Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) cappa72 válasza Diniboy (#7198) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mtkdroidtools-os mentes visszaallitasa: [link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7202) Diniboy válasza cappa72 (#7201) üzenetére


Diniboy
aktív tag

Megtaláltam ezt a leírást időközben , túl is estem rajta. Illetve e videó alapján csináltam legutóbb, mert voltak hibák. Kaptam BROM errort, meg volt valami PMT changed hibaüzim is mikor a recvoveryt próbáltam csak frissíteni sajnos lehet hogy nem a telcsihez valót, utánna be se kapcsolt a teló :W . A BROM error után rájöttem hogy nem volt kijelölve az összes file sptoolsban a !-es mappából. De azóta már megcsináltam helyesen. Most már kiírja hogy Download OK, elindítom a telcsit, bejön a kezdő képernyő aTab5 Phone aztán csak sötét képernyő némi háttér világítással. A recovery módra bejön a fekvő robot de csak fekszik hiába nyomok akármit nem akar talpra állni :( de amikor még ment a telcsi, csak nem jól működött volt olyan is amikor megpróbáltam más recovery filet betallózni sp flashban sajnos. Elkeseredettségemben nyomtam már Formatot is sp flashben, és utánna felment a saját mentésem, és most itt tartok. Valahogy nem lehet visszaállítani az eredeti állapotot ? Hogy olyan legyen mint amikor megkaptam a boltból, aztán engem nem érdekel a továbbiakban a közelébe se megyek semmiféle rootnak, meg ES filekezelőnek, Xposed Frameworksnek meg superuser baromságnak :D

[ Szerkesztve ]

(#7203) cappa72 válasza Diniboy (#7202) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha csináltál MTKDT mentést, akkor az létrehozott egy CWM mentést az sd kártyára. Ha az meg volna, akkor egy CWM recovery-ből (ami pl. itt kérhető), akkor abból visszaállítható az akkori állapot.

Amibe sikerült belépned az egy gyári 3e recovery.
Próbálj meg valamit megnyomni, amikor megjelenik a fekvő robot (6 esélyed van: power, hangerő fel / le, home, opciók és vissza).
Ebből az egyik csak bejön...
Ha belép a recovery menüjébe, akkor ott csinálj egy factory reset-et. (Sajnos telefononként eltérő a menüben a lépkedés és az "entert"; a "hangerő le" az általában a menüben lefelé megy. Az "enter" pedig lehet a hangerő fel, vagy a power gomb).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7204) Diniboy válasza cappa72 (#7203) üzenetére


Diniboy
aktív tag

Fogalmam sincs hogy csináltam, de most működik a telefon. Többféle SP flashal próbáltam az MTK droidos mentésemet visszatölteni. Volt amikor nem is indult a telefon már . Bár azt hiszem akkor azért mert lemerült az aksi , mert csak beleraktam a háttérvilágításos állapotban a laptop táskába tegnap.
Valahogy , talán a 4.0ás flash toolsal felraktam innen egy ilyet :" GEN3 ROM fájlok Flashtoolhoz "
Aztán egyszercsak bejött a 6.03 CWM menü ahol betallóztam az cd kártyán a zipes mentésemet "aTAB503D_130304_backup_141225-041139.zip" de azt nem sikerült neki valamiért felrakni.Végső elkeseredetségemben nyomtam egy Factory default/vipe vagy mit sort, újraindult a telcsi és bejött az android logo, és elindult a rendszer.
FOGALMAM sincs hogy hogy sikerült, melyik lépés volt a számtalan elkeseredett próbálkozás közül ami megoldotta .
Tipikusan az "ezer vak majom próbálkozása az írógéppel" alapon , de sikerült. Azt hiszem nekem nem szabad Androidos telefont mókolni... remélem az imei számmal nem lesz bajom, most csekkolom, még nem mertem visszarakni a simet.
Most nézem a kernelt meg az alapsávot ugyanazt írja a telefon mint amit lementettem screenshotot az MTK droid toolsról, akkor csak a sajátomat sikerült visszarakni, vagy helyreállítani.

