Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) lalszi válasza Trotter66 (#6050) üzenetére


lalszi
aktív tag

11 hónap után került szervízbe. Szerencsére még van garancia rá. Bár ha már nem lenne, akkor én is meg tudnám javítani szerintem fél óra alatt. De majd kiderül mi is volt a hibás valójában.

(#6052) Nefretic


Nefretic
csendes tag

Sziasztok! Ha jól emlékszem már volt szó tokokról, meg aztán még veszekedés is lett belőle :D
Csak annyi lenne a kérdésem, hogy aki talált rá megfelelő tokot, az milyet, hol, mennyiért vette? :)

(#6053) quakej válasza lalszi (#6033) üzenetére


quakej
tag

Köszönöm a válaszokat!
Miután rootoltam a telefonomat (AKL_501_C04_6577_CINFIG4_V02), gondoltam az NVRAM hibát megszüntetem. Igaz eddig semmi bajom nem volt a nettel, wifi-vel.
Sajnos a leírásotok szerinti 2 db fájl cserével nem oldódik meg az NVRAM hiba, legalábbis az én verziójú telefonomon. Többször próbáltam, újraindítottam a telefont, de semmi. Sőt olyan is volt, hogy egyszerre 2 db NVRAM hibás sort hozott a net lista. A legszebb pedig az volt, hogyha mind a 2 db fájlt letöröltem a telefonról, újraindítottam, akkor is éltek a beállítások.
Most olvastam, hogy Neked is meghibásodott a telefonod s elvitted a szervizbe. Mi lett a baja? Kíváncsi vagyok rá, mi lesz a szerviz vége, szorítok, hátha segít ez valamit. Ha lesz lelki erőd, kérlek írd meg a tapasztalataidat.

(#6054) lalszi válasza quakej (#6053) üzenetére


lalszi
aktív tag

A jogosultságait megnézted a 2 fájlnak miután átmásoltad? -rw-rw---- -nek kéne lennie. Ha nem ez, akkor át kell írni.
Nincs nagy baja szerintem. A hangerő gombok romlottak el az enyémen. Eleinte csak nehezen érzékelték a nyomást, a végén már nem is működtek. Pedig nem érte se nedvesség, se külső behatás, még használva se sűrűn volt, lehet épp azért döglött be :) . Meg még egy-két apróság, ha már úgy is javítják.
Majd írok a tapasztalatokról, ha elkészül, de gondolom az még soká lesz.

(#6055) quakej válasza lalszi (#6054) üzenetére


quakej
tag

Köszi a gyors választ!
Hogyan tudom megnézni a jogosultságot?
Gondlom az ES explorer-ben kéne.
Holnap délelőtt megnézem, ha lesz rá időm.

Bosszantó a telefonod hibája. Nem gondoltam volna, hogy elviszed erre a helyre, azt hittem megcsinálod, ha kis hibája van a telefonnak. Remélem sikerrel jársz, mert én ugyan nem mertem ebbe a szervizbe elvinni
a telefonomat, de még egy döglött ellenállást se.

Ehhez mit szólsz, szóltok?
[link]
Nem semmi, nagyon gondolkodom a cserén.

[ Szerkesztve ]

(#6056) lalszi válasza quakej (#6055) üzenetére


lalszi
aktív tag

Itt egy videó róla, bár nem magyar, de szerintem segít: Permission change

Csak nem ront rajta a szervíz :) . Amíg van jótállás rajta nem akartam belenyúlni, amilyen szerencsés vagyok másnap lenne valami nagyobb baja.

Jól néz ki a THL, de ha most vennék, akkor Haier W910-es telefont vennék. Nagyon tetszenek a tulajdonságai és a mosógépünk is Haier :D

(#6057) lalszi válasza Nefretic (#6052) üzenetére


lalszi
aktív tag

Tokot az Ebay-ről rendeltem gen2-es telefonhoz 3 félét is: tokok. Azóta is a kihúzhatós műbőrt használom (vagyis most nem, mert nincs belevaló :(( , tovább bírta a tok, mint a telefon). Az egyik neoprént meg elvitte egy barátom egy gen3-hoz.
Úgy látom még olcsóbbak is lettek azóta.

(#6058) poganytamas válasza lalszi (#6054) üzenetére


poganytamas
senior tag

Nekem a home gomb vacakol néha, és nem tudom eldönteni, hogy csak várni kéne, tehát valami művelet miatt nem reagál azonnal, vagy más. Egyébként ezeknek az a baja, ugye én már szétszedtem, hogy nem igazi kapcsolók, hanem egy ívesen meghajtott fémlemezt nyomsz neki egy felületnek. Egy idő után elöregszik.

