Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#8601) lsc válasza PH-User (#8600) üzenetére


lsc
nagyúr

Cincogó sapphire hűtésről még nem hallottam.

Az élet kegyetlen .

(#8602) hfrankee válasza PH-User (#8598) üzenetére


hfrankee
senior tag

Ilyet nekem is csinált... :K

(#8603) hfrankee válasza PH-User (#8600) üzenetére


hfrankee
senior tag

Igy is volt eleddig!
Ez változott,ezért nyafogok itt...

(#8604) hfrankee válasza CsiguszMaxim (#8599) üzenetére


hfrankee
senior tag

Az hogy felmegy ekkora hőfokra még nem lenne baj,de hogy alapon se hül le annyira,mint eddig,az a gáz... :K

(#8605) lsc válasza hfrankee (#8604) üzenetére


lsc
nagyúr

Másnál is ennyi [link], ha sokallod akkor emeld feljebb a venti fordulatát.

Az élet kegyetlen .

(#8606) #21346560 válasza hfrankee (#8597) üzenetére


#21346560
törölt tag

azért is tettem OFFba mert nem jön a témához, csak láttam hogy bőven van memód mégsem használod ki :N

(#8607) PH-User válasza PH-User (#8598) üzenetére


PH-User
addikt

Mit tehetnék, hogy normálisan lefussanak a tesztek? :Y

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#8608) Balagex


Balagex
csendes tag

Mivel a második kereskedőnél is eljátszották, hogy Sapphire 4830 helyett más típust szereztek be, így feladtam a szélmalom harcot, és lett egy Force 3D kártyám. van erről vélemény, hátulütők, szépségek, bármi?

(#8609) bpx válasza Balagex (#8608) üzenetére


bpx
őstag

ugyan nem 4830, de: [link]
fordulatszabályozás + powerplay hiányára van panasz, nem tudom ez 4830-nál is így van-e

szerk: topic alapján igen

[ Szerkesztve ]

(#8610) norbi830728


norbi830728
csendes tag

Hello mindenki.
Immáron 2 napja boldog tulaja vagyok egy Asus EAH4830nak :)
Persze nem bírtam megállni hogy ne probáljam meg mit tud a kari.
Stabilan 720/1150mhz-et sikerült kicsikarni a kártyából.
Az viszont furcsa, hogy alapfeszen is ennyi, és hiába emelem a vcore feszt 1,15 voltra, ezen a feszültségen is nekiáll szemetelni ha egy picit feljebb akarom húzni. :W
rivatunerrel és RBE-vel próbálkoztam eddig.
Nem tudtok valamilyen más lehetőséget amivel feljebb lehet tornászni a feszt?

(#8611) fagy53 válasza norbi830728 (#8610) üzenetére


fagy53
nagyúr

Csak hardveresen lehet emelni a feszt, szoftverrel csak a gyári fesz alá lehet menni: RBE, ATT. :)

(#8612) norbi830728 válasza fagy53 (#8611) üzenetére


norbi830728
csendes tag

Akkor marad ennyiben.
A procim úgy se olyan erős, hogy érdemes legyen feljebb piszkálni.
Csak kíváncsi lettem volna.. :(((

(#8613) kriszbon válasza norbi830728 (#8612) üzenetére


kriszbon
őstag

Igen, a procid meghúzásával sokkal többre mennél, mint hogy a kártyát piszkálod. ;)

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8614) Balagex


Balagex
csendes tag

Beüzemeltem a csoda Force3D 4830 kártyát. Az alaplapon is van egy HD3300 integrált kártya, amit külön nem lehetett letiltani, csak azt beállítani, hogy a PCIE legyen az elsődleges. Ez után még a Windows desktop setting alatt is be kellett azt állítani, hogy ezen kártya egyik képernyője legyen a default. Ezt követően már boot után a kártyára dugva a monitort végre be lehetett jelentkezni és használni a gépet.

