Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) zsolt501 válasza Kalwa (#4099) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Azért egy NAS tudását és teljesítményét remélem nem akarjátok elvárni ettől a routertől, mert ha igen akkor csalódni fogtok, pláne ha erősebb terhelésnek vetitek alá.
Az erősebb procijó verzió jobb teljesítményűbb mint az első generációs RT-AC68U de az biztos hogy csodát nem szabad várni, sok mindenre jó ez a router az biztos de egy NAS-al nem hasonlítanám össze a tudását, mert az nem volna ferr.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4102) ArthurShelby válasza SztiviVander (#4100) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Csak, hogy tiszta legyen.
Akkor A1, A2, B1-re van tomato/openwrt/ddwrt. C1, E1, B2 csak merlin.

Esetleg az összefoglalót is lehetne updatelni. ;]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4103) Padisha válasza ArthurShelby (#4097) üzenetére


Padisha
tag

És ezek jók ehhez a routerhez? Eladó belőle egy, ha igen?

(#4104) VGYke válasza Padisha (#4095) üzenetére


VGYke
addikt

Antenna problémához és Padisha figyelmébe:
Igaz írtam, hogy az Asus nem ismeri el garanciális problémának az antenna "szétválást", de a bolt, ahol vettem a routert, elintézte, hogy ennek ellenére az Asus kicseréli ingyen bérmentve! Igaz, eltelt jónéhány nap, de megoldódott az antenna problémám, ma hoztam haza a boltból egy ugyanolyan antennát!
Igen is, reklámot szeretnék csinálni a becsületes, "kis" boltoknak, mert velem korrektek voltak és megérdemlik.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4105) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Kérte az ASUS, írjam le, foglaljam össze a DM problémámat. Leírtam. Kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény....

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4106) R4E/B válasza VGYke (#4104) üzenetére


R4E/B
tag

Ilyen antenna nekem is jó lenne, mert nekem is egy kaki már vagy 3 éve. :D A három antennából mind a háromnak az a fekete műanyag része eltört így csak magában forog, de ez volt neked is a probléma. Egyébként megerősíthették volna, főleg, ha letesztelték volna többször az antenna rész így most nem kellene szenvedni vele.

Hol lehet ilyen antennára szert tenni, hol lehet megvásárolni?

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#4107) Gubek-Einste válasza R4E/B (#4106) üzenetére

eBay és hasonló helyeken érdemes az ilyet keresni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4108) -Maujuri- válasza R4E/B (#4106) üzenetére

Na ez engem is érdekelne hogy lehetne antennához hozzájutni.

(#4109) Blackmate


Blackmate
senior tag

Hogyan tudom beállítani azt, hogy a WiFi eszközök egy másik subnet-ből kapjanak IP-t, mint a LAN eszközök?

Pl.:
LAN DHCP range 192.168.1.2 - 192.168.1.254
WiFi DHCP range 192.168.100.2 - 192.168.100.254

A legfrissebb Merlin firmware fut a routeren.

(#4110) SztiviVander válasza Blackmate (#4109) üzenetére


SztiviVander
őstag

nem tudsz ilyet beallitani.

(#4111) bandij68 válasza R4E/B (#4106) üzenetére


bandij68
újonc

Hátha segít valakinek.
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20180304054851&SearchText=asus+rt-ac68u

(#4112) ArthurShelby válasza Blackmate (#4109) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Vendég wifi? Igaz hogy az Asuswrt nem teszi külön alhálózatba, de szeparál.

Egyébként milyen okból kéne ez?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4113) Blackmate válasza ArthurShelby (#4112) üzenetére


Blackmate
senior tag

Biztonsági okokból kellene, hogy külön szabályt tudjak beállítani arra a subnet-re.
Azért ezt kipróbálom: How to have dedicated DHCP options bind to a specific SSID?

(#4114) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék!

