Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

akkor nincs használható ötlet az aTab 3.5 inkompatibilitási gondjára?
rootolni nem szeretném (nem is tudom), viszont így alig valami telepíthető rá.

#?*@&!

(#6252) zeon.hu válasza zeon.hu (#6251) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ezt találtam egy februári hsz-ban:
(jó lehet ez nekem? root nélkül is megy? a build.prop hogyan hozható elő?)
előre is kösz!

Valószínű az van hátra, hogy véglegesen át kell vágni a Google Play-t hogy ez egy másfajta telefon. Ehhez a build.prop-ban kell mókolgatni, és nagyon pontosan követni az itt leírtakat.
1. Meg kell nyitni szerkesztésre a build.prop-ot, és ezeket az értékeket így kicserélni
1/a Ha Nexus 7-esként akarod láttatni (ezzel szinte nincs olyan app ami ne lenne kompatibilis)
ro.product.model=Nexus 7
ro.product.brand=Google
ro.product.name=nakasi
ro.product.device=grouper
ro.product.board=crane
ro.product.manufacturer=Asus
1/b Ha gen2-ként akarod láttatni
ro.product.model=aTAB5
ro.product.brand=alps
ro.product.name=ratech77_ics2
ro.product.device=ratech77_ics2
ro.product.board=ratech77_ics2
ro.product.manufacturer=alps
2. Újra kell indítani a telefont
3. A Beállítások / Alkalmazásokban meg kell keresni a Play áruházat, és kitörölni a gyorsítótárat először, majd az adatokat
4. El kell indítani a Play áruházat, elfogadni újra a feltételeket
5. El kell menni a Google Dashboard oldalára : [link] Nem kell semmit csinálni, csak jelentkezz be ha kéri
6. Ha mindent jól csináltál, és feltéve hogy a Nexus7-es módosítást csináltad, akkor ha a play.google.com oldalra mész, és az android alkalmazásaimra kattintasz, akkor a szürke bórús atab helyett szép színes Nexus virít ott.

#?*@&!

(#6253) poganytamas válasza zeon.hu (#6252) üzenetére


poganytamas
senior tag

Ez egy korai próbálkozás volt, nem ez volt a baja, hanem a hibás Google alkalmazás csomag. Azt felrakni meg csak cwm-el lehet, ami meg nincs az atab 3.5-höz, és én nem is tudok csinálni, mert nem MTK telefon.

(#6254) zeon.hu válasza poganytamas (#6253) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz a választ!
akkor semmi megoldás?
tescos, ha visszaviszem, hetekig tarthat,mire megoldják vagy cserélik és ünnepre lenne az egyik gyereknek...
sajnos nálunk h.szoboszlón nincs hozzáértő emberke.

#?*@&!

(#6255) dazexy


dazexy
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy meg lehet valahogy állapítani a telefonról hogy GEN2 vagy GEN3 hogyha nem tudok belépni a menübe, van rajta minta-zár és így kicsit aggodalmas lenne vaktába újra frissíteni vagy recovery-t rakni bele...

(#6256) stick007 válasza dazexy (#6255) üzenetére


stick007
tag

Recovery-ből Wipe data.

(#6257) dazexy válasza stick007 (#6256) üzenetére


dazexy
csendes tag

A recovery-ben csak döglött robot van (gyári recovery), és ahhoz hogy CWM-et rakjak bele megint csak kéne tudni hogy GEN2 vagy GEN3

(#6258) stick007 válasza dazexy (#6257) üzenetére


stick007
tag

Döglött robot? :DD
Gyári recovery-ből is megy a wipe sztem.
Döglött r2d2-nál nyomjál még egyszer vol+ t és powert

[ Szerkesztve ]

(#6259) poganytamas válasza dazexy (#6257) üzenetére


poganytamas
senior tag

A "döglött robot" az Gen3-as sajátosság :D Amúgy nincs semmi veszteni való, rárakod az egyiket, ha nem jó akkor fehér képernyőt fogsz kapni recovery helyett. Akksit kiszeded, visszarakod, rárakod a másikat.