Feltelepítettem a kártya mellé adott STALKER játékot. Itt beállítottam a monitor 1400*1050 felbontását meg a maximum minőséget.
A játék elindulása után a demó közepén úgy lefagyott a gép, hogy csak reset után indult el. Levettem maximumról highr-re, és itt azt csinálta, hogy a demó közben részek látszottak, részek nem, majd kaptam egy hibaüzenetet, hogy az ati driverrel gond van, és a window megadja magát.

Ez után a device managerben disabled-re tettem az integrált kártyát, hátha... Majd STALKER indít. A demó majdnem végig ment, de a végén megint kezdett szaggatni és újból gép restart lett az eredmény.

A sima (nem 3D-s) windows használat esetén a kép kicsit remeg/vibrál, pl a böngésző menüsorának feliratain jól látható ez.

C&C3-mat is elindítottam full beállításokkal. Az menni látszott, de egy pálya végigjátszása során néha-néha villant egyett.

Azt sejtem, hogy ez a kártya nem százas, vagy én rontok el valamit.... Tanácsok, ötletek?

Ja még annyit, hogy a tápom egy 630-as vagy 650-es Corsair, szóval nem hiszem, hogy táp gonom lenne...

[ Szerkesztve ]

(#8615) Balagex


Balagex
csendes tag

Megnéztem, és csak 520-as Corsair tápom van, de még ennek is elégnek kell lennie. Átdugtam egy másik tápvezetékre, megnéztem, stabilan áll-e a foglalatban a kártya.

Újra telepítettem a drivert magába, majd a teljes csomagot is a CCC-vel.

Egyik felállásban sem javult a helyzet. Az intró végén mindig elkezd villogni a kép, el-elfeketedik, alig lehet kivergődni az exit to windows opcióba.

Megnéztem, hogy medium beállítással mi a pálya, de ugyan ez. :(

(#8616) Balagex


Balagex
csendes tag

Feltelepítettem a Resident Evil5-öt, hogy ne csak a STALKER legyen a próba alanya. Ezzel is azt csinálja, hogy elkezdi nyomni az intrót, ami egy idő után el kezd szaggatni. Produkált egy kékhalált is, ami sorám az ati2dvag.dll került megemlítésre.

Sajnos a normal WOW is el kezd szakadozni pár perc játék után, ami hát nem egy erőforrás igényes valami....

Kártya vagy táp gond ez?

HELP!

(#8617) lsc válasza Balagex (#8616) üzenetére


lsc
nagyúr

A táp elég a kártyának, egy új oprendszer nagy gond lenne?

Az élet kegyetlen .

(#8618) Balagex válasza lsc (#8617) üzenetére


Balagex
csendes tag

Miért kell új oprendszer?

(#8619) Osynho válasza Balagex (#8618) üzenetére


Osynho
addikt

Hogy működjön :DD

(#8620) lsc válasza Balagex (#8618) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyit kínlódsz az lenne a legegyszerűbb.

Az élet kegyetlen .

(#8621) $R64


$R64
tag

Sziasztok
Ajánljátok ezt a márkát: Sapphire Radeon HD4830 512MB 17500ft
(A többi 4830as 23ezertől kezdőik...:S) El van írva, vagy valami baj lehet ezzel?

(#8622) kriszbon válasza $R64 (#8621) üzenetére


kriszbon
őstag

Miért lenne vele baj, és szerintem ha csak rendelhető akkor annak sem annyi lesz az ára(gondolom hardverker).
Egyébkén rákérdezel náluk és mindjárt többet fogsz tudni(vagy nem). :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8623) bpx


bpx
őstag

hardverker-ben január eleje óta ennyi, azt írták hogy nincs raktáron, de érkezik 10 db 22-én (pénteken), én vasárnap néztem, ugyanúgy nem volt raktáron (ugye ez hétvége volt, nem tudom hogy fogyott el magától; persze lehet már mindenki a 22-ét várta, és péntek délután gyorsan leadta a rendelést :D)

