Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#8301) SipiBcs válasza AtHoS (#8298) üzenetére


SipiBcs
őstag

Köszönöm a segítséget. Tegnap a MediaMarkban éppen ezeket a lehetőséget nézegettem. 2-3000 Ft-ból megoldható a dolog. Ha jól értelmezem, akkor a hangot külön kábelen kell vinnem?

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#8302) FireKeeper válasza AtHoS (#8300) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jaaa, bocsi, azt hitted a kártya jelét akarja valaki felvenni :B

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#8303) FireKeeper válasza FireKeeper (#8302) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

na, még elírás is, hittem

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#8304) bpx válasza SipiBcs (#8301) üzenetére


bpx
őstag

igen, a hang külön kábelen megy (csak hdmi-vel megy együtt a kép+hang)

(#8305) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

szóval én most készülök új kártyát venni de nemtudom eldönteni melyiket vegyem ATI Sapphire Radeon HD 4830 (bocs ha nem ez a pontos neve) kép vagy az XFX ATI Radeon HD 4830 -at (bocs ha nem ez a pontos neve) kép szóval a véleményetekre volnék kíváncsi

PS4

(#8306) blazsey2 válasza mrhitoshi (#8305) üzenetére


blazsey2
senior tag

Én az XFX-re szavazok mert nálam tökéletesen megy,de a Sapphire-al se jársz rosszabbul :K

PSN ID:blazseydr

(#8307) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

és te mit gondolsz az XFX-ről ? elviszi a mostani legjobb játékokat ? meg milyen teljesítményű ?

PS4

(#8308) bpx


bpx
őstag

#8306 blazsey2: jó akkor én meg a Sapphire-ra :)

#8307 mrhitoshi: ugyanolyan jó mind2
nálam 1280*1024-es felbontáson bármit elbír az újabb játékok közül legmagasabb beállításokon 1-2 kivétellel (kb. a crysis-on kívül más nem is jut eszembe)

(#8309) kriszbon válasza mrhitoshi (#8305) üzenetére


kriszbon
őstag

Azért nem ártana tudni hogy milyen proci/lap/táp/egyebeket tartalmaz a géped, és hogy mekkora felbontásra szeretnéd.
Nem túl nagy az igénye a kártyának, de azért van ami alatt nem érdemes ilyen erős kártyát venni, egyébként Sapphire! :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8310) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

hát figyelj szerintem elég jó ahhoz a gépem hogy egy ilyen kártyát befogadjon de leírom ;)

alaplap
ASRock A780GMH/128 MB, csatlakozása PCI-E 2.0
Tápegység: KHC 580W
Processzor: AMD Athlon X2 5000+
Memória: 2GB

nemtom mit kérsz még :D de ha kell még valami akkor leírom és am nekem a játékok futatásához visszatérve szerintem nekem olyan 1200X1000 kb pontosat nemtom fejből elegendő :)

[ Szerkesztve ]

PS4

(#8311) blazsey2


blazsey2
senior tag

A héten szétszedtem a kártyát egy kis takarítás végett,és ha már szétszedtem újrapasztáztam a gpu-t is [link].Jót tett neki :K

PSN ID:blazseydr

(#8312) kriszbon válasza mrhitoshi (#8310) üzenetére


kriszbon
őstag

Annyira azért nem :D A proci alapon sok játéknál kevés lesz ehhez a kártyához, főleg hogy alacsony felbontásban fogod használni. Legalább 3Ghz környékére érdemes lenne felhúzni hogy szépen gördülékenyen menjenek a játékok.
A táp így hogy 580-as elég, a ram is egyenlőre elmegy még. ;)

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8313) GuB3Ra válasza mrhitoshi (#8310) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

[link]

Daark minimalism

(#8314) CHIPman válasza kriszbon (#8312) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Hát, ha te rábíznád a gépedet egy HKC tápra, az egyéni szocprobléma, én dobnám a kukába helyből.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#8315) kriszbon válasza CHIPman (#8314) üzenetére


kriszbon
őstag

Ezt add be őneki hogy nem jó az a táp semmire(szerintem úgysem hiszi el)! :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8316) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Üdv!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy lehetne-e növelni a videókártyám memóriáját?
Videó memóriát nem lehet valahol a memóriából kicsit átengedni?

Válaszaitokat előre köszönöm! :R

Szép napot!

(#8317) kriszbon válasza Cimbooora (#8316) üzenetére


kriszbon
őstag

Minek neked a +memória? Egyébként nem és ha lehetne is akkor sem mennél vele semmire, mert csak visszafogná a kártyát.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8318) bpx válasza Cimbooora (#8316) üzenetére


bpx
őstag

1. legfeljebb, úgy, hogy olyan kártyára cserélsz, amin több van :)
2. nem

(#8319) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Tudom hülye kérdés volt ez, csak azt nem értem hogyan tudom megnövelni azt az értéket amit a GTA IV kiír... mint pl.: Ezt hogyan csinálja egy HD4830assal, amikor csak 512 a max :((

Erre lennék kiváncsi :U

(#8320) Speed® válasza Cimbooora (#8319) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

GTA4 topik 1. hsz.:
"Grafikai korlátozások feloldása:
hozz létre commandline.txt néven egy szöveges fájlt a játék főkönyvtárában, majd másold be a -norestrictions -nomemrestrict kapcsolókat. ezzel feloldod a grafikai (nomemrestrict) és memória (nomemrestrict) korlátozást. ezen a módon egyéb beállítások is elérhetők, a teljes listát a játék Readme fájljában találod."

