Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8129) .mf válasza f.lorand (#8125) üzenetére


.mf
veterán

Emlegetted a ködpárnát, meg is jártam vele :DDD
Még elugrottam ezért-azért, összerámoltam, aztán a húgom is hívott, így csak este indultam el. Kisoroszi előtti részt néztem ki, közel van szüleim telkéhez, a fényszennyezési térkép alapján tisztább, mint Dobogókő - az egyetlen rizikó csak a Duna és a pára volt. És így is lett, már odafelé menet is voltak ködfoltok. A kinézett hely jó volt, szép tiszta az ég, a Tejút is látszott, de amint végre mindent összeállítottam, beállítottam, és végre elkezdtem fotózni, negyed óra sem kellett hozzá, és már jött is a köd :DDD Hiába vártam órákat, hogy tisztuljon, csak egyre vastagabb lett. Annyira sűrű volt, hogy kocsival is lépésben mentem vissza szüleim telkére, már majdnem 3 volt, mire odaértem - erre ott meg nézem, hogy tiszta az ég, hogy enné meg a fene :DDD Úgyhogy lefekvés helyett felvittem mindent az erkélyre, ahonnan még pont látszott a sarkcsillag és az M42 is még egy ideig, megint felállítottam-beállítottam mindent, a csúszósra fagyott erkélyen az enyhe szélben már csak 30s működött a korábbi 60s helyett, de végül 37 percnyi képből (Z6II + 70-300G @ 300mm f8 ISO800) hajnali 5-kor DSS-nek és Gimpnek még gyorsan nekiállva ezt hoztam ki

(igen, maradt egy kis szenzorkosz is...)
Kisoroszinál 9 percnyi jó kép volt, az extra idő jót tett neki, ezen sokkal kevesebb a zaj.

Együttállás is volt:

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.