Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) *H* válasza VGYke (#4246) üzenetére


*H*
aktív tag

A Let's Encrypt egy ingyenes tanúsítvány hitelesítő. Ennek lehetősége került be az új FW-be. Távoli elérésnél https kapcsolat esetén eddig is volt tanúsítványa a routernek, de azt saját maga írta alá. Ezért a böngészők nem biztonságos kapcsolatot jeleztek. Mivel az újabb FW-ben távolról már csak a https kapcsolat engedélyezett, a http már nem, ezért ez mindig előjött. A külső fél által hitelesített (Let's Encrypt) érvényes tanúsítványnál már nem okoz ez problémát, biztonságosnak jelzik kapcsolódáskor. Domain név (DDNS) hitelesített, 90 naponta automatikusan megújul.
Ha használod a távoli elérést, ha nem (vagy VPN-t használsz olyankor), ártani nem fogsz vele, ha bekapcsoltad.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#4252) Klara_ válasza zsolt501 (#4248) üzenetére


Klara_
őstag

Mar nem szemetel.

(#4253) zsolt501 válasza Klara_ (#4252) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ma próbaként feltettem a legújabb gyárit, kíváncsi vagyok hogy alakul használat közben, bízok benne hogy a múltkori gyerekbetegsége (elfogyó RAM) megszűnt e már.
Ha nem akkor meg vissza a régi verzió.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4254) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

1 napos tapasztalat alapján 65 és 75MB közt ingadozik a memória igénye a CPU terhelése kicsit magasabb ennek a szoftvernek 5-8%-ig ugrik ki terheletlenül az előző szoftverrel ez 0 és 5% közt mozgott, viszont ami érdekes, hogy ha a mobiltelefonos router piszkáló applikációt is megnyitom akkor már 130-150MB környékére kerül a RAM fogyasztás, illetve a proci terhelés is kiugróan magas 50-80% közt mozog néha ilyenkor, az okát nem értem hogy mi okozza ezt az óriási különbséget, nem tudom másnál is ez elő jön e ez, ami viszont megnyugtató, hogy az applikáció bezárása után a helyzet visszaáll rövid időn belül a kezdeti normál szintre.

Viszont most megnézve a router LOG-ját egy fura bejegyzés tűnt fel benne:
23:01:50 disk_monitor: Got SIGALRM...
Ez mi lehet?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4255) Patice válasza zsolt501 (#4254) üzenetére


Patice
nagyúr

Meriln szerint normális.

"disk_monitor is the service that handles scheduled filesystem scans. SIGALRM is the signal the process receives when it has a scheduled event occurring, which tells it to wake up, and process any scheduled event if there's a disk present before going back into sleep." forrás

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4256) zsolt501 válasza Patice (#4255) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Igen ezt én is most találtam, de mindenesetre fura :)
Nálad is előjön ez az üzenet?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4257) Patice válasza zsolt501 (#4256) üzenetére


Patice
nagyúr

ÓÓ, nem. Én leragadtam egy "ősrégi" FW-nél, kb. egyszer frissítettem a routeren vásárlás után.
Mióta a topikot olvasom nem merek frissíteni. :D A család megnyúz, ha nem megy valami. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4258) zsolt501 válasza Patice (#4257) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Érthető, én is szenvedtem vele párszor :)

Ami viszont nagyon tetszik az új szoftverben az a HTTPS/SSL Certificate lehetőség és az hogy a hitelesítést exportálni lehet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4259) Patice válasza zsolt501 (#4258) üzenetére


Patice
nagyúr

Kezd olyan lenni, mint anno a Syno NAS-om. Abban is volt ilyen lehetőség a kezdetektől fogva. Azóta már ott is van Let's Encrypt-es tanusítvány.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4260) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Valaki akinek a 380-a fw van fenn van ilyen vlan? (a vlan ikon ismerős, mintha láttam volna már)

(egyébként a kép az üzleti asus brt routerből van, amin 380-as fw fut)

szerk:
anno a vpn szerver-nek volt ez az ikonja: [link] (tudtam, hog ismerős :D )

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4261) SztiviVander válasza ArthurShelby (#4260) üzenetére


SztiviVander
őstag

ac68-ba nem volt kivezetve webadminra a vlan 380ba se. meg elotte se. merlinbe se. gondolom mert valami plusz kellett a dragabb modellekbe amivel el lehet adni azokat is.

