Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) lalszi válasza #19708160 (#6147) üzenetére


lalszi
aktív tag

Még telepíteni kell busyboxot is, elindítani a busyboxot, megvárni míg végez és nyomni egy smart installt. Utána már működik a free parancs terminálban, meg még rengeteg dolgot lehet vele csinálni.

(#6152) callvote válasza lalszi (#6151) üzenetére


callvote
senior tag

nekem ez mind megvolt és ezután sem jó simán a free magában :)

Redmi :)

(#6153) cappa72 válasza callvote (#6152) üzenetére


cappa72
nagyúr

Irtam:
busybox free

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6154) callvote válasza cappa72 (#6153) üzenetére


callvote
senior tag

fentvan,smart install is megvolt...minden megvan
ha beirom hogy free,nem csinál semmit,csak lead egy parancslistát mit használhatok :)

busyboxban ennyit ir hogy igy kéne használni

free [-b/m/k/g]
de ezekre a variációkra sem csinál semmit...

Redmi :)

(#6155) callvote


callvote
senior tag

hm... feltettem a pro-t és azzal már jó :D

Redmi :)

(#6156) gerdei5 válasza callvote (#6150) üzenetére


gerdei5
újonc

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, meglesem az 1. hsz-t:)

Még egy kérdésem lenne, hogy ezen a kütyün mekkora a max mobilnet sebesség?

(#6157) callvote válasza gerdei5 (#6156) üzenetére


callvote
senior tag

3G :)

Redmi :)

(#6158) kidd25


kidd25
tag

Sziasztok
Megint felhalmozódott bennem pár kérdés amit nem tudok megoldani..
1. swap-al azt olvastam hogy ki lehet terjeszteni kis mértékben a ram-ot viszont jó microSD kell hozzá, és valami kernel ami támogatja akkor már lehetetlen kivitelezni?
2. USB-OTG támogatás soha nem lesz rá?
3. valaki linket tudna adni hogy kell megszerelni a wifi antennát hogy erősebb legyen mihez kell mit forrasztani?
4. egy samuból vett rendszerfájl újraszignózásával fel lehet rakni az atabra?
Ennyi lenne.
Köszönöm a mihamarabbi válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#6159) H_András


H_András
tag

Mit lehet tenni, ha a drága párom addig próbált magának új biztonsági képet alkotni a vonalas ábrával, míg nem emlékszik rá mit is csinált? :Y Konkrétan nem tudja használni a remekül levédett telefonját :DDD és ez csak most vicces így leírva, amúgy egyáltalán nem.. meg lehet kerülni valahogy még a a kezdőképernyőm az ábrát vagy kikapcsolni valahogy ezt a funkciót? :F

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#6160) icemad válasza H_András (#6159) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Gyári beállítás visszaállítása recoveryből. Persze az sms-eknek annyi. A névjegyzékről remélhetőleg van mentése.

(#6161) callvote válasza H_András (#6159) üzenetére


callvote
senior tag

van ott oylan lehetöség hogyha elrontod a rajzot,akkor az emailedre küldhetsz resetet...a telefonodról,azon a felületen van ahol rajzolni kell :) ott rányomsz hogy mailra küldjön resetet :)
aztán gépröl lépj be arra a mail cimre,amire a teló is be van állitva :)

[ Szerkesztve ]

Redmi :)

(#6162) H_András


H_András
tag

Hetente mentünk, ez volt tanulópénz.. reset lesz belőle, ha hazaérek, a mailben való feloldás lehetőségét nemm találja.. remélem rootolatlan telefonon is tudok sd kártyáról gyári szoftvert visszatenni?

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#6163) stick007 válasza H_András (#6162) üzenetére


stick007
tag

Nem kell szoftvert újrarakni.
wipe data / factory reset és megoldódik a problémád.

(#6164) callvote


callvote
senior tag

nem kell wipe....
ha elrontja a mintát alul megjelenik hogy : Elfelejtette a mintát?
arra rányom és a gmailba bejelentkezik

Redmi :)

(#6165) H_András válasza callvote (#6164) üzenetére


H_András
tag

Ne jelenik meg, már mondtam.. csak annyi van ott hogy segélyhívás, és hogy sajnáljuk, próbálja újra.. mellekelnék lépernyőfotót, de ugye azt se tudok.. (amúgy megnéztem másik mobilon, és azon sincs ott a mailes javítás lehetősége, gyanítom eltér az android verziónk). nem mellesleg ha nincs bekapcsolva a wifi és az adatkapcsolat se pl, akkor hogy is jelentkeznék be gémélbe?