(#6059) lalszi válasza poganytamas (#6058) üzenetére


lalszi
aktív tag

Az elején néha nem érzékelte a megnyomást, először csak erősebben kellett nyomni, aztán csak a sokadik nyomásra érzékelt, a végén az egyik gomb teljesen érzéketlen lett. Szerintem a fémlemez mozdulhatott el vagy törhetett el.

(#6060) hhatika válasza lalszi (#6059) üzenetére


hhatika
tag

az enyémben (gen2) már igazi kis mikrokapcsolók vannak a hangerőhöz is, illetve a bekapcsológombhoz is... kívül a házon pedig afféle puhább rugózó műnyag akármi, amik nymkodják a mikrokapcsolót...

a home gomb nekem konkrétan a töltőcsatlakozós nyákon van, amit egy csavar tart...lehet távolabb került neked a külső nyomógombtól...

(#6061) quakej válasza lalszi (#6054) üzenetére


quakej
tag

Köszi a videós segítséget!
Letöltöttem újra a 2 db fájlt.
Régieket töröltem és bemásoltam helyünkre az újakat.
Átállítottam, ahogy írtad rw - rw - --- az engedélyeket, a tulajdonos és a csoport maradt root.
Sajnos így sem megy, maradt a listában az NVRAM hiba, de mondtam, hogy nekem ennek ellenére tökéletes a net, wifi kapcsolatom. Még megpróbáltam, hogy a tulajdonost és a csoportot átállítottam systemre, de így is maradt az NVRAM hiba. Érdekes.

A telefon, amit ajánlottál, tényleg nagyon jó árban van, a mienk újabb változata lehet, megnövelt RAM, ROM, jobb kijelző, magasabb órajelű (1,5 GHz-es) de egy? vagy 4 magos a proci és 1 db SIM-es. Igaz én is 1 db SIM-mel használom a telefont, ez nem lenne baj. A beépíttet akku is érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#6062) quakej válasza quakej (#6061) üzenetére


quakej
tag

A proci dual core, megtaláltam. Egyetlen szépséghibája, hogy a kijelzője "csak" 4,5 colos. Mivel én sokat nézek filmet a telefonon utazás közben nekem számít az a 0,5 col is, még ha az csak 1,27 cm.

(#6063) callvote válasza quakej (#6062) üzenetére


callvote
senior tag

a 4.5 col sem rossz... :)
én is most cseréltem le az atabot..
vettem helyette egy 4X1500mhz-es jiayut :)

Redmi :)

(#6064) poganytamas válasza quakej (#6061) üzenetére


poganytamas
senior tag

Ugye ehhez a módszerhez hozzátartozik, hogy egy pontosan ugyanolyan, hibátlan modellnek a fájlai kellenek. Mind generáció, mind verzió. Ami itt fenn van, az talán két gen3-as verzióhoz is jó, de ez csak puszta szerencse, lehet neked már újabb van, arra már nem jó.

(#6065) quakej


quakej
tag

Köszönöm a válaszokat és a szándékot, mivel eddig ez az NVRAM hiba nem okozott nekem gondot, akkor marad így.

(#6066) hhatika válasza poganytamas (#6064) üzenetére


hhatika
tag

gen3-asokhoz biztosan jó, tesztelve

#4366

[ Szerkesztve ]

(#6067) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. A telefont lehet azzal gyorsítani, hogy a nem használt gyári programokat törlöm? Pl.: launcher, gallery, fm radio, élő háttérképek, stb. Persze előtte csinálok mentést cwm recoveryben. Mik azok a programok, amiket nem lehet törölni? Gen2 v2 telóm van, de mindig sír, hogy kevés a ram.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#6068) quakej válasza hhatika (#6066) üzenetére


quakej
tag

Ezzel próbáltam és az én telefonommal (AKL_501_C04_6577_CONFIG4_V02) nem működik :N .

