Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#7301) CHIPman válasza fagy53 (#7300) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ez teljesen biztonságos?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#7302) fagy53 válasza CHIPman (#7301) üzenetére


fagy53
nagyúr

Mivel ez a 0-ás verzíó lehetnek illesztettségi, támogatottsági problémák, de ha működik a rendszerrel és a VGA-val, akkor teljesen biztonságos és jó. 5MHz-enként emel, túlmegy és az első pixelhibára visszavesz 5-10MHz-et, jelzi és folytatja a tesztet. Ha 10 percet hiba nélkül megy, akkor jónak tekinthető az órajel, alkalmaz és el lehet menteni. Érdemes Furmarkot is futtatni, de nálam soha nem bírálta felül a GPUTool-t, pedig jobban terhel. Igaz a játékok kb a GPUTool szintjén vagy inkább alatta vannak a terhelés szempontjából. Az imént elmondottakra a hőmérsékletből lehet következtetni.

(#7303) kriszbon válasza fagy53 (#7300) üzenetére


kriszbon
őstag

Jah a mostani kártyámmal is úgy jártam vele, mint a régivel, hogy nem tud mit kezdeni vele :DDD
Más: Módosítottam valamennyire a venti vezérlést végre, mivel keményen csal a szenzor(22 fok szoba 11 fokot mutat :D ) Így már elértem hogy furmark közben 60 fok környékén tudja tartani, vagy is szerintem 80. Ekkor megy a venti 29xx-at (63%) de ez még mindíg kevés szerintem, mert messze a 33xx fordulat, meg megpirítani sem igazán szeretném :D Ez még mindíg jobb, mint a 65(85? és csak kuszott fel)fok 21xx-as fordulattal amire be volt lőve. Majd még szórakozok vele, de most meguntam, mert vagy 10x felülírtam már a biost, és unom :DDD Egyébként idle 2xxx körül ment, de mikor terheltem akkor már csak 17xx-ről indult, és biosban meg az alsó értéknek 50 fok volt megadva 30% ventihez ami ugyan akkora fordulat. Mire elérte volna a 3000-et addígra szerintem szép ropogósra pirult volna. Vélemény :F

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7304) fagy53 válasza kriszbon (#7303) üzenetére


fagy53
nagyúr

1, Lehet, hogy összezavarja a szerencsétlent a 800SP, nem ehhez van szokva a 4830-nál. :DDD
2, Ezt a venti dolgot nem különösen forszíroztam, változtattam a karakterisztikán a bios-ban, de nem jártam jobban, azért mert a gyári beállítás nálam jó volt, egyszerűen nem tudtam überelni. :N Azért sem érdekelt, mert cserélni akartam a ventit és AC S1 rev.2 egy 12cm-es ventivel már nem támaszkodik a bios ventivezérlésére. Azóta csönd van és nem lehet tudni, hogy idle-ben van, vagy a Furmarkot futtatom, a hangból legalábbis nem és a hőmérséklet is csak 20°C-ot emelkedik. :)

(#7305) kriszbon válasza fagy53 (#7304) üzenetére


kriszbon
őstag

Igen lehet az a gondja vele :D Én sem piszkáltam volna, mert jó lett volna ami ott volt beállítva, csak a szenzor mivel félremér, és ahogy észrevettem a ventit is az alapján vezérli, elég gázos lett volna szerintem! Igaz marha csendes volt úgy, nade furmark meg játék alatt is kussba lenni ennyire :N Jó a csend, de nem olyan áron, hogy elfüstöl, mert tudom hogy jobban kellene tekernie a ventinek(egyébként így sem nagyon hangos) játék alatt meg ennyit sem pörög!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7306) fagy53 válasza kriszbon (#7305) üzenetére


fagy53
nagyúr

Általában akkor sem füstöl el, mert vagy lefagy, vagy újraindul a gép. Ha a CCC fenn van akkor meg VPU recovery jelez. Mindenestre igazad van nem egészséges extrém hőfokon üzemelni, ez a szenzorhiba meg egyedi.

