Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) sultansmith válasza zola1894 (#4000) üzenetére


sultansmith
senior tag

én úgy tudom a mostani garanciára vonatkozó szabályok miatt bőven ráérnek, 90 napra emlékszem, de valaki cáfoljon meg, mert nem ma böngésztem ezeket....

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#4002) ufo13 válasza sultansmith (#4001) üzenetére


ufo13
tag

30 napjuk van... aztán vagy csere vagy cashback

[ Szerkesztve ]

(#4003) tihibaby válasza zola1894 (#4000) üzenetére


tihibaby
senior tag

Nekem több mint egy hónapba tellett,de elkavarták a számlát és a garancia levelet,azt a mai napig nem kaptam vissza.
Azt hiszem a héten összeveszek velük... :D

[ Szerkesztve ]

(#4004) tomas01 válasza callvote (#3992) üzenetére


tomas01
aktív tag

Hehe az durva :D

(#4005) poganytamas


poganytamas
senior tag

Megnéztem, hogy a Settings.apk-ban hogy vannak ezek a telepítési helyek.
Van egy nyers értéke, ezt írják is hogy tilos lefordítani:

<string-array name="app_install_location_values">
<item>device</item>
<item>sdcard</item>
<item>auto</item>
</string-array>

És van egy fordított értéke:

<string-array name="app_install_location_entries">
<item>Belső eszközmemória</item>
<item>Kivehető SD-kártya</item>
<item>A rendszer döntse el</item>
</string-array>

Az első kettőt szabadon lehet variálni, viszont a középsőbe édes mindegy mit írok, mindenképpen SD-kártya jelenik ott meg.

(#4006) zola1894 válasza tomas01 (#4004) üzenetére


zola1894
csendes tag

köszi az infókat de hogy nem kaptad vissza ha neked is volt róla papirod h leadtad ? :O remélem velem nem genyóznak mert akkor énis össze veszek velük az biztos :D

(#4007) tihibaby válasza zola1894 (#4006) üzenetére


tihibaby
senior tag

Gondolom nekem akartál választ írni.
Úgy hogy leküldték futárral a telót,csak épp a dobozban nem voltak benne a papírok.
Mikor hívtam a szervizet először akkor meg a srác:"Miért benne volt?",ezen besírtam,hiszen garanciáztatást másképp nem is lehet intézni. :D

(#4008) lorien6


lorien6
csendes tag

na megint elküldtem a szervizbe a csikozás miatt,egy hónap múlva lesz egy 4 hónapos telefonom amit kéthónapig én ,kéthónapig a szerviz használt...

(#4009) zola1894 válasza tihibaby (#4007) üzenetére


zola1894
csendes tag

hát én nemtudom hogy van ez de elég érdekesek az biztos amúgy általában kihúzzák 1 hónap gondolom :s olvasgattam a forumot de nemtudom eldönteni hogy az egész széria hibás vagy csak pár darab belőle :S azért remélem hogy minnél hamarabb vissza kapom :) vagy majd nekem se lessz benne a garancia papír de gondolom azért megnézhetem hogy mivan benne nem ? vagy eleve házhoz küldi vagy mi?

(#4010) poganytamas válasza Elixión (#3956) üzenetére


poganytamas
senior tag

Most így egy nagyon hülye ötlet villant át az agyamon:

Belső eszközmemória = 2 gigás partíció (pont mint Gen2-ben)
Telefon memória = (ez ugye Gen2-ben SD kártya), mi van ha ezt meg az alapértelmezett írás-lemez dönti el, vagyis ha az sd kártyán van, akkor ez a pont az sd kártyát jelenti.

Lehet érdemes lenne ideiglenesen angol nyelvre váltani, ott hátha egyértelmű, és csak félrefordítás.

