Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) Intruder2k5 válasza libus (#4700) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-N66U és RT-AC66U topik.

Gondolom más, eltérő IP tartományban vannak a routertől, ezért nem éred el azokat. De mivel ez nem a router hibája, inkább csak beállítási kérdés, a téma ide való:

Otthoni hálózat és internet megosztás

(#4702) drpele válasza libus (#4700) üzenetére


drpele
senior tag

Két dolog merült fel bennem:

-IP cím ütközés esetleg?
-netalán más subnet-hez tartozó cím van konfigolva a CPE210-en, mint a routeren?

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#4703) libus válasza drpele (#4702) üzenetére


libus
őstag

A 66u router LAN címét ugyan arra írtam át ami az előző routeré volt. 192.168.0.1-re
Ugyhogy nem lehet IP ütközés.
A külső antennák címe meg ez lennen 192.168.0.254 és 192.168.0.254, de nem érem el őket.

Intruder2k5 :R

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4704) AiRLAC válasza libus (#4703) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezek nem PoE antennák?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4705) libus válasza AiRLAC (#4704) üzenetére


libus
őstag

Ez az.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4706) Gubek-Einste válasza libus (#4705) üzenetére

Gyártói oldal

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4707) Hyena


Hyena
senior tag

Version 3.0.0.4.384.32799
2018/09/1942.54 MBytes
ASUS RT-AC68U Firmware version 3.0.0.4.384.32799
Fixed WIFI stability issue.

Please unzip the firmware file first then check the MD5 code.
MD5: 1fd079bd8633106f41a0395fb45c2758

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#4708) tsilver


tsilver
aktív tag

most kötötték be a digi 1000/300-at, normális , hogy wiifi-n 300/300-at mérek csak, illetve tényleg valami új nagy procis gép kellene kábelesen, hogy igazán le tudjam tesztelni?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#4709) Intruder2k5 válasza tsilver (#4708) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WiFi sebesség klienstől és környezettől is nagyban függ. Kábelen sebességteszten viszonylag régi géppel is kimérhető a Gbit-es sebesség, de valós letöltéshez, főként torrenthez, tényleg izmos vas kell, legalább i5 vagy i7 proci, és mindenképp SSD meghajtó.

Speedtest alkalmazással az én öregecske Lenovo T500-am is kiméri az 1Gbit/sec-et, részletei az adatlapomon.

(#4710) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Router beállítással kapcsolatosan kérdeznék.
Legutobbi Ausu-Merlint használom. Ha bekapcsolom az Ai protectiont, durván belassul az internet. Ez bugos?
Illetve azt szeretném kérdezni, hogy be tudok-e állítani külső (internett felőli) IP címre tiltást. Tehát, minden jellegü kapcsolatot utasítson el a router.

(#4711) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

Hosszas mérlegelés után én is vettem egy ilyen RT-AT68U típusú routert, miután a Digi bekötötte a gigabites netet a lakásba.
Eddig elég vegyesek az érzelmeim vele kapcsolatban, de nem vagyok benne biztos, hogy a problémám ezzel a routerrel van és nem a digis routerrel amit alapban adtak hozzá.

Röviden a történet. Digi 1000Mbit beköt, amihez adtak egy 300Mbites Digis routert, Huawei márkájút. Sajnos a gyári routerük sw oldalon full le van korlátozva, gyakorlatilag setupon kívül minden le van tiltva rajta.
Tehát az optika a Digis Huawei routerbe van dugva, majd onnan van LANon továbbítva a WAN az Asus routerbe, amire 4 LAN van kötve és kb 3-4 wifi eszköz.
A Digis Hüvely routeren már minden wifit stb-t kikapcsoltam, az Asusban pedig 5G és 2.4G wifi van engedélyezve különböző SSIDvel. A szindróma az, hogy néha elmegy a LAN a PC-n. Tök random, néha épp gamelek és egyszer csak látom hogy elmegy a net. Ilyenkor rálépek a router admin felületre, ott azt látom, hogy WAN connected. Rálépek a Digis routerre ott is connected. Wifi van tehát tökre nem értem. Ipconfig /renew nem segít. Ilyenkor mind2 routert újra kell indítanom és akkor megoldódik a gond. Vagy ha várok 5-10 percet akkor magától feláll újra.

Már bekapcsoltam a routeren a loggolást is hátha látok valamit, de számomra nem mondd semmit a log. Vagyis nem látok benne olyat ami a hibára utalna.
A digis routeren ugye semmi jogom nincs ezért logolni sem tudok ott.

