Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) csongi válasza kocs6 (#998) üzenetére


csongi
veterán

Kikapcsolja a taskiller, de ki kell lepni online modbol wifi adatkapcsolat off. Ea akkor kill. Ugy kilo mindent kiveve amit nem szeretnel.

(#1002) motinka válasza Pippen (#999) üzenetére


motinka
tag

Igen az volt ez előtt, sajnos ezen az szolgáltatás nincs meg, legalább is én sem találtam ilyet.
Pedig nagyon praktikus, mikor a sötét telefon jelzi hogy volt egy hívásod. Vélhetően ez is szoftveres hiányosság, mivel led az van rajta, akár kettő is az alján
Sajnos nekem a váltás annyira azért nem jött be, mert ez már a második készülékem, és csak az 5 " kijelző a többlet rajta a Skate-hez képest, a 2 mag 1 Ghz, stb nem nagyon látható különbség, ellenben a rossz minőség az igen. De mint írtam azért már nem cserélném vissza, megszoktam a tepsit :K

MoTiNka

(#1003) tomcsy5


tomcsy5
csendes tag

Sziasztok!

Egy idő után nekem nem működik a g sensor, csak újraindítás után áll helyre.

H van valakinek ötlete, akkor válaszotokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1004) mckangi


mckangi
senior tag

Hát ezért illetve az ilyen hibák miatt kellett megoldani a recovery kérdést.
Ha majd lesz hozzá talán főzött rom, akkor talán orvosolható lesz a hibák nagy többsége.
Mondom, ha egyáltalán lesz, na meg hogy mikor...
Mondjuk egy JB jöhetne már ki rá :)

Azt nem tudom, hogy az ehhez hasonló egyéb klón telefonok, amik ugyanezen kiépitesben Kínából beszerezhetők és az azokon lévő romok, jók lennének e ehhez a telefonhoz.

Mindenesetre az ilyen wifi és térerő eldobálás, halk hang, sötét kamera, led kijelzés hiánya, gyenge gps, stb...... Nagy részt a hanyagul összedobott, rom- nak köszönhető.

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#1005) poganytamas válasza mckangi (#1004) üzenetére


poganytamas
senior tag

És ekkor jön majd jól a cwm buildem, mert tét nélkül kipróbálhatjuk majd ezeket a romokat :)

(#1006) mckangi válasza poganytamas (#1005) üzenetére


mckangi
senior tag

Igen,ez így van!

Tomikám!
Nagyon szépen köszönöm az összes fórumtársam és aTAB5 tulaj nevében ,hogy időt és energiát és persze a telefonod nem kímélve megoldottad a recovery kérdést!!!!!

Minden tiszteletem a tiéd!!!!! :R :R :R :R :C :C :C

Poco F3

(#1007) topi66


topi66
aktív tag

Lehet hogy butaság,de az atab5 nem egyezik meg a myaudio tepsifonjaival?
Nekem is van egy ilyen tescos csodám,eddig jó,vagy annak tünik.A hangerő növelés már megvolt,de nem áll szándékomban rootolni egyenlőre.BUÉK

(#1008) b0bcat válasza topi66 (#1007) üzenetére


b0bcat
addikt

Nem. Más gyártmány és típus. Csak nagyon hasonlítanak. :)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1009) mckangi


mckangi
senior tag

Nem tudom kinek - milyen rom van most rajt.
A telefon viszont több fajta (típusu) kamerával jött ki.

Itt egy kép a sajátomról:

Kicsivel több mint egy hónapos build.

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#1010) tomi0529


tomi0529
csendes tag

Sziasztok. Valaki nem tudja, hogy van a Samsung galaxy note 2 es van benne a ropke pillantas. Azt nem lehet valahogy az atabra varazsolni? Illetve a notebol a live wallpapereket nem tudom valahonnet letolteni?

(#1011) tomi0529


tomi0529
csendes tag

Ah megvan az elo hatter. Csak nem telepul fel. Valaki megprobalja?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1869301

(#1012) szmores válasza Yoe (#963) üzenetére


szmores
csendes tag

Szia, én is első körben így jártam.
Minden hang opciót állíts át fullra!
A Type-nál a Sip, Mic, FMR, Sph, Sid, Media, Matv
Fogalmam sincs mik ezek de nekem utána jó lett a hang.

