Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) tvamos válasza t72killer (#8450) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Stellariumbol kiigazitja a "valosaghoz" a "latvanyt".

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8452) popey37 válasza tvamos (#8449) üzenetére


popey37
addikt

két szépséghibája van: max 50 perc egy sorozat a derotácio miatt, de az meg egy vagon foto még 10 másodpercel számolva is és a végeredmény egyáltalán nem rossz. söt az elkészült fotosorozatot le lehet rola szedni és saját magad is feldolgozhatod. korrekcios kép nem kell hozzá, 1-10 másodperces expon nincs semmi zaj.
a másik az icurka picurka szenzor, a rozetta kod csak 2 részletben fér bele, nagyobb ködök csak mozaikkal. de egy igazi fogd és vidd cucc, haverom megvette, teszteltük, tényleg jo.
nem beszélve arrol, hogy egy jo éjszaka lelöheted vele a fél égboltot.

a redcat 51mm-es tripletje 419k a boltban, 4 lencse, gondolom a 4. a korrektor, helikális kihuzat meg egy vörös csödarab.

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#8453) t72killer válasza popey37 (#8452) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Többek között ez is a bajom ezzel: ha kirakom pl egy LMC-t normálisan lemozaikozni, a job harmadánál elviszi egy dingó. A 6D-mnek meg normális távcsővel 1 frame.

Azt se értem, hogy miért fájt nekik egy eq alapot belerakni, hogy ne pár sec legyen egy expó (ríd nojz lájksz disz). No mind1, meghagyom a szegszhez is appot kell letőteni generációnak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8454) popey37 válasza t72killer (#8453) üzenetére


popey37
addikt

mert ezt nem arra találták ki.mondok példát.ahhoz hogy kiprobáld az ejtöernyözést, nem kell tanfolyam meg ernyö meg mindenféle felszerelés, elmész egy ugrosuliba és ugrasz tandemet egy oktatoval.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#8455) tvamos válasza popey37 (#8452) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igazad van.... de amugy is vegiggondoltam, nezegettem kicsit kepeket a neten, es jo igy nekem, hogyha a zseton a zsebemben marad.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8456) Zyrius válasza t72killer (#8448) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Szerintem is ez most ár értek arányban a legjobb ha rövid és kis lencses távcsőhöz kell goto mechanika.
Ha megkozelited a gyári teherbírású értéket fog kellene plusz ellensúly!
Ha nem lennék belezúgva a harmonika :D vagyis hullamhajtasu* mechanikakba biztos nem cserélném le.
Ha túl leszek a költözésen és marad a pénztárca mélyén egy kis apró akkor biztosan váltani fogok :) Vagy AM3 vagy a kisebbik új skywatcher mechanika amit várhatóan idén áprilisban jelentenek be.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#8457) t72killer válasza Zyrius (#8456) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A harmonikát fizesse, akinek 3 anyja van. Jók persze (ha viszel melléjük egy traktorakksit), de ha utazás közben ellopják/baja lesz, az instant agybaj.

Egy új sw-ről tudok: AL55i, hagyományos czucc, 700 fontért árulják már. 400ért 'használtba' az is jó lenne sztem, de az még fél év.

EQ3-as ellensúlyaim vannak minden mennyiségben, ez nem akadály.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8458) Pulsar válasza .mf (#8443) üzenetére


Pulsar
veterán

akkor majd 11 év múlva... :D De fent van a bakancs listámon :D

(#8459) t72killer válasza Zyrius (#8456) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mifelénk sokan lehetnek, akik hozzád hasonlóan nagyon nézegetik a harmonikákat, mert hirtelenjében a brit használtpiacon egyszerre HÁROM HEQ5-öt is látok, már Rowan-szíjasan, szép állapotban is látni 800 font alatt. Annak ellenére, hogy tudom, h kb a világon talán a legproduktívabb asztrofotós mecha, nekem nemigazán fűlik hozzá a fogam, mert b.szottnehéz ahhoz, ami. De lehet át kéne nevelnem magam, mert erre az éghajlatra (==szél, szél és szél) kell a súly (ezt ugye az itt élő hölgyemények testalkatából is hamar kikövetkeztetheti az ember:Y).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8460) t72killer válasza t72killer (#8459) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk mondjuk az is viszi a harmonikák piacát, hogy a honi égbolt egy kalap 💩, mindenki utazáshoz vesz csövet. A csóri Adventurer GTi-ket is pikpakk elkapkodják ha használtban piacra kerül, pedig azalá kell még egy normális állvány is. Ma vittek el az orrom elől egy lejárt garis SA GTI fejet 320fontért, miközben ennyiből már kijön egy patika EQ5 pro goto is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8461) .mf válasza Pulsar (#8458) üzenetére