Ma reggel arra ébredtem, hogy nincs net. Ok, gondoltam kapnak az eszközök egy újraindítást, így áramtalanítottam 20 mp-re mind a t-s modememet, mind a routert. Azonban így sem sikerült netet csiholnom. Az az érdekes, hogyha pl. ipad-en kapcsolódnék a wifi hálózathoz, akkor a router.asus.com quick setupos oldala jön be, ahol a belépési felhasználó nevem megmaradt, de új jelszót kér. Sajnos munka miatt sietnem kellett, de még annyit meg tudtam nézni, hogy kábelt bedugva sem volt net a laptopomon. Ugyanúgy látják az eszközeim mind a 2,4, mind az 5 Ghz-es hálózatot, de felkapcsolódni nem tudok rájuk. Még nem frissítettem a fw-t kivárásos alapon, így még a merlin féle 380.68_4-es verzión vagyok, az utóbbi 2 hétben nem nyúltam a router beállításaihoz.

Viszont amit még furcsának találok, hogy most volt időm mobilhálóról belépni az admin felületre az asus ddns szolgáltatással, be is enged, az internet státusza connected, kiírja szépen a külső ip címemet, tehát az admin felületen nem utal hibára számomra semmi. Még próbáltam admin felületről egy újraindítást, de barátnőm szerint még mindig nincsen net.

Ha számít, még kipróbáltam, hogy mi van ha VPN-en keresztül kapcsolódom a routerhez, és úgyis van netem a telefonomon, illetve be is tudok lépni az admin felületbe a belsőhálós címemmel. De hogy otthon miért nincs net azt nem tudom. :( Sem a modemen, sem a routeren nem látok hibára utaló led jelzést sem. Még arra gondoltam, hogy esetleg a szolgáltatónál van valami gebasz, de akkor ha kapcsolódni akarok a hálózathoz akkor amiért a már említett router.asus.com oldalra dob?

Esetleg tudnátok tanácsot adni így látatlanban? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#4115) VGYke válasza R4E/B (#4106) üzenetére


VGYke
addikt

Mint írtam én nem fizettem érte, a bolt (ami nem elsősorban web bolt, be lehet menni és kiszolgálnak) elintézte az Asusnál, hogy garancián kívül cseréljék ki.
Írtam most a főnöknek, hogy nézzen utána a beszerezhetőségnek, ha jön tőle válasz, megosztom veled.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4116) Véreshurka válasza Véreshurka (#4114) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Szolgáltatói hiba kilőve, most beszéltem velük, az ő oldalukról mindent rendben találtak...

El Psy Kongroo

(#4117) VGYke válasza VGYke (#4115) üzenetére


VGYke
addikt

Megjött a válasz azon kérdésemre, hogy be tud-e a bolt szerezni ilyen antennát:
"Nem tudok ilyen antennát rendelni.
Csak „szívességből” cserélték ki, de lehet, hogy neki is megteszi az ASUS, vagy az üzlet ahol vásárolta.
Én nem akarok vele foglalkozni
."

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4118) SztiviVander válasza Véreshurka (#4114) üzenetére


SztiviVander
őstag

tehat se lanrol se wifirol nincs net, de belepni tavolrol be tudsz tehat a routeren van. akkor ket dolgot neznek meg elso korben.
1. a routerrol lehet e kulso cimet pingelni (8.8.8.8 es index.hu), hogy nem-e csak a nevfeloldas vacakol
2. ha a routeren minden oke akkor pl nincs-e bekapcsolva az ai protection es nem tiltotta-e le valamiert az egesz belso halozatot

[ Szerkesztve ]

(#4119) SztiviVander válasza SztiviVander (#4118) üzenetére


SztiviVander
őstag

ja es a logokat se artana megnezni,lehet hogy van benne a hibara utalo bejegyzes.

(#4120) VGYke


VGYke
addikt

Szerintetek gyári fw., az AiProtection:

hol őrzi a 2 irányú támadások eseményeit:

Már csak azért, mert nálam ilyen bejegyzések vannak:

Tehát 02.18-19 is!
Na már most! Szenvedek a DM problémával, sokszor reseteltem a routert, (kikapcs+WPS+bekapcs)...
02.19. óta tuti többször végrehajtottam az NVRAM törlést!
Na de ha a képen látható "támadási" adatok a routerben őrződnek meg, akkor a törlés mégsem volt 100%-ban sikeres és így a Donwload Master elérhetetlenségre is lenne magyarázat, mert ott is szoftveresen "bent ragadhatott" valami szemét...
MI A VÉLEMÉNYETEK?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4121) Véreshurka válasza SztiviVander (#4118) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi a tippeket! :R Igen, se lan se wifi.