Net váltás előtt eddig a régi cisco 300Mbites routerrel ilyen gond nem volt, de sajnos a net és a router is 1xre lett cserélve ezért nem tudom kiszűrni, hogy ez most az ASUS szarja, vagy a Digisé. Max annyit tudnék, hogy a cisco routert visszateszem pár napig és tesztelem..

Az Asuson a legújabb Merlin van fent amúgy..
Asus 192.168.1.1en van, Digi 192.168.1.100on.
DHCP 192.168.1.2-99ig van belőve.

syslog: https://www.dropbox.com/s/3zzls1afpjpkx08/syslog.txt?dl=0

09.26án 9:30kor volt egy net LAN kiesés ahol a Wifi ismét ment de LANon a PC nem kapott netet. Itt az ipconfig /renew segített.. A logban azt látom, hogy WAN disconnected és connection established van.. és vmi ISP DHCP not working properly szerű bejegyzés van.

Van bármi ötletetek, hogy mi a fene lehet nálam?

Előre is köszi!

Üdv,
Kardi

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#4712) 4Grider válasza kicsi kecske (#4711) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha már van egy ilyen jó routered, miért nem teteted a Digi ügyfélszolgálattal bridge módba a hüvelyt és használod a routered arra, amire való?

(#4713) zoltan6 válasza 4Grider (#4712) üzenetére


zoltan6
őstag

Így van,ugyanez a felállás nálam is hardverileg,én addig el sem engedtem a digiseket amig nem rakatták bridge-be a modemüket. :K

(#4714) kicsi kecske válasza 4Grider (#4712) üzenetére


kicsi kecske
tag

Hallottam már erről a lehetőségről, gondolkoztam is rajta.

Viszont technológiai kérdésem akkor a következő lenne: Bridgelt módban nem kell "felcserélni" a 2 routert? Mármint most ugye az optika a Digibe van kötve, majd onnan van leosztva DHCPvel a WAN az ASUSig.
Ha Bridge módba teszem a Digist akkor nem az lenne az "Access Point" és arra kéne kötnöm az összes LAN eszközt. Az Asus meg lenne a sima Wifi routerem. De ehhez fel kéne cserélnem a 2 eszközt? Vagy rosszul gondolom a dolgot? :O

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#4715) 4Grider válasza kicsi kecske (#4714) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha bridge módba teszel egy gw-t, akkor az csak "modem"-ként fog működni, te arra csak egy gépet vagy egy routert köthetsz, amin fogsz kapni egy publikus ip címet. Ennek a megosztása/routolása már a te eszközöd dolga lesz.
Szerk.: Bridge mód esetén a PPPOE bejelentkezést a saját eszközödön kell megoldanod. Ezt alapból tudja egy router, ha pedig nincs saját routered, számítógépen is szokott rá menüpont lenni.

[ Szerkesztve ]

(#4716) kicsi kecske válasza 4Grider (#4715) üzenetére


kicsi kecske
tag

Ah szuper, akkor délután hívom is az ügyfélszolgálatot :D

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#4717) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

2 kérdésem is lenne a közösséghez:

1. a héten folyamatosan abba a problémába ütközöm, hogy nem érem el kintről a nasomat. A router web UI-ba belépve azt látom, hogy a network map fül alatt az Internet Status: disconnected-et mutat. Ettől függetlenül van net elérésem, pingeltem a google-t a 8.8.8.8 cím alatt sikerrel, nem volt elvesztett csomag, majd próbáltam pingelni a ddns címem (nem tudom ennek volt-e valami értelme :) ) ott viszont "Request timeout for icmp üzenettel nem történt semmi. Az asus nslookup-nál le tudtam kérdezni az ip címemet. Igazából nem tudom, hogy merre induljak el, hogy most a routerrel, vagy a modem kapcsolattal van-e probléma. Ezt hogyan tudnám kideríteni? Mostanában volt jó pár gondom a T-s net kapcsolatommal, de akkor nem volt net sem. Természetesen próbáltam az áramtalanításokat is, akár különböző sorrendben is. Ha ilyenkor a routerrel kezdtem az áramtalanítást majd újra próbáltam akkor már net kapcsolat sem volt, akkor muszáj volt a modemet is áramtalanítani, ilyenkor mindig visszatért a net, illetve akkor is mindig siker van ha rögtön a modem újraindítással kezdem. Nekem ebből az következik, hogy a modemmel van a gond, de akkor miért tudok még netezni akkor is amikor a router már az Internet status-nál disconnected-et mutat? Nem teljesen világos :F

2. Használja valaki az ab-solution-t? Ha igen azt, meg tudom oldani, hogy az előre beállított host fájlok mellé sajátot is adjak, vagy csak az egyiket vagy a másikat tudom használni?

