Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) poganytamas válasza denes04 (#6850) üzenetére


poganytamas
senior tag

Gyenge minőségű töltő és/vagy kábel. Gyakorlatilag bekapcsolt állapotban többet fogyaszt, mint amennyit a töltő töltene rajta. quakej kollega tudna mesélni róla, rá kell szánni a pénzt egy minőségi kábelra, és töltőre.

Az elforgatás nem csak akkor nem megy, ha rajta van a töltő?

(#6852) hhatika válasza denes04 (#6850) üzenetére


hhatika
tag

Nekem is így kezdődött a töltőcsatlakozós problematika... lehet a forrasztás sem viszi már át bekapcsoltan azt a "mennyiséget". Ugyanakkor miután kicserélték a teljes nyáklapot a töltőcsatlakozóval, megjavult az elforgatásosdim is. Azóta tök jó minden.

(#6853) hhatika válasza gyurob (#6849) üzenetére


hhatika
tag

Nekem 18perc 24másodperc volt a rekord mire a telefonközpont kapcsolás után ember vette fel a telefont.

(#6854) denes04 válasza poganytamas (#6851) üzenetére

Értem.az elforgatás sehogysem megy...kikapcsoltam majd vissza de ugyse...

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#6855) quakej válasza denes04 (#6854) üzenetére


quakej
tag

A töltőm nekem is úgy nézett ki hogy jó, de, ha töltés "alatt" volt a készülék, nem lehetett használni.
Elugrott a kép, nem voltak aktívak az ikonok.
Vettem a Euronics-ban egy jó hama töltőt (5V/1A) és megoldódott a probléma.
Itt vettem hama kábelt is külön, ha számítógéphez csatlakoztatom a készüléket, ezt használom.
Szerintem jobb, ha külön van a töltő és a kábel, nem együtt használod.
Töltő 2.490,- Ft, kábel 1.990,- Ft volt. A Media Marktban drágább volt.
Érdekes cikk a töltőkről, tanulságos: [link]

Képernyő elfordulási hiba. A régi Gen3-as atabom-nál volt az elején gondom ezzel (kb. vételtől számított 2 hét elteltével). Készülék kikapcsolása után az akkut kivettem egy percre, majd vissza, a következő 7 hónapban egyszer se volt vele gondom. Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#6856) denes04

Amugy elfelejtettem leirni hogy atab 5 quad telom van az asszem a legujjabb...Töltőt mindenképp fogok hozzà venni köszönöm.Viszont az elforgatàs sehogysem megy..

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#6857) icemad válasza denes04 (#6856) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel a programmal próbáld ki.

(#6858) pajkos66


pajkos66
csendes tag

Hali.

Megtudná valaki mondani,hogy az Atab5 quad minek a testvére vagy klónja?Érintőpanelt szeretnék hozzá de így név nélkül elég nehézkes mert ugye az atab nem létezik.

(#6859) marci0001


marci0001
csendes tag

Sziasztok! Dokkolót keresek a Quadomhoz. Olyan is jó lenne, amin van hagszóró. Valakinek van ötlete?

(#6860) poganytamas válasza pajkos66 (#6858) üzenetére


poganytamas
senior tag

Ihan I50, Grand A999M, Tengda A999M

(#6861) pajkos66 válasza poganytamas (#6860) üzenetére


pajkos66
csendes tag

Köszönöm az útbaigazítást.Egy gyors keresés ezekre a nevekre sem hozott eredményt az érintőpanel ügyben,elszomorító.

(#6862) kidd25 válasza Emelo (#4976) üzenetére


kidd25
tag

Jó estét ha valakinél fel lelhető lenne kérhetnék egy másolatot a hibás nvram fájlokból? Meg kellene változtatni a telefon mac címét rövid időn belül egyéb okok miatt...
Válaszotokat előre is köszönöm...

(#6863) marci0001


marci0001
csendes tag

Sziasztok!
Meg lehet valahogy növelni a belső rendszermemória területét a Quadon? Atab5 gen2-nél volt ilyen lehetőség, de ez működik ezen a telefonon is? Ha igen, pontosan hogyan?

