Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) saril válasza Intruder2k5 (#21397) üzenetére


saril
senior tag

A mediaplayer része úgy ahogy működik, wifin látja a tv, amúgy ,szóval nem gondolnám hogy az lenne a gond de ma ránézek.

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#21402) saril válasza MaCS_70 (#21399) üzenetére


saril
senior tag

Értsd jól, a Cisco, MikroTik, Sonology, mind messze jobb választás mint bármely asus termék. Azért írtam hogy inkább árban is feljebb lépek, és elkerülöm az asus-t, gondolom az említett 3 márkából bármelyk típust veszem MÓKOLÁS nélkül azonnal minden fog működni, így már érthető?

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#21403) Lali-213 válasza zichie (#21398) üzenetére


Lali-213
senior tag

Köszönöm a részletes leírást. :R
Próbáltam kicsit utánajárni, hogy a mi a lényegi különbség az IPv4 és IPv6 között és bebotlottam egy olyan kommentbe, hogy a VPN szolgáltatók nem feljesztették a szervereiket IPv6 kompatibilissé. Ez még megállja a helyét?
Ha engedélyezem a routerben az IPv6-ot, milyen változást kell(ene) tapasztalnom?

[link]

(#21404) Intruder2k5 válasza saril (#21401) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor én ezt nem értem, talán valamit benézel...? Hogyan működhet a DLNA, ha nem csatolódik fel a HDD/SSD, legalább a /tmp/mnt/... alá?

[ Szerkesztve ]

(#21405) zichie válasza Lali-213 (#21403) üzenetére


zichie
senior tag

VPN szolgáltatókat nem ismerem, de a routeren be van kapcsolva az openvpn szerver így én vagyok saját magam VPN szolgáltatója. Távolról (ha nem vagyok otthon) ipv6-on keresztül tudom használni az otthoni vpn-emet. Telekomos mobilnettel ipv6-on érem el és rendben digis ipv6-os ip címem lesz.
Vannak olyan szerverek (igaz eddig nem sokkal találkoztam) amik csak ipv6-on érhetőek el, ipv4-en nem. Ha nincs bekapcsolva az ipv6, akkor ezeket nem tudod elérni.
Van olyan VPS szolgáltató, ami ad ipv6 only csomagot, aki itt bérel virtuális szervert, annak a szolgáltatását már csak ipv6-on lehet elérni, ipv4-en nem.

(#21406) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Rá lehet venni valahogy egy AX86S routert, hogy a vendéghálózatra csatlakozott eszközöket is kezelje a szülői felügyelettel? Idő ütemezésre lenne szükségem a kamasz fiamra, de saját hálózatunkat megosztja a haverjaival amit marhára unok...

Túrista vagyok

(#21407) kpityu2 válasza bpmcwap (#21406) üzenetére


kpityu2
őstag

A vendéghálózat fülön ráviszed az egeret a vendéghálózat oszlopára (sötétebb lesz a háttere) és ott kattintasz, majd a hozzáférési időnél beállítod.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#21408) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok,

Gondoltam lecserélem az AX55-öt AX82U-ra. Remelem jól döntöttem. A beállitásokat le tudom menteni és átvinni az újra? Vagy egyébként ha SSID-nek ugyanazt állitom be, ugyanazzal a jelszóval akkor a klienseket újra kell csatlakoztatni, vagy menni fog magától?

[ Szerkesztve ]

(#21409) kpityu2 válasza Zebu (#21408) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha minden alapbeállításon volt akkor elég ugyanaz az SSID/jelszó és automatikusan csatlakoznak az eszközök. A beállítás átvitele másik eszközre nem javasolt, mert nehezen felderíthető hibákat okozhat.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#21410) Zebu válasza kpityu2 (#21409) üzenetére


Zebu
addikt

Cool, akkor úgy csinálom. Majd valahogy hozzá kell varázsolnom az aimesh node-ot is. Van 25-30 kliens, időnként az AX55 main AP-nek kevésnek bizonyult. Random potyogtak le időnként wifi kliensek.

igazából AP módban használom aimeshben, telekom modem/router megmarad routernek és dhcp szervernek.