(#7307) CHIPman válasza fagy53 (#7302) üzenetére


CHIPman
nagyúr

És mennyi időnként lép 5MHz-et? CCC-vel nem akad össze?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#7308) Chaser


Chaser
titán

Vettem egy 4830 zafírt, furmark alatt max 64 fok volt, 1050 körüli ventivel, halk a ventije, inkább duruzsol mint hangoskodik. Az mért van, hogy bekapcskor egy LED felvillan a hátoldalán? Valami önteszt? Gyári drivert raktam fel, órajelet szépen visszaveszi 160/250-re.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7309) CHIPman válasza Chaser (#7308) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ez vajon az 1GB-os hülyesége, hogy csak 500/750-re veszi 2D-ben az órajelet? :F Pedig Zafír az enyém is :(

hardverapro.hu/tag/chipman

(#7310) Chaser válasza CHIPman (#7309) üzenetére


Chaser
titán

Enyém 512-es, sajnos nem 800SP-s:) Film alatt is alacsonyan hagyja az órajeleit, 3850 és 4670-em emelte divx-nél is egyből, ez nem, okos jószág :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7311) fagy53 válasza CHIPman (#7307) üzenetére


fagy53
nagyúr

Gyorsan megy kb 5-8 s. Célszerű kézzel a csúszkát a várható max közelébe vinni, pl 575@680 Apply és Find max. Nem akadt össze nekem semmivel, szerencsére. :)

(#7312) CHIPman válasza fagy53 (#7311) üzenetére


CHIPman
nagyúr

LOL, elindítottam, alapfeszen 704MHz volt a max GPU, és 1060 a max mem. Nyertem 4MHz GPU-t jeeee :DDD Mindegy, 700/1060-on bőven elég.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#7313) Inv1sus válasza CHIPman (#7312) üzenetére


Inv1sus
addikt

Legalább nekem nem kell letesztelni :U Azt viszont nem értem, hogy van neked 704, mikor csak 700-at enged >_>

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7314) fagy53 válasza CHIPman (#7312) üzenetére


fagy53
nagyúr

Abban viszont biztos lehetsz, hogy ennyit tud. 3Dm06 esetében még rátehetsz a GPU-ra 10MHz-et. :D
Játékokhoz a 700/1000 is bőven elég, ezért az árért! :C

Inv1sus:ezt neked írtam

[ Szerkesztve ]

(#7315) 8nemesis8 válasza Inv1sus (#7313) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szerintem itt többet enged, mint 700. :U

(#7316) CHIPman válasza fagy53 (#7314) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ja, én 36k-ért vettem 2 hónapja :O

hardverapro.hu/tag/chipman

(#7317) fagy53 válasza CHIPman (#7316) üzenetére


fagy53
nagyúr

Bocs, nem tudtam! :Y

(#7318) Inv1sus válasza fagy53 (#7314) üzenetére


Inv1sus
addikt

ja jó, tehát ez a progi többet enged. okééé x)

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7319) Chaser válasza CHIPman (#7316) üzenetére


Chaser
titán

Hinnye' :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7320) AtHoS válasza fagy53 (#7306) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Barátomnál 2600XT-vel nemrég történt egy kis problematika, amikor is a 120ºC-nál lekapcsolta a gépet Furmark közben. Kicsit el volt tömődve a VGA hűtője porcicával, de Furmark közben kiderült, hogy a VGA rakoncátlankodik a gépben.

Na de ebből mindössze annyit akartam kihozni, hogy ha 2600XT-ben van hővédelem, akkor 4830-ból sem igen spórolták ki szerintem.

read-only mode on the forum

(#7321) kriszbon válasza AtHoS (#7320) üzenetére


kriszbon
őstag

Aham, csak ha a szenzor azt mondja neki hogy még nincs 120 fokos, akkóó mivan(mert az enyém azt mondaná)! Közben meg 140-150 körül járhat :DDD

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7322) AtHoS válasza kriszbon (#7321) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na de kinek is mondja? Ne felejtsd el, hogy hardveres a lekapcsolás. Szoftvernek nincs köze hozzá, hacsak nem a drivernek (de az meg talán csak ismeri az adott hardvert).

