Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#8401) kriszbon válasza Speed® (#8400) üzenetére


kriszbon
őstag

Esetleg friss ringyóz csodákra képes, persze egy másik partícióra csak teszteknek. :P

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8402) Speed® válasza kriszbon (#8401) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

~3 hetes SP3 (Carlosca).

A furcsa az, hogy az E5200al magasabb SM2/3 számaim voltak, legalábbis a régi eredményemet szemlélve. Most ugyanazon az órajelen (750/2160) a 720/2100hoz képest még csökken az eredmény..mintha hibázna.

Holnap ha lesz időm, szétbombázom a gépet, megjött a HR-03 GT a karira..hátha segít valamit ha jobban behűtöm. Éjjelre meg fagyokat mondanak ;]

(#8403) blazsey2 válasza Speed® (#8400) üzenetére


blazsey2
senior tag

Csak annyit szeretnék jelezni hogy az egyik Cpu-z ablaknak a memóriát kell mutatnia ;)

PSN ID:blazseydr

(#8404) Speed® válasza blazsey2 (#8403) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Segáz..pedig arra akartam állítani :U Majd legközelebb..egyébként 933/CL5.

(#8405) partyphoto válasza CHIPman (#8385) üzenetére


partyphoto
tag

felesleges karit cserélned! :)

700Mhz-es GPU 1100-as memóriával 1920X1200 35-40FPS 2XMSAA -val ULTRA felbontáson!

nem is értem miért vesznek egyesek azonnal 100e v. afölötti kártyákat :) ja DX11.....ami gyk AVP előtt nem is létezik.... ;]

[ Szerkesztve ]

Scythe Fan, Noctua Fan

(#8406) kriszbon válasza Speed® (#8402) üzenetére


kriszbon
őstag

Mondjuk én Xp Prof. 2002 Sp2-őt használok és a gyári driverrel futtattam [link]. :D
Bezzeg ha az enyémnek is menne a Gpu 750-et akkor még szebb lenne. :O De sajnos nyema megy, viszont ezt szinte mindenhol használhatnám(de minek mikor az 50-es órajelen is viszi amit kell). :U
partyphoto: Én sem értem! ;]

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8407) CHIPman válasza bpx (#8399) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nyilván nem csak DiRT2-val játszanék.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#8408) fagy53 válasza Speed® (#8402) üzenetére


fagy53
nagyúr

Üdv az 5200@Q8300 klubjában! :C
Bár a CPU pontokra a négymag több pontot ad, de ez csak matematikailag van így, a 3D pontokra a tényleges proci freki a mérvadó, ez pedig a szénné hajtott E5200-nél a nagyobb! ;]
Eddig ment az enyém is, de a Q8300 egyelőre csak 2.55GHz-en ballag, de 1.02V-on.
Pontosan egyezik most a fogyasztása a 3.3GHz-en járó 5200-al, de 25%-kal gyorsabb nála ezen a jóval alacsonyabb órajelen is.
Bocs az off-ért, a többiektől. :R

(#8409) Speed® válasza fagy53 (#8408) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

ThX, bár már novembertől megvan, csak most kezdtem trémárkolgatni vele.

És valóban, multitask miatt jelentősen használhatóbb kevesebb MHzen is.
De azért szalad rendesen ez is, jelenleg épp a 3.6G stabilizásával küzdök.
Winbe nem jutottam be 3.75ön, elfogyott a lapom/hűtésem..de jön a tél ;]

Yorkfield topikban nem találtam írást tőled, kíváncsian várom meddig jutsz.

(#8410) CHIPman válasza Speed® (#8409) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Leírhatnád az eredményeket ide is a prociról esetleg egy 3DMark kép mellett, mert kíváncsi vagyok én is rá, hogy Q8400+a jelenlegi lap vagy X4 620+vmi olcsó lap legyen a következő.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#8411) Speed® válasza CHIPman (#8410) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

3DMark képet fentebb láthattál, illetve a DMark05 topikban is ott van egy, ezen kívül milyen eredményre vagy kíváncsi, amit nem találsz a York topikban?

Egyébként ha engem kérdezel, hosszabb távon nyerőbb a váltás AM3+DD3 lapra és Athlon/Phenom IIre, ha feltétlenül 4 mag kell, és olcsón, végülis jó a 620as is, de azért az igazi erő a Phenom II X4ekben van.

Ha 2-3 hónappal ezelőtt lennénk, az olcsó DDR2 miatt még talán alternatíva lett volna egy C2Q, de így szvsz nincs létjogosultsága. Halott socketben utolsó bővítés és ezután ki tudja mikor lesz újra ~nullszaldós a DDR2->DDR3 váltás..

