Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#8701) aya


aya
addikt

Sokan panaszkodnak rá, ha tudsz inkább vegyél Sapphire, asus, vagy msi kártyát.
A force 3d elég alja.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#8702) 1hijjanhusz válasza Rizzo (#8700) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Jobban jársz, ha haszáltan vmi normális márkájú 4830-at veszel.

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#8703) radamsky válasza Rizzo (#8700) üzenetére


radamsky
senior tag

csak halkan megjegyzem már vagy 2 hete megy a Force3D a gépbe és egyelőre kopp kopp semmi gondom nincs vele, igaz nincs huzzva meg miegymás (minek fut rendesen minden)

mondjuk 1 hibát találtam, de szerintem a 2 éves oprendszert illendő lenne ujrahuzni,

a hiba nem vészes

(#8704) 1hijjanhusz válasza radamsky (#8703) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

csak két kopp volt :DDD Én speciel nem sok jót halltottam erről a gyártóról. Azt hiszem talán itt ph tesztelt vki egy force3d 4850et nem sok sikerrel :DDD

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#8705) radamsky válasza 1hijjanhusz (#8704) üzenetére


radamsky
senior tag

:D annyi baj legyen, a lényeg nekem müködjön, ne legyen gond vele más nem számit

(#8706) Chili7


Chili7
őstag

Lecseréltem a videokártyámon a hűtést egy arctic cooling accelero passzív hűtésre és miközben az asus smart doctor 45-48°C fokot ír a gpu-ra, érintésre elég meleg. A kártya hátoldalán, ahol a mag van csak pár másodpercig tudom fogni, mert kezd sütni.
Ez normális?

köszi

(#8707) fagy53 válasza Chili7 (#8706) üzenetére


fagy53
nagyúr

Venti nélkül ne használd! Azt hiszem ezt az AC oldala is jelzi. Oldalrol is fújhat rá valami, de a legjobb rászerelni egy ventit.

(#8708) PH-User


PH-User
addikt

Mondom benézek már ide is. Még mindig XFX 4830-am van, :) még mindig 640SP :( és még mindig 17"-os CRT :(((

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#8709) Chili7 válasza fagy53 (#8707) üzenetére


Chili7
őstag

Úgy tűnik venti nélkül nem fogom tudni használni, de miért mutat 50 fok körül értéket a SmartDoctor?
Mivel tudnám még hitelesen megnézni? Everest és társai nem mutatják.

(#8710) fagy53 válasza Chili7 (#8709) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az Everest kiírja!
GPU-Z 0.3.8 - sensor fül

(#8711) Chili7 válasza fagy53 (#8710) üzenetére


Chili7
őstag

Everest report:
"Hőmérsékletek:
Alaplap 23 °C (73 °F)
1. CPU / 1. mag 33 °C (91 °F)
1. CPU / 2. mag 32 °C (90 °F)
Aux 36 °C (97 °F)
WDC WD5000AAVS-00G9B1 33 °C (91 °F)"

Aux lenne az? Nem gondolmám, merta kártya forró!

[ Szerkesztve ]

(#8712) fagy53 válasza Chili7 (#8711) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az nem az! GPU-Z 0.3.8 ez a legújabb szedd le, futtasd és a Sensors fül alatt nézd meg! :)
Az Everest-ed meg minden bizonnyal régi... ;)

[ Szerkesztve ]

(#8713) Chili7 válasza fagy53 (#8712) üzenetére


Chili7
őstag

Everest 4.20as
GPU-Z fel sem megy

[ Szerkesztve ]

(#8714) fagy53 válasza Chili7 (#8713) üzenetére


fagy53
nagyúr

Passz! :D

(#8715) Chili7 válasza fagy53 (#8714) üzenetére


Chili7
őstag

Nem értek hozzá, de nem lehet, hogy valami érzékelő valahol le van tiltva vagy fizikailag nincs bekötve?
köszi

(#8716) fagy53 válasza Chili7 (#8715) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nekem is AC S1 rev2 van a VGA-n és a múltkor leállt a venti. DiRT2 közben fagyás, majd pár másodperc és megy tovább, aztán megint fagy..... ;] Megnéztem OSD-n és 100°C volt, akkor tudtam, hogy nem működik a rászerelt venti. Idle, álló ventivel 52°C volt, míg járó ventivel 38°C.
Játék közben 800ford/perc 12cm-es ventivel 55°C max. és nem hallani.. ;)

Nem tudom nálad miért nem jeleníti meg semmi a hőfokot, a GPU-Z linkelt verzióját én is most leszedtem és simán működik a Win 7 32bit alatt.

