Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) sayt


sayt
újonc

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.
Vettem egy Asus rt-ac68u routert. Már legalább 4 napja küzdök, olvasgatok, hogy hogyan lehetne a torrentet beállítani rajta.

Nem olyan egyszerű nálunk a helyzet. Van egy T-home-os modem, abból jön egy switch és abból két router, ahogy a képen is látszik. (Nem egyedül lakunk a házban és így jut mindenhova net)

A médiaszerver és a samba tökéletesen működik, de a letöltést nem akarja elindítani, egyik vinyora sem a 3-ból...
Gondoltam lehet a vinyo boxxal van baja, ezért raktam rá pendrive-ot, de azzal sem ment. (formáztam NTFS-re, EXT3-ra, és még sok másra ami nem tetszett neki). Próbáltam USB2.0-ra dugni úgy se ment.

Amivel próbálkoztam:
Gyári firmware: Version 3.0.0.4.384.32738
Merlin firmware: version 384.5 és 384.6

A jelenség 1 alkalmon kívül ugyan az volt. Elindult a letöltés majd eltűnik.

Amikor nem ez volt az jelenség, akkor is csak mutatta, hogy valamit csinál, de elég sok idő után sem csinált semmit.

Próbáltam úgy is hogy egy alhálózatot csinálok: a swichből jövő kábelt a WAN-ba dugtam, de úgy sem indult el a töltés.

Bármilyen megoldásra vevő vagyok.

Válaszokat előre is köszönöm

(#4652) Gubek-Einste válasza sayt (#4651) üzenetére

Mindkét Asus router tudja a dedikált AP módot így inkább abban kellene őket használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4653) sayt válasza Gubek-Einste (#4652) üzenetére


sayt
újonc

Igazából máshogy, de lényegébe annak volt beállítva.
Áttettem az rt-ac68u-t ap módba, de a torrent így se megy.

(#4654) libus


libus
őstag

Tegnap este visszatettem a gyári fw-t.
Elég nagyot változott a beállítási felület (Wizardos lett) mióta nem láttam.
Beállításkor egy másik jel továbbítását választottam, mivel nem jó rajta a WAN port.
Kábelesen is jön az Internet meg Wifin is, de azóta nem érem el a router beállítási felületét a 192.168.1.1-en. :(
Miért?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4655) Klara_ válasza libus (#4654) üzenetére


Klara_
őstag

http://router.asus.com/Main_Login.asp mert mar ezt hasznaljak. Nalam alapbol atianyitja a regi cimet erre.

[ Szerkesztve ]

(#4656) sayt válasza sayt (#4651) üzenetére


sayt
újonc

Megnéztem a sysLog-ot és arra következtetek, hogy az NTFS-el van most a problémája.

kernel: tntfs error (device sdb1, pid 11193): ntfs_lookup(): Failed to convert name to Unicode.
kernel: tntfs error (device sdb1, pid 11189): ntfs_lookup(): Failed to convert name to Unicode.
syslog: transmission-daemon Error loading config file -- exiting. (daemon.c:877)

(#4657) libus válasza Klara_ (#4655) üzenetére


libus
őstag

:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4658) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Van nekem is egy ilyen routerem, amivel idáig minden rendben volt legnagyobb megelégedésemre.
Azonban át akartam térni mobil netre, amihez van egy SIM kártyám, vettem usb modemet, és összeszereltem, ekkor jött a csalódás, a router ha eldobja a netet nem csatlakozik újra (automatán megtenné, de akkor meg rossz az APN beállítása tehát nincs net sem). Megoldás sajnos nincs, a Support egyszerüen hülye, a külföldi pedig nem reagál.... Nyilván ki kéne adniuk egy javítást.

Szoval a kérdésem az lenne, melyik ajánlott az alternativ firmwarek közüll? Hátha igy meg tudom oldani a hibát.
Ha jol veszem ki az ASUSWRT-Merlin egy hibajavított többé kevésbé eredeti firmware ugye?

(#4659) Gubek-Einste válasza Dikri (#4658) üzenetére

Ha jol veszem ki az ASUSWRT-Merlin egy hibajavított többé kevésbé eredeti firmware ugye?
A gyárinak a tovább fejlesztett verziója.

Tomoto-val lenne érdemes próbálkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4660) dbius válasza dbius (#4648) üzenetére


dbius
veterán

Végül rendeltem egy AC66U B1-et. Ha jól látom ugyanazt a tápegységet kapta és nem más, mint az AC68U más köntösben.

(#4661) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!
Továbbra sem megy sajnos a Synology NAS-on a torrentem!
Ezek a beállításaim:

Valamit kell állítanom még, vagy a Digi sz@rakodik mindig valamivel?
A routert elvileg bridge módba kapcsolták a kérésemre!

