Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) gthomma válasza lalszi (#6649) üzenetére


gthomma
senior tag

Ezt a romot gyalázta szét a kínai fószer:

[ROM]*[4.1.2][4.2.2]*[SuperXE-Intact-AOSP]*[JZO54K][JDQ39]-[30/05/2013]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#6652) lalszi válasza gthomma (#6650) üzenetére


lalszi
aktív tag

Érdekes, eddig még nem találkoztam olyan androidos készülékkel, amin nem lehetett launchert cserélni. Nem is enged telepíteni másikat?

(#6653) kidd25 válasza lalszi (#6627) üzenetére


kidd25
tag

Megteremtettem a megfelelő környezetet a telefon újraflasseléséhez, de közbe szólt valami amit nem értek... Minden driver telepítve van fel ismer mindent de mi lehet ennek az oka?

[ Szerkesztve ]

(#6654) lalszi válasza kidd25 (#6653) üzenetére


lalszi
aktív tag

Rendszergazdaként indítod a Flashtool-t?
Eszközkezelőben látod a telefont miután rádugtad? Előtte ki volt kapcsolva, akksi ki-be?
Próbáltad másik usb-be dugni?
Jó driver van telepítve?
Másik Flashtoolal is megpróbálhatod esetleg.

Itt vannak linkek: http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/hsz_6584-6584.html

(#6655) d.imi81 válasza poganytamas (#6640) üzenetére


d.imi81
újonc

Köszi szépen sikerült.Az sms hangot is lehet másra változtatni mármint nem a gyáriakra?

(#6656) poganytamas válasza d.imi81 (#6655) üzenetére


poganytamas
senior tag

Igen, ehhez az SD kártya gyökerében egy Notifications nevű mappába kell pakolnod, amit be akarsz állítani.

(#6657) Hari73


Hari73
csendes tag

Sziasztok!
Előre is bocs....,napok óta olvasgatom a fórumot de nem tudok dűlőre jutni.
A lényeg,hogy bevállaltam ezt a szupernek tűnő "kis" telefont. (aTAB5 quad core MTK MT6589)
Szóval 3 nap nyüstölés után talán már mindent kipróbáltam és jónak is tűnik... DE a már jól ismert GPS probléma nálam is fent áll. :-( Nem talál műholdat. :-(
Ahogy kivettem a hozzászólásaitokból valószínűleg rootolni kellene.(Mobileuncle tools telepítve)
Szóval a kérdésem,kérésem az lenne,hogy el tudná nekem valamelyikőtök magyarázni - de olyan jó szájbarágósan- ,hogy ezt pontosan hogyan is kell csinálni? Mi kell hozzá és egyátalán és én,mint mezei, tudatlan felhsználó ezt meg is tudom csinálni itthon vagy inkább forduljak valami hozzáértő emberkéhez.(Székesfehérváron vagyok)
Volt pár jó leírás itt a fórumon de azok még az előző típushoz voltak.(6577)(az én helymeghatározás menűmben nincs is olyan,hogy"GPS EVO" stb.) :-(
Esetleg ha valaki megtenné,hogy felvilágosít ez ügyben azt nagyon megköszönném.
A holnap jár le a három nap....,nem igazán szeretném visszavinni,mert nagyon megtetszett a telefon de azért jó lenne tudnom,hogy életre lehet-e kelteni az én GPS-em is.
Előre is köszönöm a segítséget és bocs,hogy -gondolom sokadszorra- én is előjövök ezzel,de sajna az idő sűrget.
Szép napot mindenkinek!

(#6658) poganytamas válasza Hari73 (#6657) üzenetére


poganytamas
senior tag

Szia,

A Quad GPS-e nagyságrendekkel jobb mint a sima aTab-é. Nem is kell hozzányúlni, ha jól van beállítva. Nálad az lehet a probléma, hogy nincs bekapcsolva se az EPO se az AGPS. Így viszont a telefon magára van hagyva, természetesen így is talál műholdat, 10-15 perc alatt. Ráadásul most, nem tudom nálatok milyen a helyzet, itt tiszta felhő az ég, így még nehezebb.

A Quad-ban az EPO / AGPS helye: Beállítások, Helyhozzáférés, a GPS műholdak sornál a szövegre kattints, ne a csúszkára, és ott lesznek. GPS EPO segítséget válaszd ki, EPO beállításoknál automatikus letöltés, az AGPS-t is kapcsold be, ha van mobilneted.

(#6659) Hari73


Hari73
csendes tag

Szia!

Köszönöm!!!Köszönöm!!!! :-)
Egyből működik.Hálám örökké üldözni fog. :-)
Azért a rootolás dolog is érdekelne.
A hangerőt probáltam állítani a Mobileuncle Tools segítségével.Sikerült is de nem mentette el a beállított értékeket. :-(
Még egyszer köszi!!!

