Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) poganytamas válasza quakej (#6350) üzenetére


poganytamas
senior tag

Én 1000x jobban bízok a Titaniumban, mint bármi másban.

(#6352) quakej válasza poganytamas (#6351) üzenetére


quakej
tag

Köszi a választ!
Úgy néz ki, segített az aksi kivétel, tegnap már jó volt a telefon.
Remélem nem kiabálom el.

(#6353) szutyok13 válasza quakej (#6352) üzenetére


szutyok13
csendes tag

Kíváncsi vagyok. Nekem épp egy gyári visszaállítás után jött elő a probléma és azóta csak 1 kártyás, ha 2 aktív, akkor 2 percen belül elérhetetlenné válik mindkét szolgáltatón.

(#6354) quakej válasza szutyok13 (#6353) üzenetére


quakej
tag

Én egy kártyával használom(tam) ezt és az előzőt is.
Én is kíváncsi vagyok. Legyél szíves írd meg, így jó lett-e.

(#6355) BlueAthlon válasza quakej (#6354) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Ahogy olvasom, 2 kártyás módban a quadra is jellemző, hogy x idő után betojik...

Szuper. Ennek megfelelően keresek inkább más készüléket..

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#6356) nbukta77


nbukta77
addikt

Hi. Kinek van itt quad teloja? Erdeklodnek, hogy akinek van annak szembol nezve a kereten a jobb felso elen van valami benyomodas? Azt hittem mikor vettem tegnap, hogy serult es vagy 4- et kinyittattam vetelkor. Mind ilyen volt. A krom nincs lepattanva. Itt lehet a keret forrasztasi pontja? Amugy velemenyek a keszulekrol?

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#6357) quakej válasza nbukta77 (#6356) üzenetére


quakej
tag

Szia, nyugi az összes ilyen, megfejtettük, ott van az a "nyílás", ami ahhoz szükséges, hogy a másik fél hallja a telefonjában, hogy beszélsz, tehát a "nyílás" alatt van a hang továbbításhoz szükséges egység. Remélem érthető voltam, nehezen jöttek a szavak.

Ha kifogsz egy jó telefont, akkor áldás, különben meg szívás. Szerviz az nulla. De aki ezt a modellt választja, az belemegy ebbe a játékba, 45 ezerért ezt kapod. A piacon szerintem ár-érték arányban a legjobb. Csak, hát a minőséggel vannak gondok, mint az össze kínai telefonnál. Nekem jó volt az előző atab5 gen3-as és ez is, remélem nem kiabálom el.

[ Szerkesztve ]

(#6358) nbukta77 válasza quakej (#6357) üzenetére


nbukta77
addikt

En nem alul mondom, hanem fent szembol az oldalan jobb oldalt. Arra en is ra jottem, hogy az a mikrofon nyilas.

Mas. Pc nelkul tudom rootolni?
Van valami szilikontok fele a telohoz? s- line vagy valami?

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#6359) poganytamas válasza nbukta77 (#6358) üzenetére


poganytamas
senior tag

Benyomódás ügyben nem tudok nyilatkozni, mert az enyém sajnos egyszer már padlót fogott, van rajta elég benyomódás :D

Framaroot-al lehet rootolni PC nélkül, keress rá itt a keresőben.

Szilikon tokokkal az a baj, hogy a kivágások máshol vannak. Ha nem gond, és vágsz még rá te lyukakat, akkor a Lenovo A830 és a Lenovo P780 tokjai lehetnek jó rá.

(#6360) quakej válasza nbukta77 (#6358) üzenetére


quakej
tag

Egy kép sokat segítene. A visszalépés "gomb" felett 1 cm-rel levő nyílásról beszélek én. Amikor én vettem a telefont én is megnéztem vagy 6 db-ot, majd otthagytam a telefont, este írtam Poganytamas-nak, mert Neki már megvolt a telefonja és Ő megnyugtatott, hogy bizony neki is megvan ez a nyílása és a káva szélén kicsit "csálén néz ki" a tokozat.

