Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) Intruder2k5 válasza Kelvin (#16950) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg igen, de, hogy ez működik vagy se, azt nem tudom... Még mindig nem használok transmission-t Próba szerencse... :)

(#16952) Kelvin válasza Intruder2k5 (#16951) üzenetére


Kelvin
őstag

Jól működik a transmission port forwarding funkciója. Szóval nem kell kézzel írogatni a firewall script-et a routeren :)

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#16953) Dzs3ko


Dzs3ko
tag

Hali.

Soros port Wl-500Gp-re való bütykölésén ügyködöm.
Az lenne a kérdésem hogy mire van ehhez szükség ?
Ahogy utánajártam két dologra, legalábbis ez alapján:
- null modem kábel
- RS232 - TTL átalakító.

Van már valakinek tapasztalata ezügyben?
Közben találtam átalakítót is megfizethető áron: [link]
Ez vajon kompatibilis ?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#16954) Intruder2k5 válasza Dzs3ko (#16953) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem vagyok elektronikai szakember, így a kérdéseidre nem nagyon tudok válaszolni... Azt viszont tudom, hogy ha veszel egy Nokia DKU-5, vagy CA-42 adatkábelt, annak csak levágod a végét, ráforrasztod a neked megfelelő csatlakozót, és készen van a soros kábeled.

Nekem is így van egy, itt az asztalomon.

Mint az később kiderült, a piros kábelre (+ 3,3V) nincsen szükség, így azt időközben kikötöttem... Szerintem nem éri meg e-miatt órákat forrasztgatni, meg IC-ket vadászni!

[ Szerkesztve ]

(#16955) Titi76


Titi76
aktív tag

Sziasztok.
Először is leszögezem hogy fingom sincs a linuxról. WL500GP-V1 -emet az ebondos oldalról konfiguráltam.
Működött is minden szépen 1.5 éve minden amire szükségem volt (torrent, hálózati elérés) de pár napja leállt a rendszer.
Nem lehetett elérni a routert.
Előzmények: Sokáig Oleg-et használtam majd simán fehúztam rá ezt a Tomato-t: tomato-NDUSB-8742vpn3.4-VPN (ezzel ment kb 1.5 évet)
Egyszer még nagyon rég kipróbáltam egy DD-WRT-t (talán: dd-wrt.v24-12774_NEWD_openvpn_jffs_small), na ezzel van a gond:
reset után (kipróbáltam mindent: NVRAM Clear firmware, NVRAM reset, 9.pin...) +firmware ujrarakás is volt, TFTP-vel.
Tehát konfigurálom a csupasz Tomatot, működik is egy darabig aztán egyszercsak előjön a DD-WRT felület. Na innentől nem megy megint semmi. Lehúzom az eszközöket róla, ujraindítom s ha szerencsém van előjön a Tomato, ha nincs akkor még az sem.
Van ötletetek hog ymi lehet a gebasz?
Ja a Firmware Restore progisehogy nem találja a router, ezért ez a helyreállítás még nem volt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#16956) Intruder2k5 válasza Titi76 (#16955) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Először is, olyan, hogy két firmware összekeveredjen, NINCS!!!

Másodszor, ürítsd ki a böngésző cache-t, vagy használj másikat!

Harmadszor, azért nem találja a Restore Tool, mert a tűzfal blokkolja! Olvass vissza 10-20 hsz-t, és csináld meg Hiren'S BootCD-vel a flashelést....

(#16957) Titi76 válasza Intruder2k5 (#16956) üzenetére


Titi76
aktív tag

-Pedig látod hogy van, hidd el nem hazudok
-Böngésző cache természetesen űrítve, kipróbálva több böngészővel és eszközzel.
-A Hiren's-es megoldást nem ismertem már olvasom is.
-Köszönöm a tippet!

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#16958) Intruder2k5 válasza Titi76 (#16957) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Félre ne érts, én nem azt állítom, hogy hazudsz, hanem azt, hogy ezt az "anomáliát" vagy minek nevezzem, a gépeden okozza valami. Ilyen nincsen, hogy valamikor másfél évvel ezelőtt volt fent DD-WRT, és most így egy év Tomato után megint előbukkant, és átvette a router felett az uralmat... De még ha tegnap lett volna fent utoljára, akkor se lenne lehetséges... Egyszerűen lehetetlen, hogy a flash memória felében Tomato, a másik felében a DD-WRT maradványa, és miközben a router működőképes, ezek néha összekeverednek. A "Hiren's-es megoldást" csak azért ajánlom, mert ez is egy jellemző eset, főleg Win7 felhasználóknál, hogy miközben váltig állítják, hogy már semmilyen tűzfal nem megy a gépen, és természetesen rendszergazdaként indítják a Restoration Tool-t, az mégsem találja a routert. Aztán később persze kiderül, hogy most sem a gép tévedett... :)

