Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) .mf válasza f.lorand (#8150) üzenetére


.mf
veterán

Köszi :)
De, mind a kettőben gondolkozom:
a.) vagy a régi Z6-osom alakítom át, úgy a Kolari mágneses clip-in filterek (normál módhoz hotmirror, vagy 590 és 720 nm IR, Kodak Aerochrome-szerű IR-chrome); átalakításhoz videót már találtam hozzá a youtube-on, csak még nem mertem nekifogni, a Z6II törött hátsó kijelzőjét sem volt olyan egyszerű kicserélni, mint a videók alapján tűnt;
b.) figyelem a hazai, osztrák és német aprókat, hogy felbukkan-e ASI178/678 vagy 585MC - tudom, mono + szűrők lenne az igazi, de tervben van egy timelapse kamera projekt is, amihez pedig színes kell.
Na meg 120MM Minit is figyelem, felbukkan-e, hogy hosszabb expók is mehessenek.
Bár ezen múltkor is elgondolkoztam, csak hazaérve már elfelejtettem utánanézni vagy feltenni a kérdést: elsősorban úgyis a totál expoidő számít, ha x időnyi össz-expó megvan, végeredmény szempontjából van különbség aközött, hogy az sok rövid vagy kevesebb hosszú képből áll? (Pl. 1 óra = 60 x 1 perc vs 6 x 10 perc). Feldolgozási idő, helyigény szempontjából a kevesebb hosszú jobb, viszont a rövidebb előnye, hogy guiding nélkül is mehet, felhő, szél ha bezavar, kevesebb kép esik ki.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8152) t72killer válasza .mf (#8151) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"végeredmény szempontjából van különbség aközött, hogy az sok rövid vagy kevesebb hosszú képből áll?"

Van, erről szól a kiolvasási zaj, ami képenként konstans. Azaz még nagyon jó kiolvasási zajjal se mehetsz le 1sec frame-ekig - de esélyes, hogy az 1percesek már teljesen jók.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8153) VivienR válasza .mf (#8148) üzenetére


VivienR
tag

Jól töltött születésnap! Sok boldogat!
A szél miatt tartottad 30 sec-en? A Z6II + 70-300 szinte játszi könnyed a GTi-nak. Nekem Tamron 150-600G + D850-el elment 30sec-et guiding nélkül, 200mm-en meg 2-2.5 perc is megy.
Lehet, ha több időd lett volna és mondjuk 1-1.5 perces expókkal próbálod talán még jobban kijönne. Nekem is tervben van a kettős, de az időjárás megint csak nem túl kegyes... Plusz amit már pár éve próbálok megejteni az egy Orion csillagkép mozaik. Végre megvan a vágyott Sigma 135mm Art is hozzá, hogy megfelelő méretű legyen.

(#8154) .mf válasza VivienR (#8153) üzenetére


.mf
veterán

Igen, szeles volt az este - 60s-mal kezdtem, előző alkalommal annyival lőttem, de mivel abból sorban bemozdított képek jöttek, lementem 30-ra, ott már jobb volt az arány, de még ott is sok ment a kukába; végére pedig már annyira szeles lett, hogy szinte csak rosszak lettek, ezért hagytam abba, pedig még lett volna fél óra pirkadatig.
Nálam is Tamron 150-600 a terv, G2, nemrég volt is egy használtan jó áron, de pont elvitték előlem; G1 sajnos nem megy Z-n. A 135 is egy szép darab, grat hozzá! Remélem asztróra is van olyan jó, mint a Samyang asztróra népszerű 135-öse.

Dec/jan-ban lesz még egy köröm fel északra sarki fényeket elkapni, oda most nagyon gondolkozok, hogy a Pergear új 14 f2.8 II-ese legyen (olcsó, de jó, veri a Samyang régi hasonlóját, és már nem kell adapterrel bohóckodni, 82-es szűrőmenet is van), mivel párszor a nagyobb auróra-ívek nem fértek bele a képbe a tájjal; vagy pedig a Sigma 20 vagy 24 f1.4, mivel az előző timelapse-eket túl hosszú expókkal lőttem, 10-15-20s, így amikor intenzívebben mozogtak a hullámok, túl nagy volt a gyorsítás, 4-8s-ra le kéne menni - a hó segíteni fog ebben, de kérdés, hogy eleget-e...
A Viltrox 16 f1.8-asát vártam, hogy megjelenjen E után Z-re is, de úgy tűnik már nem jön ki addig. Láttam a Sigma 14 f1.8-asát is használtan nemrég, de drágán, a 20 és 24 közel duplájáért. Lesz még min tűnődni...
Timelapse-et nem tudok betenni, de képet belőle igen:

