Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) poganytamas


poganytamas
senior tag

Gyors akku lemerülés az új Google Play szolgáltatások miatt

Az új Google Play szolgáltatásba betettek egy csomó dolgot, pl hordozható eszközök (Android Wear) támogatást. Azóta úgy zabálja az akksit, hogy még. Orvosolni kizárólag rootolt telefonon lehet, a Disable Service programmal. System fülön Google Play szolgáltatás, és ezeket kell letiltani: userpresenceservice (a közepén lesz valahol), configfetchservice (az elején). Ma tesztelem, meglátjuk mit alkotott.

(#7102) poganytamas válasza fiesta14 (#7094) üzenetére


poganytamas
senior tag

15245, ezer éves rendszer

(#7103) #32577792 válasza poganytamas (#7101) üzenetére


#32577792
törölt tag

én egyiket sem találom ott
configupdater van

(#7104) poganytamas válasza #32577792 (#7103) üzenetére


poganytamas
senior tag

Nekem a 9. a sorban a config fetch service. Lehet akkor neked még nem frissült :)

(#7105) #32577792 válasza poganytamas (#7104) üzenetére


#32577792
törölt tag

az lehet :)
bár most láttam ezzel, hogy az smsreg meg ott van, azt viszont korrigáltam :)

(#7106) szepisti válasza poganytamas (#7101) üzenetére


szepisti
csendes tag

Szia,nekem a végén volt,de user nélkül,csak "preferenceservice" azt letiltottam,de a másikat nem találtam,az nem lehet gond,hogy azt letiltottam,ugye?Köszi

(#7107) poganytamas válasza szepisti (#7106) üzenetére


poganytamas
senior tag

Hát, elég baj, mert két teljesen más dolog. Az egyik jelenlét szolgáltatás, a másik beállítás szolgáltatás. Kapcsold vissza!

(#7108) szepisti válasza poganytamas (#7107) üzenetére


szepisti
csendes tag

Köszi,visszakapcsoltam!

(#7109) lacee5050


lacee5050
csendes tag

Hellószia mindenki!

Nem rég vettem egy aTAB5 Quad-ot, egyetlen egy hibája van, hogy gondol egyet lefagy és újra indul.. nos szeretnék rá új androidot tenni, de semmi leírást, semmi rom-ot nem találok rá.. Valaki esetleg nem tudd segíteni?! :)

(#7110) djsnail válasza poganytamas (#6193) üzenetére


djsnail
csendes tag

Üdv!
Tudsz mondani olyan helyet ahol van is raktáron?
Előre is köszi!

djsnail felhasználónak csak pozitív értékelése van...

(#7111) poganytamas válasza djsnail (#7110) üzenetére


poganytamas
senior tag

Sajnos nem, már én is vennék lassan másik akkut, sehol nincs :(
Pedig nem csak ebben a telefonban van ez a típus...

(#7112) Teszla_


Teszla_
senior tag

Sziasztok!

Nemrég hozzájutottam egy ilyen telefonhoz, de kipróbálni még nem tudtam, mert nem volt akksim.
Aztán szereztem egy 2500mAh-sat használtan, ezüst/fekete cimkés, de éppenhogy nem fér bele a telefonba és a csatlakozói is pont az ellenkező oldalon vannak, mint a telefoné. Ha a hátulját nézem a telefonnak, akkor bal oldalon van az akku csatlakozója és jobbra vannak eltolva a sim kártya és memóriakártya helyek.