[ Szerkesztve ]

(#4262) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

5. napja stabil a router nincs vele gond a RAM fogyasztás is stabilan áll a telepítéskori szinten, az általam használt funkciókkal 70MB körül stabilizálódott, és eddig semmi zavaró anomáliát nem vettem észre ami a működést és a használatot zavarná.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4263) Patice válasza zsolt501 (#4262) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszi az infót! :R

Akkor lehet valamikor ráfrissítek most már.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4264) zsolt501 válasza Patice (#4263) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Leírom miket használok a routeren nehogy ebből gond legyen, mert nem mindenki használja ugyan azokat a funkciókat szerintem.

Először is nálam Digis PPPoE net van 500-as jelenleg, a router konkrét szerver funkciót nem lát el, nem fut rajta FTP, Itunes, UPnP média szerver, de HDD sincs rákötve.

Amit viszont ellát az a NET megosztás kábelen és WiFi-n illetve a portátirányítások, DHCP szerver, DDNS kezelés (asus ddns) ez mellé a HTTPS/SSL Certificate.
Ez mellé jön még az OpenVPN és az IPv6 kezelés is és pár tűzfal szabály.
A routeren átlagosan 6-8 eszköz lóg vezetékesen és 2-3 szokott WiFi-n.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4265) Patice válasza zsolt501 (#4264) üzenetére


Patice
nagyúr

Nálam is hasonló a helyzet. Csak router funkciókat lát el, sok vezetékes és wifis klienssel (2,4/5 GHz-en is) + DDNS, porttovábbítás, meg egy-két apróság.

Külön NAS/médiaszerver van, szintén Digi-s optikai hálózat (névleg) 1000/200 nettel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4266) zsolt501 válasza Patice (#4265) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Akkor úgy látszik neked is lehet szintet lépni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4267) VGYke válasza zsolt501 (#4248) üzenetére


VGYke
addikt

Csak feltettem és másnap elutaztam, nem volt lehetőségem tesztelni

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4268) zsolt501 válasza VGYke (#4267) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Remélem nem lett rossz döntés.
Nem panaszkodtak még?

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4269) VGYke


VGYke
addikt

A fent igen sokszor részletezett DM és router külső elérésével kapcsolatban ezt tanácsolja az Asus support:
"Ebben az esetben még azt meg lehet probálni, hogy manuálisan hozzá rendelni a portokat a megfelelő eszközökhöz.
Tehát a 8081-s portot és a 8080 portot a router ipcimére kell rendelni.
"
Le tudnátok írni, hogy mit hogyan próbáljak még meg? Ismeretek hiányában nem értem pontosan mire gondol a Support...
Most kb. 260 km-re vagyok a routeremtől, az AiCloud bejelentkezés simán működik, látom is a rácsatolt HDD tartalmát, meg is tudom nyitni a fájlokat:

Ha a router beállítási felületét akarom elérni

Ezt a szokásos üzenetet kapom:

A routeren a "külső elérés engedélyezett"
:F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4270) ArthurShelby válasza VGYke (#4269) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Openvpn-t használj, mert sokkal egyszerűbb és biztonságosabb.

Egyébként logout-on most írtam egy bejegyzést hogy kell a tranmissiont telepíteni, az 100%, hogy megoldás a problémádra.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4271) *H* válasza VGYke (#4269) üzenetére


*H*
aktív tag

https:// ... :8443-mal próbáltad? Akkor is hibát dob?

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#4272) zsolt501 válasza VGYke (#4269) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Át kéne nézni a böngésző beállításokat is, illetve a vírusirtó illetve a tűzfal beállításokat is (ha van) a Windows tűzfalát is nézd meg.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4273) *H* válasza zsolt501 (#4272) üzenetére


*H*
aktív tag

Felesleges időtöltés. Http-n keresztül a router admin felülete már NEM érhető el távolról. Csak https kapcsolaton keresztül a 8443-as porton.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#4274) ArthurShelby válasza *H* (#4273) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezt én is olvastam anno, hogy biztonsági okokból wan elérés már nincs http-ről, csak https-ről (azt hiszem, ez a gyáriban/merlinben 384 óta van).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4275) zsolt501 válasza VGYke (#4269) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

8080-on biztos nem fogod távolról elérni, mert azt letiltotta az Asus, de ezt előttem is leírták, szóval a support is hibázott a javaslatával.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4276) zsolt501 válasza VGYke (#4269) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Küldtem privátot.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4277) Blackmate


Blackmate
senior tag

A legfrissebb Merlin 384.4_2-t futtatva hogyan tudok egy csatlakoztatott pendrive-on ext3/4 partíciót létrehozni?
GUI-ból csak NTFS/FAT/HFS formázás lehetséges. Entware-t szeretnék használni, amihez szükségem van ext fájlrendszerre.