(#4011) #67688960 válasza poganytamas (#4010) üzenetére


#67688960
törölt tag

jól van fordítva a gen3
phone storage, vagy internal device storage választható
alapértelmezett írásterületnek meg phone storage, vagy sd

de itt a telefon memória a 2GB, és a belső eszközmemória az 1GB

fájlkezelőben viszont láthatóan sdcard a telefon memória, és sdcard2 az sd-kártya

[ Szerkesztve ]

(#4012) wooper91


wooper91
tag

Új dolog. Tegnap vettem észre az én drága Gen3-amnál, hogy ha az akkumulátor közelebb áll az 1%-hoz mint a 10-hez, akkor hajlamos eldobálni a wifit.... Elég érdekes probléma. Nem zavaró, mert soha nem merítem addig szinte, csak úgy felmerült. Gondoltam leírom.... Csak azért érdekes, mert ugyebár a leadást töltöttségi szinttől függetlenül tartania kellene. Viszont ebből az apropóból, lemerítettem teljesen az akksit, és feltöltöttem maxra ma reggelre. Eddig semmi baj nem volt, sőt tegnap este, mikor 1%-ra esett, onnantól kezdve még megnéztem egy 30 perces kisfilmet a telón :DDD :DDD

(#4013) #67688960 válasza #67688960 (#4011) üzenetére


#67688960
törölt tag

alap beállítás szerint van nálam
-rendszer dönti el a telepítési helyet
-előnyben részesített ításterületnek meg az sd van kijelölve
úgy látom hogy, ha a belső eszköztárhely tele van akkor a telefon memóriára pakol, a fényképeket, videókat az sd-kártyára, letöltéseket pedig a telefon memóriába

(#4014) poganytamas válasza #67688960 (#4013) üzenetére


poganytamas
senior tag

Akkor nektek a 2 gigás tárhelyen kívül még van egy 1 gigás is? :Y

(#4015) Sub555


Sub555
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődök hol lehet akkumulátort vásárolni
GB/T18287-2000-es 2500mA

(#4016) Elixión válasza poganytamas (#4014) üzenetére


Elixión
tag

Szia:) igen volt .. de az 1 gigábol már foglalt volt asszem köszel 400mb de én összepartricionáltam ugyebár a 2 őt.. 2.58Gb lett és most a Telefon-Memóri Lett a 16gb sd kártyám. mostmár arra telepít mindent.--érdekes de igy megfelel:D igaz annyit érszrevettem hogy a Beállítások/Tárhely/ belül a legalsó "menüpont" SD-Kártya csatolása.. nekem ezt irja és szürke az egész " nemlehet rábökni:)...Idézem :

Helyezzen be egy SD- Kártyát a csatlakoztatáshoz.:D Érdekes..:D

[ Szerkesztve ]

(#4017) tomas01


tomas01
aktív tag

Sziasztok. Holnap viszem be szervízbe az atabot. Hívtam a szervíz nem veszik fel...
A mercury oldalán az van kiírva, hogy a vásárlás helyére is vissza lehet venni garanciába. Ez igaz?
Tehát én a tecsóba vettem oda is vihetem?

(#4018) Peterking válasza tomas01 (#4017) üzenetére


Peterking
tag

Bármelyik Tescoba beviheted. Ha ott vetted, akkor ők elintézik a garit. Az enyém Pesten lett véve és Baján intézték a garit. :K

[ Szerkesztve ]

(#4019) tomas01 válasza Peterking (#4018) üzenetére


tomas01
aktív tag

Köszönöm szépen :-)

(#4020) lalszi


lalszi
aktív tag

Egy kis tapasztalat erről a Gen2 v5 romról (http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/hsz_3894-3894.html):
Gen2 v2 telefonon minden működik vele eddig. Egy hete használom és a képernyő forgatás is tökéletes, egyszer se kellett amiatt újraindítani, mint a régi rommal. A magyar szavak helyett nincsenek kínai írásjelek. Az IMEI számok is megmaradtak telepítés után, nem kellett átírni. Szerintem érdemes feltenni.

