Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) Intruder2k5 válasza vbbb (#16600) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg igen... De ez viszont akkor már az optware-es vsftpd, tehát ezt nem tudod a webes felületen konfigurálni. Mi több, a webes ftp-t szerintem kapcsold is ki, mert kiütik egymást. Ennek a beállításait, a vsftpd.conf file szerkesztésével tudod módosítani.

[ Szerkesztve ]

(#16602) vbbb válasza Intruder2k5 (#16599) üzenetére


vbbb
őstag

Nézz már bele a konfigurációs fájlokba...hátha neked szembeötlik valami.

vsftp
vsftpd.conf
xinetd.conf

/opt-al sem jön be

Ez alapján próbáltam most meg újra...eredmény semmi...

(#16603) vbbb válasza Intruder2k5 (#16601) üzenetére


vbbb
őstag

Ha nem raktam volna fel vsftpd-t akkor működne a webes felületű ftp-vel? Mert akkor inkább levakarom ha megmondod hogyan kell. :)

Webest most kikapcsoltam, még mindig nem tudom elérni.

A telneten kerersztül megadott nevet/jelszót használom.
169.168.1.1
21 és 22-es proton is próbáltam passiv modban meg az nélkül is.

vdftpd parancsra ezt dobja:

[admin@WL root]$ vsftpd
500 OOPS: unrecognised variable in config file: connect_from_port_21

(#16604) Intruder2k5 válasza vbbb (#16603) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, én már jó régen használtam ilyen optware-s vsftpd-t, de hol van ebben megadva pl. a root mappa? Amúgy ha kézzel indítod, akkor

/opt/sbin/vsftpd /opt/etc/vsftpd.conf

valami ilyesmi parancs kell neki. OLEG-et meg nem vágom már, szóval nem én vagyok a legmegfelelőbb ember, a webes ftp-s kérdésed megválaszolására. Tomato-ban bekapcsolom, és megy...

[ Szerkesztve ]

(#16605) petir


petir
senior tag

Udv.

Minap Nekem is gondom akadt az rtorrentel, eltunt az osszes torrent, webszerver futott be is hozta magat a klienst de teljesen uresen az usb drivon ott voltak a torrent fileok es a hozza tartozo allomanyok is. Ujrainditottam semmi javulas. Tapelvetel 5percre kb majd ujra bekapcs es rendbejott... Volt amugy nekem is valami csunya hibauzi a naplo ful alatt de mivel megoldodott nem irtam.

(#16606) vbbb válasza Intruder2k5 (#16604) üzenetére


vbbb
őstag

Mennyibe tart feldobni egy tomatot-? Az asszony már így is zsörtölődik néha, hogy mit klimpírozok itt azon a fekete izén meg amazon meg miez...:D

Hogyan lehet levakarni ezt sok sok vackot amit felraktam? Szerintem azok akadnak már tényleg össze...

[ Szerkesztve ]

(#16607) Intruder2k5 válasza vbbb (#16606) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato-t a Firmware Restoration Tool-al tudod feltenni, lemezt meg célszerű formázni, vagy akár fdisk-elni is. Maga az optware telepítés, ha a scripttel csinálod, akkor közelítőleg ~20 perc szokott lenni, de csak el kell indítani, aztán mehetsz az asszonyhoz, ez elvan egyedül. :)

(#16608) vbbb válasza Intruder2k5 (#16607) üzenetére


vbbb
őstag

Amit korábban adtál leírást, ott lehet ezt megtalálni?

Megnyugvás ként nézek egy filmet utána lehet átpártolok Tomatora...egy kicsit komolyabbnak látszik az Olegnél...ezzel úgyis csak a baj volt mindig. :D

[ Szerkesztve ]

(#16609) Intruder2k5 válasza vbbb (#16608) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen routered van pontosan? Tomato + optware telepítési leírás ITT.

(#16610) Intruder2k5 válasza vbbb (#16608) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

MIPSR1-es routerre (WL-500G Premium v1 & v2 és WL-500W) javaslom EZT feltenni... Vagy pedig a teddy_bear féle változatból EZT.