A kérdésem az lenne, hogy nincs-e valakinek ebbe való eladó akkuja, esetleg nem-e cserélné el velem arra, ami nekem nem jó? :)

(#7113) dzso22 válasza Teszla_ (#7112) üzenetére


dzso22
senior tag

Van egy fajta akku ami jó a Quad-ba
Az s4 clone telefonjának az akkuja
Pontosan ugyanaz mint az eredeti s4 akksi csak kicsit vékonyabb.
Majdnem tökéletesen illeszkedik,alul marad 1cm-es hézag amit ki lehet valamivel hézagolni momentán én vastag gumival oldottam meg és tökéletes volt. :D
A széle is egy ici-picit hézagos marad de elhanyagolható mert nem tud elmozdulni oldalra de biztos ami biztos én oda is tettem egy nagyon vékony műanyag darabot (alig fért be)
Négy pontos az érintkezője de nem kell tőle megijedni ami kimarad az egy plusz negatív a másik három meg tökéletesen illeszkedik ahogy kell.
Lehetséges hogy az s4 gyári akkuja is elfér hiába vastagabb mert ahogy elnéztem egy pici hézag maradt a hátlap és a "clone akku" között, de Eredeti Samsung akkum nem volt így azt nem tudtam tesztelni hogy valóban bele fér e.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#7114) poganytamas válasza dzso22 (#7113) üzenetére


poganytamas
senior tag

A BeeX M5-ösnek is olyan akkuja van, mint a Quad-nak.Írtam nekik, hátha ők olcsóbban adják. Nálam most olyan 5 ezer lenne a fájdalom határ, mert azért 1 napot még bír.

(#7115) Teszla_ válasza dzso22 (#7113) üzenetére


Teszla_
senior tag

Én nem quadba keresek akkut, hanem az aTAB 5 Phone nevűbe (kétmagos változat), aminek az akksi alatti matricán az aTAB503D felirat szerepel. De olyan akkut szeretnék, ami tökéletesen passzol bele, nem szeretném kitömködni mindenfélével :)

Mondjuk az igaz, hogy nem írtam melyikbe keresek, mert nem is tudtam, hogy van quad is.

[ Szerkesztve ]

(#7116) poganytamas válasza poganytamas (#7114) üzenetére


poganytamas
senior tag

Nem foglalkoznak alkatrész értékesítéssel :(

(#7117) quakej válasza poganytamas (#7116) üzenetére


quakej
tag

Mercuryba vettem aksit, leírtam. 7085-ös hozzászólásba ismét ide másoltam, mert én se tudtam máshol beszerezni. Nektek ez az út nem járható?
Ha nem veszik fel a telefont és nem írnak vissza, ha pesti vagy be is mehetsz és akkor gondolom egyből meg tudod venni.
Csak egy gondolat volt, amit megosztottam Veletek.

[ Szerkesztve ]

(#7118) poganytamas válasza quakej (#7117) üzenetére


poganytamas
senior tag

Igen, olvastam, csak nekem személy szerint ennyi pénzt nem ér egy akksi. Fele annyit esetleg.

(#7119) Nandi23


Nandi23
újonc

Sziasztok!
Van egy atab503D típusú telefonom, és olyan problémám lenne vele, hogy a telefon belső memóriájára tudok csak alkalmazásokat telepíteni (468 mega a telefon memória kapacitása), a teljes kapacitásnál 1,9 giga szabad helyet ír, de arra nem tudok rakni semmit. SD kártyát nem érem el a telefonban, telepítési helyet se tudok beállítani alkalmazásokhoz, mert nem engedi azt a gombot használni.
Segítséget szeretnék kérni, hogy még is hogy tudnám megcsinálni, hogy a telefon teljes kapacitását kitudjam használni, válaszokat előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#7120) dzso22 válasza Nandi23 (#7119) üzenetére


dzso22
senior tag

Ha van kártyaolvasód Windows alatt próbáld megformázni a micro sd-t fat32-re. Ha nem megy töldsd le az sd formatter programot azzal menni fog.
Aztán telefon kikapcs. sd vissza és CWM recovery-ben formázd meg újra az sd-t.
Indítsd újra a telefont és elméletileg innentől működnie kell. (nekem is így lett jó)
Ha valamit nem értesz leírom részletesebben :)

[ Szerkesztve ]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#7121) djsnail válasza #19708160 (#6738) üzenetére


djsnail
csendes tag

Szia!