(#6260) dazexy válasza poganytamas (#6259) üzenetére


dazexy
csendes tag

Gondolom most csak a recovery telepítésre gondoltál nem a teljes rom-ra. Viszont ahogy lalszi leírásait olvasgatom hogy hogy lehet cwm-et rakni, mind úgy kezdi hogy legyen rootolt a telefon, de sajnos nem az, Így meg elképzelésem sincs hogy rootoljam meg ha mintazár van rajta. Gondolom meg lehet úgy is csinálni hogy csak flashtool és "MT 65xx preloader" driver valahogy bele húzza, de arra nem találtam leírást.... tud valaki segíteni egy linkel??

(#6261) dazexy


dazexy
csendes tag

valahol a panelen nincs feltüntetve hogy milyen gyártmány (GEN2 v. GEN3)? Szívesen szét szedem, ha van értelme. Mert ugye a téglásított gépeket is felélesztik valahogy. Vagy ott is csak találgatnak? Azért aggódok csak mert irtátok valószínű GEN3-as, viszont a bekapcs gomb meg jobb oldalon van, és az ugye GEN2 sajátosság ahogy olvastam

(#6262) poganytamas válasza dazexy (#6260) üzenetére


poganytamas
senior tag

Igen, ezt csak a recovery-re értettem!
Parancsolj, még videót is csináltam anno: [link]
Igen, ha szétszeded akkor kiderül, pl az alsó gomb panelen rajta van: A G502 utal a gen2-re

[ Szerkesztve ]

(#6263) poganytamas válasza poganytamas (#6262) üzenetére


poganytamas
senior tag

Még annyit, hogy a gen3 gyári recovery-je vezérelhetetlen, tehát bármit nyomsz, nem történik semmi. Onnan lehet megismerni ;]

(#6264) dazexy válasza poganytamas (#6263) üzenetére


dazexy
csendes tag

Hát nagyon szépen köszönöm! Igazán sokat segítettél! Éjjel ki is próbálom.

(#6265) poganytamas válasza zeon.hu (#6254) üzenetére


poganytamas
senior tag

Az a nagy helyzet, hogy ha ennek ilyen szoftveres baja van, akkor a többinek is az lesz.

(#6266) poganytamas


poganytamas
senior tag

aTab5Quad hálózat szín beállítás

Tegnap SIM kártyát cseréltettem, ekkor vettem észre: A beállítások, SIM kezelésben ha ráböksz a SIm nevére, akkor ott be lehet állítani a háttérszínt, ilyen színnel fog megjelenni a hálózat felül az értesítési sávon. Igaz csak 4 szín van, de az is valami :D

(#6267) jagada válasza poganytamas (#6266) üzenetére


jagada
őstag

Ezt tudják a "régebbi" aTab-ok is.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#6268) dazexy válasza poganytamas (#6262) üzenetére


dazexy
csendes tag

nagyon köszi jó lett! a segítséged alapján nem kellett 6300 hozzászólást elolvasni. Nem kevés munkát spróltál nekem!!! thanx again!

(#6269) quakej


quakej
tag

Sziasztok,
Régi aTAB5-met (dual core) végül is lecseréltem az új aTAB5quad-ra.
Eddig nagyon meg vagyok vele elégedve.
Ma állítgattam a hangerőket a leírások szerint és újraindítás (reboot) után
eltűntek az ikonok a képernyőről. (Plusz még átállítottam a színét a SIM kártyának, narancssárgára.)
Ez normális? Mondjuk 15%-on áll az akku.
Visszahúzkodtam az ikonokat a helyükre és újraindítás után most a helyükön maradtak.
Viszont az avast-nak nem látom a bal felső sarokban a szimbólumát, hogy futna,
csak ha rábökök a kirakott ikonjára. Ha nem látom az ikont attól még fut az avast?
Ha Valakinek volt már ilyen "problémája" kérem ossza meg velem a tapasztalatát,
de építő jelleg hozzászólásokat is szívesen veszek.
Előre is köszi!
Sziasztok, quakej

(#6270) poganytamas válasza quakej (#6269) üzenetére


poganytamas
senior tag

Hát nem tudom miért gondolták meg magukat az ikonjaid :D
Taskert használtam egy ideig, az is ilyen rezidens progi volt, mint az Avast. Amikor Titaniummal visszatettem, én sem láttam az ikonját. Akkor az volt a megoldás, hogy bemenni az alkalmazásba, letiltani hogy ne fusson (tuti van az Avast-nak ilyenje), és újra engedélyezni.