(#1013) szmores válasza szmores (#1012) üzenetére


szmores
csendes tag

(#1014) Yoe válasza szmores (#1013) üzenetére


Yoe
tag

Nagyon köszönöm,sokadjára jó lett.
Ez a telcsi egy x akta de nagyon jó! :C
Köszi a segítséget :R
Jövök egy sörrel! :)

(#1015) szmores


szmores
csendes tag

Sziasztok,
Nem értek hozzá, csak olvasgattam az Mtk procis telcsikről.
Hátha az értő embereknek mond újat ez a cikk (MTK Droid használata, recovery menu stb.):
[link]

(#1016) poganytamas válasza mckangi (#1009) üzenetére


poganytamas
senior tag

Hoppá, lehet igazad lesz, hogy szoftveres gondjai vannak az embereknek. Nekem más a kernelem, és más a buildem (és a megjavított gps-en kívül nem volt gondom vele)
3.0.13 rlk-buildsrv1@rlk-buildsrv1-desktop #1 SMP PREEMPT Mon Oct 22 16:44:07 CST 2012
G503HH_JL_D_XYL_V0.2_S20121022

(#1017) poganytamas válasza tomi0529 (#1011) üzenetére


poganytamas
senior tag

Nekem sem működik, sehogy sem

(#1018) poganytamas


poganytamas
senior tag

A ledekkel az a baj, hogy az nem notification led, ez hiányzik, hanem backlight led. Elvileg lehetne emulálni vele a notification led-et, de ehhez olyan kernel kell, ami ezt tudja. A miénk sajnos nem ilyen :( Alternatív megoldásként ilyesmi appok léteznek.

(#1019) csongi válasza poganytamas (#1018) üzenetére


csongi
veterán

És szerintem fogyaszt is rendesen.

(#1020) iff


iff
senior tag

Én személy szerint sajnálom, hogy nincs benne visszajelző led. Az alca 995-ben van és jó, hogy ha volt valami akkor villog. Találtam az aTab-ra olyat, hogy be lehet állítani ha volt nem fogadott hívás vagy sms és hanggal jelez időközönként. Na az többet fogyaszt mint a led.

..........""..........

(#1021) csongi válasza iff (#1020) üzenetére


csongi
veterán

Igen többet fogyaszt, de nem fogyaszt többet mint ha kijelzőt kell éltben tartani, mert attól hogy fekete, még áramot fogyaszt.

(#1022) tomtombat


tomtombat
tag

Sziasztok!
Akad egy kis problémám, remélem tud valaki ötletet adni.
Néhány beállítást elfelejt a készülék.
Konkrétan a Nova launcher van beüzemelve, és néha alkalmazásból kilépve a gyári indul helyette.Ilyen esetekben az alkalmazásból kilépve pár másodpercig elég döcögve, akadozva áll vissza a launcher, és megint be kell állítani a novára.
A másik hasonló dolog, az AnySoftKeyboard. Ez be van üzemelve, de néha mégis elfelejti, és csak a gyári megy. Megint beállítva egy darabig nincs gond, majd gondol egyet, és elfelejti az ilyen beállításokat.
Szerintetek ez orvosolható valahogy?

(#1023) myk94


myk94
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani,hol kell az atab 5-ön megjeleníteni a telefonszámot?
most alapértelmezetten rejtett,és nekem ez így nem jó! :(

Előre is köszönöm! :)

(#1024) tomtombat válasza myk94 (#1023) üzenetére


tomtombat
tag

Szia!
Én így jutottam el ehhez a beállításhoz:
Telefon ikon ahol a hívás listát történetet látod.
Majd bal alsó érintő gomb,felugró listában beállítások.
Beszédhívás, További beállítások, SIM kiválasztása, Itt találod a Hívóazonosító menüpontot.

(#1025) tomas01 válasza poganytamas (#1017) üzenetére


tomas01
aktív tag

Köszi. Akkor úgy látszik, hogy megvan hekkelve,hogy csak galaxyn működjön.

(#1026) #19708160 válasza tomas01 (#1025) üzenetére


#19708160
törölt tag

Csak rootolt telefonon müködik benne van a leirásban is az XDA-n

(#1027) tomas01 válasza #19708160 (#1026) üzenetére


tomas01
aktív tag

Jah azt nem néztem. Köszi :-)

(#1028) myk94 válasza tomtombat (#1024) üzenetére


myk94
csendes tag

Szia,

Nagyon köszönöm,véletlenül én is megtaláltam :DDD
amikor nem is azt kerestem :D

(#1029) csongi válasza mckangi (#1009) üzenetére


csongi
veterán

Nekem is ugyan ez, csak s build szam mas. Hahta hasznalhat JB-eb a kissebb problemak is megoldodnak.