(#7205) Diniboy válasza Diniboy (#7204) üzenetére


Diniboy
aktív tag

De persze hogy eltünt de szerencsére lalszi hsze segített. Érdekes mert nekem a config4v2 van mégsem sikerült a gen 3as stockal elrontani- se a sok próbálkozás közül egyikkel sem halálosan megsebezni. :))
Mindenesetre köszi a leírásokat, ezek nélkül nem próbálom végig az összes dropboxos cuccot amit felraktatok :R
Amúgy nekem elég ha telefonálni lehet , ébreszt az ébresztő, meg tudok olvasni a vonaton anélkül hogy cipelnem kell még egy eszközt az ebookoknak, szóval nem tudom mi ütött belém , úgy látszik nagyon vágytam már új telefonra :D

(#7206) VaZso válasza Diniboy (#7204) üzenetére


VaZso
senior tag

Bocs a hülye kérdés miatt, de megoldható esetleg, hogy átküldenél valamilyen módon egy rendszermentést nekem?
Nyilván nem a beállított rendszered szeretném elkérni, és az IMEI-ket visszaállítanám az eredetire, ha módosul ettől.

Tudsz ebben segíteni?

...hátha ezzel együtt a WLAN + Bluetooth problémám megoldódna...

Előre is köszönöm a segítséged.

(#7207) zsoa26


zsoa26
újonc

Sziasztok! Elkelne egy kis segítség. aTAB5 quad-om van és összefojt az lcd. Vettem egy alaplaphibásat elvileg jó lcd-vel , kicseréltem benne az alaplapot az én régimre ami egy szervíz szerint tökéletes...hát vagy megnézték vagy nem. Most jön az érdekes rész mert a hibajelenség ugyan az,gombsor világít, érintés mükszik de képet továbbra sem ad(nem is világít a képernyő).
Egy jó tanácsnak is örülnék. Köszi :W

Zsé

(#7208) poganytamas válasza zsoa26 (#7207) üzenetére


poganytamas
senior tag

Ugyan az az LCD típusa? Remélem lefotóztad az újat beépítés előtt vagy valami.
Ha nem ugyanaz, akkor hiányzik a romból az lcd driver, amit az uboot.bin tartalmaz, bele kell varázsolni: [link]

(#7209) zsoa26 válasza poganytamas (#7208) üzenetére


zsoa26
újonc

Na ez az amit én biztosan nem tudok megcsinálni. Nem fotóztam le mert elvileg ugyan az a tipus.

Zsé

(#7210) gthomma


gthomma
senior tag

Sziasztok!
A mobileuncletoolst hogy lehet rávenni hogy elmentse a megemelt hangszinteket? Hiába állítom mondjuk Level 6-ra, amikor kilépek megint level 0-án van a szint.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#7211) lalszi válasza gthomma (#7210) üzenetére


lalszi
aktív tag

A level 1-6 a hangerő gomb lépései. A level értékekhez tartozó hangerő szinteket kell beállítani. Természetesen kis levelhez ne állíts nagy hangerőt, mert nem tudod lehallkítani a telefont.

De itt a leírás is hozzá:

Ha túl halknak találod a telefon hangját, akkor a Mobileuncle MTK Tools-al hangosabbra tudod állítani, root sem kell hozzá: Engineer Mode/Engineer Mode (MTK)/Audio alatt tudod a különböző módok alaphangerejét állítgatni. De azért ne gondolkodás nélkül mindent a maximumra, inkább csak a level6 szinteket állítsd.
Rövid leírás:
Elég csak a Normal Mode-ot és a Loudspeaker Mode-ot (esetleg a Headset Mode-ot, ha használsz) állítani.

Bele kell menni a választott módba: Engieer Mode - Engineer Mode (MTK) - Audio

Normál: Type-nál az SPH-t kiválasztani, Level: 6-os, állítsd a Value-t maximumra, nyomd meg a Set gombot. Esetleg a Type-nál a Media-t is beállíthatod így, de ott még a Max vol-t is feljebb veheted.

Loudspeaker: Typ-nál az SPH-t, Ringet, Mediat kell állítani (egyesével, beállítás után mindíg Set gombot megnyomni), Levelnél válaszd a 6-ost és állítsd a Value-t és Max vol-t mindegyiknél maximumra.

