Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#7901) TA68


TA68
senior tag

Lemértem a gépem fogyasztását mind a két videokártyával.

Sapphire HD4670 1GB DDR3

-2D 84W
-3D 124W

Asus EAH4830 512MB DDR3

-2D 114W
-3D 198W

[ Szerkesztve ]

(#7902) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

üdv emberek!

Sztetek HD 4830 CF vagy 4870 1GB éri meg jobban? ( nem elfogultan )

P35 chipsetben mennyire lenne hatása az egyik PCI-E 8* os sebességének a CF-re?

[ Szerkesztve ]

(#7903) fagy53 válasza NovaBlue (#7902) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem elfogultan, a P35-tel nem is gondolkodnék CF-en. Én habozás nélkül a szingli 4870 1GB-t választanám, még akkor is ha a 4830-asok 1GB-sak lennének, ezt nem írtad!
Biztosabb és spórolósabb megoldás a 4870. :)

(#7904) CHIPman válasza NovaBlue (#7902) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Döntsd el, hogy a memória vagy a sebesség kell inkább, és válassz. CF-nél nem adódik össze a memória.
szerk.: a legolcsóbb 4830 512 iponban 27k. Ebből 2 az 52k. Amiből már 4890-et lehet venni, az meg simán veri a legtöbb helyen a 4830 CF-et, és még a memóriája is több. Na meg 1X16x, nem 1x16+1x8.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#7905) Speed® válasza NovaBlue (#7902) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Elfogultság nélkül, ha már ennyi pénzt akarsz költeni, legyen kihasználva.
4870/1GB, abból is egy jóféle VaporX ha már csak 3k-val több a simánál..

(#7906) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

a helyzet az az, hogy van már egy 4830-am 512MB-os.
ujjonnan nem is akarok venni karit mert vannak itt aprón már 18-19k ért is.

néztem teszteket és ott a 4830 CF jobb volt mindenben mit egy 4870.

nekem ha CF-ben gondolkodom akkor "csak" max 20k-t kell rádobni és nem kell vesződni a karim eladásával.
Viszont ha eladom a karim mittudom én 17k-ért és hozzádobok 20-at 4870-1G csak kapok használtan.
vélemények?

mindenki a 4870-et ajállja. :B

(#7907) lsc válasza NovaBlue (#7906) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha ezt a tesztet megnézed akkor látható hogy a 2x8-as felállás cf-nél már kevés lehet, a p35 lap meg ilyen . A cf-nél még az is lehet gond hogy nem mindegyik játék támogatja, ott csak egy 4830-as teljesítmény lenne . A 4870 1 gigás jobb választás, cf akkor érné meg talán ha a lapod tudná a 2x16 pcie felállást . 38 körül lehet venni 4870 1 gigás karit újan, nem egy helyen .

Az élet kegyetlen .

(#7908) Speed® válasza lsc (#7907) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

P35 16/4es, a P45 a 8/8as. Szóval eszembe nem jutna P35be 4830CF.

(#7909) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

és szerintetek a C2D e6400-esem meghajtaná a 4870-et ( 6400@3GHz,3.2GHz )

ha 4870 akkor 1GB-os vagy elég az 512-es?
1680*1050 ben játszok maximum és úgy hallottam/olvastam, hogy ott még elég lehet a 512MB!
vélemények?

(#7910) lsc válasza NovaBlue (#7909) üzenetére


lsc
nagyúr

Azon az órajelen elég a proci, ha az 1 gigás nem sokkal drágább /3-4e/ akkor inkább azt, elnézve az újabb játékokat később jól jöhet .

Mod Speed(R) : Rosszul emlékeztem, de ha a 8-as nem elég a 4-es még gyengébb .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#7911) Speed® válasza NovaBlue (#7909) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1680x1050 miatt leginkább VGAlimit van, szóval bőven elég a proci.
Ami a VRAMot illeti, szerintem megéri az 1GBos ilyen szinten már.

(#7912) fagy53 válasza NovaBlue (#7909) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nekem a 1680x1050-es felbontáshoz még elég a 4830 512MB, de ha 4870-est vennék csakis 1GB-ost! :)

(#7913) AXisBOLD válasza fagy53 (#7912) üzenetére


AXisBOLD
addikt

elég 1680x1050-hez az 512 :Y, csak office alatt vagy játékok is mennek :DDD. bocs.

de most komolyan, mivel játszol?...csak érdekel.

Aurea mediocritas

(#7914) cowboy_bebop válasza AXisBOLD (#7913) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Pedig elég nálam is dunsztig 1680*1050-ben. Biztos van 1-2 játék amiben kijön a +512 MB, de azok a címek nem érnek meg plusz 6-7 ezret.