.mf
veterán

Azért ne írd le olyan gyorsan :) Tavaly 99€ volt Izlandra utószezonban a repjegyem alapára, és ugyanekkor Tromsöbe 199€ lett volna. Szoba vagy lakás 2 főre 15-35k/éj áron volt a januári utunk alatt. Nem olcsó, persze, de nem is kifizethetetlen.

T72: ha esetleg utána is néznél a dolgoknak, nem csak vagdalkoznál...
ZWO AM5 tracking 12V / 0.58A - nem kell traktorakksi.
HDM-nál új árakat méred hagyományosnál a használt árakhoz, ami nem túl fair. Egy EQ6R-Pro új ára is 2k€, alig drágább, 2.1k€ egy iOptron HAE29 (igaz az csak fej); AZ-EQ6 már 2450€ az acél állvánnyal - amennyiért egy iOptron HEM27-et is kapni, az AM5 pedig a karbon állvánnyal 3090€.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8462) t72killer válasza .mf (#8461) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szegény ember vízzel főz, használt harmonika nincs, 6-700 font körüli patika HEQ5-ök meg többen is, még Stellardrive-osat is láttam, ami jóval komolyabb rendberakás egy sima szíjmodnál.

Tényleg nagyon nem akartam ilyen mechatípust, de igen közel állok hozzá, hogy valamelyik 6-700 fontért kínált példányt elhozzam. Izé, cipeljem.

Épp most egyébként bentről hallgatom a kb 40 csomóval lengedező szellőt, az dudorássza a fülembe, hogy a súlyos vas nem rossz dolog. Hasonlóval sajna kedvenc nyaralóhelyünkön, Kanárin is találkoztam már: ilyen helyre a szélfogó mögé is valami bögyös menyecske kell :(.

Röpke vitorlás-fejszámolás az eddigi fotós-akcióimat a tervezettekkel összevetve: eddig piciapró canon 200L-el +LT2-vel nyomtam, a következő lépcső a TS 90/600: ennek a szél-keresztmetszete kb 6x akkora, mint a pici teleobié. Azaz mondjuk székelylogikával 6x akkora súlyú mechanikával lehet kordában tartani.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8463) t72killer válasza .mf (#8461) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Re repjegyek: egy ideje déli féltekés jegyvadászaton esz a fene, sajna az ennél jóval neccesebb ügy + nem könnyű ideális uticélt találni (biztonság, családi nyaralásra is jó, felhők meg hírből se legyenek).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8464) .mf válasza t72killer (#8463) üzenetére


.mf
veterán

Az sajnos nehezebb dió, abban én se vagyok jártas - de ha nagyon érdekel, pár utazásszervező ismerősöm megkérdezhetem; annyit viszont biztosra mondhatok, hogy azok a helyek drágák, afrikaiak nagyon szeretik a fehéreket lehúzni, D-Amerika és Ausztrália pedig távol van. Pedig én is kíváncsi lennék a déli égboltra - na nem mintha az északit is ismerném :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8465) t72killer válasza .mf (#8464) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kanári külsőbb szigeteiről(!, a főbb turistagettókat televilágították) kicsit bele lehet kukucskálni a kincseskamrába, a legfőbb attrakcióhoz (tejút) távcső se kell, csak egy ultranagylátó :DD

De nagyon szívesen meghallgatnám az utazásszervezőket, mi a legdélebbi pont, ahova fejenként 400EUR-s jegyár alatt el lehet jutni és nem veszik ki az ember veséjét a reptértől 2 utcányira + fogyasztható az asztroklíma (=nincs tömény sivatagi por, mint a Zöld-foki szigeteken vagy Dubaiban, nincsenek állandóan felhők, mint ahogy a Sri-Lanka-i képeket nézegetem)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8466) popey37 válasza t72killer (#8465) üzenetére


popey37
addikt

namibiai sivatag, asztrofarm, a magyarok rendszeresen járnak ki. nem olcso de nálam is bakancslistás.

de errol Lorand tudna tobbet mesélni, meg az árakrol is.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#8467) Jim-X válasza t72killer (#8465) üzenetére


Jim-X
őstag

Kanarira vannak nagyon jo jegyek, ki lehet fogni. En Tenerifen voltam repulni es ilyen 100-200EUR-bol megvan a zsuga, bar ez Madrid-Tenerife :B

A játék az nem játék!