(#6271) Soybex


Soybex
őstag

Ikon lázadás :DD

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#6272) quakej válasza poganytamas (#6270) üzenetére


quakej
tag

Köszi a gyors választ.
Nekem 55 db ikon van kint az 5 oldalon. 85%-a játék a gyerkőcöknek.
Avastot sajnos nem tudtam leállítani, nem találtam hol lehet, csak a 4 db védelmet lehet egyesével kilőni.
(PC-s verziónál ezt meg lehet tenni, de újraindításnál ismét aktív lesz.)
Ezt megtettem, újraindítottam, semmi.
Majd Titaniummal jegeltem az avastot. Újraindítás, még az ikonja is eltűnt, a többi ikon megmaradt.
Megint semmi.
Ezután letöröltem az avastot, újraindítás és az összes ikon eltűnt!
Irány a google play, hozzászólások olvasása. Sokan panaszkodnak a 18-i frissítésre, leáll a program stb.
Azt hiszem itt van a bibi.
Avast visszatesz, majd AVG-is, ha már gyors a telefon és van hely meg RAM is.
Ikonokat megint visszahúzkodtam, újraindítás után megmaradtak.
(Hálózat színét is visszatettem kékre, de ez sem segített, így megváltoztattam ismét naracssárgára.)
Ennyi. Elcsesztem vele két órát. Most ott van az AVG, ennek nincs ikonja a bal felső sarokban, de a háttérben fut a védelem. Legalábbis az előző telefonon (GEN3) így volt, ha jól emlékszem.
Ha meg kell az avast majd rábökök reggel, amikor kezembe veszem a telefont, a következő frissítésig, mert remélem ez a baja.
Szerintem a telefon az jó. 9 napos, remélem nem szívat meg, elég nehezen találtam meg.
Majd visszajelzek, hogy mi történt, ha jön ki frissítés az avasthoz.
Nem tudom az idén írok-e még ide, mert pihi következik, így Minden aTAB felhasználónak (meg persze a Többieknek is) kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánok!
Sziasztok: quakej
Jövőre, remélem találkozunk, ha megérem ;) .

(#6273) quakej válasza quakej (#6272) üzenetére


quakej
tag

Nyugi, még nincs 2014 :B .
Este kikapcsoltam a telefont és elment aludni.
Reggel bekapcsolt a telefon és láss csodát, az Avast feltámadt, kint van a bal felső sarokban az ikonja
és még a többi ikon is kint maradt a helyén.
Lehet éjszaka rendbe tette / vágta az AVG :DD ?
Vagy talán nem kellett volna megnézni a Csillagok háborúja 4,5,6-ot a mobilon.
Igen, igen, az ikonok lázadása... :Y .
Azt hiszem most is meggyőződhettem arról, hogy a műszaki cikkeknek igen is, lelkük van... :)

[ Szerkesztve ]

(#6274) callvote válasza quakej (#6273) üzenetére


callvote
senior tag

avg és avast?... :D
ne legyen fent 2 mert kioltják egymást..tehát semmit nem ér igy egyik sem a telefonon :)

Redmi :)

(#6275) quakej válasza callvote (#6274) üzenetére


quakej
tag

Biztos? Nem vonom kétségbe hozzáértésedet, mert 1000% hogy nagyobb, mint az enyém, történet.
AVG volt fent. Gyereknek odaadtam a mobilt, hogy játszon vele.
Felkavart a netre és letöltött valamit.
Utána naponta 1× állandóan felment a netre a telefon, változó időpontokban.
AVG nem vette észre. Avast telepítése után egyből kiszúrta a trójait és törölte is.
A netre többet nem ment fel magától a telefon, de ha én akartam felmenni utána is próbált indulni néha a trójai,
de az avast ezt nem engedte.
Ha választani kell a kettő között, akkor azt hiszem az avast marad.
Esetleg vélemény, hogy mit érdemes akkor annak az 1 vírusírtónak feltenni?
Köszönöm hozzászólásodat és előre is válaszodat!

