lesz ott csak a sima 10.10-es, de szerintem inkább működjön normálisan a kártya...)
nekem a képfrissítéssel voltak ilyen gondjaim az amd oldaláról leszedett verzióval, de felraktam a gigásat és máris minden szép és jó lett. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1866) Bone123 válasza ///Krisz\\\ (#1865) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Gigabyte 6850OC (ehhez nincs elérhető BIOS frissítés).

Most pl. feltettem a karihoz mellékelt drivert (8.782RC2!) egy uninstall és driver sweeper után, és amikor a szürke win7 stílust megpróbáltam a saját grafikusra tenni, most épp' azt írta ki h "Az AMD illesztőprogramja nem válaszol a Windows visszaállította az előző beállítást" (tehát most nem volt fagyás) Mindenképpen az illesztőprogi-driver és a Win7 között áll elő a hiba, de h ez kártya, driver vagy Win eredetű...

[ Szerkesztve ]

(#1867) ///Krisz\\\ válasza Bone123 (#1866) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

szerintem vagy a driver vagy a win7 a ludas először töltsd le a giga oldaláról a drivert próbáld meg azzal és ha úgysem jó akkor rakd újra a win7-et. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1868) Bone123 válasza ///Krisz\\\ (#1867) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Hm. Kipróbálok egy olyat h CSAK display driver és nuku egyéb maszlag.

(#1869) ///Krisz\\\ válasza Bone123 (#1868) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

egy próbát megér, majd mindenképpen írd le, hogy segített-e. most megyek, de holnap megint leszek akkor majd elolvasom. :)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1870) Bone123 válasza ///Krisz\\\ (#1869) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Most olvastam, hogy másnak is gondja akadt az Aeróval (Win7 vizuális effektjei, kikapcsolhatók). Viszont a jelenlegi rendszerrel, hiába driver sweep és hotfix, nem tudtam sem az RFacort, sem a Mafia II-t elindítani. Vagy súlyos driver hiba, vagy windows resinstall kell vagy a karival van a gond. A win7 install következik, ha nem segít, vissza az egész és jöhet az 5770.

(#1871) ///Krisz\\\ válasza Bone123 (#1870) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

az mit jelent, hogy nem tudtad elindítani? (kiírt valami hiba üzenetet?) a gigabyte oldaláról leszedettel próbáltad már (driver)? a win7 újrahúzása segíteni fog valamit, de ezt hogy nem indul a játék szerintem valami más okozza. (legfrissebb DirectX fent van?)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1872) andras888 válasza alibaba78 (#1861) üzenetére


andras888
aktív tag

70 ért van itt debrecenben, az hogy ha megrendelem mennyi idő alatt kapom meg az másik kérdés, de van:DD
Az éredkelne hogy ha megjelenne itt aprón mennyibe fájhat egy ilyen garosan, bontatlanul?
Lehet rosszul tettem fel a kérdést, mennyivel ér többet a többihez képest reálisan kb 60,65 igazából ez érdekelne :F

(#1873) katt777 válasza rocket (#1851) üzenetére


katt777
félisten

Azt szeretem, amikor nyelik a gart. :((
MSI AB-rel lehet? Nekem még egy AMD-kártyán sem működött, de ha ti tapasztalatból azt mondjátok, akkor úgy legyen. ATT-szal nem lehet? Mert azt jobban szeretem. (Hja, még válogatok is. :B )

alibaba78: Nem mind ref, itt van az említett Sapphire. Ez meg azért tetszik, mert hasonló hűtés van a mostani karimon, és ezzel a szép nagy ventivel nagyon halk.

andras888: A Sapphire nem szokott extra árat kérni a SE-féle hűtésekért, nekem is ref. árban volt az 4870SE. Szóval 60k alatt meg kéne lennie, legalábbis a friss árakat nézve (56-65k a HD6870, nyilván nem az utóbbi helyen vásárol az ember).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1874) Bone123 válasza ///Krisz\\\ (#1871) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