(#8468) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

Szerintem a magyar ég egyáltalán nem olyan rossz. Csak nem mindenhol. Én pl ahol lakom, nem panaszkodom. A Kanári-szigetekkel az a baj (jártam már ott és megyek most is, csak nem asztrofotózni, hanem drónfotózni), hogy nincs elég mélyen, alig látunk többet, de annyival meg nem jobb az ég. Eléggé beépült, ahogy más is írta. Illetve az időjárása is kevésbé kiszámítható. Szerintem egyes görög szigetek jóval olcsóbban megközelíthetőek és ott is vannak jó egek. Ha már utazás, szerintem is a déli ég. Namíbia sokkal olcsóbb, mint gondolnátok. Legalábbis, mikor én voltam. A repjegy költséges, az 200-300e Ft volt oda-vissza akkor, mikor én voltam (3x voltam). De kinn már nem elszálltak az árak, nem drágább, mint a Balaton.

[ Szerkesztve ]

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8469) t72killer válasza popey37 (#8466) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, Asztro-szempontból biztosan tuti :R. Pár éve nézegettem oda repülőjáratokat, Windhoek Frankfurton keresztül érhető el drága, de nem észveszejtő árakon (tőlünk annyi a jegy, mint Fokvárosba, vagy a feleannyi távra lévő, még északi félteke Zöld-Fokra). Persze a család nem-távcsövező részének kell találni valami érdekes elfoglaltságot, amire sajna csak 2 vesém van :DDD :( (Kanárin ez egyszerű: lerakom őket egy szebb strandra és a nyomi skót télből érkezve elvannak mint a befőtt :)))

#8467: így-így, Ésszerű büdzsével, nem távcsőbebújt családdal Kanári külső szigetei ideálisak :R, főleg, hogy GC, TF, Lanza, Fue-re van közvetlen járat tőlünk - tőletek még talán La Palmára is ami az északi féltekés csillagászparadicsom. GC, TF nagyrésze mondjuk pont "necces" helyi mércével. Mi Fuerte déli részére szoktunk járni, 4ünk repjegye+egy feladott bőrönd a februári síszünetben 600 fontból ki szokott jönni (közvetlen járat EDI-ből). Fuerteventurán a Jandia nemzeti park szuper + elég egyszerű logisztika - és ott aztán dél felé már nem zavar semmi.

#8468: Valóban, nektek kisebb bónusz:R, egyik szárnybontogatásom alkalmából Fornax galaxisokkal szerencsétlenkedtem, egész tűrhető magasságban voltak.
Glasgow (nekem itthon) - Szeged (otthon) - Las Palmas:

Nekem ugye legfőbb plusz, hogy nagyságrendekkel kevesebb a felhő, pláne Fuertén. Tény, La Palmát beszívtuk csúnyán amikor legutóbb ott karácsonyoztunk, 3 héten át esett-borult :(((. Az obszervatóriumokhoz egyszer merészkedtem fel, ott meg egyenesen hóvihar kapott el, épp hogy le tudtam jönni :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8470) t72killer válasza f.lorand (#8468) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Namíbia sokkal olcsóbb, mint gondolnátok. Legalábbis, mikor én voltam. A repjegy költséges, az 200-300e Ft volt oda-vissza akkor, mikor én voltam (3x voltam). De kinn már nem elszálltak az árak, nem drágább, mint a Balaton."