[ Szerkesztve ]

(#16959) Titi76 válasza Intruder2k5 (#16958) üzenetére


Titi76
aktív tag

Ok én értem (s nem gondoltam hogy te azt gondolod hogy én hazudok).
A probléma az hogy egy olyan eszkozzel is, ami akkor még nem volt meg vagyis egy friss Motorola Defy-vel (android) WiFin keresztűl csatlakozok, minden ok. Bejön a Tomato, majd egyszercsak lefagy a Router és pár perc múlva akár magától akár én általam 230V ki/be kapcsolással a rendszer feláll és a telefonon még sosem betöltött (mivel akkor még nem volt meg a Defy-m) eljön a szép kék DD-WRT webfelület.
Egyszerűen nem értem. :F :W
Ezt a Hiren's Boot CD-s megoldást hogy gondoltad? Elindítom rajta a preXP-t és az alól elindítom a Restoration Toolst amit az ASUS-hoz adtak, vagy alapból tartalmaz a Hiren's valami féle flash-elő appot? :R :R :R

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#16960) Intruder2k5 válasza Titi76 (#16959) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Letöltöd EZT a file-t, kicsomagolod valahova HDD-re, majd elindítod a Hiren's BootCD-vel a gépet... Beállítod az IP címet, majd megnyitod az előbb letöltött file-t, betallózod a firmware-t, és feltöltöd. Természetesen a routert is restore módba kell állítani a szokott módon.

"A routeren indulásképpen csináljunk egy Hard Reset-et. Ehhez működés közben nyomjuk le 10 másodpercre a hátoldalon található RESTORE gombot. Ha ez sikerült, akkor állítsuk be restore módba. Ehhez húzzuk ki a tápcsatlakozót a hátuljából, majd várjunk néhány másodpercet. Nyomjuk be a RESTORE gombot, tartsuk lenyomva, és közben dugjuk vissza a tápcsatlakozót. Most figyeljük a LED-eket, és ha a Power LED villogni kezd, akkor elengedhetjük a gombot."

(#16961) Titi76 válasza Intruder2k5 (#16960) üzenetére


Titi76
aktív tag

Köszönöm én is igy gondoltam. Meg is csináltam. Ami érdekes hogy a Hiren-es Restor Prog után már Xp-n is megy a Restor frissités. Nem értem.
Mindegy ezt most mind a melóhelyemen csináltam, most hazamegyek és megnézem hogy működik-e élesbe. Ha nem, felgyújtom.
Mégegyszer köszönöm. Még keresni foglak abban az ügyben hogy megint elölről kell kezdeni a winyo mountolását, s miegymás... de előtte olvasok egy kicsit hátha megtalálom a választ rá.

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#16962) Intruder2k5 válasza Titi76 (#16961) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyon szívesen! Ezen a linken mindent megtalálsz... :)

http://asusrouterforum.uw.hu

(#16963) Titi76 válasza Intruder2k5 (#16962) üzenetére


Titi76
aktív tag

Na haza értem. Feldugtam a wan és lan oldali eszközöket, (pc még nincs rajta), a telon wifin fellépek és müködik a Tomato. Kipróbálom belépek a Basic menübe de nem töltődik be. ujra beírom a 192.168.1.1 ip cimet erre bejön a DD-WRT.
WTF?
Megpróbáltam a régi Oleg féle fw-t de nem tudom a jelszó párost. admin/admin nem jo, ami Tomatoval jo volt root/jelszo az se megy.
Tanácstalan vagyok...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#16964) TomyLeeBoy válasza Titi76 (#16963) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Ne fáradj a felgyújtással, inkább add nekem :)

Amúgy szerintem fel sem férne dd-wrt meg tomato egyszerre..

A másik.. A melóhelyeden jó volt otthon meg már nem?! Ez nem fura?

Intruder2k5:

"Szerintem nem éri meg e-miatt órákat forrasztgatni, meg IC-ket vadászni!"

Azért egy max232-es IC-vel összedobni egy ilyet nem túl nagy ördöngősség (mikrovezérlők soros kommunikációjánál használjuk szintillesztésre). Persze egy csatit levágni egyszerűbb ez igaz, de ez viszont valószínűleg olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#16965) TomyLeeBoy válasza TomyLeeBoy (#16964) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Ja ez kimaradt:

Amúgy mire jó ez a router sorospotrosítás?!

Az idő sebessége: 1s/s

(#16966) Intruder2k5 válasza Titi76 (#16963) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az OLEG belépési adatai...
User: root
Pass: admin

Amúgy továbbra is fenntartom, hogy olyan nem létezik, hogy két fél firmware legyen egy időben ugyanazon a routeren, ami ráadásul még valamennyire működőképes is!