read-only mode on the forum

(#7323) kriszbon válasza AtHoS (#7322) üzenetére


kriszbon
őstag

A biosnak viszont nagyon is van, és már leírtam hogy miért kellett átírnom a venti vezérlést(rossz adatot közöl a szenzor) a bios meg ez alapján vezérel, a szenzor meg gondolom a hardverban van aminek le kellene kapcsolnia!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7324) AtHoS válasza kriszbon (#7323) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na most átfutottam gyorsban a postjaidat. Sajnos úgy látom egyedi a problémád.
Ott a karesszal lesz valami gáz hőfok tekintetében, mivel sem 4850 sem 4830 sem 4870 között nem jellemző az általad írt probléma. A szenzor is lehet éppen problémás darab, amit sikerült "kifognod", így a karidból nem lehet általánosítást levonni, mivel kilóg a sorból (sajnos negatív értelemben).
Mivel szvsz a szenzor hibás a karidban BIOS cserélgetéssel sem lehet ezt javítani.
Mondjuk nem lenne rossz egy hőfok korrekciós dolog neked, amivel közel valós hőfokot lehetne "beállítani", de ilyen nincs. A helyedben nem nagyon terhelném azt a kártyát 90-100ºC fölé. Jobb a békesség. A ventivezérlés korrigálása pici segítség azért neked.

Esetleg BIOS szinten nem tudom manipulálható-e lekapcsolási hőfok. Legalábbis annál a kártyánál én mindenképpen csökkenteném, ha lenne rá lehetőség.

read-only mode on the forum

(#7325) jacksonfive válasza fagy53 (#7302) üzenetére


jacksonfive
tag

Kipróbáltam a GPUTool-t, de a progi szerint alap órajelen hibázik a GPU, így 575-ről nem felfelé, hanem visszafelé állítgatja az órajelet. :Y ez egyébként látszik is, mert sárga "pamacsok" jelennek meg a képen. Ez mitől lehet, rossz lenne a kártyám? De játékokban nem vettem észre semmilyen graf. hibát.

(#7326) fagy53 válasza jacksonfive (#7325) üzenetére


fagy53
nagyúr

Van egy kis esélyed rá, hogy rossz a kártyád! Megnézheted, hogy igaz-e ha 15 percig hajtod a Furmarkkal. Amennyiben nem jelez hibát, akkor húzd fel 10MHz-cel feljebb, 485-re és futtasd le a negyedórás Furmarkot megint, ha rossz, akkor egy antituning darabot fogtál ki, amit gariztatni sem tudsz, mert a névleges órajelet tudja.
Ha a névleges, 575 órajelen hibát jelez a Furmark 15 percen belül, akkor elvileg lehetséges a gariztatás.

[ Szerkesztve ]

(#7327) CHIPman válasza fagy53 (#7317) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az a szomorú, hogy amit vettem mellé Hyper 212-t, annak a ventijében a 4 kék ledszál közül megdöglött az egyik :DDD

hardverapro.hu/tag/chipman

(#7328) kriszbon válasza AtHoS (#7324) üzenetére


kriszbon
őstag

Én nem is általánosítottam, és mindenképpen kilóg a sorból, de nemcsak ezért :D A hőfokot meg Kb. tudom hogy mennyinek kell lenni 1 ilyen kártyának idle és load, mert nagyon sokan leírták már mindkét értéket, meg olvasgattam máshol is róla. A venti vezérlés meg nem csak pici segítség, mert így Furmark közben 60-on(kb. 80) tudja tartani 3000-es fordulattal(33xx a vége) játék alatt meg -15 fok. Attól nem tartok azért hogy leég, mert észre lehet venni amúgy is ha tulmelegedett 1 kártya. Én mondjuk nem izgulok végette, csak leírtam hogy mi van, és nyugodt lélekkel használni is fogom akár padlógázon is :DDD

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7329) jacksonfive válasza fagy53 (#7326) üzenetére


jacksonfive
tag

Újraindítottam a gépet és megjavult, nem hibázik, sőt 710/1015-re lőtte be a GPUtool.