(#1030) mckangi válasza csongi (#1029) üzenetére


mckangi
senior tag

Hát ez kib****tt jó 3 darab telefon 3 különböző rommal!

Innentől már tuti a rom-ok miatt van mindenkinek valamilyen anomáliája a készülékkel!

Az enyémek a annyi van, hogy egy kicsit sötétnek találom a kamera képét villanyfényben. De ez betudható a kamera típus miatt is, ami épp ebben a példányban van.
Annyit vettem még észre, hogy az első időszakban a vodás sim volt csak bent egyedül a telefonban, majd betettem mellé s második slotba a trémobilos simet is, azóta gyengébb lett a wifi térerő, ami így is még mindig akkora, mint az előző telefonomon volt.
Igaz, néha eldobálás, de csak max 10 mp-re, majd visszaáll.

A 2 simmel kicsit megnőtt a telefon étvágya, ami szerintem természetes.
A 2 sim térerő fenntartásához több kakaó is kell.

Mindenesetre én azt gyanítom, valahol Kínában valaki nagyon heggeszti ennek a telefonnak a rom-ját.
Ami talán nem is baj, mert lehet, hogy heggesztenek rá. JB-t

Most már csak azt kellene megtudnunk, esetleg, hogyan tudnánk kapcsolatba lépni a heggesztő kollégával az esetleges visszajelzés miatt.

Poco F3

(#1031) atab5tulaj


atab5tulaj
csendes tag

Sziasztok!
Köszönöm ezt a fórumot, sok hasznos dolgot olvastam már itt, igaz egyelőre nem "merek" hozzányúlni a telefonhoz, mert minden működik -már amennyire nektek.
Szerencsére nem kellett visszavinnem, az említett okok miatt.

Nagyon gondolkozok a GPS javításán, de a root-olás nekem még egyelőre sok, annál is inkább, hogy nekem pontos volt. Igaz nehezen talált műholdat lakásban pedig egyáltalán nem.

Amit még nem olvastam -lehet ez Android tulajdonság- nem tudom a SIM kártyáról a telefonra másolni a tel.számokat, neveket.
Ebben kérném a segítségeteket.

Kösz előre is.

(#1032) atab5tulaj válasza atab5tulaj (#1031) üzenetére


atab5tulaj
csendes tag

Még egy dolog.
Tudnátok ajánlani egy "védelmi" programot? Vírusírtóra ilyesmire gondolok, ne tudjanak belenézni, feltörni a telefonom illetéktelenek.
Ez az első okostelefonom, úgyhogy ezért vagyok ilyen láma :)

(#1033) atab5tulaj válasza atab5tulaj (#1032) üzenetére


atab5tulaj
csendes tag

Közben jutnak eszembe dolgok.

Hogy lehet azt naptárban beállítani, hogy ne csak egy hangjelzés legyen, hanem egyre hangosabb, míg ki nem nyomom, egyáltalán hogy lehet más hangot hozzárendelni?
Vagy le kell tölteni egy app-ot?
Esteleg mit tudtok akkor ajánlani?

(#1034) tomas01


tomas01
aktív tag

Azt hogy tudom megnézni, hogy milyen kamera tipus van benne? Illetve Melyik a jobb?

(#1035) mckangi válasza atab5tulaj (#1031) üzenetére


mckangi
senior tag

A főképernyőn vagy a menűben elinditod a személyek progit, nyomsz egy menü gombot (bal szélső), majd itt az importálás/exportálás - t megnyomod, innentől meg egyértelmű mit, hová.

Poco F3

(#1036) atab5tulaj válasza mckangi (#1035) üzenetére


atab5tulaj
csendes tag

Azt írja nem található vCard az SD kártyán. Nokia 6300-ban volt előtte.
Van esetleg ötleted?

(#1037) mckangi válasza atab5tulaj (#1032) üzenetére


mckangi
senior tag

Főmenü, - - - Beállítások - - - Biztonság - - - Képernyőzár

Itt vagy 5 fajta biztonsági módból választhatsz.
Nekem facelock / minta van :)

Poco F3

(#1038) mckangi válasza atab5tulaj (#1036) üzenetére


mckangi
senior tag

Rosszul csinálod:

Legyen rajt magán a simkártyán az összes telefonszám (ha kell tedd vissza a Nokiába és másold rá)

Rakd be az aTAB-ba a simet,

Menű-Személyek-Bal szélső "menü" gomb-Importálás/Exportálás--
itt most válaszd ki a simet (mivel innem akarsz másolni) pld:Vodafone.hu majd alul a "Tovább" gomb és most itt is válaszd ki hogy HOVÁ. (gmail,másik sim,Phone) ENNYI !

