Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) zsolt501 válasza Csontbrigád (#4900) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Még tudom javasolni, hogy ne a böngészőben mérj, ha win10-et használsz, hanem a speedtest. net saját alkalmazásával ami letölthető.
Sajnos a böngészőben való speedtest az esetek jelentős részében pontatlan főleg ha google chrome a böngésző.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4902) Csontbrigád válasza zsolt501 (#4901) üzenetére


Csontbrigád
tag

Chrome alatt mértem a fenti eredményt, de mértem Edge-vel is, az kb.10%-kal kevesebbet mért.
Kipróbálom még a javasolt alkalmazást is.

Köszönöm!

(#4903) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

A legfrisebb gyari FW-t hasznalom az AC68U routeremen.
Beallitottam a webfeluletre a HTTPS-t illetve a DDNS-t, igy most tesztelek.asuscomm.com:port szamon siman elerem a routert.

Van egy domainem, melynek DNS beallitasa felett en rendelkezem. A gyari beepitett szolgaltatok valamelyikevel meg lehet oldani azt, hogy a ezazenrouterem.domain.tld cimen legyen elerheto?

Nyilvan ha felveszem az IP-t egy subdomainhez az ugy nem jo, mert a dyndns-es domain-re kerul kiallitasra a cert, az meg a vegleges domainnevvel nem egyezik

Koszi!

Udv. core2

(#4904) HUNited válasza Neil Watts (#4903) üzenetére


HUNited
senior tag

CNAME?

Ez persze csak akkor megy, ha hozzáférsz a DNS beállításokhoz (PowerDNS, vagy automatizált szolgáltatóknál CPanel vagy hasonló)

[ Szerkesztve ]

(#4905) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Nem tudom használ-e más is aimesht, de nálam az utolsó frissítés óta rosszabb lett (fél perc mire vált a kliens,azt írja, hogy van wifi, de internetelérés nincs). Tesztelni még nem volt időm (laptoppal ping mérés), de nagy valószínűséggel megy vissza az utolsó előtti fw. :(

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4906) Petike4040


Petike4040
csendes tag

Sziasztok!

FreshTomatót hogy tudok feltenni egy Asus Rz Ac 68 u E1 es routerre?
Előre is köszi.
Sziasztok!

(#4907) Intruder2k5 válasza Petike4040 (#4906) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Sehogy, tudtommal az E verziót nem támogatja már a Tomato.

(#4908) Petike4040


Petike4040
csendes tag

Köszi a választ!
Szia!

(#4909) Intruder2k5 válasza Petike4040 (#4908) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De Merlin vagy HGG biztosan van rá.

(#4910) Petike4040


Petike4040
csendes tag

Mivel tudnak többet mint a gyári Firmware?
A Merlin vagy A HGG?

(#4911) blakey válasza Petike4040 (#4910) üzenetére


blakey
titán

Röviden jobb, hosszabban talán több segítséget kapnál ha beírnád a keresőbe, sokan, sokmindent leírtak, szóval érdemes használni a keresőt, mert soka hasznos infot találsz. Gyárit nem használétam a routeren de annál többet tudnak a CFW-k, pontosan emiatt készülnek. Még van LTS (Merlin fork) is ha netán választani szeretnél, az még a régi motorral készül, erősen Tomato alapú.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4912) Petike4040


Petike4040
csendes tag

Oksa köszi szépen!
Akkor a Merlint használjam?
Az jobbmint a gyári?
A DD-Wrt hez mit szólsz?

(#4913) Intruder2k5 válasza Petike4040 (#4912) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy örökös bughalmaz...

(#4914) blakey válasza Petike4040 (#4912) üzenetére


blakey
titán

DD-WRT-t nem ajánlom, Merlin jó, gyári továbbfejlesztett változata. Nincs AiMESH ha netán használnád.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4915) Petike4040


Petike4040
csendes tag

Az AIMESHt nem használom a régi Tomatót használtam évekig az nagyon jó volt.
Akkor a Merlin nél maradok.
Köszi Szia

(#4916) blakey válasza Petike4040 (#4915) üzenetére


blakey
titán

A tartalék N18U-n Tomato van, de ahogy írtam, Asus-os felülettel de többnyire Tomato alapokon ott az LTS, de a Merlin egy jó választás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4917) Petike4040


Petike4040
csendes tag

Te most milyen Routert használsz?

