Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) VivienR


VivienR
tag

Szuper képek! f.roland, .mf, PSasa, ati3x,RetroAnalóg
Figyelni figyelnék a Nishimura-ra, de eléggé alacsonyan van, és alig a napfelkelte előtt kell. De lassan szinte teljesen a horizont alá bukik. Plusz lassan se időm se maradék energiám nincs...

(#7902) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a cső vajon jó valamire, vagy szétzabálja a képet a CA? (nem keresek most új vennivalót, csak szembejött ez a jó husi lencsés, amiről vmi olyan mesék rémlenek, hogy bár akromát, CA-ban jobb az átlagnál)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7903) 4580693 válasza t72killer (#7902) üzenetére


4580693
senior tag

Ne ismerem ezt a terméket, deaz biztos, hogy a 150/f8 jelentős színi hibával terhelt.

(#7904) t72killer válasza 4580693 (#7903) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , sztem is nagyon kell f10 alatt legalább vmi primitívebb ED üveg.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7905) PSasa válasza f.lorand (#7887) üzenetére


PSasa
tag

Kösz, hogy ránéztél. Többet vártám én is ettől az expo mennyiségtől zajtekintetében, de jeéenleg ennyit tudtam kihozni magamból. Próbáltam LR, Denoise, Gimp, Siril zajszűréseket de nem találtam meg a tutit. A denoise olyat mos a képen akárcsak 0-ról 1-re felvéve a zajszűrést - színzajt csak ezek után engedi- , hogy számomra élvezhtetlen lesz a kép. Lehet, hogy már menet közben is kellen a zajszűréssel foglalkozni nem csak az utolsó lépésekben? A sok expo hatása, hogy az oxigén részek kicsit jobban látszódnak.

(#7906) t72killer válasza PSasa (#7905) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Háát, a 183C chip nehéz dió, ha zajról van szó :(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7907) popey37


popey37
addikt

voltam szolnokon kicsit észlelni, a termés: jupiter, 120/600 akromát, 2,25x qturret barlow, asi 178 mc, gain 125, 1 perces video
ngc6781, 120/600 akromát, 0,79x korrektor, IDAS duo band szürö, asi 178 mc, gain 125, 20db 240 sec¸ plusz korrekcios képek.
az M42 meg félkész állapotban:
a felszerelés ugyanaz, 33 db. 1 perces plusz a korrekcios képek. csillagok nélkül.

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#7908) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

mélyégfotós élességállításhoz mennyire jó technika, ha a Jupiter csíkjaira fókuszálok max digizoom mellett? Kézzel tekerészve tényleg csak kb 1 pont a fókuszírozón a "pengeéles", csak kicsit várni kell, mikor adja ki a seeing.

(tudom, nincs mindíg fenn, de amikor igen, akkor kényelmesnek hangzik).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7909) f.lorand válasza t72killer (#7908) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

popey37: jó kis képek

t72killer: én igazából az alapfelvetést nem értem, miért akarod ilyen bizonytalan módon a fókuszt beállítani, mikor van erre több bevált megoldás.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#7910) t72killer válasza f.lorand (#7909) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Onnan jött az 5let, hogy a szomszédban nézegettem a Jupitert éppen :)) . Asztrokamerával nem próbáltam még, csak a Z6-tal.

Annyi buktatóra gondolok, hogy a különböző azimut-ú célpontoknál már picit máshol van a fókusz a legkör ügyességei miatt, szóval lehet nem sokat ér az 5let.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7911) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

Barnard 344

A kép annyiban kedves nekem, hogy 2012-ben már a Sadr régiót fotóztam egyszer még az újonnan a Makszutoból vásárolt kis 8cm-es Equinoxal és ott bizony rajta van ez a csavarodó porfelhő is. A linken megnézhető nagyban, illetve alul legörgetve látható is, mennyire nagy a két kép átfogása között a különbség. Szaladnak az évek, változnak a technikák.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#7912) t72killer válasza f.lorand (#7911) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A részletek gyönyörűek+technikailag szuper :R , én valahogy a színvilágával (mmint nem a sötétködével, hanem a hátteret adókkal 😅) nem tudok 100% azonosulni. Persze ehhez tudni kell, h elég szubjektív ez, öreg fejjel a kodak filmes színekhez szoktam, ami a Hα régiókat intenzív pirosban hozta :B