Előre is köszönöm a segítséget!

El Psy Kongroo

(#4718) Kikike


Kikike
tag

Kedves Fórumtárak/ Hálózatszakértők!

Van egy ilyen routerem amin használom a vezetékes(NAS)/vezeték nélküli hálózatot + USB-n nyomtatómegosztást.

Most vettem egy Huawei E5785h mobilinternet eszközt amin jön az internet. Ezt WiFi-n sugározza, vagy laptopra dugva DVD-ként ismeri fel, és a rajta lévő programot telepítve USB-n keresztül is elérhető a világháló.

Sajnos fontos lenne, hogy az Asus routerem használjam továbbra is, ezért szeretném a Huawei routert valahogy rákötni.

Amit próbáltam:
-"Jelerősítő üzemmód"-ban a Huawei wifire csatlakozva az internetet elértem, de se a nyomtató megosztás, se a NAS elérés nem ment.
- USB-n a routerhez kötni, a router kiírta, hogy van rákötve Huawei eszköz, de az internet nem ment hiába kapcsoltam be az USB WAN-t.

Van valami megoldás a problémámra?

(#4719) Digger


Digger
senior tag

Digi-s netem van, állítólag nem vagyok natolva
A router szerint a WAN IP-m 100.75.x.x, de több portszkenner oldal is 94.21.x.x címet mond!
Hazudik a Digi?

(#4720) Intruder2k5 válasza Digger (#4719) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, mert ez nat-olt cím. Próbáld meg újra, lehet valami kezdő ügyintézőt fogtál ki.

[ Szerkesztve ]

(#4721) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Diginél most úgy tűnik aktuális probléma az IP cím tartomány. Talán mindenkinél bepróbálkoznak vele és aki nem szól/nem zavarja, az ott is maradhat.
Pár hete engem is beraktak NAT mögé, ami csak pár nappal később esett le nekem, majd ügyfélszolgálaton jeleztem a bajom és pár órán belül ki is szedtek a NAT mögül.

(#4722) Digger


Digger
senior tag

Megszüntették a NAT-olást, időnként mégsem érem el kívülről a routert, sőt a NAS saját DDNS-e sem megy néha!
Apropó: A hálózattérkép oldalon a DDNS címem alatt időnként megjelenik egy ikon.
Ez mit hivatott jelezni?

(#4723) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Már nem emlékszem kinek volt problémája a hibernálással, azt hiszem ebben az asus-os topkiban volt. Ma véletlen bele botlottam ebbe a cikkbe.
A lényeg, hogy ha van swap fájl, akkor nem tudja hibernálni a hdd-t.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4724) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Új AsusWRT Merlin verzió 384.7

Asuswrt-Merlin 384/NG Changelog
===============================

384.7 (7-Oct-2018)
- NOTE: The RT-AC3200 and RT-AC56U are not supported by this
release, Asus hasn't released any updated code yet for
these models.

- NOTE: Important changes to DDNS, please read below.

- NOTE: Important changes to DNSFilter, please read below.

- NEW: Merged with GPL 384_21152.
- NEW: Merged RT-AC87U binary blobs + SDK from 382_50702.
- NEW: Replaced old ez-ipupdate DDNS client with In-a-Dyn.
A plugin was developed to fully support Asus's DDNS
service.
Custom services can now be configured through ddns-start,
inadyn.conf, inadyn.conf.add or inadyn.postconf. See the
In-a-Dyn documentation as many custom services can be
defined for it.
- NEW: Added support for freedns.afraid.org DDNS service to webui.
- NEW: Added option to retrieve WAN IP from either the local
interface (like before) or through a remote server
(which works through double NAT) for DDNS.
- NEW: Display DFS channel info on Wireless Log page.
- NEW: Added option to disable checks on unsigned DNSSEC replies.
Disabling these will speed up lookups, but it will also
remove part of the security benefits of DNSSEC, so it
should not be used unless you have a very specific reason
to do so.
- NEW: Added Quad9 to DNSFilter supported services.
- CHANGED: Updated curl to 7.61.1.
- CHANGED: Updated wget to 1.19.5.
- CHANGED: Updated openssl to 1.0.2p.
- CHANGED: Updated dnsmasq to v2.80test8 (themiron).
- CHANGED: Updated nano to 3.1.
- CHANGED: All DDNS services now use HTTPS.
- CHANGED: Replaced Google Domains DDNS script with In-a-Dyn's own
plugin.
- CHANGED: Moved DNSFilter to the LAN section, to make it clear
that it's unrelated to Trend Micro's engine.
- CHANGED: Report hostname and IP on Wireless Log page if the
info is missing from dnsmasq but available from
networkmap.
- FIXED: Invalid dnsmasq config when setting DNSFilter to Router
mode and having IPv6 enabled (themiron).
- FIXED: dnsmasq crashing on RT-AC86U with IPv6 Stateful mode
(themiron).
- FIXED: client table would be shown twice on the VPN Status
page if the only connections to an OVPN server
were invalid clients (like a port scanner)
- FIXED: DDNS forced updates after "x" days wouldn't be
initiated.
- FIXED: CERT VU#598349 vulnerability (DHCP client could
claim the special "wpad" hostname)
- REMOVED: Ez-ipupdate DDNS client (replaced with In-a-Dyn).
Update your scripts if you were relying on it.
- REMOVED: Norton Safe DNSFilter services (being discontinued
by Symantec in November). Configured clients will
be automatically migrated to OpenDNS Family - make
sure to edit your DNSFIlter settings if you desire
to use a different service.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4725) libus