[ Szerkesztve ]

(#21411) bpmcwap válasza kpityu2 (#21407) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Az teljesen másra való... :( Én úgy szeretném, ahogy a szülői felügyelet alatt lehet a klienseket időkorlátok közé helyezni - pl net csak délután 2 és este 8 között...

Túrista vagyok

(#21412) Lasersailing válasza MaCS_70 (#21382) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Hát eddig még nem győzött meg :(
2.4-es wifije gyengének tűnik:
- gyengébb mint az N18U (tomato) igaz az 300 mW-ra húzva, mondjuk ez érthető
- TPlink AX72 távolabbról erősebb jelet produkál egy 38as fal + 2*10cm hangszigelésen keresztül távolabbról (hiába állítgatom az antennáját az expertwifinek), persze ha stabilan menne akkor ezzel lehet együtt tudnék élni

Amik már problémásabbak, bár itt lehet, hogy beállítási gondról azaz user errorról van szó...:
- internet elérése érdekes: van ami weboldal jól működik, de más oldalak nem jönnek be. pl. speedtest sem futott le, vagy tesztnek a lichess oldala sem jött be normálisan. mikor visszarakom a régi routert minden hibátlanul megy (5-10 perc várakozás után, míg kap netet az új router
- VLAN-t nem sikerült beállítani, pedig a vevő egységen (említett TP-link) nem kell állítani semmit, mert az új routert ugyanúgy próbáltam beállítani. Azaz VLAN4 a TPLINK router IP címe: 192.168.4.1, gateway: 192.168.4.100. Ez utóbbit állítottam be expertwifin is mégsem működik. Mivel a tplink sógor nete, nem akarom napokon át net nélkül hagyni, amíg összejátszom amit akarok.

1) routerben nem találtam speedtestet, de lehet, hogy csak én vagyok béna...
Openvpn: idáig nem jutottam el, egy képernyőkép, hátha segít. De amíg nincs normális netem nincs is értelme ilyet néznem...

(#21413) MaCS_70 válasza saril (#21402) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, teljesen igazad van, a dolgokat a helyükön kell kezelni.

De ott látok egy kis ellentmondást, hogy az egyik legolcsóbb, AX1800-as Asus routerről beszélünk, ahonnan a feljebb lépés nem éppen a Cisco.

A Ciscot csak annyira ismerem, hogy egyemen tanultam IOS-szel hálózatot építeni, de élő Cisco router még nem volt előttem. De nem hiszem, hogy éppen médialejátszási téren lenne érdemes erre váltani -- ezek nem otthoni kombi egységek, hanem kőkemény célhardverek.
A Synology otthoni routerei szerintem nem jobbak a hasonló árú Asusokénál.
A Mikrotik egy különleges műfaj, simán találhatsz benne Neked megfelelőt, akárcsak a Ubiquiti vonalán.

De ahogy az igényeidet elnézem, szerintem az Asus egy okosan kiválasztott modellje nagyon jó válsztás lehet, kiváló ár/érték-mutatóval.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21414) MaCS_70 válasza Zebu (#21408) üzenetére


MaCS_70
félisten

kpityu +1

Az új AsusWRT kiadások beállításai ELVBEN hordozhatóak típusok között.

Én ezt mégsem ajánlanám. Nekem nem tűnik annyira kiforrottnak a dolog, hogy megérje azt a 20-30 percet, amennyi idő alatt egy átlagos otthoni rputert fel lhet konfigurálni -- azzal az előnnyel, hogy ezzel az ember le is tisztázza a beállításait.

Szerintem.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21415) MaCS_70 válasza Lasersailing (#21412) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- ez tényleg nem hangzik jól.