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7913) f.lorand válasza t72killer (#7912) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Mert itt nem csak a Ha vöröse, hanem az OIII kék-magentája is látszik. Ez kifejezetten cél volt ennél a képnél.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#7914) t72killer válasza f.lorand (#7913) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R . Igenigen, az meg pláne igaz, hogy az emberi szem sokkalinkább OIII mintsem Hα barát.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7915) f.lorand válasza t72killer (#7914) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Igen, ezek a hamisszínes képek valahol mindig kompromisszumosak. Én is jobban szeretem a teljesen natúr RGB-t, de vannak témák (ez olyan), ahol egyszerűen nem érvényesül a fő objektum (jelen esetben a porköd), ha nem rakok keskenysávot rá. De ahol lehet, kerülöm.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#7916) t72killer válasza f.lorand (#7915) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondjuk a keskenysáv rengeteget segít a modern, fényszennyezett világban...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7917) f.lorand válasza t72killer (#7916) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Igen-igen

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#7918) t72killer válasza f.lorand (#7917) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tényleg, akartam kérdezni: mi a véleményed a mostani 8"-os tripleted kékben nyújtott teljesítményéről? Lehet vele a szélesebb, 400nm alól induló L és B-sávszűrőket használni? (van itthon egy Astronomik L1-em, ami azért már mérhetően több fényt ereszt át, mint a manapság szokásos minimálra szabott, L3-asnak megfelelő luminanciaszűrők)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7919) f.lorand válasza t72killer (#7918) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Hát elég nagy a szórás az alkalmazott vegayag és felületkezelés miatt. Én pl L3-at használok most.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#7920) f.lorand válasza f.lorand (#7919) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

üveganyag

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#7921) t72killer válasza f.lorand (#7919) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , szélesebbel (pl Baader ccd-sorozat) dolgoztál már nagyobb lencsén?

Igaz, a modern szenzorok apró pixeleinek lehet nem fekszik egy triplet teljesítménye 400nm-en...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7922) f.lorand válasza t72killer (#7921) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Nem, a Baadert már korábban eladtam, mikor a fényerős távcsövekkel (RASA) befejeztem a munkát.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#7923) t72killer válasza f.lorand (#7922) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R .
Közben f10 akromáton látom, mekkora pusztítást tud végezni a kék - nyilván egy modern triplet ennél jóval civilizáltabb.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7924) ati3x


ati3x
Topikgazda

Sziasztok,

Sikerült pár expót csinálnom a fátyolhoz, Astronomik L-2 szűrővel, a természetes csillagokhoz. Csak 15 db 5 perces kép sikerült, iso800-on. De ezzel kellett főznöm. Kicsit a ködöt is újragyúrtam:

(#7925) f.lorand válasza ati3x (#7924) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Jó lett. :)

Én meg lefotóztam a bok-globulákat az NGC 281-ben. Az év egyik legjobb felbontású képe lett a saját képeim között, jó volt a seeing. Nagyban itt: https://fenyeslorand.hu

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#7926) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szembejött velem két ugyanakkora átmérőjű, igaz, más fókusztávú optikával lőtt Stephan's quintet anyag
130/650 Newton, 3.3óra
130/910 APO, 8.45óra

Expóértékben a kettő elvileg hasonló (f5 vs f7 ~2x-es szorzót jelent expóidőben) - de vmi fenomenális a különbség a kettő között, amire nem 100%-ban válasz a feldolgozás (lásd pl csillagkorongok méretei).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7927) f.lorand válasza t72killer (#7926) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Igen, tényleg nagy a különbség.

Azt ugye látjuk, hogy az egyik egy 110e Ft-os távcső, a másik meg egymillió Ft-al drágább? Természetesen ettől még lehet a Ladát a BMW-vel összehasonlítani. A kamera és a mechanika is más.

Ugyanakkor nem csak erről van szó. Kérdés jó -e a fókusz, jó -e a vezetés, milyen volt az ég, stb... Ha én foznék a 130/650-el, szerintem más nyerseket csinálnék :)

[ Szerkesztve ]

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#7928) t72killer válasza f.lorand (#7927) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, nekem rögtön a fókusz kezdett gyanús lenni - amihez ugye nem árt egy jobbféle kihuzat+betonstabil tubus.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7929) t72killer válasza f.lorand (#7927) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

mire kipofozod a 110e forintos csövet, addigra az is eléri az 500k-t, igaz, azért egy misi nem kell rá. Egyetlen normális kihuzatért képesek ennél többet elkérni.

