Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) popey37 válasza Jim-X (#8048) üzenetére


popey37
addikt

az asi 178 100 feletti gain-nél érzi jol magát. minél magasabb a gain érték annál lejjebb veheted az expoidöt. probálgatni kell, ha egyszer kitapasztalod utána már gyerekjáték lesz.
plusz bolygozásnál leveheted a felbontást akár 320-ig is, épp akkora legyen , hogy a bolygo beleférjen. nekem megy 240 fps-el is. probálkozhatsz a bin vagy roi álitásokkal is. az is tol az fps-en nem keveset.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#8052) Jim-X válasza popey37 (#8051) üzenetére


Jim-X
őstag

Igen a gain az nalam szinte mindig 250 felett van kb. ROI-t szoktam kissebbre venni, ugy hogy beleferjen amit nezek, de a binningel meg nem jatszottam, ugy a fenyesseg is jobb gondolom.
Sajnos a hetvegere befelhosodott, ugyhogy majd maskorra marad :O

A játék az nem játék!

(#8053) f.lorand válasza .mf (#8046) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Nem semmi. Akkor nem az a hanguzlat jön át, amit te éreztél :) de a képek remekek.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8054) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

Flerek
https://fenyeslorand.hu/naprendszerunk

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8055) tvamos válasza f.lorand (#8054) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lenyugozo a nap. Csodalatos! Kosz, hogy megosztod ezeket!

"1 perces expozíció," :Y Azt hittem, ezek ezred masodperces expok...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8056) f.lorand válasza tvamos (#8055) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Igen-igen, ez lucky imageing. Úgy értettem, egy percen át ment a videó, mert ha tovább ment volna, bemozdul az illesztett kép.

[ Szerkesztve ]

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8057) Jim-X válasza f.lorand (#8054) üzenetére


Jim-X
őstag

Szinte a felszinen setalva erzi magat az ember, nagyon szuper lett :Y :R :R

A játék az nem játék!

(#8058) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

Légy szállt a nap elé: https://www.youtube.com/watch?v=EjsUlAYYLhY
Bocs, nem bírtam ki :)

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8059) tvamos válasza f.lorand (#8058) üzenetére


tvamos
nagyúr

Haha! Nagyon vicces! EllenFényes...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8060) f.lorand válasza tvamos (#8059) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

:K

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8061) f.lorand válasza .mf (#8046) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

A teljes anyagot mikor és hol lehet megnézni? Újra elolvastam a két élménybeszámolód, nagyon komoly utad volt.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8062) Jim-X válasza f.lorand (#8058) üzenetére


Jim-X
őstag

Jo nagy bogoly volt :DDD

A játék az nem játék!

(#8063) Jim-X


Jim-X
őstag

Jo volt a seeing, de a feldolgozas nem sikerult jol :B

Ez meg az ES 3x fokusznyujto nelkul keszult kep, sajnos az Io nem lett valami jo az autostakkert utan :O

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#8064) Jim-X


Jim-X
őstag

Amugy a FireCapture irja a felbontast es 1,2" ala meg nem tudtam menni, de ugyel elvileg csovem tud 0,92-ot, ugyhogy meg lehet reszelni :DDD

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#8065) .mf válasza f.lorand (#8061) üzenetére


.mf
veterán

Azt még nem tudom, de soká :DDD
Általában Fb-on a fotós oldalamra szoktam rakni a képeket (általában már csak a feldolgozott képek kerültek oda, most kipróbáltam, hogy menet közben az útinaplót is oda írom - az elérésnek, aktivitásnak jót tett, de a mobilos képek minősége nekem csalódás, és nem fér meg azzal, hogy eddig magas képminőségi szintre törekedtem), de rég tervben van egy saját weboldal, annak lenne egy blog-szerű része is, ahol a képes élménybeszámoló útinaplókat lehet majd látni.
Valamint lőttem pár órányi videót is Goproval, telefonnal és drónnal, illetve amikor volt auróra, akkor fényképezőgéppel timelapse, abból szerintem youtube-ra kerül fel majd egy 5-10 perces roadmovie - vagy kettő, egyik a bringázásra kihegyezve, és egy rövidebb másik az auróra timelapse-ekre. De év vége előtt nem nagyon valószínű...

