Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Kbhont válasza .mf (#8395) üzenetére


Kbhont
senior tag

Csodálatos élmény lehetett! Nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottad velünk! :R :C

(#8402) .mf


.mf
veterán

Köszi mindenkinek, örülök, hogy tetszettek :)

T72: azért végezhettek volna jobb munkát is, főleg januárban, amikor hiába voltunk a sarkkörön túl, az idő nagyrészében felhős volt az ég, úgy kellett kicsit megnyíló felhőablakok közül kicsipegetni az aurórát... (nyers gyári jpg, még az izlandi előadáson dolgozok, így még nem foglalkoztam velük)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8403) zafiridas válasza .mf (#8395) üzenetére


zafiridas
csendes tag

pazar képek :C föleg a repülőroncsos ! az a roncs ismert az arra jároknak vagy véletlen bukkantál rá ?

(#8404) .mf válasza zafiridas (#8403) üzenetére


.mf
veterán

Nos... Van egy ismert roncs, Sólheimasandurnál, én is azt terveztem lefotózni még indulás előtt. Előtte még mentem Stakkholtsgjá kanyon felé, de pár km után beláttam, hogy azon a borzasztó gidres-gödrös murvás földúton napokba telne az út (plusz patakátkelések), ezért Nauthúsagil kanyon után visszafordultam, majd visszafelé menet az alacsonyan álló nap fényében a hegy alatt megcsillant valami, ami úgy nézett ki, mint egy repülő... és igen, közelebb menve valóban egy repülőgép roncsa. :) Pár hónappal előtte vitték oda Eyvindarholtba, így még alig ismerte bárki is - pedig ez jobb állapotban van, közelebb az úthoz, de mégsem voltak tömegek körülötte, így nyugodtan fotózhattam :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8405) VivienR válasza .mf (#8395) üzenetére


VivienR
tag

Csodálatos!

(#8406) lord_devil válasza f.lorand (#8394) üzenetére


lord_devil
tag

Ennek a szorítógyűrűje központosan tartja a vezetőkamerát? Vagy csak akkor lesz jó, ha meneteset tekerek rá? Megnéztem ma az objektív felől, szerintem eléggé bent van a prizma.

kuyarashi: köszi, már írtam is neki. :)

(#8407) zafiridas válasza .mf (#8404) üzenetére


zafiridas
csendes tag

jókor voltál jó helyen :)

(#8408) f.lorand válasza lord_devil (#8406) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Nem, ez sokkal inkább központos, mint a tiéd. Én cseréltem a magamét.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8409) Pulsar válasza .mf (#8395) üzenetére


Pulsar
veterán

Aztarohadt.... :R :C Gratula
Egy ilyen kép mindig is érdekel, hogy hogy készül? Mármint mennyire hosszú záridővel? Vagy ez szabad szemmel is így látszik?

(#8410) lord_devil


lord_devil
tag

Még mindig ZWO OAG: ezeket a reflexiókat mi okozhatja?

(#8411) popey37 válasza lord_devil (#8410) üzenetére


popey37
addikt

belelog a látomezöbe a prizma.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#8412) lord_devil válasza popey37 (#8411) üzenetére


lord_devil
tag

Bocsánat, lemaradt, hogy ez a vezetőkamera képe.

(#8413) .mf válasza Pulsar (#8409) üzenetére


.mf
veterán

Jé, egy régi arc! Tizenéve a régi asztalim prociját vettem tőled :)

Nagyban függ az erősségétől (kp-skála, 1-10), hogy mennyire és milyennek látszik szabad szemmel, és mekkora záridő kell. A linkelt izlandi képek többsége a 17-35-össel 17 mm, ISO800 (dual ISO szenzor második alapISO) f2.8 (tág rekesz) és 10-15, néha 20s; a google photoson info alatt ott vannak a fő exif adatok. A januári skandináv kör alatt a 20 f1.8-assal f2.8 és ISO800 mellett volt 20-tól 2s(!)-ig mindenféle...