Nno, ez nagyon jó hír, kicsit körbejárom a témát :R. Ha a családi programot meg tudjuk oldani és sikerül eldani a projektet, akkor megyünk. Seychelles-en délben ki voltak dögölve szegények :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8471) tvamos válasza .mf (#8461) üzenetére


tvamos
nagyúr

Remelem, jovo telen eljutunk vegre a fiammal Abiskoba vegre! :U Mondjuk eldontottem, telon kivul mast nem viszek, nem akarom a fenykepezovel tolteni az idot.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8472) t72killer válasza t72killer (#8470) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, cseppet ránéztem az árakra: a "hivatalos" asztrofarmok árai valahol az agyrém és a totál csőd között félúton (FEJENKÉNT 95EUR hosszú foglalásra...), viszont a booking.com tényleg sorol egy rakás jól kinéző szálláshelyet 4fő, 2 teljes hét 1000EUR alatt, ami ha belevesszük, hogy még enni is adnak, kanárinál jobb ráta. Plusz ahogy olvasom, a KLM tervez Amszterdam-Windhoek járatot indítani, bár izzadnék azért egy asztrocuccokkal megrakott bőröndöt átszállós gépre feladni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8473) Pulsar válasza .mf (#8461) üzenetére


Pulsar
veterán

tényleg nem vészed. De jelenleg ház project van, így oda folyik (ömlik :D ) el az összes pénz

(#8474) f.lorand válasza t72killer (#8472) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Én sem hivatalos asztrofarmon voltam.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8475) lord_devil


lord_devil
tag

Sziasztok!
Melyik LRGB szűrőszettet ajánlanátok, ami halomentes? Ugyanígy érdekelne Ha és Oiii szűrő is.

(#8476) t72killer válasza f.lorand (#8474) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R . Mennyire biztonságos amúgy éjszakának évadján szállásról elmászkálni, ha pl nem Lüderitz bel"város"ából akar észlelni az ember? Vagy irány egy nem-"asztro" farm?

Amin gondolkoztam még, Sutherland környéke, D-Afrika. Csakhát oda cuccal együtt épségben kéne eljutni Fokvároson keresztül. +apróság, rá kell hangolni a családot, hogy érezzék jól magukat egy kis hegyi Szafarival, a tenger nem érdekes - úgyis tele van cápával :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8477) popey37 válasza t72killer (#8476) üzenetére


popey37
addikt

ha elkolbászolsz megesznek az oroszlánok. ott nem állatkerben vannak. az a vadon. :DDD :DDD :DDD

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#8478) Jim-X válasza popey37 (#8477) üzenetére


Jim-X
őstag

Eselyuk sincs az oroszlanoknak...elotte megolnek ;] ;] ;]

A játék az nem játék!

(#8479) .mf válasza tvamos (#8471) üzenetére


.mf
veterán

Én azt mondom, vidd. A nap nagy részében úgyis sötét és hideg van, nem lesztek túl sokat kint. Amikor van auróra, felrakod a gépet az állványra egy ultra-szélessel, és otthagyod kattogni time-lapseben - közben nézhetitek a fényeket és a csillagokat.

T72: "hivatalos", "asztrofarm"? Na, pont az ilyen lehúzásokról beszélek. Itthon se kell Zselici csillagparkba menni, hogy csillagokat lásson az ember. Az ország 95% bortle 1, miről beszélünk?
Bőröndbe semmi értékeset. Cabin luggage. Néhány légitársaságnál duplát is vehetsz, ha 1x10 vagy 8 kg-ba nem fér bele. Nyilván nem EQ6 + 300/1500-at kell vinni...

Pulsar: oh... kitartás :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8480) t72killer válasza popey37 (#8477) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Iíígen, a házicicusok nagyra nőnek arrafelé, plusz van ez-az, amit errefelé rács mögött látni csak. Bár ezek nincsenek mindenhol.

#8478: iigen, inkább a 2lábú lakosság népszokásaira vagyok kíváncsi, hogy sülve vagy főve szeretik a vendéget :F? D-Afrika tudom brutál, területe nagyrészén. Namíbiából csak Windhoek-re írták, hogy zárt kocsiajtóval közlekedjen az ember.

És egy kis asztro-relevancia: milyen arrafelé az átlátszóság? Mert elég sok nappali fotón nem mélykék eget, hanem kicsit sivatagi poros levegőt látni. Ez azért beleszól a mélyegekbe. Nem olyan durva mondjuk, mint Dubai.