Pingelni úgy tudok a routerről, hogy csatlakozom a hálóhoz és parancssorban megpingelem a címeket? AI protectiont nézem.

Logban nem láttam semmi érdemlegeset, de azért megnézem még egyszer. Warningot figyeljek, vagy valami mást? Esetleg képernyőmentésen kívül tudnék logot menteni a routerről? Mondjuk ssh-n keresztül?

szerk:

AI protection nincs bekapcsolva. Viszont érdekes, mert csak androidról tudok az admin felületre belépni külsőhálózatról, most próbáltam egy ipaden ami ugyanazon a wifin van mint az android de csak ugyanaz a quick setup-os oldal jön be.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#4122) zsolt501 válasza VGYke (#4120) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nagy az esélye, hogy tényleg nem minden törlődött a WPS-es törléstől.
az összefoglalóban van egy leírás azzal a módszerrel is kipróbálhatnád a törlést, én leginkább azt a módszert favorizálom, nálam eddig ez vált be.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4123) VGYke válasza zsolt501 (#4122) üzenetére


VGYke
addikt

Erre gondolsz?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4124) Véreshurka válasza SztiviVander (#4119) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nem tudom pontosan mi történt, de újra van net minden eszközömön.

Parancssorból megpingeltem a címeket amiket írtál. A 8.8.8.8 veszteségmentesen elment és visszajött, az index.hu request time out miatt nem csinált semmit. Aztán a laptopomról próbáltam belépni a router admin felületére, ami sikerült is. Itt megtaláltam a ping tool-t, és újra kipróbáltam, így már minden csomag elment és vissza is jött mind a két címre. Aztán a felkiáltójel el is tűnt a wines wifi jelről és lett megint net.

Tudja valaki, hogy minek lehettem a tanúja és máskor mit tudok tenni hasonló esetekben, esetleg az elkerülésében?

El Psy Kongroo

(#4125) SztiviVander válasza Véreshurka (#4124) üzenetére


SztiviVander
őstag

igen, a "routeren" alatt azt értettem hogy a router saját network tools menüpontjából. lehet csak annyi volt a baj hogy az asus meg a szolgáltatós eszköz között nem működött a kémia :) nekem nincs semmi ilyen szolgáltatós dobozom úgyhogy passzolom hogy melyik mire háklis.

[ Szerkesztve ]

(#4126) zsolt501 válasza VGYke (#4123) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nem.

"ASUS recovery mód

Amennyiben a fentebbi módszer nem nyújt megoldást a problémára, vagy pedig a router bekapcsolása után a Power LED automatikusan villogni kezd, úgy vagy rossz firmware került a routerre, vagy pedig valami okból nem ment végbe a flashelés. Ezt szintén korrigálhatjuk, ám mivel ilyenkor a DHCP szerver sem működik a routerben, a kliens PC-n állítsunk be fix IP címet a helyi kapcsolatnak.

IP....: 192.168.1.10
Maszk.: 255.255.255.0

Egyebek (DNS, Gateway) nem szükségesek. A routert áramtalanítsuk, majd a RESTORE / RESET gombot nyomva tartva ismét kapcsoljuk áram alá, és a gombot csak akkor engedjük el, amikor a Power LED villogni kezd. Ezt követően nyissunk egy böngészőt, és a http://192.168.1.1 címen található recovery webszerver segítségével flasheljünk egy új firmware-t a routerre. Ez gondolom mindenkinek egyértelmű, tallózás, majd feltöltés. Ezután várni fog kelleni, még a router magától újra nem indul, ez néha ~10 percig is eltarhat, hagyjuk dolgozni nyugodtan, a LED-eket figyelve esetleg látható, hogy mikor végzett, illetőleg egy másik böngésző ablakba meg lehet próbálni az admin felületre belépni, ha úgy látjuk, hogy készen van. A művelet végeztével a PC IP beállításait állítsuk vissza eredeti állapotra."

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4127) Véreshurka válasza SztiviVander (#4125) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ja, vannak ilyenek... A lényeg, hogy már megy!