(#6660) poganytamas válasza Hari73 (#6659) üzenetére


poganytamas
senior tag

Rootolni FramaRoot-al lehet, letöltés 1.9.1, csináltam róla videót is: [link]. Ha a Boromir nem működik, akkor a Barahir fogja rootolni.

(#6661) Hari73


Hari73
csendes tag

Köszi!
Letöltöttem,megpróbálom.
Az eredményről beszámolok majd.
Még egyszer köszi a segítséget! Rendes vagy.
Jó,hogy van ez a fórum. ;-)
Szép estét!

(#6662) #19708160


#19708160
törölt tag

sziasztok.Megint vettem egy atab5quad telefont,de ez már más szèria mint az elöző.Ennek már nem i50 a neve hanem atab,2 akku volt hozzá de lehet hogy az csak vèletlen :),ès vègre normális közeli kèpeket kèszit.Ja ès 40 ropi volt a tescoba most akciósan.

(#6663) poganytamas válasza #19708160 (#6662) üzenetére


poganytamas
senior tag

Akkor kezdődik a Quad GEN-esedése, de "örülök" neki.

(#6664) d.imi81 válasza poganytamas (#6640) üzenetére


d.imi81
újonc

Szia Tamás
Köszönöm a gyors válaszodat sikerült megcsinálni de miután beállítottam a csengőhangot és rányomok az oké gombra nem menti el másik csengőhangon csörög amin a többiek.

(#6665) poganytamas válasza d.imi81 (#6664) üzenetére


poganytamas
senior tag

Amikor kiválasztod, akkor lejátsza ahogy a gyáriakat?

(#6666) quakej válasza #19708160 (#6662) üzenetére


quakej
tag

Bocsi a kérdésért, de mit csinálsz ennyi aTABquad-al?

(#6667) #19708160 válasza quakej (#6666) üzenetére


#19708160
törölt tag

Szeretem őket.Használom,megunom,veszek mást,utána meg visszatérek hozzá.Amúgy a mostani véletlen lett,eladtam a régit,beszámoltam egy alcatelt amit le kelett adjak szervizbe és teló nélkül maradtam,igy megvettem ezt akcióba.

(#6668) #19708160


#19708160
törölt tag

most megyek hozzá venni tokot.Mèretre megeggyezik a galaxy grand duoval,csak a kameránál kell csak alakitani ha minden igaz :)

[ Szerkesztve ]

(#6669) d.imi81 válasza poganytamas (#6665) üzenetére


d.imi81
újonc

Igen lejátsza ahogy a gyáriakat csak nem menti el.
Debrecenbe nem tudunk összefutni?

(#6670) poganytamas válasza d.imi81 (#6669) üzenetére


poganytamas
senior tag

Na akkor kérdés: ha beállítod valakinek a külön csnegőhangot, és leokézod, akkor úgy marad-e mint beállítás? Tehát ha megint rányomsz arra a személyre, és megnézed a csengőhangját, akkor a mellett van-e a kék kör, amit te kiválasztottál korábban?

Ha igen, és SD kártyán van a csnengőhang amit használni akarsz, akkor bizony túl lassú a memóriakártyád. Tehát konkrétan az történik, hogy hívnak, a telefonban be van állítva hogy mittudomén negyed másodpercen belül el kell kezdenie csörögni, bármi történik. Na most ő elkezdi keresni a csengőhangot, betölteni, stb.... Ha ez nem történik meg negyed másodpercen belül, akkor hagyja az egészet a francba, betölti az alapértelmezettet. Nekem ilyen hiper szuper kártyám van, és nekem is előfordul, hogy a beállított helyett mást csörög. 20-ból 1x mondjuk.

Orvosolni egyszerűen lehet: tedd a belső memóriára az SD kártya helyett! Az SD kártyáról töröld, hogy ne legyen két azonos nevű csengőhang, a telefont meg indítsd újra, hogy a médiatárolót újraépítse.

(#6671) Soybex


Soybex
őstag

Hali!