(#4021) #67688960 válasza Elixión (#4016) üzenetére


#67688960
törölt tag

mert jól átverted szerencsétlent, és nem tudja hogy most arra pakol a telefon memória helyett, mert úgy tudja hogy sdcard2 nincs benne :)

poganytamas:így már értem hogy miért particionáltok, defyn simán pakoltam a progikat a micro sd-re :(

[ Szerkesztve ]

(#4022) Elixión válasza #67688960 (#4021) üzenetére


Elixión
tag

De sztem igyis használható:) remélem nemtűnik gánymunkának!.

(#4023) ufo13 válasza Elixión (#4022) üzenetére


ufo13
tag

Sziasztok,
hogyan lehet kikapcsolni az SmSnél a szövegjavaslatokat? Minden szót pirossal húz alá...
Néha azt is produkálja, hogy smsnél visszaugrik az alap képernyőre. Nektek csinált ilyet?

(#4024) b0bcat


b0bcat
addikt

Srácok! Nincs hír az 5,3-as aTAB-ról? :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4025) Elixión


Elixión
tag

Skacok ti hogyáltok a játékokkal ? én a Plants vs Zombit telpítettem fel de . aztirja nemtámogatott a készülék:/
Kb semmilyen komolyabb játékot nemtudok rajta elindítani , sajnos.
-Shoot The Birds
-Real Racing 3
-The Adventures of Tintin "nemtudom melyiket telepítsem fel.. mert 3 fajta van, "Andreno" , "PowerVR" , "Tegra"ezt kétlem mivel tudtommal ez nem Tegrás.
olvastam 1 módszert de sajna nemvált be..

Mit tegyek, ha a Google Play azt mondja nem kompatibilis a készülékem?
Sokszor előfordul, hogy egy játék kiadója a Google Play-en nem állítja be kompatibilisnek az adott hardverre épülő összes telefont, így előfordul, hogy egy telefon támogatott és hiába van nekünk is ugyanolyan hardverrel szerelt készülékünk, nem biztos, hogy a mi modellünkre is engedi a vásárlást (vagy ha már meg lett egyszer vásárolva, akkor a letöltést), hiába 100%, hogy képes futtatni. Azonban, ha valaki biztos abban, hogy a megvásárolandó játék fut a készülékén (más megegyező hardver alatt fut vagy khm, próbálta a virágbolti változatot), akkor van egy egyszerű módja annak, hogy támogatottá tegye a készüléket.
Ehez mindössze az alábbiakra van szükség:
-root jog (minden gyártónál más a módja a rootolásnak, de szinte biztos, hogy itt a PH!-n az adott készülék topikjában már ki lett tárgyalva a folyamata)
-root explorer
Ha a két fenti dolog megvan, akkor a Root Explorer-el mindenki menjen a system mappába és az ott található build.prop fájlban kell néhány sort átírni, pontosabban a ro.build.product, ro.product.brand és a ro.product.device értékét. Így nézzenek ki:
ro.build.product=DESIRE HD
ro.product.brand=HTC
ro.product.device=DESIRE HD
Nekem elég volt átírni ezt a három sort, azonban ha valakinek ezek átírása után sem működne, akkor a következő sorokat is lehet módosítani a fentieken felül, így nézzenek ki:
ro.product.model=DESIRE HD
ro.product.name=DESIRE HD
ro.product.manufacturer=HTC

Ötlet?valakinek

(#4026) poganytamas válasza Elixión (#4025) üzenetére


poganytamas
senior tag

Erről már volt szó, benne van az első hozzászólásban is.
Alapvetően nem azért nem kompatibilis mert atab, hanem mert a gen3-ban trehány módon rakták fel a google apps csomagot, pár fájl hiányzik. Első hozzászólás, "Gen3-as tulajok, alkalmazás inkompatibilitással!" szakaszban találod mit kell tenni.