#8479: Ami logika van benne, ha valaki zsák pénzzel gazdálkodik: helyben bérelhetsz nehéz eszközöket, sőt, belenézhetsz a 60centis házitávcsövükbe. De obszcén, hogy egy normál szállás 3-4x-esét kérik.
Feladott csomagon rengeteget filóztam, nem jutottam a végére. nyugatisztáni kollégák az EQ5 kategóriás mechákat simán feladják, vagyis feladták, mielőtt legtöbbjüket elkapta a harmonika-láz. Szóval nincs kizárva, hogy pl neoprén búvárruhába csavart HEQ5 jön velünk jövőre Kanárira - Mo.-ra meg kocsival megyünk a nyáron és amilyen repjegyárak vannak, sztem lesz még bőven Európai 4kerekű nyaralásunk.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8481) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

Átlátszóság Namíbiában? Á, szörnyű. Ja nem.
Brutál. Mutatok nyerset, semmi feldolgozás, ahogy kijött a Canonból. És nem valami csoda gépből, kis belépő APS-C 10 évvel ezelőttről. 120 mp, nincs görbézve.

Szóval a tejút szabad szemes. De nem úgy, mint itt. Minden halmaz látszik, a porfelhők is, illetve a fényesebb ködök mind szabadszemesek. Goto nélkül rájuk lehet állni.

Állatok? Első éjszaka gyalog mentem ki, olyan 3 km-re a tábortól észlelni. Mikor a sakálok a közelemben kezdtek el vonyítani, megdöntöttem a felszereléssel hazafutás allltime rekordját és onnan már csak terepjáróval mentem ki éjjel.

Felszerelés: 200/800 Newton, EQ-6, ezekkel mentem ki.

Expedíciós fotók:
első
második
harmadik

[ Szerkesztve ]

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8482) Jim-X válasza f.lorand (#8481) üzenetére


Jim-X
őstag

Csodalatos kepek :Y :R Tiszta "Istenek a fejukre estek" feeling :K :B

Amugy az elso spotomnal itt a kozelben amit kivalasztottam, legelso ejszaka meglatogatott egy vaddiszno...belevilagitottam a szemebe a fejlampammal, de tisztes tavolsagban elcsortetett mellettem a bokrokban :DDD Vegig ugrasra keszen, hogy bepattanok a kocsiba...
Ugyhogy azota egy masik, uresebb terepet talaltam, ami jobb is, minden szempontbol :D

A játék az nem játék!

(#8483) t72killer válasza f.lorand (#8481) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Re átlátszóság: :R :R, szuperszuper, ez nagyon jó hír! Zöld fokra ezért "nem merek" lemenni, valahogy nemigazán ömlenek onnan az asztrofotók mint pl Namíbiából, D-Afrikából, Ausztráliából, Kanáriról.

Nem semmi eszközparkot vittél le :R! A mechanikát be kellett csekkolni a nagy bőröndbe? Nekem most pont ez a vacillám, tracker helyett veszek egy normális utazómechanikát. Ha működik a neoprén búvárruhába csavart nehézmecha nagybőröndbe projekt, akkor veszek egy öreg harcos HEQ5-öt, ha viszont a fedélzeten kell kézipoggyásszal szerencsétlenkedni, akkor lecsapom az akciós AL55i-t. (nekem csak egy 9centis APO megy rá, esetleg a nagyobbik, 105mm-es)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8484) f.lorand válasza t72killer (#8483) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Én bőrönden adtam fel igen, nagyon alaposan becsomagolva. De a távcsövet is. Csak kiszereltem mindent belőle és a csőbe ruhákat pakoltam, majd Namíbiában összeszereltem.

[ Szerkesztve ]

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8485) f.lorand válasza f.lorand (#8484) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

A súlyhatárra kell nagyon figyelni, az a nehéz. Pl az utolsó távcsőnél én egész komoly műalkotást csináltam apámmal, ahogy grammról-grammra könnyítettük ki a távcső hordozására van műanyag csatornacsövet. Mert azt nem szedtem szét.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8486) f.lorand válasza f.lorand (#8485) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Egyébként ezzel a csomaggal Namíbiában félreállítottak (4 kommandós fekete figura vitt el gépfegyverekkel). Eltartott egy ideig megmagyarázni, hogy nem valami fegyvert adtam fel csomagként.