Szabad szemmel a gyengébbek egy halvány szürkés sáv, csík, amőba az égen, kb annyi különbözteti meg a felhőktől, hogy látszik mögötte csillag. Kp3-4-nél már kezd zöld szín is látszani (nem annyira fényesen és szaturáltan, mint egy hosszú expós fotón, de már érzékelhető), és lassan az amőba helyezkedése, az ív egészének mozgása is; ilyenkor már más szín is előfordulhat, de azt csak a gép látja. Kp4 és felette pedig már szabad szemmel is látni zöldet, ami akár be is világíthatja a tájat. 4 felett halványan akár már vöröset, bíbort is látni, bár a szemünk kevésbé érzékeny erre; és már tisztán kirajzolódnak az ívek, látni, ahogy hullámzanak, "tapogatózva" haladnak előre, összeállnak, újak alakulnak ki :)
Még az izlandi úton pörgök (hónap végén előadás, most meg épp a MCSE-nek írok cikket róla a Meteorba), de lassan majd rakok fel a skandináv útról is aurórás timelapse videókat a Fb-ra; Izlandról már most is van pár, ha azokat még nem nézted.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8414) lord_devil


lord_devil
tag

Mielőtt beleugrok mono felszerelés vásárlásába, tisztelettel megköszönném, ha valamelyik csoporttag megosztana velem egy stackelt LRGB anyagot, amin a kidolgozást próbálgathatom. Ígérem nem teszem közzé. :))

(#8415) f.lorand válasza lord_devil (#8414) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Mármint LRGB de még külön csatornánként? Keskenyezni nem fogsz?

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8416) f.lorand válasza lord_devil (#8414) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Írj egy üzenetet az oldalamon, küldök vissza neked megosztó linket. Adok egy LRGB Perseus ikerhalmazt, külön csatornánként, az jó?

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8417) lord_devil válasza f.lorand (#8416) üzenetére


lord_devil
tag

Tökéletes, köszönöm!! :R

(#8418) gandalf


gandalf
tag

[link]

kollegam keszitette egy Sony A7s + MTO 3M-5CA ruszki tukros lencse segitsegevel.

[ Szerkesztve ]

Gandalf The Grey

(#8419) gandalf


gandalf
tag

ez egy masik fotoja egy TS-Optics 80/480 CF-APO + 0.8x korrektor hasznalataval :)

[link]

[ Szerkesztve ]

Gandalf The Grey

(#8420) f.lorand válasza gandalf (#8419) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Nekem ezek nem jelennek meg.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8421) f.lorand válasza lord_devil (#8410) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

A prizma csiszolása okozza talán, nálam is van bizonyos fényes csillagok környékén. Amúgy nincs jelentősége, nem zavarja a vezetést.

[ Szerkesztve ]

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8422) .mf


.mf
veterán

Most néztem utána, hogy mit is tud ez a SeeStar, és hű...
Aki szintén nem nézett még utána: egy komplett, kompakt (2.5 kg, 26×14×13 cm) kis rendszer, ami a következőkből áll: 50/250 apo refraktor, fókuszmotor, ASI462 szenzora, párátlanító, beépített, ki-be kapcsolható duo-band (OIII + Ha) szűrő, külső napszűrő, motorizált alt-az goto mount, beépített Asiair-szintű rendszer 64 GB tárhellyel, 6 óra üzemelésre elegendő akku - mindez 500 USD, plug and play, automatán csinál mindent.
500 USD.
A fent felsorolt dolgok közül több önmagában majdnem ennyi, ez meg egyben egy komplett rendszer. Ha lenne egy nagyobb testvére 70/280 (vagy 350, hogy szintén f5 legyen) és egy nagyobb méretű, 16:9 helyett 3:2 vagy 4:3 képarányú szenzorral, már adnám is el a SA-GTI-t. Sőt, még így is lehet, hogy inkább egy ilyenre nevezek be, mint utazó asztrofotós felszerelés, komolyabb vonalra meg valami 250 Newton AM5-ön. Meg persze egy nyertes lottószelvény.

