Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) ntomka válasza Pixx96 (#5849) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én sem hűtöm semmivel. Hol lehet amúgy nézni a hőmérsékletét?

Amúgy teljesen jól teljesít.

Azt azért nézted mennyire telefonál haza az a Xiaomi router? :D

ツ Headphones on - World off

(#5852) ArthurShelby válasza Pixx96 (#5849) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A broadcom procis eszközök mind ilyen melegek, de ilyen magas hőfokon is sokáig jól működnek, nem kell ezen szerintem aggódni.

"ha a szoftver oldalt nem nézzük"
Nem azért, de ilyen eszközöknél pont a szoftver a lényeg. Az asuswrt szerintem kategória társainál sokkal jobb (pl tp-link).
Egy xiaomi is csak "okosított" fw-rel ér valamit.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#5853) Jorus válasza Pixx96 (#5849) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálam csak AP-ként dolgozik egy szintén AP-ként beállított ax88u-val együtt, egyik sem meleg, persze ez természetes, mivel nem NAT-olnak, nem PPPoE-znak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5854) Krinyo válasza ArthurShelby (#5852) üzenetére


Krinyo
senior tag

Saomi csodának még angol menüje sincs, nemhogy 6 éves supportja. :)

(#5855) SztiviVander válasza Pixx96 (#5849) üzenetére


SztiviVander
őstag

Újkora óta (3-4 éve) a hátulján van egy 120as venti ami a router usb-jéről pörög 5V-al, semmi hangja, de annyi légmozgás pont elég hogy a cpu 57-60 fok, wifik 45/47. Ha másra nem is, de arra mindenesetre jó, hogy látom amikor már 75-78 fok a cpu hogy ideje kivinni és kifujni belőle a port :D
Egyébként nem fair a kínai árat a magyar bolti árhoz hasonlítani. Majd ha egyszer kapható lesz itthon (olyan boltban aminek ér is valamit a garanciája), akkor már a xiaomi se 16e lesz...
Vettél rá _valóban_ dual band 7dBi-s antennát? Milyet, hol? Mert a legtöbb noname antenna amit ebay/ali/stb -n most már dualband-ként árulnak azok tökugyanazok a méretezetlen szarok amit pár éve még sima 2.4-hez árultak mert akkor még úgy is el tudták adni. Nekem is van két fajta ilyen nagy bot is, még a régi 841-es tplinkhez vettem, kalap szar volt mindkettő még azon is. Asusra rá nem tenném.

(#5856) kisbalazs83 válasza Pixx96 (#5849) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Szia!
HGG elég régi. Az újabb FW-k, akár gyári, akár Merlin, wifi sebesség és stabilitás terén sokkal jobbak. A wifi térerőt pedig fel lehet javítani 316mW-ra, így még mindig egy elég jó kis router ez :K

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#5857) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Ha már hőmérsékleti téma... Szerintetek mennyire elvetemült ötlet lenne lambériára akasztani a gépet (AC66U B1)?

El Psy Kongroo

(#5858) SztiviVander válasza Véreshurka (#5857) üzenetére


SztiviVander
őstag

Csak nem nem gyullad fel a lambéria tőle... De hogy az 50-60foktól mennyire színeződik el vagy vetemedik meg az más kérdés, arról valami lambéria szekértőt kérdezz.

(#5859) SztiviVander


SztiviVander
őstag

Ide is szólok hogy aki friss freshtomato-t használ a routeren és random szakadoznak le az 5Ghz AP-t használó cuccai, az menjen vissza 2020.2 -re (nvram törléssel és kézi újra konfigolással természetesen) mert abban még a régi -és jól működő- wlan driver van. A 2020.3-ba raktak valami új drivert, azóta szakadozott és ezt a 2020.4-ben sem sikerült javítani. Kár érte, de majd egyszer biztos megjavul.

(#5860) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Sziasztok, tegnap óta én is boldog tulajdonosa vagyok ennek az útválasztónak. A VPN klienst beállítással kezdtem el szórakozni, hogy ne a PC-n kelljen bejelentkezzek a céges hálózatba, megcsináltam a profilt be is jelentkezik viszont azt hol tudom beállítani, hogy ne az egész forgalmat csapja bele a VPN-be, vagyis a default gateway ne a remote network-ön legyen? A legutolsó merlin-t raktam rá, köszönöm előre is.