[ Szerkesztve ]

(#8717) op26 válasza fagy53 (#8716) üzenetére


op26
csendes tag

Sziasztok!
Most sikerült szert tennem egy Gecube 4830-ra. Ezzel kapcsolatosan szeretném megosztani az első benyomásaimat veletek: Referencia nyákos, egyedi hűtővel, ami sajna nem PWM-es :(
Nagyon igényes a csomagolása, még nem találkoztam ilyen színvonallal! :) /Ebben a kategóriában/
És ami a lényeg, hogy lazán megy 770/1150mhz-en! :DD
Vantage performance Gpu score: 7869
A gpu megy 802mhz-en is, csak furmarkban már hibázik!
Ez a jelenlegi legolcsóbb 4830, 17600ft.
Mindenkinek csak ajánlani tudom :D

[ Szerkesztve ]

(#8718) milbo válasza fagy53 (#8716) üzenetére


milbo
aktív tag

Tuningolva kaptad ezeket a hőmérsékleti adatokat? 575/900-ra elég sok.

(#8719) fagy53 válasza milbo (#8718) üzenetére


fagy53
nagyúr

730/1100, de a gyári feszen. 1.4V-on még hozzá kell adni majd 10°C-ot. ;]

(#8720) milbo válasza fagy53 (#8719) üzenetére


milbo
aktív tag

Én is csináltam egy kis játék tesztet. Nem a végét akartam megtudni csak a hőfokokra voltam kíváncsi. 1.4V-on ezt sikerült kihozni az S1-ből, 1db 12-es ventilátorral.

(#8721) 1hijjanhusz válasza op26 (#8717) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Az elég jó eredmény, ha stabil játékok alatt.

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#8722) Rizzo


Rizzo
aktív tag

Sziasztok

Van egy kis problémám a HDMI audio kimenettel. A képet átviszi, de a hangot nem. Eszközkezelőben azt írja, hogy nincs csatlakoztatva. A 2600XT-hez kapott DVI-HDMI átalakítót használom, amivel tökéletesen működött, de a 4830-al nem megy. találkozott valaki hasonlóval?

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#8723) bpx válasza Rizzo (#8722) üzenetére


bpx
őstag

a hdmi annyival tud többet a dvi-nél, hogy hangot is továbbít
de ha átalakítóval dvi-t csinálsz a hdmi-ből, akkor nyilván csak a kép fog átmenni

(#8724) bpx


bpx
őstag

mondjuk arra kíváncsi vagyok, eddig hogy működött tökéletesen átalakítóval :F

(#8725) AtHoS válasza bpx (#8724) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Úgy, hogy az említett "DVI-HDMI" átalakító nem HDMI-ből alakít DVI-re, hanem az elnevezésének megfelelően DVI-ből alakít HDMI-re.

Az meg már tudvalevő 1-2 éve, hogy az ATI kártyák mellé kapott ilyen DVI-HDMI átalakító képes hangot is továbbítani. Bár ez biztos nem új információ

read-only mode on the forum

(#8726) Rizzo válasza bpx (#8724) üzenetére


Rizzo
aktív tag

A DVI-HDMI a DVI-ból csinál hdmi-t ha nem lenne világos. A 2600XT-vel működött, a 4830-al nem megy.

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#8727) AtHoS válasza Rizzo (#8726) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam zafír karinál nagy ritkán előfordul hasonló. A HDMI kábel ki-be megoldotta eddig, ha előfordult.

read-only mode on the forum

(#8728) bpx


bpx
őstag

akkor ezt most öngól volt részemről :)

(#8729) Rizzo


Rizzo
aktív tag

Utánaolvasgattam neten, és lehet, hogy az átalakítóval van gond. Ha esetleg van itt valaki, aki kapott a kártyájához DVI-HDMI átalakítót, de nem használja, az keressen meg pü-ben plz.

