Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#7651) mtibi00 válasza szki (#7650) üzenetére


mtibi00
tag

Jó kössz :o De azon kívül HIS, MSI, vagy ....?

Chelsea Football Club

(#7652) milbo válasza blazsey2 (#7648) üzenetére


milbo
aktív tag

Szép eredmény! :C Az SM3 kimondottan jó.
Már csak egy ütősebb proci kell mellé és akkor nem a 25 hely lenne.

(#7653) blazsey2 válasza milbo (#7652) üzenetére


blazsey2
senior tag

Űtősebb?Most vettem új széria, játékok alá tökéletes.Ezt egy ideig biztos megtartom :K .Mtibi00:Tuning az lutri mindig,épp hogy mit fogsz ki, de a sapphire-ok ár-értékben a legjobbak szerintem.

PSN ID:blazseydr

(#7654) lsc válasza mtibi00 (#7651) üzenetére


lsc
nagyúr

Hűtésre legjobb a his iceq, emiatt talán az jobban viselheti a tuningot is .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#7655) milbo válasza fagy53 (#7647) üzenetére


milbo
aktív tag

Megnéztem, tovább nem megy még úgy sem hogy jóval hűvösebb van. Valószínűleg idáig sem a meleggel volt baja hanem a kevés fesz miadt.
Ha a kártyának nem lenne baja akkor érdemes lenne megnézni a vmod-ot. Kizárólag csak gpu-ra, a memóriák így is túl lőttek a tervezett célon.

(#7656) fagy53 válasza milbo (#7655) üzenetére


fagy53
nagyúr

A vmodra várj egy kicsit a meleg miatt, mint írtam a hűtő is csak egy 3DM06 erejéig alkalmas ehhez. A többivel tökéletesen egyetértek. :)

Isc: a tuningolhatóság elsősorban a GPU adottságaitól függ, kisebb mértékben számít a hűtés. Azt meg senki nem tudja megmondani, hogy melyik gyártó kártyája a jobban tuningolható, szerencse kérdése. :K Még az sem biztos támpont, hogy a gyári OC kártyák jobban húzhatók. :)

[ Szerkesztve ]

(#7657) lsc válasza fagy53 (#7656) üzenetére


lsc
nagyúr

viselheti, azt sehol nem írtam hogy ettől jobb lesz, de nem hátrány . A gyári oc kártyák meg nem értem hogy kerülnek képbe, de rendben .

Az élet kegyetlen .

(#7658) milbo válasza fagy53 (#7656) üzenetére


milbo
aktív tag

Találtam egy oldalt ahol foglalkoznak a témával. Ez lenne az. Sajnos én angolul nem beszélni, a google meg elég kacifántosan fordította. Túl nagy feszkót nem szeretnék neki adni, de mondjuk 1.200V még az egészséges határon belül van. Ha már az előző kártyám 1.250-en ment akkor mindenképpen. Lehet hogy majd keresek itt a PH-n valaki vmod-os szakértőt hogy segítsen. Ha a hűtőt cserélni kell akkor cserélve lesz. Most a furmark még ilyen melegben sem tudta 75fok fölé vinni.

(#7659) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Remek kártya mindenre elég. :C

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#7660) Whaazzup válasza mtibi00 (#7649) üzenetére


Whaazzup
senior tag

A SAPHIRE LE edition.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#7661) Whaazzup válasza lsc (#7654) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Ha veszel 1400ft olyan 8CM hutöt a mit szemböl rá lehet fogni a nyákra semmi gondod nem lesz.Különben ezt a fajta hütöt a heat pipe hötökre szokták szerelni.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#7662) Bikerider


Bikerider
aktív tag

Hi

A Sapphire HD4830 HDMI 1Gb 800sp -s karimon a venti 2500-2800rpm -kozott forog es nagyon hangos.
Ez normalis dolog :F
A memoriak pedig Samsungok rajta.
Ja es nem tuningolom.

P5KPL-AM,Q9400,4Gb,Samu750,FPS Everest 500W,Aerocool Extrem Engine 3T.

