Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5140) SztiviVander válasza doe2 (#5139) üzenetére


SztiviVander
őstag

A 40GB-os 4K filmek akkora bitrátával vannak enkódolva hogy ahoz a TV-dnek wifin 866Mbit-es AC-t kellene tudnia hogy stabilan akadás nélkül átmenjen a film. Ha csak 433-as az AC a TV-ben az kevés. Az N-es wifi meg végképp. Hogy mekkora a kapcsolat sebessége azt a routeren a rendszernapló/vezetéknélküli fülön látod, legalábbis merlin fw-el. Gyárin nem tudom van-e ilyen, azt sose használtam. De ha van gigabites lan csatlakozás a tv-n és megoldható akkor szerintem inkább kösd össze őket kábellel, az sokkal stabilabb lesz mint bármilyen wifi. De első körben azt kellene megnézni hogy pc-re (ami gigabites kapcsolattal van a routerre kötve természetesen) a routerre dugott usb vinyóról mekkora sebességgel tudsz másolni (ftp-t vagy samba megosztást be kell kapcsolni a routeren) egy nagyméretű fájlt. Merthogy ott van az az apró bökkenő is hogy sok külső usb3 ház vezérlőjét egész egyszerűen nem ismeri fel az ac68u (sem) usb3-nak és így azt csak usb2 módban működteti. Nekem 3db külső 2,5-es házból 1db olyan van ami usb3-as sebességgel megy a routeren is, a másk kettö az mindenféle pc-n usb3 de a routeren csak usb2. Az usb2 átvitele 20-25MByte/sec (de a router -egy asztali pc-hez képest- gyenge cpu-ja miatt azon még annyi se), tehát a nagy bitrátájú film az már ott eleve elakad.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.