APO-knál amúgy érdekes, a kommersz <10centi alatti kategóriában ha az árukból levonod a rajtuk lévő, nem ritkán 2.5" kétsebességes RAP árát, egyáltalán nem tűnnek drágának. Onnan jutott ez eszembe, hogy egy ideje nézegetek egy 127/1200-as akromátot - na nem azért, mert annyira rajnoganék a színihibáért: kemény 270£-ért vesztegetik és egy állítólag teljesen használható 2.5"-os hexafoc kihuzat van rajta. De ki fogom hagyni, mert sajna ebben a műfajban nem megy a legó :(

#7930: :R. tippelnék, hogy a fókusztechnika már nagyot ugrasztana az eredményen.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7930) f.lorand válasza t72killer (#7929) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Ezért írtam, hogy nem sok értelmét látom a két kép összehasonlításának. De azért jelzem, hogy a gyengébb felszerelésből több hozható ki.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#7931) popey37 válasza t72killer (#7929) üzenetére


popey37
addikt

lentebb találsz pár képet a 120/600-as akromátommal. keskenysávu szürövel a CA elhanyagolhato, ködökre ideális a kevés pénzböl épitkezöknek./ van mellette egy 10/900-as ED is./ de inkább a 120-at használom, 0,79x korrektorral F4.
kis nagyitáson jok a sima akromátok is. persze nem csinálsz olyan képet mint Lorand :R :R
a kihuzata annyiba került mint maga a tubus.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#7932) popey37 válasza t72killer (#7929) üzenetére


popey37
addikt

a 110 ezres csövet pofozhatod akár életed végéig, akkor sem fogja megközeliteni se egy apo szintjét.
az én ED-m elég jo minöségü: 0.986% strehl, de köszönö viszonyban sincs egy triplettel.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#7933) t72killer válasza popey37 (#7932) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van amelyik ED elég jó, a TS, Altair, APM fpl53-as dubletjei konkrétan jobbak mint egyik-másik Askar, Skywatcher, stb kínai ED üveges triplet. Üveganyag és csiszolási minőség is. Én galaxismániás vok, úgyhogy a keskenysáv nálam másodlagos szereplő.

A "spájzban" nálam van egy véégre kulcsrakész ts photoline 90/600 triplet 0.75x reduktorral (2016ban vettem, idén jutottam el addig, hogy kapott végre egy normális mechanikát, amivel fogok tudni fotózni), ezzel kezdem az érdemi munkát, 450mm-es fókusztávval bizakodó vagyok, h nem lesznek gondok.

Vizuálra vannak még nagyobb csöveim, egy idén 15éves(!) kínai CaF2 triplet (105/735) erős cf tubusban de ultrasz@r és nehezen kiműthető kihuzattal és egy hadviselt, de sikeresen penésztelenített Meade 10"-os. A kínaiból álmodtam eredetileg fotómasinát, de egy hirtelen jött La Palmai utak miatt vettem egy még épp repülőre felvihető darabot, megérte :)) . A kínait nem adtam el, de a kacat crayfordnak képtelenség fixálni a fókuszát, így nálam marad egyelőre a kicsi photoline. Ha azt belaktam fotóilag, mehetünk felfelé a táplálékláncban és összeszedem a bátorságot, lefűrészelem a kínai csőről a kihuzatot...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7934) popey37 válasza t72killer (#7933) üzenetére


popey37
addikt

sima kék szinü SW, még a régi kiadás, van vagy 15 éves. pöpec.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#7935) t72killer válasza popey37 (#7934) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Láttam kistesóját aprón, 80asat. Annyira apróért adták(100£), hogy majdnem elhoztam vezetőtávcsőnek a TS mellé, de inkább valami kisebbet szeretnék. Jó cucc az.

A kínai csövemet megfogadtam, nem fogom elhanyagolni, mégiscsak harmadával nagyobb fénygyűjtő felület, mint a 90es ts. Mostanában ki-kidobom a kertbe egy 8as Hyperion és egy powermate társaságában Jupiterezni, vmi hihetetlen részletes tud lenni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7936) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

FB-link: ha nincs fényszennyezés...