TomyLeeBoy

"Azért egy max232-es IC-vel összedobni egy ilyet nem túl nagy ördöngősség "

Aki ért a mikroelektronkához, annak bizonyára nem! Én sajnos nem értek hozzá ennyire... Tudom, hogy mit csinál az ellenállás, a kondenzátor, de ha már IC kerül a képbe, az nem az én szakmám. Én eredeti szakmám szerint autószerelő vagyok - mondjuk nem abban dolgozom - , tehát közöm nincs az elektronikához. Amit tudok róla, az csak rám ragadt! :)

[ Szerkesztve ]

(#16967) Titi76 válasza Intruder2k5 (#16966) üzenetére


Titi76
aktív tag

Feltettem a legujjabb Tomatot is. Ennél is ugyan az a helyzet.
Azt észre vettem hogy csak akkor kezd el vacakolni ha feldugom az eszközöket: szomszéd gyerek pc-je, egy hab, lakásriasztó, és most ideiglenesen egy netbook a beállitáshoz plusz a wan oldalon a modem. Amíg nem tolom fel ezeket csak a a netbookot addig megy minden. Most feltettem gyári fw-t, csak nem tudok belépni. root/admin, admin/admin, admin/root, root/saját stb... mindent kiprobáltam. Most lemegyek a garázsba benzinért...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#16968) Intruder2k5 válasza Titi76 (#16967) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyomj neki RESET-et... Ezt illik firmware frissítés előtt, és után is! Főleg ilyen komplikált esetekben. Tehát, működő routeren RESTORE gombot benyomod, és tartod nyomva kb. 5mp-ig, amíg a router újra nem indul. A gyári fw jelszava: admin / admin

(#16969) mgrincs válasza Titi76 (#16967) üzenetére


mgrincs
tag

Szerintem csak kicsit széjjelebb kéne nézned.
Nem feltétlenül kell a probléma okát a routeredben keresni.

Valószínűnek tartom, hogy a közeledben van egy másik, a tiedhez "kísértetiesen" hasonlóan konfigurált vezeték nélküli hálózat.

Ezért gondolom, mikor a tied eldöglik(lehet a tápod gyengus, sokadik dolgot rádugod, és annyi), akkor a cuccaid automatikusan csatlakoznak a DD-WRT-s hálózathoz. Ezt úgy láthatod, hogy a következő frissítésnél már a DD jön be. Nem mellesleg, ha nem csatlakoztál sose ilyen hálózathoz, akkor lehet az illetékes vígan használta a neted eddig, egy wds-be konfigurált dd-wrt-vel. :Y Vagy te loptad hajdanán a netet a szomszédtól??

Ha még mindig nagyon gyújtogatni akarsz, akkor van egy villámcsapott 500-as nálam, odaadom a tiedért cserébe. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#16970) Titi76 válasza mgrincs (#16969) üzenetére


Titi76
aktív tag

Jó reggelt.
Nem lehetséges mert ha UTP kábellel csatlakozok akkor is ugyan ez a helyzet. Egyébként meg családi házas környezetben élek, a legközelebbi router a szomszéd SMC-je amit látok, de nem ért hozzá, uh. kizártnak tarom h. más routerre csatlakozok időnként.
Tegnap vagyis ma 1-kor még ezzel vacakoltam. Már minden féle fw-t kipróbáltam. Végül feltettem az utolsó gyári firmware-t. Működött minden szépen. Kimentem fogat mosni, mire visszajöttem megint a DD-WRT fogadott a következő menüre klikknél. A próbálgatások között feltettem más DD-WRT-s fw-t, majd ujra pl. a gyárit tettem fel a restore programmal, és mégis az a régi DD-WRT jön elő ha behal, ami beragadt.
Reggel nézem hogy lefekvésem után 17 perccel megint helyreállt a rendszer, majd elveszíti s a 34.-ik percben megint helyreállt.
Nincs a hardvernek valami cache ram-ja amibe esetleg beragadt valami.
Nem érdekelne már a dolog több napja foglalkozom a problémával, asszony lassan elköltözik, de a DD-WRT-vel nem hajlandó csatlakozni a netre (T-Home ADSL)
Várom a nagy guruk további ötletét.

Ennyit szívni műszaki cikkel még nem szívtam, pedig mondhatni ez a szakmám. (csak a linuxhoz nem értek).

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#16971) Intruder2k5 válasza Titi76 (#16970) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hogy mgrincs barátom elképzelését is kizárd, vagy tiltsd le a WiFi-t, vagy ha szükséged van rá, akkor állíts be WPA titkosítást, és adj meg egy új, kellően erős kulcsot! Illetve a szomszédba menő kábel még akkor is kérdéses! Ki tudja, hogy mit művelnek a másik végén...

Továbbá, a másik routerrel való keveredés további szűrésére... Mikor bejön a DD-WRT felület, nézd meg az interface-k (LAN & WAN) MAC címét, hogy egyezik-e a másik firmware-ben lévővel?! admin jelszó amúgy meg van változtatva?