QoS menülap megjelenik a főképernyőn? Elvben abban lehet a speedtest -- de simán lehet, hogy azt csak Merlin tette bele.

VLAN-definiálásban egyébként van tapasztalatod? Én fél évig tanultam, igaz, a ciscós elkötelezettség miatt csak PacketTracer/IOS vonalon, de annyi tanulsága van, hogy egy működő VLAN-rendszert nem annyira kézenfekvő felépíteni, mit amennyire annak tűnik.

A 2,4 GHz gyengélkedésén őszintén csodálkozom. Ennek a terméknek ezlenne az egyik célfeladata.

Ha bemész a VPN > OpenVPN menübe, és ott szervert akarsz generálni, bármi módon (Merlinben legördülő menüvel) felajánl-e többet?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21416) kpityu2 válasza bpmcwap (#21411) üzenetére


kpityu2
őstag

Állíts be egy másik routert.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#21417) TomBond


TomBond
aktív tag

Van egy AX92U routerem, amiben véletlenül letiltottam egy eszközt, ami kellene, de nem találom hogy hol lehet visszavonni a tiltást. Tudtok segíteni?

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#21418) MaCS_70 válasza TomBond (#21417) üzenetére


MaCS_70
félisten

Főoldal (hálózati térkép) - Kör alakú gomb monitorral a közepén (Kliensek, bal-felülről harmadik)
Ha megjelenik a listában, rákattintasz és kiveszed a tiltást.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21419) Zebu válasza MaCS_70 (#21414) üzenetére


Zebu
addikt

Igen kész is, megy szépen. Igaz AP-nek használom, mert a telekom cucca a modem/router. Lenne értelme routernek használni a telekomos cucc helyett? Eddig AP volt az aimesh rendszer, igaz így a LAN folyamatosan használva van Wifi forgalom közben is.

(#21420) MaCS_70 válasza Zebu (#21419) üzenetére


MaCS_70
félisten

Informatikai főszabály szerint a szolgáltatói eszközöket érdemes kiváltani, mert saját eszköz esetén mi választjuk meg a hardver paramétereit, ennek megfelelően sokkal több beállítási és szolgáltatási lehetőségünk lehet, és a szolgáltató nem nyúltab bele.

Az élet főszabálya szerint viszont ami nem rossz, azt nem kell megjavítani. A döntés a Te kezedben van. El kell döntened, hogy a fentiek alapján rossz-e.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21421) Zebu válasza MaCS_70 (#21420) üzenetére


Zebu
addikt

Jah ez igaz. Jobb lenne ha csak modem
lenne, de a szekrényben ott csak 1 LAN kábel van, tartok tőle, hogy gond lenne az IPTV-vel. De megnézem mit mondanak a telekom csoportban a Mikrotik cuccra.

(#21422) MaCS_70 válasza Zebu (#21421) üzenetére


MaCS_70
félisten

Koaxos T-kapcsolat?

Akkor a publikus IP-vel lehet zűr.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21423) Zebu válasza MaCS_70 (#21422) üzenetére


Zebu
addikt

Neeem. Optika 1Gb, technicolor FGA2233 modem/router, nem mikrotik. Most olvasgatok róla, eddig az asusok APk voltak aimeshben. Lehet marad is így :)

[ Szerkesztve ]

(#21424) MaCS_70 válasza Zebu (#21423) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor elvben nem lesz különösebb tennivaló az IPTV-vel. Bár ezt tényleg csak elméletben tudom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21425) saril válasza MaCS_70 (#21413) üzenetére


saril
senior tag

Emlékeztem hogy régen volt nekem Linksys és hogy mennyire szerettem.

most ez van jóval drágábban, de jobb is mint a többi modell
Linksys Hydra Pro 6 AX5400 Dual Band

"Among those other models, the Asus RT-AX86U (dual-band AX5700) and the TP-Link Archer AX73 (dual-band AX5400) offer the closest comparisons to the Hydra Pro 6. Linksys beat them both outright in terms of average speeds, but perhaps more importantly, it was also the most consistent of the three, as well. "

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#21426) TomBond válasza MaCS_70 (#21418) üzenetére


TomBond
aktív tag

Nincs a listában! Akkor lehet nincs is tiltva?

