Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) dredjudge84 válasza zsolt501 (#5248) üzenetére


dredjudge84
őstag

Az a helyzet, hogy nekem jó lenne az ntfs, csak hálózatban így elég lassan másol sajnos. Gondoltam ha exfat lenne a hdd, akkor gyorsabb lenne. Mivel érdemes ext4re leformázni a hdd-t hogy lássa? Mert linuxon gparteddel formázva nem látja, minitoollal szintén nem.

(#5252) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
tegnap este úgy lefagyott a routerem hogy sem reset sem újraindítás, áramtalanítás nem segít. Gyári fw van rajta, semmi mókolás. Ha kap áramot akkor világít pár led, semmi nem villog...
Nem volt időm vele foglalkozni, ez a wps reset hogy működik? köszi

(#5253) zsolt501 válasza péjé (#5252) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az összefoglalóban le van írva, hogyan kell csinálni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5254) zsolt501 válasza dredjudge84 (#5251) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Milyen sebességgel másol?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5255) péjé válasza zsolt501 (#5253) üzenetére


péjé
őstag

köszi...sajna komolyabb a gáz, semmi reakció, nem pislákol semmi.

(#5256) zsolt501 válasza péjé (#5255) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Milyen ledek világítanak rajta?
ASUS recovery módot megpróbálhatod a leírtak szerint.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5257) péjé válasza zsolt501 (#5256) üzenetére


péjé
őstag

3 LAN amiben van kábel, a netjel meg az 5ghz folyamatosan világít...ismerősömtől kérek egy tápot próbára lehet az is a ludas.

(#5258) Patice válasza péjé (#5252) üzenetére


Patice
nagyúr

Én arra tippelnék, hogy túláramot kapott, napokban elég durca viharok és villámlások voltak országszerte.
Tápcsere első körben jó ötlet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5259) Klara_ válasza zsolt501 (#5244) üzenetére


Klara_
őstag

Kijott a 384.13 stabil.

(#5260) dredjudge84 válasza zsolt501 (#5254) üzenetére


dredjudge84
őstag

6-8Mbyte/sec. Most mióta ext3ra formáztam gparteddel, azóta 20-25Mbyte/sec lett, viszont így meg nem tudom felcsatolni a hdd-t hálózati meghajtónak.

(#5261) zsolt501 válasza dredjudge84 (#5260) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Gondolom windows alól akarod elérni a megosztást, mert ha igen ott engedélyezni kell az SMB 1-et, mert alapértelmezetten le van tiltva.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5262) dredjudge84 válasza zsolt501 (#5261) üzenetére


dredjudge84
őstag

Sikerult felcsatolni. De ntfs-nel miert ikyen lassu a masolas?

(#5263) zsolt501 válasza dredjudge84 (#5262) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Lényeg hogy megy, de hogy miért van az NTFS esetén ekkora lassulás azt nem tudom, ekkora különbséget sosem mértem, és itt más sem eddig ha jól emlékszem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5264) Patice válasza dredjudge84 (#5262) üzenetére


Patice
nagyúr

NTFS használata esetén az alapvetően Linux alapú router OS-nek "le kell fordítania" az adatfolyamot az "NTFS nyelvére". Ez egy extra "réteg" a másolás folyamatában, ami pluszban terheli a procit, ezért lassabb.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5265) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Ez korrekt válasz köszönöm.

Másik kérdés. Beállítottam az asuscomm-os ddns-t, de nem érem el a routert távolról. Mit kell még beállítani hogy jó legyen?

(#5266) blakey válasza dredjudge84 (#5265) üzenetére


blakey
titán

Mivel próbálod elérni illetve beállítás után megjelent a napocska a cím mellett? Ha minden oké akkor az app-al az adott hálózatban aktiválód a kapcsolatot és utána már elérhető külső hálózatból is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5267) dredjudge84 válasza blakey (#5266) üzenetére


dredjudge84
őstag

Lehet jön a megkövezés, de nekem AC57U routerem, van, de gondolom a metódus ugyanaz ott is mint itt.

Tehát amit eddig megcsináltam. A routerben engedélyeztem a ddns-t, és csináltam egy asuscomm-os címet. A router kiírtam hogy kész, de távolról nem érem el a routert. Az aicloud android appal sem. Itt tartok most.

