Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#7801) lsc válasza Piloss (#7800) üzenetére


lsc
nagyúr

Az elejétől fogva csinálja, vagy csak most kezdte ? Csináltál előtte valamit /friss driver telepítés vagy hasonló / ?

Az élet kegyetlen .

(#7802) Piloss válasza lsc (#7801) üzenetére


Piloss
senior tag

Hát 2 napig fent volt a 9.6-os driver aszán frissítettem a 9.7-re ,azóta csinálta de a 2 hét alatt csak kétszer fordult elő tehát lehet hogy 9.6-ossal is ugyanez lenne

#7799:kész,rendben lefutott

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#7803) lsc válasza Piloss (#7802) üzenetére


lsc
nagyúr

Hogyan telepítetted az új drivert ?

Az élet kegyetlen .

(#7804) Piloss válasza lsc (#7803) üzenetére


Piloss
senior tag

9.6 le----driver cleaner lefuttat----9.7 fel

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#7805) lsc válasza Piloss (#7804) üzenetére


lsc
nagyúr

Próbáld meg visszatenni a 9.6-ot, ha azzal is csinálja lehet hogy gari lesz .

Az élet kegyetlen .

(#7806) Piloss válasza lsc (#7805) üzenetére


Piloss
senior tag

Az esetleg még nem okozhat gondot hogy Nvida karim volt és XP újratelepítés nélkül ment be a radeon?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#7807) kefizor válasza AXisBOLD (#7794) üzenetére


kefizor
tag

ezen, hogy ilyen szita szerű az árnyékok széle, nem tehetsz semmit... egyszerűen nem csinálták meg rendesen pc-re, konzol játék. ezért nincs pl élsimítás sem. nekem ps3-on szépek az árnyékok.

(#7808) lsc válasza Piloss (#7806) üzenetére


lsc
nagyúr

Elméletileg lehet az is gond, egy új win-t megpróbálhatsz .

Az élet kegyetlen .

(#7809) fagy53 válasza Piloss (#7806) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nekem is úgy van, sőt én le sem szedtem az nV-s cuccokat, bármikor visszatehetem a korábbi pácienst. ;] Soha semmi problémám még nem volt ebből, fordítva sem!
Kérdés persze, hogy kinek mennyi szemét halmozódik fel a gépében, milyen kideríthetetlen összeakadások okoznak ehhez hasonló problémákat? Nekik mindenképpen tanácsos tiszta vizet önteni a pohárba, azaz win reinstall. :)

(#7810) Piloss


Piloss
senior tag

Jól van akkor a közeljövőben megejtek egy egy winreinstalt
Köszönöm mindkettőtöknek :R

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#7811) GERIlla83


GERIlla83
tag

Üdv mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy miért van az vista alatt visszavette a kártya az órajeleket most felraktam a win7-et és 575/900-ról csak 550/900-ra veszi vissza az órajeleket.
Segítsetek egy picit. :)

Olyan hülye vagy, hogy ha te lennél Zorro "Y"-t rajzolnál a falra!

(#7812) fagy53 válasza GERIlla83 (#7811) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem tudom, nekem a win7 ugyanúgy visszaveszi 2D-ben. :F

(#7813) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Az OS-nek legjobb tudomásom szerint semmi köze a PP-hez. Max befolyásoló faktor

read-only mode on the forum

(#7814) 8zabi válasza GERIlla83 (#7811) üzenetére


8zabi
őstag

Nincs véletlenül két monitor kötve a kártyára?

(#7815) Tubi2


Tubi2
senior tag

Mennyi a max órajel amit ki lehet szedni a kártyából?

[ Szerkesztve ]

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#7816) kriszbon válasza Tubi2 (#7815) üzenetére


kriszbon
őstag

Ahogy nézem az adataidat neked is 800 SP-s a kártya, és az van ott hogy 700/995. Gondolom ez már a tuningolt adat, ha igen akkor nem biztos hogy a Gpu sokkal többet megy(nálam nem igazán akar) a ramok nekem 1175-öt mennek!
Mod: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7817) Tubi2 válasza kriszbon (#7816) üzenetére