libus
őstag

Ma végre Aug. 30 óta megjött a router.
Kaptam egy ujjat, mert nem volt javítható amibe belevágott a villám.
E1 verziós ez, Erre felmegy a tomato 1.28?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4726) ArthurShelby válasza libus (#4725) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én úgy tudom nem.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4727) libus válasza ArthurShelby (#4726) üzenetére


libus
őstag

Valaki megtudná erősíteni ezt, hogy az a E1 HW verziósra fel megy-e a Tomato 1.28, vagy tényleg nem megy fel?
Az szép lesz, ha nem megy fel, mert csináltam egy mentést a beállításokról, meg akkor a jó kis transmissiont sem fogom tudni használni, ha nem megy fel a tomato? :W

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4728) drpele válasza libus (#4727) üzenetére


drpele
senior tag

Korábban valóban inkompatibilis volt a Tomato az E1 revision-el, de azt sajnos nem tudom, hogy ez a téma most hogy áll. Azonban Transmission AsusWRT alatt is telepíthető Optware/Entware-en keresztül...

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#4729) ArthurShelby válasza libus (#4727) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerintem még mindig nincs E1-re tomato. [link]
Transmission alapú a gyári torrent kliens is, de nálam is a legújabb transmission van fönt (merlinen először az entware-t kell telepíteni, utána könnyedén felmegy a transmission).
Egyébként az asuswrt is tomato alapú.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4730) Intruder2k5 válasza libus (#4727) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

E1-re nincs Tomato, az csak az első szérián ment, amiben a 800MHz-es SoC volt, hogy mi volt a HW jelölése azt nem tudom, gondolom A1.

[ Szerkesztve ]

(#4731) libus válasza Intruder2k5 (#4730) üzenetére


libus
őstag

Jól gondolod, A1 volt! :K

drpele
[link] Valahová le van írva ennek a
Transmission AsusWRT Optware/Entware-en keresztüli telepítési.folyamata? Ha lehet kérni magyarul. :B

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4732) AtHoS válasza libus (#4731) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Installing Transmission through Entware vagy Transmission on AsusWRT routers through Entware-NG ez eléggé érthető, lépésenkénti fázisokban veszi a telepítést kimeneti parancssor képekkel illusztrálva

Ezt használd win alól a transmission kezeléséhez Transmission Remote GUI persze első alkalommal be kell állítani a Transmission eléréséhez szükséges adatokat

read-only mode on the forum

(#4733) libus válasza AtHoS (#4732) üzenetére


libus
őstag

:R :R :R

#4730) Intruder2k5

Igen abba 800Mhz proci volt, de ebbe az E1-be mekkora van? Nem találok róla infót. :(

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4734) ArthurShelby válasza libus (#4733) üzenetére


ArthurShelby
addikt

E1-ben 1GHz-es.

btw én is csináltam egy leírást transmission telepítéshez.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4735) libus válasza ArthurShelby (#4734) üzenetére


libus
őstag

:R
Épp akartam kérdezni, hogy az Entware telepítéshez + az egészhez kell hozzácsatolt HDD?
Naa, akkor megint menthetek le mindent valahová az 1TB HDD-mről. :(((
Azt hittem, hogy mikor majd visszajön a router a javításból, akkor csak visszarakom a tomato-t, és vissza betöltöm a beállításokat és minden megy tovább mint addig.
De új routert kaptam amire sajnos nem megy fel a tomato, meg így a HDD-m is újra formázhatom. :(((

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4736) Intruder2k5 válasza libus (#4735) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A HDD-t nem feltétlenül kell újra formázni, az entware / optware telepítéshez elég annyi, hogy legyen Linux alapú háttértár csatolva az /opt mappa alá. Az, hogy az nem üres nem probléma, a régi dolgok úgyis felülírásra kerülnek. Az is megoldás, hogy csak a HDD egy mappáját csatolod be az /opt alá, és nem az egész lemezt.