aqua-ban van 17.9k-ért, igaz Force3D, de legalább készleten van

(#8624) Balagex


Balagex
csendes tag

Nem túl rég írtam, hogy több helyen is van pofájuk szerepeltetni az árlistában a Sapphire 4830-as kártyát, sőt meg is lehet rendelni, majd amikor értesítenek a megérkeztéről, elmész, akkor esel pofára, hogy nem azt kapod amit kértél. Mind a Hardverker, mind az Oázis computer eljátszotta ezt. Mindkettőtől Sapphire-t rendeltem, előbbinél 2 hetet, utóbbinál 1 hetet vártam, és mindkettő Force3D-t dugott a végén az orrom elé, hogy ez van, ez jött.
A pofátlanság netovábbja pedig, hogy ugyan annyiért adják oda, mint a sokkal jobb Sapphire-t adnák, ha lenne.
Még annyira sem becsületes, hogy azt mondja nem rendelhető, vagy eleve Force3D-ként lenne hirdetve.

Hogy milyen a két kártya, arról van pár cikk, fórum hozzászólás stb.

Szintén fentebb írtam, hogy ez a fostalicska Force3D egy kalap xxx. Hibásat kaptam, ez megeshet mással is más márkával is, ám amikor vittem vissza, épp az orrom előtt cserélték ki egy másik delikvens ugyan ilyen kártyáját.

Ha van egy kis magadhoz való eszed, messze elkerülöd ezt a típust :( , valamint feladod azon reményedet is, hogy Sapphire4830-ast fogsz tudni újonnan beszerezni. :F (Ha mégis, írj nekem is:) Ezen fórumon kérdeztem a Hardverker bukta után, hogy merre próbáljak keresni, de még válasz sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#8625) Balagex válasza lsc (#8620) üzenetére


Balagex
csendes tag

Egy ismerősök és bolti eladó szerint is feltehetőleg memória hibás kártya esetén rohadtul nem világos továbbra sem, hogy bárminemű oprendszer csere mit segítene. :F Bár valószínű, hogy a Windows normál működéséhez mágia is szükséges, és ezzel olyan lehetőségek is nyílhatnak, amit egy materialista gondolkodású egyén nem érthet, de talán a hardvert javító szoftver gondolata mégis picit túlzásnak tűnik.

Csak annyit még, hogy az alaplapi HD3300 szépen végigfuttatja a Resident Evil5 benchmarkot minden lefagyás, elfeketedés, kékhalál nélkül (igaz 9fps-en), úgyhogy a sokat szidott Windows barátunk ez esetben nem lehet a ludas.

Egyszerűen a kártya szar. :W

(#8626) LLKobe válasza #19617792 (#8465) üzenetére


LLKobe
veterán

Hogy bírtad működésre az ATT-t 64 bites Win7 alatt? És melyik verziót?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8627) lsc válasza Balagex (#8625) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem igazán értetted mit és miért írtam, amennyit kínlódtál azért javasoltam hogy rakd újra az oprendszert, nem tudom milyen régi volt, mi volt telepítve stb. Ezzel ki lehetett volna szűrni hogy szoftver vagy hardver hiba van, de úgy látszik megoldottad.
Egyébként szívesen hogy megpróbáltam segíteni, ígérem többet nem teszem.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#8628) LLKobe válasza LLKobe (#8626) üzenetére


LLKobe
veterán

Ez a megoldás?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8629) $R64 válasza Balagex (#8624) üzenetére


$R64
tag

Jaja, ugy van ahogy írtad!
Mint kiderült nem is saphire - felhívtam őket telefonon - , meg sem rendelem. Forc3D és Zafir kártyákat tudnak, hozni, ezért is kérdeztem hogy ez milyen kártya lehet 17.000ért...

(#8630) AtHoS válasza LLKobe (#8628) üzenetére


AtHoS
nagyúr

:K

Nekem így telepítve tökéletesen működik az ATT win7 x64 home premium alatt.