(#8321) TTomax válasza Speed® (#8320) üzenetére


TTomax
nagyúr

1.3-as patch után nem müködik,csak elötte....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8322) Cimbooora válasza Speed® (#8320) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

De nem az.... hanem az h ennél a videónál 1455 memória van, amikor csak 512es a 4830-as, amúgy tudom állítani

(#8323) Piloss válasza Cimbooora (#8322) üzenetére


Piloss
senior tag

gondolom használva van az -availablevidmem kapcsoló :U

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#8324) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Helló!

Win7-hez melyik verziójú att-t érdemes leszedni? Akár egy linket is szívesen elfogadok:-)

(#8325) lsc válasza zeorsdfd (#8324) üzenetére


lsc
nagyúr

[link]

Az élet kegyetlen .

(#8326) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

nekem HKC 5580 tápom van nem pedig 5550

PS4

(#8327) kriszbon válasza mrhitoshi (#8326) üzenetére


kriszbon
őstag

Tökmindegy mert a HKC-n van a hangsúly, hogy megbízhatatlan és sokszor gyenge!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8328) pikámer


pikámer
tag

Üdv Mindenkinek!

Nézegettem a 4830-as karik árát és ezt találtam.
Érdemes ebben gondolkodni?

Kösz elöre is.

Ami azelött a tiéd volt,az most a másé.Ami azelött jò volt ,az most rossz.Ami ezelött okosság volt,az most lopás,s ami azelött lopás volt,az most törvény.S mindezt együtt ùgy nevezik,hogy Szocializmus. "Wass Albert".

(#8329) bpx válasza pikámer (#8328) üzenetére


bpx
őstag

[link]

[link]

az ára viszont nagyon jó

(#8330) pikámer válasza bpx (#8329) üzenetére


pikámer
tag

Igen ezeket elolvastam már ha igaz akkor legnagyobb hátrányuk ezeknek a Force3d-s kártyáknak,hogy 100% megy a ventijük azonkivül teszik a dolguk semmi különös.
Én egy 4670-ről váltanák (Gigabyte) aminek hasonlóan üvöltött a ventije gyárilag és szabályozni sem lehetett de én egyszerüen 5V-ról müködtettem és hangtalan volt + hütött is kérdés,hogy egy 4830 esetében ezt alkalmazva elegendő lenne a hütés?
Kösz!

Ami azelött a tiéd volt,az most a másé.Ami azelött jò volt ,az most rossz.Ami ezelött okosság volt,az most lopás,s ami azelött lopás volt,az most törvény.S mindezt együtt ùgy nevezik,hogy Szocializmus. "Wass Albert".

(#8331) lsc válasza pikámer (#8330) üzenetére


lsc
nagyúr

Annyiért megéri, legrosszabb esetben teszel rá egy acs1-et meg egy csendes ventit, 6e körül megúszod, de valószínűleg az 5 V-ra kötés is elég .

Az élet kegyetlen .

(#8332) pikámer válasza lsc (#8331) üzenetére


pikámer
tag

Hmm elgondolkozom mert Itt a PH-n 20 körül mennek a használtak-ennyiért az árgépen újak között lehet válogatni.
Kösz a választ :R

Ami azelött a tiéd volt,az most a másé.Ami azelött jò volt ,az most rossz.Ami ezelött okosság volt,az most lopás,s ami azelött lopás volt,az most törvény.S mindezt együtt ùgy nevezik,hogy Szocializmus. "Wass Albert".

(#8333) #31757056 válasza pikámer (#8330) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szerintem szabályozatlan ventivel nagyon fel tud melegedni a 4830. Lényegében egy majdnem 4850 ami alapvetően kazán, a gyári hűtésével főleg.

(#8334) VKalman


VKalman
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Sapphire 4830-om 512 ddr3 és szép nagy hűtő van rajta... nem is melegszik viszont egyre hangosabb :((

azon gondolkodom, h milyen egyedi hűtéssel lehetne a mostani hűtőt leváltani..

köszi

(#8335) fagy53 válasza #31757056 (#8333) üzenetére


fagy53
nagyúr

Félig igaz ez, de a majdnem az 20-25%, ennyivel kevesebb az SP. Másrészről az AC S1 rev.2 amiről szó volt az imént, alapvetően passzív hűtő, nem olyan hatásfokkal hűt mint a gyári vagy az L2. Az 5V-os 9-12cm-es ráerősített venti simán 60°C környékén tartja és teljesen hangtalan.