Tubi2
senior tag

köszi! Az nem baj hogy nincs hűtés a ramokon? mert így is elég forróak. a VF-900-as hűtő mennyivel jobb mint a gyári sapphire?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#7818) kriszbon válasza Tubi2 (#7817) üzenetére


kriszbon
őstag

A ramokat én is csak teszteknél szoktam annyíra felhúzni, használni viszont 995-ön szoktam, a Gpu-t meg 625-ön. Eddíg nekem nem volt rá szükségem hogy nagyobb órajelen használjam, sőt ha nem igényli valami akkor alapon van csak. A hütésével elégedett vagyok, nekem megfelel ez a dual hűtő. A ramok meg kapnak elég levegőt, mert jól szellőzik a házam. Azt a hűtőt nem ismerem, és én 1 fityinget sem költök hűtőre, mikor elég a gyári (nekem biztosan). Azért nem húzom a kártyát hogy 60 helyett 65 Fps legyen, persze vannak akik másképpen gondolják. Ha már kevés lesz valahova akkor persze én is fel fogom húzni ameddig csak lehet, de a hűtés akkor is maradni fog, max kap a ház még 1 ventit(olcsóbb) :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7819) Tubi2


Tubi2
senior tag

Én se csak játékból húzom. Kell az erő a GTA 4-hez, és még így is kevés. Majd beszerzek mellé egy tesókát :)) 1150-et nem bírta, majd kipróbálom az 1100-et holnap.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#7821) Tubi2


Tubi2
senior tag

húha, akkor ezzel a kártyával még fullon is tudna menni? :Y

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#7822) fagy53 válasza Tubi2 (#7821) üzenetére


fagy53
nagyúr

Miért? A GTX280 is csak 30FPS körül ment a prociddal és AA=off, view distance 50% a felbontás 1280x1024. A GTX és a kártyád között meg van egy kis különbség! :)

(#7823) Tubi2


Tubi2
senior tag

Akkor csak egy Quad proci kell :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#7824) zolaas


zolaas
senior tag

üdv népek. Azt szeretném megtudni, hogy 1 4830 (shappire) mellé bármelyik 48xx kártyát be lehet tenni cf-ben?

És még arra is kíváncsi lennék, hogy mekkora táp kell akkor neki, ha mondjuk 2 db 4830 lenne benne? előre is köszi a válaszokat.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#7825) Piloss válasza zolaas (#7824) üzenetére


Piloss
senior tag

Szia
1.itt egy összefoglaló táblázat,de szerintem a 4830 mellé nincs értelme berakni mondjuk egy 4870-et mert lehúzza a 4830 szintjére

2. egy jobb minőségű 500W-os táp már elég

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#7826) milbo válasza fagy53 (#7782) üzenetére


milbo
aktív tag

Fogalmam nincs hogy tudnak grafitozással 1.45V-ot elérni. Én a már sokszor linkelt képen látható módon csináltam és mégsem sikerül. A 6B-s cerka már olyan puha, hogy úgy kenődik szét az alkatrészen mint a vaj. Mégis kevés.

(#7827) kriszbon válasza milbo (#7826) üzenetére


kriszbon
őstag

Aggregátor linkelte (Ezt) valakinek, nem tudom hogy olvastad e :F
Mod: A kártya nem az, de a grafitozás menete az igen.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7828) milbo válasza kriszbon (#7827) üzenetére


milbo
aktív tag

Ezen a részen én már túl vagyok. Én azt nem tudom felfogni, hogy nekem miért nem sikerül feszt emelni. Ihol az én kártyám, látszik hogy van rajta bőven grafit.

(#7829) zolaas válasza Piloss (#7825) üzenetére


zolaas
senior tag

ohh köszi. Akkor mit tegyek mellé? 4830-t alig kapni:) egyébként én egy sapphire 4850-n gondolkodtam, azt kapok 25k ért.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#7830) kriszbon válasza milbo (#7828) üzenetére


kriszbon
őstag

Láttam már a kártyádat. Nálad szerintem csak a maszkolásos módszerrel lehetne megoldani, mert a közelben vannak más alkatrészek is. Próbáld ki azt, mert így az a grafit nagyon kevés. Leragasztod a környékét és nagyító alatt az oldalát is satírozod, meg ahogy ott írják. De a zárlatra azért vigyázz!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7831) Piloss válasza zolaas (#7829) üzenetére


Piloss
senior tag

a 4850 az még jó :K

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#7832) milbo válasza kriszbon (#7830) üzenetére


milbo
aktív tag

Lehet hogy úgy is megcsinálom. Az a baj hogy elég aprók az alkatrészek és közel is vannak. Majd valahogy leragasztom.