Nekem kellene Atab5Quad akku!
Van még?

Attila

djsnail felhasználónak csak pozitív értékelése van...

(#7122) Hari73


Hari73
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni,hogy aTAB5Quad telefonhoz hol tudnék akkumulátort venni?
Az enyés sajnos elkezdett gömbölyödni (szó szerint).A típusa BP-9LT
Keresgéltem itt a fórumon és olvastam,hogy jártatok így páran de konkrét megoldást,tippet nem találtam.
Remélem tud valaki segíteni.
Előre is köszi!

(#7123) djsnail válasza Hari73 (#7122) üzenetére


djsnail
csendes tag

Hasonló a helyzet, akkut nem találok... :(

djsnail felhasználónak csak pozitív értékelése van...

(#7124) poganytamas válasza djsnail (#7123) üzenetére


poganytamas
senior tag

Kértem árajánlatot 10 darabra az alibabán, meglátjuk.

(#7125) djsnail válasza poganytamas (#7124) üzenetére


djsnail
csendes tag

Azonnal szólj, ha tudsz valamit!!! :)

djsnail felhasználónak csak pozitív értékelése van...

(#7126) poganytamas válasza djsnail (#7125) üzenetére


poganytamas
senior tag

Érkezett máris egy ajánlat 119 dollár 10 darabra. Erre ráhúznak 27% ÁFÁ-t, az olyan 37 ezer, tehát darabra 3700-ra jönne ki + nekem a saját postaköltségem. Kb a szokásos 1 hónap a beszerzése. Még várok ajánlatokat, a mostani nem igazán győzött meg hogy tudja melyik akkuról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#7127) Hari73 válasza poganytamas (#7126) üzenetére


Hari73
csendes tag

Köszi...,bízunk benned. :R

(#7128) csinyo


csinyo
csendes tag

Érdeklődtem a Mercury szerviznél 6500 ft ot mondtak egy új 2500 milli amperes aksira .

Hozzátenném hogy nem bízom baromira bennük mert kb 1 hónapja van náluk a telom egy olyan hibával hogy néha magától érzékelt a telefon és bekapcsolt pár dolgot a kijelző hibája miatt gondolom én . Egy hónap után felhívtam őket hogy mi újság ? Tesztelés alatt van és nem látják a problémát hozzá tenném hogy a munka felvevő is látta hogy mit csinál a telo .

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=csinyo&submit=

(#7129) vityoka23


vityoka23
csendes tag

Üdv! Tudna nekem valaki segíteni? Olyan gondom van hogy a telefonom menü és vissza nyíl gombja "meghalt". telepítettem rá a play-ről egy soft buttons nevű alkalmazást, de nem tetszett ezért letöröltem ezután telefon bekapcs. de csak az android logo jön be. fectory resetelni nem tudom mert halott a menü gomb. a telefon root-olt gép nem ismeri fel bekapcsolt illetve cwm módbam viszont factory mod-ban látja.Segítséget előre is köszönöm!

(#7130) poganytamas válasza vityoka23 (#7129) üzenetére


poganytamas
senior tag

Szerencséd van, factory módban is ADB eszközként látja a Windows. Kell hozzá egy adb.exe, ezt mondjuk MTK Droid Tools csomagból tudod összeszedni. És akkor a jó öreg parancssorból:

adb shell
su
wipe data
reboot

Valahogy így:

(#7131) vityoka23 válasza poganytamas (#7130) üzenetére


vityoka23
csendes tag

Először is köszönöm a segítséget! Végigcsináltam amit írtál,le is fut minden de amikor reboot-ol a telefon megint csak a robotig jut. Nem tudom hogy ez segít e de ezt az alkalmazást telepítettem:https://play.google.com/store/apps/details?id=net.alviano.android.softbuttons a build.propt-ban írt át valamit visszaállításnál mert a Deactivate (CM11) gombot nyomtam meg nem pedig a qemu.hw.mainkeys=0 sort töröltem sajnos. Nem lehet adb-vel kihúzni a build.propt-ot és átírni ,majd visszaküldeni a telefonra? vagy valami egyéb ötlet?előre is köszönöm!