(#4027) mckangi


mckangi
senior tag

Igaz, nem szorosan, de mint érdekesség:

[link]

Ezek a hülye kínaiak.

Poco F3

(#4028) Elixión válasza poganytamas (#4026) üzenetére


Elixión
tag

sajnos nemjon be az osszefoglali..:/

(#4029) Elixión válasza mckangi (#4027) üzenetére


Elixión
tag

nekem tetszik;p

(#4030) wooper91 válasza Elixión (#4029) üzenetére


wooper91
tag

az egyetlen dolog amire ráfogom majd, ha nem, veszek legközelebb is kínai készüléket, az az, hogy kicsit hiányzik a support :( már réééges régen lehetne 4.1-ünk (vagy 4.2) :((

(#4031) szati42


szati42
csendes tag

üdv. miért van az hogy feltelepült a cwr, a telón van, de a telefon indításakor nem tudok bill kombinációval belépni a cwr be

(#4032) klaci89


klaci89
tag

SZiasztok!

Mostanában észrevettem, hogy a fülesemnek(nem a gyári) nem szól a bal oldala. Majd több füles tesztelgetése után rájöttem , hogy a mobilommal van baj!! sajnos csak úgy szól rendesen ha magam felé húzom a csatlakozónál a fülest.

Ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ezt tudják szervizben javítani, ha igen mire számolhatok? meddig lehet szervizben a mobilom?

Köszi, Üdv

(#4033) tihibaby válasza klaci89 (#4032) üzenetére


tihibaby
senior tag

Írtuk már páran,nem akarlak elkeseríteni,de simán elhúzzák egy hónapig.
Én ma vesztem velük össze megint,mert nem akarták tudni megtalálni az egy hónapos javítás utáni két hétben a számlát,és a garancialevelet.
Ma telefonáltam nekik...hát azt a flegma dumát amit levágott az R-Go énekese (igen,pont úgy hívják az emberkét :DDD ),az nem volt semmi,idézem:"ha olyan rohadtul nagyon kellenek a papírok",meg:"minek küldted el a telefonnal",és:"mi itt a szervízben úgy is tudjuk papírok nélkül is hogy itt lesz szervizelve".
Természetesen ő nem tehetett semmiről,sőt kerek-perec kijelentette,hogyha nincs meg a papír,akkor nincs meg!
Hiába magyaráztam neki,hogy a saját oldalukon is az van,hogy a garanciapapírral együtt kell javításra küldeni,az pedig csak számlával érvényes,meg ha el akarom adni azért jó volna ha lenne róla valami papír,meg úgy általában is az a tartozéka a telefonnak szerintem.
Persze a végére már én is kicsit kiakadtam,és felemeltem a hangom hogy mégis hogy képzelik ezt,meg akkor én elállok a vásárlástól küldöm vissza a telefont stb,mire nemes egyszerűséggel letette a telefont! :Y
Már épp nézegettem a Fogyasztóvédelem elérhetőségeit,mikor kapom az email-t,hogy csak megvannak a papírok,küldik postán. :U
Most itt tartok,irgalmatlan egy #&@}{{đ> banda,messziről kerüljétek őket amíg csak tehetitek. :W

[ Szerkesztve ]

(#4034) poganytamas válasza lalszi (#4020) üzenetére


poganytamas
senior tag

Na felraktam én is ma este, engem egy kicsit megdolgoztatott, a system-et buherált állapotra hozni :)
De működik pöpecül úgy tűnik. Két észrevétel az alkalmazásokkal kapcsolatban:

QuickSearchBox.apk hiányzik. Ennek ellenére nekem ott figyelnek a keresők, érdekes. Elvileg ez a Google kereső, de van GoogleQuickSearchBox.apk, akkor meg minek?

wland.apk, ez viszont új. Hát én kicsomagoltam, belenéztem, ha igazam van akkor ez egy ilyen Hello world szintű szaros kis alkalmazás-próbálkozás, én kitöröltem a francba.