2D-s menübe be tudok menni, de amikor 3D-s menü van (az Aero is 3D effektekkel operál) vagy elkezdi betölteni a játékok 3D részét (vagy Napoleon TW esetében meg kellene a 3D képnek jelennie), akkor sötétre vált a képernyő, és olyan, mintha rossz felbontás/frekvencia lenne beállítva és a kari/rendszer az átállítással próbálkozna. A vége vagy fagyás, vagy ALT+CTRL+DEL. Win7 reinstall indul hamarosan, aztán ha az sem oldja meg, lehet sima Giga 6850-at kérek a bolttól, lévén az a hotfix előtt lett kiadva és új BIOSa is van. Ez a kari sztem az elmúlt 10 napban jött le a gyártósorról és a driver még csak nem is hallott róla. A gond hogy hogy fogok én rájönni h driver vagy kártyahiba a 3napos cseregarancián belül? (Gyanús egyébként már az, hogy a driver mappa neve az install CD-n 8.782RC2)

(#1875) Bone123 válasza DroiDMester (#1835) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

"Van egy FRISS 10.11.es Driver! És ELVILEG támogatja a HD68xx és már a HD69xx szériát is! Aki vállalkozó kedvű az tehet egy próbát és kipróbálhatja! (lehet orvosolja a Stand By. hibát is)"

Mellesleg ez miféle driver? Hivatalos/nemhivatalos?

(#1876) katt777 válasza Bone123 (#1874) üzenetére


katt777
félisten

Nem mindegy neked? 3 napon belül cseréltetheted a kártyát, ha bármi hiba van vele. Az újat megint. Ha nem cserélteted ki, és mégis hibás, akkor várhatsz heteket/hónapokat a bevizsgálásra/cserére, és még az is lehet, hogy nem újat, hanem javítottat kapsz.
Attól, hogy a kártya most jött le a gyártósorról, a konstrukció lassan már negyedéves, a drivernek ismernie kellene. AMD-nél persze ez feltételes mód.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1877) GödiAli válasza Bone123 (#1875) üzenetére


GödiAli
tag

Sajnos nem jó semmire:

Installed the New Catalyst 10.11 beta

Deleted (again) the profiles and cache folders from the Crysis "My games" folder.

Ran Crysis in DX10 mode, Very High. I made it past the cutscene in Paradise Lost. I thought I had solved the problem. Until 2 minutes after it crashes again.

10.12-ről tudunk már vlm-t?

(#1878) andras888 válasza katt777 (#1873) üzenetére


andras888
aktív tag

kösz a választ! :R

(#1879) wasek75


wasek75
csendes tag

Sziasztok! Tegnap érdekes dologgal találkoztam, kíváncsi voltam mennyi FPS-el futnak a játékaim. (MSI Afterburnert használtam a monitorozáshoz) COD BO, NFS Shift ill. a Bioshock-kal próbálkoztam. A összes játéknál a max fps megállt 60-nál, egy hajszállal se ment feljebb,mintha valami gátolná. Korábbi karimmal (5850 MSI) COD BO alatt vígan hozta a 80-90 FPS-t, de a többi gameben se voltak hasonló gondok.Szintetikus tesztekben az átlagnak megfelelően teljesít az új karim. A 10.10 hotfix-t használom. Szerintetek mi korlátozza a karimat?

(#1880) SpeedR válasza wasek75 (#1879) üzenetére


SpeedR
őstag

vsync-et lődd ki!

(#1881) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Közben visszatettem a 3850-t és a másodrendszer (szintén W7 32bit) stabilan működik, játékok, Aero stb, szal új kari és/vagy driver lesz a hiba.