(#6276) quakej


quakej
tag

Más gyártók telefonjainál pl. ha 100%-ra feltölt az akku, akkor van egy rövid hangjelzés.
Itt az aTAB5quad-nél nincs vagy nem találom a beállítást? Hol található ez a beállítás?
Ha nincs, esetleg erre való progit tudtok javasolni, ami jól működik?

Más. Régi aTAB5 Gen 3-nál, ha bekapcsolt meg kikapcsolt volt zene, quadnál nincs.
Vagy ez is csak beállítás kérdése? Hol található ez a beállítás?

Válaszokat előre is köszi, ha jön(nek).

(#6277) callvote válasza quakej (#6275) üzenetére


callvote
senior tag

biztos hogy a 2 kioltja egymást...
ez nem csak telefonon van igy hanem a gépeknél is...
a virusirtó ugy müködik hogy konkrétan letölti a gépekre a virusokat,igy tudja felismerni.
ha 2 virusirto van fent akkor mindegyik felismeri a másikat igy kioltják egymást,teljesen védtelen lesz a telefon és a gép is,mintha nem is lenne virusirtó.

Redmi :)

(#6278) quakej válasza callvote (#6277) üzenetére


quakej
tag

Köszönöm, megint tanultam! AVG törölve!

(#6279) quakej válasza callvote (#6277) üzenetére


quakej
tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.
AVG törölve, mentek vele az ikonok is :Y .
Kicsit elkenődtem, de már elég gyorsan megy az ikonok kihúzogatása :) .
Esetleg Avast-nak root jogot kéne adni? Mert eddig nem tettem,
csak a Platinumnak és az MTK tools-nak.

(#6280) callvote válasza quakej (#6279) üzenetére


callvote
senior tag

volt az avaston belül egy opcio amihez root jog kellett...
meg az anti thieft.nek is...én adtam neki :)

Redmi :)

(#6281) lalszi válasza callvote (#6277) üzenetére


lalszi
aktív tag

Azért szerencsére a vírusírtók nem a vírusokat töltik le, csak a vírusadatbázist. Bár néhány vírusírtónak kinéző program valóban tölthet le vírusokat, de ott a program maga is kártékony.
2 vírusírtó telepítésekor valóban előfordulhatnak a telefon működésében problémák, lefagyások, mert összeakadhatnak bizonyos részeik, ha épp egyszerre futnak, vagy esetleg az egyik blokkolja a másik működését. De sajnos sok vírust meg se találnak az írtók, így csak hamis biztonság érzetet nyújtanak és erőforrást zabálnak.

(#6282) Szonja27


Szonja27
újonc

Helló!
Remélem tud valaki segíteni :-) Vásároltam egy aTAB3.5D okos telefont.Sehogy nem boldogulok vele,a beállításoknál.Nem tudom beállítani,hogy pl.küldje a hívószámot.Nem találok olyat sem,hogy lenne benne beépített csengőhang.Kel valami programot letölteni ahhoz,hogy tudjam a menüt kezelni?Tulajdonképpen semmi beállítási lehetőség nincs rajta.Wifi meg ilyeneket betudok kapcsolni,de azon túl semmi.Írjon,ha valaki tud segíteni.
Köszönöm! :-)

(#6283) zeon.hu válasza quakej (#6276) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ZDBox jelzi, ha feltöltött teljesen, + sok egyéb hasznos dolog van benne. Marketen megtaláod.

#?*@&!

(#6284) zeon.hu válasza Szonja27 (#6282) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A lányomnak vettem ilyet és van rajta több csengőhang (meg üzenetjelző hang,stb)gyárilag.
Csak éjjel érek haza, ha addig nem kapsz választ, leírom az elérési útját.

#?*@&!

(#6285) quakej válasza callvote (#6280) üzenetére


quakej
tag

a gyökérszintű vizsgálathoz kell root jog, igen ott kérte. Igen az anti thief telepítéséhez pedig feltétel. Amúgy, minden rendben van már, avast telepítve, ikonok a helyükön.

(#6286) quakej válasza zeon.hu (#6283) üzenetére


quakej
tag

Köszönöm, megnézem.