(#4035) atipur válasza tihibaby (#4033) üzenetére


atipur
csendes tag

Mondok egy ellenpéldát is:

Én majdnem napi szinten járok hozzájuk.
Szerencsére nagyon kevés garos ügyintézésem van, de ami van azt is nagyon korrektül intézik. garlevelet egyszer vittem, mondták is, hogy nekik az nem kell, úgyis vonalkód alapján megy az ügyintézés.

A leghosszabb amit várnom kellett 3 hét volt, az is egy alkalommal, mert nem volt bent alkatrész és kínábol kellett rendelniük.

Az összes többinél AZONNAL intézték a cserét.

Hát a Mercurynál ilyen is van.

(#4036) tomas01


tomas01
aktív tag

Sziasztok. Ma vittem be szervízbe (tecsóba). 1 hónapot mondtak. Remélem azért hamarabb kész lesz.

(#4037) klaci89


klaci89
tag

Hát köszönöm akik írtak szervíz ügyekből kifolyólag. Még egyelőre csinálgatom ezt a felém húzogatós módszert a fülessel, de ha már úgy sem működik akkor elviszem.

(#4038) tihibaby válasza atipur (#4035) üzenetére


tihibaby
senior tag

Aha,lehet nekem is személyesen kellett volna intéznem,csak hát törött bokával nem volt kedvem 150km-t utaznom.Nem is tudtam volna.
Emiatt viszont így jártam,először csere telefont ígértek,majd pénzvisszafizetést,majd egyszer csak javítható lett a telefon pont egy hónapra....milyen érdekes!
Papírjaim meg el tűntek,ezért is nekem kellett a saját tel.számlámat szaporítanom már ki tudja hanyadjára.
Mert ezek fel nem hívnának ám!
Ha meg akarom tudni mi a f@x van hívjam én őket...ha tudom,mert néha egész nap fel sem veszik.

A gar.papíros témáról meg még ennyit,saját oldalukról idézek:
"A jótállási igény érvényesítéséhez szükséges az eredeti jótállási jegy.",amihez ugye meg kell a számla,ez pedig a gar.papírra van írva.
Akkor most tényleg én vagyok a hülye?
Lehet! :DDD

Hát a Mercurynál ilyen is van.....elég sűrűn,ha visszaolvasol a fórumon,nem én vagyok az egyetlen elégedetlen ügyfél,max. én vagyok az,aki rendszeresen háborog emiatt. :K

Immáron másfél hónapja......

[ Szerkesztve ]

(#4039) gabbenka válasza klaci89 (#4032) üzenetére


gabbenka
csendes tag

Azt hittem hogy csak nálam romlott el a füles csatlakozója de most látom hogy nem egyedi hiba úgyhogy nekem is repül vissza szépen a szervizbe. :S

(#4040) lalszi válasza poganytamas (#4034) üzenetére


lalszi
aktív tag

Ez a wland.apk szerintem a wifivel kapcsolatos, csak még nem jöttem rá, mi célt szolgálhat, mert ha letíltom, akkor is működik minden ugyanúgy. Lehet ez is valami kínai spy app talán?

(#4041) poganytamas válasza lalszi (#4040) üzenetére


poganytamas
senior tag

Névről én is azt hittem, de például ahol a szövegeket tárolja amit majd kiírnia, csak ennyi van:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<resources>
<string name="hello">Hello World, wlandActivity!</string>
<string name="app_name">com.wlan.wland</string>
</resources>

Szerintem semmit sem csinál :D

(#4042) tomtombat válasza poganytamas (#4041) üzenetére


tomtombat
tag

Hali!
Ebben az új gen2 v05 romban esetleg a gps-nél változás van-e?
Gondolok itt a gps. con fájlra ami az eredetiben nem volt, és rootolás után másoltunk.
mert tán a v03-ban már volt gyárilag ha jól rémlik a dolog.