(#6069) quakej válasza hhatika (#6066) üzenetére


quakej
tag

Hoppá, most olvastam a fórumot és a Te telefonodnak a verziószáma megegyezik az enyémmel.
Akkor az én telefonom miért nem szereti a te telefonod jó fájljait? :F

(#6070) bobace


bobace
őstag

Sziasztok! Feladtam a keresést, több száz hozzászólást átolvastam, de nem vagyok előrébb, szóval segítséget kérnék..
Van egy Gen1-es 6575-ös Atab5. Mostanság azt kezdte el csinálni, hogy a képernyőt életre keltő gomb megnyomása után nem jön be kép. Csak háttérvilágítás. De az érintéseket veszi, pl telefonálni is lehet, ha tudom, hol kell tapizni.
A sima telefonból indított gyári visszaállítás nem oldotta meg, de a gyári recoveryből a teljes cache törlős visszaállítás helyrevágta. Egy pár napig. Most megint szinte sohasem jön be rendesen a kép.
Nem tudom, egy gyári rom újratelepítés megoldaná-e, de hátha..

Van valakinek egy ilyen romja, ami jó erre a típusra? Sajnos a régi Dropboxos és egyéb linkek már nem élnek, amit találtam a hozzászólások között. Olyan van, amit a gyári recoveryből lehet felrakni? Gondolom frissített rom nincs, arra rá sem kérdezek :D

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#6071) poganytamas válasza icemad (#6067) üzenetére


poganytamas
senior tag

Ezekben a hozzászólásokban megtalálsz mindent.

(#6072) poganytamas válasza bobace (#6070) üzenetére


poganytamas
senior tag

Ha a build száma ilyesmi: E1808_v75_HJY1A6X_20120723 akkor ez egy Xfab Phablet.
Anno ezeket találtam hozzá.

(#6073) Kérdezős


Kérdezős
csendes tag

Sziasztok az Asphalt 8 fut a telón?

(#6074) atipur


atipur
csendes tag

Sziasztok!

Eladnám Gen2V2 -es telefonom 2 akkuval (az egyik még nem volt használva)

érdeklődni privátban lehet.

(#6075) bobace válasza poganytamas (#6072) üzenetére


bobace
őstag

Úúú és ezaz, remélem mákom lesz vele :)

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#6076) callvote válasza atipur (#6074) üzenetére


callvote
senior tag

én aprodra tettem fel egyik este,másnap délelött már vitte is a vevő :)
tedd fel te is valahova,gyorsabban elmegy mint ha ide teszed ki ;)

Redmi :)

(#6077) Zsoltwader45 válasza bobace (#6070) üzenetére


Zsoltwader45
aktív tag

Üdv. Ugyan ilyen van nekem is. 7 hónapja hajtom szerencsére semmi baja. Ezidáig többször is kerestem rá mindenféle romot de semmi sem ment fel rá. remélem többb szerencsével jársz. üdv.

élj lazán, dolgozz keveset, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon!!!

(#6078) atipur válasza callvote (#6076) üzenetére


atipur
csendes tag

ok,
köszi

(#6079) atipur


atipur
csendes tag

Hétfőtől ha minden jól megy aTab5 quadcore... :DD

(#6080) jagada


jagada
őstag

A gyári lock screen-t hogy lehet kikapcsolni?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#6081) poganytamas válasza jagada (#6080) üzenetére


poganytamas
senior tag

Beállítások, biztonság, képernyőzár.

(#6082) jagada válasza poganytamas (#6081) üzenetére


jagada
őstag

Azt már próbáltam, de hiába választom a "semelyik" opciót mégis rárakja mindíg.
Próbáltam már a "No lock" app-ot is de az sem műxik.
Felraktam a telóre egy screen lock alkalmazást, de most így duplán kell unlockolni mindíg.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#6083) lalszi válasza atipur (#6079) üzenetére


lalszi
aktív tag

Ez jó, még egy telefon aTAB5 néven, csak hogy nagyobb legyen a kavarodás :D

http://www.mercurycomputer.hu/termekek/15398/aTAB5quad_Phone_5_Fekete_Quadcore_1_2GHz_CPU_4GB_DUAL_SIM_3G_GPS_WiFi_Android_4_0HU_M_Tech_kartyafuggetlen_mobiltelefon.html

Ráadásul ez már más processzorral. Sajnos a RAM és a kijelző az maradt a régi, biztos dága lett volna még + 512 RAM ...

(#6084) poganytamas válasza jagada (#6082) üzenetére


poganytamas
senior tag

Érdekes, nekem csont nélkül leveszi. Nem lehet hogy a screen locker-ek amiket rápakoltál bekavarnak? Első körben szedd le mindet.