(#5268) zsolt501 válasza dredjudge84 (#5267) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Adminisztráció - Rendszer majd ott engedélyezed a Távoli hozzáférés konfigurálásánál engedélyezed Webhozzáférés engedélyezése a WAN-ról opciót és mikor ez megvan HTTPS kapcsolattal eléred (HTTP nem engedélyezett már) az alapértelmezett port a 8443.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5269) Véreshurka válasza scream (#5118) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Bár jó régi írás, de hátha még aktuális:

Szerintem érdemesebb lenne Raspberryn próbálkoznod a Pihole-al, nálam ott hibátlanul fut, bár azért csodát tőle sem kell várni...

El Psy Kongroo

(#5270) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Érdekes problémám van, legalábbis számomra mindenképpen.

Elég régóta a merlin 380.68_4-es fw-t használom. Már egy ideje ha felcsatlakoztattam egy eszközt a vendég 2,4-es hálózatomhoz nem volt internetelérése, így ma gondoltam végre kikapcsolom, hogy ne terheljem vele a környezetet. Sajnos miután kikapcsoltam egyszerűen nem tudok visszalépni a router config oldalára. Ezt írja a firefox kapcsolódási kísérletkor: TLS kézfogás végrehajtása ezzel: 192.168.2.1, az eredmény pedig: A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt. Már próbáltam a nem 5 Ghz-es wifin is, kábelen is, routert és modemet is újraindítottam, de semmi... Esetleg valaki találkozott már ilyen problémával? Ha igen meg tudta oldani valahogy? Már egy ideje váltani akartam kicsit újabb FW-re, de olyan jól ment minden, hogy - a vendégháló nem működését leszámítva - nem igen akaródzott belekezdeni, de sajnos most valószínűleg időszerű lesz.

Egyébként érdekes módon SSH-n keresztül a 22-es porton beenged. Ha esetleg nem tudtok valami megoldást erre van arra lehetőségem, hogy SSH-n keresztül a DHCP szerverre beállított belsőhálózati fix ip-ket, illetve a port forward-os portokat, illetve más beállításokat kimentsem olyan formában, hogy azt kezelni is tudjam? Ha igen ebben tudnátok segíteni?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#5271) dbius válasza Véreshurka (#5270) üzenetére


dbius
veterán

Nem használsz véletlenül adguardot? Hasonló probléma merült fel nálam is és már a hajamat téptem, mire rájöttem, hogy maga az adguard okozza. Én a telepíthető változatát használom, nem a böngészőből telepíthető kiegészítőt.

Viszont akárhogy konfigolom csak akkor érem el rendesen a router konfig oldalát, ha teljesen kikapcsolom az adguardot. Hiába raktam kivételek közé, stb csak akkor tölt be hiba nélkül mindent a router konfig oldalból ha arra az időre teljesen kikapcsolom.

(#5272) blakey válasza Véreshurka (#5270) üzenetére


blakey
titán

Böngésző cache ürítése megvolt? Másik böngészővel próbáltad?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5273) Véreshurka válasza dbius (#5271) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Valóban használok adguardot (telepíthetőt), de ezt azért zárnám ki, mert tableten is megpróbáltam (nincs rajta adguard, szintén firefox) és ott sem tudtam elérni a config oldalt. Azért majd ha hazaértem még megpróbálom, hogy kikapcsolom hátha... Egyébkéént nekem eddig szépen működött mellette is, viszont valóban emlékszem olyanra is, hogy bezavart, de ha jól emlékszem az androidon volt.

(#5272) blakey:
amikor már nagyon nem ment semmi akkor eszembe jutott és meg is csináltam, de sajnos ez sem lett siker. Másik böngészővel még nem, de másik eszközről (android tablet, szintén firefox) próbáltam és szintén semmi, de ezt is azért majd délután kipróbálom.

Egyébként az fura nekem, hogy minden megy róla, van szépen net, SSH-n is elérem a routert, de a config oldalt nem :(. Ha csak simán beírom a router címét (192.168.2.1) akkor jól gondolom, hogy http-n kellene simán beengednie? Vagy kell valami port szám utána?