Persze ha nem vagy biztos abban amit egy-egy telepítési mozzanat, utasítás csinál, csak "kopipaszte" módszerrel dolgozol, akkor jobb ha lemented a tartalmat, nehogy adatvesztésed legyen.

(#4737) ArthurShelby válasza libus (#4735) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha ext3/ext4 fájlrendszerű a hdd, akkor nem kell újra formázni, csak a biztonság kedvéért lementheted a fontosabb adatokat (nálunk családi képek/videók, scan mappa pl).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4738) libus válasza Intruder2k5 (#4736) üzenetére


libus
őstag

Volt már ilyenből problémám, és inkább lementek róla mindent, minthogy megint adatvesztésem legyen.
Amúgy ext4-re van formázva a HDD.

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4739) libus


libus
őstag

A HGG mehet fel simán az Asus AC68U E1 gyári FW menüjéből, vagy a Rescue-val Recovery módból?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4740) Gubek-Einste válasza libus (#4739) üzenetére

Inkább recovery-ben tedd fel, előtte/utána legyen reset.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4741) libus válasza Gubek-Einste (#4740) üzenetére


libus
őstag

:R
A Windowsos Transmission Remote GUI miért nem csatlakozik a transmissionhoz?
Ez alapján telepítettem.
Azt írja, hogy kapcsolódás elutasítva.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4742) ArthurShelby válasza libus (#4741) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Webuin keresztül eléred a transmissiont?
Nem lehet, hogy állítottál be jelszót, amit nem adtál meg a programban?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4743) libus válasza ArthurShelby (#4742) üzenetére


libus
őstag

Webuin sem érem el. Hiába írom be a 192.168.2.1:9091-et a címsorba.
Jelszót adtam meg, de azt be is írtam a Remote GUI-ba.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4744) Intruder2k5 válasza libus (#4743) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet nem is fut? Ha telnet-en vagy ssh-n futtatod a ps parancsot, látod a transmission folyamatokat?

(#4745) libus válasza Intruder2k5 (#4744) üzenetére


libus
őstag

Én nem látom. :(



Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4746) ArthurShelby válasza libus (#4745) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem akadtál el valahol a telepítésnél?
Erre mit mond: /opt/etc/init.d/S88transmission check?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4747) libus válasza ArthurShelby (#4746) üzenetére


libus
őstag

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4748) Intruder2k5 válasza libus (#4747) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom most entware-ről vagy optware-ről van szó, ennek megfelelően ipkg vagy opkg a csomagkezelő, de nézd meg egyáltalán bent van-e a telepített csomagok közt?

opkg list_installed

Vagy ugyanez ipkg-val.

(#4749) libus válasza ArthurShelby (#4746) üzenetére


libus
őstag

Újra telepítettem a leírás szerint, csak a tűzfal beállításokig csináltam.
Most erre" /opt/etc/init.d/S88transmission check" ezt írja:
admin@RT-AC68U-DC80:/tmp/home/root# /opt/etc/init.d/S88transmission check
Checking transmission-daemon... dead.
admin@RT-AC68U-DC80:/tmp/home/root#

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4750) libus válasza Intruder2k5 (#4748) üzenetére


libus
őstag

admin@RT-AC68U-DC80:/tmp/home/root# opkg list_installed
ca-bundle - 20180409-3
entware-opt - 227000-3
entware-release - 1.0-2
entware-upgrade - 1.0-1
file - 5.33-2
findutils - 4.6.0-1
grep - 3.1-1
libc - 2.23-8
libcurl - 7.61.0-3
libevent2 - 2.1.8-2
libgcc - 7.3.0-8
libmagic - 5.33-2
libminiupnpc - 2.0.20170509-1
libnatpmp - 20150609-1
libncursesw - 6.1-1
libopenssl - 1.0.2p-1
libpcre - 8.42-1
libpthread - 2.23-8
librt - 2.23-8
libssp - 7.3.0-8
libstdcpp - 7.3.0-8
locales - 2.23-8
nano - 2.9.8-1
opkg - 2011-04-08-9c97d5ec-17c
terminfo - 6.1-1
transmission-daemon-openssl - 2.94-2
transmission-web - 2.94-2
zlib - 1.2.11-2
zoneinfo-asia - 2018e-1
zoneinfo-europe - 2018e-1
admin@RT-AC68U-DC80:/tmp/home/root#

ipkg list_installed-re semmi nincs.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.