(#6864) tomas73


tomas73
újonc

Sziasztok!
Új vagyok itt és egy kis segítséget szeretnék kérni.Elintéztem az új atab 5 quadom.
Nem volt mentve ezért gyári ROM kellene hozzá.Előre is köszönettel.

(#6865) gears27


gears27
aktív tag

sziasztok. Nejemnek beszereztem 1 atab5quadot(használtan) és olvasgatom itt, hogy ebből is van ujabb meg régi meg stb.. Miben különböznek illetve, van erről valami leirás vagy valami? :U

[ Szerkesztve ]

Seggsztézis

(#6866) poganytamas válasza tomas73 (#6864) üzenetére


poganytamas
senior tag

Mennyire sikerült elintézni? System partíciót túrtad szét, netán a partíciós táblát, bootloadert felülírtad... ?

(#6867) poganytamas válasza gears27 (#6865) üzenetére


poganytamas
senior tag

Semmiben, a szoftverben történt pár jelentéktelen változtatás. Esetleg 2 akku járhat az egyik változathoz.

(#6868) gears27 válasza poganytamas (#6867) üzenetére


gears27
aktív tag

köszi a választ. Most már komolyan elgondolkodtam rajta, hogy én is veszek 1-et asszonyom telója mellé :) Ahoz már csak el kellene passszintanom az s2-met mert kp már nuku :DD

Seggsztézis

(#6869) tomas73 válasza poganytamas (#6866) üzenetére


tomas73
újonc

Szia!
Köszi megoldódott a probléma.

(#6870) suzukki


suzukki
újonc

Sziasztok!!!
Látom sok embernek vannak hasonló problémáik Atab készülékkel! A facebook-on van egy csoport Elégedetlen Atab tulajdnosok ...gyertek és csatlakozzatok minél többen,és közös erővel többet el lehet érni.Ott majd mesélek mit sikerült elérnem a szervízzel és a forgalamzóval szemben! Szép napot mindnekinek!

(#6871) denes04 válasza icemad (#6857) üzenetére

Azt irja rà a progi hogy a készülékem hardvere nem támogatja...mikor rànyomok a az orenientation sensorra....
Amugy egyik fajta tőltő sem tőlti bekapcsolva...Mi lehet a gond???Akksi?Vagy szoftverhiba?

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#6872) icemad válasza denes04 (#6871) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem fogd meg az egészet mindenestül, és irány a szervíz. Ha semelyik töltő nem tölti rendesen, az bizony hardvergond lesz. És ne hagyd, hogy elhajtsanak!

(#6873) suzukki


suzukki
újonc

Üdv Mindenkinek! Ezen a linken éritek el a facebook-on levő atab tulajdonosok csoportot!
Sajnos én is sokat szenvedek vele,sok a hibája a készüléknek. A szervízben már jól tudják ki vagyok,sajnos sokat kell mennem.Amennyiben csatlakoztok a csoporthoz majd ott írok bővebben,hogy mivel lehet a szerviznél gyorsítani a dolgokon ha esetleg beviszitek a készüléket vagy,hogy lehet a pénzed visszakapni ha hibás a telefon.! Remélem minél többen csatlakoztok!

https://www.facebook.com/groups/265092970339599/

(#6874) denes04

A képernyő forgatàsra senkinek semmi tippje???Àllitolag a készülékem hardvere nem tàmogatja...vagy mi..

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#6875) poganytamas válasza denes04 (#6874) üzenetére


poganytamas
senior tag

A szenzor ami az elforgatást érzékeli, hiába egy chipbe van építve, egy mechanikus valami, simán beragadhat / elromolhat.

(#6876) szintiboy920


szintiboy920
csendes tag

Volt már valakinek olyan meghibásodása, hogy felraktátok töltőre jelezte is h tölt, de ahogy lehúztátok a töltőröl az aksi %-a semmit nem változott? Először az aksira gyanakodtam h tönkrement, de mivel 2 akksit adtak hozzá és mind a 2nél ez a baja így kétlem. Valami ötlet vagy hol lehet ezt szervizeltetni?

