Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#7051) fagy53 válasza tzsolesz (#7050) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kösz, sikerült és még ez nem a vége! :R
A célom valóban a GPU órajel rekord és az SM3.0 pont 7000-es elérése, ez sikerült. A listán az összpontszámmal viszont nem lennék sehol. :DDD

(#7052) kriszbon válasza fagy53 (#7049) üzenetére


kriszbon
őstag

Hát ez valami brutális, csak gratulálni tudok hozzá :C Bárcsak az enyémnek is menne ennyit a Gpu, mert arra aztán kíváncsi lennék, hogy akkor mit mutatna, de még a fele is elég lenne :U Neked van valami titkod, amit nem osztasz meg velünk, vagy tévedek? ;)
Mod: tzsolesz: Potomság a 7000 mert az nekem is megvan :P

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7053) tzsolesz válasza kriszbon (#7052) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem titok a vmod. :P

Amúgy 800SP-vel azért nem olyan nagy kunszt. :N

fagy53: A listán nincsenek külön véve a 2 és a 4 magos eredmények, így a lista két részre szakadt. Mindenképpen az alsó felét kell megcéloznunk, mert a 4 magos procikkal felesleges harcba szállni. :(

[ Szerkesztve ]

(#7054) kriszbon válasza tzsolesz (#7053) üzenetére


kriszbon
őstag

Ja igen csak szerintem nem 700-as Gpu órajelen 3.5-ös procival! :P

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7055) CHIPman válasza fagy53 (#7049) üzenetére


CHIPman
nagyúr

:Y Milyen feszen megy ennyit? A hűtőd milyen?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#7056) tzsolesz válasza kriszbon (#7054) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem értem mit szerettél volna ezzel mondani. :N

(#7057) kriszbon válasza tzsolesz (#7056) üzenetére


kriszbon
őstag

Semmit csak ritka amelyik hoz ennyit ha a Gpu csak 700-on megy(a tiéd is 740-en ment).
Mod. (#7058): Hát igen továbbhúznám, ha menne :D

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7058) Speed® válasza tzsolesz (#7056) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azt, hogy 800SPvel 70MHzen és 3.5ös E5200al nem lehet annyi.
De a megoldás egyszerű, tovább kell húzni :))

Urak, jövő héten a kezembe kerül old gray XFXe, topiktag leszek! :DD

(#7059) kriszbon


kriszbon
őstag

Ja igen van 1 kérdésem, mégpedig hogy a 4830-as és 50-es kártyák milyen rammal vannak szerelve :F Az enyémen Samsungok vannak, és a számsor vége HJ1A Valaki írta hogy ebből lehet megállapítani, hogy ?ns.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7060) tzsolesz válasza Speed® (#7058) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Gratulálok. :R

kriszbon: Így már értem.

(#7061) fagy53 válasza kriszbon (#7059) üzenetére


fagy53
nagyúr

1ns azaz 1GHz a névleges órajele, de 2V-on, ami a gyári fesz 1.1GHz környékére lehet húzni. Nekem pl 1.115GHz a végállomás. Itt is van tartalékom, mert 2,25V-nál feltehetőleg elérhető az 1.2GHz. :)

CHIPman: mivel elég közepes a kártyám, 1.45V a 3D fesz. Még van egy kis tartalék benne, de a 900-at nem biztos, hogy el lehet érni. :D

[ Szerkesztve ]

(#7062) kriszbon válasza fagy53 (#7061) üzenetére


kriszbon
őstag

Értem és köszönöm a választ :R Most ennyin is mentek, de nem próbáltam ez felett, meg valószínű, hogy nem is fogom(bár ki tudja mit hoz a jövő) Gond nem volt velük simán mentek minden hiba nélkül, csak a Gpu nem megy többet(fagyi van felette) próbáltam az ATT-t, Rivát, de egyikkel sem(CCC nem volt fent) :( Ezt viszont teljesen stabilan tudja is tartani.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7063) CHIPman válasza fagy53 (#7061) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Írnál egy vmodos írást Logoutra? Mennyi a kari alapfesze amúgy? A RAM-ok alapból milyen feszen mennek?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#7064) fagy53 válasza CHIPman (#7063) üzenetére