(#6361) nbukta77 válasza quakej (#6360) üzenetére


nbukta77
addikt

En nem arrol beszelek hanem ugyan azon az oldalon de a fenti sarok. Es akkor latszik, ha oldalrol nezed a keretet.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#6362) nbukta77


nbukta77
addikt

De lehet ott van illesztve a keret es az nincs szepen eldolgozva.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#6363) quakej válasza nbukta77 (#6361) üzenetére


quakej
tag

A mikro usb csatlakozótól jobbra 1,5 cm-re levő sarokra gondolsz ezek szerint? Nekem ott tökéletesen sima, nincs benyomódás, szép, íves.

Én a régi bőr tokomat használom hozzá, ebben hordtam a régi atab5 gen3-mat. Az 0,5 cm-ert kilógott belőle.
Mivel a quad kicsit kisebb, így még picit lötyög is ebben a bőr tokban és így nem is lóg ki belőle. Ezt lealkudtam, így volt 2 ezer. Azonban ez belül is bélelt. A kínaiakban semmi sincs belül, ha jól tudom. A tescoban van 5"-os műbőr? tok 1.590,- Ft-ért, ha gondolod nézzed meg. Belül úgy láttam nem bélelt. Amikor 8 hónaposan eladtam a régi telefont, a vevő azt hitte, hogy új, mert olyan szép és karcolásmentes maradt benne.

[ Szerkesztve ]

(#6364) nbukta77 válasza quakej (#6363) üzenetére


nbukta77
addikt

Igen arra gondolok. Megneztem egy halom telot mind olyan volt.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#6365) quakej válasza nbukta77 (#6364) üzenetére


quakej
tag

Ha csinálsz róla egy képet és felteszed, akkor érdemben is tudok segíteni, ha ez ennyit megér.

(#6366) Soybex


Soybex
őstag

Atab5 tulajdonosa vagyok , és mostanában elkezdett rosszalkodni a kamera. Úgymond mikor a hátlapi kamerát bekapcsolnám akkor a telefon fényképezőgép menüje lefagy és csak fekete képet ad. Valaki esetleg tud valamilyen infót ezzel kapcsolatban ?

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#6367) icemad válasza Soybex (#6366) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem próbáld ki egy másik programmal is, ami a fényképezőt használja. Pl.: instagram, camera zoom fx, stb.

Lehet, hogy egy újraindítás is megoldja.

Esetleg az adatok törlése gombot is megpróbálhatod a kamera alkalmazásnál. (menü-beállítások-alkalmazások-összes-kamera-adatok törlése)

Az utolsó dolog, ami eszembe jutott, hogy esetleg túl sok kép van a telefonon/kártyán. Ezt a problémát úgy a legegyszerűbb ellenőrizni, hogy kikapcsolod a telót, kiveszed a memóriakártyát, visszakapcsolod, és úgy próbálsz fényképezni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#6368) Trotter66 válasza Soybex (#6366) üzenetére


Trotter66
tag

Töröld megfelelő programmal a szemetet a telóról. Valszeg az lesz a gond.

Én az All-In-One Toolbox programot használom, Play-ról szabadon letölthető.

[ Szerkesztve ]

(#6369) nbukta77


nbukta77
addikt

Hi. Atab5 quad- rol lehet talalni valami tesztet vagy irast?

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#6370) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

Sziasztok! Annyi problémám lenne, hogy le lett zárva a telefon ezzel a jelkódzárral, de nem tudjuk kioldani, és az illető nem emlékszik a gmail jelszóra sem. hogy lehet legegyszerűbben hard resetelni? mert ezen még normális recovery sincs, csak egy fekvő droid nagy felkiáltójellel a hasában... :R

(#6371) nbukta77


nbukta77
addikt

Valaki tudna infokat irni az atab5 quad- rol? Sok helyen azt irjak 512 ram van benne. Az enyemben 1 giga van. A kijelzo uveg? Karcallo? Stb...

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#6372) cappa72 válasza dvdbackuper (#6370) üzenetére


cappa72
nagyúr

flesselj egy cwm-et és factory reset; ha nem kellenek az adataid.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6373) nbukta77


nbukta77
addikt

Hi. Atab5 quad- ra van valami jo rom?

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#6374) quakej válasza nbukta77 (#6371) üzenetére


quakej
tag

mobilról, 6189-es hozzászólástól olvass. 1 gb ram, nem gorilla glass-os az üveg, nincs hozzá új rom, csak ami rajta van és valószínű nem is lesz, az előzőhöz se volt.