(#5861) Véreshurka válasza SztiviVander (#5858) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! :R Ezekre nem is gondoltam... Így szerintem valami másik helyet fogok keresni neki.

El Psy Kongroo

(#5862) NoX válasza Chuck Norris (#5860) üzenetére


NoX
senior tag

Szerintem nem szerencsés a router-en beállítani a céges VPN-t, mert ezzel akkor az összes routerre csatlakozó eszköz is fellép arra a VPN-re. És nem kizárt, hogy valami blokkolva lesz, ha a céges policy azt nem engedélyezi. Pl. TV-n nem fog bejönni a Netflix. Lassú lesz a kapcsolat (az eredeti net sebességed töredéke), és ha minden eszköz azon lóg, akkor szinte használhatatlanul lassú lehet és még a router is beleállhat.
Vagy be tudod állítani, hogy csak a te gépedről jövő kapcsolatot kezelje így?

(#5863) Chuck Norris válasza NoX (#5862) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Igen pont erre irányult a kérdésem, az lenne a cél, hogy csak ha a cég gépeit akarom elérni menjen a VPN-en keresztül minden más esetben meg ne.

(#5864) Gondwana válasza Chuck Norris (#5863) üzenetére


Gondwana
addikt

(Akkor miért a router lenne a VPN kliens - mármint a beszélgetés fonalából ezt az elvetemült ötletet sikerült kihámoznom, miért nem a PC a kliens, mint mindenkinél? Ha viszont a másik irány a kérdés, AC68U-ban láttam olyan beállítást, hogy a VPN csak LAN hozzáférést vigyen át, WAN felé ne)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5865) SztiviVander válasza Chuck Norris (#5863) üzenetére


SztiviVander
őstag

Freshtomato-ban úgy hívják hogy redirect internet traffic és alapból nincs bekapcsolva, azaz az internet forgalmat nem irányítja magától bele a vpn-be. Merlinben nem tudom van-e ilyen lehetőség kivezetve az admin felületre. Ha jól gondolom azért akarod hogy több otthoni eszközről is elérd egyszerre a vpn mögötti dolgokat, nincs ebben semmi elvetemült :) Milyen vpn-ről van amúgy szó? pptp? openvpn? ipsec?

(#5866) Gondwana válasza SztiviVander (#5865) üzenetére


Gondwana
addikt

(Jogos, arra nem is gondoltam, hogy így két helyszínt teljesen át lehet bridgelni)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5867) Chuck Norris válasza SztiviVander (#5865) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Egyrészt azért szeretném, ahogy írod, hogy ne az eszközökön kelljen a VPN-t elindítgatni, a másik meg, hogy egy IP címről csak egy VPN munkamenet van engedélyezve, ha elindítom két PC-n is a VPN-t akkor egymást dobálják le, ha a routeren állítanám be talán ez is megoldódna, L2TP a típusa.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, rakok fel egy freshtomato-t aztán eljátszok vele, okvetlen beszámolok ha sikerült összehozni :)

(#5868) SztiviVander válasza Chuck Norris (#5867) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nem az IP ott a gond, mivel a vpn host csak a külső IP-det látja az meg egy van, hanem hogy egy juzert nem szokás két session-re beengedni. L2TP-nél -ha jól látom a merlin demoui-n - nincs semmi konfig lehetőség, talán ssh-n a kliens konfigot át lehetne szerkeszteni de ezt passzolom. Ha openvpn szerveretek lenne akkor legalább a beimportált kliens profilba bele lehetne tenni merlin alatt is hogy ne írja át a def gw-t. Viszont a rossz hírem hogy freshtomato-ban meg nincs L2TP vpn kliens mód külön, ha jól tudom azon ezt csak úgy lehet megoldani ha magát a wan típust állítod át l2tp-re, de akkor meg ugyanott vagy hogy minden forgalom abba fog menni.

(#5869) Klara_


Klara_
őstag

386 RC2 FW, gyari beta.

To use full function AiMesh 2.0, all AiMesh nodes should be update to the 386-rc2 beta. If some of them are not, the functions will not work properly or limited.