Esetleg még ez jöhet jól: watermark eltüntetése

read-only mode on the forum

(#8631) LLKobe válasza AtHoS (#8630) üzenetére


LLKobe
veterán

Jaja, köszi megkaptam, már a linked:) Ez így jó is lenne, ha utána nem kéne folyton test mode-ba mennie a win-nek:S Ezt nem szeretném, nemtom megmagyarázni hogy miért, de ódzkodom tőle...:S

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8632) kriszbon válasza $R64 (#8629) üzenetére


kriszbon
őstag

Ami kint van az Sapphire, de ahogy írod Force3D és Sapphire kártyát tudnak hozni, és nem értem hogy neked miért nem jó a Sapphire? :F

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8633) radamsky


radamsky
senior tag

rendeltem én is egy 4830-ast. Na ja sapphire-t akartam mivel az van kiirva:D aztán szoltak az nincs csak ez a Force3D:D

mindegy kell kártya ugyhogy megrendeltem tegnap, aztán olvasom itt hogy nem volt nyerő mert küszködés van, ugyhogy vertem a fejem a falba

aztán egy agyonhasznált winbe betettem, mondom max ujratelepitek windowst, egyelőre kopp kopp szépen müködik

amugy nem értem miért nem javitják ki a sapphire-t 3Dforce-ra, illetve azt se értem hogy a számlán miért Sapphire szereppel, holnap azt hiszem egyeztettés lesz

(#8634) gelacihun válasza radamsky (#8633) üzenetére


gelacihun
aktív tag

Hali
Szintén így jártam -sapphire megrendelve Force3d az orr alá !
Mivel nem nagyon értek hozzá nekem nem számított hogy ki rakja össze !
Persze a kártya 3d-ben vízszintes csíkos ugrálós képet adott ! Mindent újra telepítettem de ugyan ez maradt
Azonnal kicseréltettem és ez most jól működik , de a bizalom eltűnt !

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#8635) aya


aya
addikt

És még az asus-t szidtátok :)
Gyári venti le, 8cm rendszerhütő fel, és már nem is hangos.
És baráti 690/2200-on sem panaszkodik :)

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#8636) radamsky válasza gelacihun (#8634) üzenetére


radamsky
senior tag

:D

én még nem halottam a a Force3D-ről igy eléggé filoztam mi legyen abba a 10 másodpercbe

aztán gondoltam netes rendelés ugyis ugyhogy ha nem tetszik akkor visszavásároltattom

bár nem értem, picit becsapás ize van a hardverker politikájának. Föleg hogy a számlán is sapphire szerepel, mondjuk a gyári szám egyezik

a 3D mark meg ilyesmi nem érdekel, játék a lényeg abba meg egyelőre ketyeg. Bár sok idöm nem volt böngészgetni, de a tulhozos panelja szürke (gyári szoftvert tettem fel)

(#8637) Balagex válasza radamsky (#8636) üzenetére


Balagex
csendes tag

Nem csak kicsit van becsapás íze, mert olyan, mintha megrendelnél egy mercit és kapnál egy ugyan olyan motor térfogatú opelt, de fizetni ugyan annyit kellene... Az azonos mag köré kapott szolgáltatások persze eltérnek. Az egyik ventije pörög maxon akkor is, ha netezel, a meghibásodási ráta is magasabb, gyanítom a felhasznált anyagok és az összerakás, boltba küldés előtti teszt sem azonos.

Arra mennek rá, hogy most már nehezebb ezen típusokat beszerezni, vagy mesterségesen teszik nehézzé, és akkor már örülsz a gagyinak is, csak legyen, mert különben vehetnéd a sokkal drágább, de képességeiben alulteljesítő 5-ös széria alját. Meg a többség nem műértő, tehát nem mond semmit neki a márkanév, így könnyebb is átverni.

Az én esetem Tóth Marival amúgy úgy zárult, hogy sikerült elérni, számítsák be ennek a kártyának az árát egy új Sapphire 5750-es Vapor-X-be, amit egy barátom akart venni, én meg megkaptam az ő használt 4850-es Gainward (lecserélt hűtéses) kártyáját.