(#6375) nbukta77


nbukta77
addikt

Hi. Le irna valaki, hogy a framaroot- al, hogy kell rootolni? Most nem tudok youtube videot nezni. Quad- rol van szo. Koszi

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#6376) quakej válasza nbukta77 (#6375) üzenetére


quakej
tag

Innen [link]
legfrissebb verziót letöltöd 1.8.1-et.
SD kártyára rámásolod, telepíted (beállítások/biztonság/ismeretlen források - bepipálva).
Telepítés után egyből megnyitás
Install SuperUS van kiválasztva
Boromir-ra katt, nem a Faramirt használtam!
Egyből megcsinálja és a végén OK.
Újraindítás és kész.

(#6377) nbukta77 válasza quakej (#6376) üzenetére


nbukta77
addikt

Nekem errort ir.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#6378) Trotter66 válasza nbukta77 (#6377) üzenetére


Trotter66
tag

Nekem az aTab5-ön és egy Prestigio-n sikeresen működött a Framaroot.

(#6379) quakej válasza nbukta77 (#6377) üzenetére


quakej
tag

Ez érdekes. Esetleg Poganytamas vagy Lalszi, ehhez mit szól?
Akkor esetleg próbáld meg az 1.6.0-val. Az van fent a youtube-n is, ha tudod ott meg is nézheted, hogy működik. (A telefont 2013.12.10-én vettem a tesco-ban. Nekem egyből ment...)
Amit linkeltem oldalt, esetleg néz szét rajta, hátha valakinek volt ehhez hasonló problémája.
Sajnálom, úgy látszik, már ebből a quad-ból is több verzió (gyátmány) létezik?

[ Szerkesztve ]

(#6380) quakej válasza quakej (#6379) üzenetére


quakej
tag

Folytatás.
SD kártyát és a telefonkártyát kivetted?
A Beállítások / Biztonságban bepipáltad, amit kellett (külső programok telepítésének engedélyezése SD kártyáról)?
Csak megkérdezem, nehogy megsértődj, a letöltött tömörített fájlt kicsomagoltad és az .apk fájl próbáltad telepíteni.
Most néztem meg youtube-n egy Samsung S3-as rootolást framaroottal.
Ott Frodo-ra és Sam-re lehetett kattintani (gondolom más verzió lehetett a framaroot).
Frodo-val nem ment a root (hibaüzenetett dobott), de Sam-el igen.
Nem tudom esetleg Faramir-ral mehet?
Nem tett kárt az S3-ban a Frodo, csak hibaüzenetet dobott, innentől rajtad múlik, hogy tovább próbálkozol-e, mert sajnos többet nem tudok segíteni.

(#6381) cappa72 válasza nbukta77 (#6377) üzenetére


cappa72
nagyúr

Lehet higy meggkonnyitene a hiba kereseset ha pontos hibauzenetet irnal.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6382) poganytamas válasza quakej (#6379) üzenetére


poganytamas
senior tag

Nem tudok az új verzióról nyilatkozni, az enyémet az 1.7.0 rootolta anno, csont nélkül, Boromir exploittal.
Hacsak nincs tényleg új quad a piacon (wááááá) akkor ezzel a verzióval mennie kell.

(#6383) quakej válasza poganytamas (#6382) üzenetére


quakej
tag

Nekem 1.8.1-el ment simán a root.

(#6384) nbukta77 válasza quakej (#6380) üzenetére


nbukta77
addikt

Persze kicsomagolta. A roothoz minek vennem ki az sd kartyat meg a simet? Sosem szoktam.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#6385) #19708160 válasza nbukta77 (#6369) üzenetére


#19708160
törölt tag

(#6386) #62324224


#62324224
törölt tag

Sziasztok!