fagy53
nagyúr

3D gyári alapfesz: 1.21V körül, ami érdekes módon az AMD kártyáknál terhelésre emelkedik, jelen esetben a Furmark alatt 1.28V-ra. A mem fesz 2.0V.
A mostani 3D fesz 1.45V ami terhelésnél kisebb mértékben de nő,1.5V környékére.
Nem írok, mert ezt megcsinálni majdnem hasonló dolog mint a bolhát megpatkolni! :DDD
A grafitos vmod egyszerűbb, de nekem olyan kellett amit változtathatok. Van egy kapcsoló a gépen amit ha nem kell az erő, akkor kikapcsolom és a fesz visszaáll a bios értékre, ami most nyáron 1.12V.

(#7065) tzsolesz válasza fagy53 (#7064) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Csak hát így a gari ugrott, ha jól gondolom. :U

(#7066) fagy53 válasza tzsolesz (#7065) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az már akkor ugrott amikor leköszörültem a VRM bordából! :DDD A vmod az egy pici forr. pont és könnyen eltűntethető, attól még lehetne gariztatni, de így már nem. ;]

(#7067) kriszbon


kriszbon
őstag

Na tehát ha a Gpu frekit nem tudom tovább emelni, akkor a procit már hiába húzom, mert csak az össz pont emelkedik, az SM az nem(vagyis picit, de az lehet mérési különbség is, meg a +15Mhz a memónál) Úgy látom a procit már hiába feszegetem ez végett :D
fagy53: De azért az összpontodat átléptem kemény (11Mhz-el) érdemes volt próbákozni ezért a fantasztikus űberelésért amit te lazán túllépsz :DDD

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7068) blazsey2 válasza Speed® (#7058) üzenetére


blazsey2
senior tag

Már régóta tervezted,üdv közöttünk :C

PSN ID:blazseydr

(#7069) #62853120


#62853120
törölt tag

Nekem is ilyen videokártyám van, eddig XP-t használtam az elsődleges DVI-ban volt a monitor, és TV is rá volt kötve, a monitor felbontása 1280*960 volt. EZután lett Vistám, de ott az elsődleges DVI-on csak 1024*768 lett a maximális felbontás, ami nem túl szép. Áttettem a másodlagosba, ott leadta a 1280*960-as felbontást, és nagyobbat is képes, de így már nem érzékeli a TV-t, de szükségem lenne arra, hogy rá legyen kötve a TV is. Segítsetek légyszi ha tudtok.

(#7070) sagit


sagit
addikt

sziasztok

ATT-ből melyik verzsönt használjam? Illetve a karimon Hynix memók vannak, azokról mit lehet tudni?

üdv

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#7071) lsc válasza sagit (#7070) üzenetére


lsc
nagyúr

Elméletileg ez a legfrissebb, a hynixeket nem nagyon lehet húzni .

Az élet kegyetlen .

(#7072) CHIPman válasza lsc (#7071) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Szerintem összetéveszted a Qimondával, de nekem az is megy 1060MHz-et.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#7073) #31757056 válasza Speed® (#7058) üzenetére


#31757056
törölt tag

Az XFX is 800SP-s lesz vagy az még csak 640? :)

(#7074) lsc válasza CHIPman (#7072) üzenetére


lsc
nagyúr

Még szerencse hogy csak kétfajta gyártó van, azért sikerült belekeveredni . Tehát sagit azok a jobb ramok .

Az élet kegyetlen .

(#7075) sagit válasza lsc (#7074) üzenetére


sagit
addikt

ohh köszönöm szépen a választ... :)

a gpu 740-750 en elszaladgál... de 700 on szívesebben használom

a ramokat meddig vihetem szerintetek biztonsáosan?

üdv

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#7076) lsc válasza sagit (#7075) üzenetére


lsc
nagyúr

Azt neked kell kipróbálni .

Az élet kegyetlen .