Félre ne érts, nagyon jó ez a kis quad nálam, de ha nem ilyen jó áron jutottam volna hozzá (gyakorlatilag ~10kt fizettem rá az E5200amra), már nem intel fronton mozognék..sőt, gondolkodok is amúgy a váltáson..fentebbiek miatt.

(#8412) CHIPman válasza Speed® (#8411) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem AM3 DDR3-at szeretnék, arra egyelőre nincs keret, 2x2GB DDR2-m meg van is. ASRock A770DE+ 13k, és elég normális cucc.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#8413) Piloss válasza Piloss (#8389) üzenetére


Piloss
senior tag

Na vacakoltam egy kicsit ,700/1000-en a 3DMarkVantage-ban 6726 lett a GPU score

Tudtok ajánlani valami más tuningoló programot? A CCC-ben csak 700-ig engedi az ATT meg nem megy Win7 64 alatt

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#8414) fagy53 válasza Piloss (#8413) üzenetére


fagy53
nagyúr

Rivatuner 2.24C, ezzel mehetsz 700 fölé. :)

(#8415) Piloss válasza fagy53 (#8414) üzenetére


Piloss
senior tag

Köszi :)

Szerinted ez az eredmény már elfogadható?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#8416) fagy53 válasza Piloss (#8415) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem használom a Vantage-t, így nem tudom a választ. :)

(#8417) kriszbon válasza Piloss (#8415) üzenetére


kriszbon
őstag

(Kevés) ja hogy ez meg igazából 4850-es? :U
Figyu mán he ezzel a hsz-el őstag lettem! :DDD
Földig hajtom ősz öreg fejem, és leborulok nagyságom előtt, hogy ennyi baromságot össze tudtam fírkálni, eme nagyérdemű gyülekezetnek! :R :R :R
:))

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8418) Piloss válasza kriszbon (#8417) üzenetére


Piloss
senior tag

Hát igen,erős CPU limittel küszködöm
Nincs más hátra itt ezen már csak a konfigcsere segíthet

Az őstagsághoz pedig grat :C :C

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#8419) kriszbon válasza Piloss (#8418) üzenetére


kriszbon
őstag

Rángasd meg azt a procit amennyire csak lehet(tényleg mennyin ment?). Én már csak akkor cserélek ha ez nagyon kevés lesz, és sok nyűggel jár, tehát sokára! :DDD
Köszönöm! :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8420) fagy53 válasza Piloss (#8418) üzenetére


fagy53
nagyúr

Remélhetőleg nem alapon használod azt a procit, mert ennek hátrányát nemcsak a bench progikban érezni, hanem egynémely játéknál is. :K

kriszbon: grat az újabb fokozathoz, sok lesz még hátra? :C ;]

(#8421) CHIPman válasza fagy53 (#8420) üzenetére


CHIPman
nagyúr

945 lapban eléggé érvágás a tuning, vsz nem próbálkozott vele. Ha jól emlékszem, akkor nem lehet fixálni a pcie clockot és nagyon kis fsb-t bír.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#8422) kriszbon válasza fagy53 (#8420) üzenetére


kriszbon
őstag

Köszönöm, és a következőhöz nem kell már sok csak ugyan ennyi. :DDD
CHIPman: Ha ez igaz akkor lehet hogy meg kell neki próbálni a SetFsb-t mert giga lapja van, és előfordulhat hogy a clock generátor ugyan az mint a mieinken. Az meg benne van a listában, és az fixálja a Pci-e/Pci frekit. :F
Piloss: Ez inkább neked szól!

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8423) Piloss válasza kriszbon (#8419) üzenetére


Piloss
senior tag

2.4 GHz-en ment
Az új konfigot egy ismerősömtől veszem,tehát olcsón megúszom. A mostani gépet meg megkapja az öcsém

(#8420) fagy53:Nem alapon használom,tuningoltam és nyertem kemény 200MHz-et ;]

(#8422) kriszbon: Na ennek azért utána nézek.bár most már nem annyira fontos mert úgyis csere lesz

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#8424) fagy53 válasza Piloss (#8423) üzenetére


fagy53
nagyúr

Igen, a 2.4GHz is kevés a kétmagostól ezt idáig is tudtam, de hogy a négymagos procinál ekkora órajel is elég legyen, azt nem gondoltam volna! :D
Kíváncsi vagyok az új konfigra, majd írd meg a véleményed! :)

(#8425) Piloss válasza fagy53 (#8424) üzenetére


Piloss
senior tag

Meglesz ;)
Amúgy már megvannak a konkrét alkatrészek,január elején meg is veszem őket

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#8426) lsc


lsc
nagyúr

Megváltam a kártyától, egyelőre egy 4650 lesz az utód, de majd visszajárok ;] .