A másik meg, amit felvet: ha mindez mindössze 500 USD, amin még haszon is van... mennyire iszonyatosan túl van árazva minden asztrofotós dolog, sokszor felvetődik bennem, hogy ezek esetleg kartelleznek-e...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8423) t72killer válasza .mf (#8422) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nincs ebben semmi extra, ami 500 dodó felett érne. Mini alt-az mechanika, egy mezei alsó-középmezőnybeli 1/2,8" mobiltelós kameraszenzor és egy f-pl51 kategóriás félapó mindenféle korrektor nélkül. Kb 1sec-es képekből rakhatja össze a képet, vagonnyi kiolvasási zajt összetalicskázva.
Mindenképp valami ekvatoriális cuccot szereznék be, én a Fornax Lightrack-emre esküszöm, szvsz az 400mm 2 kilóig elviszi neked az η-Carinae-fotózó készletet a Tűzföldi túrához ÉS van annyi önsúlya, hogy egy-egy határozottabb széllökés nem végzi ki (tapasztalat Fuerteventuráról).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8424) .mf válasza t72killer (#8423) üzenetére


.mf
veterán

"Nincs ebben semmi extra, ami 500 dodó felett érne."

SW Evoguide 50ED (doublet, de FPL-53) - 99k
SW AZ-GTe fej - 89k (akciósan; az AZ-GTi 129)
ZWO ASI 462MM - 155k
ZWO EAF - 96k
ZWO ASIAir Mini - 114k
ZWO Duo-band szűrő 2" - 81k

Összesen: 634k (illetve 674, ha az akciós GTe helyett a GTi)
SeeStar: 279k.
(Az is megér egy misét, hogy az 500 USD = 180k + áfa 230k-ból hogy lett 280k...)

"Nincs ebben semmi extra, ami 500 dodó felett érne. Mini alt-az mechanika, egy mezei alsó-középmezőnybeli 1/2,8" mobiltelós kameraszenzor és egy f-pl51 kategóriás félapó mindenféle korrektor nélkül."

Igazából ezt meg is fordíthatjuk. Mi a frász kerül egy alap hűtetlen asztrokamerában 150-200-300 ezer forintba, amikor olcsó biztonsági kamerás szenzorok vannak bennük, meg egy nyák, és kb semmi más? A komolyabb, hűtött kamerákban egy párezer forintos Peltier-elem, filléres hűtőborda, ventillátor és fűtőszál miért dob többszázezret az áron? Fényképezőgép objektívekben 10-15 lencsetag van, ott is vannak ED, szuper-ED, HR, és egyéb drága, egzotikus lencsetagok, plusz rekesz, fókuszmotor - hozzájuk képest egy pofon egyszerű felépítésű, 2-3 tagos fél-apo / apo refraktor és hozzá való flattener / reducer, vagy 4-6 tagból álló kis asztrográf is csillagászati összegekbe kerül, plusz még az EAF egy százasért.

"Kb 1sec-es képekből rakhatja össze a képet, vagonnyi kiolvasási zajt összetalicskázva."

Talán előbb nézz utána... Már az automata képek is jobbak, mint amire számítottam, a fits fájlokból pedig olyan képeket hoznak ki, hogy meg nem mondtam volna, hogy ez nem egy többszörösébe kerülő, sokkal összetettebb, bonyolultabb setupból esett ki.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8425) consono válasza .mf (#8424) üzenetére


consono
nagyúr

Én nézegettem, nézegetem ezt a cuccot (meg a Dwarf-ot is) egy ideje , nekem nagyon tetszik. Nem is a technikai paraméterei miatt, mert azok olyanok, amilyenek, nincs semmi különös bennük külön külön. De egyben meg adnak egy kompakt, kezdőknek is használható rendszert.

"In God we trust. All others must bring data"

(#8426) t72killer válasza .mf (#8424) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jajj, hát ezek magyar áfás listaárak :)). Nálunk a seestar 540FONT. A képektől 1általán nem vagyok elájulva, 45perc egy fátyol-ködből jóval többet kéne, hogy kihozzon. Arról nem is beszélve, hogy a picuri szenzorral elég hamar kifutsz a látómezőből.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8427) .mf válasza consono (#8425) üzenetére


.mf
veterán

Pontosan. A specik alsópolcosak: legkisebb refraktor, sokan vezetőnek nagyobbat használnak; belépő szenzor; kompromisszumos alt-az; de mégis, egy ilyen kicsi, kompakt, könnyű szettben egy kerek egész, amihez hasonló fícsöröket tudót ha saját magadnak akarnál összerakni, többszörösébe kerülne, sokkal nagyobb, nehezebb, bonyolultabb lenne, nagyon meredek learning curve és sok munka után jutna bárki az első képéig - ez meg csak plug and play, megnyomod a gombot és automatán csinálja is. Nálunk még sok pénz, de nyugatabbra már nem, és sok csillagászat iránt érdeklődőnek elhozhatja városi fényszennyezett ég ellenére is a csillagok nézését (inkább EAA platform, azért is SeeStar, nem mondjuk PhotoStar).