(#7833) Zeratul válasza kriszbon (#7830) üzenetére


Zeratul
addikt

Problem inkább az lehet hogy a grafit nem valódi grafit, hanem valami műanyag. A cseh cerkákba talán még valódi grafit van. Érdemes multiméterrel ellenőrizni az ellenállás változását.

(#7834) milbo válasza Zeratul (#7833) üzenetére


milbo
aktív tag

Ez van írva a ceruzákra:
Czechoslovakia Hardtmuth "Koh-I-Noor, és
Czechoslovakia Bohemia Works
Szóval ezek már jó harminc éve lettek gyártva. Ilyeneket venni már nem lehet.

(#7835) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Üdv mindenkinek!

Úgy döntöttem, lecserélem a Sapphire 4830-am gyári hűtőjét, mert szerintem szerintem nagyon zajos, legalábbis messze túlharsogta az PFS Blue Storm II tápom, a CM Hyper TX2 CPU-hűtőm és a 12 centis Coolink házhűtő ventim együttes hangját. Nem kis részben a fórumon olvasottak hatására a Coolink GFX Chilla VGA-hűtő mellett döntöttem. Az új hűtővel az idle/load hőmérsékletek 5-10 fokot estek (bár ebből a szempontból a gyári hűtővel sem volt különösebb problémám) és ami számomra sokkal fontosabb, a Chilla példás csendben teszi a dolgát. Nekem nagyon bevált, mindenkinek ajánlom, akit hozzám hasonlóan idegesít a gyári hűtő zaja és nem sajnál erre a célra kb. 7000 forintot. :)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#7836) diablo1984 válasza Tuco Ramirez (#7835) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem is az van rajta, mikor megláttam, hogy mekkora, majdnem befostam, hogy ez hogy fog hűteni, de a 2 venti rajta szépen és csendben teszi a dolgát még full fordulaton is! :K

(#7837) Tuco Ramirez válasza diablo1984 (#7836) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Még januárban vettem a kártyát, már akkor is idegesítően zajosnak találtam a hűtőjét, még az után is, hogy ATT-vel levettem 1%-ra a ventifordulatot. Azért vacilláltam eddig, mert elég logikátlannak tűnt, hogy egy 20-25k-s VGA-ra még +7k-ért tegyek külön hűtőt (ennyiért már eggyel jobb VGA-t is lehet ugye kapni...) Cserélni meg nem akartam, 2D-ben a durván levett órajeleknek köszönhetően keveset fogyaszt, 3D-ben pedig azon a felbontáson, amit a monitorom tud (1280x1024) mindenre elég alapórajelen is (a Crysis/Warhead-et már végigtoltam az előző G92-es Geforce GTS-emen, az már nem játszik), ha meg egyszer mégis kevés lenne, van benne nem kevés tuningtartalék. ;)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#7838) Zeratul válasza milbo (#7834) üzenetére


Zeratul
addikt

Lényeg az hogy mindig rá kell mérni grafitozás után az ellenállatra, hogy változott es és mennyit.

(#7839) Osynho válasza zolaas (#7829) üzenetére


Osynho
addikt

A P45ös lapok eléggé visszafogják a CF-et, ráadásul a procid se biztos, h elég mellé (nem írtál felbontást). A második vga közel nem hoz annyi gyorsulást, hogy megérje a kínlódást, SZVSZ. :B Akkor már inkább 4870 1gb.

(#7840) diablo1984 válasza Tuco Ramirez (#7837) üzenetére


diablo1984
veterán

jah, nekem is gyári ac l2-es hűtéssel szerelt asus-om van, na hiába ac hűtő, de egy lóf@sz aludarab az egész, ha nem hallottam, akkor mákom volt, de izzott a kari, hameg hallottam a hűtőt, akkor is izzadt rendesen a kari 80-90fokos volt a gyári hűtővel! :Y
a kari életével nem játszom, muszáj volt rá valami hűtő! :K s1-est azért nem vettem, mert az batárnagy dög, nem férek tőle sata csatiktól....