Jim-X: nem gondoltam volna, hogy ennyit ki lehet hozni abból a kis egyszerű alt-az mountból és a kis távcsőből. Gratula!
Ha a seeing és a képanyag jó volt, a feldolgozásnak később is újra neki lehet futni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8066) Jim-X válasza .mf (#8065) üzenetére


Jim-X
őstag

Koszonom, igyekszem kipreselni belole amit tudok, az elozo hetekben raadasul szuper seeing is volt. Az egyik fajlt serobol toroltem helyhiany miatt, persze az lett szerintem a legjobb...de van meg nyersanyag, csak ido kene :D

Megjott az ES 3x focal extender, a hetvegen remelm tudom tesztelni, mert egyelore esos az ido.

A játék az nem játék!

(#8067) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok. Mostanaban ilyen artifactokat general az Autostakkert:


A lenyeg a tetejen a negyzetek, amik szerintem az alignment pontok, szint emindig ugyanott vannak fent. Mi lehet a baj?
Regebbi kepekkel nem csinalta :((

A játék az nem játék!

(#8068) t72killer válasza Jim-X (#8067) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ki akarja pixelezni a titkos Vogon leszállópályákat.

Itt akad pár ötlet :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8069) Jim-X válasza t72killer (#8068) üzenetére


Jim-X
őstag

Koszi, sikerult. Valamiert kiszedte a pipat a "Normalize Stack"-bol es azert csinalta.

Ujabb dologgal leptem elore: FireCapture-ben van autoalign...a ROI kozepen tartja a bolygot es igy nem kell szarakodnom a tavcsovel es nem mozdul be a kep (fokusznal is fekete oves cucc)

Mar csak kene megint egy jo kis seeing es beizzitom a 3x focal extendert is :D

A játék az nem játék!

(#8070) ati3x válasza Jim-X (#8069) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Eléggé pörög a fórum.. Ennek ürülök! A bolygó képeid pedig nagyon jók! Jó látni, hogy ha valakinem van érzéke hozzá, az szinte egyből nagyon jó fotókat csinál! Gratulálok!

A múlt hétvége körül itt is volt 2, szinte tökéletes este. nagyon jó átlátszósággal és seeingel. Az Andromeda galaxisra esett a választásom, mert teljes éjszaka elérhető volt. sikerült olyan 160 darab 5 perces kéet gyűjteni, amiből végül 127-et használtam. (volt azért egy rövid fátyolfelhős periódus. A nyersek nagyon jól néztek ki, átalakitott 2000D-el készöltek, ISO1600-on. Astronomik L-enhanced szűrővel. A távcső a 80/600-as ED volt, mert a látomezeje jobban passzolt az M31-hez. És még mindig van egy kis "issue" a 200/800-as tükörfelfogatással. Szeretnék majd még L-enhanced szűrővel pár órát fotózni, a H-alfa és az OIII régiók kiemeléséhez. De úgy nézem várnom kell rá... Megjött az első hó is, meg egy kis szélvihar. De remélem hamarosan lesz lehetőség. A feldolgozás a jó nyersek ellenére elég nehézkes volt... Egyenlőre ez az eredmény:

(#8071) t72killer válasza ati3x (#8070) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R :R *****!

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8072) .mf


.mf
veterán

Egy ASI178MC / 678MC jellegű kamera - azaz színes, kicsi pixelekkel, alacsonyabb QE - mennyire alkalmas vezetésre? Totál felejtős, vagy működik az is, még ha kevésbé jól is, mint az olcsóbb 120MM?
(Távcső még nincs, de elsősorban DSO lesz a cél, HEQ5 és 200 f4~f5 Newton vagy 100 f7 apo doublet a max, amiben jelenleg gondolkozok)