Olyan memória, aminek áramtalanítás után is megmarad a tartalma, csak a flash van a routerben, ami 8 MB! Tényleg, erről jut eszembe, tegyél rá 2.6-os Tomato-t (itt mind az, kivéve az alsó 3G-s verziót), mert méreténél fogva az nagyobb részt felülír a flash-ben. Szinte az egészet...

[ Szerkesztve ]

(#16972) Titi76 válasza Intruder2k5 (#16971) üzenetére


Titi76
aktív tag

Szia.
WiFi letiltva, amikor használom titkosítás bekapcsolva...
A DD-WRT fw ha előjön az én beállításaimat látom, de nem csatlakozik a WAN PPoE hoz.
2.6-os Tomatot is feltettem tegnap. Nincs különösebb változás :( a hiba előjön.
Mindent kipróbáltam amit lehetett. :O

(Egyébként régen ha beállítottam MAC szűrést WiFi-n, dobta a net felé a csatlakozást.
Azóta nem használom ezt az opciót.)

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#16973) Titi76 válasza Titi76 (#16972) üzenetére


Titi76
aktív tag

Ja és majd elfelejtettem: Reset után nem mindig áll vissza alap jelszó párosra. Vagyis teszem azt fent van a Tomato, Resetelem ahogy kell és mégis a beállított jelszóval tudok csak belépni.
Teljes anomália. Lehet egy párhuzamos világra van csatlakozva a szoba sarka ahol a router van?!

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#16974) vargalex válasza Titi76 (#16972) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Az előttem elhangzott véleményekkel értek egyet, olyan nincs, hogy 2 firmware van a flash-ban. Már csak azért sem, mert a bootloader a flash egy fix memóriacíméről indítja a firmware-t. Én valami olyasmit tudok elképzelni, hogy LAN oldalra kerül valami fix IP-s eszköz, amin DD-Wrt fut, és esetleg ugyan az az IP címe, mint a router-nak. Így a switch talán oda irányítja a kéréseidet. (Persze mindez elmélet, nem tudom, hogy a gyakorlatban mit szólna egy ilyenhez a router.) Próbáld meg, hogy a te routered IP-jét átállítod 192.168.1.1-ről valami másra (persze úgy, hogy csak a te eszközöd legyen rádugva). Majd csatlakoztass mindent, és nézd meg, hogy a 192.168.1.1-et tudod-e pingelni.

Alex

(#16975) Titi76 válasza vargalex (#16974) üzenetére


Titi76
aktív tag

Ezt még nem próbáltam. Ha hazaértem este nekiesek. Ami rá van dugva:
-szomszéd 1 db notebookja Win7-tel, közvetlenül (ip: DHCP)
-1db hub rajta egy Dreambox DM500 (ip:120) és egy WDTV Live (ip: 130)
-1db T-Home Otthonőrző lakásriasztó
-ideiglenesen 1db Asus eeePC 1000H netbook XP-vel a konfighoz és flash-hez

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#16976) Titi76 válasza Titi76 (#16975) üzenetére


Titi76
aktív tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kövezzetek meg, valószínű meglesz a gond.
Most hívtam a szomszédot hogy bocs nem lesz net 1-2 napig még mert bexart az enyém, szerezzünk kölcsön egy routert.
Azt mondja nekem erre hogy pont most vett egy Linksys WL54GL routert és azt használja/használná pár napja de nem megy rendesen mindíg megáll, már akart szólni hogy pislogjak már át.
Ha hazamegyek megoldom. Majd írok a végén.
Kösz mégegyszer mindenkinek
:R :R :R :R :R

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#16977) Rick4 válasza Titi76 (#16976) üzenetére


Rick4
félisten

Jó is az, mikor a szomszéd routerjét flasheled újra... :C

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16978) mobilizmo válasza Titi76 (#16976) üzenetére


mobilizmo
addikt

Közös routernek túrós a fw-je :-))

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16979) vargalex válasza Titi76 (#16976) üzenetére


vargalex
félisten

Pont ilyen miatt írtam a routeren az IP átállítását.

Alex

(#16980) Intruder2k5 válasza Titi76 (#16976) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Illetve a szomszédba menő kábel még akkor is kérdéses! Ki tudja, hogy mit művelnek a másik végén..."

:) :) :)

(#16981) Rick4 válasza mobilizmo (#16978) üzenetére


Rick4
félisten

:DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16982) Titi76 válasza Intruder2k5 (#16980) üzenetére


Titi76
aktív tag

Á, nem kérdéses. Nem értenek hozzá abszolut. Én tartom karban a gépeit. Még a Linksys routert is én vettem neki vagy 2éve de nem otthonra hanem a melohelyére. Ott felszabadult nemrég, hát gondolta mi baj lehet ha hazaviszi és használja. Egyszerüen csak összedugta és kész. Gondolta...