(#7077) CHIPman válasza lsc (#7074) üzenetére


CHIPman
nagyúr

3 fajta van :DDD Ott a Samsung is.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#7078) lsc válasza CHIPman (#7077) üzenetére


lsc
nagyúr

Legyen, de a ramok tuningjával mennyire gyorsult a kártya ? Mint látom neked is megy 1060-on, gyorsabb ? Nem érzésre, mondjuk egy teszt ?

Az élet kegyetlen .

(#7079) CHIPman válasza lsc (#7078) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Majd megnézem, mert sokan mondják, hogy a ram nem számít. Majd megpróbálom a 3DM Vantage-ben 700MHz-en, 900-on, 1000-en és 1060-on.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#7080) kriszbon válasza kriszbon (#7067) üzenetére


kriszbon
őstag

Vazze meglátszik hogy későn volt és fáradt voltam, mert Mhz-et írtam a Pont helyett :DDD
Mod. CHIPman: Trémárk06-ban meglátszik elég szépen, Stalker tesztben már nem igazán.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7081) fagy53 válasza kriszbon (#7080) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem baj, rögtön tudtam, hogy a pontokról van szó. :D

(#7082) Speed® válasza #31757056 (#7073) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

"Csak" 640es, de nem számít, sőt, magasabb órajelhez szerintem jobb ez.
old gray 745/2000ig hajtotta, én adok a szájának, ha kell VModot is, 800++
Kíváncsi vagyok miként alakulnak a DM06 SM számok az én procimmal :U
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy magasabbak lesznek, majd kiderül :K

blazsey2
Valóban, régóta szerettem volna, haver aki viszi a GTt kicsit megcsúszott és várnom kellett mire összeszedi a zsét..öröm az ürömben, hogy ennek köszönhetően kemény 1 rugóba fáj a csere, lényegében a postaköltségbe ;p
Ennyit akkoris megér, ha tuningolva is ekvivalens csak, egyszerűen mert Ati

Hovatovább nem sokáig lesz nálam, de mindenképpen ki akartam próbálni.
TOP BIOSos 1GBos XFX 4770ről álmodok, 24/7 900as GPUval..kb. 25ért ;)

(#7083) fagy53 válasza Speed® (#7082) üzenetére


fagy53
nagyúr

Hát kaparnod kell, az már biztos! :DDD 850 3DM06

(#7084) Speed® válasza fagy53 (#7083) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

200 pontot CPUscore miatt máris ledolgoztam, a többit meg majd meglátjuk :P
Elvileg megvan a Vmod menete XS fórumból, de van linked a Te módszeredről?
Első körben nem szeretnék forrasztgatni a gari miatt, szóval satírozós érdekel.

(#7085) GuB3Ra válasza fagy53 (#7083) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Uhh ne tuningolj tovább mert újra le kell futtatnom a dmarkot.19 ponttal még megyek :))

Daark minimalism

(#7086) blazsey2 válasza Speed® (#7082) üzenetére


blazsey2
senior tag

Ha az 1gb-os XFX4770 megjelenik lehet én is cserélek.mert full hd-ra kicsit kevés.Addig kíhúzom ezzel is,nagyon a szívemhez nőtt a kicsike.

PSN ID:blazseydr

(#7087) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Ma megjött a Sapphire HD4830-am,már bent is van. :K
A legfrissebb 9.6-os Catalyst-ot raktam fel mellé,eddig elég csendes(990ford/perc idle-ben),sajnos csak 640sp-s(GPU-Z szerint),de annyi baj legyen.
A hőmérséklete pedig idle-ben 40 fok,és nincs fent a ház oldala.
Az jó?Nem túl sok? :F

Amúgy nagyon klafa cucc,nem bántam meg eddig. :DD

Üdv, Balázs

(#7088) CHIPman válasza GuB3Ra (#7085) üzenetére


CHIPman
nagyúr

neked mennyi volt a vége? 900 instabil, nem? Te Vmodoltál?
Van olyan satírozós megoldás, amivel nem drasztikus feszemelést lehet elérni? 1.3V még mehet ennek 24/7-re?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#7089) No-kia válasza gooool (#7087) üzenetére