Az élet kegyetlen .

(#8427) lsc


lsc
nagyúr

Catalyst 9.12

Az élet kegyetlen .

(#8428) fagy53 válasza lsc (#8427) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kösz, erre a 4650-nél is szükséged lesz! :D Kivárod az olcsóbb 5xxx-es szériát?

(#8429) lsc válasza fagy53 (#8428) üzenetére


lsc
nagyúr

Ön jól látja a helyzetet :) , 18-ért még elment a 30-as, az 5770-et meg megvárom amíg 30 körül lesz.

Az élet kegyetlen .

(#8430) fagy53 válasza lsc (#8429) üzenetére


fagy53
nagyúr

Én 35k-ig engedem, aztán lépek, hacsak nem lesz addig más, jobb ár/értékarányos megoldás.
A 22"-os monitorhoz egyelőre időtálló megoldásnak tűnik az 5770, persze az extrém igények, elvárások hanyagolásával. :D

[ Szerkesztve ]

(#8431) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv! Rég szereltem már gépet, de most le kellett cserélnem az accelero s1-en a ventillátort. Tesztelem az új ventillátort, de nem emlékszem, terhelés alatt mennyire mehet fel a kártya hőmérséklete. Szőrösfánk teszttel 54-57 fokig sikerült felvinni, az még belefér?
Gondolom, játék alatt nem megy fel ennyire, a szőrösizé 98%-os GPU terhelést mutat.

(#8432) Osynho válasza Khelben (#8431) üzenetére


Osynho
addikt

Nekem most ennyi, levett oldallap, 720/2000 mhz 1,120V (AC S1 nekem is).
Az 54-57 fok még nagyon jó. (refhűtéses 4850-ek idle 80 fok körül mendegéltek...)

[ Szerkesztve ]

(#8433) Khelben válasza Osynho (#8432) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor jó, megnyugodtam.
Az az igazság, hogy be kellett zsúfolnom egy tunerkártyát, ezért nem fér el a régi 12 cm-es venti az acceleron. 2 db 8 centiset tettem rá elcsúsztatva, és attól féltem, hogy nem hűti rendesen az egész kártyát, de mind a 4 hőérzékelő hőmérséklete 57 körül van szőrösizé teszt alatt.

(#8434) fagy53 válasza Khelben (#8433) üzenetére


fagy53
nagyúr

Jó lesz az, de a hőérzékelők a GPU-ban vannak! Sokan hiszik azt, hogy a vmem hőmérsékletét mérik, pedig csak a memóriavezérlő hőfokát látják, az pedig a GPU része.
Hőmérséklet tesztelésre a legjobb az OCCT3.02. mert ez jelenti a legnagyobb terhelést, ez nálam 5 perc után 71°C. A Furmark / szőrősfánk/ 5perc alatt 61°C-ra fűti a GPU-t, míg a játékok alatti max ugyanekkor 52°C volt. Ezek tegnapi mérések voltak és következtetni lehet belőlük a GPU terheléséről. :)

(#8435) #21346560 válasza fagy53 (#8434) üzenetére


#21346560
törölt tag

mijaza OCCT3.02 ?

(#8436) fagy53 válasza #21346560 (#8435) üzenetére


fagy53
nagyúr

EZ!

(#8437) #21346560 válasza fagy53 (#8436) üzenetére


#21346560
törölt tag

Köszi, közben már megtalálta nekem a gúgli csak elfelejtettem mondani... mondjuk nekem ezt dobta 3.0 , de felpróbálom a tiedet is :DDD

(#8438) Khelben


Khelben
nagyúr

Találkozott már olyan hibával valaki, hogy standby után nincs kép?
A Windows visszajön, mert ha lehúzom az egeret meg visszadugom, akkor hallom a megfelelő hangjelzést, de a monitor nem éled fel. Win7 és XP alatt is ugyanaz. Másik táppal és másik hdd-vel is próbáltam.
A furcsa az, hogy eddig jó volt, aztán most feltettem a win7-et próbaképp és azóta szar, hiába raktam vissza az xp-t. (hdd format megvolt) És van, hogy rendben visszajön, mondjuk 10ből 3szor. De a többi 7 esetben semmi.
Ja és új a monitor, ez jelenthet valamit? Vagy driver probléma lehet?

(#8439) fagy53 válasza Khelben (#8438) üzenetére


fagy53
nagyúr

Töröld le a drivert és rakd fel a 9.12est, ha ez volt rajta akkor mégegyszer rakd fel!
Jó dolog ha mindenekelőtt a monitort is telepíted, hogy ismerje fel a rendszer és azután cseréld a VGA drivert. :)

(#8440) Khelben válasza fagy53 (#8439) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sajnos ezen már túl vagyok és nem segített. De ahogy olvasgatom a külföldi fórumokban, nem vagyok egyedül ezzel. A DVI kábel a probléma, DSUB-bal működik. Megoldásról még nem olvastam.