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#16983) Intruder2k5 válasza Titi76 (#16982) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erről (is) beszélek... Az a legveszélyesebb, aki nem ért hozzá! Az fenntartások nélkül bármit megcsinál, eszébe nem jut, hogy abból (másnak) gondja is lehet... :)

[ Szerkesztve ]

(#16984) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Elég sokat szenvedek a következő jelenségtől: hozzáadok egy új torrentet (rutorrenten keresztül) ami sejtésem szerint olyan sebességgel kezd letöltődni, hogy rövid idő belül a router elérhetetlenné válik a Tomato felől. Egyszer-kétszer azért volt, hogy sikerült Tomato-t vagy Aega-t látnom, ilyenkor terhelésben 6 közeli értékeket láttam. Előbb-utóbb aztán reboot (automatikusan) szokott a vége lenni, amit természetesen a torrentek újraellenőrzése követ.
T-Home 15/5-ös kábele van nálam. Mivel a QoS-t túl bonyolultnak találtam az én tudásomhoz
az rtorrent.conf-ban próbáltam korlátozni (még korábban), de úgy néz ki nulla eredménnyel. Ez van benne (az indifferensnek ítélt részek kihagyásával):

# Maximum number of simultanious uploads per torrent.
max_uploads = 5
# Global download rate in KiB. .0. for unlimited.
download_rate = 2000
# Global upload rate in KiB. .0. for unlimited.
upload_rate = 384
# Default directory to save downloaded files. Note it doesn.t support
# space yet.
directory = /mmc/rtorrent/work/
# Watch a directory for new torrents, and stop those that have been deleted.
# schedule = watch_directory,5,5,load_start=/opt/share/torrent/dl/*.torrent
# schedule = untied_directory,5,5,stop_untied=
# Close torrents when diskspace is low.
# schedule = low_diskspace,5,60,close_low_diskspace=100M
# Default session directory. Make sure you don.t run multiple instance
# of rtorrent using the same session directory. Perhaps using a
# relative path?
session = /mmc/rtorrent/session
# The ip address reported to the tracker.
# ip = rakshasa
# The ip address the listening socket and outgoing connections is
# bound to.
# Port range to use for listening.
port_range = 6890-6890
# Start opening ports at a random position within the port range.
# port_random = no
# Check hash for finished torrents. Might be usefull until the bug is
# fixed that causes lack of diskspace not to be properly reported.
check_hash = no
# Set whetever the client should try to connect to UDP trackers.
# use_udp_trackers = yes
# Alternative calls to bind and ip that should handle dynamic ip.s.
# schedule = ip_tick,0,1800,ip=rakshasa
# schedule = bind_tick,0,1800,bind=rakshasa
#
# Do not modify the following parameters unless you know what you.re doing.
#
# Hash read-ahead controls how many MB to request the kernel to read
# ahead. If the value is too low the disk may not be fully utilized,
# while if too high the kernel might not be able to keep the read
# pages in memory thus end up trashing.
# hash_read_ahead = 10
# Interval between attempts to check the hash, in milliseconds.
# hash_interval = 100
# Number of attempts to check the hash while using the mincore status,
# before forcing. Overworked systems might need lower values to get a
# decent hash checking rate.
# hash_max_tries = 10
# Max number of files to keep open simultaniously.
max_open_files = 64
# Number of sockets to simultaneously keep open.
max_open_sockets = 128

Tud valaki ötletet adni, hogy mit csináljak?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16985) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#16984) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáld ezzel...