[ Szerkesztve ]

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8487) t72killer válasza f.lorand (#8485) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azigen, ez már iparművészet kategória :R :Y .
Igen, erre a Newton a legjobb alany. Hmm, lehet a 105-ös tripletet is vihetném így :R , szumma 4 csavar és lent a lencse, a karbon tubussal meg krikettezni is lehet, nemigen számít :)) .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8488) .mf válasza f.lorand (#8485) üzenetére


.mf
veterán

Ez mekkora :)) Nagyon tetszik ez a hordtáska :)
De jó, hogy most már AM5 és társai is léteznek... NEQ6 önmagában 18 kg, míg AM5 mindössze 5, így már könnyebb asztrofotós felszereléssel utazni.
Meg úgy tűnik, ilyeneket házilag is sokkal egyszerűbb készíteni, mivel évtizedek óta elérhető alkatrészekből állnak: 2 léptetőmotor, 2 hullámhajtás áttétel; valamint egy onstep vezérlés - pl. egyik és másik DIY projekt a youtube-on. Remélem sok hasonlót látunk még hamarosan, és lenyomják az (elég drágán mért) gyári megoldásokat.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8489) Jim-X válasza f.lorand (#8485) üzenetére


Jim-X
őstag

Az nem semmi :C :R

En iden Spanyolorszag zegzugos seeiing spotjait akarom bebarangolni, keso nyaron-osszel, amikor mar vege a repulos versenyszezonnak :))

A játék az nem játék!

(#8490) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

SN 2024gy szupernóva
Nagyban itt: https://fenyeslorand.hu/ngc4216/

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8491) Pulsar válasza f.lorand (#8490) üzenetére


Pulsar
veterán

jó kép mint mindig :R
Durva az urbanastrophotography-s összehasonlítás.

(#8492) t72killer válasza f.lorand (#8490) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper anyag, hozzájuk már kell a nagyobb cső :R.
A cikkben van egy pici typo: " A képen fehér a jelölt SN 2024gy fehér törpe életcikulása végére érve Ia" életciklusa :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8493) f.lorand válasza t72killer (#8492) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Köszönöm, javítom!

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8494) .mf válasza f.lorand (#8493) üzenetére


.mf
veterán

Ha már, akkor van egy Vigro-halmaz is A címadó objektumról rész első sorában :)

Az urbanastro oldalban nekem az a legérdekesebb, hogy milyen szép eredményeket hoz ki ennyire fényszennyezett helyen. (Mondjuk az enyém még annál is fényszennyezettebb :DDD bár most átnézve a lightpollutionmapet, szüleim a város szélén már csak bortle 6, azt hittem annál még erősebb a fényszennyezés náluk...)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8495) f.lorand válasza .mf (#8494) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Senior elütő vagyok, köszi azt is javítom.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8496) .mf


.mf
veterán

Auróra-trikolor a mai napra :) (Nap képe lett a NG Mo-n :) )

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8497) consono válasza .mf (#8496) üzenetére


consono
nagyúr

Szép!

"In God we trust. All others must bring data"

(#8498) f.lorand válasza .mf (#8496) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Nahát! :) Ez menő. Azt megérdezhetem, ezen mennyire kellett utómunkában erősíteni, hogy a trikolor arányok ennyire szépen látszódjanak?

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8499) .mf válasza f.lorand (#8498) üzenetére


.mf
veterán

Köszi!
Alig :) Raw-t nem fogad a képfeltöltés, de itt egy kép a rawról, már azon teljesen jól átjöttek a színek, leginkább csak az expón kellett kicsit emelni, az obi torzítását és peremsötétedését kivenni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8500) t72killer válasza .mf (#8499) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon szépet fogtál ki :R Ez Lappföld?

Más: a Kárpát-medencére (komplett, Brassótól a Graz feletti Alpokig) tudtok használható felhőtérképet/előrejelzést ajánlani? Példaképp a miénk ilyen (váá, tudom, rossz kontinensre költöztünk :DDD ). Nyáron lesz egy autós szabad hetem Mo.-on és természetesen jön az asztrokacat relatíve mobilis fele, mindenképp ki szeretném belőle hozni a maxot, Bp kb 400km sugarú körében mobilis leszek, ami talán ad esélyt a legaszályosabb hónapban felhőkkel szemben:R.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.