"What's new in 386-RC2

1. Supports 802.11k/v (ZenWiFi already adopted before, this is for RT GT models.)
2. AiMesh 2.0
- System optimization: one click in AiMesh topology to let topology re-org.
- System Ethernet backhaul mode, which is EAP mode, all nodes will use Ethernet as connection only, all bands will be released for coverage.
- System factory default and reboot.
- Client device reconnect, make device to offline and online again.
- Client device binding to specific AP.
- Guest WiFi on all Mesh nodes (only works on 2GHz -1 and 5GHz -1 guest network). (we know you are all waiting for this)
- Access nodes USB application. (Each node will have their own USB application server, it's not synchronized with Primary)
3. WiFi time scheduler now the unit goes to 1 minute.

Bug fixes:
1. VPN fusion bug fixes.
2. Offline client clean bug fixes."

[ Szerkesztve ]

(#5870) Chuck Norris válasza SztiviVander (#5868) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm, hogy megnézted, akkor nem is buherálom tovább a routert, marad a merlin meg a vpn kliens a pcken.

(#5871) SztiviVander válasza Chuck Norris (#5870) üzenetére


SztiviVander
őstag

Azt nem mondom/mondtam hogy nincs rá megoldás, csak én nem tudok rá fejből :) Szóval ne add fel. Esetleg olvasd át ezt, bár pptp de szerintem ugyanezt meg lehet oldani l2tp-vel is.

[ Szerkesztve ]

(#5872) ArthurShelby válasza Klara_ (#5869) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Na erre nagyon kíváncsi vagyok, nem is tudtam, hogy lesz 2.0
Így gyorsan rákeresve kb így fog kinézni.
Innen nem tudom letölteni, esetleg van valami másik hely is, ahol fönn van (vagy föl tudod tenni máshova (pl mediafire?)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#5873) kisbalazs83 válasza ArthurShelby (#5872) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Hi There,

No matter previously you contact Wilson or Arthur, their accounts are now merged to this one, so here are ASUS official 386-RC2 beta release with almost full function AiMesh 2.0:

Download link (will be closed before 8/31):
https://asus-my.sharepoint.com/:f:/...VHmvXs2khit8QB20SPb9UEGeHzhBfsSMUklA?e=ne9JtI

backup link: https://drive.google.com/drive/folders/1yNaiDQeA3zW__xY6K-EBRbXIVk7rxOSw?usp=sharing

Support models:
RT-AC5300
RT-AC86U
RT-AC68U -> your are right, this models, this old model, we still support it.
RT-AX88U
RT-AC88U
RT-AX92U
GT-AC2900
GT-AC5300
GT-AX11000
ZenWiFi XT8 (RT-AX95Q)
(ZenWiFi CT8 will be later due to platform debugging.)

Be noted(Please read this before you use):

1. Although these are release candidates, but still under testing, there might be some bugs will cause system unstable, if you are facing issues, please leave your comments in this thread.
2. By using 9.0.0.x beta, it will not get live update from official path, you need to flash to official 3.0.0.x release to get latest updates.
3. To use full function AiMesh 2.0, all AiMesh nodes should be update to the 386-rc2 beta. If some of them are not, the functions will not work properly or limited.
4. For updating firmware manually please refer to: https://www.asus.com/support/FAQ/1035199/

What's new in 386-RC2

1. Supports 802.11k/v (ZenWiFi already adopted before, this is for RT GT models.)
2. AiMesh 2.0
- System optimization: one click in AiMesh topology to let topology re-org.
- System Ethernet backhaul mode, which is EAP mode, all nodes will use Ethernet as connection only, all bands will be released for coverage.
- System factory default and reboot.
- Client device reconnect, make device to offline and online again.
- Client device binding to specific AP.
- Guest WiFi on all Mesh nodes (only works on 2GHz -1 and 5GHz -1 guest network). (we know you are all waiting for this)
- Access nodes USB application. (Each node will have their own USB application server, it's not synchronized with Primary)
3. WiFi time scheduler now the unit goes to 1 minute.

Bug fixes:
1. VPN fusion bug fixes.
2. Offline client clean bug fixes.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#5874) Klara_ válasza ArthurShelby (#5872) üzenetére


Klara_
őstag

A #5873 backup linkekrol remelem mar lejon, neked is.