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8155) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok,

Ma este szerintem eletem eddigi legjobb seeingje volt, szaladgaltam ossze vissza :DDD Minden egyutt volt, seeing, fokusz, Ganymede, arnyeka...Tuti megijedt a kis 6SE, hogy nyugdijazom...
Nem gyoztem nyomogatni a REC gombot, csinaltam vagy 30 videot :B

Ugy gondolom ez melto bucsu lesz a 6SE-tol... Az elso kep feldolgozva, derotalas nelkul (fogok csinalni animaciot is, mert szenzacios lett)

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#8156) f.lorand válasza Jim-X (#8155) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Szép búcsú, valóban kimaxoltad a kis csövet.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8157) Jim-X válasza f.lorand (#8156) üzenetére


Jim-X
őstag

Koszonom Lorand.
Csinaltam egy kis animaciot a pentek esti kepekbol, valahogy a winjupos-al meg nem vagyunk baratok, de tanulom :DDD

Kicsit rovid, kicsit gagyi, de az enyem :D

[link]

A játék az nem játék!

(#8158) t72killer válasza Jim-X (#8155) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, még a holdon is van egy pici részlet :R. Ennyi erővel már a pici Mars-al is érdemes lesz majd próbálkoznod.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8159) tvamos válasza Jim-X (#8157) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez nem gagyi, hanem nagyon kiraly! Es meg csak par honapja csinalod. Le a kalappal.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8160) Jim-X


Jim-X
őstag

Koszonom :R

Szombat esti derotalt kepecske :DDD :

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#8161) Jim-X


Jim-X
őstag

Csinaltam egy masik animaciot a szombat esti 19videobol amit rogzitettem, de ezt mar a winjupos-al derotaltam. Egy kicsit meg lehetne pontositani a derotalason, mert itt-ott latni, ahogy ugrik, de nem olyan rossz. :B

[link]

A játék az nem játék!

(#8162) Jim-X


Jim-X
őstag

Na, ma megerkezett a C11, asszony vette at... Sietnek haza, hogy megnezzem, de nem merek hazamenni :DDD :Y

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#8163) t72killer válasza Jim-X (#8162) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD :DD :C :R.

Nna, ma sem alszol :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8164) Jim-X válasza t72killer (#8163) üzenetére


Jim-X
őstag

Dehogynem, kint a teraszon a C11-el (99%-ban biztos vagyok benne) ;]

A játék az nem játék!

(#8165) popey37 válasza Jim-X (#8164) üzenetére


popey37
addikt

vagy a hid alatt a böröndöddel. :C :C :C

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#8166) popey37


popey37
addikt

Lorand, lenne egy kérdésem: a lacerta vagy az ES extendere a jobb? árban kb. ugyanott van mindkettö

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#8167) f.lorand válasza popey37 (#8166) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

A Lacertát nem ismerem, az ES-t igen, az nekem bevált, minden képem azzal van, ami nyújtott. Egyébként az ES mint megtudtam TeleVue koppintás, számos modell 1:1 ugyanaz, még a részértékei is. Aminek nyilván nem mindenki örül, de felhasználói oldalról jó :)

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8168) f.lorand válasza Jim-X (#8162) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Gratulálok! :) A képeid a kicsivel is jók voltak, itt szépen ki fogod bontani a tudásod.
Nekem is meglesz a nagy cső 2 héten belül. Én is Jupiteren fogom tesztelni, vannak elvárásaim.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8169) t72killer válasza f.lorand (#8167) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A bevonatok minősége is megüti a TV-t?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8170) f.lorand válasza t72killer (#8169) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Őszintén nem tudom erre a választ. Nem hiszem, de soha nem hasonlítottam össze.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8171) f.lorand válasza t72killer (#8169) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Egyébként ezt, amit alább írtam, az okulárjaikról hallottam. Ott vannak kb 1:1 modellek. Az extenderről ilyen infóm nincsen.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8172) t72killer válasza f.lorand (#8171) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8173) VivienR válasza .mf (#8154) üzenetére