(#6287) zeon.hu válasza Szonja27 (#6282) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

udv!

Csengőhanok:

Alkalmazások (főképernyő lent,középen egy kör,benne 6 kis négyzet) - Beállítások - Audió profilok - Általános (ez kell neked elsősorban, de a többit is be tudod állítani) - Hanghívás csengőhangja - Itt válaszd az Android rendszert, és válogathatsz a gyári hangok közül (amelyikre klikkelsz, le is játssza, legalább 30 hang van benne), az utoljára választott lesz a csengésed.
a Hanghívás csengőhangja alatt kettővel van az Értesítési hang, ott az üzenetek hangját állíthatod ugyanígy.

Hívószám küldés (alapból küldi egyébként):

Alkalmazások - Beállítások - Hívás beállítások - Beszédhívás - További beállítások - Hívásazonosító

#?*@&!

(#6288) szutyok13


szutyok13
csendes tag

Hátha más is így jár, nálam így kezdődött.
1 év nagyobb hiba nélküli működés után a garancia lejártával a cucc megadta magát.
Kb. 1 hónapja egy gyári visszaállítást kapott a nem rootolt 2-es generációs telefon, amin ezután csak percekig tudott együttműködni a két kártya, innentől folyamatosan fagyott, aktívnak látszott, de közben egyik kártya sem működött. (elvesző hívások, a semmibe menő üzenetek stb.)
A SIM2 kikapcsolása mellett azonban a telefon továbbra is tökéletesen működött. Ma magától újraindult, bebootolt, a hálózatra, WIFI-re feljelentkezett, de gombnyomásra már nem reagál, hívást nem fogad, pár perc múlva a képernyő elsötétül, de kikapcsolni már nem lehet, csak akksi levételével. Ez ennyi volt, van 2 eladó akksim..

(#6289) karein


karein
újonc

sziasztok !! Újra itt ha valakinek van valami ötlete: Atab5 3gen a kijelzőn a redőnyt nem tudom lehúzni,minden más működik,hiba javítása? előre is köszi a segítséget!!!!

[ Szerkesztve ]

(#6290) lalszi válasza szutyok13 (#6288) üzenetére


lalszi
aktív tag

Miért nem rakod újra a romot? Semmibe se kerül és lehet, hogy újra működne.

(#6291) szutyok13 válasza lalszi (#6290) üzenetére


szutyok13
csendes tag

Utánaolvasok majd, mik a lehetőségek...

(#6292) stick007 válasza lalszi (#6290) üzenetére


stick007
tag

Gen2 V3 gyári romja valakinek esetleg?

(#6293) lalszi


lalszi
aktív tag

Itt a Dropboxos linken van gen2v5-ös rom, ami elméletileg jó az összes gen2-eshez: http://logout.hu/bejegyzes/lalszi/atab5_help.html
Annyi baja van, hogy van benne egy wland nevű kéretlen program, amit el kell távolítani felrakás után. Erre poganytamas fórumtársunk készített egy eltávolító zipet: http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/hsz_5698-5698.html

Rom csere előtt ajánlott egy mentést csinálni az eredeti romról az MTKDroidToolsal!

(#6294) callvote


callvote
senior tag

Redmi :)

(#6295) jagada


jagada
őstag

Tudom hogy nem támogatott készülék, de nem megy valakinek véletlenül a GEN2-n a GTA SA?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#6296) stick007 válasza lalszi (#6293) üzenetére


stick007
tag

:R
Mindent végigcsináltam, egész gyorsan, mondjuk a VCOM drivernél voltak fennakadások, de megoldódott.
Köszönöm!
:R

(#6297) quakej válasza lalszi (#6293) üzenetére


quakej
tag

Szia Lalszi,
"Rom csere előtt ajánlott egy mentést csinálni az eredeti romról az MTKDroidToolsal!"
Ha megkérlek adnál hozzá leírást. Rákerestem a leírásodra, de már sajnos nem elérhető :(.
A quad telefonomon minden számomra fontos program fent van, gondolom nem probléma, ha így csinálom a mentés? Vagy, így nem lehet eredeti ROM-ot menteni?
Egyébként, nagyon király a quad, csak ajánlani tudom MINDENKINEK. Remélem még sokáig teszi majd a dolgát kiválóan.