(#4918) blakey válasza Petike4040 (#4917) üzenetére


blakey
titán

AC68U

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4919) Petike4040


Petike4040
csendes tag

Milyen Firmware t használsz?

(#4920) Jostikacska


Jostikacska
tag

Sziasztok! Megoldódott a dolog, köszönöm a segítséget :R B3 a megoldás ott már LTE működik 100-120 MB/sec letöltési 35-50 MB/sec feltöltési sebesség. De sajnos 1-3 perc után leválasztja az internetet. Csatolom a két képet. Erre esetleg ötlet? (IMG:/dl/upc/2018-12/18/69461_p5vrortmwve8nrc1_internet.thumb.jpg)(/IMG) (IMG:/dl/upc/2018-12/18/69461_srn2iyqrdthauhl5_nincs_internet.thumb.jpg)(/IMG) Köszönöm

[ Szerkesztve ]

"Véremből vért és könnyet senki sem fakaszthat büntetlenül."

(#4921) Gausz válasza Jostikacska (#4920) üzenetére


Gausz
aktív tag

Esetleg frissebb firmware? Vagy térj át Merlinre.

(#4922) Jostikacska válasza Gausz (#4921) üzenetére


Jostikacska
tag

Most néztem, hogy akkor veszíti el a netet ha az asztali számítógépet bekapcsolom, azután egy darabig van net (1-3 perc) majd megszűnik. Most egy darabig nem kapcsolom be és kíváncsi vagyok a végeredményre.

A firmware a legfrissebb rajta. A Merlin-eset hol tudnám letölteni? Ha, mégsem jönne be az eredetit vissza tudom állítani?

[ Szerkesztve ]

"Véremből vért és könnyet senki sem fakaszthat büntetlenül."

(#4923) zsolt501 válasza Jostikacska (#4922) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Óvatosan a frissítéssel, mert Merlin az LTE-s verziót nem teljesen támogatja, annyit tudok, hogy voltak hozzá szoftverek, de voltak vele gondok, és ez miatt mintha le is állt volna vele.
Szóval érdemes utána olvasni pontosan mi is most a helyzet az LTE-s verzió esetén.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4924) *H* válasza zsolt501 (#4923) üzenetére


*H*
aktív tag

Egyáltalán nem támogatja és nincs is tervben. A "sima" AC68U Merlin FW pedig nem használható hozzá.

[ Szerkesztve ]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#4925) zsolt501 válasza *H* (#4924) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Akkor jól emlékszem, hogy már nincs támogatva, kezdetben volt pár verzió rá, de problémás volt, és így nagyon gyorsan el is lett felejtve.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4926) *H* válasza zsolt501 (#4925) üzenetére


*H*
aktív tag

Nem volt hozzá Merlin. Már megjelenéskor sem volt tervbe véve a támogatása.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#4927) Jostikacska válasza zsolt501 (#4923) üzenetére


Jostikacska
tag

Akkor inkább maradok a gyárinál :)
Most már teljesen biztos hogy az asztali gép kavar be neki. Mióta nem kapcsolom be stabilan fut a net rajta.
A routeren van 2 telefon, 1 tv, 1 laptop, 1 másik asztali gép wifi-vel, 1 Fibaró és gond nélkül megy. A másik asztali gépnél mi lehet a gond? Jó lenne újratelepítés nélkül megoldani a problémát.

"Véremből vért és könnyet senki sem fakaszthat büntetlenül."