De ennek ellenére remélem, hogy lesz nagyobb testvére is, minimum 60-as (-> 44%-kal több fény) vagy 70-es (azzal már majdnem dupla), és lehetőleg FPL53-as lencsével, valamint egy nagyobb, 1/1.2" (585) vagy akár 1" szenzorral, amivel repülőre kézipoggyász méretű komplett utazós asztrofotós cucc is lehet belőle.

Olyan érzésem van ezzel kapcsolatban, mint a drónozás hőskorában, amikor még szinte mindenki magának építette kitből vagy legózta teljesen össze a drónokat, egyenként magának vadászva össze a motort, ESC-t, IMU-t, GPS-egységet, kamerát, egy csomó munkával összeépítve, összelőve; majd berobbant a DJI a Phantommal, ami egyben, készen adta az egészet, app letölt és ready to fly...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8428) popey37 válasza t72killer (#8423) üzenetére


popey37
addikt

miért ne lenne? ez egy kompakt cucc, összesen 3 kilo. megnézném, hogy 280-bol raksz e ilyet össze: triplet tubus, kamera, fokuszmotor, duoband szuro, az-goto.álvány.
és oda viszed ahova akarod, akár nyaraláshoz is jo, repülön simán mehet.
ahogy Lorand irta nem mi vagyunk a célcsoport. ettöl függetlenül én is gondolkodom a megvételén./bár most vettem 400k-ért kamerát./

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#8429) t72killer válasza popey37 (#8428) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Triplet, LoL, F-pl51 óccótriplet*, aminél egy normális f-pl53 dublet is jobb. Ha jobbat akarsz: canon 2.8/200-as tele f4-re rekeszelve + vmilyen szűrőmoddolt canon váz (ugye a lencse így akár egy full frame darabot is kiszolgál, aminek a látómezejébe még egy strucccsibe-keltetőt is belerax).

*tökömkivan ezektől a "triplet apo" néven reklámozott askar és egyéb kacatoktól. Ezt hívták régen FÉLapokromatikus rendszernek, maradék színihibával. A tisztességes apok fluorit vagy szintetikus fluorit elemet tartalmaznak. Úgy-ahogy elmegy próbálkozás a dupla óccóED-tagot tartalmazó pl Sharpstar 61, úgy éri utol az fpl53-as WO 61-et. Nem vagyok tisztában a magyar árakkal, úgyhogy a forintos végösszeggel lehet megfogtál.

Amúgy fején találtad a szöget, a jóöreg canon teleobit készülök egy WO 61 dubletre cserélni, 300 fontért mérbek egyet az astrobuysell-en, csak nyaralásból valahogy nem tudom megnyitni az oldalt, vpn-el se :((( .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8430) gandalf válasza gandalf (#8419) üzenetére


gandalf
tag

a felso az a sony fenykepezos, az also az APO-val keszult.

Gandalf The Grey

(#8431) popey37 válasza t72killer (#8429) üzenetére


popey37
addikt

ennél nem az a lényeg hogy mi van benne, hanem az, hogy leteszed a földre, bekapcsolod és csinálja a képeket, feldolgozza és ott a kész kép. mindezt egy 3 kilos felszerelés, amit oda viszel és akkor amikor akarsz.
amugy annak az 50mm-es tripletnek nem rossz a képe.
amiket te sorolsz azokhoz kell mechanika aksi meg minden kiegészito, ami nem jön ki 3 kilo sulybol. és a képeket utána fel kell dolgozni. a seestar és társai a tök amatöröknek valo, akik nem akarnak vagy nem tudnak belefolyni a képfeldolgozás rejtelmeibe, de érdekli öket a csillagos égbolt.
képzeld bele magad, van egy haveri összejövetel és kibacod az asztalra a seestart és a tableten meg villogsz a haverok és a csajok elött a képpel amit "te" csináltál 20 percel azelött. azért van nem kis filingje dolognak.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#8432) t72killer válasza popey37 (#8431) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért egy kistelés dslr munka, infra és tudásigényétől nem esek hasra, anno 16évesen kézzel tekertem egy Réthy-féle zártszelvény-lábú "mechanikán", egy bicajdinamó tartóbilincséből farigcsált kameratartó közbeiktatásával. Ahhoz képest egy ioptron skytracker űrtechnika. A mostani nyaralásra csak azért nem hoztam a lightrack-et, mert nem a szuper+ egű Morro Jable-ba mentünk.