(#1882) katt777


katt777
félisten

Kicsit durván árazták be a GTX570-eket ahhoz képest, mennyivel gyorsabbak a 6870-nél. :Y
Mit tudtok arról az optimalizálási eljárásról, amit Guru3D szerint az AMD csinál mostanában a drivereiben, hogy a képminőség árán gyorsabbak legyenek? Szerintük "remélhetően" majd kiveszik, de valóban így lesz? (Na, ezt megkérdem C topicban is.) Régen azért hagytam ott az nV-t, mert ilyeneket csinált, most meg az nV képminősége jobb (láttam shotokon is, még ha nem is kirívó, de nem szeretem, ha átvernek). :W

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1883) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Helló

Valaki mondja már meg nekem gyorsan, hogy az asus voltage tweak 6870-ét lehet cibálni rendesen tuningban?
Köszi

(#1884) martin66


martin66
senior tag

Üdv!
Az normális, hogy az assassin's creed 2 Full hd-ba, full grafon szaggat néhe és ilyen 28 FPS-m van Sapphire hd 6850-em van?

(#1885) wasek75 válasza SpeedR (#1880) üzenetére


wasek75
csendes tag

A meglepő h pont 60-nál áll meg a dolog minden gameben.Köszi a tippet, ha haza érek megpróbálom a v-sync kikapcsolni. A CCC-ben gondoltad?

(#1886) SpeedR válasza wasek75 (#1885) üzenetére


SpeedR
őstag

Azért 60, mert az lcd-k általában ennyit tudnak kirajzolni másodpercenként. Úgyhogy hiába kapcsolod ki, igazából semmi értelme. Annyit tudsz vele elérni, hogy a gyors jeleneteknél szétesik a kép.
Igen CCC-ben, illetve játékon belül is lehet állítani sok esetben.

[ Szerkesztve ]

(#1887) ///Krisz\\\ válasza Bone123 (#1881) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

még mindig nem válaszoltál arra, hogy feltetted-e a legfrissebb DirectX-t? és szerintem mielőtt vissza viszed a kártyát próbáld meg újra tenni a winfost (nem veszítesz semmit). a driver nyugi ismeri ezt a karit, mert ez ugyan az mint a sima HD6850 csak húzva van (ha most én felhúznám ennyire a sima HD6850-emet akkor ugyanott lennék ahol te és működne)
a catalyst-ban minden alapon van, nem piszkáltad?

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1888) ///Krisz\\\ válasza GödiAli (#1877) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

erre a hétre ígérik. már nagyon várjuk. :D

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1889) Bone123 válasza ///Krisz\\\ (#1887) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Új win7, ugyanaz a történet, Aerótól kifagy. Nem találtam meg hogy hol lehet DX-t frissíteni Win7 alatt, de feltette a valszeg a novemberit amikor az NFS HP-t felraktam (ami persze fagy). Radeon 3850-el a rendszer teljesen stabil és a játékok mennek. Nincs semmi húzva a gépben és alap, gyártótól származó WHQL driverek vannak felrakva. Gigabyte-hoz adott, 10.10 és 10.10e hotfix mind ugyanazt produkálja, 3D effekek vagy játék indítás és fagyás.

(#1890) ///Krisz\\\ válasza Bone123 (#1889) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3&displaylang=en

ezt töltsd le, futtasd és magától felteszi a legfrissebbet. ha új a win7, catalyst alapon és a directX se segít akkor nincs több ötletem, hogy mitől lehet ez.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1891) SpeedR válasza Bone123 (#1889) üzenetére


SpeedR
őstag

Rossz a kártya, ne szenvedj vele többet. Vidd vissza!

Cseréld be egy 460-ra. ;] ;] ;)

(#1892) pete_21


pete_21
addikt

Hi!
Megjött a Gigabyte 6850-es kártyám. Jól működik, de kicsit hangos. Gondolom ez amiatt van, hogy a ventit 73%-on pörgeti idle-ben. Itt van róla egy kép. Érdemes lefrissíteni az új bios-ra? Csak kicsit félek, hogy a gari elúszhat a bios-frissítés miatt...
Ti frissítettétek?

(#1893) SpeedR válasza pete_21 (#1892) üzenetére


SpeedR
őstag

Tedd fel nyugodtan. Nem úszik el a gari.