Amiért kérdezem: rég szeretnék valami eszközt time-lapse-re kitelepítve (hullócsillagok, sarki fény, érdekes felhők, stb). Sokáig fényképezőgépben, majd CCTV/IP kamerában gondolkoztam - előbbinél méret, tömeg, távvezérelhetőség, utóbbinál beállítások hiánya volt, amin bukott.
Aztán ma futottam bele ebbe: AllSky = RPi + ASI kamera.
Nagyon tetszik, távoli elérés átlátható webes kezelőfelülettel, ahol lehet nézni élőben, elmenti a képeket, összerak TL-t, startrailt, keogram, auto-stretch, egy csomó fícsör.
All-sky és circular fisheye helyett valami ultra-széles, de rektilineáris obit fogok rá vadászni, de amúgy egy ilyesmi a terv.
Ehhez pedig a 178MC vagy még inkább az amp-glow mentes utódja 678MC lenne a kinézett (meg az 585MC, ami egy kicsit nagyobb szenzor - magasabb QE és full well, ha még DSO-ra is kipróbálnám) - már amennyiben találok használtan, mert az európai új árát (178: 270 USD -> 390 USD; 678: 300 USD -> 450 USD) kicsit sokallom...
És akkor itt kanyarodna vissza a dolog a vezetésre, ugyanis a RPi-re Astroberryt töltve a kombó multifunkciós lehetne, guidingra is működne (ha másra nem, max kipróbálásra, hogy Astroberryvel meg tudok-e barátkozni, vagy legyen a drágább, de egyszerűbb AsiAir).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8073) t72killer válasza .mf (#8072) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vezetőtávcsöves vezetésre simán elballag egy színes kamera, OAG-nél viszont nagyon kell a max érzékenység/fényhasznosítás, mert lehet csak halvány csillagok jutnak.

Kérdés persze hány mm-es fókusszal megy a főkamera, mert ha valami méter+-os szörnnyel futsz neki akkor szükséged lehet egy gyors kamerára.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8074) ati3x válasza .mf (#8072) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Szerintem is simén jó lesz vezetésre! Ne feledjétek, hogy anno módositott philiphs webkamokkal veyettek! Úgy 15-20éve. Közben átdolgoztam az androméda ködöt. Talán jobb lett:

(#8075) Jim-X válasza ati3x (#8070) üzenetére


Jim-X
őstag

Koszi. Tegnap ejjel kiultem, minden jo volt de kezdett felhosodni...imadkoztam, kitartson addig amig kozeledik az Io es megjelent az arnyeka a Jupiteren, de szinte azonnal vege lett :O :O
Legalabb aludtam egy jot :D

Szerintem a masodik kep sokkal job lett :R

A játék az nem játék!

(#8076) f.lorand válasza t72killer (#8073) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Az említett kamerákkal nem fog menni az OAG a standard 55mm fényút esetén, mert nem jön ki a backfocus a kialakításuk miatt. Vezetőtávcsőben rendben lenne.

ati: jó kis Andromédák. A kettő között tetszene a legjobban, de minkettő oksa! :)

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8077) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

Két dolgot szerettem volna még a naptávcsővel megörökíteni, amíg várok a nagy távcsőre. Az egyik (a Nap előtt elvonuló kínai űrállomás) a felhők miatt sajnos nem sikerült. Viszont már hetek óta vadászom egy igazán látványos napkitörésre. Ezt sikerült elkapni tegnapelőtt. Pár percig látszott csak ebben a formában. Igazán parádés, lángoszlopnak tűnő fler.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8078) f.lorand válasza f.lorand (#8077) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

(naptáncos)

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8079) Jim-X válasza f.lorand (#8077) üzenetére


Jim-X
őstag

Hatalmas :C :R

En vegetalok...esik :DDD

A játék az nem játék!

(#8080) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez penészes lehetett valamikor élete során? Elég gusztustalanok azok a szigetszerű foltok, törölgetéstől olyan tuti nem képződik...