(#6877) hhatika válasza poganytamas (#6875) üzenetére


hhatika
tag

Az az érdekesség történt, hogy miután ugye januárra megtörtént a töltőcsatlakozós alsó lapka cseréje 2hónap után sikeresen, most ugyan töltés van, veszi is az akksi, viszont az adatkapcsolat nem megy, nem bligybluggyol a computer sem, ill. a telón sem jön fel az usb csatlakozós ablak. Ugyanakkor a javítás után újra működő automatikus elfordulás is megszűnt működni.

Mit lehet erre mondani...: Bakker :(

[ Szerkesztve ]

(#6878) denes04

Nàlam csoda történt:)Letöltöttem a Mobileuncle Tools nevü alkalmazàst.Volt benne egy két dolog az akksirol meg valami tesztes cucc.rànyomtam és voala.bekapcsolva is veszi a töltést:)Viszont az auto.elforgatàs nem megy :(

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#6879) quakej válasza szintiboy920 (#6876) üzenetére


quakej
tag

Sajnos a gyári töltő elég gyatra. Ha javasolhatom vegyél egy iparosabb kivitelűt.
6855-ös hozzászólást olvasd el.

(#6880) quakej válasza hhatika (#6877) üzenetére


quakej
tag

USB kártyára úgy is tudsz másolni, hogy miután összekötötted a telót a géppel
és bejön az USB csatlakozási lehetőség ott a média eszközt választod ki,
nekem így egyből felismeri a telót, ha amúgy USB-n nem ismerné fel.
Ha mást is akarsz a másoláson kívül, ahhoz már kell a rendes USB csatlakoztatást.

(#6881) hhatika válasza quakej (#6880) üzenetére


hhatika
tag

De nem jön fel az usb csatlakoztatós menü, tehát újfent betojt az aljzat...

(#6882) sirkan13


sirkan13
aktív tag

Sziasztok abba kérnék segítséget hogy ezen csoda masinát hogylehet gombkombinációval recoveryre bírni?Mert hang le power be hang fel power be ill.ezen 3-kombinációja ill.a menü gomb bevetése nem hozza elő.Előre is.köszőnöm a segítséget.

(#6883) quakej válasza hhatika (#6881) üzenetére


quakej
tag

Ja, bocsika. Akkor sajna mehetsz vissza :(. Szörnyű ez a szerviz. Remélem megmenekülök tőlünk. Azért valljuk be itt a fórumon Atab tulajok, nagy lutri ez a telefon a szervizháttérrel.

(#6884) ufo13 válasza quakej (#6883) üzenetére


ufo13
tag

Sziasztok,
vennék atab5 quad hátlapot. Van valakinek eladó? Vagy honnan ajánljátok a vételt?

(#6885) poganytamas válasza ufo13 (#6884) üzenetére


poganytamas
senior tag

Én díszcsíkot. Valószínű várni kell rá, míg valakinek nem lesz egy tönkrement, alkatrésznek való darabja belőle :O

(#6886) Soybex


Soybex
őstag

Van egy ilyen csudamásinám gen3 -as 25-be esetleg ha valakit érdekel :DD

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#6887) quakej


quakej
tag

Töltő téma:
Nem a Mi Atab telefonjainkhoz van, de nagyon érdekes cikk:
[link]
Teljes angol nyelvű cikk, képekkel!:
[link]

Többünknek már tönkrement pár hónapos használat után a gyári töltő, így vettem anno én is egy normális töltőt. Azóta nincs gondom a töltéssel és a töltő által okozott hibákkal.
Azt már csak remélni tudom, hogy a telefonunk nem esett át akkora tervezési karcsúsításon,
mint a töltője.