Újra agyalok a Bortle2 zónába autókázáson - csak ugye asztroczuccal jó nagy macera, még ha csak 40 percre is van. Meg ugye keresni kell valami helyet, ahova egyáltalán ki lehet rendesen pakolni. A kertünk B4-B5 sajna.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7937) f.lorand válasza t72killer (#7936) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Az enyém is az (4-4.5), minden fotóm ilyen égen készül.
A linkelt kép nem jó az az igazság, tehát az ég minőségére, mint bizonyíték, nem alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#7938) t72killer válasza f.lorand (#7937) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem annyi jött le belőle, hogy egy színes dslr-el, soványka 80mm-en szvsz igencsak rövid szumma expóidővel igencsak sok részletet rögzített a halványabb, külső régiókban. Saját eddigi képeim messze nem közelítik ezt az adatmennyiséget, igaz, egyelőre a legnagyobb műszer egy nikon 4/300-as tele volt amivel próbálkoztam, ezen a télen kezdődik a show :DDD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7939) ati3x válasza t72killer (#7929) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Azért ez kicsit barokkos tulzás. Nekem pl a 200/800-as következőbe került: Főtükör és segédtükör tartó (Stabi) szinterezve 23+30 ezer huf. (2022-es ár) és nagyon jó minőség. 200/800-as F4-es tükör 131500Ft (jelenleg 118000Ft) Antares 66mm-es segédtükör 200 dollár szállitással együtt nagyon vastagon 80 ezer forint. SW 1/10-es fókuszirozó kb 70 volt, de most vennék egy LAcetra octo-plust 142000-ért.. GSO 8"as F4-es acéltubus 31 euro szállitással együt kb 15000. tubusgyűrű a tubus végére 50 Eur szállitással legyen 20 ezer. GSO tubusgyűrű 20 ezer. Szóval tokkal vonóval egy 200/800-as asztrográf, prémium cuccokból:460 ezer forint. Nem kevés. De egy 80/400-as SW esprit APO is 540 ezer most.

Ettöl függetlenül simán merem ajánlani a 72-es vagy 80-as SW ED-ket, vagy Lacetra márkát. Mondjuk egySW 80-as ED korrektorral szintén karistolja a 370 ezer forintot. De ott a bazár. Pl én 2016-ban egy első szériás ("pezsgő arany") SW ED80-ast csptam le, 2 bárium okulárral 96 ezer forintért... És hát elég penge képe van.. Most nézem a makszutov bazárban van egy Megrez 90-es ED 250 ezer forintért. Elég jó ajánlatnak tűnik..

Szóval, ha nem tartasz a kollimációtol (én rendesen szívtam vele, mire összeállt) Akkor a newton elég nyerő tud lenni. Akár az "új" F4-es 150-es.

ED, vagy APO pedig akkor ha nem nagyon akarsz bíbelődni a dolgokkal. A sima Akromátokat hanyagolnám. Még vizuálisan is. Egy ED vagy egy valódi APO vizuálisan is baromi nagy élmény. Kőkemény kontraszt. Tavaly a 80-as SW-be egy 13mm-es 100 fokos látómezejű Explore-Scientific okulár raktunk... Nagyon durva volt.. :)

(#7940) 4580693 válasza ati3x (#7939) üzenetére


4580693
senior tag

Az akromátokról írtak akkor felelnek meg a valóságnak, ha fényerősek és nagy nagyításon akarják őket használni.
Volt alkalmam belenézni egy 80/1200-as Pentaxba, egy 75/1300-as Gotoba és egy 100/1200-as Nikonba. Szerintem a mai hasonló átmérőjű f6-f8-as apókat megfingatják, persze vizuálisan. A 75-ös Goto 300x nagyításon sem mutatott színi hibát, apró Airy-korong, 1 halvány diffrakciós gyűrű. Csodálatos látványvilág.

[ Szerkesztve ]

(#7941) t72killer válasza ati3x (#7939) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tükrösnek tökéletesen jó lesz a meade 10-es lx200 SCT, amit elkezdtem rendberakni. Starizona 0.63x-os reduktor-korrektor már van hozzá (nyáron bukkant fel az itteni használtban), úgyhogy azt se lehet mondani rá, h #dehátaz f/setét optika.
Igen, egy szénszálas tubust én azért minden foto-Newtonhoz hozzáképzelek, amit ritkán mérnek olcsón.
Nekem itt már az éghajlat miatt sincs kedvem Newtonhoz: szinte sosincs szélcsend, egy Newton meg kész jacht, szélnek leginkább kitett részén a bumszli kamerával. Külön örültem, hogy a Meade tubus jó nehéz+kompakt darab. A refraktorok kicsit hosszabbak, de ha szél van, visszább lehet húzni a harmatsapkát, olyankor úgyse nagyon párásodnak.