(#7915) fagy53 válasza AXisBOLD (#7913) üzenetére


fagy53
nagyúr

Elég, a NecroVision használ 840MB-ot, azaz 340MB-ot foglal el a rendszermemóriából, de az FPS így is 30 felett van. Az ArmA2 640MB-ot foglal le, azaz 140MB fogy a rendszermemóriából, de itt sem ez a szűk keresztmetszet, hanem a proci. :)
Más játékok kb megelégszenek az 512MB-tal, a GTA4 nekem nincs meg és nem is lesz. ;]

(#7916) AXisBOLD válasza fagy53 (#7915) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ehem, köszi.

procid mennyin megy? gta4-et ne is tedd fel. nálam 12xx-ben közepes beállításokkal épp hogy jól megy :(((. de így meg az az agyondícsért grafika nem valami jó.

Ezt a Necrovision-t meglesem :).

cowboy_bebop: azokat a címeket elvből nem szabadna feltenni, mert hihetetlen hogy nem tudják jobban optimalizálni. az a 2100MHz az adatlapodon hogy jön ki?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#7917) kriszbon válasza AXisBOLD (#7916) üzenetére


kriszbon
őstag

"az a 2100MHz az adatlapodon hogy jön ki?" Pl. effektív :P

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7918) AXisBOLD válasza kriszbon (#7917) üzenetére


AXisBOLD
addikt

jólvanna, lányos zavaromban 3-al akartam osztani és úgy elég vénig lett volna :B

viszont ez a burnout paradise elég rendesen kikészíti a kártyámat. 719/1074-nél járok és a belassított ütközéseknél ezerrel felpörög, úgy hogy megint elkezdett rezonálni a burkolat :C. ilyenkor örülök hogy nem egy sapphire-ac s1 kombót raktam össze :W.

Aurea mediocritas

(#7919) kriszbon válasza AXisBOLD (#7918) üzenetére


kriszbon
őstag

Asse tom hogy mi az, majd valamikor utána nézek, de minek is amikor játék nem ment már vagy 3 hete a gépen :D Nem is értem méé nem jó nekem az integrált :DDD Talán mert azért néha elindítok valamit, pl. (Ezt a 96kb-ost) nézd meg ez talán nem fekteti ki a kártyád, de azért ne 2D-be próbáld ;]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7920) AXisBOLD válasza kriszbon (#7919) üzenetére


AXisBOLD
addikt

azért ki nem fekteti, de zörög mint az állat.

éjjel toltam a burnoutot és a barátnőm felébredt és megkérdezte hogy mi ilyen rohadt handos a gépben :C.

rohadt zavaró, most megint szerelgethetem, meg támaszthatom alá hogy ne zörögjön :W. kurv@ XFX.

Aurea mediocritas

(#7921) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

ramokat érdemes 1050 fölé húzni, vagy csak sütöm őket, teljesítményben meg nincs változás?

Aurea mediocritas

(#7922) blazsey2 válasza AXisBOLD (#7921) üzenetére


blazsey2
senior tag

A ramokat hülyeség húzni a gpu a mérvadó.Ráadásul a ramok húzásával jobban melegszik.

PSN ID:blazseydr

(#7923) kriszbon válasza AXisBOLD (#7921) üzenetére


kriszbon
őstag

Szerintem csak tesztre érdemes. Én amúgy vagy alapon használok mindent a kártyánál, vagy 4850 órajelen és kész :D
Mod: (#7924): Annyit tudnak stabilan, de sok játék nem szereti, így ritkán használom úgy!

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7924) AXisBOLD válasza blazsey2 (#7922) üzenetére


AXisBOLD
addikt

na erre voltam kíváncs, köszi.

meddig érdemes húzni a memót?

kriszbon: nálad is 1175 van írva memóra. de ez elég magas ahhoz képest hogy nem húzod :F

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#7925) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

az is érdekelne hogy érdemes-e venni X3 720BE-t ehhez a vga-hoz, mert a topikjában "lehurrogtak", hogy ahol a 3,2-re húzott X2-m kevés ott már kevés lesz a 4830 is, szal felesleges a 3 magos. most már nem veszek csak a véleményetek érdekelne.

és megköszönném hogy ha leírná valaki részletesen hogy riva tunerrel hogy lehet 720 fölé húzni a gpu-t mert nekem 719 fölött felkiáltójelezik és ki is fagy.

így néz ki:

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#7926) blazsey2 válasza AXisBOLD (#7924) üzenetére


blazsey2
senior tag

Én most nyári beállításon 625-980-as beállítással használom ez nekem mindenre elég,illetve amikkel játszom TDU, FEAR2,FALLOUT3.Talán a Resident Evil5-höz majd húzok a gpu-n egy hangyányit.