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#8730) lsc válasza Rizzo (#8729) üzenetére


lsc
nagyúr

A videokártya hangdriverét felraktad, az van kijelölve winben ?

Az élet kegyetlen .

(#8731) Rizzo válasza lsc (#8730) üzenetére


Rizzo
aktív tag

Felraktam mindent, és pont az a gondom, hogy nem tudom kijelölni, mivel azt írja, hogy nincs csatlakoztatva. Ha kiveszem a 4830-at és visszarakom a 2600 XT-t, akkor egyből felismeri, és működik, 4830-al viszont ezt kapom. Ugyanaz a csatlakozó, ugyanaz a kábel és ugyanaz a tv :(

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#8732) lsc válasza Rizzo (#8731) üzenetére


lsc
nagyúr

Eszközkezelőben nincs letiltva ? Ha nincs akkor passz, esetleg szedd le a drivert és rakd újra.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#8733) Rizzo válasza lsc (#8732) üzenetére


Rizzo
aktív tag

Ez már megvolt. Most megpróbálok szerezni egy 4800-as szériához adott átalakítót, és azzal kipróbálni, hogy működik-e.

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#8734) xtmod


xtmod
senior tag

hali.

úgy tudom, a hd 4830-nak automatikusan visszaáll az órajele, ha nics használatban. az enyém viszont egyfolytában 585 mhz-n megy. milyen progival lehet elérni, hogy visszaálljon? az alaplapom és a videokarim is msi. a hozzáadott progival nem megy. kék halál, vagy újraindulás a vége a próbálkozásnak. tud valaki segíteni?

üdv.

(#8735) lsc válasza xtmod (#8734) üzenetére


lsc
nagyúr

Msi nem veszi vissza [link], ATT-vel csinálsz két profilt és már jó is.

Az élet kegyetlen .

(#8736) xtmod válasza lsc (#8735) üzenetére


xtmod
senior tag

kösz. kipróbálom.

üdv.

(#8737) malwy válasza xtmod (#8734) üzenetére


malwy
senior tag

Az MSI-nél fixen tartja az órajeleket. Volt egy időszak, amikor nem is lehetett más külső progival babrálni a kártya órajeleit (azaz azt mutatta, hogy megváltoztatta, de nem csinált valójában semmit). Most az a helyzet, hogy egy újabb fajta driver (9.8tól fölfele, én 10.1-et használom jelenleg) kombinálva ATT-vel (Ati Tray Tools) segítségével képes vagyok a feszültséget, az órajeleket szabadon tudom állítani. Továbbá Rivatunerrel is működik a dolog.

Tehát: Új driver, nem amit a cd-n adtak. LINK
+ Ati Tray Tools Letöltés: [link]

Ati Tray Toolshoz van egy írás is itt PH-n: LINK

VAGY:
Ha ATT nem tetszik, akkor Rivatuner.

(#8738) xtmod válasza malwy (#8737) üzenetére


xtmod
senior tag

kösz.

a feltételek, megvannak. az írást elolvasom, hátha van valami, ami figyelnet érdemel.

üdv.

(#8739) smkb válasza bpx (#8723) üzenetére


smkb
őstag

Furcsa, de én még meglepőbbel találkoztam, méghozzá hogy a 10méteres gyárilag DVI-HDMI kábelemen (aminek a dvi oldala értelemszerűen DVI-D) ÁTMEGY A HANG az LCD tvémbe átalakító nélkül mezei módon a HD4830-asom DVI kimenetére kötve. A neten és minden egyébhelyen utánajártam és elvileg nem kellene tudnia a hangátvitelnek megtörténnie. A kérdés már csak az, hogy vajon hol van a trükk??

(#8740) xtmod válasza xtmod (#8738) üzenetére


xtmod
senior tag

asszem leteszek arró hogy vissza vegyek az órajelekből. nekem az att-ben, nincs olyan lap, ahol, 2d/3d órajalaket lehet állítani. (olyan helyen is kerestem, ahol nyílvánvalóan nem is lehet. csak felfele tudok rajta húzni, de azt meg nem akarok. a rivatuner még ennyit sem tud vele csinálni. szerinte a driver lockolva van.