(#4928) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Van arra barmifele mod, hogy megtudjam valahogy a router gyari szoftverebol, hogy milyen rev. a keszulekem?
Ezert nem szivesen rangatnam le a helyerol. :D

Koszonom! :)

Udv. core2

(#4929) Gausz válasza Jostikacska (#4927) üzenetére


Gausz
aktív tag

Esély van rá, a legegyszerűbb az lenne, ha megpróbálsz egy másik kábelt, azzal is lehet gond. Ha nem az, akkor esetleg a hálókártya (un-, majd reinstall), ha az sem, akkor csinálj egy imaget a rendszerről, hogy bármikor vissza tudd állítani, aztán format c.

(#4930) ArthurShelby válasza Neil Watts (#4928) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szoftveres megoldást még nem hallottam.
A dobozon is meg tudod nézni. :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4931) Jostikacska válasza Gausz (#4929) üzenetére


Jostikacska
tag

Köszi. Az ünnepek alatt végigpróbálom.

"Véremből vért és könnyet senki sem fakaszthat büntetlenül."

(#4932) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Nos én is belefutottam egy router hibába az a gyanúm, mégpedig bizonyos időnként (pár naponta, most 1 hétig bírta) hogy a routeren a NET Leválasztva üzenetet ad, és csak a router újraindítása után jön vissza a net.
Ha jól emlékszem (most nem olvasgattam vissza) másnak is volt hasonló problémája.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4933) dbius válasza zsolt501 (#4932) üzenetére


dbius
veterán

Igen, nálam történt, ugyanígy kezdte, aztán már nem tudott csatlakozni többet, ha pedig csatlakozott nagy nehezen tizedszerre pl., akkor a letöltési sebesség <1Mbit...

Azóta Mesh routerként használom egy AC66_B1 mögött az emeleten.

Apropó, nálad pppoe, vagy kábelnet van? Nálam kábelnet.

Szerk: sajnálom egyébként. Én próbáltam multiwan üzemmódban is más portot használva wan-ként, de úgy sem tudtam csatlakozásra bírni többet.

[ Szerkesztve ]

(#4934) zsolt501 válasza dbius (#4933) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ez nem túl jó hír, még csak pár naponta történik ez meg, de bosszantó.
PPPoE net van Digi-s FTTH hálózat, még azon gondolkodom, hogy visszateszek egy régebbi gyárit, vagy merlint, de az a baj, hogy ez így most eléggé kiszámíthatatlan.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4935) dbius válasza zsolt501 (#4934) üzenetére


dbius
veterán

Én próbáltam gyárival, merlinnel, tomatoval is, sajnos egyik sem tudott már csatlakozni (még úgy sem ment, hogy beállítottam kézzel fix ip-re mivel nálam fix ip van, ami csak MAC cím módosításnál változik), keresgéltem a neten, találtam pár javaslatot, hogy pl. a dhcp lekérdezés ne agresszív beállításon legyen, hanem normálon (vagy fordítva akár), de sajnos nekem semmi nem segített. :(

Amit nem tudtam kipróbálni az a tápegység csere, mivel nem volt a közelemben olyan személy, akitől tudtam volna kölcsönkérni próba erejéig. Neten pedig ~12k körül találtam, annyit pedig nem szántam rá. Azaz ez nem teljesen igaz, mert amikor megjött az utódként megrendelt AC66 B1, akkor annak a tápegységével is kipróbáltam (elvileg a paramétereket megnézve egyeztek), de nem segített az sem.

(#4936) Z_T válasza ArthurShelby (#4905) üzenetére


Z_T
aktív tag

Ugyanezt tapasztalom az Aimesh - sel, a legujabb firmware - rel (384_45149) azzal a kiegészítéssel, hogy én nem tudom, hogy régen hogy ment, mert 2 napos a rendszerem. Az internetem szakadozik, korábban stabilan ment minden.

El lehet valahol érni a korábbi firmware- t? Vissza tudok állni egy előzőre?

[ Szerkesztve ]

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#4937) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Üdv! Érdeklődnék, hogy valaki tudna-e segíteni a Download Master programmal kapcsolatban? Tegnap telepítettem az asus routeremre, de sajnos a letöltött windows program nem akar működni.
Download Master: ver. 9.1.0.104
windows Download Master Utility 2.2.3.2

Telepítettem a segédprogramot, azonban hibával kilépett egymás után többször is, most viszont már nem akar csatlakozni a szerverhez, azt írja töltsem le a programot újra. A router GUI lapjáról betudok lépni.