PSN ID:blazseydr

(#7927) AtHoS válasza AXisBOLD (#7925) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Power User / Overclocking Global / MaxClockLimit ill. MinClockLimit értelemszerűen meghatározza a beállítható órajelhatárokat.

Illetve ugyanitt a DisableClockTest kikapcsolásával elérhető, hogy az órajelek tesztelés nélkül alkalmazhatóak legyenek.

read-only mode on the forum

(#7928) AXisBOLD válasza AtHoS (#7927) üzenetére


AXisBOLD
addikt

kipipáltam a DisableClockTest-et, és beállítottam min: 575, max: 730. mindegyiknél pipa.

de ugyan úgy felkiáltójelezik és a csúszkák is elugrottak :F

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#7929) Davidof92 válasza AXisBOLD (#7928) üzenetére


Davidof92
senior tag

Kicsit erős az a 4600mhz core clocknak, de a 7200-as memory clock se egszerű. Bezzeg a volt 8500gt-mnél hamarabb fogyott el a csuszka mint a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#7930) AXisBOLD válasza Davidof92 (#7929) üzenetére


AXisBOLD
addikt

mondjuk nem értem miért lő be ilyen magas értékeket.

Aurea mediocritas

(#7931) fagy53 válasza AXisBOLD (#7925) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ne a VGA-hoz vegyél procit! Kizárólag az alkalmazások határozzák meg, hogy kell-e gyorsabb, kettőnél több maggal , vagy bővebb utasításkészlettel rendelkezőt venned.
Jelen esetben a játék határozza meg, hogy elég-e neki a proci, vagy sem. Az ArmA2 és a GTA4 a bizonyíték, hogy ezeknél a játékoknál kimutatható haszna van a kettőnél több magnak. A jövő mindenképpen a kettőnél több magszám, de még lehet várni a cserére nem kell mindig maximalistának lenni! :D
A Riva-ban be lehet állítani a határokat az órajeleknél!

(#7932) AtHoS válasza AXisBOLD (#7928) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt elfelejtettem írni, hogy Hexadecimális értékkel kell dolgozni, ráadásul %-ot kell beírni ami az eredeti órajelhez képesti %. pl. 200% = c8 a MaxClockLimitnél. A Min-hez meg 10% = 1.

A felkiáltójelezés szerintem csak figyelmeztetés, hogy a Rivatuner szerinti biztonságos zónából kiléptél az órajelekkel.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#7933) AXisBOLD válasza fagy53 (#7931) üzenetére


AXisBOLD
addikt

most már nem is veszek, csak az érdekel , hogy nem felesleges pénzkidobás-e a 720. mert alkalmazások ide vagy oda, azért mégiscsak nézni kell a teljesítményeket. nem veszel i7 mellé 4630-at :U, de még 4830-at sem.

AtHoS: ez nekem kínai,enyhe kambodzsai tájszólással, de megpróbálom.

Így már jó :DD :

köszi :R

még egy: gpu-t meddig érdemes húzni? és milyen értéket adjak meg az ajánlott órajel mellé rivában max limitnél?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#7934) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#7933) üzenetére


AXisBOLD
addikt

"4630"<-ez 50 akart lenni :B

Aurea mediocritas

(#7935) fagy53 válasza AXisBOLD (#7933) üzenetére


fagy53
nagyúr

Miért nem próbálod ki a GPUTool-t? Ha működik nálad, akkor ezt mind megteszi helyetted!

Dehogynem veszek! A VGA milyenségét alapvetően a monitorom felbontása, a használt játékok és a grafikai igényességem határozza meg, köze sincs a procihoz! A pénztárcámhoz inkább.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7936) AXisBOLD válasza fagy53 (#7935) üzenetére


AXisBOLD
addikt

GPUTool-t nem ismertem eddig, de lehet hogy kipróbálom, köszi.

Proci terén kicsit elcsúsztunk valahol. Tegyük fel hogy: van egy 4830-am, amit jodarabig nem cserélek le. van egy öregecskedő ;] procim, amit viszont lecserélnék. még ha a pénztárcám engedné is, miért vennék pölö X4 955-öt a 30 mellé? semmi értelme nem lenne, hacsak nem olyan alkalmazásokat használok amik proci igényesek(de ez nem áll fennt). így egy "gyengébb is elég". namost én ezért keresem az optimálisat.

szerk: GPUTool felmehet a riva mellé, vagy előtte szedjem le?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#7937) fagy53 válasza AXisBOLD (#7936) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nyugodtan felmehet, de szedd ki a pipát az "enable low-level hardware overclocking"-nál!