(#8741) O_L_I válasza smkb (#8739) üzenetére


O_L_I
őstag

A DVI és a HDMI kompatibilis egymással. Egyébként elég fölöslegesen rakták volna bele a 4-es sorozaba a HDMI audió kodeket mivel a legtöbb kártyán nincs HDMI kimenet :)

(#8742) Rizzo válasza smkb (#8739) üzenetére


Rizzo
aktív tag

Nem tudom hol nézted, de pont hogy elvileg át kellene vinnie, az a meglepő, ha nem.

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#8743) smkb válasza Rizzo (#8742) üzenetére


smkb
őstag

DVI-D specifikicáiójában nem látok hangátvitelt. Tudtommal a HDxxx széria a SAJÁT DVI-HDMI átlakítójával viszi át a hangot, ott van abban az átalakítóban a trükk, de nekem mezei boltban vásárolt dvi-hdmi kábelen megy át, az ati spéci átalakítója nélkül. Nem arról volt szó, hogy az 4830 nem tolja ki a hangot, hanem hogy ez szabványos dvi-d - hdmi csatlakozón keresztül nem kellene hogy átmenjen.

(#8744) lsc válasza smkb (#8743) üzenetére


lsc
nagyúr

Az nem lehet hogy a kábeled úgy működik mint egy átalakító, végülis ebben a felállásban az is az ?

Az élet kegyetlen .

(#8745) smkb válasza lsc (#8744) üzenetére


smkb
őstag

Igen, csak ez lehet. Épp ezt furcsáltam benne, hogy benne van egy olyan trükközés, amit elvileg az ati kártyákhoz adott spec dvi-d hdmi anya fordító csinál. Csak ha jól rémlik, az ati kártyákhoz adott átalakító DVI-I-s, azaz minden tüske és bekötés megvan rajta, DVI-A analóg és D is, így azt gondoltam hogy az analóg csatikon tol át trükkösen digitális hangot és fordítja be a hdmi kiosztásának megfeleően. Az én kábelem végén viszont DVI-D van értelemszerűen a HDMI digitális átvitel miatt. Láthatólag valami más a trükk, nem az analóg pöckök használata.

[ Szerkesztve ]

(#8746) Rizzo válasza smkb (#8745) üzenetére


Rizzo
aktív tag

Értem, és emlékszel még honnan van ez a csoda kábeled? :)

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#8747) smkb válasza Rizzo (#8746) üzenetére


smkb
őstag

itmedia.sk, onnan szoktam venni kábelt is, mert itt valami horror áron adnak egy 10m-est, ez pedig egy aranyozott végű, tűéles képet adó zsineg volt 4000 ft körül. Most vettem innen a notihoz is egy 5méteres hdmi-hdmi-t, aranyozott 2200 ft...

(#8748) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Sziasztok,

Sapphire 4830-asom van, és arra gondoltam, hogy lecserélem a gyári ventit.
Ráfogatnék valami olcsóbb 12cm-es rendszer ventit.
Először valamelyik Noctua volt betervezve, de felmentek az árak. Viszont találtam egy elég szimpatikus Thermaltake ventit.
Ez lenne az
A 17dB-es hangjával elég halknak tűnik, és az 1400-as fordulat sem vészes. Már csak a hűtési teljesítménye kérdéses.
Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

Air Jordan 1 Low G (DD9315-101) 42-es méretben eladó

(#8749) lsc válasza mert_csokis (#8748) üzenetére


lsc
nagyúr

Elégnek elég lesz szerintem, remélhetőleg tényleg csak annyira zajos.

Az élet kegyetlen .

(#8750) XoZ válasza mert_csokis (#8748) üzenetére


XoZ
aktív tag

A gyári oldalon feltüntetett dB értékelnek nem érdemes hinni, és mivel 1400 a ventilátor fordulata, ezért nem hinném, hogy halk lenne. Ráadásul csúszócsapágyas, amit nem érdemes vízszintes helyzetben használni. Nem tudom, hogy mennyiért vennéd, de mindenképpen érdemes lehet körülnézni a konkurenciánál is (pl. Arctic Cooling/Coolink/Englide/Scythe), és inkább folyadékcsapágyas ventilátort javasolnék. Szerintem nézz be a Ház ventilátorok topikba.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.