[ Szerkesztve ]

(#6888) poganytamas válasza quakej (#6887) üzenetére


poganytamas
senior tag

Mondjak már egy negatívumot is a Quad-ra: a díszcsíkra nagyon vigyázzatok, nekem már harmadik helyen van elrepedve. Le nem esik, de na...

(#6889) quakej válasza poganytamas (#6888) üzenetére


quakej
tag

Nekem eddig jól bírja, igaz tokban hordom és óvom, ahogy tudom.

(#6890) diablo77


diablo77
tag

Nekem még mindig használatban van a Gen2v3-as készülékem, lassan másfél éves lesz és nincs probléma vele. Se karc, se törés, pedig egyszer sajnos leesett a földre, igaz tokban volt. Akksi még mindig nagyon jól bírja, sőt még a fóliavédő fólia is rajta van :D

(#6891) lalszi


lalszi
aktív tag

Na előjött nálam is a szokásos atab5 betegség, olyan mint ha lenne térerő és mobilnet, de valójában nem elérhető a telefon és a telefonról se lehet kimenő hívást kezdeni vagy internetet elérni. Szerencsére egy újraindítás eddig mindíg megjavította. Furcsa hogy 1,5 évig nem csinált ilyet. Még a végén kénytelen leszek újra rakni a romot :((

(#6892) drin


drin
újonc

új telefon vásárlására készülök és szeretném tudni , hogy érdemes e aTAB5 Quad-ot venni...
szerintetek?

(#6893) poganytamas válasza drin (#6892) üzenetére


poganytamas
senior tag

Ha tudsz rá vigyázni, akkor igen. Akkut lehet hozzá kapni, egyebet nem. Tokból is csak beledugósat, rá való szilikon tok esélytelen. Ahogy képernyővédő fóliát, semmi egyebet nem lehet hozzá szerezni, ha valami baja lesz. Szervíz egy nagy 0, csak akkor vegyél, ha 3 napon keresztül folyamatosan tudod nyúzni, hogy ha valami hibája van, az még a kötelező pénzvisszafizetési időszakban előjöjjön.

(#6894) Yoe


Yoe
tag

Sziasztok!
Eladóvá vált telefonom ha valakit érdekel esetleg
http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltelefon/egyeb_mobiltelefon/atab5_telefon_elado_1910044823.html
Ameddig nem érkezik rá licit addig le tudom venni ha valakinek kellene.
Jól működik rajta minden ,egy 20000 ft odaadnám.
Üdv. :F

(#6895) fiesta14


fiesta14
tag

Üdv! uj vagyok itt . nem rég vettem egy atab5 quad 1.2ghz -est (használtan) eddig semmi rossz tapasztalatom nincs vele azon kivül hogy halk. fülhalgatóval is és anélkül is full hangerőn is gyengusz. de a gondom az hogy a zenék alkalmazásra nyomva azt irja nincs semmi zene rajta . pedig a Music mappába töltöttem zenéket. mit csináltam rosszul?
vagy nem is oda kellene?

(#6896) zoolee10


zoolee10
csendes tag

Akinek Flag-es garancia levele van az is az Oradna utcát bombázza szervíz gondokkal, vagy a Práter utcára viszitek?

Üdv Zoolee!

(#6897) ufo13 válasza fiesta14 (#6895) üzenetére


ufo13
tag

úgy emlékszem többen írták a hangerő halk mivoltát, de root után úgy tudom azon lehet sokat javítani
többiek?
Tesómnak is van, neki is halk egy samsung után :K

[ Szerkesztve ]

(#6898) fiesta14 válasza ufo13 (#6897) üzenetére


fiesta14
tag

A root-olásról hol találok közelebbi infót,leírást?
még ilyet nem csináltam....

(#6899) cappa72 válasza fiesta14 (#6898) üzenetére


cappa72
nagyúr

Poganytamas hozzászólása követendő.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6900) fiesta14 válasza cappa72 (#6899) üzenetére


fiesta14
tag

Köszönöm . sikerült igaz nem tudom mit csináltam de a hangerő nem változott (sajnos)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.