[ Szerkesztve ]

(#6298) cappa72 válasza quakej (#6297) üzenetére


cappa72
nagyúr

A blogomban talalsz mentesre 3 verziot.
Ebbol egy azt mtkdroidtools-os.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6299) lalszi válasza quakej (#6297) üzenetére


lalszi
aktív tag

Szia!

Arra figyelj, hogy quad-ra nehogy gen2/3 romot rakj!

Belakott romot is le tudsz menteni.

MTK rom mentés:

A Windows driverek legyenek telepítve.

MTKdroidTools-ból lehetőleg a legfrissebbet használd (xda-n megtalálod: MTKdroidtools)

A telefonon legyen bepipálva az usb hibakeresés.

Telefont usb kábellel pc-re dugni (ha a pc felismeri a telefont akkor jól raktad fel a drivereket).

MTKdroidTools-ot elindítani, megvárni amíg minden adatot beolvas a telefonról.

Érdemes egy mentést az IMEI-ről csinálni, utána egy scatter fájl mentést is (Blokktérkép gomb-save scatter fájl ) a és biztonságos helyre eltenni ezeket.

ROOT gombot (alul jobbra) megnyomni, kiírja majd, hogy nyomd meg a telefonon a visszaállítás gombot, tedd meg, nem tesz kárt, várd meg míg végez. Ne félj, ez csak ideiglenes root, újraindításig működik csak!
Lehet elsőre failed on '/data/local/tmp' - Permission denied hibát fog írni. Ekkor nyomd meg újra a Root gombot és ne felejtsd a telefonon is megnyomni a teljes visszaállítás gombot amikor kéri az Mtkdroidtools (ha időközben lelockolódott a telefon képernyője, akkor lépj be a telefonba és ott lesz a gomb jobb alul).

Ekkor menj át a másik fülre az Mtkdroidtools-ban és most már aktív a Backup gomb.
Csinálj egy biztonsági mentést. Sokáig fog tartani és nagy lesz a mérete, kb 1GB. A a pc-re és a belső sd-re is csinál mentést, legyen elég helyed!
A mentéseket átnevezheted olyan névre amiről később is tudod mi lehet. A belső sd-ről elmozgathatod más helyre is (pl egy külső merevlemez-re vagy a pc-re), ne foglalja a helyet.

Mindíg megkérdezi a következő lépés előtt, hogy akarod e csinálni. Nyomj OK-t.

Ha elkészült, akkor akár rootolhatod is a telefont véglegesen a Superuser gombbal.

A kínaszoft gombot is megnyomhatod, akkor töröl pár haszontalan és spy appot.

A build.prop gombot inkább ne nyomd meg, mert átállítja a telefont orosz nyelvűre!

Bezárhatod az Mtkdroidtools-ot, kész vagy.

http://logout.hu/bejegyzes/lalszi/atab5_help.html

[ Szerkesztve ]

(#6300) poganytamas válasza lalszi (#6299) üzenetére


poganytamas
senior tag

Tudom hogy rom mentésben mindig én vagyok a problémás, quad-on nekem csak így sikerült:
Flashtool elindít rendszergazda módban, quad-hoz tartozó scatter fájl betallóz, read back tabon dupla katt az alapból létrehozott PageSpare-re. Jó az alap név (ROM_0 talán), Start address-nek jó a végig 0, Length pedig 0x74F80000. És akkor Read back gomb, telefon rádug, kimegy kávézni / sörözni / még többet kávézni. Hát egy olyan jó 20-40 percre emlékszek.

Ekkor létrejön egy bazi nagy fájl, amit mtk droid tools-al fel kell dolgoztatni. A telefonnak rajta kell lenni factory módban (bekapcs gomb + hangerő le), ami a quad-nál full kínai. Van ott egy olyan gomb, hogy To process file ROM_ from FlashTool, na ez a telefon alapján szétszabdalja ezt a bazi nagy fájlt több kicsire, ezek kellenek majd a későbbiekben. Közben kérdezni fog olyasmit hogy cwm-et csináljon-e, nem kell. A szétszabdalt kis fájlokat kell megőrizni, a nagy törölhető.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.