(#8638) aya


aya
addikt

Viszont nem drága ez a force 3d, bár sapphire 18500ft-ért azért jobb lenne.
Pár hónapja még 19k--ért ment el a sapphire 4830 512mb kártyám itt a ph-n.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#8639) #21346560 válasza aya (#8638) üzenetére


#21346560
törölt tag

már csak annyi? még első szériában vettem 29-ér :) dehát anno a gef2 Ti 32 MB-ost 46 -ér vettem és 2-ér adtam el :DDD

(#8640) Piloss


Piloss
senior tag

Catalyst 10.1

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#8641) Balagex


Balagex
csendes tag

Ezért (Force3D) 1 forint is drága! :Y

(#8642) aya válasza #21346560 (#8639) üzenetére


aya
addikt

Pár év, és a 4830 is fillérekért megy majd.
De nem rossz kártya, simán megállja a helyét még egy jó darabig.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#8643) radamsky válasza Balagex (#8641) üzenetére


radamsky
senior tag

tegnap teszt alá lett téve a Force3D 4830-as,

tökéletesen hozza azt amit az ember elvár, semmi fagyás, semmi olyan ami hiba lenne

egyelőre teljesíti azt amit vártam

leirom egy agyontelepitett , szinte 2 éves windows xp alatt megy, ahol már megfordult egypár driver, mind nvidia, mind ati

mondjuk a húzást nem tudom hogy hogyan viszi, mivel az control panelján be van kapcsolva a huzzás, de szürke az egész ergo nem tudok ott állítani semmi se

A kártya nem hangos, rosszabbat vártam, nem érzem forrónak se. Mondjuk az is tény hogy a procci most gyenge (2,66-os 1 magos) ,hogy kihajtsa maxra a kártyát

ja a 3D mark nem akart elindulni :( , de nem érdekel annyira a játékokba megy

Amúgy a stalkert adják hozzá (nem éppen a stílusom)

Sajnos vannak hibás darabok is örülök hogy nem én futottam bele

[ Szerkesztve ]

(#8644) lsc válasza radamsky (#8643) üzenetére


lsc
nagyúr

Az overdrive a kép bal felső részén lévő "lakat" ikonra kattintva aktiválható.
3dmarkhoz meg ez a hotfix kell [link].
Egyébként sok ember van aki egy dolog után általánosít, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#8645) Casti98


Casti98
tag

Érdemes CCC-vel állítani az órajelet vagy inkább mással? :U

"Je ne regrette rien..."

(#8646) lsc válasza Casti98 (#8645) üzenetére


lsc
nagyúr

Lehet azzal is, csak a kártyák többet mennek általában mint amennyit ott emelni lehet. Ati Tray Tools jó, csak ha azt használod előtte a ccc-t le kell szedni, nem szeretik egymást.

Az élet kegyetlen .

(#8647) radamsky válasza lsc (#8644) üzenetére


radamsky
senior tag

hazamegyek megnézem:DD köszönöm. Nagyon nem férek ahozz a géphez a gyerek nem engedi hogy játszak vele:D

a 3D mark annyira nem érdekel, játékba szépen teljesit és ez kielégiti igényeimet

(#8648) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Üdv!
Milyen halk ventit tennétek AcceleroS1rev2-re? Merthogy a turbo moduljaim behangosodtak.
Gondolom, vmi 12cmes lenne a leghalkabb,nem? Olyan kéne, ami ugye tud fekve is, hosszútávon csöndben maradni.

[ Szerkesztve ]

(#8649) fagy53 válasza zeorsdfd (#8648) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nekem az AC Silent Blade venti már régen és csendesen működik, igaz 12V alatt van egy kicsit, így nem hallani semmit. Nem kell drága ventit venni, alul kell feszelni, mert a 12cm-esek a gyári fordulat 70%-án is rendesen lehűtik a VGA-t.

(#8650) norbi830728 válasza zeorsdfd (#8648) üzenetére


norbi830728
csendes tag

Nekem jelenleg egy 1000 Ft körüli Sharkon vacak robog rajt, 5 voltra kötve, semmi hangja, de simán lehűti még húzva is.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.