#8076: jogos :R. Az OAG elég kényes cucc, gondoltam majd nagy ügyesen azzal indítom a mélyégfotós hobbit, de nagyonnem...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8081) f.lorand válasza t72killer (#8080) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Sajnos rossz (belső) törölgetéstől képződhet olyan gomba nélkül is, mert egyenetlenül csapódik le a pára és okoz helyi szennyeződést. Nekem az Astro-Physicsnél volt hasonó, csak gyengébb. Gyulai Palival azt megnéztük, mivel gomba nem volt és nem fátylasabb volt, azt tanácsolta, ne szedjük szét, ha amúgy jó a képalkotása. Ez azért elég rút szegényke, ha belül van. Mondjuk nem írtad, a képből meg nem egyértelmű. De gondolom belül.

[ Szerkesztve ]

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8082) t72killer válasza f.lorand (#8081) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Élőben nem láttam a csövet, zoomolva nekem úgy tűnik, egyik-másik belül van - ill "olcsón" akar tőle megszabadulni a gazdája. Háát, ha más nem is egy tuti, ennyi folttal a hírös Tak wavefrontnak kakukk.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8083) Jim-X válasza t72killer (#8080) üzenetére


Jim-X
őstag

Nem valami jo a kep, de mintha karcosnak is tunne :F Ez egy lencses tavcso? :B

A játék az nem játék!

(#8084) t72killer válasza Jim-X (#8083) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, egy nagyon menőmanó Takahashi fs-152 fluorit (CaF2) dublet. Alapból szuper cső lenne, és ugye apokromátként hatalmasnak számít, de ezt tönkrevágták. Használtan is többezer $ (4-5k) egy ilyen értéke. Arra figyeltem fel, hogy "csak" 2000ért akar tőle megszabadulni a gazdája és "érdekes mód" az alap hirdetésben nincs kép a lencséről, csak a tubusról. Átverőshow.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8085) Jim-X válasza t72killer (#8084) üzenetére


Jim-X
őstag

A tavcsoveknel is megy a scam :U
Pentek este remelem sikerul elkapnom a "ven Europa" arnyekat a Jupiteren, pont a nagy voros folt alatt lesz. Mar csak a felhoknek kene addig elmenni nyugdijba :DDD ;]

Mar delutan kiteszem a cuccot, ha jonak nez ki es belehelem a 3x fokusznyujtot is :))

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#8086) t72killer válasza Jim-X (#8085) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R szurkolunk, szurkolunk és fújjuk a felhőket +várjuk az eredményt:DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8087) Jim-X válasza t72killer (#8086) üzenetére


Jim-X
őstag

Koszi, az idojaras kezeben van a megfigyeles en keszen allok :DDD

Kerdes: A CMOS kamerat jobb egybol a tavcso vegebe rakni? Eddig az osszes kepemet a segedtukorrel csinaltam, ha a helyerre teszem a kamerat akkor tobb lesz a fenyero? Vagy rosszul gondolom?

A játék az nem játék!

(#8088) t72killer válasza Jim-X (#8087) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak úgy simán nem ad használható képet, van egy Hyperstar nevű minden sct-típushoz külön dizájn párlencsés korrektor, amivel igen.
Naagyon király czucc, f/2 körülire hozza le a fényerőt, amit imádnak a mélyegek. Hátránya, hogy hiper-hisztis a precíz összeszerelésre, ill egy ilyen korrektor használtan is ezres körül szokott menni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8089) .mf válasza t72killer (#8080) üzenetére


.mf
veterán

:Y Egy 152-es fluorit Takahashival így elbánni? Kár érte...