Köszi a segítséget! :R

El Psy Kongroo

(#4128) ArthurShelby válasza zsolt501 (#4126) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"várni fog kelleni" :F

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4129) zsolt501 válasza ArthurShelby (#4128) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ez tényleg elég furán volt fogalmazva, ki is javítottam.
Mentségemre legyen nem én írtam, és nem annyira olvasgattam még :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4130) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Szoftver problémák esetén ha a router furán működik és nem akar rendbe jönni szoftver visszaállítással, vagy reseteléssel akkor mindenképpen érdemes használni az ASUS recovery mód-ot és ott első lépésben az NV-RAM tisztítást csinálni, majd az Asus oldaláról letölthető legelső (legrégebbi) szoftvert feltenni (megjegyzem ezt első szériás routereknél tökéletesen megy, a többi hardver szériánál nem tudom megy e rendesen) Ez szó szerint legyalulja a router szoftverét és alapra állítja, valamiért a többi nem minden esetben teszi ezt meg.
Mikor ez megtörtént és felment a legelső szoftver akkor csak és kizárólag a legfontosabb NET beállítást végezzük el, majd frissítsük a routert vagy manuálisan arra a szoftverre ami nekünk kell, vagy automatikus frissítéssel a legutolsó szoftverre (és reménykedjünk, hogy a hiba nem jön újra elő :D)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4131) VGYke válasza zsolt501 (#4126) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! "RESET gombot nyomva tartva ismét kapcsoljuk áram" után, lesz WiFi és azon keresztül is mennek a továbbiak, vagy csak LAN- utp kábelen folytatható a művelet: "Ezt követően nyissunk egy böngészőt, és a http://192.168.1.1 címen található recovery webszerver segítségével flasheljünk..." ?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4132) zsolt501 válasza VGYke (#4131) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

LAN kábel kell neki ehhez, mivel teljesen alapra fog állni nem is menne másként.
A másik meg se akard a szoftver telepítést wifi-n csinálni mert csak gond lehet ebből.
Ez is érdekes dolog, mert ha neked az eddigi reset esetén maradt a wifi akkor bizony ott bizony nem volt rendes törlés.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4133) VGYke válasza zsolt501 (#4132) üzenetére


VGYke
addikt

Soha nem próbáltam a "Kikapcs+Reset nyomva tart+Bekapcs" módszert. Mindig csak a sima Reset nyomva tart, vagy/és "Kikapcs+WPS nyomva tart+Bekapcs" módszert alkalmaztam és ilyenkor alaphelyzetbe állítva mindig visszajön ugye az aktuálisan telepített fw...
Nemsokára nekiugrok az általad javasoltaknak, remélem 1-2 óra mólva tudok írni, mert ha nem, valamit elcsesztem.
Ugye a "Kikapcs+Reset nyomva tart+Bekapcs+led villogások figyelése" módszer után nem kell semmi hókuszpókusz, azon túl hogy LAN-utp vezeték kapcsolat, meg PC: IPV4: 192.168.1.10, maszk: 255.255.255.0.
Na és az alapértelmezett átjáró? Üres, vagy legyen 192.168.1.1 ?
A DNS kiszolgáló címe meg legyen automatikus kérésen.
Szóval ezek után ilyenek, ASUS oldalról letölthető programok mint "ASUS Device Discovery", vagy "ASUS Firmware Restoration" feleslegesek?
Bocs a kérdésekért, biztosra akarok menni, nem csináltam még a fentieket.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4134) zsolt501 válasza VGYke (#4133) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nem kell Az átjáró, hagyd üresen, itt most nem a netet kell elérned, hanem csak és kizárólag a routert.
Minden más felesleges, nekem eddig ez a módszer vált be a legjobban.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4135) VGYke válasza zsolt501 (#4134) üzenetére