# This is an example resource file for rTorrent. Copy to
# ~/.rtorrent.rc and enable/modify the options as needed. Remember to
# uncomment the options you wish to enable.
# Minumum amount of peers to connect per torrent, if available.
min_peers = 1
# Minumum amount of peers to connect per torrent.
max_peers = 50
# Same as above but for seeding completed torrents (-1 = same as downloading)
# min_peers_seed = 2
# max_peers_seed = 50
# Maximum number of simultanious uploads per torrent.
max_uploads = 5
# Global download rate in KiB. .0. for unlimited.
download_rate = 1536
# Global upload rate in KiB. .0. for unlimited.
upload_rate = 384
# Default directory to save downloaded files. Note it doesn.t support
# space yet.
directory = /mmc/rtorrent/work/
# Watch a directory for new torrents, and stop those that have been deleted.
# schedule = watch_directory,5,5,load_start=/opt/share/torrent/dl/*.torrent
# schedule = untied_directory,5,5,stop_untied=
# Close torrents when diskspace is low.
# schedule = low_diskspace,5,60,close_low_diskspace=100M
# Default session directory. Make sure you don.t run multiple instance
# of rtorrent using the same session directory. Perhaps using a
# relative path?
session = /mmc/rtorrent/session
# The ip address reported to the tracker.
# ip = rakshasa
# The ip address the listening socket and outgoing connections is
# bound to.
# Port range to use for listening.
port_range = 6890-6890
# Start opening ports at a random position within the port range.
# port_random = no
# Check hash for finished torrents. Might be usefull until the bug is
# fixed that causes lack of diskspace not to be properly reported.
check_hash = no
# Set whetever the client should try to connect to UDP trackers.
# use_udp_trackers = yes
# Alternative calls to bind and ip that should handle dynamic ip.s.
# schedule = ip_tick,0,1800,ip=rakshasa
# schedule = bind_tick,0,1800,bind=rakshasa
#
# Do not modify the following parameters unless you know what you.re doing.
#
# Hash read-ahead controls how many MB to request the kernel to read
# ahead. If the value is too low the disk may not be fully utilized,
# while if too high the kernel might not be able to keep the read
# pages in memory thus end up trashing.
# hash_read_ahead = 10
# Interval between attempts to check the hash, in milliseconds.
# hash_interval = 100
# Number of attempts to check the hash while using the mincore status,
# before forcing. Overworked systems might need lower values to get a
# decent hash checking rate.
# hash_max_tries = 10
# Max number of files to keep open simultaniously.
max_open_files = 32
# Number of sockets to simultaneously keep open.
max_open_sockets = 32
# Example of scheduling commands: Switch between two ip.s every 5
# seconds.
# schedule = .ip_tick1,5,10,ip=torretta.
# schedule = .ip_tick2,10,10,ip=lampedusa.
# Remove a scheduled event.
# schedule_remove = .ip_tick1.
# Stop torrents when reaching upload ratio in percent,
# when also reaching total upload in bytes, or when
# reaching final upload ratio in percent.
# example: stop at ratio 2.0 with at least 200 MB uploaded, or else ratio 20.0
# schedule = ratio,60,60,.stop_on_ratio=200,200M,2000.
# schedule = ratio,30,60,stop_on_ratio=200
# Encryption options, set to none (default) or any combination of the following:
# allow_incoming, try_outgoing, require, require_RC4, enable_retry, prefer_plaintext
#
# The example value allows incoming encrypted connections, starts unencrypted
# outgoing connections but retries with encryption if they fail, preferring
# plaintext to RC4 encryption after the encrypted handshake
#
encryption = allow_incoming,enable_retry,prefer_plaintext
# Enable DHT support for trackerless torrents or when all trackers are down.
# May be set to .disable. (completely disable DHT), .off. (do not start DHT),
# .auto. (start and stop DHT as needed), or .on. (start DHT immediately).
# The default is .off.. For DHT to work, a session directory must be defined.
#
# dht = auto
# UDP port to use for DHT.
#
# dht_port = 6880
# Enable peer exchange (for torrents not marked private)
#
# peer_exchange = yes
max_memory_usage = 64M
scgi_port = 127.0.0.1:5000

(#16986) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#16985) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy pontosan mi a maximum, amit bír a WL-500GP, de lehet, hogy még ez is elég lenne...