VivienR
tag

Sigma 20-at legalábbis a régebbi DSLR-es DG HSM-et kicsit fenntartásokkal tudnám csak mondani. Eléggé szenved a széleken. Mondjuk egy erősebb sarki fény esetében valószínűleg kevesebb csillag fog látszani, ami szembe ötlő lenne, meg lehet a Z6 is 24MPx-en megengedőbb, mint a 850 46-körül, meg a végtelen fókusz megléte vagy nem léte is nagyon befolyásolja. De lehet csak én akarok túlzásba esni a minőséggel...
Z-vázzal plusz előnyöd, hogy "gyakorlatilag" minden is adaptálható rá...
Ha minden jól megy jövő év vége, '25 elején tervezek felmenni északra hasonló céllal.
Remélem hamarosan megtudom milyen asztróra is a 135, az elmúlt időszakban eléggé reménytelen volt az előre jelzés, így nem vágtam bele, hogy kimenjek. Azért remélem a Geminidák idejére megszán minket némi tiszta idő.

Jim-X: szuper bolygó képek!
Lóránd, kíváncsian várom az eredményeket az ANT-ról...

(#8174) Jim-X válasza f.lorand (#8168) üzenetére


Jim-X
őstag

:))


Beizzitottam :B :DDD

A játék az nem játék!

(#8175) t72killer válasza Jim-X (#8174) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez jobb, mint a pörnhub :DDD :R

Izé, sicc ki azzal a zenittükörrel a kamera elől :DDD . Oké, hogy nagyon jó felületek ezek, de fotó-videózásnál teljesen felesleges extra optikai elem. Persze tudom, kényelmes így vizuálról kamerára váltani.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8176) Jim-X válasza t72killer (#8175) üzenetére


Jim-X
őstag

En elmentem... ;] ;] ;]

Murphy tovenye, hogy feloraig keresem a megfelelo fokuszt, mert szethullik a kep olyan szar a seeing... De stackelek valamit meg az ejjel :DDD

Most csak gyorsan kidobtam a Baader oklit, aztan beramoltam a kamerat, hogy legyen valami :B

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#8177) t72killer válasza Jim-X (#8176) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet jobb, ha a cuccot betakarva elmégy aludni pár órát (LoL :DDD ), hátha megnyugszik közben az ég.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8178) kuyarashi válasza Jim-X (#8174) üzenetére


kuyarashi
őstag

Odaver.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#8179) .mf válasza Jim-X (#8155) üzenetére


.mf
veterán

Erre mintha válaszoltam volna, de nem látom a bejegyzést... vagy nem küldtem még el, és a w10 erőszakos frissítősdijének áldozata lett, amikor újraindította a gépet?
Akkor megint: grat, nagyon jó lett, főleg egy ilyen szettből kihozni! :C
A búcsút meg érdemes még meggondolni. Én csak a SA-ről a SA-GTi-re váltottam, ami EQ goto mechanikák között még kicsi és könnyű utazómechanikának számít, de már itt is duplája a méret és a tömeg a sima SA-hoz képest. Azt még vittem magammal hátizsákban hegytetőre, a SA-GTi-t már kétlem, hogy cipelném. Ha nem vettem volna meg közben az LX3-at is, akkor valószínűleg megtartanám a sima SA-t is egy könnyű kirándulós szettnek.

C11 + Az-Eq6 lett az új? Szép kis ugrás; azzal még inkább áll, amit fentebb írtam.
Végül melyik híd alatt vertél tábort? :DDD