(#4043) poganytamas válasza tomtombat (#4042) üzenetére


poganytamas
senior tag

Nincs benne gps.conf

(#4044) tomtombat


tomtombat
tag

Köszi.

Más, írnák egy kis OFF témát is ha nem baj.
Garanciális ügyintézésről van szó.
Sok rossz tapasztalat után egy kellemes esetben volt részem.
Egy laptop romlott el, tavaly március 16.-án vásároltuk.
11.-én szólt a lányom, hogy a webkamera nem működik.. Nem voltam otthon, csak késő este, pár próbálkozás hogy működjön, de nem jött össze.
Másnap korán egy gyári állapot visszaállítás következett, persze előtte hosszadalmas adatmentések.
Ja, és a héten csak az a szerda, 12.-e passzolt intézni a dolgokat, mert 13.-án és 14.én mentem dolgozni, aztán meg jól sikerült nemzeti ünnepünk következett, tehát volt kapkodás rendesen.
Visszaállítás után sem lett jó. Ügyfélszolgálatot kellet hívni,adatokat felvették, emailban küldtek tájékoztatót a továbbiakról. Futárszolgálattal kellett küldeni Csehországba. Itt egy kicsit megijedtünk, ilyen nagy értékű dolgot csak úgy elküldeni, elveszik, vagy minden baja lesz.
Lehet jobb lenne így hagyni, elvégre egy webkamera nem a világ, meg leszünk nélküle.
De mégis rászántuk magunkat. 13.-án délután elvitték, és sms-en valamint emailon folyamatosan tájékoztattak az aktuális állapotról. 15.-én megérkezett a szervizbe. és így tovább. belenéztek, elkészült nemsoká szállításra kerül és a végén szállításra került. 21.-én tegnap, megérkezett, és nagy szerencsénk volt, mert az alaplapot kellet cserélni.
Ilyen mákom sosem volt az életben, na és ilyen garanciális ügyintézés lenne a mérce minden gyártónak, forgalmazónak. :)

(#4045) lorien6 válasza tomtombat (#4044) üzenetére


lorien6
csendes tag

én szinte ugyan ezt az utat jártam be garanciás laptopomon leragadt a D billentyű ,az egész billlentyűzetet cserélték ,futárszolgálat hozta- vitte csehországba -ból a gépet, csak jól be kellett csomagolni---pik pakk megfordult a szervízből..

(#4046) atipur válasza tomtombat (#4044) üzenetére


atipur
csendes tag

A Dell kimegy másnap és nálad megcsinálja. (Ha olyan a garid) a tied gondolom acer

[ Szerkesztve ]

(#4047) tomtombat válasza atipur (#4046) üzenetére


tomtombat
tag

Hi.hi.
Alaplap csak nincs a táskájukban.

Packard bell a laptop.
De én már ennek is örültem. :))

[ Szerkesztve ]

(#4048) kelemenkelo


kelemenkelo
tag

sziasztok nem tud valaki atab5-re tokot?koszi :R

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#4049) atipur válasza tomtombat (#4047) üzenetére


atipur
csendes tag

De van :)
A Packard Bell az acer :)

(#4050) tihibaby válasza tomtombat (#4044) üzenetére


tihibaby
senior tag

Szerencsére azért nekem is vannak hasonló tapasztalataim,sőt!
Azért hál'Istennek nem annyira savanyú a szőlő.
Az elmúlt pár évben jobbára pozitívan csalódtam szinte minden garis ügyintézésemnél,szinte minden céggel kapcsolatban.
De ez most kiverte nálam a biztosítékot,elnézést kérek mindenkitől akit zavart a kifakadásom! :R
Nem is akarnék tovább OFF-olni,csak gondoltam megmutatom az erő sötét oldalát is! ;]
:)) :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.