# This is an example resource file for rTorrent. Copy to
# ~/.rtorrent.rc and enable/modify the options as needed. Remember to
# uncomment the options you wish to enable.
# Minumum amount of peers to connect per torrent, if available.
min_peers = 1
# Minumum amount of peers to connect per torrent.
max_peers = 50
# Same as above but for seeding completed torrents (-1 = same as downloading)
# min_peers_seed = 2
# max_peers_seed = 50
# Maximum number of simultanious uploads per torrent.
max_uploads = 5
# Global download rate in KiB. .0. for unlimited.
download_rate = 1280
# Global upload rate in KiB. .0. for unlimited.
upload_rate = 384
# Default directory to save downloaded files. Note it doesn.t support
# space yet.
directory = /mmc/rtorrent/work/
# Watch a directory for new torrents, and stop those that have been deleted.
# schedule = watch_directory,5,5,load_start=/opt/share/torrent/dl/*.torrent
# schedule = untied_directory,5,5,stop_untied=
# Close torrents when diskspace is low.
# schedule = low_diskspace,5,60,close_low_diskspace=100M
# Default session directory. Make sure you don.t run multiple instance
# of rtorrent using the same session directory. Perhaps using a
# relative path?
session = /mmc/rtorrent/session
# The ip address reported to the tracker.
# ip = rakshasa
# The ip address the listening socket and outgoing connections is
# bound to.
# Port range to use for listening.
port_range = 6890-6890
# Start opening ports at a random position within the port range.
# port_random = no
# Check hash for finished torrents. Might be usefull until the bug is
# fixed that causes lack of diskspace not to be properly reported.
check_hash = no
# Set whetever the client should try to connect to UDP trackers.
# use_udp_trackers = yes
# Alternative calls to bind and ip that should handle dynamic ip.s.
# schedule = ip_tick,0,1800,ip=rakshasa
# schedule = bind_tick,0,1800,bind=rakshasa
#
# Do not modify the following parameters unless you know what you.re doing.
#
# Hash read-ahead controls how many MB to request the kernel to read
# ahead. If the value is too low the disk may not be fully utilized,
# while if too high the kernel might not be able to keep the read
# pages in memory thus end up trashing.
# hash_read_ahead = 10
# Interval between attempts to check the hash, in milliseconds.
# hash_interval = 100
# Number of attempts to check the hash while using the mincore status,
# before forcing. Overworked systems might need lower values to get a
# decent hash checking rate.
# hash_max_tries = 10
# Max number of files to keep open simultaniously.
max_open_files = 32
# Number of sockets to simultaneously keep open.
max_open_sockets = 32
# Example of scheduling commands: Switch between two ip.s every 5
# seconds.
# schedule = .ip_tick1,5,10,ip=torretta.
# schedule = .ip_tick2,10,10,ip=lampedusa.
# Remove a scheduled event.
# schedule_remove = .ip_tick1.
# Stop torrents when reaching upload ratio in percent,
# when also reaching total upload in bytes, or when
# reaching final upload ratio in percent.
# example: stop at ratio 2.0 with at least 200 MB uploaded, or else ratio 20.0
# schedule = ratio,60,60,.stop_on_ratio=200,200M,2000.
# schedule = ratio,30,60,stop_on_ratio=200
# Encryption options, set to none (default) or any combination of the following:
# allow_incoming, try_outgoing, require, require_RC4, enable_retry, prefer_plaintext
#
# The example value allows incoming encrypted connections, starts unencrypted
# outgoing connections but retries with encryption if they fail, preferring
# plaintext to RC4 encryption after the encrypted handshake
#
encryption = allow_incoming,enable_retry,prefer_plaintext
# Enable DHT support for trackerless torrents or when all trackers are down.
# May be set to .disable. (completely disable DHT), .off. (do not start DHT),
# .auto. (start and stop DHT as needed), or .on. (start DHT immediately).
# The default is .off.. For DHT to work, a session directory must be defined.
#
# dht = auto
# UDP port to use for DHT.
#
# dht_port = 6880
# Enable peer exchange (for torrents not marked private)
#
# peer_exchange = yes
max_memory_usage = 128M
scgi_port = 127.0.0.1:5000

Ez utóbbiban már csak a letöltést tettem 1280-ra, és a RAM-ot 128 MB-ra...

[ Szerkesztve ]

(#16987) voronoi


voronoi
tag

Lecsereltem a regi kamikaze openwrt firmwaremeet az uj 10.03-ra es nem megy a nyomtatas vele.

Installalt modulok a nyomtatashoz:

p910nd
kmod-usb-core
kmod-usb-ohci
kmod-usb-uhci
kmod-usb2
kmod-usb-printer

Meg is talalja a printert (egy hp laserjet 1010es):

root@OpenWrt:~# dmesg | grep usb
usb 3-1: new full speed USB device using uhci_hcd and address 2
usb 3-1: configuration #1 chosen from 1 choice
usblp0: USB Bidirectional printer dev 2 if 0 alt 1 proto 2 vid 0x03F0 pid 0x0C17

Beconfigolom a p910nd-t, hogy a 9100as porton figyeljen

Proto Recv-Q Send-Q Local Address Foreign Address State
tcp 0 0 0.0.0.0:9100 0.0.0.0:* LISTEN

A printer device is megvan:

root@OpenWrt:~# ls -l /dev/lp0
crw-r--r-- 1 root root 180, 0 Mar 3 02:04 /dev/lp0

(a 2.6os kernel miatt itt nem a /dev/usb/lp0-ban van, hanem csak siman usb nelkul, de ez igy jo)

Megy is szepen, csak epp nem nyomtat. A win ugyanugy van beallitva mint eddig, eddig a regi openwrt volt rajta, es ott is pont igy volt beallitva (emlekeim szerint) es ment a nyomtatas.

Most sajnos semmi. De lehet valamit kihagytam. Mert regen is valamit szorakoznom kellett ohci, uhci deriverekkel, mire ment, de mar vagy 2 eve csinaltam azt es nem emlekszem 100%osan. Otletek? :)

(#16988) voronoi válasza voronoi (#16987) üzenetére


voronoi
tag

Targytalan, kiprobaltam xp-s geprol es onnan megy, szoval a win7tel van a gond.

(#16989) Titi76 válasza Intruder2k5 (#16983) üzenetére


Titi76
aktív tag

Beigazolódott a feltevés. Ez volt a gond. Beállítottam mindent amit kell és szépen működik a rendszer. Utoljára még egyszer köszi mindenkinek a segítségért.