#7940: persze, csak próbálj velük egy mélyég-fotót összehozni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7942) ati3x válasza t72killer (#7941) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Ja igen a karbon tubus. Nekem van a 152-es makszutov newtonnak. Ennek ellenére közel ugyanannyi a tömege mint az épített 200-as. Szerintem a karbon tubus nem feltétlen éri meg. Ha jól láttam a 200-as tubusomhoz az ippgrade 600 euro. Akkor inkább egy eaf, és a hőmérséklet probléma kiküszöbölve... A maradék 350 euro meg mehet monjuk az eggyel erősebb állvánura. Hát igen, a szél. Nekem erre opció a 80-as sw. De egyszer láttam spec szélárnyékolo sátrat. Szóval szerintem a karbon nélkülözhető, csak felesleges pénzkidobás. Töredék áron ki lehet kompenzálni az előnyét egy auto fókusz rendszerrel, amit előbb utobb ígyis úgyis meglép az ember.

(#7943) ati3x válasza 4580693 (#7940) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Ebben igazad van. Ha gonosz lennék, akkor azt mondanám, hogy a topic címe: Asztròfotózás. És a hosszu akromátok a fényerő miatt kvázi alkalmatlanok főleg a mélyég fotozásra. Bolygóra még csak csak. De a hosszú tubus mindenképp hátrány.

(#7944) 4580693 válasza t72killer (#7941) üzenetére


4580693
senior tag

Vizuális észlelésről volt azó. 😉

(#7945) 4580693 válasza ati3x (#7943) üzenetére


4580693
senior tag

A sima Akromátokat hanyagolnám. Még vizuálisan is
Én erre a mondatodra reagáltam, nem a fotózásra. 😉

(#7946) ati3x válasza 4580693 (#7945) üzenetére


ati3x
Topikgazda

oké értem. Viszont saját tapasztalat igaz már vagy 17-18 éve történt, és talán már említettem itt. Anno vizuálisan észleltünk egy 300/1500-as dobsonnal, egy 100/1000-es SW akromáttal és egy SW 80/600-as ED-el. Előtte nagyon rű voltam "gerjedve" a 300as csőre. jó is volt, az 100/1000-es is. De végül ezt vettem észre, hogy otragadtam a 80/600-as ED-nél. Melbevágó volt a kontraszt. Akkor határoztem el, ilyen távcsövem pedig lesz! És lett is. Ráadásul abból az első "ilyen távcsövet mindenképp venni fogok". És így is lett. A másik távcső amit vizuálisan nagyon szeretek, egy 10x42-es tetőél prizmás, BTC-s binokulár. Elvileg "félapo" És tényleg nagyon szép kontrasztos képe van. Ennek a méretnek, és nagyításnak az az előnye, hogy szabadkézzel még béven megtartható, nem fárasztó. Hatalmas élmény baragolni vele az égen, pláne ha sikerül nagyon sötét ég alá kijutni.

(#7947) popey37 válasza ati3x (#7943) üzenetére


popey37
addikt

én 100/900-as ED-vel tolom néha, hibátlan, 0,79x korrektorral F7,3. kicsivel hosszabb expo kell de a leképezése hibátlan.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#7948) 4580693 válasza ati3x (#7946) üzenetére


4580693
senior tag

Szívesen beszélgetnék a távcsövekkel szerzett vizuális élményekről, de nem akarom szétoffolni a topikot. :R

(#7949) t72killer válasza 4580693 (#7945) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hja, vizuálisan igencsak az f/setét akromátok top+ példányaiból kell válogatnod, hogy jobb legyen egy mezei SW félapónál. Persze, a jóöreg Zeiss 80/1200AS és amiket emlegettél tudnak jobbak lenni. A CA belejátszik a kontrasztba és 10 centi felett obszcén fényerőkkel lehet már csak megszabadulni tőle, f/20, f/30 stb - máskülönben kukázhatod a négykilences, gyémántcsiszolóművész Strehl-t...
Vakerálok ezen, mert nagyon megtetszett egy Bresser 127L, de próbálom kiverni a fejemből, bőven sok távcső van már itthon :DDD

#7948: Szívesen várunk akkor az amatőrcsillagászat topikba :R :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7950) popey37 válasza 4580693 (#7948) üzenetére


popey37
addikt

át kell jönni a másik topicba/ amatörcsillagászat/ ott offolhattok. :R :R
mi meg legalább jokat olvashatunk, ha már az észleléshez nincs jo idö.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.