[ Szerkesztve ]

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#6166) stick007 válasza H_András (#6165) üzenetére


stick007
tag

Most nyúzom a második Atab-om, az első nem volt rootolva, a mostani root+minden finomság :DD
Szerintem megy Root nélkül is a gyári Soft kártyáról, de felesleges, minden esetben adatvesztéssel jár a mutatvány :((

(#6167) callvote válasza H_András (#6165) üzenetére


callvote
senior tag

mondjuk kéne hogy menjen a net valahogy de az ha be van nyomva,megy a háttérben...
3-4-5 alkalommal kell elrontani ahhoz hogy a segélyhivás mellett jobbra megjelenjen,de még utána is enged probálkozni asszem 30 másodperc után...
ha nem megy akkor factory lesz...

Redmi :)

(#6168) rappos72 válasza BlueAthlon (#6116) üzenetére


rappos72
csendes tag

Az én telóm ugyan ezzel a hibával került szervizbe(1.nem voltam elérhető,miközben teljes térerőn volt mindkét sim kártya.2.beszélgetés befejezése után nem tudtam kinyomni,mert kifagyott a kijelző.csak újraindítás segített)Közel 1 hónapja a szervizben van :(

(#6169) #19708160 válasza rappos72 (#6168) üzenetére


#19708160
törölt tag

Èn már váltottam a 4 magosra de a règivel amikor bajom volt bevittem a Óranda utcában 1 hèten belül kèsz volt.

(#6170) lalszi


lalszi
aktív tag

Nekem 3 hétig tartott, amíg elvégeztek egy forrasztást, gondolom jól rá kellett készülni a bonyolult műveletre :)

(#6171) bioengin


bioengin
tag

Sziasztok!

Eladnám szeretett gen2 v02-es aTab5-ömet, eléggé jutányos áron. Ha bárkit érdekel, kérem jelentkezzen, nem a pénzre megyek...

Nem, nincsen semmi baj a telcsivel, nem fagy, tökéletesen működik, egyéb okok miatt. Kb. 1 éves, minden alkatrészével, végig fóliával használva.

(#6172) quakej válasza lalszi (#6170) üzenetére


quakej
tag

Szia, ezek szerint kész lett a telefonod és gariba megcsináltak mindent, 3 hét alatt?

[ Szerkesztve ]

(#6173) H_András válasza stick007 (#6166) üzenetére


H_András
tag

Kénytelen voltam megcsinálni, de sikerült. A legtöbb adat el volt mentve sd-re, így kb 90 százalékban vissza tudtam pakolni mindent a formázás után. A ... cukros játék is újra használható (ez volt a legfontosabb, no komment , úgyhogy szent a családi béke.. :DDD

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#6174) stick007 válasza H_András (#6173) üzenetére


stick007
tag

:DD Csak ne engedd a közelébe az asszonyt :D

(#6175) icemad válasza bioengin (#6171) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szia. Mennyit kérsz érte? Miskolci átvétel megoldható?

(#6176) lalszi válasza quakej (#6172) üzenetére


lalszi
aktív tag

Igen, kész lett. 10 munkanapot mondtak, de 15 lett belőle. Nagy baja nem volt, csak a hangerőszabályzónál engedett el egy forrasztás. Meg felírattam a munkalapra, hogy néha elfelejt a képernyő elfordulni. Gondoltam hátha a szervízben egy újabb romot raknak rá, de nem foglalkoztak vele, maradt az eredeti rajta. De majd felrakom újra a v05-ös romot, azzal nincs gond. Csak előtte kicsit át akarom szabni, meg kigyomlálni belőle a szemetet.
De az is lehet, hogy el kéne adni. Ma megnéztem az új atab5 quadot és egész jónak tűnik. Lehet le kéne cserélni rá. Igazából az már egy egész más telefon, csak a nevük ugyanaz. Sokkal jobb képernyő, 1 GB ram, 4.2-es android, 4 mag és valahogy más/jobb érzés volt azt használni.

(#6177) quakej válasza lalszi (#6176) üzenetére


quakej
tag

Köszi a választ. Örülök, hogy Te jól jöttél ki a szervizből, bár 3 hét kellett hozzá.
Már többször írtam, Neked is, hogy nálam is 2× előfordult, hogy a képernyő nem akart elfordulni, de egy aksi kivétel megoldotta a problémát. Hol láttad az 1 GB RAM-os készüléket, mert én csak 512 MB-at láttam és mennyiért?