[ Szerkesztve ]

(#5875) ntomka válasza kisbalazs83 (#5873) üzenetére


ntomka
nagyúr

"your are right, this models, this old model, we still support it"

Awesome! Keep this way! :DDD

ツ Headphones on - World off

(#5876) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Ahogy olvasgatom az SNB fórumot a béta teszttel kapcsolatban (386-RC2) látható, hogy vannak problémák, és ami fura, hogy megegyező routerekkel valakinél van gond, és másnál nincs, ami eléggé meglepő.
Szóval azt tudom javasolni, hogy az tegye fel a szoftvert aki tényleg tesztelgetni is akar, illetve hajlandó visszajelzést küldeni az Asus részére, mert még más értelmét nem látom ennek, tényleg eléggé teszt verziónak tűnik még jelen formájában a szoftver.
Ja és érdemes olvasgatni az SNB fórumot.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5877) kisbalazs83 válasza zsolt501 (#5876) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Tegnap feltettem a 386-RC2-őt. NVRAM törlés megvolt. Két AC66U_B1 megy AiMesh-be LAN-on összekötve. Eddig a 2. router AP módba volt, mert a régi AiMesh-t amikor kipróbáltam, néha átment a tv, a laptop a gyengébbre... Itt lehet rögzíteni, hogy maradjon fixen az egyiken. A telefon hazaérve az udvarra nézőre kapcsolódik és a házba belépve hamar átvált a másikra, szóval úgy működik ahogy kell. Nekem eddig tetszik és nem tapasztaltam semmi gondot.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#5878) zsolt501 válasza kisbalazs83 (#5877) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az jó ha rendben működik, várjuk a további tapasztalatokat itt és az SNB-n is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5879) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

A wps bekapcsolás csak a node hozzáadásáig kell, vagy hogy jól működjön az aimesh kell később is?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#5880) kisbalazs83 válasza ArthurShelby (#5879) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Én kikapcsoltam a WPS-t.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#5881) zsolt501 válasza ArthurShelby (#5879) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Régebben kellett a WPS a node hozzáadásánál, de miután hozzá lett adva ki lehetett kapcsolni, jelenleg nem tudom kell e még.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5882) ArthurShelby válasza zsolt501 (#5881) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Csak eszembe jutott, hogy eddig hozzáadás után mindig kikapcsoltam, és esetleg volt köze a node váltás után nincs internet problémámhoz.

Más: valaki próbálta már a beépített sebességmérőt?
Mennyire ír ki úgymond jó eredményt, nem gyenge hozzá ez a router?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#5883) kisbalazs83 válasza ArthurShelby (#5882) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Próbáltam. Nálam a 300Mbps netet csak 200Mbps-nek méri.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#5884) Vasy09


Vasy09
őstag

Sziasztok! Rég kérdeztem itt, de eljött megint az ideje. Tervezem, hogy szerzek a 3 AC68U mellé egy 86U-t is, amit beraknék fő routernek! A többi aimesh node lenne. A kérdésem az, hogy a mostani 68U-ról hogy tudnék mindent a legegyszerűbben átvinni a 86U-ra? Nem nagyon van kedvem pöcsölgetni az összes beállítással! :U Van olyan lehetőség, hogy kimentek mindent a mostaniból és egyszerűen csak feltöltöm az újra? Ha igen, menni fog rendesen? Vagy mindenképp újra kéne mindent beállítani?

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#5885) Gubek-Einste válasza Vasy09 (#5884) üzenetére

Vagy mindenképp újra kéne mindent beállítani?
Sajnos igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5886) zsolt501 válasza Vasy09 (#5884) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Mint előttem is írták mindent be kell állítgatni manuálisan, max annyit tudsz tenni, hogy amit lehet kimásolsz egy szöveges fájlba és onnan bemásolgatod egyenként az új routerbe.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5887) Vasy09 válasza zsolt501 (#5886) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi mindenkinek! Reménykedtem, hogy ez elkerülhető! :O

Gamertag: Vasy09

(#5888) alabaj


alabaj
csendes tag

Üdv, mindenkinek!
Tanácsot szeretnék kérni, három éve használom a 68U routeremet pár hónapja áttértem a merlin FW-re a gyáriról, de valami nem kerek. Külső USB-s két lemezes diszkház van rákötve, de baromi lassú az adat másolás (párszáz kb) a diszkházra LAN-on kersztül, illetve állandóan újra kell inditani a media szervert a router-en mert állandóan leáll. Nagyon gondolkodok, hogy vissza állók a gyári FW-re, pedig mindenki agyon dicséri a merlin fw-t.
Valamit nem állítottam be rendesen? Korábban a gyári fw-rel ilyen gondok nem voltak.
Tényleg nagyon informatív a merlin fw sokkal több a beállítási lehetőség, de nem úgy mükődik ahogy kéne. Merlin fw: 384.17