(#4662) zsolt501 válasza Digger (#4661) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Maradjunk annyiban, hogy messze nem így kell beállítani, ezt nagyon rosszul állítottad be.

[link] itt találsz a beállításhoz segítséget.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4663) zoltan6 válasza zsolt501 (#4662) üzenetére


zoltan6
őstag

Majdnem jól van ez beállítva,annyi hogy én a porttartományhoz is ugyanazt írtam mint a source ip-hez.
Meg a ha nem tette,akkor a nasnak is adjon fix ip-t a router dhcp beállításainál:

(#4664) zsolt501 válasza zoltan6 (#4663) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

No valahogy így kell beállítani, a portok természetesen a programban általatok megadott értéknek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4665) zoltan6 válasza zsolt501 (#4664) üzenetére


zoltan6
őstag

Igen valóban,igazad van :R

(#4666) Vasy09


Vasy09
őstag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy meg tudjátok nekem mondani, hogy az AC68U alatt mely készülékek támogatják még az Aimesh-t? :U

Gamertag: Vasy09

(#4667) Patice válasza Vasy09 (#4666) üzenetére


Patice
nagyúr

Egyik sem.

AC68U a "legkisebb" ami már támogatja. AiMesh csak ettől felfelé van az Asus termékpalettáján.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4668) zsolt501 válasza Patice (#4667) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ez a kijelentés bizony már nem állja meg a helyét, mert nézd csak meg ezt. [link]

Bizony az RT-AC66U B1 is megkapta az AiMesh-es szoftvert, csak annyi a probléma, hogy maga a cég sem tartja karban a web oldalát, és még a többi listán még nincs ott.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4669) Vasy09 válasza zsolt501 (#4668) üzenetére


Vasy09
őstag

Igen, ezt én is így hallottam! :K Viszont ez alatt nincs olyan eszköz ami támogatja? És most nem a hivatalos honlapra gondolok, hanem a gyakorlatra! :DDD

Nem feltétlenül vennék egy 3. AC68U-t, sőt lehet 66U-t sem, ha van esetleg lejjebb is, ami támogatja! :U

Gamertag: Vasy09

(#4670) zsolt501 válasza Vasy09 (#4669) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ennél lentebb jelenleg nincs, vannak hardveres megkötések is mert nem minden Asus router alkalmas erre, sem teljesítményben sem a benne lévő CPU-ban.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4671) ArthurShelby válasza Vasy09 (#4666) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Csak újabb routerek kapták meg a frissítést.
Pl az ac56u nem, pedig hardveresen biztos alkalmas lenne rá (nagyon hasonlít a hardvere ac68u-hoz). De az ac87u sem kapta meg.
Az ac68u viszont igen, valószínűleg azért, mert sok új hw verziója van. Egyébként meg 2db ac66u b1=ac67u (szerintem). Az ac66u b1, hardverben megegyzik az egyik hw verziójú ac68u-val (pl merlinnél ac68u firmware kell rájuk).
Ezen kívül tudja még az aimesh-t az ac86u, és az ac88u (ennek a 4 lanportos verziója is, az ac3100u), illetve még az ac5300u csodavalami.

(szerk: az ac66u b1 már fönn van az aimesh listán [link])

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4672) zsolt501 válasza ArthurShelby (#4671) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

RT-AC87U nagy valószínűséggel a Quantenna cpu miatt nem kapja meg, és a Mediatek cpu val elláttak sem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4673) ArthurShelby válasza zsolt501 (#4672) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Oké, de ac56u és ac68u cpu-ja (és ramja, és flash-e) ugyanaz. Ott szerintem a rádió más csak. Nem lenne nagy feladat az aimesh. Egyszerűen anyagilag nem éri meg az asusnak a régiekre a szoftverfrissítés és inkább vegyenek újabb eszközöket.
Meg ac56u-ból nem adtak ki újabb hw verziót.