Mondtam, ha a játékaidnak elég a gyengébb, más alkalmazások sem igénylik az erősebbet, akkor minek váltanál? Ha a játék sebességét nem a VGA határozza meg elsősorban, azaz nem VGA limites, akkor az erősebb procival nő az FPS, de ez tipikusan jó 40-60 FPS környékén következik be ami már nem oszt, nem szoroz. Jelenleg a leggyakoribb eset, hogy a VGA határol, azaz őt kell cserélni erősebbre, a kétmagos 3GHz környékén járatott procik majd minden játékhoz elég erősek, csak a játékok miatt semmi értelme a prociváltásnak. :K

(#7938) AXisBOLD válasza fagy53 (#7937) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok, köszi, kiszedem.

Aurea mediocritas

(#7939) PH-User válasza fagy53 (#7937) üzenetére


PH-User
addikt

Sziasztok!

HD4830-am beszámításba kerül. Gigabyte HD4890 OC lesz helyette. Mit gondoltok, a Q9550 elég hozzá alapon, vagy húzni kell? :U

:R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#7940) lsc válasza PH-User (#7939) üzenetére


lsc
nagyúr

3 giga környéke azért nem árt .

Az élet kegyetlen .

(#7941) cowboy_bebop válasza PH-User (#7939) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Vagy akár várhatnál 1-1.5 hónapot, és vehetnél DX11-es kártyát, vagy ugyanazt a 4890 OC-t raktársöpörten potom pénzért..

[ Szerkesztve ]

(#7942) AXisBOLD válasza PH-User (#7939) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:Y áruló :D

Aurea mediocritas

(#7943) fagy53 válasza PH-User (#7939) üzenetére


fagy53
nagyúr

A procit a játékokhoz viszonyítsd, ne a VGA-hoz! Ha a proci alapórajelen helytáll az általad használt összes játékban, akkor már csak a monitorodtól és az igényességedtől függ, hogy milyen VGA kell neked.
Abban az esetben ha a maximálisan elérhető és nem a szükséges FPS-ekre törekszel, pl a multizás, akkor biztos, hogy kell húzni a procit és kell az erős VGA. :)

(#7944) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Épp most vettem észre, hogy szemetelni kezdett játék alatt a kártya.Gainward 4830 512-es. Megnéztem és 72 fokot ír az everest 72 fokot ír GPU hőmérsékletnek és szintén 70 fok a memoriáknak. Nem értem hogy a nagy melegben sem csinált ilyet és most hirtelen elkezdte.

Real time HDR tesztelőt hagyom most rajta és annál is pár másodpercig szemetel amikor elkezdi a tesztet.

Accelero s1 ideje lehet hogy eljött?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#7945) fagy53 válasza cintula187 (#7944) üzenetére


fagy53
nagyúr

Vegyél vissza az órajelből, először a vmem. órajeléből akár húztad, akár nem!

(#7946) Speed® válasza cintula187 (#7944) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem biztos, hogy S1 ideje jött el..lehet, hogy a gariztatásé :U
Nézz utána a terhelt hőmérsékleteknek, illetve a tápellátásnak.
Ha minden rendben van és továbbra is szemetel, memóriahiba.
Igaz, nem írtad a szemetelés jellegét, de az szokott meghalni.

(#7947) cintula187 válasza Speed® (#7946) üzenetére


cintula187
addikt

Anno azt tanácsolták, hogy a memoria miatt lehet szemetelés. Olyat rendszeresen csinálok, hogy a Flight SImulator futtatásakor visszaveszem 900-ról 850-re a memoria órajelet különben szemetel. Tápellátásnál mit nézzek?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#7948) Speed® válasza cintula187 (#7947) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Konkrétan azt, hogy ha nem a PCIe tápcsatit, hanem egy 2x4PIN->6PIN átalakítóval kötöd be, akkor nem jön-e rendbe. Havernál egy 3870 bekötésekor ilyen miatt volt a szemetelés, mármint a sima PCIe ágon nem bírta a tápja. 420as Chifi..a tiéd 450es, de simán el tudom képzelni.
Persze ha ettől független a dolog, nem sokat gondolkodnék, irány a gari.

(#7949) cintula187 válasza Speed® (#7948) üzenetére


cintula187
addikt

De ha a tápcsati lenne a baj akkor nem most jött volna elő a hiba "gondolom" hanem az elejétől foggva fenn állna nem?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#7950) AtHoS válasza cintula187 (#7949) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem a tápcsatival lenne most sem a gond, hanem a táppal.
Tápban is elfáradhat 1-2 kondi még ha Chieftec akkor is, tehát nyugodtan próbáld ki amit javasolt Speed(R) Nem vesztesz vele semmit.

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.