(#6085) poganytamas válasza lalszi (#6083) üzenetére


poganytamas
senior tag

Csodálatos... Jöhetett volna már 4.4-es droiddal, annak kisebb a memória igénye.
Így sovány vétel, meg dob egyet a kavarodáson, ami már úgyis megvan.
Ráadásul CWM-et se tudok hónapok óta csinálni, elrontották az online buildert :(

(#6086) callvote válasza lalszi (#6083) üzenetére


callvote
senior tag

én már azért ezt nem venném meg :)
quados és csak 512es...
a mostanim is quad 1,5 ghz :)
más tipus...
szerintem ha atab5 van valakinek,hiába jön ki 4 magossal is,nem éri meg váltani rá...
:)

Redmi :)

(#6087) jagada válasza poganytamas (#6084) üzenetére


jagada
őstag

Igazad volt! Valami megakasztotta, én a GO Locker-e tippelek.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#6088) atipur válasza callvote (#6086) üzenetére


atipur
csendes tag

Nem tudom pontosan, de szerintem 1GB RAM van benne.
Amúgy nagyon gyors, akinek van, eddig azt modja, hogy jó vétel volt. (előtte aTab5 Gen 3 volt neki)

(#6089) bobace válasza poganytamas (#6072) üzenetére


bobace
őstag

Na sikerült végigmennem a dolgokon ez alapján jó sok óra alatt.. Sajnos sok link nem élt, így a gyári FW-t sem tudtam letölteni, se CWM-et.. De:
Root siker. TWRP recovery siker. Meg a Samsung kinézetű kínai rom is ráment szépen. Bár kellett módosítani benne egy két dolgot, hogy ne kínai vackokkal legyen tele.. Wifi is működik. Telefonálni még nem próbáltam :DDD
A gyári boot.img az, amit nem tudtam lementeni, szóval az most nincs meg. Szép Lenovos lett a telefon :D

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#6090) callvote válasza atipur (#6088) üzenetére


callvote
senior tag

512 van benne...
gyors..mihez képest? :D
ha már quad akkor erősebbet vennék..azért is váltottam én is az atabról... :)

Redmi :)

(#6091) poganytamas válasza callvote (#6090) üzenetére


poganytamas
senior tag

Hát, én ha váltanék (egyszer eljön amúgy az is), nem a vasra, hanem a droid verzióra hajtanék.
Dual core az én igényeimnek elég, de egy 4.2 vagy 4.4-es droidnak örülne a fejem :)

(#6092) bobace válasza bobace (#6089) üzenetére


bobace
őstag

Hiába cserélem romot, a hiba maradt. Hardveres lesz, kár érte :(

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#6093) cappa72 válasza poganytamas (#6085) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ráadásul CWM-et se tudok hónapok óta csinálni, elrontották az online buildert
Portolni más CWM-ből az nem vonz?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6094) poganytamas válasza cappa72 (#6093) üzenetére


poganytamas
senior tag

Ha minden kötél szakad, akkor az lesz. Bár most a buildek nagy része úgyis bukik e miatt a hülye TARGET_CPU_VARIANT miatt.

(#6095) cappa72 válasza poganytamas (#6094) üzenetére


cappa72
nagyúr

TARGET_CPU_VARIANT
Erről tudnál egy linket küldeni, hogy olvashassak? (tudom, google, de a te linedben jobban bíznék ;) )

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6096) Nefretic válasza lalszi (#6057) üzenetére


Nefretic
csendes tag

Köszi szépen a választ! Csak még annyi, hogy a TOK1 vagy a TOK2 jött be neked jobban? :)

(#6097) callvote válasza poganytamas (#6091) üzenetére


callvote
senior tag

nekem most 4.2.1-es rom van a vason :)
viszont van egy eredeti nexus 5böl kiszedett totál kitkat(4.4) launcher.
nem az ami playen van az másolat :D
hanem egy nexusból szedték ki...cwmből feltehető zipben van és van eltávolító is hozzá :)
ha kell felteszem boxra :)

Redmi :)

(#6098) lalszi válasza Nefretic (#6096) üzenetére


lalszi
aktív tag

A TOK2-t használtam eddig, nekem az tetszett jobban. A közel egy év alatt egy karc vagy kopás se keletkezett a telefonon benne (remélem a szervíz se barmolja össze a javítás alatt).

(#6099) lalszi válasza callvote (#6097) üzenetére


lalszi
aktív tag

Én megköszönném, ha feltöltenéd a launchert. Ha végre lesz telefonom kipróbálom majd.

(#6100) atipur válasza poganytamas (#6091) üzenetére


atipur
csendes tag

Volt a kezemben.
1GB RAM Android 4.2.1

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.