(#7841) GERIlla83 válasza 8zabi (#7814) üzenetére


GERIlla83
tag

Üdv!
Egy crt monitor és egy lcd tv van a kártyára kötve. A tv-t csak filmezéshez használom.
De vista alatt is így használtam és ott visszavett a kártya.

Olyan hülye vagy, hogy ha te lennél Zorro "Y"-t rajzolnál a falra!

(#7842) falco5


falco5
tag

Sziaztok!

Érdekelne, hogy melyik lenne a jobb választás játékokhoz, és miért?

Sapphire HD4830 1 Gb

vagy

egy HD4850es 512 Mb-os (Asus, Sapphire, XFX, Gainward,Msi, Powercolor, Club3d)

köszi

(#7843) lsc válasza falco5 (#7842) üzenetére


lsc
nagyúr

Felbontástól függ illetve tuningolod-e a kártyát . A sapphire 4830 hűtése hatékony, tuninggal még 16xx felbontásban sem rossz, az 1 giga ram szerintem csak akkor éri meg ha max 2-3 ezer forinttal drágább mint a kisebb . Ahol jól jönne a plusz ram /19xx felbontás körül/ oda nem egy helyen már a gpu kevés . Ami kimaradt nem árt hozzá vas is .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#7844) falco5 válasza lsc (#7843) üzenetére


falco5
tag

1 gb os 4830as 2000 Ft-tal olcsóbb a 4850es 1 gb-os karinál
Szerinted későbbiekben lesz haszna az 1Gb-nak vagy addigra már érdemes lesz ddr5ös karit venni?

Ami alá lesz:
ASROCK AOD790GX/128M
Phenom II. 550 BE
4096 Mb Corsair 1066 Mhz DDr2 Ram
Gigabyte SuperB 460w

(#7845) lsc válasza falco5 (#7844) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha a 4850-es is 1 gigás akkor inkább azt ha csak annyival drágább, de függ a felbontástól is . 16xx vagy alatta nem sok előnye van a több ramnak .

Az élet kegyetlen .

(#7846) adam320 válasza lsc (#7845) üzenetére


adam320
senior tag

Hát azér ezt nemmondanám :U
1440x900 alatt,betolod a 8xos élsímit,egyből kelleni fog a ram :B

(#7847) adam320 válasza falco5 (#7844) üzenetére


adam320
senior tag

Egyértelmű amugy hogy az a +2 ezer forint megéri.

Szerinted későbbiekben lesz haszna az 1Gb-nak vagy addigra már érdemes lesz ddr5ös karit venni?

Lesz haszna,de a memoria sávszélességnek még mindig nincs sok,szoval a DDR5 nem dominál ;)

(#7848) GuB3Ra válasza adam320 (#7847) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Épp az a baj, hogy kevés a sávszélesség :K

Daark minimalism

(#7849) lsc válasza adam320 (#7846) üzenetére


lsc
nagyúr

Mutass már nekem olyan tesztet ahol 8 szoros simítást használnak 4850-hez, 4 szeresen nem egy helyen lassabb . Egy "kicsit" a sávszélességbe is belezavarodtál, de mindegy .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#7850) Bikerider


Bikerider
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám remélem ti tudtok segíteni. Tegnap vettem egy FUJITSU SL3230T monitort. Este haza hoztam beállítottam, örültem mint majom a farkának hogy mekkora
És akkor jött a bibi hdmi kábellel használom és ha 1920 x 1080-as ra állítóm ami a nativ felbontása, akkor egy fekete keretbe látom a képet, effektív egy 20colos monitornak felel, meg csak 1680 x 1050-esbe teljes képernyős. Amivel nem olyan szép a képe. Elméletileg kellene lennie egy driver cd-nek de nem találtam a dobozban. Netről letöltöttem amiket lehetett a fuji oldaláról írja is hogy ott is fenn vannak, viszont nem érek vele semmit sem. Egy kalibráló progi meg valami más amit meg se tudok nyitni. Windows-7 em van ő felismerte és le is szedett valami támogatást hozzá, de nem változott semmi sem. egy asus 4770-es karim van 9.7-es catalystal.
Ha valaki tudna segíteni ebben nagyon megköszönném.

Hi

En is pont igy jartam a Moncsival mint te.
9600Gt -vel HDMI -n teljesen kitolti a kepet.
De a Sapphire 4830 1GB 800sp nem.Erdekes nem de?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.