[ Szerkesztve ]

(#7663) fagy53 válasza milbo (#7658) üzenetére


fagy53
nagyúr

A hosszú szöveg az elején a bios legmagasabb feszültségének az 1.158V-nak a beállítását taglalta, ezt tudod Te is. Van egy link ami egy Sapphire hátoldalát mutatja bejelőlve a GPU feszültségének mérőpontjait és azt az ellenállást amelyet grafitozni kell.
Kell egy digitális multiméter és egy 4B-s ceruza, ez a legegyszerűbb hardveres vmod. Előnye, hogy nyomtalanul el lehet tűntetni, hátránya hogy nehéz vele magasra állítani a feszt, ill nem egyszerűen változtatható és nem lehet kikapcsolni, mint pl az enyémet. :)

[ Szerkesztve ]

(#7664) kriszbon válasza fagy53 (#7663) üzenetére


kriszbon
őstag

Egyébként kibökhetnéd végre, hogy mekkora ellenállást tettél, és oda kötötted e ahol grafitozni is kell :F :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7665) tanulosSrac


tanulosSrac
csendes tag

Regebben mar postoltam a problemat de sajnos nem volt jo a megoldas:

hibauzenet: (kekhalal)
bccode: 116 (win7 alatt)
ati2dvag.sys (xp alatt)

3d-s alkalmazasoknal jon elo a problema. Kep megfagy. A videokartya megall 1 pillanatra es nem "ter vissza" ez a TDR-error amit sikerult is kigugliznom a bccode: 116-ból. Innen mar csak a RESTART.
Tapcsere mar volt, most egy Corsair Vx450 pörgeti a rendszert, ami a profilomban van. Drivereket mar az osszeset raktam, regit, ujjat, betat...
MEMTEST is szaladgalt mar 2ejszakat.
Proci-,Gpuhömerseklet siman jo. A ramok fogásra elegge sutik a kezem de rajta birom tartani. Gondolom az meg elfogadhato.
Ami meg fura, hogy a problema, minden egyes oprendszer ujrarakasa utan(xp/win7) kb 3-4hettel jon csak elo...ezert nem gondolom h hardware lenne. Akkor viszont mi???

Egyebkent a forumok tele vannak ezzel a problemaval, de sajna azok a tanacsok nem vezettek megoldasra.

[ Szerkesztve ]

(#7666) fagy53 válasza kriszbon (#7664) üzenetére


fagy53
nagyúr

50kohmos trimmerpotmétert, és sorba vele egy kapcsolót, amely a házon van. Ha bekapcs. akkor 1.45V-ot kap a GPU, ha kikapcs. akkor a gyári 1.158V ami terhelés alatt a valóságban 1.280V. ;] GPUTool-ban van 3 profil, melyből az egyik 800/1100MHz ezt kell betölteni a kapcsoló bekapcsolt állása után.
Annak az ellenállásnak az egyik vége testen van és a másik pontja és a test közé, azaz vele párhuzamosan kell kötni a potit. Nem találtam ilyen fotót a Sapphire 4830-ról, csak az XFX-ről.

(#7667) kriszbon válasza fagy53 (#7666) üzenetére


kriszbon
őstag

Köszönöm a választ, így nem kell annyit szórakozni vele :R Nem azonnal akarom felhasználni a kapott infót, de az ilyen az kincs és soha nem lehet tudni mikor esek neki, jobb ha rendelkezésre áll ;]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7668) Tucoramirez


Tucoramirez
csendes tag

Üdv! Ma vettem egy Sapphire HD4830 karit. Az Everest és a GPU caps viewer 800sp-t lát,a GPU-Z 640-et.Mivel tudnám meg biztosan?

Forza Juve!

(#7669) AtHoS válasza Tucoramirez (#7668) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem mindegy mennyi SP van benne?
Attól hogy tudod a valós számot még nem lesz sem gyorsabb sem lassabb a VGA.

Amúgy GPU-Z közelebb áll a valósághoz, de ha leszeded a bordát a GPU-ról akkor az azon lévő kód alapján be tudod BIZTOSRA azonosítani. Keress rá a topicban már leírták, hogy milyen kódnak kell szerepelni ahhoz, hogy 800SP-s legyen.

Programokból pedig az elérhető legfrissebbet kell használni. Bár azok sem mindenhatók.

read-only mode on the forum

(#7670) Tucoramirez válasza AtHoS (#7669) üzenetére


Tucoramirez
csendes tag

Nem mindegy,azért kérdezem. Azért kössz a választ

Forza Juve!

(#7671) AtHoS válasza Tucoramirez (#7670) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azért elárulhatnád miért is nem mindegy? Nem akarok összeesküvés elméletet gyártani, így inkább megkérdezem. Tippem azért van, de inkább nem írom le :DDD

read-only mode on the forum

(#7672) Tucoramirez válasza AtHoS (#7671) üzenetére


Tucoramirez
csendes tag

Azért nem mindegy mert tudni szeretném. Mit nem értessz ezen?? Esetleg üldözési mániád van :U ?