Oly problémám lenne , hogy MTK Toolsban az Audiónál valamit elálítottam , és mikor hangerőt akarok váltani akkor nem történik semmi.. kijelzi szépen hogy megy lejjebb , de a hangerő nem változik. Valami tipp? :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#6672) poganytamas válasza Soybex (#6671) üzenetére


poganytamas
senior tag

Ezek a Gen2 V2 alapértékei, ha mákod van ezek az értékek jók neked is: [link]

(#6673) vadalat


vadalat
csendes tag

Üdv Mindenkinek.Van egy atab4-em.sikeresen nem tudom mit csináltam vele.Rootolva van.Mikor indul a nyelvválasztásig megy ott kis idő után kiírja,hogy a com.android.phone leállt,és ezzel újra indul.Recoverybe 8 sorom van.Reboot,apply update from ADB, Aplly update sd card, aplly update from cache, wipe data/factory reset, wipe ccache partition, backup user data és az utolsó a restore user data. Sajnos nem csináltam mentést a rendszerről és halvány ködfoszlányom sincs mit tehetek.Semmit nem találok hozzá se romot se updateot se semmit amivel életre tudnám kelteni.Remélem valaki tudna segíteni nekem.Előre is megköszönöm.

(#6674) #19708160 válasza vadalat (#6673) üzenetére


#19708160
törölt tag

lehet hogy hülyesèget mondok,de volt nekem hasonló egy akai telefonnál ott a sim volt a hibás mert a telenor simeknèl mindig ezt irta ki.De ez nálam volt lehet nálad más a gond.

(#6675) d.imi81 válasza poganytamas (#6670) üzenetére


d.imi81
újonc

Köszönöm a segítséged
Köszi szépen sikerült
Fóliát honnan lehet venni hozzá vagy milyen jó rá?
Tok is érdekelne

(#6676) #73826048


#73826048
törölt tag

Sziasztok! Én is gondolkodom egy atab5quad telefon vásárlásán ezért HARY73 ill.06209976900-től érdeklődnék elsősorban mi a véleményetek a telefonról(kijelző minősége,a rendszer működése,gyorsasága,a kamera minősége stb.) de legjobban az akku üzemideje aggaszt az 1600-as akksi nem valami nagy,hogy mennyit bír?Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#6677) Soybex válasza poganytamas (#6672) üzenetére


Soybex
őstag

Köszi , de már tegnap sikerült alkotni a telefonnal kapcsolatban.

Az értékeket kipróbálom , igaz a mostani is jó , de lehet ez a korrekt .

Azért köszi :)) :))

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#6678) poganytamas válasza d.imi81 (#6675) üzenetére


poganytamas
senior tag

Fólia még nincs, próbáltam hasonló méretű telefonokét, nem jó (más az ív). Tok

(#6679) poganytamas válasza #73826048 (#6676) üzenetére


poganytamas
senior tag

2 nap, nem több. Ha nagyon nyuvasztod, akkor 1,5. Ezt éjszakára kikapcsolva kell érteni.

(#6680) #73826048 válasza poganytamas (#6679) üzenetére


#73826048
törölt tag

Köszi a választ akkor folyamatosba kb 1 nap....?

(#6681) El Gringo5


El Gringo5
csendes tag

Quad csengőhang problémára a válasz:
Root-olt telefon, Root explorer progi segítségével a system-media-audio-ringtones vagy az ébresztő alarms mappába másold az mp3- at ,vagy a midi-ket. Csak a Root Explorer tudja felülbírálni hogy ne csak ogg típusú hang fájlok legyenek benne.

(#6682) El Gringo5


El Gringo5
csendes tag

Volt sima atab5 telóm is, de az MTK-tools segítségével több műhold gyorsabban bejött mint a quad5-tel...
Másnál tapasztalat?
Megoldás?

(#6683) El Gringo5


El Gringo5
csendes tag

Quad5 szilikon tok alternatíva? A kamera karcolódását féltem, a sima aTab5 kamerája nagyon karcos lett.

(#6684) marci0001 válasza lalszi (#6584) üzenetére


marci0001
csendes tag

1köszi, nagyon hasznos linkek egy helyen! :), A WinAll driverben van minden

(#6685) #19708160 válasza #73826048 (#6680) üzenetére


#19708160
törölt tag

Szia.Nekem 1 nap ha folyamatosan piszkálom,tokot vettem hozzá samsung galaxy duos-nak a szilikon tokját de át kellett alakitanom rendesen,de mèretre legalább passzol.Gyors mint az atom,azzal nincsen gond,nekem már a második generációs van,ezen javitottak a kamerán,de másba nem igazán ahogy èszre vettem.Kijelző nagyon jó,betekintèsi szög is rendbe van,nekem ami nem tetszik hogy 2 hetes a telefonom ès a hátlapsarkai már kopnak.Az elözőnèl nem volt ilyen.

A samsung grand duos fólia tuti jó rá,de alapból 2 van a kèszülèken.

[ Szerkesztve ]

(#6686) #19708160 válasza El Gringo5 (#6683) üzenetére


#19708160
törölt tag

samsung galaxy grand duos szilikon tokot bárhol tudsz venni,a mèrete teljesen megeggyezik de sokat kell vágni mert semmi sincs ott ahol kellene lennie.Azt halottam hogy az új alcatel c7-nek a tokja mèg jó hozzá,de olyan telefont mèg csak reklámban láttam.