Nemrég én is láttam egy hasonló állapotú 152-est hirdetve, csak az nem fluorit Takahashi volt, hanem egy régi TS, valószínűleg még csak nem is apo; viszont egy belt-modos régi EQ6 mellé adták szinte ajándéknak, nagyon csábítóan olcsón (a kettőt jóval olcsóbban, mint egy használt HEQ5) - azonban csak személyes átvétellel Németországban. Nagy volt a kísértés, de őszintén belegondolva: az már túl nagy és nehéz, nekem meg belvárosból, égre rálátás nélkül minden alkalom autózással járna (a kocsi is messze parkol, így a több kör kicipelés még nagyobb macera) - őszintén, kétlem, hogy évi pár alkalomnál többször használnám. Talán már egy HEQ5-öt se szívesen cipelgetnék.
Bár az elején eléggé leírtam a gyenge teherbírása miatt, de egyre szimpatikusabb a SA GTi; és mintha az ára is csökkent volna, most már csak 203k-ért látom a fejet újonnan, nem sokkal drágább, mint a sima SA (160k), és a SA-val a két fő gondom orvosolja: sokkal stabilabb, pontosabb az ék, és van benne Goto, amivel nem pazarolnék el annyi időt, mire egy halvány DSO-t megtalálok és jól elhelyezem a képen. Az 5 kg-ba belefér egy 150-600 obi (2 kg) vagy szűken egy 80 ED doublet (3 kg) plusz fényképezőgép, kis vezetőtávcső és kamera, annál többet egy ideig úgyse akarnék rákölteni, és a GTi 2.6 kg + ellensúly 2.2 kg + 5 kg távcső-kamera-vezető + 2 kg állvány teljes szett még hátizsákkal cipelhető, vagy repülőre is felvihető. A HEQ5 Pro meg 10 kg fej, 5.6 kg állvány, tehát önmagában több, mint a másik kompletten, ugyanazzal a felszereléssel meg közel duplája.
Persze, egy AM5 vagy hasonló lenne a legjobb, csak az messze túl van a kereten.
Már csak abban reménykedek, hogy a GTi és a HEQ5 ára azért kezdett el csökkenni (HEQ5 is úgy emlékszem fél éve még 521k volt, most 469), hogy helyet csináljanak egy új mechanikának...

Jim-X: szerintem az nem segédtükör, amire gondolsz, hanem prizma. A segédtükör a Newton, Makszutov és hasonló távcsöveknél a távcső elején van - a távcső végén lévő főtükörről azon keresztül verődik vissza a fény.
Lehet ott is fotózni - néhány RC-ből így lett RASA. Sok MC-nél úgy tudom a segédtükör belülről van ragasztva, így azt nehézkes kiszedni, és a kamerát a túloldalon megfelelő távolságban valahogy feleszkábálni. Nem tudom, hogy egy sima Newton is átalakítható lenne- e ilyen formában, csak így a segédtükör kitakarása helyett a kamera lehet, hogy még többet is takarna (attól függően, melyik), és a vezetékek is bezavarnak diffrakciós tüskékként.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8090) Jim-X válasza .mf (#8089) üzenetére


Jim-X
őstag

Igen a prizmara gondoltam, sorry :DDD

A játék az nem játék!

(#8091) t72killer válasza Jim-X (#8090) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jaa, az más világ, perszepersze, a zenittükröt/prizmát dobd ki belőle fotó/videózáskor :DDD. Semmi szükség rá kamerával .

#8089: sajnálom szegény műszert, mert CaF2 lencséket már alig gyártanak, szintetikus cuccokon megy a refraktorpiac: egy ilyennek komoly gyűjtői értéke van, azon kívül, hogy picivel még a legjobb sfpl53 üvegnél is jobb cucc.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8092) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok,
Tegnap este tudtam egy kicsit nezelodni, ugyhogy kiprobaltam a 3x focal extendert.
Ez sikerult:


Nekem valahogy jobban tetszett amit a Hyperion 2,25x Barlow-al csinaltam...reszletesebb a kepe. Bar lehet a seeingre kene fognom, mert oszinten szolva nem volt a legjobb (a tavcso is csak kb 1 orat hult elotte) es volt egy nagyon finom fatyolfelho ami csokkentette a fenyesseget termeszetesen.
Az letezik, hogy ennyire elmossa a reszleteket egy kicsi fatyol is a bolygo elott?

Amugy az autoalign funkcio a FireCapture-ben vilagbajnok.

Ma remelem sikerul kifognom egy jo seeingt es akkor csinalok kepet az ES-el es a Hyperion Barlow-val is. :B

A játék az nem játék!