(#7132) vityoka23


vityoka23
csendes tag

amit még elfelejtettem,hogy bekapcsolva most az eszközkezelőben hordozható eszközök néven jelenik meg és 2db meghajtót mutat.

(#7133) poganytamas válasza vityoka23 (#7131) üzenetére


poganytamas
senior tag

Jah, hogy a build.prop lett elbaltázva.

adb shell
su
mount -o remount,rw /system
exit
exit
adb pull /system/build.prop (az aktuális könyvtárba fogja lehúzni)
megszerkeszted
adb push build.prop /system/build.prop
adb shell chmod 644 /system/build.prop
adb reboot

(#7134) vityoka23


vityoka23
csendes tag

a parancssorba kétszer kell az exit-et írni vagy csak véletlenül írtad kétszer?

(#7135) poganytamas válasza vityoka23 (#7134) üzenetére


poganytamas
senior tag

Kétszer, az egyik kilép a rendszergazda módból, amibe a su tette, a másik meg a shell-ből.

(#7136) vityoka23


vityoka23
csendes tag

megtennéd légyszíves hogy amit linkeltem megnéznéd?ha jól értelmezem azt írja hogy az alkalmazás csinál egy mentést az eredeti build.propt-ról. ezt a mentést nem lehet valahogy "előhívni"? és ezt visszatölteni?csak azért kérdezem mert úgy emlékszem hogy még pluszba hozzáírt valamit a build.propt-hoz de sajnos nem tudom hogy miket és így lehet hogy több mindent kellene törölnöm belőle.előre is köszi!

(#7137) poganytamas válasza vityoka23 (#7136) üzenetére


poganytamas
senior tag

/system/build.prop.softbuttons.backup néven menti.

Visszatölteni így lehet:
adb shell
su
mount -o remount,rw /system
rm /system/build.prop
mv /system/build.prop.softbuttons.backup /system/build.prop
exit
exit

A két fájl között ennyi a különbség, a végén:
# added by Soft Buttons
qemu.hw.mainkeys=0

(#7138) vityoka23


vityoka23
csendes tag

A factory reset után most meg nem tudok belépni a factory mod-ba.A cwm-be igen meg be is kapcsol. Lehet ezzel még így kezdeni valami?Mondjuk hogy ha beszerzek egy működő menü gombos panelt,akkor azzal a cwm-ből meg lehet javítani? vagy kuka?

(#7139) vityoka23


vityoka23
csendes tag

Én voltam béna! Sikerült megcsinálnom úgy ahogy leírtad! :D Minden tiszteletem a tiéd :R és köszönöm szépen a segítséget!!!!

(#7140) vityoka23


vityoka23
csendes tag

még annyi kérdésem lenne hogy a supersu azt írja hogy "a su binárist frissíteni kell" ezután azt írja hogy ha twrp vagy cwm recoveryje van használni lehet a su bináris telepítéséhez.ez htc készülékek részére ajánlott. hogyan szeretné telepíteni a SU binárist? normál vagy twrp/cwm melyiket válasszam?

(#7141) poganytamas válasza vityoka23 (#7140) üzenetére


poganytamas
senior tag

Normál. A twrp/cwm az készít egy zip fájlt az sd kártyára, és recovery-ből lehet felnyomni. Teljesen felesleges, aféle végső megoldás. Az atabok éles rendszerben, normal módban is tudják frissíteni az su-t.

(#7142) poganytamas válasza poganytamas (#7126) üzenetére


poganytamas
senior tag

Na, az Alibaba zsákutca akku szempontjából. 4 ajánlat érkezett, ebből 1 külső akkut akar rámsózni, 2 totál más típust, egyben pedig abszolút nem vagyok biztos hogy vágja miről van szó.