A többi level szintet (1,2,3,4,5) is állíthatod ezeknél ha akarod, de ne maximumra, mert akkor nem tudod lehalkítani. Állítsd a Value-t és a Max vol-t mindegyik level szintnél az előzőnél 15%-al magasabbra (vagy annyi százalékkal, ahogy neked tetszik).

A FIR értékét ne változtasd meg!

Minden beállítás után nyomd meg a Set gombot, mert nem jegyzi meg különben. A végén indítsd újra a telefont, hogy az új beállításokat használja.

[ Szerkesztve ]

(#7212) gthomma válasza lalszi (#7211) üzenetére


gthomma
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget!
A legfontosabb a mikrofon hangerejének emelése lenne, sokan panaszkodnak hogy halkan beszélek.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#7213) #74220800


#74220800
törölt tag

Most komoly, hogy nem lehet kapni hozzá (atab5 quad) akkumulátort? Vicc kategória.
Már a Spainsellers-en és az itthoni szervízben sincs.
Beszarok, ha ezért kell vennem új telót.

[ Szerkesztve ]

(#7214) lalszi válasza #74220800 (#7213) üzenetére


lalszi
aktív tag

Egy fórumtárs megoldotta más akkuval, nem szép megoldás, de működik: http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/hsz_7113-7113.html

(#7215) hhatika


hhatika
tag

elejtettem a kis telefonomat :W a képernyő megy, csak nem tudom irányítani-simizni :((
tehát a sima atab5 gen2-höz érintőpanelt tudok cserélni-cseréltetni szerintetek valahol?

(#7216) #74220800


#74220800
törölt tag

Atab5 quad telefon eladó!

-2014.03.20-án vettem a tescoban.
-Sem szoftverileg (nem rootoltam), sem hardveresen nem piszkáltam.
-A 2. fólia rajta van még a kijelzőn, így elméletben az gyári állapotú a fólia alatt.

Hibák
-Az akkumulátora tönkre ment, így új kell bele.
-A műanyag hátlapból letört egy kis darab, néhol repedezett, de ez cserélhető.
-Típushiba: szegély repedezett.

Első ár: 20 ezer forint

Érdeklődni a ggeorg007@gmail.com mail címen is lehet.

(#7217) poganytamas


poganytamas
senior tag

Nekem is eladó továbbra is a Quad: [link]

(#7218) hhatika válasza poganytamas (#7217) üzenetére


hhatika
tag

Végülis mik a paraméterek? 1gb ram...? 4gb belső tárhely...? Rootolva...?

(#7219) poganytamas válasza hhatika (#7218) üzenetére


poganytamas
senior tag

1 giga ram, 4 gigás rom, ezt kicsit átpartícionáltam, így 2 giga elérhető programok telepítésére, a fat-os belső tárhely ennek megfelelően 800 megára lecsökkent. Rootolt, igen. 2013 decemberi vétel, az akksija még úgy becsülöm 3/4 évet simán kibírna.Nem a gyári fólia van rajta, és nem is a legszebben rátéve (ebben bevallom béna vagyok), de adok vele 3 nyers fóliát (magadnak kivágós), lehet próbálkozni. Egyéb részleteket privátban tudok mondani.

(#7220) Hari73 válasza dzso22 (#7113) üzenetére


Hari73
csendes tag

Szia!
Tudnál pontos akku típust írni?
Próbáltam már párat (utángyártottat és gyári S4-es akksit is) de sajnos egyikkel sem indult el a teló. :-(
Az "atab5" logo bejön és annyi...,nem kapcsol be a teló.
Előre is köszi a választ!
Üdv!
István

(#7221) ufo13 válasza Hari73 (#7220) üzenetére


ufo13
tag

Soroksári tescoban van vettem egy ilyet 16500 Ft-ért újonnan.
50%-os akcióban ez is benne van, még volt pár db. :R

(#7222) djsnail válasza Hari73 (#7220) üzenetére


djsnail
csendes tag

Úton van 10db akku! Aki rendelt készítse a pénztárcáját, németbe van már a cucc!

djsnail felhasználónak csak pozitív értékelése van...