(#6178) quakej válasza quakej (#6177) üzenetére


quakej
tag

Megtaláltam, tesco-ban, akcióban van dec 11-ig.

[ Szerkesztve ]

(#6179) lalszi válasza quakej (#6178) üzenetére


lalszi
aktív tag

Ott próbálgattam én is. 44900Ft volt, ha jól emlékszem. Annyiért jó vételnek tűnik.

(#6180) stick007


stick007
tag

Lehet én is benevezek egy quad-os verzióra és megválok a 'hű' szolgámtól. :DD
Ha valakinek kell PM!

(#6181) #19708160 válasza quakej (#6178) üzenetére


#19708160
törölt tag

1 giga ram van benne én is azért vettem meg.Elirták az adatait.Antutu szerint 1 giga ram van benne,az újságban is úgy volt hirdetve.Csütörtöktól megint 50 ropi

(#6182) quakej válasza #19708160 (#6181) üzenetére


quakej
tag

Nekem dec 11-ig írja a neten az akciót?

(#6183) quakej


quakej
tag

Eladóvá vált megkímélt állapotban lévő drága atab5-öm. AKL_501_C04_6577_CONFIG4_V02 (2013. április).
Csak itt a fórumosoknak 25 ezer, minden eredeti gyári tartozékával. Ha érdekel, írj pm-et.
Eladás oka: csere 6,5"-ra, ha megkapom a másik felét karácsonyra :).

(#6184) #19708160 válasza quakej (#6182) üzenetére


#19708160
törölt tag

Nekem a tescoba mondták hogy csütörtökig.Fene se tudja.

(#6185) callvote válasza #19708160 (#6184) üzenetére


callvote
senior tag

csütörtökIG..tehát 12ig lesz..tescoban akkor van az akcióváltás,azért mondtak 11-et :)

Redmi :)

(#6186) poganytamas válasza callvote (#6185) üzenetére


poganytamas
senior tag

Az új négy magos atabtól igazából egy dolog rettent el: a szervíz. Hogy ugyan az a társaság. :(

(#6187) stick007


stick007
tag

Az igazság az, pár dual simes telefont használtam már, de valahogy mindegyikben volt kivetni valóm.
2 kártyát használok kb. 7éve, ezért próbálok 1 telefonnal járni. A minőség valamiért mindig alulmarad, bármilyen árkategóriát választok. Ár-érték arányban viszont, valahogy ezt a típust tolerálom.

(#6188) poganytamas


poganytamas
senior tag

Aki tartott már kezében / birtokol négy magos modellt: hanyas Android van rajta végülis? 1 vagy 2 akku? Mekkora az akksi (mAh)?

(#6189) icemad válasza poganytamas (#6188) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

[link]

Más: itt Miskolcon, a teszkóban 15% kedvezmény van minden műszaki cikkre, beleértve a telefonokat is. Az akció csak ezen a hétvégén van. Lehet, hogy országos akció, azért írtam ide, hogy aki ilyet akar venni, az spórolhat egy keveset. Igaz, hogy a 15%-ot vásárlási kuponban kapod vissza, de abból már kijön a "jéger" szilveszterre...

(#6190) poganytamas válasza icemad (#6189) üzenetére


poganytamas
senior tag

Köszönöm, azt hiszem délután "hirtelen felindulásból" fogok venni egyet :)

(#6191) poganytamas válasza poganytamas (#6190) üzenetére


poganytamas
senior tag

Megvettem én is, fő inspiráció a 4.2-es Android volt. Sokat bekapcsolva még nem volt, egyelőre a romot mentem :D Után indulhat a hackelés :D

(#6192) stick007


stick007
tag

Gen 2 V3 hoz gyári rom még mindig nincs? :O

(#6193) poganytamas


poganytamas
senior tag

Atab5Quad

- Mi a készülék igazi neve?
- A999m / Android Grand, vagy I50-es telefon.

- Ki gyártja?
- Úgy néz ki, szeretett hkjulong.com cégünk. [link]

- Lehet-e hozzá külön akkumulátort kapni?
- Igen, úgy keressed hogy "Battery for A999M", "bp-9lt battery" ilyenek. Bár a szoros, kitűnő illesztések miatt én nem tudnám elképzelni, hogy ebben mindig akkut cserélek. De megnyugtató, hogy ha 1-2 év múlva kipurcan, tudok venni másikat.