(#8093) Zyrius válasza .mf (#8089) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Az offtopicba írt részre reagálnék.
Pontosan ugyanígy látom a dolgokat, mint te! Sajnos az árak azért csökkentek csak, mert a korábbi magasabb árak a 430-as USDre lettek számolva, ami azóta 360 körül állt be.
Engedjétek meg, hogy belinkeljem ide a blogomat, amit 1-2 hónapja kezdtem, asztrofotózással kapcsolatban. @.mf, pont ezeket fejtegetem a szett összeállításával kapcsolatban, amiket írtál!
1,2 fontos közlendő.
-még csak 3 bejegyzésem van
-amatőr vagyok és amatőröknek illetve családi / baráti körnek szánom a blogot, ezért a nyelvezet is inkább a teljesen laikus irányba mutat, mintsem a szakértői.
-a design és a logó is teljesen kezdetleges, erre majd szánok időt, ha már lesz fent elég tartalom (10+ bejegyzés, heti 1-et tervezek).
-nem lesz rajta semmilyen reklám és itt sem hirdetni szeretnék, de gyakorlatilag ti vagytok az egyetlen olyan közösség, amiben jelenleg aktívan részt veszek, ezért szeretném megmutatni nektek :)
-ha nem ideillő valami miatt, akkor kérlek jelezzétek és akkor a jövőben nem is fogok belinkelni erről többet (egyébként sem tervezem).
-nincs ilyen blogolás vagy weboldal készítéssel kapcsolatos tapasztalatom, ez az első ilyen oldalam, ne feszítsetek keresztre ha technikailag bugyuta :R
stellargear.eu

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#8094) Jim-X


Jim-X
őstag

Olvastam az astrobin-en egy planet gurutol, amikor kerdeztek tole, hogy hogyan allitja be a fokuszt:

"If focussing is barely possible, you do not need to image because of bad seeing conditions."

Milyenigaztolle :DDD

A játék az nem játék!

(#8095) .mf válasza Jim-X (#8094) üzenetére


.mf
veterán

Fokuszodismijen :DDD

Zyrius: csak szúrópróbaszerűen beleolvastam itt-ott, de a harmonikán jót derültem - harmonic drive, nem accordion drive :DDD magyarul hullámhajtás :)

GTi + 80-as, én is ilyenben gondolkozok, nálad hogy vált be?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8096) t72killer válasza Jim-X (#8092) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, kicsi fátyol is berondíthat - de előfordul, hogy a kristálytiszta égen rosszabb a seeing. Kb olyan ez a légkörrel, mintha egy medence aljából pislognánk ki.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8097) Jim-X válasza t72killer (#8096) üzenetére


Jim-X
őstag

Sajnos tegnap eselyem sem volt...A tobb szaz-ezer meter vastagsagu felhotakaro a nem jo seeing jele :D
Amugy igen, nekem is volt hogy kristalytiszta egbolt es megis szanaszet esett a kep..

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#8098) Zyrius válasza .mf (#8095) üzenetére


Zyrius
aktív tag

köszi, javítottam :)
Nekem egyelőre szépen muzsikál, de nincs összehasonlítási alapom. 3 perces expoig mentem el, elég jól viselte sub1' alatt.
De majd egyszer harmonika AM3-ra be fogok nevezni az tuti :D

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#8099) .mf válasza Zyrius (#8098) üzenetére


.mf
veterán

"De majd egyszer harmonika AM3-ra be fogok nevezni az tuti :D"

Remélem majd az is jól muzsikál :))
De ha már, én inkább az AM5-re mennék - 900k vs 1.1k, viszont 8/13 kg vs 13/20 kg, szóval teherbírás/ár arányban az AM5 sokkal jobb, nagyobb teret enged, ha később valami nehezebbre (pl. Newton) váltasz.
Miután itthon lecsúsztam egy 155k-s GTi-ről, amíg az astronomie oldalon jóváhagyták a regisztrációm, ott is lecsúsztam egy 400€-sról. Remélem harmadszorra majd összejön...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8100) Jim-X


Jim-X
őstag

Tegnap sikerult megint elkapnom a Jupitert a Ganymede-vel es az Io arnyekaval. Sajnos a seeing nem volt valami jo, ugyhogy az elso feldolgozas utan ez sult ki ;)

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.