VGYke
addikt

Sikerült, (mint látszik, mert van netem :C ) de észrevettem / tapasztaltam valamit!
Első körben, amikor alkalmaztam a "Kikapcs+Reset nyomva tart+Bekapcs" módszert, majd feltöltöttem a router érkezésekor rajta lévő 3.0.0.4.380.3264 fw-t, tényleg kb. 10 perc után az admin felületen az fogadott, hogy lépjek be a nevemmel és jelszavammal!
Megpróbáltam a törlés előtti név/jelszó párossal belépni és SIKERÜLT!
Magyarul: b*szott törölni mindent!
Ezután nyomtam egy "kikapcs+WPS nyomva tart+bekapcs" kombinációt és csoda történt, a router bejelentkezési felülete olyan lett, mint amikor hazahoztam, zéróról kellett beállítani mindent!
Azért a biztonság kedvéért, a beállítás előtt még egyszer megcsináltam a "Kikapcs+Reset nyomva tart+Bekapcs" dolgot és feltöltöttem a legfrisebb fw-t, majd ismét jött egy "kikapcs+WPS nyomva tart+bekapcs" kombináció.
Így a jelenlegi 3.0.0.4.384.20308 fw-t is a zéróról tudtam beállítani.
Ellenben, a korábban írt DM problémám így sem oldódott meg!!!! :Y

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4136) ArthurShelby válasza VGYke (#4135) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hány torrentet futtatsz? Mi fut még a routeren? ftp, dlna, smb, aiprotection...
Szerintem egy swap-pal megoldódna a problémád.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4137) VGYke válasza ArthurShelby (#4136) üzenetére


VGYke
addikt

DM probléma, mármint ez:

független a torrent futtatástól. "Ujratelepítés / konfigurálás" után semmi nem futott, most speciel a DM telepítés után azonnal nem tudtam elérni a http://192.168.1.1:8081/downloadmaster/task.asp címet.
Egyébként dlna, smb, aiprotection fut.
Mi az a "swap" ?
Egyébként még egy valamit kipróbálok, de nem sok reményt fűzök a sikerhez.
Szereztem egy olyan USB3 kábelt, aminek a HDD ellenoldalán van 1 USB3 és 1 USB2 csatlakozó, és mindkettőt bedugom a routerbe. Hát ha a HDD amperrel van a baja. Ezt a lehetséges hibaforrást is szeretném kizárni.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4138) ArthurShelby válasza VGYke (#4137) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A swap (link2)végülis a ram kibővítése a merevlemezre. Szerintem te kifogysz a ram-ból, és ezért omlik össze a DM.
Próbáld meg, hogy ha ki van kapcsolva a dlna, akkor jó lesz-e a DM.

Egy 512MB-os swap ssh-n keresztül (SSH és JFFS szkriptek (Enable JFFS custom scripts and configs) engedélyezése a router felültén (és putty telepítése a gépre):
dd if=/dev/zero of=/tmp/mnt/*/swapfile bs=1M count=512
chmod 0600 /tmp/mnt/*/swapfile
mkswap /tmp/mnt/*/swapfile
(512MB-os SWAP fájl létrehozása)

#!/bin/sh
[[ "$1" != /tmp/mnt/* ]] || swapon /tmp/mnt/*/swapfile
(automatikus swap fájl aktiválás, hogy használja is a router)

Én kevésbé vagyok nagy linux-os, Kendek profi ebben, ha nem sikerül valami őt zaklasd.
A *-t lehet címkével (pl sda1...) helyettesíteni, a * az általános, és a mindenre jó/igaz (ez több merevlemeznél lehet gond)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4139) VGYke válasza ArthurShelby (#4138) üzenetére


VGYke
addikt

Én csak gyári fw-t próbáltam (na meg Merlin RT-AC68U_384.3_0), de a jelenség ugyan az.
A RAM elfogyásról: Ha minden létező dolgot (Servers Center = Médiaszerver: iTunes, UPnP médiaszerver
Samba, FTP, valamint AiCloud 2.0: Cloud Disk és AiProtection) kikapcsolok, a DM hiba ogyan az!
Egyébként a RAM foglaltságaim ilyenek:
Amikor minden (DLNA, Samba, FTP, AiCloud, AiProtection) be van kapcsolva, csak torrent letöltés nem megy:

Amikor a DLNA, Samba, FTP, AiCloud ki van kapcsolva:

Amikor a AiProtection is ki van kapcsolva:

Amikor a fentiek után, a DM-t telepítem:

Még csökkent is :DDD
Nincs más hátra mint előre, keményebben kell fellépnem, ez az eszköz misztikus hardver hibás lett!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4140) AtHoS válasza VGYke (#4139) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha már Merlin is szóba került, akkor miért nem dobsz fel egy entware-t és arra egy transmission-t.

read-only mode on the forum

(#4141) ArthurShelby válasza AtHoS (#4140) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én is ezt javaosltam anno.