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#5274) blakey válasza Véreshurka (#5273) üzenetére


blakey
titán

Ha csak simán beírom a router címét (192.168.2.1) akkor jól gondolom, hogy http-n kellene simán beengednie? Vagy kell valami port szám utána? - nem kell semmi utána, működnie kéne. Esetleg próbáld meg a router.asus.com-on elérni. Router újraindítás esetleg segíthet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5275) Véreshurka válasza blakey (#5274) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Akkor jól gondoltam... Sajnos sem így port szám nélkül, sem https-el a 8443-as porton nem enged be. A router.asus.com címet már el is felejtettem, jó hogy írtad, ezt is kipróbálom majd. Router és modem újraindítás az első teendők között szerepelt.

El Psy Kongroo

(#5276) zsolt501 válasza Véreshurka (#5273) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az ugye megvan, hogy a router nem a 192.168.2.1-en megy, hanem a 192.168.1.1-en max akkor megy más IP-n ha te azt át nem írtad.

https://router.asus.com:8443 ezen a címen is megpróbálhatod.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5277) Véreshurka válasza zsolt501 (#5276) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Természetesen én írtam át :K , eddig is ezen a címen értem el, ezt a címet meg kipróbálom.

El Psy Kongroo

(#5278) AtHoS válasza Véreshurka (#5277) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam 384.13 alatt ezen a címen rendben elérhető a router config felülete: http://192.168.1.1/Main_Login.asp illetve itt is https://192.168.1.1:8443/Main_Login.asp bár utóbbin tanúsítvány problémát jelez a böngésző, de tovább lehet lépni

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#5279) blakey válasza AtHoS (#5278) üzenetére


blakey
titán

Minden címen elérhető ha nem sérült valami az elérésben. Történetesen én mindig 2.1-re állítom a router IP-címét és mindig elérhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5280) zsolt501 válasza Véreshurka (#5277) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ha nagyon nem akar összejönni ezek után sem, akkor érdemes megpróbálni az NVRAM törlést, mert lehet kiakadt valami a szoftverben, régebben nálam a portnyitás nem ment addig amíg meg nem csináltam a törlést.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5281) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

Hosszúhétvégén nem voltam otthon, csak tegnap este értem haza, és nem értem mi történt, de ma reggel megint el tudtam érni a config oldalt. Be van állítva a router, hogy hétfőként induljon újra, lehet ez segített, nem igazán értem :F . Még csütörtök este próbálkoztam pár itteni ajánlattal, úgy mint:

- 192.168.2.1
- 192.168.2.1:8443
- router.asus.com
- router.asus.com:8443
- http://192.168.1.1/Main_Login.asp
- https://192.168.1.1:8443/Main_Login.asp

de egyik sem hozott eredményt. Az utolsó címmel van elmentve a böngészőben, úgy sem akart menni.

NVRAM törlés max. nagyon az utolsó eshetőség lett volna, mert van jó pár saját belső cím, és az ezekhez tartozó portok amikről nem csináltam jegyzetet :W

Innen adódik is a kérdésem - nem szeretnék megint így járni - ki miként tárolja a fontosabb beállításokat, úgymint belső címek, kiosztott portok, DNS címek, stb... Simán otthon jegyzetfüzetbe, esetleg gépen jegyzetbe, vagy valamilyen más módon?

Illetve még egy kérdés: van - e lehetőség arra, hogy az ilyen beállításokat SSH-n keresztül kimentsem (mivel azzal elérhető maradt a router)?

El Psy Kongroo

(#5282) zsolt501 válasza Véreshurka (#5281) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Valószínű az újraindítás hozta helyre.

A beállítások esetén én nagyon nem támogatom az Asus mentés és helyreállítás lehetőségét Adminisztráció - Beállítás visszaállítása/mentése/feltöltése mert sajnos már én is és más is járt már úgy, hogy problémát okozott a visszaállítás, pláne akkor amikor egy hibásan működő rendszerről készült a mentés, de olyan is előfordult, hogy nagyobb változás volt a programban, és a visszatöltés nem működött.
Én Notepad++ ba mentem ki a beállításokat szöveges anyagba és onnan is pakolgatom vissza, így a hibák könnyebben kikerülhetőek, max csinálok még pár képet a menükről.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5283) Véreshurka válasza zsolt501 (#5282) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Az a fura, hogy amikor előjött a hiba, rögtön kézzel áramtalanítottam mind a routert, mind a modemet (többször is), sajnos akkor nem hozta helyre. Lehet az kellett, hogy magától induljon újra. Rejtély marad ez már...