(#7330) J.J. András válasza fagy53 (#7326) üzenetére


J.J. András
őstag

egy Furmark linket a teszteléshez tudnál adni ?:) :B köszi !!!! :U

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#7331) kriszbon válasza J.J. András (#7330) üzenetére


kriszbon
őstag

(Tessék) :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7332) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Nekem már 1120-nál volt a memória órajele, azt inkább leállítottam. Valahogy nem bízom ebbe a progiba.

Amíg írtam ide, ment tovább 1180-ig. Nekem ez nem stimmel :( Maradok inkább a 700/1060-nál.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7333) Chaser


Chaser
titán

Nekem ilyen 4830 zafírom van, jól látom, hogy ez sokkal rövidebb mint a többi? :F Egyedi NYÁK-os lenne? Esetleg a fogyasztásán is csiszoltak, mert elég keveset eszik. Megérné lecserélni 4-5k rádobással 4850-re, sokkal többet esznek azok?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7334) Speed® válasza Chaser (#7333) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jól látod, egyedi a nyák, rövidebb is (ref. 23cm, tiédet mérd le ;p) és meg is van kavarva, a VRM átkerült a GPU bal oldalára, ahogy a borda is mutatja.
Az idle fogyasztásán csiszoltak, a legjobb BIOSa ezeknek van a 4830ak közt.
Ha a VaporX 4850re 4-5k a ráfizu, akkor megéri..egyébként nem igazán (OC..)

(#7335) DeckardCain válasza Chaser (#7333) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Igen rövidebb. Szerintem nem érdemes cserélni, legalábbis én biztos nem cserélnék, akkor inkább egy kis tuning. Ha a 4850 is tudja 2dben a 160/250es órajeleket nagy különbség szerintem nincs. Load alatt olyan 15-20Wos különbségeket láttam, de ez tesztoldalanként változó.

Láttam másik topicban, hogy méregettél fogyasztást. Tudnál nekem mondani egy idle fogyasztást e5200@1200Mhz +160/250en futó 4830ra. Kíváncsi lennék :B

(#7336) Chaser válasza Speed® (#7334) üzenetére


Chaser
titán

21cm:) VaporX 9.5k-val lenne drágább, de abból itt csak 1 gigás van. MSI, GB 4850 4.5-6k + lenne, eredetileg cimborám akart venni vga-t, 1 giágs msi 4850OC-t néztem, de valaki azt mondta az 512-es nagyon tré módon -alig- veszi vissza magát idleben, a többiek meg letámadtak, hogy mind visszaveszi magát :F Van egy ph-s cikk is, épp a zafír 4830 van benne, meg egy 4850, direkt írják, hogy nem jól működik a PP. Fogyasztás fő szempont, ha 2D-ben sokat buknék nem kell 4850. A boltos még ajánlotta 4730-at, mert hogy neki már az van és gyorsabb, tesztek alapján nem úgy láttam :F De lényegtelen, gddr5 miatt többet eszik idleben, erre nem mondott semmit:) Na mind1, valszeg ez marad, ahogy néztem ha lekapom a ventit akkor nem foglal slotot se, hűtést megoldom.

#7335 DeckardCain: Tuningot nem szeretem vga-nál vmiért...fogyi: ötkettesem 1V-ra van alulfeszelve, idle 67-69W:) Gyakorlatilag 1200 vs 2500mhz között nálam így pár W a különbség.

szerk: 80+ táppal, normállal nyilván több lenne

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7337) DeckardCain válasza Chaser (#7336) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Köszi, ez egész jó.
Tuning engem sem izgat annyira. Az esetek 90%ban idle megy a gépem.
De szerintem sokan megköveznek most :P A cpum és vgam is alapon használom. :B

(#7338) Chaser válasza DeckardCain (#7337) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is épp ez miatt fontos a 2D-s fogyi, 90%-ban net meg excel, stb..én is alapon használom a procit is, megnézem mennyit megy ennyi, aztán alulfeszelve gyári órajel, biztos bennünk van a hiba :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7339) lsc válasza Chaser (#7338) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor miért nem vesztek 4670-et, az már majdnem termeli az áramot ;] .

Az élet kegyetlen .