Azért nem a legújabbat, mert abban van egy olyan bug, hogy nem rutorrentben nem tudsz torrentet hozzáadni. Kiírja, hogy passed, meg minden, de mégsem adja hozzá a letöltési listához. Ezért az eggyel régebbi.

[ Szerkesztve ]

(#16611) vbbb válasza Intruder2k5 (#16610) üzenetére


vbbb
őstag

Asus WL-500G Premium szerintem v1-es mert nem találtam az alján v2-re utaló jelzést. Elég régóta megvan, tápot is kellett cserélnem.

Én lehet megmaradok a dctcs féle torrent kliensnél, nekem nagyon bejött. Nem szokott semmi hiba lenni.

Ja, mégse...nincs Tomato féle release...:(

[ Szerkesztve ]

(#16612) Intruder2k5 válasza vbbb (#16611) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy ezen a téren mi lehet a különbség a kettő közt, de amúgy teljesen ugyanazt az optware rendszert használja a Tomato is, amit az OLEG. Ugyanaz a repo is... Tehát lehetséges, hogy működik az OLEG-es verzió, de én ezt sosem próbáltam, így nem tudok benne segíteni.

(#16613) vbbb válasza Intruder2k5 (#16612) üzenetére


vbbb
őstag

Te melyiket használod? Én csak windows alól ftp, nyomtatót rákötni, torrent, dyndns...minél felhasználóbarátabb annál jobb.

(#16614) Intruder2k5 válasza vbbb (#16613) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Végülis mindegy... Ilyen szempontból tök ua. a kettő. Tedd fel mondjuk a teddy_bear félét.

szerk.:
Nagyon sokáig én is azt használtam, semmi baj sincsen vele... Most kíváncsiságképpen váltottam a Victek modra, de ez is rendben van. Igaz, hogy nekem már RT-N16-om van, de ennek sincs sok jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#16615) vbbb válasza Intruder2k5 (#16614) üzenetére


vbbb
őstag

Akkor inkább felrakom amiket ajánlottál korábban a stabil verziót. (Úgy láttam a bear az beta3as)

Na elkezdem...maradj kérlek még online...biztosan lesznek kérdéseim. :DDD

Ha nem gond, akkor a blogomon keresztül tudnék veled kommunikálni és nem offolnám szét teljesen a topicot...csodálkozom is, hogy eddig még senki nem szólt..írd be a neved a meebo-ba, hogy tudjam te vagy az. :)

[ Szerkesztve ]

(#16616) Intruder2k5 válasza vbbb (#16615) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmi jelentősége a beta feliratnak... Mindkettőnek teljesen ugyanaz az alapja.. :)

Kisebb-nagyobb kihagyásokkal (zuhany, borotválkozás, stb...) itt leszek kb. éjfélig. Ha nem akarsz ide írkálni, akkor jó a privi is... Bár mivel még mindig WL-500GP routerről van szó, nem értem, hogy miért lenne ez off?!

[ Szerkesztve ]

(#16617) vbbb válasza Intruder2k5 (#16616) üzenetére


vbbb
őstag

Ok, zuhany meg beretva szintén zenész...:)

Ok, ha nem off akkor lehet írok ide is, az online-ra azért gondoltam mert egyszerűbb...nem kell frissítgetni az oldalt meg ilyenek. De nem gond akkor írok ide. :)

(#16618) vbbb válasza Intruder2k5 (#16616) üzenetére


vbbb
őstag

gebasz van...eloszor megtalalta a restoration tool a routert, feltoltotte a fw-t majd kiirta fail...most az istennek se akar restore modba kapcsolni nem villan Ki a power led...:( otlet??

(#16619) Intruder2k5 válasza vbbb (#16618) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig mennie kell annak... Esetleg Hard Reset?
Tehát indítod a routert simán, majd RESTORE gomb lenyom, és tartod 5-10 mp-ig benyomva, míg a router újra nem indul. Nem kell parázni, így nem lehet elrontani ezt a routert...