(#5889) Gausz válasza alabaj (#5888) üzenetére


Gausz
aktív tag

Nálam ez pont fordítva volt, tehát a gyári fw dobálta le állandóan el a DLNA klienseket. Volt ez 5 éve kb.
Azóta merlin van és semmi gondom vele. Próbáltál a frissítés után gyári visszaállítást, nvram-resetet, majd kézzel mindent újra beállítani?

(#5890) Hyena


Hyena
senior tag

Megjelent az uj Firmware verzió:3.0.0.4.385_20632
Erdekes modon nem toltheto le az asus support oldalarol igy change log sincs hozza, de a router feluleten a beepitett updater letolti.

alabaj problemajara reagalva, szerintem erdemes kiprobalni a gyari firmwaret is, mert manapsag a verzioszam es a beepitett kepessegek elorebb tartanak mint a Merlinben, arrol nem is beszelve ,hogy a Merlin fejlesztojenek valtozatatasai is be vannak epitve egyutt dolgoznak vele. (nnna persze nem minden)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#5891) alabaj válasza Hyena (#5890) üzenetére


alabaj
csendes tag

Köszönöm reset-et nem csináltam rajta, először megpróbálkozok ezzel, ha nem hozza meg a meg a változást, vissza állók gyári FW-re. Köszönöm a tanácsokat!

(#5892) ntomka válasza Hyena (#5890) üzenetére


ntomka
nagyúr

ツ Headphones on - World off

(#5893) NoX válasza alabaj (#5888) üzenetére


NoX
senior tag

A legfrissebb változat jelenleg Merlin-ből a 384.18 (28-June-2020)
Illetve már látszik, hogy a 384.19 is a csőben van, rengeteg javítással, módosításokkal, de még nem döntött úgy a fejlesztő, hogy ki is adja.

A 384.18-t még azért lenne érdemes kipróbálnod, mert belekerült egy frissebb gyári firmware az AC68U-hoz.

És igen, teljes gyári visszaállítást érdemes nyomni és mindent elölről beállítani.

(#5894) Pixx96


Pixx96
aktív tag

ti melyik FW-t ajánljátok ha a sebesség és a stabilitás a cél? HGG , Merlin , Gyári esetleg tomato?

(#5895) zsolt501 válasza Pixx96 (#5894) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Minden szoftvernek van előnye és árny oldala is, mielőtt szoftver cserélgetésbe belevágsz érdemes utána olvasni.
Én jelenleg gyárin vagyok, amire nekem kell a router arra a gyári is megfelel sebességgel gyárin sincs baj szerintem.
Ha több mindent akarsz kihozni a routerböl akkor már érdemes a szoftver cserén elgondolkodni, de azért jó tudni, hogy a hardvernek azért vannak korlátai is, csodákra nem képes, és ne akarjunk PC képességeket elvárni tőle.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5896) Pixx96 válasza zsolt501 (#5895) üzenetére


Pixx96
aktív tag

őőő én sebesség alatt a wifi/kábeles teljesítményére gondoltam :D Én nem USBzek meg stb...

Most feltettem a 386-RC2-őt eddig stabilnak tűnik. Bár a feltöltés nem tudom hogyan lett ennyi :DD pedig ez 3/3 mérésből ennyi lett az eddigi 320 helyett.

Mire megnéztem egy south park részt lent is volt a 210gb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5897) ntomka


ntomka
nagyúr

A download master féle torrentre nem lehet pl transmission klienst, vagy valami normális nem asus féle béna appot csatlakoztatni

ツ Headphones on - World off

(#5898) zsolt501 válasza Pixx96 (#5896) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Akkor neked szerintem a gyári is elég lesz.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5899) ntomka válasza ntomka (#5897) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez amúgy kérdés akart lenni. :))

ツ Headphones on - World off

(#5900) AtHoS válasza ntomka (#5897) üzenetére


AtHoS
nagyúr

[link] Merlin FW alá Transmission (Androidra mehet Transmission Remote APP)

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.