(#1894) Bone123 válasza SpeedR (#1891) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Sajnos nem ismerem az nVidia kínálatát, de mintha a 460 többet fogyasztana és hangosabb is lenne, mint a 6850. Ha szerinted ez hibás karira utal, lehet h ugyanerre cseréltetem vissza, vagy a sima Giga 6850-re ami másoknak rendben fut (driver bakikkal). Ez fagy 3D-re.

(#1895) Bone123 válasza Bone123 (#1894) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

De ha már nVidia:EZ a 460GTX vajon jó alternatívája a 6850-nek? Giga, hasonló hűtés. Milyen ennek a teljesítménye, áramfeltvétele-hangja a 6850-hez képest?

(#1896) polonic válasza Bone123 (#1895) üzenetére


polonic
félisten

Itt van teszt a ph-n, nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#1897) k.rudolf


k.rudolf
tag

Sziasztok ! :D
Reggeltem a fórumra mert látom itt sok a jó szakértő :D

Rögtön ide csöppentem mivel hogy én is egy HD 6870 karit szeretnék venni de van egy kicsi kérdésem amibe nem tudok belenyugodni :S

Sapphire HD 6870 -> Ezt szeretném megvenni a héten és olvasgattam teszteket össze vissza már hogy a GTX 470-es kari jobb meg minden de árban mondhatni egyformák.
Teszteknél a GTX 470 és a HD 6870 attol fugg melyik játéknál egymást taszitottak vagyis kb 3fps különbseg votl közöttuk átlagosan viszont egy UNIGINE HEAVEN tesztet nézve a GTX 470 -es 10FPS el többet mutatott a DX 11 és Extreme tessalation beallitásnál ezen elgondolkoztam azonnal hogy most a GTX 470 jobban és erőteljesebben kihasználja a DX 11-et ? :O

Légyszives irjatok hogy most melyik az a kari amelyiket megéri venni és amelyben biztosan később sem fogok csalódni tehát azért a normális fps pl a crysis 2-nél is meglesz : DDD /// <3 Crysis :D ///

Lehet hogy felmerül majd egy olyan válasz is hogy vegyek jobbak akkor pl HD 5970 vagy milyen is van de nem akarok sokat belekölteni ez a 200-230 eurós karik nagyon is elégnek bizonyul :D

Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat :D

(#1898) polonic válasza k.rudolf (#1897) üzenetére


polonic
félisten

Nézd meg az itteni ph tesztet, ott van belinkelve.
A két kártya között szinte nincs különbség teljesítményben, néhol hol az egyik, hol a másik gyorsabb minimálisan. Árban viszont nem biztos az, hogy egyformák. A 6870 56 ezer, a 470 pedig 63 ezer körül van.
A másik dolog a fogyasztás és melegedés. A 470 jóval többet zabál. és jóval forróbb is mint a 6870. A fogyasztást az előbb említett tesztből láthatod.

Az unigine bencmarkkal meg nem igazán kell foglalkozni. Játékra kell a kártya vagy benchmarkolni?
Aztán a crysis 2 is meg fog érni egy misét szerintem, amikor olyan hírek voltak, hogy az NV beleinvesztált nem tudom hány millió dollárt a fejlesztésbe. Ebből ugye te is le tudod vonni a következtetést.

Úgyhogy szerintem a 6870-et vedd. Meg egyébként sem írnám egy ATI topikban, hogy NV-t vegyél. :)

(#1899) k.rudolf válasza polonic (#1898) üzenetére


k.rudolf
tag

Köszi polonic a gyors választ !

:D Igen én is olvastam a hogy a NV tobbet is eszik meg 90fokos a hőmérséklete a ATI -é viszont 70 :)

Játékra akarom használni játékban meg télleg a ATI volt a jobb hmm :D igy belegondolova biztosan jo lesz ez a kari :D

Köszi szépen :)

(#1900) polonic válasza k.rudolf (#1899) üzenetére


polonic
félisten

Nincs mit!
Viszont most látom félreírtam az árat. A keresésnél 6850-et írtam be a 70 helyett. :D
Az árban tényleg igazad van, a 70-es olyan 60-61 körül kezdődik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.