(#7143) poganytamas válasza poganytamas (#7142) üzenetére


poganytamas
senior tag

Nem adom fel, írtam a Dealextreme kínai webshopnak. Elég sok készüléknek, amit árulnak, ez az akkumulátora, remélem sikerül hatni rájuk, hogy külön is árulják az akksit.

(#7144) Thom!


Thom!
veterán

Akksi érdekelne illetve előlap hátlap?

(#7145) Lizuskaaa


Lizuskaaa
újonc

Sziasztok!!

Látom, még mindig elég sokan kerestek akkumulátort. Üdv a clubba :)) Valaki talált valahol nem horror áron?? Elvileg holnap megyek be a Mercuryba venni, mert nagyon nem láttam más megoldást. 2 hónapja nem használom a telom, és ha eddig nem találtam szerintem most se fogok... a telefon meg nagyon hiányzik :(( Ráadásul meg elkezdett fagyni, remélem nem tette tönkre a szar akksi. Ha az új akksival is fagy, akkor viszont el kell vinnem szervizbe, mert csak 2 hónap garim van rá...azt pedig ki kell használni!! Ha esetleg lejár a gari és utána viszem szervízbe kb mennyit kell fizetni érte???

(#7146) Lizuskaaa


Lizuskaaa
újonc

Mindenki akksi hiányba szenved :( Komolyan mondom...felháborító! Kidobnak egy telefont a piacra, de már hozzá való alkatrészeket nem tudja az ember beszerezni!! Hihetetlen... :@

(#7147) tomtombat


tomtombat
tag

Sziasztok!
Rég írtam ide, de azért olvasgattam a fórumot néha-néha.
Atab telefonomat lecseréltem. Huawei P7 követte....hát nem rossz. :)

Pár hónapja a hangszórója bedöglött, csak gyenge recsegést ad, sok hívásról lemaradtam.Augusztusban leejtettem bal alsó sarokban kis pókhálósodás, de ettől még tudtam használni.
23 hónapot nyúztam GPS vacakságától eltekintve nem volt bajom vele, mondhatom elégedett voltam.
Most a gyerkőcök használják játszani.
Kívánok további kitartást, élményeket nektek e remek készülékkel, :) és köszönöm az itt fórumozó tagok nyújtotta segítséget, amikre szükségem volt.

(#7148) Kincses30


Kincses30
újonc

Helló mindenkinek . akkuprobléma látom mindenkinek gond .
Nekem is és másoknak is .
Vettem én már egy akkut szerviztől , igaz nem sajátomba Párom öccsének 8000ft ért adják plusz posta , ha nem tudsz elmenni érte . Így 9270ft lett a vége .
Viszont én sajátomét helyettesítettem egy S4 clone akkuval Így használom már 2 hónapja .
Igaz ki kellet ékelni de engem nem zavar . persze az is nagyot dobot rajta , hogy az ár 3000ft volt .
De amúgy a megvett gyári akku már 2500-as elég jó . aki áldoz rá 8000ft-ot az nem bánja meg .
Gondoltam leírom tapasztalataim .

(#7149) Kincses30


Kincses30
újonc

Kovács József
Jozsef.Kovacs@flagservice.hu

Leírás: cid:image001.jpg@01CE20D1.3EB55D10

Flag Szolgáltató és Kereskedelmi Kft.

1083 Budapest, Práter u. 51.

tel: +36-1-210-03-44/2. mellék

Én itt vettem az akkut .

(#7150) onidin


onidin
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni,mert már nem tudom mit tegyek!
Factory reset,majd rootolás,majd CVM telepítés után látszolag minden rendben.Majd miután hozzáadom a google fiókot, azt követően folyamatosan dobálja a android.process.acore leállt hibaüzenetet.
Annyi még van,hogy a factory reset után nincs Contacts app, minha hibás lenne.Már próbáltam,hogy telepítettem a google apps zip fájlt, de nem hozott eredményt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.