(#6687) poganytamas válasza #19708160 (#6685) üzenetére


poganytamas
senior tag

A Grand Duos-nak van egy fizikai gombja, furán mutatna rajta a fólia :Y
Az Alcatel C7-nek meg az a problémája, hogy a "vakuja" másik oldalon van, és alul van az USB csatlakozója. Persze aki faragni akar, az kifaragja :)

(#6688) #19708160 válasza poganytamas (#6687) üzenetére


#19708160
törölt tag

faragtam is rendesen.A kameránál is faragni kellett :)

(#6689) Soybex


Soybex
őstag

Valaki Kitkat-ot főzött már atab5 re ? :DD

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#6690) vadalat


vadalat
csendes tag

Üdv Mindenkinek.Van egy atab4-em.sikeresen nem tudom mit csináltam vele.Rootolva van.Mikor indul a nyelvválasztásig megy ott kis idő után kiírja,hogy a com.android.phone leállt,és ezzel újra indul.Recoverybe 8 sorom van.Reboot,apply update from ADB, Aplly update sd card, aplly update from cache, wipe data/factory reset, wipe ccache partition, backup user data és az utolsó a restore user data. Sajnos nem csináltam mentést a rendszerről és halvány ködfoszlányom sincs mit tehetek.Semmit nem találok hozzá se romot se updateot se semmit amivel életre tudnám kelteni.Remélem valaki tudna segíteni nekem.Előre is megköszönöm.Van valakinek aTAb4 telefonja?

(#6691) cappa72 válasza vadalat (#6690) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem mentsd le a teljes rendszert a jelenlegi állapotában, MTKDroidTools-zal.
Aztán csináltass vele egy CWM-met (ilyet is tud az MTKDroidTools), utána pedig egy factory reset.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6692) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok! Valaki tud abban segíteni, hogy ha az atab5 -ös telefonomban, ébresztőt állítok be, akkor miért nincs hang? Eddig teljesen jól működött, most pár napja minden nap elalszom, és kiderült azért mert nem ad hangot az ébresztésnél, pedig amikor az ébresztőt állítom be, a csengőhangnál nem a néma van kiválasztva, hanem egy alap van kiválasztva neki (Cesium), de átraktam már több másikra próbából, de azokon sem szólal meg az ébresztés. A telefonon pedig működik a hang, mert ki-be kapcsolásnál is adja a hangokat, meg ha hívnak, akkor is van csengőhang( tehát nincs némára állytva a teló), csak az ébresztésnél nincs semmien hang valamiért, pedig az lenne a fontos nekem. Mit csináljak? Köszönöm.

(#6693) icemad válasza Ferenc. (#6692) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szia. Már nem emlékszem pontosan hol, de valahol a beállításoknál lehet a hangerőt állítani. Az ébresztőhang ereje teljesen független a többitől. (Hívás, sms, stb.) Gyanítom ez lett lenémítva. Én már lecseréltem az atab5 telefonomat, ezért nem tudom megnézni a beállítás pontos helyét, de kis szerencsével megtalálhatod. Vagy majd segít valaki más... :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#6694) SteveJobs


SteveJobs
őstag

Sziasztok! Kaptam egy aTAB4-et elvan törve a kijelző meg az érintő sehol nem találok hozzá a neten.
Én vagyok béna? :O

(#6695) #19708160 válasza SteveJobs (#6694) üzenetére


#19708160
törölt tag

Steve?Minek neked atab ha hozzád tartozik az alma? :DD

(#6696) SteveJobs válasza #19708160 (#6695) üzenetére


SteveJobs
őstag

Jó duma de megrohadt az alma és le esett a fàrol én meg nem veszem fel! ;]
Az van kaptam ingyen ezt a telot.

(#6697) cappa72 válasza SteveJobs (#6694) üzenetére


cappa72
nagyúr

Esetleg vadalat kollégának segíthetnél egy gyári rom mentéssel (MTKDroidtools-os mentés, főleg system.img ügyben)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6698) SteveJobs válasza cappa72 (#6697) üzenetére


SteveJobs
őstag

Ok megpróbàlom de késő délutàn!

(#6699) SteveJobs


SteveJobs
őstag

Nem tudom megoldani mert le van törve a bekapcsoló gomb.Meg a volume gombok szalag vezetője szakadt.
Mivel recoverybe kellene lépni.

(#6700) cappa72 válasza SteveJobs (#6699) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sp flashtool-lal sem menne?
Az kikapcsolt allapotban is tud menteni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.