(#7223) killergyuszi


killergyuszi
tag

Sziasztok!
Egyik ismerősömtől kaptam egy ilyen telefont, mert a gyermekei "eljátszották" a mintás feloldást.
A telefonon semmit sem lehet csak gmail fiókba bejelentkezni, ami nem sikerült mert nincs internet kapcsolat bekapcsolva a készüléken.
Nem tudjátok, hogyan lehetne működésre bírni?
Már amit tudtam próbáltam... szervizkódok, mtkdroidtools, flashttols stb... de semmi eredmény.
Hogyan lehetne rávarázsolni egy recoveryt?
:R

"Pain is temporary Victory is forever"

(#7224) cappa72 válasza killergyuszi (#7223) üzenetére


cappa72
nagyúr

Adb kapcsolat van?
Ha igen, onnan be lehet kapcsolni a wifi-t.
Onnan meg mar a gmail bejelentkezessel ok lesz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7225) killergyuszi válasza cappa72 (#7224) üzenetére


killergyuszi
tag

Le tudnád nekem írni, hogyan kapcsolom be?

"Pain is temporary Victory is forever"

(#7226) cappa72 válasza killergyuszi (#7225) üzenetére


cappa72
nagyúr

HA (!) van adb elérés, akkor
adb shell svc wifi enable
Ha nincs, akkor más módot kell választani.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7227) killergyuszi válasza cappa72 (#7226) üzenetére


killergyuszi
tag

Nos mtkdt látja a telefont de adb ablakban a parancs beírás után: Killed szöveg jelenik meg.
Semmi sem történik a telefonnal, viszont a wifi sem kapcsol be.
Volna valami egyéb ötleted? :R

"Pain is temporary Victory is forever"

(#7228) killergyuszi válasza killergyuszi (#7227) üzenetére


killergyuszi
tag

tárgytalan.
Sikerült megcsinálnom.
Annyi volt az egész, hogy RootGenius-sal rootoltam, majd MTKDroidTools-al raktam rá egy recovery-t.
A recovery-ben pedig factory reset.
Azért köszönöm a segítséget.
:R

"Pain is temporary Victory is forever"

(#7229) poganytamas


poganytamas
senior tag

Akku kapacitás mérés

Szeretném mindenki figyelmébe ajánlani az eBay-en ~1100 forintért kapható KCX-017 charger doctort, amivel az akkumulátor kapacitását lehet megmérni. Vagy a típusra kell keresni, vagy amit én vettem ott ez a neve: "Hot LCD USB Charger Battery Capacity Power Current Voltage Tester Meter White".

Magyar videó: [link]

Úgy kell vele kapacitást mérni, hogy ki kell meríteni a telefont nullára, hogy kikapcsoljon. Bevállalósak ilyenkor még párszor kapcsolják be egész addig, amíg már be se kapcsol, csak rezeg egyet. Kikapcsolt állapotban, a képernyőhöz se piszkálva kell tölteni addig, amíg már tartósan 0 A-t mutat töltőáramnak.

Ez egy cimke szerint 1650 mAh-s, 1 éves Quad akku mérése, tehát olyan 70%-os állapotban van (persze ehhez jó lett volna újkorában is megmérni): [link]

(#7230) lalszi válasza poganytamas (#7229) üzenetére


lalszi
aktív tag

Kösz a tippet, rendelnem is kellett egyet azonnal :)

(#7232) poganytamas válasza djsnail (#7231) üzenetére


poganytamas
senior tag

Sajnálhatja aki nem veszi, ezek a piros Venom akkuk tényleg nagyobb kapacitásúak, mint a gyári. Én djsnail első rendeléséből vettem, családon belülre (a sajátomat már eladnám, nem költenék rá), és jóval tovább bírja a Quad ezzel.

(#7233) poganytamas válasza poganytamas (#7229) üzenetére


poganytamas
senior tag

Ez pedig a piros Venom akku kapacitása, 2500 van ráírva és 2155-öt mértem (mindenképpen kenterbe veri a gyárit) : [link]

(#7234) Viktor77


Viktor77
titán

A topicban (mint az összes többi szakmaiban) tilos hirdetni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7235) djsnail válasza Viktor77 (#7234) üzenetére


djsnail
csendes tag

Nem annak szántam!

djsnail felhasználónak csak pozitív értékelése van...