Mi lehet a probléma?

Routerem RT-AX88U

köszi a segítséget

(#4938) Ernesto78 válasza Ernesto78 (#4937) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Már nem tudok belépni a Download Master GUI oldalára sem. Nem fogadja el a felhasználó nevet sem jelszót. Hát ez a Download Master egy nagyon bajos program

(#4939) ArthurShelby válasza Ernesto78 (#4937) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Volt újraindítás?
Honnan vetted a 2.2.3.2-es verziójú Download Master Utility-t? Mert én úgy tudom a 2.2.2.8 a legújabb.
Egyébként ne használd, semmi értelme, az egy böngésző alapú cucc. Sokkal jobb a Transmission Remote GUI. ;) (annyi, hogy nem a 9091 az alapértelmezett port, hanem a 8081).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4940) Ernesto78 válasza ArthurShelby (#4939) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

A router már 2.2.3.2 verziójú DM-et töltötte le nekem, de a telepítés után (mivel nem működött), a programon belülről ráfrissítettem így lett 2.2.3.3, de ez sem működik, valami Violation-t ír. Na mindegy akkor majd használom a GUI-ból, bár az sem mindig akar rendesen betölteni és akkor újra kell indítanom a routert.

Transmission Remote GUI ez csak gépen fut vagy a routeren is?

[ Szerkesztve ]

(#4941) Hyena


Hyena
senior tag

Masnak is van problemaja az aktualis uj gyari asus firmware-el?
Miota feltettem mindenfele halozati anomaliak fordulnak elo, pl van net, de nem megy a szamitogepen a viber szolgaltatas, nem erheto el helyi halozaton a plex szerver, a mediaplayer nem latja samban keresztul a nast.
A router ujrainditasa minden esetben megoldotta a problemat, de az elozo firmware-el nem voltak ilyen gondok.

A masik lehetoseg az , hogy egyszerre ment el minden eszkoz esze, de az nem tunik tul valoszinunek...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#4942) zsolt501 válasza Hyena (#4941) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nálam is voltak gondok de az IPv6 kikapcsolása megoldotta a problémát, valamit eltoltak vagy a router szoftverében, vagy a digi IPv6 osztásánál, de az is lehet hogy maga a win10 vacakol az IPv6-al.

Mondjuk a WAN oldali leválasztási hiba nálam elég érdekes, remélem nem lesz állandó probléma, és remélem nem a router halálát jelzi előre.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4943) Hyena válasza zsolt501 (#4942) üzenetére


Hyena
senior tag

En visszatettem a regit...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#4944) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Én úgy jártam a minap, hogy lehalt a Scythe winyó átalakító tápja és így eldobta a USB2-re kötött "rendszer" 2,5" notebook HDD-t. Miután tápot cseréltem a Scythe átalakítón nem hajlandó a USB3-ra kötött adattárolásra használt (miniDLNA innen oszt) winyót alvó módba küldeni.

Újraindítottam kompletten a routert is, már kikapcsoltam minden kivételt az alvó részen, de csak nem megy alvó módba az a winyó (a USB2-esen fut a torrent, így azt nem is tudja elküldeni aludni)

Merlin 384.8_2 van a készüléken és az említett táp probléma előtt tökéletesen ment az alvásba küldés

Valaki találkozott hasonlóval? Mit lehet kezdeni ezzel?