[ Szerkesztve ]

(#16620) vbbb válasza Intruder2k5 (#16619) üzenetére


vbbb
őstag

tap bedug restore gomb nyom de Ez nem nagyon indul ujra....gondolom a fenyen lehetne latni...Mi van most?nezzek uj router utan?

Hard restore Megvan, tap ki, gomb nyom tap be....de Ez nem villog...

[ Szerkesztve ]

(#16621) Intruder2k5 válasza vbbb (#16620) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi van akkor, ha nem nyomod be a restore gombot, csak simán bedugod a routert? Ekkor mit csinálnak a ledek? Az tuti, hogy a router nem halt meg...

[ Szerkesztve ]

(#16622) vbbb válasza Intruder2k5 (#16621) üzenetére


vbbb
őstag

semmi se tortenik...nem lehet elerni a router a bongeszon keresztul es en nem ertem mit csinalok rosszul...

Talan Megvan az ip cimhez a router cimet adtam meg....most proba...Remelem Ez lesz az...:)

[ Szerkesztve ]

(#16623) Intruder2k5 válasza vbbb (#16622) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De a LED-ek nem világítanak nem villognak, semmit sem csinálnak, amikor csak rendesen bedugod a routert? Semmi restore gomb, vagy ilyesmi...

(#16624) vbbb válasza Intruder2k5 (#16623) üzenetére


vbbb
őstag

nem villog a power, nem megy restore modba...hard reset utan Sem...az ip most mar jo...power vilagit meg a lan 1 led....ennyi...

(#16625) Intruder2k5 válasza vbbb (#16624) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És nem éred el a webes felületet? Ha nem, akkor most nyomd meg a restore gombot, így, hogy közben megy a router, és tartsd nyomva 5-10 mp-ig. Ez lenne a hard reset... Majd nézd meg, hogy utána mi történik... Lesz webes felület, vagy se.

(#16626) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#16598) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Kipróbáltam a ruTorrent cserét.. Még mindig a "rutorrent nem adja hozzá rTorrenthez a torrentet" című probléma miatt.. Nem lett jobb.
Most restartoltam az egész routert és jó lett :)

szerk: bocs hogy belepofáztam. :DD

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#16627) vbbb válasza Intruder2k5 (#16625) üzenetére


vbbb
őstag

nem lehet elerni a 192.168.1.1 cimen...hard reset megvolt csak IP van beirva most mar jol atjaro, dns nincs, lan 1ben van wan-t dugtam be utolag...hdd es pendrive nincs rajta...semmi valtozas.

(#16628) Intruder2k5 válasza vbbb (#16627) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Átjáró, és DNS nem is feltétele annak, hogy elérd a webes felületet... Ehhez csak egy IP cím kell (192.168.1.x) és az alhálózati maszk (255.255.255.0). Ha Vista / Win7-et használsz, akkor a Restoration Tool csak Rendszergazdai módban indítva tud megfelelően működni. Ezt most így távolról, látatlanban nehéz megmondani, hogy mi van vele, de abban teljesen biztos vagyok, hogy a router nem halt meg! Szerencsére ennél nem megy ez olyan egyszerűen, mint mondjuk egy TP-LINK-en.

szerk.:
Bocs a hülye kérdésért, de ugye nem az EZ-SETUP gombot nyomkodod? Csak mert volt már rá példa...

szerk2:
És milyen IP-t kapott a géped?

szerk3:
TomyLeeBoy A lényeg, hogy mostmár jó...

[ Szerkesztve ]

(#16629) vbbb válasza Intruder2k5 (#16625) üzenetére


vbbb
őstag

Na ez érdekes...átraktam automatikus IP kiosztásra és most van net bár a 192.168.1.1-en nem érem el a routert..hömm...

A 254en a másik router van amit a szolgáltatótól kaptam...