Az ac87u a quantenna miatt nagy szívás (az elején sok idő volt mire szoftveresen gatyába rázták), de elvileg az ac88u-nál is vannak gondok a második 4 lan porttal.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4674) zsolt501 válasza ArthurShelby (#4673) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Még nem lehetetlen hogy megkapja akkor ezt a szoftvert, csak ugye idő és ugye sok az AC68U-nál fiatalabb router is később kapta meg ezt a fejlesztést, szóval én még azért nem temetném az ac56u-t.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4675) ArthurShelby válasza zsolt501 (#4674) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Úgy legyen, de én ebben már nem hiszek.
Az aimesh zárt, a merlinben sincs benne. Az ac68u-n tesztelték, fejlesztették sejtéseim szerint, azért van a listában. Az aimeshnek a lényege, hogy prémium és nem fogják kiadni a forráskódot.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4676) zsolt501 válasza ArthurShelby (#4675) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Év végéig szerintem ki fog derülni minden.
Számomra még a WPA3 lesz még kérdéses ezekkel a routerekkel.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4677) ArthurShelby válasza zsolt501 (#4676) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az a baj, hogy a wpa3-mat a kliensek sem fogják még tudni. :(
Most nézem, hogy az ac68u nem tud Beamforming-ot?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4678) zsolt501 válasza ArthurShelby (#4677) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ettől tartok én is hogy nagyon kevés készülék fogja tudni a teljes WPA3 tudását.

Beamforming-al kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, hogy működik e, de a wifi beállításainál ott van benne Univerzális sugáralakítás név alatt, de van még a Explicit sugáralkotás is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4679) Vasy09


Vasy09
őstag

Köszi srácok! :R Akkor marad a 66u, vagy feljebb! :U És a 86u is tudja tutira az aimesh-t? Mert az lehet lenne egy eladóba havernak! :DDD

Gamertag: Vasy09

(#4680) ArthurShelby válasza Vasy09 (#4679) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az ac86u is tudja az aimesht. Az jelenleg a legerősebb asus router. 2x1.8GHz 64bites cpu.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4681) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#4680) üzenetére

A GT-AC5300 erősebb:
CPU: Broadcom BCM4908 4 magos 1.8 GHz
RAM: 1 GB
Flash: 256 MB

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4682) Vasy09 válasza ArthurShelby (#4680) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi szépen! :R :K

Gamertag: Vasy09

(#4683) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#4681) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Most látom, hogy ebből 2 is van, és könnyű összekeverni őket:
rt-ac5300
gt-ac5300
Az utóbbinak már 8lan csatalkozója van. Tud vlant, csak link aggregationt?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4684) zsolt501 válasza ArthurShelby (#4683) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ezeknek a routereknek pláne a 4 magosnak a hőmérsékletére kíváncsi lennék pláne egy forró nyári napon pl. egy nem klimatizált panel lakásban :)

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4685) krx21 válasza zsolt501 (#4684) üzenetére


krx21
nagyúr

A tetejére egyszerűen tehető egy ventilátor, ami USB-s tápot kap...

[ Szerkesztve ]

(#4686) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Hálozatot konfigurálok, és érdekes dologra lettem figyelmes.
Adott 2db AC68U és 1db AC88U router.
a 2db 68-as más verzió, de ugyanazzal az utolsó Merlinnel vannak. Konkrétam az egyik egyrégi roter, nincs rajta verzió szám tehát gondolom eső generációs, a másik viszont E1.

És egyszerüen brutális különbség van sebességben a kettő között.
utobbi nem akar 886Mbitnél jobban konnektálni. Mig elöbbi tudja az 1300Mbitet is.
Úgy teszteltem, hogy konfig fájlt mentettem és töltöttem mindkettőre és azonos pozicióban azonos helyen hasonlítottam össze őket. De probáltam kézi konfigolással is.

Hallott valaki már erről, hogy az ujabb routerek gyengék? Vagy ez hibás lenne, esetleg az a probléma, hogy szürke importos és valami gyengébb verzió? Egyáltalán van valami info a hardver verziókról?

(#4687) ArthurShelby válasza Dikri (#4686) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Miért merlint, miért nem gyárit (aimesht) használsz?

Egyébként ha megvan a doboza akkor tudod hogy melyik hw verzió van neked. Csak a merlin miatt tudod (ott kiírja a soc frekvenciát), hogy másik E1-es?

Saját tapasztalat:
Használtam anno 2db ac87u-t és az egyik kliens (media bridge) módban volt. A második nagyon jól kapcsolódótt az elsőhöz, viszont ha használatban volt (nagy forgalom), akkor az első router összes antennáját lefoglalta, és a többi wifi kliensnek használhatatlan volt a wifi. (Ergo lehet nálad is azért nem ugyanaz a 2 linksebesség, mert a második alkalommal valami más kliens is kapcsolódott a routerhez)

Ha lehet kábellel kösd össze őket (én sem akartam eredetileg, de mára már látom hogy csak így lehet minőségi, gyors wifim.
És te kihagyod az aimesh adta ziccert/lehetőséget is.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4688) Dikri válasza ArthurShelby (#4687) üzenetére


Dikri
tag

Szinte minden kábelozva van ezért is cseréltem a routert 88u-ra, mert ott 8db lan port van.
Persze mobilok és laptopok nagy része az Wifi.