Forza Juve!

(#7673) AtHoS válasza Tucoramirez (#7672) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Áhh nem! :B Csak szvsz. eladási okból kifolyólag van értelme tudni, hogy 640 vs. 800 SP-s. Minden más szerintem csak "Az enyém a nagyobb" típusú dolog, ha a kártya rendesen üzemel. De ha ettől nem tudsz nyugodtan aludni, akkor nem szóltam :R

read-only mode on the forum

(#7674) milbo válasza Tucoramirez (#7672) üzenetére


milbo
aktív tag

a GPU-Z a leghitelesebb, válaszd belőle a legfrissebb kiadást. Különbség annyi a két kártya között, hogy a 800-as azonos órajelen erősebb. Viszont a bios-át úgy lőtték be hogy kevésbé tuningolható mint egy 4850, hogy ne legyen vele azonos tudású. Ami nekem volt három napig, 685MHz-nél nem igazán akart többet menni. Ha a 640-es kb. 10%-al magasabb órajelen megy akkor beéri. Márpedig ennyit szinte minden 640 tud. Nekem mákom van mert 820-ig bírta. Más kérdés hogy amikor már kevés lesz játékra, akkor mindkettő kevés lesz. Órajel és tuning-tól függetlenül.

(#7675) PH-User


PH-User
addikt

Elhatároztam magam, szeretném a kártyámat úgy megcsinálni, hogy terhelés nélkül 250/500MHz-es órajeleken menjen, terhelésnél (játék, egyéb) pedig 685/985MHz-en.
A tuningolt órajeleket leteszteltem, tökéletesen működnek. Amikor alacsony órajelen van a kártya, a venti sebességet szeretném a minimálisra csökkenteni, viszont amikor terhelem, akkor pöröghet, nem zavar. Valaki meg tudná nekem csinálni a BIOS fájlt és segíteni felflashelni? Előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#7676) Tucoramirez válasza milbo (#7674) üzenetére


Tucoramirez
csendes tag

Köszi a választ :R

Forza Juve!

(#7677) Tucoramirez válasza AtHoS (#7673) üzenetére


Tucoramirez
csendes tag

Bocsi,nem gondoltam hogy ez az ártatlan kérdés így felidegesít téged.Talán a nagy meleg teszi :DD :DD

Forza Juve!

(#7678) PH-User válasza PH-User (#7675) üzenetére


PH-User
addikt

Esetleg valaki segítene? :(((

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#7679) lsc válasza PH-User (#7678) üzenetére


lsc
nagyúr

Att-vel tudok segíteni, bioszban nem .

Az élet kegyetlen .

(#7680) PH-User válasza lsc (#7679) üzenetére


PH-User
addikt

Köszi, de nekem úgy kellene, hogy ráflashelni a módosított BIOS-t. Ismersz valakit, aki tudna segíteni? :B

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#7681) lsc válasza PH-User (#7680) üzenetére


lsc
nagyúr

Att ugyanaz, csak később ha valami gond van nem marad nyoma . Az att a ccc helyett is tökéletes . Ha mégis valami gond van az órajelekkel csak csökkentett módban indítom a wint, att-t lelövöm és minden OK . Csak pár érv én miért azt használom, de természetesen nem akarlak meggyőzni, csak leírtam a véleményem . Nézz szét a 4850 topicban, a biosz átírás menete ugyanaz azoknál is .

Az élet kegyetlen .

(#7682) AtHoS válasza Tucoramirez (#7677) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem tudom honnan vetted, hogy ideges vagyok :F Vérnyomásom 110/60 volt egész nap :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#7683) PH-User válasza lsc (#7681) üzenetére


PH-User
addikt

Az ATT-vel próbáltam én élsimítást beállítani, de nem változott a kép semmit akkor.
Hogy csináljam kolléga? Segítesz majd? :))

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#7684) lsc válasza PH-User (#7683) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezt az élsimítás gondot nem értem, esetleg a játék nem támogatja, egyébként jobb alkalmazásvezérelten hagyni és a játékban állítani . Egy lényeges dolog van, ha att-t használsz akkor csak driver+att, a ccc-t el kell távolítani, nem bírják egymást .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#7685) hfrankee


hfrankee
senior tag

Hello!
Az miért van,hogy az everest(4.60.1500) nem méri a GPU hőmérsékletet?!
XFX 4830-nál
kösz

(#7686) Zeratul válasza PH-User (#7680) üzenetére


Zeratul
addikt

Milyen kártyád van?