Poco F3

(#1039) mckangi válasza tomas01 (#1034) üzenetére


mckangi
senior tag

A naptárhoz nem tudok infót adni,mert abszolut nem használom.

A kamera típushoz annyi:Mivel a második nap már Root-am a telefont,nem biztos,hogy működni fog-e a dolog:

Menj fel a market-re szedd le a Mobileuncle MTK Tools nevű programot,telepítsd fel és indíts el.

Engineer Mode-Engineer Mode (MTK)-RGT_DeviceInfo --itt látható az első és hátsó kamera típusa is.

De szerintem (nem tudom biztosan) ehhez rootolni kéne elöszőr a telefont.

Most nem bántani akarlak,de keress rá a Google-ban mondjuk az "Android kezdőknek",egy régi Nokiáról egyből nem egyszerű dolog átállni erre.Tisztában kell legyél a fogalmakkal.

Egy tipp: ha nem rootolt a telefonod nyomkodd agyba-főbe nagy kárt maximum az idáig bevitt személyes adataidban tudsz csak kárt csinálni,magában a telefonban nem!!

( a régi Nokiában másold át magára a telefonra is a számokat,tehát ne csak a simen maradjon meg,mert ha ezt a simet átrakod és átmásolod az aTAB-ba és ezt "elnyomkodod" akár az aTAB-ról akár a simről,akkor még ezt a régi Nokiáddal helyrehozhatod).---Biztonsági mentés :Y

Nem kell megijedni tőle,és olvasni,olvasni.....sok sikert !!

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#1040) mckangi válasza mckangi (#1039) üzenetére


mckangi
senior tag

Jaj,,ezt benéztem most,de már nem enged szerkeszteni A fenti válaszomat (#1039) félig rossz helyre címeztem.......bocsika... :D

A kamera dolog kivételével "atab5tulaj"-nak szólt a hozzászólásom.
A kamera dolog meg tomas01-nek ---majd szelektáljatok...köszi :)

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#1041) lalszi


lalszi
aktív tag

Az én telefonom lassan termelni fogja az áramot, nem fogyasztani, ha így folytatja :)

(#1042) tomas01


tomas01
aktív tag

Semmigond :-)

(#1043) mckangi válasza lalszi (#1041) üzenetére


mckangi
senior tag

Egy simme-l az enyém is ilyen volt....:)
Két simmel alig fogja bírni a 3 napot. :))

Azt hittem sose merül le,majdnem kicseréltem a kocsi akksijára,gondoltam ráindítok egyszer-kétszer. :))

Poco F3

(#1044) atab5tulaj válasza mckangi (#1038) üzenetére


atab5tulaj
csendes tag

Köszi!
Az volt a baj, hogy SD kártyát jelöltem be, nem a szolgáltatót!
Így már jobb :)

(#1045) qMatroxq válasza mckangi (#1009) üzenetére


qMatroxq
csendes tag

(#1009) mckangi
Nekem is ugyanez minden.Csak van két egyforma.
Én a digistreet-röl rendeltem.Nekem annyi a gond vele ha sokat netezek (3G) akkor nem leszek elérhető, de hívni se tudok csak újraindítás után. A GPS nekem az IGO megoldotta, kb 20-30 másodperc alatt van műhold.
A WIFI jel az nagyon gyenge.4 méter kb. 2SIM.

[ Szerkesztve ]

(#1046) lalszi


lalszi
aktív tag

Kipróbáltam a kamerát. Szerintem telefonhoz képest egész használható képeket készít, ha elegendő fény van. Még ebben a szürke-borús időben is.

(#1047) mckangi válasza qMatroxq (#1045) üzenetére


mckangi
senior tag

Az a két egyforma,azalatt mit értesz?

Nekem is a Digistreet-ről való a készülék.

Én nagyon sokszor a konyhában netezek (wifi) ,ami azt jelenti hogy kb 15 méter+2db 30-as téglafal.2 simmel most akkora a térerőm mint előtte a blédemen volt.Ha kiveszem a 2 slotból a simet,akkor az értesítési sávon a wifi ikon kb 3/4 erősségű --- 7 méter+1db 30-as fallal már fullos.

3g-t ritkán használok,de olyan hogy hívni ne tudjak vagy engem elérni még nem volt.(lehet mert ritkán használom,azért).