Igen, ASUS mentést direkt nem is csináltam, olvastam róla, hogy nem mindig jó ötlet... A képernyőkép készítés jó ötlet, eszembe sem jutott ,illetve akkor én is jegyzetelek Notepad-be. Még gondolkodom azon is, hogy Keepass-ba is beleírnám, meglátjuk majd...

El Psy Kongroo

(#5284) blakey válasza Véreshurka (#5281) üzenetére


blakey
titán

ki miként tárolja a fontosabb beállításokat,
Minden fontos infó el van mentve egy fájlba. Minden verzióról csinálok mentést és csakis arra a verzióra teszem vissza ha netán valami gond lenne. Soha, semmivel nem volt gond. Korábbi verziót egy frissítésre soha nem mentek vissza. Ha volt egy mentésem amit visszatöltőttem majd jött frissítés és nincs gond akkor újabb mentés készül. Nagyobb frissírések esetén alaphelyzetbe állítom és mindent manuálisan állítok be. Évente 1X szokott előfordulni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5285) SztiviVander válasza blakey (#5284) üzenetére


SztiviVander
őstag

detto. fw frissites utan jol mukodo konfig lement es kesz. amiota megvan (kb 3 eve) meg egyszer se volt resetelve pedig alfa merlineket is rakom mar fel es 7/24be megy. max volt h szar volt az alfa akkor vissza az elozo stabil. sose kellet mentett konfigot se visszarakni pedig vpn, dhcp fix ipk, port forwardok, minden van benne.

(#5286) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Költözés után vagyunk.
Adva van egy UPC wifis router, ami a felső szinten van. A földszintre már gyenge a jele. Oda tettem az asus routert jelerősítőnek. Nem is lenne baj vele, mert jól szórja a jelet. A probléma az, hogy többször volt áramszünet a viharok miatt, egy-egy pillanatra. Így sajnos a két router egyszerre indul el, és az Asus nem tudja valamiért "átvenni" a jelet, csak akkor ha újraindítom.
Van esetleg a beállításaiban olyan lehetőség, hogy ez kiküszöbölhető legyen?
384.8_2 Merlin van fenn.

(#5287) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Új gyári szoftver.

Firmware version 3.0.0.4.384_81039
- Release Note -

Security fix:
- Fixed a DDoS vulnerability. Thanks for Altin Thartori's contribution.

Bug fix:
- Fixed Samba server compatibility issue.
- Fixed OpenVPN related bugs.
- Fixed schedule reboot bugs.
- Improved AiMesh compatibility.
- Improved system stability.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5288) Nokedli92 válasza zsolt501 (#5287) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Én pár napja raktam fel ezt a verziót és azóta nem működik az 5Ghz-es wifi.
Amit viszont érdekesnek találok hogy nincs fent a gyártó oldalán ez a verzió, viszont a router felületén feldobta.

Még gyári resetet még nem csináltam.

Üdv, Csaba

(#5289) -Maujuri- válasza Nokedli92 (#5288) üzenetére

Talán reset után megjavul... Nálam semmi gond vele.

(#5290) zsolt501 válasza Nokedli92 (#5288) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Mielőtt resetet csinálsz előtte érdemes megnézni pár dolgot, pl a Vezeték nélküli - Általános > Vezérlőcsatorna ne automatikuson legyen, illetve sok eszköz nem támogatja az 5Ghz-n a 64-es csatorna feletti csatlakozást, érdemes ez miatt 36-tól 56-ig csatornát választani, újabb AC-s klienseknél nem szokott probléma lenni de 5GHz-n csak N-es wifivel igen, pl. régebbi samsung tv-k esetén én is tapasztaltam hibát.
De érdemes azt is megnézni nincs e a Vezeték nélküli - Professzionális résznél a wifi letiltva Rádió engedélyezése

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5291) BodyGekko válasza Nokedli92 (#5288) üzenetére


BodyGekko
tag

Sziasztok!