Meg merném kockáztatni (bár nincs ilyen optikám), hogy egy samyang 1.8/135 lerekeszelve f2.5-re állókamerás üzemben 1sec expókkal hozza ezt a mélyég-teljesítményt és akkor van egy jó fotós obid is nappali használatra. Valóban nem a mi eszközünk: én nappali fotózásra is hordok magammal pár cm2 szenzort és fénygyűjtő optikát.

A csajoknak szvsz 50mm kevés lesz :DDD . Egy oklibanézős távcsöves mutogatás szvsz laikusoknak többet ér - bár kétségtelen, ahhoz az oh-uh reakciókhoz inkább 30 kiló kell.

#8430: nagyon szépek :R . A "sony fényképezőgépes"-t teleobinak kell értelmezni?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8433) .mf válasza t72killer (#8429) üzenetére


.mf
veterán

"Ha jobbat akarsz: canon 2.8/200-as tele f4-re rekeszelve"

Ami már kifutott, nem kapható, de amíg még volt, az új ára (még az utóbbi évek infláció-hajtotta áremelkedése nélkül is) több volt, mint ez az egész kompletten :)

"*tökömkivan ezektől a "triplet apo" néven reklámozott askar és egyéb kacatoktól."

Vicces, hogy egyik mondatban az Askart ekézed, a másikban meg a Sharpstarról mondasz jókat, miközben Askar == Sharpstar, és az Askar cuccok többsége 4-5-6 lencsés FF-re korrigált asztrográf, amikről a tesztek jókat mondanak. Jó, persze, van ilyen is, amiről beszélsz, pl. SVBony csinált FPL51-es tripletet amit nagyon hájpoltak, hogy mennyivel jobb, mivel ez triplet - közben meg az olcsó SW 80ED FPL53 doublet is tisztább képet ad...

Látom továbbra sem akarod megérteni. Ez nem egy csúcs asztrofotós cucc. Ez egyszerűen egy jól kitalált, árához képest nagyon fícsör-gazdag EAA-platform, kezdőknek is nagyon könnyen használható bevezető akár fényszennyezett helyeken is az ég kémlelésébe, ami mellesleg alapszintű asztrofotózásra is képes, annak a bonyolultsága nélkül.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8434) t72killer válasza .mf (#8433) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én, ha jól rémlik 400chf-ért vettem használtan, amikor még SOKKAL kevesebb eur-t/ft-ot kellett fizetni egy frankért. Fringer adapterrel szupi jól megy a z6-on :))

A sharpstar egyik-másik darabját iigenigen kompromisszumosan elfogadhatónak tartom: 61edph pl a III. generációjára sikerült végre színihiba mentesre, legelső katasztrófa (mégis 400 fontokért próbálják az emberre sózni), mkII hozza egy f-pl51 triplet szintjét (szűrővel a fél kéket kidobva már ok), mkIII állítólag végre már APO.

Korrekt, ide is: ez nem a mi eszközünk :R .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8435) .mf válasza t72killer (#8432) üzenetére


.mf
veterán

"Meg merném kockáztatni (bár nincs ilyen optikám), hogy egy samyang 1.8/135 lerekeszelve f2.5-re állókamerás üzemben 1sec expókkal hozza ezt a mélyég-teljesítményt"

Nevezett obi legolcsóbb helyen is 360k önmagában, és akkor ahhoz még egy fgép is kell, fényszennyezés-szűrő, valamint minimum egy RPi, Asiair vagy más számítógép, ami neked helyben stackel és auto-stretchel, meg hozzá külső akku és kábelek. Nem egy kész, komplett rendszer lesz, ami totál kezdő kezében is gombnyomásra rááll obskúrus célpontokra is, hanem te kókányolod össze madzagokkal, telepíted és lövöd össze a programokat, majd keresed meg az égen az objektumot - mindezt az asztronómia iránt még csak kicsit érdeklődő, laikus kezdők többsége kétlem, hogy meg fogja csinálni. Arról pedig ne is beszéljünk, hogy mennyire más gyútáv és nagyítás, ezzel még a Hold is pici lesz a képen, a ködösségek részleteiről meg ne is álmodozz. Hasonló nagyításhoz 400-600 mm-es jó képminőségű fix obit ha látsz ennek az ára alatt, szólj nekem is :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8436) t72killer válasza .mf (#8435) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Nevezett obi legolcsóbb helyen is 360k önmagában, "
Nálunk kb 300 font egy jó állapotú MF darab ebayen🤷‍♂️