A következőkre gyanakszom.:

Ezelőtt Blédem volt.Rengeteg --- kb. 20-30 db főzőtt romot pakoltam fel a 2 év alatt.
Nekünk ez a "gyári" rom is főzőtt rom ! Gyakorlatilag majdnem minden darabon más,jobban mondva idő függvényében más rommal vagy kernellel jön ki a következő adag a Kinai kifőzdéből.És akkor a többi klónról ne is beszéljünk...

Ezek a főzőtt romok még készüléken belül is igen eltérően viselkednek!!!
Ezt most halál komolyan mondom!
Ennyi custom rom után ugyanazon hardveren ugyanazon rom verzió sem fut ugyanúgy.
Olyat is tapasztaltam,hogy dettó ugyanazt a romot raktam fel 2 hét különbséggel,és ugyanez nem is viselkedett egyformán !!! (ugyanaz a készülék,ugyanaz a rom!!!!) .Ez saját tapasztalat!!
Mondjuk a mi esetünk is ezt bizonyítja.!!!

El kell fogadni azt a tényt,hogy kifogtál egy rossz "párosítást",tehát a 2 hónappal ezelőtti mondjuk b0bcat,vagy poganytamas fórumtárs rom-ja jobb lenne konkrétan a TE készülékedre.!!!
És komolyan nem viccből írom!
(Bár gyanítom,ha build verziót megnézzük,nekünk már ez úgye a hármas..) az is előfordulhat,hogy mondjuk egy másikat feltéve nem megy majd a kamera!!

Mivel valamilyen oka kell legyen,ha már a 3-as build van meg nekünk.Persze ez csak egy tipp.
Ugyanez fordítva is igaz (minden megjavul,illetve ami rossz volt az jó lesz,éa ami jóvolt az rossz lesz).

Arról nem is beszélve,de csak nézzétek meg a youtubot,még egyes Iphone 5-ösöket is csavarhúzoval kell antennákat rendesen a helyükre rakni,mert még ezeknél is előfordul a pontatlan összeszerelés.!!!
Kifejezetten tetszett egy HTC telefon kamera vakujának a cseréje.Egyenesre vágott csavarhúzó 3 mm-re begörbítve minr egy spajszer.....

Ha nem vagy megelégedve a készülékkel cseréltetsd ki szerintem,azért van rá 1 év gari!!!
Szét is kaphatod , ha tudod melyik a wifi antenna (megigazithatod,vagy legalábbis megnézheted mi lehet vele a gond).

Vagy vársz egy frissebb romra vagy buildre,már ha valaki leszedi neked a sajátját (fentebb...root..custom recovery telepítés....folyamat) , de persze a legjobb lenne azt a kici Kínai heggesztőt megtalálni,aki az összes különböző verziójú romot (kernelt) ontja ki erre a készülékre.

Poco F3

(#1048) mckangi válasza mckangi (#1047) üzenetére


mckangi
senior tag

Ami még lemaradt:

Ha ténylegesen fizikai gond van valamelyik antennával,azt semmilyen rom csere nem oldaná meg!

Vagy had mondjak még egy példát:

Kollégám lecserélte a telefonját egy új szolgáltató függő Samsung Galaxy S+ -re.
3 hónap után legyilkolta a zsír új sd-kártyát.Majd egy nap be sem kapcsolt a telefon.
Nem rootolta,nem függetlenítette !! Használta úgy a hogy kivette a dobozból!!

Bevitte szervízbe,kicserélték neki az sdkártya foglalatot.
Ezek után feleannyi idő után állt fel a telefon a teljesen kikapcsolt állapotból,mint ahogy ezt újonnan tette.
Saját szememmel láttam !!!

És ez Samsung volt,kártyafüggően akkor 90E Ft-ért.!!
A miénkről meg tudjuk,hogy mennyibe került,meg hogy mit tud.

Poco F3

(#1049) mckangi válasza lalszi (#1046) üzenetére


mckangi
senior tag

Ha van fény nincs gond....ezzel sem!

Kamera típusa milyen(melyik)?
Rom,kernel,build verzió?

Holnap rakok fel én is ilyen világos de borús képeket,összehasonlításként.
kíváncsi vagyok....
Bár relatív a dolog,mert pontosan ugyanazzal a kamera progival és annak beállításaival kellene nekem is elkészíteni a fotókat.

Poco F3

(#1050) csongi


csongi
veterán

Első kamera típusa:hi704yuv
Hátsó kamera:ov5647

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.