(#7340) Chaser válasza lsc (#7339) üzenetére


Chaser
titán

Azér', mert 2D-ben nem sokkal eszik többet mint a 4830-am, az biztos, igp-vel 50W kb a konfigom, 4830-cal 15-17W +, load nem számít, nem sokat játszok. Teljesítményben durván veri, árban alig volt több, ennyi:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7341) lsc válasza Chaser (#7340) üzenetére


lsc
nagyúr

Értem, csak így olyan a dolog mintha pl a golf gti-nél a fogyasztás lenne a fő szempont . Persze nem baj ha keveset is eszik, csak ezeknél a kártyáknál a teljesítmény a lényeg . De biztosan én látom rosszul .

Az élet kegyetlen .

(#7342) Chaser válasza lsc (#7341) üzenetére


Chaser
titán

Egy kocsit nyilván nem napi 12-14 órában használsz, mint én sokszor a gépet, ha annyit használnék kocsit, akkor is úgy választanék, hogy keveset fogyasszon, lehet bennem van a hiba:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7343) Chaser


Chaser
titán

A HDMI-vel viszont szopóka van :( Addig eljutok, hogy ki tudom terjeszteni tv-re az asztalt, de klón sehogy nem akar menni, eddig 1edül egy msi 3850-nel nem volt problémám, ott DVI-HDMI adapter volt, most is kipróbáltam adapterrel is, mert natív HDMI-n még a kiterjesztett mód is nehézkes. Valami 5let?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7344) sith7


sith7
nagyúr

Olyankor mi a helyzet, ha a CCC magasabb órajelet, memóriát állít be, mint a GPUtool, de mégis stabilan lefut a 3dmark, meg nem is melegszik a kártya se, de a GPUtool szerint azon az órajelen már hibázik

Melyik a mérvadóbb ? :F

(#7345) fagy53 válasza sith7 (#7344) üzenetére


fagy53
nagyúr

A GPUTool szigorúbb, ahol ő hibát jelez ott a Furmark is zörgött nálam. Olyan pixelhibát észrevesz, ami játéknál vagy 3DM06-nál nem okoz gondot észre sem veszed.
Kipróbáltam, 10MHz-cel nagyobb órajelen használom a GPU-t és semmi gond, de tudom, hogy nem ez az atomstabil állapot. Az a 10MHz nem számít a játékokban szinte semmit, biztos ami biztos alapon én a GPUTool órajelét fogom üzemszerűen használni. :)

(#7346) sith7 válasza fagy53 (#7345) üzenetére


sith7
nagyúr

Nálam azért nagyobb különbség van, de végülis alapon is szépen muzsikál minden... egyelőre

(#7347) Inv1sus válasza fagy53 (#7345) üzenetére


Inv1sus
addikt

Még tegnap írtam, hogy nekem a memória órajele elment 1180-ig. Erről mit gondolsz így hirtelenjébe? Szerinted ennyire jó a kártyám? :) Megjegyezendő, hogy a háttérbe futott a progi és a rendereléses ablak nem látszódott. Nem tudom ez mennyit számít... Gpu az 715-ig ment, 720-on hibázott 3x egymás után.
Ja és még egy kérdés: Fullscreen vagy elég az ablakos renderelés? Fullba kevesebb az fps, ergo lehet kevesebbet is hibázhat, ha tud.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7348) fagy53 válasza Inv1sus (#7347) üzenetére


fagy53
nagyúr

Én ablakban használom és látszódjon csak! Volt itt a topikban akinek 1200MHz-en ment a memória. :K

(#7349) kriszbon válasza fagy53 (#7348) üzenetére


kriszbon
őstag

Az enyémet megnéztem, és 1175-nél vége, 80 felett már hibázik :K De úgysem használom ennyin csak tesztnél :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7350) Xikita


Xikita
csendes tag

lett egy eah 4830-as asus kártyám, de kicsit csalódott vagyok. egyrészt a hűtője nagyon hangos, másrészt iszonyat módon melegszik, üresjáratban 63 fokos de kis 3d és rögtön felugrik 100-ra is. már a biost is átírtam, hogy 2d-ben 250mhz-en menjen, de semmit nem változott.
a házamban huzat van, azzal nem lehet gond.

segítsetek mit lehet még vele kezdeni, pasztázzam újra, lehet? segítene?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.