Igen teljesen igazad van a LAN a megoldás és akkor AP-ként sokkal gyorsabb tudna lenni. Hiszen jelerősítöként Ő kommunikál a routerrel és az eszközzel is tehát eleve feleződik a sebesség. Mig ha AP lenne akkor a router felé LAN-on kommunikálna.
Kicsit problémás a kábelezés, mert egy régi társasház a hely, és vannak méter vastag falak is. NASra másolásnál szembetűnő nagyon, ha közel megyek a routerhez a laptoppal simán másokok 65Mb sebességgel.
Ha az jelerősítő mellet vagyok, akkor 28Mb. A jelerősítő és router rálát egymásra, és ott a jelerősség is nagyon jó.

Merlinnel kapcsolatban nem értem mi a probléma az aimessel? Elvileg van barangolás beállítás merlinben, tehát ugyan ugy működik. Vagy valamit félre értek?

(#4689) ArthurShelby válasza Dikri (#4688) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az aimesh az Asus-os neve mesh-nek. Az a lényeg, hogy a barangolás az ap-k között le-fel csatlakozás nélkül van, a kapcsolat elvileg nem szakad. Gyakorlatilag egy (normál) ping elveszik általában a tesztek szerint, mikor ap-t vált, de a szoftvert frissítik, és egyre jobb lesz.

Nem minden asus router aimesh képes (384-es fw-vel jött), de ami neked van, az mind olyan.

Merlinben az aimesh nincs benne, mert az aimesh forráskódja zárt (remélem csak egyelőre, bár szerintem nincs sok esélye).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4690) wolfman-72


wolfman-72
csendes tag

Üdv mindenkinek! Arra lennék kíváncsi, hogy ennek a routernek is van magyar nyelvű kezelőfelülete? A válaszokat előre is köszönöm.

(#4691) Intruder2k5 válasza wolfman-72 (#4690) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen van.

(#4692) zsolt501 válasza wolfman-72 (#4690) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Igen van.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4693) wolfman-72 válasza Intruder2k5 (#4691) üzenetére


wolfman-72
csendes tag

Van egy Asus RT-N18U routerem ami most emagos szervízben van. Szerintem az egyik alternatíva hogy felajánlják hogy az árát visszaküldik. Érdemes rápótolni és választani egy ilyen kétsávos routert, vagy nem érdemes +30E-t kidobni.

(#4694) Intruder2k5 válasza wolfman-72 (#4693) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én inkább RT-AC66U B1-re cserélném, azzal lényegében ugyanezt kapod, és jóval olcsóbb. De ebben bővebben itt tudnak segíteni.

(#4695) wolfman-72 válasza Intruder2k5 (#4694) üzenetére


wolfman-72
csendes tag

Sokat használtam a Download Mastert letöltésre a RT-N18U-n. Nem tudom hogy az RT-AC66UB1-nek is van e ilyen szolgáltatása? Azt tudom hogy a 68-asnak van.

(#4696) Gubek-Einste válasza wolfman-72 (#4695) üzenetére

Van abban is Download Master.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4697) dspublic


dspublic
újonc

Sziasztok! Tudna nekem valaki tanácsot adni, hogy hol lehet ASUS RT-AC68U B2 (1.4GHz-es) verziójú router-t vásárolni? Több forgalmazót megkérdeztem, jellemzően fogalmuk sem volt, hogy milyet árulnak. Az ASUS Magyarország sem tudott érdemi segítséget adni, még azt sem, hogy Magyarországon elérhető-e?.

(#4698) Klara_ válasza dspublic (#4697) üzenetére


Klara_
őstag

Rajta van a dobozon, nezze meg mit arul a bolt...

(#4699) ArthurShelby válasza dspublic (#4697) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Egy-kétszer felbukkan hardveraprón is ilyen, őket kéne megkérdezni honnan szerezték be.
Más ötletem nincs.

A dobozon tényleg rajta van az adatoknál, hogy b2, illetve egy bazi nagy plecsni is van, hogy 1.4GHz, de ez a boltoson múlik, hogy lesz-e olyan rendes, hogy megnézi.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4700) libus


libus
őstag

Bocs, de nem találok ac66u topikot.
Olyan problémám van, hogy routert cseréltünk egy ac66u b1-re.
Az előző router LAN portjába 2db irányított antenna (CPE210) volt dugva , meg egy switch.
Átdugtam minden a 3 eszközt a 66u-ba, és az irányított antennák nem működnek. :(
El sem lehet őket érni. :(
Pedig áramtalanítottam őket hogy kapjanak új IP címet...
A switch az működik illetve az arra kötött gépek.
Mi lehet a baj? :U

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.