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#21427) Lali-213


Lali-213
senior tag

Talán szokatlan lesz a kérdésem: a routerek mennyi ideig képesek eltárolni a beállításokat kikapcsolt állapotban? El tudjak egyáltalán “felejteni” reset nélkül?

(#21428) Intruder2k5 válasza Lali-213 (#21427) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Flash memória van bennük, szóval kb. mint egy pendrive, akár évekig is.

(#21429) MaCS_70 válasza TomBond (#21426) üzenetére


MaCS_70
félisten

A host listában az eszközök internet-hozzáférését tudod tiltani, magát a megjelenést nem, hiszen akkor kizárnád.

Ha nem jelenik meg a listában, akkor nem is csatlakozik a routerhez.Tehát már a kapcsolódás megakadályozó hiba áll fenn.

Esetleg ránézhetsz egy IP-keresővel (az Advanced IP Scanner pl. telepítés nélkül futtatható), de nem hiszem, hogy nem csatlakozó eszközt így fel tudnál kutatni -- legfeljebb, ha valami megjelenítési problémája van. Néha előfordul...

Nézd meg, hogy az eszközön nincs-e feltüntetve a saját kedvenc IP-címe, ami átállítás esetén is visszaáll egy HR után. Erre PC-ven tudsz csatlakozni, ha a PC-n átállítod a DHCP-t az eszközzel azonos tartományú IP-re.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21430) MaCS_70 válasza saril (#21425) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az egy biztosan nagyon jó eszköz!

Simán lehet, hogy veri a vele egy árkategóriás Asust.

Az Asusoknak azonban van egy marha nagy előnyük: nagyon elterjedtek (főleg idehaza). Fórumokon, fejlesztői oldalakon hatalmas információ, segítség és szoftveres segítség van hozzájuk.

Ráadásul maga az Asus is komolyan veszi a terméktámogatást, amire egyébként jó oka van.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21431) TomBond válasza MaCS_70 (#21429) üzenetére


TomBond
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Megoldódott a WPS gomb megnyomásával! :R :R :R

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#21432) MaCS_70 válasza TomBond (#21431) üzenetére


MaCS_70
félisten

Remek!

Erre nem gondoltam volna. Még sosem nyomtam meg az elmúlt tíz év kb. húsz routerén. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21433) Albi001


Albi001
tag

Sziasztok!

Van egy ASUS TUF AX3000 v2-es routerem, ami tud link aggregationt. Ha hozzákötök egy 8-as switchet (a kiszemelt: TP-Link TL-SG108) a két agregált LAN porton keresztül, akkor az is tudni fogja a link aggregationt? Tehát 2 Gbit/sec lesz a két eszköz között az adatátviteli sebbesség?

(#21434) Multibit válasza Albi001 (#21433) üzenetére


Multibit
veterán

A TP-Link TL-SG108 ehhez nem lesz jó. Ilyen típust keress: [link]

(#21435) Albi001 válasza Multibit (#21434) üzenetére


Albi001
tag

Köszönöm!

(#21436) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! ASUS 65P-n, be lehet azt állítani, hogy folyamatosan tartsa a kapcsolatot a kliensekkel? Samsung A52s telefonok, egy idő után eltűnnek onnan, WhatsApp hívás sem cseng. Persze lehet ezt a telefonon kellene beállítani, csak nem találom, mert az iPhone-okkal nincs probléma.

(#21437) Lasersailing válasza MaCS_70 (#21415) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,
A ma estét rászántam, a tesztelésére:
Speedtest: így már megtaláltam, van benne. Digi 1GBit/300Mbites internetem van:

N18U-n 740/310 körülit szoktam tudni mérni. Valahol azt olvastam, hogy 700 fölött már ne is foglalkozzak vele. Az biztos, hogy lényegében nem veszem észre a különbséget. Szóval ez így tetszik.