Lenne egy kérdésem még: Az ASUS-on volt egy vinyó és működött az EBOND-os oldal szerinti megoldással ez: "ASUS WL-500g Premium V2 Disk Image File & FlashFS Backup by Intruder2k5".
Arra lennék kíváncsi hogy előlről kel kezdenem az egész vinyó "particionálást"?
Kipróbáltam hogy a régi vinyót ami eddig működött simán rádugom a routerre (persze nem működött) gondoltam elég újra mountolni, majd a post-boot létrehozása és igy tovább... de elakadok hogy írásvédett. Gondolom elég a az opt.gho-t újrahúzni, de nem nyúlnék hozzá ha nem muszáj.

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#16990) Intruder2k5 válasza Titi76 (#16989) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A HDD-hez tuti, hogy nem kell nyúlni... Csak a flashfs tartalmát kell visszaállítani, hogy felcsatolja, és elindítsa a rendszert! Létre kell hozni a könyvtárakat, csak már nem tudom hol is volt, olyan régen OLEG-eztem. :)
Talán, /usr/local/sbin, aztán itt a post-boot és post-firewall file-okat, majd ha megvan, akkor flashfs save, commit, enable, reboot, és elvileg mennie kell.

(#16991) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#16986) üzenetére


mobilizmo
addikt

Köszi!
Este kipróbálom.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16992) Titi76 válasza Intruder2k5 (#16990) üzenetére


Titi76
aktív tag

Tomatot tettem fel amit ajánlottál. Megpróbálom így köszi.

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#16993) Kelvin válasza mobilizmo (#16991) üzenetére


Kelvin
őstag

Nekem is többek között hasonló volt a problémám, az rtorrent miatt újraindult a router illetve elérhetetlenné vált. Ha nem jönne be a config változtatás, használj transmissiont. Nálam jól működik mióta lecseréltem.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#16994) PistiSan válasza voronoi (#16988) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem tudom mi baj a win7-el, ki kell kapcsolni a tűzfalat, nekem uac alapból ki van kapcsolva.
Körülbelül 5x frissítettem már win7 alól gond nélkül.

(#16995) Kelvin


Kelvin
őstag

Egy kis érdekesség a címlapról:

Asus RT-N66U, "Az N-es vezeték nélküli Wi-Fi szabványt támogató eszköz 450 Mbps-os adatátvitelre is képes, a 600 MHz-es processzora pedig megfelelően kezeli a meglehetősen extrém terhelést is."

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#16996) mobilizmo válasza Kelvin (#16995) üzenetére


mobilizmo
addikt

Megfelelően kezeli: extrém terhelés esetén reboot :-(

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16997) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#16991) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Szerintem az általad eredetileg használt 2000-es érték brutálisan sok WL-500G Premium-nak... Bár sosem volt még olyan sávszélem, hogy ezt le tudjam tesztelni, mert 8 Mbit/sec volt a legtöbb, ami ehhez kevés, de az itt olvasottak szerint a maximálisan elérhető sebesség 1200 kbyte/sec körül van. Ezt figyelembe véve még lehet, hogy az 1280 is sok, és a stabilitást előtérbe helyezve inkább egy 1024 körüli értékkel kellene próbálkozni, amennyiben a fenti konfiggal is elhasal... Bár azért ebbe a nyitott file-ok és kapcsolatok maximális száma is döntően beleszámít, amit jól levettem a konfigban, ami a sok seed szerveres feltöltőre tekintettel, nem hiszem, hogy gondot jelentene manapság... Azt az ~1 Mbyte/sec-et már néhány kapcsolattal el lehet érni.

[ Szerkesztve ]

(#16998) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#16997) üzenetére


mobilizmo
addikt

:-))

Én Kelvin Asus RT-N66U routerének leírására reagáltam. De valóban, bennem fel sem merült, hogy 500 gP-nek is vannak korlátai. Egyszerűen néhány sebességmérés átlag kb. 80%-nak (a többinek is maradjon egy kis sávszél) megfelelő értéket írtam be.

Remélem, ez használni fog.
Egy kérdés, DHT-t ne engedélyezzem?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16999) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#16998) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudom, hogy az a hsz-ed neki szólt válaszul, én nem is amiatt írtam, ez még a reggeli hsz-edre ment, mint láthatod... :)

DHT szerintem nem kell, legalábbis ha zárt trackerekről töltesz, akkor nem... PirateBay-hoz persze jól jöhet.

QoS-hez itt van egy alapszintű leírás...

[ Szerkesztve ]

(#17000) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#16986) üzenetére


mobilizmo
addikt

rtorrent most így nem nagyon akaródzik elindulni.

root@WL500gP:/tmp/home/root# /opt/etc/init.d/S99rtorrent restart
Restarting rtorrent
iptables: Bad rule (does a matching rule exist in that chain?)
.
Nem tudom mi baja az iptables-el.
:-((

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.