Logban ezeket látom ami HDD-re vonatkozik

Dec 24 17:28:13 kernel: EXT4-fs (sda1): warning: maximal mount count reached, running e2fsck is recommended
Dec 24 17:28:13 hotplug[668]: USB ext4 fs at /dev/sda1 mounted on /tmp/mnt/NAS
Dec 24 17:28:13 usb: USB ext4 fs at /dev/sda1 mounted on /tmp/mnt/NAS.
Dec 24 17:28:13 kernel: EXT4-fs (sda1): mounted filesystem with ordered data mode. Opts: user_xattr
Dec 24 17:28:13 custom_script: Running /jffs/scripts/post-mount (args: /tmp/mnt/NAS ) - max timeout = 120s

Dec 24 17:33:00 kernel: EXT4-fs (sdb1): error count: 477
Dec 24 17:33:00 kernel: EXT4-fs (sdb1): initial error at 1484869490: ext4_lookup:1051: inode 61212286
Dec 24 17:33:00 kernel: EXT4-fs (sdb1): last error at 1485034957: ext4_lookup:1051: inode 61212286

Viszont most látom, hogy újraindításnál dobott ilyen üzenetet is (előbbi logok ezt követően voltak időrendben)

May 5 07:05:30 kernel: EXT2-fs (sdb1): error: couldn't mount because of unsupported optional features (240)
May 5 07:05:30 hotplug[671]: USB /dev/sdb1(ext) failed to mount at the first try!
May 5 07:05:30 usb: USB /dev/sdb1(ext) failed to mount at the first try!
May 5 07:05:30 kernel: EXT3-fs (sdb1): error: couldn't mount because of unsupported optional features (240)
May 5 07:05:30 kernel: EXT4-fs (sdb1): warning: mounting unchecked fs, running e2fsck is recommended
May 5 07:05:30 syslog: USB ext fs at /dev/sdb1 mounted on /tmp/mnt/OS
May 5 07:05:30 usb: USB ext fs at /dev/sdb1 mounted on /tmp/mnt/OS.
May 5 07:05:30 kernel: EXT4-fs (sdb1): mounted filesystem without journal. Opts: (null)

read-only mode on the forum

(#4945) AtHoS válasza AtHoS (#4944) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No egyelőre futtattam sdb1-en e2fsck-t, ott volt pár dolog amit javításra kínált, míg az sda1-et (4TB méret) nem tudta tesztelni gondolom a kevés memória miatt

e2fsck 1.42.13 (17-May-2015)
OS contains a file system with errors, check forced.
Pass 1: Checking inodes, blocks, and sizes
Pass 2: Checking directory structure
Pass 3: Checking directory connectivity
Pass 4: Checking reference counts
Unattached inode 61212563
Connect to /lost+found<y>? yes
Inode 61212563 ref count is 65535, should be 1. Fix<y>? yes
Pass 5: Checking group summary information
Block bitmap differences: -61217029
Fix<y>? yes
Free blocks count wrong for group #1868 (2407, counted=2408).
Fix<y>? yes
Free blocks count wrong (22965739, counted=22965740).
Fix<y>? yes
Inode bitmap differences: -61212556
Fix<y>? yes
Free inodes count wrong for group #1868 (29994, counted=29995).
Fix<y>? yes
Free inodes count wrong (122082039, counted=122082040).
Fix<y>? yes

OS: ***** FILE SYSTEM WAS MODIFIED *****
OS: 11528/122093568 files (3.4% non-contiguous), 99127828/122093568 blocks

e2fsck 1.42.13 (17-May-2015)
Backing up journal inode block information.

NAS has been mounted 156 times without being checked, check forced.
Pass 1: Checking inodes, blocks, and sizes
Error allocating icount link information: Memory allocation failed

NAS: ***** FILE SYSTEM WAS MODIFIED *****
e2fsck: aborted

NAS: ***** FILE SYSTEM WAS MODIFIED *****

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#4946) AtHoS válasza AtHoS (#4945) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Úgy néz ki, hogy most már elküldi aludni az sda1-et (NAS) :C

read-only mode on the forum

(#4947) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Nos ma estére megadta magát a ROUTER a WAN porton, most a LAN1-es porton kapja a netet, kérdés ezt mennyire fogja bírni.
Már keresem a router utódját...

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4948) krx21 válasza zsolt501 (#4947) üzenetére


krx21
nagyúr

Na, bass*.. Azért írd meg mi lett?

(#4949) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Kinn a transgui új (v5.16.0) verziója.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4950) Hyena válasza zsolt501 (#4947) üzenetére


Hyena
senior tag

Es mi lesz helyette, AC86U esetleg?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.