VLAN-ban nincsen túl sok tapasztalatom, egyszer Tomato-val sikerült itt pár kolléga kitartó segítségével beállítani + megnéztem már pár órányi videót. Addig eljutottam, hogy a tplinkesrouteren keresztül a dedikálta alhálózatra (legyen pl. 192.168.4.XYZ be tudok lépni abba a VLAN-ba), a VLAN működik. szerintem valahol még azt kellene beállítani, hogy engedje is ki őket a netre. De azt vártam volna egy profi megoldástól, hogy ez automatikus legyen. Valószínűleg egy kapcsolót kell keresnem, ha marad a router, akkor meg fogom keresni...

2.4 Ghz: Eddig még csak a jelerősségeket néztem (wifi analyzerrel), de ma csinált furcsa dolgokat az app, szóval ma teszteltem sebességet is (Samsung S23, ookla app)
közvetlenül mellette 175/184 (vegyük ezt a telefon + Expertwifi max képességének)
egy (csukott) ajtó , kb 1m a routertől: 143/147
-1 emelet +1 ajtó (monolit beton födém, a lépcsőház aljában kb. 5m): 102/99
-1 emelet, galérián keresztül ~8m: 121/122
-1 emelet + két ajtó (8m): 78/92
-2 emelet (lépcsőház alja): 13/10
-2 emelet, de másik helyiség, ajtó nyitva 11/20, 14/13, 22/10,
-2 emelet, +2 ajtó (10-12m): 0,3/4,5, 16/9, 14/10
(ráadásul a tesztelés úgy ment, hogy az N18U router működő antennával de nem működő netkapcsolattal 10cm-re volt a maga 300mW-jával)

Bár ilyen sok mérést nem csináltam az N18U-val soha, de ez jobbnak tűnik! (telefonon mobilnet folyamatosan bekapcsolva így csak sejtem, hogy hol vált át, de szerintem ott mértem 14/13-at ahol az N18Uval nem volt jó a kapcsolat.
Az igaz, hogy ahol a legfontosabb lenne, ott most nem tudok mérni, alvásügyi okok miatt :)

Szóval lehet, hogy mégis megnézem mi van a VLAN-nal...

VPN > openVPN:

Esetleg ez választ ad?:

[ Szerkesztve ]

(#21438) Lasersailing válasza Lasersailing (#21437) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Hát valameddig eljutottam, de itt most elakadtam, meg a pizsit is fellőtték :)
ha a TPLinken keresztül belépek a szeparált VLAN-ba, akkor ping egész jókat ír ki:
- 8.8.8.8: OK
- Expertwifi-n lógó eszköz: no reply (ez lenne a cél)
- TPLInk router címe: OK

Az experwifi routernek a TPLink válaszol de más eszköz pingre nem reagál (amit nem értek, gond ez nekem? (mármint nekem nem, de a hálózat szempontjából nem gond ez?))

Expertwifin lógó eszköz nem látja a tplinkes eszközöket: végül is ez is cél volt

Ami viszont gond: ha netböngészőbe belépek, akkor már semmi nem jön be a tplinkre csatlakozott eszközzel. TPlink is azt mutatja, hogy nem kap netet.

egy szó mint száz: úgy néz ki, hogy az expertwifi DHCP-je szépen működik a tplinknek jó ip címeket kioszt. az ő ping kéréseit még kiengedi a netre, de magasabb rétegben valami nem működik.

Egy dolog most szemet szúrt, de nem tudom, hogy ez lehet-e a gond:
A tplinkes routerre csatlakoztatott laptop ipconfigja default gatewayként szerepel két sor:
192.168.1.1 (ez nem valós)
192.168.104.100 (ez helyes --> Az epertwifinek az ehhez a VLAN-hoz tartozó IP címe)

(#21439) MaCS_70 válasza Lasersailing (#21437) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

Az, hogy van speedtest a routeren, jó hír.