No-kia
őstag

az tökéletes hőfok, és loadban?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#7090) gooool válasza No-kia (#7089) üzenetére


gooool
őstag

Még azt nem tom,nem próbáltam. :N

Üdv, Balázs

(#7091) GuB3Ra válasza CHIPman (#7088) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

900mhz az csak validra volt vmod nélkül.
De vmiért már nem megy úgy a kártya.Vmod nélül a 3dmark 785-ön is futott már most meg 760-körül van a max :F
Ha lenne vmod a kártyához... :D
Nekem 1.158-on megy de ezt biosbol állítottam be ez a max

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#7092) Speed® válasza blazsey2 (#7086) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

FullHDben az sem virgonc..sajna ahhoz már a 4870/1GB a belépő, szvsz.
Filmek miatt én is gondolkodtam amúgy benne, de rájöttem, hogy sokkal jobb egy böszme TV erre és játékra egy 20-22"os Wide..azt még könnyű "etetni".
Igazából a jelenlegi 19"/1440x900ammal is tökéletesen elvagyok..csak mikor társasággal filmeznénk, akkor zavaró a mérete távolabbról. Kell egy TV :K

(#7093) kriszbon válasza fagy53 (#7081) üzenetére


kriszbon
őstag

Nemnem :N csak próbálgattam hogy ha húzom még a procit azzal nyerhető e valami, mert sokan állítják hogy 1 kétmagos kevés a 4850-hez! És véleményem szerint már 3.3-on elég hozzá, esetleg szóba jöhet a 3.5 is, de szerintem ezzel már vége is a kártyának itt mint ahogy tapasztaltam, pedig húztam is( ClearSky sem profitált belőle) De tudod ha már több lett a pont, vétek lett volna kihagyni, hogy nem teszem ide fel :U ;]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7094) fagy53 válasza Speed® (#7084) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ua néztem én is, az IC meg azonos a 4670 feszültségstabilizálójával, amelynek megvan a kapcsolása és Aggregátor-ral már végigrágtuk magunkat rajta korábban. :D
Én mindig forrasztok, mert kikapcsolható a vmod nálam, most sem megy. ;]

GuB3Ra: itt a válasz, az XS fórum.

(#7095) Pee-Tee


Pee-Tee
tag

Szasztok!

Tervezem egy 4830 vásárlását,
tudom, hogy a konfigom nem elég már hozzá és nem hajtja ki, de jövőre teljes konfig cserét szeretnék és a kártyát már megtartanám egy darabig legalább lesz benne tartalék
először 4670 DDR4-ben gondolkodtam, de most csak 2000-3000 Ft-ot kellene ráfizetni a 4830-ra. Szerintetek ? :F

(#7096) konas válasza Pee-Tee (#7095) üzenetére


konas
senior tag

Bizony bizony jobb a HD4830-as... :C
En is lehet ilyet veszek vagy egy HD4850-et...

(#7097) lsc válasza Pee-Tee (#7095) üzenetére


lsc
nagyúr

A helyedben eladnám a procit és vennék egy olcsó kétmagost meg mondjuk egy 4670-et, ahhoz elég egy 2.5 giga körüli proci /annyira talán lehetne tuningolni abban a lapban is/, használtan 25 körül ki lehetne hozni . A tápod bírni fogja, mekkora felbontás van ?

Az élet kegyetlen .

(#7098) _L_ válasza fagy53 (#7064) üzenetére


_L_
tag

Ez a vmod érdekelne engem, télleg jólenne egy logoutos írás ;]

(#7099) Pee-Tee válasza lsc (#7097) üzenetére


Pee-Tee
tag

Egyenlőre 17" CRT :O max: 1280*1024
Viszont a konyhapénz csak 1db VGA cserére jogosít fel :O

[ Szerkesztve ]

(#7100) lsc válasza Pee-Tee (#7099) üzenetére


lsc
nagyúr

23 körül van a 4830, pl egy ilyen párossal 2180, Sapphire 4670 sokkal előrébb lennél . A mostani procid nagyon kevés, a tápodról még mindig hallgatsz . De miattam megveheted a 4830-at is, jó kártya, de kell alá vas is , főleg alacsony felbontásnál .

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.