(#8441) fagy53 válasza Khelben (#8440) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nekem DVI van, használom a készenléti állapotot is gyakran és soha nem fordult elő a fenti probléma. Sok driver volt már fent és egyszer sem jött elő. Kétféle alaplap is volt, mert ennek is köze lehet a dologhoz, és jó.

(#8442) Khelben válasza fagy53 (#8441) üzenetére


Khelben
nagyúr

Olyasmit írogattak, hogy a vga kártya bekapcsoláskor lekérdez pár dolgot a monitorról és a monitor analóg válaszjelet küld akkor is, amikor digitálisan van összekötve a vga kártyával. Ennyit bírtam kihámozni a technikai részletekből. De csak standby-ból visszatérő gépnél jön elő és csak dvi kábellel. A monitor simán visszajön standby-ból, ha közben megy a gép és bekapcsoláskor sincs gond

(#8443) fagy53 válasza Khelben (#8442) üzenetére


fagy53
nagyúr

Értem, én is a gép készenléti állapotára gondoltam, és nem csak a monitorra.
Próbáltad magát a kábelt cserélni, mivel nem mindig rossz lehet, hogy kontakthibás és időnként éppen ez a lekérdezés nem működik. Vagy a VGA-n tedd a másik csatira. :)

(#8444) Khelben válasza fagy53 (#8443) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezeket is végigpróbáltam, másik kábel, vga-n másik csatlakozó, semmi hatás. Ráadásul 10 esetből 2-3szor sikerül neki feléledni, de a többi esetben nem. Jellemzően egy újraindítás után az első standby-ba állításból még visszajön, aztán a másodiknál már nem.
Drivereket is végigpróbáltam, windows saját driverét (plugandplay monitor) meg az lg drivert is. Úgyhogy egyelőre nincs jobb ötletem, mint esetleg várni egy új ati drivert vagy új firmware-t a monitorhoz, ha egyáltalán létezik ilyen monitoroknál.

(#8445) fagy53 válasza Khelben (#8444) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az nem világos még, hogy a Win 7 előtt már megvolt ez az LG momitor? Írtad, hogy új, ment ez valaha hibátlanul ebben az esetben, 10-ből 10? :)

(#8446) Khelben válasza fagy53 (#8445) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem, nem ment hibátlanul, csak a régi monitorral ment rendesen a gép, ami DSUB-bal volt összekötve (azon csak dsub bemenet volt, lehet, hogy ha dvi is lett volna rajta, akkor azzal is vacakolt volna).
Egyértelműen az új monitorral való kommunikáció környékén van probléma.
A monitor szempontjából amúgy mindegy, hogy dsubbal vagy dvi-vel van összekötve? A kép ugyanolyan, legalábbis az én szememnek, csak kicsit zavar, hogy dvi-re is képes monitort dsubbal kell használnom.

[ Szerkesztve ]

(#8447) fagy53 válasza Khelben (#8446) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem ugyanolyan, van egy kis élességbeli különbség közöttük. Kipróbáltam amikor megvettem az enyémet. A DVI mindig éles felbontástól függetlenül, manuálisan nem lehet beleavatkozni. Ugyanígy a képarányokat is teljesen automatikusan állítja be.
Használhatod persze az analóg vezérléssel, de a kettő közötti árkülönbözet, a DVI-s monitor drágább, nem dísznek van! :D
Mindenesetre én hasonlóan használom, mint Te és jó a driverektől függetlenül, valami más gubanc lesz nálad. :U

(#8448) #19617792


#19617792
törölt tag

OCCT-t maximális terheléses beállítás mellett meddig érdemes futtatni? 700/1000 teljesen stabil, automata hűtéssel kb 75 fok a max. Eddig a 725/1000 is annak tűnik 10 perces teszt után, beállt kb 77 fokra.

[ Szerkesztve ]

(#8449) fagy53 válasza #19617792 (#8448) üzenetére


fagy53
nagyúr

Tökéletes, a 10 perc bőven elég. :K A hőfokok ebben a tesztben nagyon jók, a játékokban 50-60°C-nál biztosan nem mennek magasabbra.

(#8450) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Tudna valaki linkelni egy 4830-as, akár tuningos, Resident Evil 5 benches eredményt, lehetőleg max élsimítással, minden graf maxon és egy 1440x900-as, vagy 1280x1024-es eredménnyel?

Alister from Hell

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.