- Előnyök?
- 4.2.1-es Android, 1 giga RAM (hasít), 1 giga data partíció, nem kell szerencsétlenkedni vele. Az illesztései nagyon jók, strapabírónak tűnik. IPS kijelző.

-Hátrányok?
-Hát megmondom őszintén , eddig nem sokat használtam (CWM-et építettem, romot mentettem), talán a nem mindenütt teljes fordítás. De azt ha időm engedi javítom. Az SD kártyát, bár lehet csak én vagyok béna, harmadjára fogadta el.

- Különleges képességek?
- Ha lehet hinni a leírásoknak a neten, akkor a telefon OTG képes. azaz egy megfelelő kábellel pendrive, egér, billentyűzet, stb kapcsolható rá.

(#6194) poganytamas


poganytamas
senior tag

Atab5Quad root, CWM, stb...

Rootolni a FramaRoot aékalmazással lehet, én az 1.7.0-t használtam: [link], youtube.

Nyers romot menteni, buherálni viszonylag új Flashtool-al és MTKDroidTools-al lehet, mondjuk ezekkel: Flashtool, MtkDroidTools

Itt a scatter fájl: scatter

Gyári recovery: stock.QUAD.img
6.0.3.2 CWM: recovery.cwm.6.0.3.2.QUAD.img

Ehhez fűznék egy pár szót. Online most képtelenség recoveryt építeni, korábbi munkáimra kellett hagyatkoznom. Ha a 6.0.3.6-ot vettem alapul, akkor a végeredmény túl nagy volt a telefonnak, így maradt ez. Figyelem! Az érintő panel működik! Nehogy belenyúljatok, és valami nem kívánt műveletet csináljatok véletlenül...

Tesztelve a nálam szokásos mentés, formázás, visszaállítással.

(#6195) poganytamas


poganytamas
senior tag

Na még a Quad.hoz:

Nagyon tetszik, össze sem hasonlítható a Gen2-essel. GPS-t mindenféle fix és hókamóka nélkül talál, 4-5 méteres pontossággal. Na és akkor a szokásos virágnyelv: bárcsak lenne hozzá 3 betűs navi. Ha lenne, én tuti a 9.6.22.297071 - 4 - sound_fix - not_scan_DCIM változatot telepíteném, az működne. :)

(#6196) callvote válasza poganytamas (#6195) üzenetére


callvote
senior tag

én is váltottam quadra csak más tipusra :)
összehasonlitva persze hogy látszik a különbség :D
amugy amiröl beszélsz navi létezne..annál már jóval újabb verzió menne fel rá :P :D
9.6.29.346622 mondjuk ezt :D

[ Szerkesztve ]

Redmi :)

(#6197) BlueAthlon válasza poganytamas (#6195) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Tamás,

Megkérhetnélek, hogy teszteld már ilyen szempontból is a készüléket :

Ha mind a 2 SIM használatban van, akkor hajlamos-e arra, hogy a háttérben elveszítse a kapcsolatot egy bizonyos idő után. Ergo hiába próbálnak bármelyik SIM-en is elérni, nem vagy kapcsolható... A mai telefonok világában, nem kívánnám azzal kezdeni a napomat, hogy ki-be kapcsolgatom a SIM-eket és ha be van akadva, akkor újraindítom a készüléket.

Pont volt ilyen gondom mostanában, hogy sem ügyfél, sem a munkatársaim nem tudtak elérni ( egyik SIM-en ), amikor fontos lett volna..

Köszi előre is,
Tibi

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#6198) poganytamas válasza BlueAthlon (#6197) üzenetére


poganytamas
senior tag

Szia,

Ezt sajnos nem tudom tesztelni, csak egy SIM kártyám van.

(#6199) tomtombat válasza poganytamas (#6195) üzenetére


tomtombat
tag

Hali!
Csak fájdítod a szívem az új készülék tulajdonságaival. Főleg a GPS fájó pont, az enyémben borzalmasan vacak.(gen2 v2). Amúgy szerencsére kiváló a készülék, a napokban lesz egy éves. Ha még egy évet kihúzok vele, akkor elégedett leszek, annak ellenére, hogy a gps nem frankó. ez van.

(#6200) hhatika válasza poganytamas (#6194) üzenetére


hhatika
tag

ez már kezdi a perverzió határát súrolni... :C

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.