Nálam is anno kevés lett a ram használat miután (hetek múlva) összeomlott a DM. Aztán áttértem transmissionra (szerintem ez egy kicsit fluidabb, jobb). De ott is összeomlott egy idő után. Aztán kiderült, hogy nem aktiválódott a swap, amit a transmission telepítésekor beállítottam. Azt beállítottam, azóta minden tuti király.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4142) Véreshurka válasza AtHoS (#4140) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Fú ez az entware telepítési leírás nagyon jól jött, már régóta kiakartam volna próbálni, de ilyen jól leírtat nem találtam.

Köszi! :R

El Psy Kongroo

(#4143) VGYke válasza AtHoS (#4140) üzenetére


VGYke
addikt

Hát egy utolsó próbát megér a hiba lokalizációja miatt, mert nekem eddig (kb.1,7 évig, a DM szarakodás kezdetéig) teljesen megfelelt a gyári fw, semmi gond nem volt vele és mint írtam, most a vásárláskori fw van rajta, amivel ugye nem volt baj hosszú időn keresztül. Na de ha az általatok javasolt "entware + transmission" valamelyik eleme is szórakozna, tuti a hardver betegedett meg.
Csak egy a baj, a számítástechnika angolom, meg a Linux tudásom konvergál a zéróhoz... :W

Jó régen PC-n szembesültem egy olyan, akkor megfoghatatlan probémával, hogy PC alkalmazások, játékok, stb. hiba nélkül futottak, csak CD-DVD írásnál hibázott a gép. Hol jól írta meg a lemezt, hol olvashatatlan lett. Kicseréltem az írót, a hiba megmaradt. Win alól futtatott tesztek nem mutattak hibát a PC-n. Viszont a DOS alatt futtatott MemTest kimutatta a RAM hibát. A hibás modul csere után, a probléma megszűnt.
Nem lehet ennél is valami hasonló :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4144) VGYke


VGYke
addikt

Csak úgy kérdezem: mi a véleményetek, információitok erről: RT-AC86U Mivel jobb a 68U-nál?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4145) Multibit válasza VGYke (#4144) üzenetére


Multibit
veterán

A WikiDevi elég egyértelmű választ ad, miszerint hardveresen (CPU, RAM, wifi) jelentős a különbség (még úgy is, hogy a 68U-nak mostanában vannak erősebb kiadásai):
AC86U
AC68U

(#4146) Klara_ válasza VGYke (#4144) üzenetére


Klara_
őstag

100 mega korul ir / olvas USB-n, ahogy az osszehasonlitasokat neztem 5-10dB-el jobb a WiFi jelerossege. Arban minimum duplaja.

[ Szerkesztve ]

(#4147) ArthurShelby válasza Klara_ (#4146) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Melyik jobb szerintetek: AC86U vagy AC88U?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4148) Klara_ válasza ArthurShelby (#4147) üzenetére


Klara_
őstag

Mivel nekem nem kell 8 LAN port, es akkora tepsi keszulekhaz, 86U.

(#4149) ArthurShelby válasza Klara_ (#4148) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az asuswrt nagy hiányossága a vlan hiánya (kivétel a BRT-AC828-nál, ami még csak a 380-as fw-nél tart), ami egy 8portos routernél már illene... és ha jól látom az ac86u erősebb is hardveresen, mint a csúcsnak szánt ac88u (ahol asszem a második 4-es port fizikailag egy másik eszköz, valami realtek)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4150) Kalwa


Kalwa
tag

Ma reggel érkezett meg a router az iPontól, ők az E1-es (1GHz dual CPU) verziót forgalmazzák, sajnos még nem a B2-est. 1 hét múlva kapom a szolgáltatótól a modemet, azután belecsapunk a lecsóba. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.