[ Szerkesztve ]

(#4278) ArthurShelby válasza Blackmate (#4277) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én sem értem pont ext4-et miért nem lehet GUI-n keresztül.
SSH-n keresztül:

umount -l /tmp/mnt/*
mkfs.ext4 -L <címke> /dev/sdXN

Ahol a /dev/sdXN az a vinyón levő partíció, tipikusan /dev/sda1. De azért csekkold előtte:

fdisk -l /dev/sda

A címkét pedig érdemes megadni mert azt fogja csatolási pontban is használni (könnyebben azonosítod).

[link]

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4279) Blackmate válasza ArthurShelby (#4278) üzenetére


Blackmate
senior tag

Köszönöm! fstab-on kell valamit varázsolni, hogy reboot után fel legyen csatolva a kötet?

(#4280) ArthurShelby válasza Blackmate (#4279) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4281) Patice


Patice
nagyúr

Egy másik topikban linkelték:

"Minket is érinthet...
4,8 millió routert érinthet egy új sebezhetőség

Az Akamai kiberbiztonsági szakértői egy olyan router-sebezhetőséget mutattak be, aminek kihasználásával távoli támadók hozzáférhetnek a belső hálózatunk klienseihez, valamint átjáróként használhatják a routerünket különböző bűncselekmények elkövetése során.

Az Akamai közzétett egy listát is az érintett routertípusokról, így amennyiben az általunk használt router is sebezhető, érdemes az elkövetkező időkben aktívan figyelni a készülékhez kiadott firmware-frissítéseket, ugyanis a probléma szoftveresen javítható."

RT-AC68U a listán van... :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4282) ArthurShelby válasza Patice (#4281) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az ac86u, és ac88u nincs a listán, tehát ott már jó a fw. Ergo szerintem a legújabb fw megoldja a problémát az ac68u-nál.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4283) zsolt501 válasza Patice (#4281) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ezzel a leírással egy a baj, hogy nem derül ki hogy az említett routerek esetén melyik szoftver esetén van a sebezhetőség, mert ugye a routereket ha tesztelték akkor valamilyen szoftver verzió volt ezeknél is, de amúgy ahogy nézem a hiba a HTTP kapcsolatot érinti a HTTPS kapcsolat nem érintett, szóval ha nem használunk HTTP kapcsolatot akkor nincs nagy gond, de az is lehet hogy rosszul értem a leírást, és minden kapcsolatot érint, de mindenesetre az látszik, hogy HTTP kapcsolaton demonstrál.
Én az utolsó frissítés óta csak HTTPS kapcsolatot használok mindenhez.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4284) SztiviVander válasza ArthurShelby (#4282) üzenetére


SztiviVander
őstag

vagy egyszerűen le kell tiltani az upnp-t. nem ez az első ilyen hibája és valószínűeg nem is az utolsó.
egyébként ezekben a hibákban az a szép, hogy aki ért hozzá az már rég kiiktatta az ilyen fölösleges marhaságokat, aki meg nem, az sose fog ilyen cikkeket olvasni (meg fw-t frissíteni se). tehát a routerek kb 90%-a simán támadható marad...

[ Szerkesztve ]

(#4285) ArthurShelby válasza SztiviVander (#4284) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem vagyok informatikus, csak szimplán műkedvelő vagyok.
A nat, portforward, és upnp-t idő volt mire megtanultam. De teljesen még ma sem vagyok profi.
UPnP-t az emberek 90%-a használja.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4286) SztiviVander válasza ArthurShelby (#4285) üzenetére


SztiviVander
őstag

90%-a? ha Te mondod... :)

(#4287) ArthurShelby válasza SztiviVander (#4286) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ok, kb 90%. :D . Megragadtad a mondandóm lényegét. :C

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4288) zsolt501 válasza ArthurShelby (#4287) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Annyi szerintem messze nem használja, már csak azért sem, mert sok routernél nincs alapértelmezetten engedélyezve sem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4289) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

A legujabb gyari FW-vel igen sokszor hal meg a webui, magyaran a router cimen semmi nem jon be.
Ezt ugy megis mire veljem? Semmi eroforrasigenyes dolog nem fut.