VivienR: a dolgot rövidre zárta, hogy a Pergearnél -20% BF akció volt, 215€ szállítással, annyiért nem tudtam otthagyni :DDD
De még mindig motoszkál bennem, hogy kéne egy Sigma 20 vagy 24 f1.4. A Tamron 17-35 f2.8-4 20-on még f2.8, és zoom létére elég jó asztróra, de az f1.4 mégiscsak 2 FÉ-kel alacsonyabb ISOt jelent... A taknyolás a sarkokban videóban kevésbé hátrány, mint fotóban, úgyis UHD-re lesz leméretezve; videóba kevésbé nagyítgatnak bele az emberek; a lényeg meg úgyis a sarki fények lesznek, nem a képsarkokban a csillagokat fogják vizslatni.
Szombat éjjel egész tiszta volt az ég, amikor tekertem haza a Járatlan Utakon fesztiválról, pedig az előrejelzés enyhén felhőset mondott. Érdemes lesz figyelni az eget, hátha lesznek tisztább napok még akkor is, ha az előrejelzés mást mond.
Remélem a 14-es megérkezik a Geminidákig, van egy érdekes ötletem rá :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8180) t72killer válasza .mf (#8179) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az f1.4-es rekeszt sajna el lehet felejteni asztróra, annyira kenik a csillagokat a képszéleken még a sigma art obik is :(. A lenstip tesztjeit érdemes nézegetni, ott mérnek asztigmatizmust és kómahibát.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8181) Jim-X válasza t72killer (#8177) üzenetére


Jim-X
őstag

Ejfelkor lottem a pizsit es eltettem aludni a cuccot is. A jo hir, hogy maradhatok, nem kell koltoznom :D
Az amator csillagasz topikban irtam egy kis osszefoglalot, ide csak a fotozassal kapcsolatos dolgokat irom:
Hat...eloszor is a 3x fokusznyujto nelkul nagyobb a kepem, mint a 6SE-ben vele :DDD Rettenet sok adat jon es ide keves lesz a laptopom sajnos... A 6"-osnal allandoan allitgatnom kellett, ha azt akartam, hogy kozepen legyen a kep a 100-120mp-es videonal, ennel meg konkretan kimegyek kavezni, visszajovok es ugyanott van :))
Kezdesnel ugyanaz beallitas volt a kameranal mint amit eddig hasznaltam es konretan kiegette a retinamat a kep a monitoron.

Hozza kell meg szoknom a felszereleshez, es remelem legalabb egy atlagos seeinget sikerul kifognom, de egyelore itt megallok...A Nexstart ugy gondolom sikerult kimaxolnom, itt meg a felszint sem karcolgatom... :B

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#8182) Jim-X válasza f.lorand (#8168) üzenetére


Jim-X
őstag

Szia Lorand!

Bolygozassal kapcsolatos kerdeseim jonnek :D

Vegyuk peldanak a Jupitert, nagy, fenyes, reszletgazdag.
Eddig ugye a kis 6"-os csovel ugy csinaltam, hogy a hisztogramot kb kozepre, vagy kicsit feljebb allitva a max fps-t kihozzam, es igy maximum 120mp-es videokat gyartottam, kb 6-8000 frame-vel. 90%-a a kepeimnek egy video stackelese utan (jellemzoen a best 50%) a Registax-al feldolgozva keszultek.Azota parszor hasznaltam a Winjupos-t is derotalni.

Ugyanezzel probalkozzam a nagy tubussal is? Vagy ide mar ez nem mukodik?
Lattam C11-el fotokat es irtak 5perces video es a videostream volt derotalva, olyat is lehet? :DDD

Igazabol arra gondoltam, mivel itt sokkal nagyobb a kepem, ezert 2x2 binning-el is meglenne a felbontas, viszont sokkal tobb framet tudnek csinalni. A kamera birja a 200fps-t is, de a gepemen eddig 70-75 fole nem tudtam menni.

:R

A játék az nem játék!

(#8183) f.lorand válasza Jim-X (#8182) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Nincs nagy különbség itt sem. Én is hasonlóan csinálom, csak itt hiperérzékeny a seeginre a kérdés. Azon fog múlni minden :). Én binninget nem csináltam, szeretem a teljes képeket, de próbáld ki és majd mesélj!

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8184) Jim-X válasza f.lorand (#8183) üzenetére


Jim-X
őstag

Koszi, akkor csinalom igy ahogy eddig is :R

Ha vissza tudnek menni pentek estere a mostani cuccal... :W

A játék az nem játék!