Egy olyan jellegű problémám lenne, hogy van egy aTAB 3.5-ös telóm, aminek a képernyője elejtés következtében kissé bepókhálósodott. A kijelző illetve az érintőpanel is működik hiba nélkül, csak a külső rész nem túl esztétikus. Hol/hogyan tudnám a legolcsóbban megúszni ennek a javítását?
Előre is köszi a választ! :)

(#6387) nbukta77


nbukta77
addikt

Tudtok valami jo kis egyszeru lauchert? Nem akarok semmit allitgatni benne az a lenyeg minnel kevesebb memoriat egyen.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#6388) cappa72 válasza nbukta77 (#6387) üzenetére


cappa72
nagyúr

Zeam laumcher.
Egyszeru mint a faek.
Nincs magyar nyelvi fajl benne, mar nem fejkesztik, de gyors es pici

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6389) callvote válasza cappa72 (#6388) üzenetére


callvote
senior tag

de ITT van magyarítva ;)

Redmi :)

(#6390) cappa72 válasza callvote (#6389) üzenetére


cappa72
nagyúr

:R

(igazából nekem mindegy, de nagyon jó, hogy valaki foglalkozott vele - persze, hogy RootRulez :) )

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6391) vt602


vt602
tag

Az Atab 5-ről (sok segítséget kaptam itt hozzá, köszönöm) váltottam BluePanther Nemezis 6"-ra, és nyitottam hozzá BluPanther új fórumot. Kinai telcsihez értő guruk, jó szándékú, segítőkész urak, software, és egyéb segítségét ott is szívesen látnám, látnánk majd, köszi ! További jó mulatást !

(#6392) quakej válasza vt602 (#6391) üzenetére


quakej
tag

Én is szemeztem ezzel a készülékkel, az ára is jól lement mostanra,
de a kijelző nagyságán kívül, a quad minden tulajdonságában veri.
Talán szerencsésebb választás a quad.

(#6393) vt602 válasza quakej (#6392) üzenetére


vt602
tag

Én nem használom játékra, így nekem inkább a kijelző nagysága számít, és alig valamivel nagyobb az Atab-nál, viszont a kijelző jelentősen. A BluePanther fórumon van kép, ahol egymás mellé tettem őket.

(#6394) quakej válasza vt602 (#6393) üzenetére


quakej
tag

Igen, megnéztem korábban és tegnap is a fórumot, kapott a telefon hideget-meleget is :).
Gondolom a minősége olyan, mint az Atab-é, ha kifogod, örülsz, ha rosszat veszel le a polcról,
akkor méreg. Láttam, hogy a GEN3-nál tényleg nem sokkal nagyobb.
Az új quad is kisebb a GEN3-nál. Azonban tapasztalatom szerint a GEN3 és quad között
ég és föld a különbség. 1 GB RAM, quad 1,2 GHz-es proci, 4.2.1 android, kisebb méret, kb. fele olyan nehéz, mint a GEN3, de a lényeg az IPS kijelező! nagy ugrás a régi GEN3-hoz képest.
Remélem szerencséd lesz a telefonnal, sajna az 5" kezelés szempontjából nehézkes,
de ennél kisebbet (és ezért nagyobbat) én nem veszek, ennek ellenére sem.

(#6395) nbukta77


nbukta77
addikt

Nekem volt atab5- om. Azert a sima es a quad kozott oriasi a kulonbseg, mint minoseg, mint tudas teren. Es raadasul a szervize sem ugyan az.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#6396) quakej válasza nbukta77 (#6395) üzenetére


quakej
tag

Én azt hittem, hogy a quad szervize továbbra is a Mercury. Eddig még nem néztem meg a gari jegyet (remélem nem is kell soha használnom), de meg fogom. Akkor ki a szerviz? Csak pár nap múlva jutok a gari jegy közelébe, ezért kérdezem.

Más. Root sikerült? Újra megnéztem és nekem az 1.8.0-s verzióval sikerült a root egyből, nem a 1.8.1-sel. Bocsi a rossz infoért!

[ Szerkesztve ]

(#6397) nbukta77 válasza quakej (#6396) üzenetére


nbukta77
addikt

Meg nem. De megnezem akkor azzal. Most nem vagyok en sem a gari jegy kozeleben, de reggel megirom.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#6398) quakej válasza nbukta77 (#6397) üzenetére


quakej
tag

Sikerült megnéznem és sajnos a mercury a szerviz, a garanciajegyen ez a cég van feltünetve.

(#6399) nbukta77 válasza quakej (#6398) üzenetére


nbukta77
addikt

Nekem nem. Valami f betus. De reggel megirom.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#6400) poganytamas válasza quakej (#6398) üzenetére


poganytamas
senior tag

Nekem is a mercury :(

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.