(#7236) techgirl


techgirl
újonc

Sziasztok. Atab5 Quadhoz keresek akkumlátort.

(#7237) lalszi válasza techgirl (#7236) üzenetére


lalszi
aktív tag

Keresd privátban az előtted lévő hozzászólót.

(#7238) techgirl válasza lalszi (#7237) üzenetére


techgirl
újonc

Köszi, megtettem 😊

(#7239) fear2


fear2
tag

Sziasztok!

Kb. 2 napja olvasgatom a fórumokat, de nem találtam egyértelmű választ az általam keresett kérdésre.
Amennyiben ez mégis egyértelműen le van írva valahol,elnézést, kérnék vakvezetést odáig.
ATAB5 QUAD telefonom van, ami tökéletesen működik 1 éve,így nem is piszkáltam, telepítgettem rendszert rá soha.
Ám sajnos ma szembesültem vele,hogy az ujonnan kapott okos fittkarpereccel nem működik,mert annak 4.3 android kell, a teleofnon pedig 4.2.1-es rendszer van.
Érdeklődnék,hogy lehet-e és ha igen hogyan telepíteni a telefonra 4.3-as rendszert?
Garanciavesztéssel jár?
Esetleg 4.3-as emulátor van rá?

Előre is köszönöm a segítő válaszokat.

(#7240) poganytamas válasza fear2 (#7239) üzenetére


poganytamas
senior tag

A kínai telefonokat, hacsak nem valami nagyobb gyártó termékei (ZTE, Huawei, iNew, Zopo, THL, Jiayu, stb...) azzal a rommal használod, amivel megvetted, soha nem jön rájuk frissítés.

(#7241) BettiYna


BettiYna
újonc

Üdv!
Tudnátok nekem segíteni? Szeretnék aTab5 Gen3 típusú mobiltelefonomra tokot vásárolni.
Hol találok hozzá?
:N

(#7242) poganytamas


poganytamas
senior tag

Ha lenne eladó quad-om, azt ide tenném fel [link] :DDD

(#7243) FRICI28


FRICI28
újonc

Hali
Van egy ilyen masinám és elfelejtődött a feloldó minta rajta
Lehet valahogyan resetelni, vagy valamit csinálni vele?

(#7244) fiesta14


fiesta14
tag

Üdv! az az akumlátoros rendeléses dolog megy még?
1 re beneveznék én is. puposkodik már az enyém is ....

(#7245) lalszi válasza FRICI28 (#7243) üzenetére


lalszi
aktív tag

Ha van rajta recovery, akkor ott lehet factory resetet csinálni, ha nincs, akkor rakni kell rá előbb Flashtoollal recoveryt.
CWM recovery: http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/hsz_5723-5723.html

[ Szerkesztve ]

(#7246) petszol


petszol
tag

Sziasztok.
Testvérem aTab5 készüléke hozzám került.Dobálja a wifi jelet.
Szeretném rendbe rakni a telefont szoftveresen. A telefon
A lalszi által valamikor leírt "teljes mentés a telefonról" leírást viszont nem találom. 404 error.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Petszol

(#7247) lalszi válasza petszol (#7246) üzenetére


lalszi
aktív tag

Szia, leírom ide is, hátha másnak is kell majd:
Az itt lévő linkeknek működnie kéne:
http://logout.hu/bejegyzes/lalszi/atab5_help.html
A V0.5 rom az újabb, de el kell belőle távolítani a wland nevű kínai csodát:
wland eltávolítás
Ha nvram hibád van, akkor ez lehet a megoldás: nvram hiba de nem emlékszem már nem e csak gen 3-nál volt e ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#7248) petszol válasza lalszi (#7247) üzenetére


petszol
tag

Valaki akinek gen 2 készüléke van és sikerült megoldania az nvram gondot,leírná nekem pontosan a menetét,hogy csinálta?!
Az es explorerben nem látom hova kellene mentenem a fájlokat. :(

Üdv: Petszol

(#7249) petszol


petszol
tag

Megoldottam. Tárgytalan.

Üdv: Petszol

(#7250) cyberfly


cyberfly
csendes tag

Sziasztok!

aTAB5C-hez keresek akkumulátort, szerintetek hol tudnék találni!
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.