A totál kezdő pedig rossz elnevezés: ezzel az eszközzel semmit sem "kezd el" az illető. Mivel semmit se kell csinálnia, marad olyan analfabéta, mint amilyen volt.

Egy teleobi+fotógép+tracker trióhoz nem feltétlen kell kábel-Laokón harcit folytatni: elemes tracker, kamera saját akksija, vezetéknélküli kioldó. Feldolgozás meg majd otthon.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8437) .mf válasza t72killer (#8436) üzenetére


.mf
veterán

Kevered a kettőt. A 135 f1.8 AF obi Sony FE-re, a 135 f2 a régi MF obi tükrösre.
Az valóban olcsóbb, 220k újan, viszont itthon és német aprókon szinte sosem látni használtan, mióta elterjedt róla, hogy szinte APO minőségű, pedig egy ideig én is vadásztam rá.

Szerintem kár ilyen végletesen gondolkozni, hogy ezzel semmit sem kezd el - lehet, hogy ez hozza meg a kedvét; az utómunkába ezzel is bele tud kóstolni.

Vicces, hogy most teleobi + fgép + tracker kombót véded, amikor anno abba az irányba indultam el, akkor meg HEQ5, távcső, asztrokamera volt a dogma, a módosítatlan fgép + teleobi + tracker meg a zsákutca ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8438) t72killer válasza .mf (#8437) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Első lépésnek jó a fotógép-obi, de én mint mondtam, készülök a jó obijaim minitávcsőre váltására. Amikor megláttam, h mezei nappali célpontra mennyivel élesebb képet ad a noname kínai 105/735-ösöm, mint a sigma 150-600 sport tele, eldőlt a kérdés. A kis canon is igazából blendézve jó, akkor meg nem lesz meg a 60mm nyílás. Jókat mulattam vele 3 évvel ezelőtt, tényleg jó "tanulóeszköz" és persze egy új Hale-Bopp eseményhez tökéletes lenne. A kicsi apo-kat igazából nagyon ki akarom próbálni, sztem nem sietek a canon eladással és ha meglesz a zsebtávcső, posztolok majd fej-fej összehasonlítást :R

Tényleg nincs sok a manuál samyangból a piacon, nálunk érdekes mód egy videós, "T2.2" változata bukkan fel gyakran ebayen.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8439) consono válasza .mf (#8437) üzenetére


consono
nagyúr

"Szerintem kár ilyen végletesen gondolkozni, hogy ezzel semmit sem kezd el - lehet, hogy ez hozza meg a kedvét; az utómunkába ezzel is bele tud kóstolni."

Bevallom én ilyen ember vagyok, véletlenül tolt a YouTube egy videót erről a távcsőről és elindult a vezérhangya. Ebbe a topicba is ez hozott :) Mondjuk a családban van tükrös távcsövet meg trackinget építő rokon, szóval nem teljesen vagyok "szűz" a témában. De. Pont az ő példája tántorított el eddig.

"In God we trust. All others must bring data"

(#8440) popey37 válasza t72killer (#8436) üzenetére


popey37
addikt

Te tényleg nem érted.
ez egy fogd és vidd kompakt cucc 3 kiloban. akármilyen felszerelést teszel mellé ekkora tudással, tuti hogy 10 kilo alatt nem uszod meg. ezt leteszed a földre, bekapcsolod és csinálja a képeket-össze sztekkeli, lementi képenként a késöbbi feldolgozáshoz, csinál darkot, szüröz ha kell.
elveszik a gyerek a sok bába között: egy haveri összejövetelen lebacod az asztalra, és bekapcs, pár perc után ott van a kép, nem viszed haza késöbbre, hogy majd feldolgozd, ott van azonnal. akár bemutatozni is megfelelö: pl. ott egy 30 centis dobson, vizuálisan megmutatod az objektumot, közben a seestar csinálja a képeket ugyanarrol, utána meg mgmutatod a kész képet. szoval sok mindenre jo, nem véletlenül dobták piacra, elötte biztosan volt piackutatás, hogy lehet e létjogosultsága egy ilyen kompakt müszernek.

a sokadik fele meg az, hogy pont az ilyen cuccok hozzák meg sok ember kedvét az amatörcsilagászathoz, gondolom nem kell részleteznem, hogy miért.