Jelenleg is a kille72 fele Tomato a legajanlottabb a routerre?

Koszi!

Udv. core2

(#4290) zsolt501 válasza Neil Watts (#4289) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nálam semmi ilyen hiba nem jött elő, RAM használat hogy alakul?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4291) Vasy09


Vasy09
őstag

Aki már csinált ilyet, vagy van tapasztalata, elsősorban attól kérdezném! :)

Adott két AC68U router. Az egyik a fő, ami osztja a szolgáltató modemjéből a netet, a másik az emeleten AP módban osztja a fő router netjét! A kérdés, hogy az új asus aimesh funkciót érdemes-e használnom, és ha igen, mi az útja módja?

Mostanság gyakran előfordul, hogy a feni (AP módban lévő) router nem osztja rendesen a netet, mert pl nem lehet képeket, videókat küldeni viberen, ha rá vagyunk csatlakozva. :( Feltettem a legújabb firmware-t rá, de így sem az igazi! Vagy esetleg valamit nem jól vagy nem állítottam be rajta/rajtuk?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Gamertag: Vasy09

(#4292) Neil Watts válasza zsolt501 (#4290) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Passz!
Hogy tudom megnezni webui nelkul?

Alapbol ha jol tudom, sem SSH-m, sem telnetem nincs. :(

Udv. core2

(#4293) Intruder2k5 válasza Neil Watts (#4289) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha Tomato lesz belőle, akkor már FreshTomato néven keresd. Ez a kille72 féle verzió, csak a napokban átkeresztelték.

(#4294) ArthurShelby válasza Vasy09 (#4291) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam is 2db ac68u van.
Én már beállítottam az aimesh-t. A lényeg, hogy az ap-t resetelni kell, és ilyenkor kell rámenni az aimesh node keresésre az aimesh routerben.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4295) ArthurShelby válasza SztiviVander (#4261) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Sajnos a vlan csak egyetlen üzleti kategóriás routerbe van bevezetve, amin még a 380-as fw van. Sok jó funkció van még ott (pl az ottani guest wifi). A fő különlegessége pedig a hardveres dupla wan.
Persze abból meg az aimesh, meg a többi új funkció hiányzik.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4296) Vasy09 válasza ArthurShelby (#4294) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi! :R :R És mik a tapasztalatok? Jobb szerinted, mintha ap módban lenne? Nekem is fix ip cím van adva neki, akkor ezek szerint azt majd újra be kell állítani? És gondolom a kábeles összeköttetés maradhat köztük!?

Gamertag: Vasy09

(#4297) ArthurShelby válasza Vasy09 (#4296) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálad azért aggodalomra ad okot, hogy néha sima ap módban gondok vannak.
A vezeték maradhat (maradjon!).
A tapasztalat, hogy az utolsó fw-vel már nincsennek barangolási gondok. Bár keveset teszteltem még.
A fix ip maradhat, az nem fog változni, hanem csak a node kezelőfelületét nem tudod majd elérni (átirányít majd ugyanúgy a router.asus.com-ra, mint a fő router ip-címénél). Csak a fő routerből tudod majd elérni, ott a node-knál írja (és kb ennyi).
Nyilván azért kell ez, hogy minden wifi beállítás pontosan ugyanaz legyen, csak így pl nem lehet gondolom a node-ra pl usb-t dugni (mármint az használja rajta).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4298) SztiviVander válasza Neil Watts (#4289) üzenetére


SztiviVander
őstag

milyen hw verziójú a routered? a tomato csak A/B rev-en megy, C/E-n nem. és sajnos hiába vannak új forkok, az érdemi fejlesztés meg is állt azzal hogy shibby abbahagyta.

(#4299) Vasy09 válasza ArthurShelby (#4297) üzenetére


Vasy09
őstag

Nagy nehezen összehoztam! De így sem tökéletes, legalábbis kábelen. Megpróbálom tesztelni sima wifin is, mert a jelenség részben megmaradt. Ha ezen a routeren van csatlakozva az eszköz, akkor sokkal lassabb, illetve van, hogy néha eldobja a netet is! :U :U

Gamertag: Vasy09

(#4300) ArthurShelby válasza Vasy09 (#4299) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Gyanúm szerint rossz a kábel, de lehet tévedek. Szóval próbáld ki csak wifi-n is.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.