[ Szerkesztve ]

(#16630) TomyLeeBoy válasza vbbb (#16629) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

192.168.1.254 lett a router ip-je?! próbáld ott elérni. :)

Jah.. Akkor Te most arról a routerről kapod az ip-t...

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#16631) ArchElf válasza vbbb (#16629) üzenetére


ArchElf
addikt

Akkor a 192.168.1.254-et próbáld meg - azt osztja ki átjárónak, az lesz az...

AE

ehh :)

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#16632) vbbb válasza Intruder2k5 (#16628) üzenetére


vbbb
őstag

Nem nem a piros gombot nyomom, win7 64bit-et használok és a UAC ki van kapcsolva

Az érdekes az, hogy elsőre flottul ment minden amíg a végén nem írta ki, hogy fail...most meg nem tudom mi van...de a router ezek szerint működik mint átjáró vagy mifene szóval nem halt meg, csak valamiért nem reagál a hard resetre meg a restore gombra... Még az eredeti tápot is visszacseréltem, hátha az fáj neki de nem.

Igen az a másik router, arra mennék rá csak így nem enged ugye...az a thomson gateway...

[ Szerkesztve ]

(#16633) TomyLeeBoy válasza vbbb (#16632) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Én a szolgáltatói routert kiiktatnám a flash-elés ereéig... A Restoration Tool megtalálja úgy is ha routert ha nem tudjuk az ip-jét... fw csere aztán kész.
Mert mostmár aztán végképp nem tudjuk mi a router ip-je.. De miért is vagyunk rá annyira kíváncsiak??

Az idő sebessége: 1s/s

(#16634) Intruder2k5 válasza vbbb (#16632) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1000-ből egy flashelés - a használt firmware-től függetlenül -, ami úgy "félremegy", hogy utána nem indul el a router... De ekkor sem hal meg, a PIN9-es láb molesztálásával el lehet indítani.

(#16635) vbbb válasza Intruder2k5 (#16634) üzenetére


vbbb
őstag

A router megy, csak nem lehet elérni...:(
Most komolyan szét kéne csavarozni a routert és csavarhúzóval piszkálgatnom a lábait??

Azt nem értem, hogy néha csak úgy beadja a dns kiszolgáló címeknek javítás után:

216.146.35.35
216.146.36.36

Nem lehet, hogy az kavar be, hogy nekem van már ipv6-os TCP/IP beállítási lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#16636) TomyLeeBoy válasza vbbb (#16635) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Én megpróbálnám újraflashelni Restoration Tool-al szolgáltatói router meg minden nélkül, csak a géppel, kábellel, 192.168.1.x fix címmel, 255.255.255.0 netmask-al, minden más nélkül. Hülyeség lenne?

Az idő sebessége: 1s/s

(#16637) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#16636) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem lenne hülyeség... Ezt így is kellene.
Sőt, akkor legalább kiderülne utána, hogy ad IP címet, vagy se, illetve, hogy fix IP beállítással lehet-e pingelni a routert?!

vbbb
Nem, ha az IPv4 jól van beállítva, akkor az nem kavar be szerintem... Bár nekem sosem volt még olyanom telepítve, mert nincs rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#16638) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#16637) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Igen. Mert akkor flash-elés után az ip-je tuti hogy 192.168.1.1 lenne, mert így most azt sem tudjuk hogy mi.. Mert ahogy látom meg van kavarva a szolgáltatói router miatt...

Az idő sebessége: 1s/s

(#16639) vbbb válasza TomyLeeBoy (#16636) üzenetére


vbbb
őstag

Igen én is ezt próbálom már jó ideje, de hogyan flashelsz ha nem megy restore -ba??

192.168.1.10 az IP
255:255:255:0 a netmask
Nincs rajta a szolgáltató routere

De cseszhetem, ha nem találja meg az eszközt a program...ez a baj.