Én is felraktam és semmilyen próbálkozás,( reset, reboot ) sem hozott megoldást, nekem sem működött vele az 5G. Egyébként ha jól látom az ASUS oldaláról is levették a legutóbbi firmet.

[ Szerkesztve ]

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#5292) Nokedli92 válasza zsolt501 (#5290) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Csináltam egy resetet, és beállítottam a vezérlőcsatornát manuálisra, most működik. Sajnos a reset önmagában nem hozott megoldást.

Köszönöm a gyors segítséget! :R A probléma pont egy régi Samsung tv-nél jött ki először, de nem gondoltam volna hogy ez lenne a megoldás mivel egy Samsung S8-as mobilon sem működött az 5GHZ-es wifi.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#5293) blakey válasza Nokedli92 (#5292) üzenetére


blakey
titán

A wifi csatornákról szinte minden oldalon szó van, az is le van írva, hogy egy 5GHz képes eszköz esetén mi a teendő ha mégsem látja a megfelelő sávszélességet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5294) zsolt501 válasza BodyGekko (#5291) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nincs az leszedve, hanem csak később került ki az oldalra, ez többször előfordult már, hogy a router hamarabb látta a frissítést mint ahogy a web oldalra kikerült, de ez fordítva is megtörtént már, illetve az is igaz, hogy került már visszavonásra szoftver hiba miatt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5295) zsolt501 válasza zsolt501 (#5294) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Valami csak nem lehetett tökéletes (megkövetek mindenkit) mert ma ahogy néztem eltünt a 68U és a 86U oldaláról is a frissítés.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5296) kezo0 válasza zsolt501 (#5295) üzenetére


kezo0
addikt

Az jó, mert én két napja feltettem, és azóta (legalábbis nálam) hibátlanul megy. Igaz, nem használok túl sok extra beállítást.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#5297) zsolt501 válasza kezo0 (#5296) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Kopogjam le nálam is hibátlan, nem tudom mi lehet a gond, remélem nem valami nagy hiba.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5298) Ladaniel


Ladaniel
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy RT-AC68U-t. Feltoltam az utolsó gyári FW-t.
Két kérdésem lenne az eszközzel kapcsolatban.
Ha default wireless router mode-ban tolom, ő adja az eszközöknek a dhcp-t, és nem a telekomos modem, klasszul megy a 2.4 Ghz.
Ha AP mode-ot állítok be vagy jelszóhibával nem enged csatlakozni 2.4 GHz-re vagy elképesztően lassú, pedig nekem ez lenne az előnyösebb beállítás
Ugyanazok a beállítások minde a két esetben.

Az 5 Ghz és a wired mind a két esetben tökéletesen működik.

A másik kérdés, hogy usb3-n rádugtam egy külső winyót, samba-t belőttem, látom is gépről és a tv-ről is. A tv is madzagon van a hálózaton.
A lejátszásnál nagyjából 10 perc után a tv közli, hogy nem elérhető a file.
Internet továbbra is van, ha ujra ralepek elindul a videó, nem hallom hogy leállna a disk pörgése. Természetesen ugyanez a hiba nincs ha a gépemre van dugva a hdd és onnan osztom meg.

Előre is köszi az 5leteket.

(#5299) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Ma frissítettem a routereim a legújabb merlinre (gyáriról tértem át), boldogan állítgattam át mindent smbv2-re, mire kiderült, hogy az epson nyomatatóm (wf-5620) a v2-t nem szereti.
Most az smbv1+v2vel elvan minden, de a kérdésem, hogy ez a beállítás pontosan mit jelent? Így gondolom ugyanúgy nyitva van a v1 féle biztonsági rés.
FTP-vel biztonságosabb lenne?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#5300) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!

Tinilányom online játék függő és szeretném az iskola miatt korlátozni a vele töltött időt!
A játék neve Star Stable. Valami idétlen lovasjáték!
Úgy tudom, hogy világszerte több szerverük van, ahova kapcsolódni tudnak a játékosok. Csak Kelet-eúrópában három szerver működik.
Korábban próbálkoztam a router domain néven alapuló szűrésével, de nem jártam sikerrel! Régen volt, már nem emlékszem a részletekre, csak a kudarcra emlékszem.

Van valami ötletetek?
Ki lehet deríteni valahogy a játék által használt portokat és azok tiltásával kísérletezni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.