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#8441) popey37 válasza t72killer (#8438) üzenetére


popey37
addikt

tessék egy 2 perces kép, összesen 12 db. 10 másodperces seestar alkotás.
egy barátom csinálta aki a 20 centis fotonewton mellé megvette, mert miért ne.

szerintem elég meggyözö 2 perc alatt.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#8442) Pulsar válasza .mf (#8413) üzenetére


Pulsar
veterán

Kicsi a világ... főleg a PH!-s :D (Remélem azóta is szépen működik :D )

Köszönöm a válaszod :R , mindig is érdekelt, milyen egy ilyen saját szemmel nézve. Remélem én is egyszer megleshetem saját szemmel :)

[ Szerkesztve ]

(#8443) .mf válasza Pulsar (#8442) üzenetére


.mf
veterán

Valószínűleg működik még, csak már nem használom :))

Januárban Skandináviába is egy Ph-s taggal mentem, ő is akkor látta először :)
Idén lesz a 11-éves ciklus maximuma, szóval elég jó esély lesz látni 1-1.5 évig, utána sokáig kell rá várni. A költségek sem vállalhatatlanok, főleg ha az ember köt pár kompromisszumot, csak az a dolog nehézsége, hogy nagyon függ az időjárástól, takarják-e felhők az eget...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8444) t72killer válasza popey37 (#8440) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Te sem érted: a milc és a tele alapból nálam van, függetlenül, h vannak-e csillagok az égen. Innentől kezdve a feladat csak annyi, hogy találj egy 3 kiló alatti trackert🤷‍♂️. Ok, aki mobiltelóval paparazzul, arra ez nem áll meg.

#8441: ezt így kb kodak 400as film is hozta egy 4/300as telével + pajtaajtós kézi trackerrel. A lovat ki lopta el mellőle :F ?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8445) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

Születtek új képek.

Hold képek: https://fenyeslorand.hu/naprendszerunk/

Ordító Kissárkány-köd: https://fenyeslorand.hu/ic405/

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8446) Pulsar válasza f.lorand (#8445) üzenetére


Pulsar
veterán

Imádom a mély-ég képeket, főleg a tieid, de ez a Herkules és Asztra holdkép.. hát az valami szenzációs :R

(#8447) f.lorand válasza Pulsar (#8446) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

:)

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8448) t72killer válasza Zyrius (#7622) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hú, most nézegetem vissza egy kicsit a topikot, nekem egy ilyen mecha KELL :)). 3-400 font körül már vesztegetik mifelénk használtan, ennyit be mernék pakolni egy repülős becsekkolós bőröndbe a 90/600 meg már jött velem kéziben. Tele van a t-köm a felhőkkel, utazni meg többször is fogunk a következő egy évben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8449) tvamos válasza .mf (#8424) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tippelni szeretnek. Az alkatreszek egymashoz vannak illesztve. Pl. a tavcso nem szuksegtelen nagy, nem probalja kirajzolni az APS-C szenzort, 0,7x-es korrektorral, mert ilyesmi sosem kerul oda. Kirajzolja a koromnyi szenzort. Az allvany nem akarja megtartani a kicsit nagyobb tavcsovet egy 5x barlow-val, azt tudja, amivel a kezedbe nyomtak. Az elektronikanak epp azt kell tudni meghajtani, amit ok kitalaltak hozza, semmi mast. Es a tobbi... szerintem igy siman kihozzak negyedannyibol, mint a kulon-kulon megvasarolt rendszer.
De amugy elkepeszto jo! Egy kis AI, es mindent le tud forozni, amit nem, azt odarendereli.
Ez olyan olcso, lehet, veszek en is egyet. Tudnam hergelni 1600km-rol...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8450) t72killer válasza tvamos (#8449) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, letölti a képet a astobinről :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.