(#16640) vbbb válasza Intruder2k5 (#16637) üzenetére


vbbb
őstag

A 192.168.1.1-es címet nem lehet pingelni...szerintem az tett be neki, hogy ugyan azt az IP-t adtam meg a gép címének mint a router címe...de nem értem miért nem működik a hard reset...hmmm...már lilul az újjam annyit nyomkodom ezt a hulladékot... :F

(#16641) TomyLeeBoy válasza vbbb (#16639) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Hát ha se elérni nem lehet, se restore módban indítani, akkor :

"De ekkor sem hal meg, a PIN9-es láb molesztálásával el lehet indítani."

Mondjuk ha elérni el lehetne, akkor restore-ban is indulna szerintem... ergo ha restore-ban nem indul, elérni sem fogod sehogy. SZVSZ

Más ötletem nincsen. De majd Intruder2k5 mondja még ha van ötlete...

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#16642) Intruder2k5 válasza vbbb (#16639) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tehát kihúzod a routerből a tápot, majd benyomod a restore gombot, tartod nyomva, visszadugod a tépot, és e-közben hiába tartod a restore gombot tovább nyomva, nem kezd el villogni a power led?

(#16643) vbbb válasza Intruder2k5 (#16642) üzenetére


vbbb
őstag

Igen. Táp kihúz, várok némi időt, gomb megnyom és tart majd táp visszadug..vár fél percet, egy percet, 2percet, semmi...

[ Szerkesztve ]

(#16644) Intruder2k5 válasza vbbb (#16643) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez esetben tényleg csak a fentebbi módszer fog segíteni rajta...

És most mentem zuhanyozni, stb...

[ Szerkesztve ]

(#16645) Intruder2k5 válasza vbbb (#16643) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem csak az a furcsa, hogy ha nem megy a firmware, akkor WAN <-> LAN irányba hogyan mennek át az adatok. Még egyet megnézhetnél... Kösd le a másik routerről az egészet, tehát csak az ASUS és a géped legyen összekötve egy kábellel. Most az ASUS WAN portja legyen üres! A gépet tedd automatikus IP cím beállításra. Ha bekapcsolod az ASUS-t, akkor...

1. Kiírja-e a gép, hogy "Csatlakoztatva"? Magyarul, él-e a LAN port?
2. Ad-e neki valamilyen IP címet az ASUS?

(#16646) vbbb válasza Intruder2k5 (#16644) üzenetére


vbbb
őstag

Flash megtörtént, de mikor indul újra a router? Programot lekapcsoltam, és most várok...flash után már rá kéne tudom menni az eszközre nem? Egyelőre power világít, lan világít de még nem érem el az IP-n...

(#16647) TomyLeeBoy válasza vbbb (#16646) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Asszem nem. Én pár perc után ujra szoktam indíani mert én sem érem el flash-elés után a routert rögtön.

Ujraindul, mert a ledek elalszanak, majd ujra bekapcsonak, de nem szoktam tudni elérni amíg kézzel jra nem indítom...

Az idő sebessége: 1s/s

(#16648) Intruder2k5 válasza vbbb (#16646) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Indítsd újra...

szerk.:
És hogyan flashelted meg? Szétszedted? PIN9?

[ Szerkesztve ]

(#16649) vbbb válasza Intruder2k5 (#16648) üzenetére


vbbb
őstag

Most PIN9eletem 2. alkalommal...szerintem nem tetszik neki a firmware amit adtál...de a bear-el is úgy látom ez a helyzet, azt se szereti...WAN nélkül adott nekem egy 169.254.170.12-es IP címet...érdekes...rádugtam a WAN-t erre adott 192.168.1.68-as IP-t a thomson gateway miatt úgy hiszem...bár LAN továbbra sincs pingelni és elérni nem tudom a routert...megpróbálom újra az Oleget...

[ Szerkesztve ]

(#16650) TomyLeeBoy válasza vbbb (#16649) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

169.254.170.12 -> Ez egy automatikus magáncím lehet. Valószínű nem a router adta.
192.168.1.68 -> ezt meg ha a szolgáltatóé adta, akkor nem értem itt mi van. Hogy meg át az adat a wan és a lan között ha nem működik az fw?! :F

szerk: mondjuk... egy switch az egész, nem?

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.