(#8336) #31757056 válasza fagy53 (#8335) üzenetére


#31757056
törölt tag

Persze, ezt a hsz-t én is úgy gondoltam, hogy a gyári visszaszabályozott megoldások nem az igaziak. Az S1 értelemszerűen egészen más. De pl a gyári visszaszabályzott sapphire dual slot, az melegszik mint a picsa. :) Gondolom a többinél is ez lenne, ha kb ugyanakkora a borda rajtuk.

(#8337) fagy53 válasza #31757056 (#8336) üzenetére


fagy53
nagyúr

A gyári hűtőt még nem próbáltam 5V-on, de nem is fogom! :D

(#8338) kriszbon válasza #31757056 (#8336) üzenetére


kriszbon
őstag

"sapphire dual slot, az melegszik mint a picsa." :F Hát ha neked load 60 fok sok akkor igazad van! :P

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8339) #31757056 válasza kriszbon (#8338) üzenetére


#31757056
törölt tag

mondom, visszaszabályozott :D

(#8340) kriszbon válasza #31757056 (#8339) üzenetére


kriszbon
őstag

Jaa az valahogy kimaradt, de minek mikor amúgy se hangos szerintem. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8341) #31757056 válasza kriszbon (#8340) üzenetére


#31757056
törölt tag

Attól függ mihez képest. Például a mi electrolux porszívónkhoz képest tényleg halk :D

(#8342) lsc válasza #31757056 (#8341) üzenetére


lsc
nagyúr

Sapphire 4830-am van kétvezetékes ventivel, 2d-ben 1%os ventivel 35 fokos, 3d-ben meg nem volt még soha 70 fokos . 60 fok fölött már 50 %-on megy a venti ott már ugyan van hangja, de túlzottnak nem mondanám . A hűtési teljesítménnyel semmi baj nincs, akit zavar az a zaj az meg variáljon, amennyiért vesz rá egy hűtőt meg ventit annyiért már lehet venni his iceq 4850-et, azt csak be kell rakni és kész .

Az élet kegyetlen .

(#8343) #19617792 válasza kriszbon (#8340) üzenetére


#19617792
törölt tag

Hát, szerintem kicsit zajos. :F Nálam ha 1%-on, ha 29%-on van a venti, ugyanannyi a fordulatszáma ~1800 körül és nekem hangos. Jól hűt, de zajos. Kellene egy AC S1. :D

Kicsit tuningoltam a 4830-at (sajnos csak 640 SP), 700/1000 teljesen stabil (lusta vagyok screenshotokat készíteni :D), alapon hagyott hűtővel csak OCCT-ben ment 80 fokig, játékokban 60 fok körül van.

RivaTuner nem megy nálam, ATT sem, csak a CCC, meg az AMD GPU Clock Tool, 725/1000-en próbáltam a karit, OCCT alatt fagyogat-hibázik. :(

[ Szerkesztve ]

(#8344) kriszbon válasza #19617792 (#8343) üzenetére


kriszbon
őstag

Én elégedett vagyok a hangjával, mert ami most bent van a gépben az sem halkabb idle módban. Pedig az egy 4670 GDDR4-es kártya [link] kb ilyen, de nem pontosan, de most nincs kedvem képet keresgélni róla.
Ja az enyém PWM-es, mármint a 4830 őőő 4850 :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8345) #19617792 válasza kriszbon (#8344) üzenetére


#19617792
törölt tag

Aki belenyúlt a jóba és 800 SP-s 4830-at fogott... :D
A 4670 GDDR4-ek egyformák, csak a hűtőn lévő burkolat más. AC L2 Pro hűtő van mindegyiken.

(#8346) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Üdv!
Lenne egy olyan gondom, hogy amikor bedugom a monitor kábelét a videókariba, és úgy bekapcsolom akkor nem megy a ventije, és képet sem ad.
Amikor kihúzva(monitor kábele) indítom el, akkor pedig a videókari ventije elindul, de ha utólag bedugom a kábelt akkor nem ad képet, és továbbra is megy a ventije.

Viszont ami fontos lehet még, hogy kb a háccsó 2 csatinál van egy kis világító "led" és pirosan világít(asszem az a leégés elleni ventilátor vagy mi)

Szóval mi lehet a gond? :F

Előre köszönöm válaszaitokat! :R :R

(#8347) kriszbon válasza Cimbooora (#8346) üzenetére


kriszbon
őstag

Ha minden igaz nem kap kraftot a kártya, szerintem ellenőrizd le hogy a tápkábele jól van e bedugva.
Hát azt nem tudom hogy indításnál hogyan lehet túmelegedés. :F

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8348) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Bocs idióta vagyok, elírtam.

Tehát a kis piros led az over temperature protection jelzőleje.

A kérdés továbbra is fenn áll.
üdv!

(#8349) Cimbooora válasza kriszbon (#8347) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

Nem, a tápkábel oké, mert amikor kivan húzva akkor jelez a 2. led hogy nincs táp.
Ha bedugom elalszik. Tehát van tápja.

üdv

(#8350) kriszbon válasza Cimbooora (#8349) üzenetére


kriszbon
őstag

Esetleg vedd ki a kártyát és rakd vissza újból, ha még nem próbáltad azt. :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.