Techpowerup oldaláról le tudsz tölteni bios editor és flashelő progi. Utóbbi tud menteni is flashelés nélkül.

(#7687) barnam_ válasza hfrankee (#7685) üzenetére


barnam_
nagyúr

A 4.6-s verzió elég régi már, tedd fel a 5.0+-t.

(#7686) Zeratul: Adatlap alapján XFX 4830 512MB.

(#7688) sagit


sagit
addikt

Sziasztok
Lecseréltem a Gainward 4830-ról a VF-700 CU hűtést Egy AC hűtésre :)

Igaz L2-pro volt a terv de TWIN TURBO lett belőle :P
Telóval csináltam pár képet ( elég gyenga minőség) de ha valakit érdekel felrakom és linkelem, illetve ha valakit a tapasztalatok is érdekelnek ( tudom hogy a topickban van aki már leírta) annak is szívesen mesélek :)

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#7689) hfrankee


hfrankee
senior tag

ez érdekes a GPU-Z 640 shaderesnek látja a kártyát, az EVEREST meg 800-nak :F
Csak a GPU-Z lehet a franko,nem?!

(#7690) sagit válasza hfrankee (#7689) üzenetére


sagit
addikt

nekem ugyan ez volt a hiba... azt a választ kaptam h nézzem meg a gpu sorozat számát, de arra már nem emléxem hogy mivel kell egyezni valamelyik részének :B

biztos le fogja ide írni valaki

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#7691) kriszbon válasza hfrankee (#7689) üzenetére


kriszbon
őstag

A RivaTuner is kiírja nálam hogy 800-as, nézd meg esetleg azzal is!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7692) hfrankee válasza lsc (#7681) üzenetére


hfrankee
senior tag

A Att-os orajelcsökkentös verziodat én szivesen elolvasnám!
Azt hittem , hogy ez a modell idlében visszaveszi az orajeleket,de mégsem,pedig én nagyon tudnék neki örülni... :K

(#7693) lsc válasza hfrankee (#7692) üzenetére


lsc
nagyúr

Én is innen jöttem rá jó pár dologra . Elég csak a profilokat beállítani . A legújabb ATT .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#7694) Piloss


Piloss
senior tag

Nos megvettem az új videokártyámat,sajnos Iceq már nem volt így végül egy HDMI-s Saphhire lett.A tápkábelen a CD-n és a VGA-n kívül más nem nagyon volt a dobozban. Nagyon jó ez a cucc automatikusan szabályozza a fordulatot és az órajelet van erő benne rendesen. :D Viszont 512MB-osat vettem,de mégis mást ír a GPU-Z[link].

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#7695) CHIPman válasza Piloss (#7694) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Oszt' téged miért zavar, hogy félgigás helyett egygigást kaptál? :Y Te mákos :C

hardverapro.hu/tag/chipman

(#7696) Piloss válasza CHIPman (#7695) üzenetére


Piloss
senior tag

Nem zavar,sőt örülök neki csak meglepődtem :DD

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#7697) CHIPman válasza Piloss (#7696) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A kari hátuljára is 1024MB van ráírva?
mod: van egy fehér keretbe ragasztva egy zöld matrica. Nálam a legfelső sor úgy kezdődik, hogy "HD4830 1G". Neked is?

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#7698) Piloss válasza CHIPman (#7697) üzenetére


Piloss
senior tag

Nálam is :)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#7699) kriszbon válasza Piloss (#7694) üzenetére


kriszbon
őstag

Na ez kellett volna még nekem is, és akkor tökéletesen elégedett lettem volna a 4830/50-es kártyámmal(nem mintha most nem lennék az) :))

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7700) T_Stark


T_Stark
őstag

Üdv!
A HD4830at hogy lehet befogni videókonvertálásra? :D
Van elvileg valami progi, Ati Avivo video converter vagy mi, de én nem találtam meg :O Leszedtem Ati oldaláról egy xcode nevű valamit de az csak egy Catalyst-ot akar feltenni :F
Tudnátok küldeni egy linket ahonnan le lehet tölteni azt a konvertáló progit?
Esetleg valakinek tapasztalata van már ezzel?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.