Az, hogy csak egy VPN-szerver állítható be, már kevésbé, de ezt ki tudom mozogni.

Amúgy nem igazán értem. MErlinnél már ősigők óta megvan a lehetőség a két OVPN-szerverre, furcsa, hogy ez nem szivárgott vissza az AsusWRT-be. ExpertWifire meg nyilván nem lesz Merlin, bár éppen itt még észszerűbb lenne a több VPN-szerver.

A Laserért pedig külön elismerésem!

Köszönettel: MaCS (talán 470sailing)

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21440) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Mégis folytatja Eric az AX56U Merlin támogatását...
Kiadott egy bétát.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#21441) Lasersailing válasza MaCS_70 (#21439) üzenetére


Lasersailing
senior tag

VPN-ben két dolog miatt vagyok bizonytalan: Nem igazán ismerem, amennyire használom inkább a NAS-sal oldom meg (de ez is elég minimális szint). El tudom képzelni, hogy ha értenék hozzá simán be tudnék állítani 1-nél többet is.
a default gateway 192.168.1.1-es sora lehet a hiba oka? az a cím egyik routerben sincs beállítva...

sajnos a laserezés már csak egy szép emlék, család+munka mellett nem maradt idő rá :(

(#21442) pinnacle válasza pinnacle (#21436) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Erre nincs valami ötletetek, hogy folyamatos legyen a kapcsolat?

(#21443) blakey válasza szaboi6512 (#21440) üzenetére


blakey
titán

Addig, amíg az Asus is kiad valamilyen FW-t. most is azt írja, hogy valószínűleg ez az utolsó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21444) Kapanyél válasza pinnacle (#21442) üzenetére


Kapanyél
őstag

Droidon vagy 5 helyen lehet kezelni az appokkal kapcsolatos paramétereket.
Neked az energiatakarékosságis rész kell, meg a wifi háttérbeni működésére vonatkozók. Ezzel összefügg az appok hálózathasználati engedélye a háttérben. Aztán még vannak az értesítésekre és egyéb jogosultságokra vonatkozó beállítások, ott is ki lehet tolni magunkkal erősen. :U

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#21445) the radish válasza szaboi6512 (#21440) üzenetére


the radish
senior tag

:R

(#21446) pinnacle válasza Kapanyél (#21444) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! A telefon fórumában már mindent kipróbáltunk. Akkor a routeren semmit sem tudok állítani? DTIM, Beacon beállítást javasoltak. Egyébként az normális, hogy eltűnnek a telefonok a kliensek közül vagy állandóan ott kell lenniük?

[ Szerkesztve ]

(#21447) szaboi6512 válasza blakey (#21443) üzenetére


szaboi6512
őstag

A Asus által utolsó kiadott FW dátuma: 2023/05/18

Már az előző Merlin kiadásnál jelezte hogy a 388.2_2 FW lesz az utolsó.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#21448) blakey válasza szaboi6512 (#21447) üzenetére


blakey
titán

Oké, akkor helyesbitek, hogy egyértelmű legyen, az Asus kiadott az AX56U-ra is GPL kódot, tehát FW készíthető, amit annyit tesz, hogy Merlin készített, az Asus nem, ennyi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21449) szaboi6512 válasza blakey (#21448) üzenetére


szaboi6512
őstag

:C :R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#21450) MaCS_70 válasza Lasersailing (#21441) üzenetére


MaCS_70
félisten

A default gateway általában maga a router LAN-oldali címe, ahonnét mindenki eléri belülről.

Az, hogy hány VPN-szervert tudsz beállítani extra kódbányászás nélkül (tehát felhasználói szinten, GUI-ból), az magától a GUI-tól függ, nem tőled.

MaCS

Én sem voltam már vízen három éve, de pont a kiskölyök motivál, hogy ne adjam fel.

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.