(#8185) f.lorand válasza Jim-X (#8184) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Kíváncsian várom. És egyben remélem én is hozzá tudom tenni majd a saját firt light képem pár héten belül az ANT-tal.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8186) Jim-X válasza t72killer (#8175) üzenetére


Jim-X
őstag

Na jo, total igazad volt... Ennel a meretnel mar nagyon sokat szamit a zenittukor... Kb mintha felkapcsoltak volna a villanyt :K :B

De kb erre volt jo a ma este...seeing 1/10... van egy fasza kis jetstream :W

A játék az nem játék!

(#8187) Jim-X válasza f.lorand (#8185) üzenetére


Jim-X
őstag

En nagyon varom, hogy mit hozol ki abbol a bitang tubusbol :R

A játék az nem játék!

(#8188) VivienR válasza .mf (#8179) üzenetére


VivienR
tag

Igen, kb a timelapse és esetleg teliholdas éjszakákra jónak tartom a 20-ast. Bár a fókusszal játszva sokat lehet vele segíteni. A 17-35-el (szintén megvan), egész jó a minősége, de még azért 3.5-ön is van peremsötétedés, plusz szerintem már írtam, de lehet nem itt: eléggé laza a fókusz gyűrűje, szóval lehelet finoman kell hozzányúlni, cserébe könnyű darab és menetes szűrőket is rá lehet tenni.

(#8189) Jim-X


Jim-X
őstag

Észlelésre fel :B ;)

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#8190) tvamos válasza Jim-X (#8189) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon izgalmas, mi lesz a termes! Azok a Jupiter kepeid olyan frankok, nagyon varom, mit mutatsz ezzel az uj szettel. Sok szerencset!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8191) t72killer válasza Jim-X (#8189) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

még 1 ötlet a következő sortie-ra: naplemente előtt tartsd árnyékban a tubust :K (napközben meg párhavonta kaphat egy kis UV-t délben, hogy a gombáknak eszük ágában se legyen megtelepedni rajt', és ráérj 10 év múlva szétkapni takarítani).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8192) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

Célegyenesben.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8193) Jim-X válasza t72killer (#8191) üzenetére


Jim-X
őstag

Mar lement a nap, a kep csaloka. :K :B

A játék az nem játék!

(#8194) Zyrius válasza f.lorand (#8192) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Teljesítményben ez mennyivel lesz jobb, erősebb mondjuk az ilyen típusú korábbi tavcsovedhez képest?
vagy ezt hogyne milyen mértékegységel lehet egyáltalán mérni vagy számszerűsíteni?
olyan sok mindenen múlhat egy jó kép de valahogy mégis jó lenne egy általános értek, hogy laikusként is felfogható legyen a minőség/teljesitmenye ahhoz képest amikkel a halandók játszanak :)

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#8195) f.lorand válasza Zyrius (#8194) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Jóval, itt az átmérő ilyen fotografikus minőségben nagyon - nagyon számít. Ez egy 16"-os, minden feszültséget már rég kihevert, 50 éves amerikai tükör most nagyon jó állapotba hozva. Mindez egy olyan kifejezetten komoly mérnöki munkával (erről írok is) készített csőben, ahol semmilyen terhelés-feszültségi probléma nem lesz, a körülményekhez képest valószínűleg ki tudom hozni képalkotásban a maximumot. Arra számítok, hogy a képeim egy szintet fognak lépni.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8196) Kbhont válasza f.lorand (#8195) üzenetére


Kbhont
senior tag

Amennyiben lesz nyílt nap én örömmel ott lennék innen a szomszédból... :K :B :C

(#8197) Jim-X


Jim-X
őstag

Amikor úgy állítja az emberfia a fokuszt, hogy nem a Jupiter korongjara, hanem az apro részleteire, felhőire…az priceless :DD :DD :DD

A játék az nem játék!

(#8198) f.lorand válasza Kbhont (#8196) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Persze, semmi akadálya, örömmel látlak. Nyaranta csinálok nyílt napokat, mindig hirdetem. Általában 20-30 ember egy csoport.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8199) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tegnap eddig jutottam: 105/735, Powermate 2x, nikon z6, single frame, "feldolgozás": nikon NX studioval picike élesítés és raw>jpeg konverzió:

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8200) f.lorand válasza t72killer (#8199) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Single framehoz képest nagyon jó. Nem akarod megpróbálni a lucky imageinget? Komoly előrelépés lenne.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.