Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) Bacusuz válasza blakey (#21699) üzenetére


Bacusuz
őstag

hát már sokat láttam hogy írogattok erről a dns dologról de számomra sajnos az egész nem mond semmit.
Így néz ki a beállítás:

Segítenétek kérlek?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#21702) Bacusuz válasza Balinov (#21700) üzenetére


Bacusuz
őstag

nálam friss merlin 3004.388.6

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#21703) blakey válasza Bacusuz (#21702) üzenetére


blakey
titán

Nálam is Merlin 3004.388.6.
DNS-nél ha nem a szolgáltatóit választod, hanem mondjuk Google-t, akkor lehet, hogy azonnal működni fog. Nálam amellett, hogy nem szolgáltatóit használok, émg a DoT is be van kapcsolva, tehát 2+2 DNS van beállítva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21704) FF23 válasza Bacusuz (#21697) üzenetére


FF23
senior tag

Nálam sem megy. Bp. digi. google dns

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#21705) mrmft válasza Bacusuz (#21697) üzenetére


mrmft
senior tag

Google DNS. Gyari es Merlin FW-el is megy.

(#21706) blakey


blakey
titán

Kíváncsiságból rendeltem egy TUF-AX4200-ast. Kíváncsi leszek, hogy milyen gyári FW-vel és később OpenWrt-vel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21707) totomusic válasza blakey (#21706) üzenetére


totomusic
tag

OpenWRT-vel megy, viszont a fórumában van egy jobb webes frissítési módszer, hogy ne kelljen szétszedni a routert.

(#21708) blakey válasza totomusic (#21707) üzenetére


blakey
titán

Igen, tudom, azért is rendeltem meg, de előtte a gyárit fogom kipróbálni, aztán meglátom, hogy mire és hogyan lesz időm, igényem. Még megvárom azt is, hogy OpenWrt alatt a LAN-ledek is működjenek. Lehet, hogy nem válik be, és minden borul. GT-AX6000 mellé nem akarok még egy eszközt, viszont 2 olcsóbbal szeretném kiváltani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21709) Bobby81 válasza Stehe (#21670) üzenetére


Bobby81
tag

Próbáld első körben újraindítani a routert és a kapcsolódó eszközöket, ha ez sem oldja meg a problémát akkor azt kellene megnézni hogy a belső hálózatból eléred e valamelyiket (akár számítógépen ha van rá program), , pingelni az ipjüket. Ha eléred akkor valami beállítási probléma lehet. Kérdés az is hogy van e beállítva dynamic dns vagy az nem kell? Ezt nem tudom te hálózatod. :)

(#21710) MaCS_70 válasza Bacusuz (#21697) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megnyílik.

AsusWRT 3.0.0.6 21xxx, DNS: 8.8.8.8

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21711) totomusic válasza blakey (#21708) üzenetére


totomusic
tag

LAN ledek megfelelően működnek, csak kikapcsolni nem lehet őket, ha jól tudom.

(#21712) bcl


bcl
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérek, már a hajam hullik, de szerintem én nézek el valamit...
Digis vagyok, a router egy AC56U (az AX86U még mindig sehol... :U ).

Szeretnék port forwardingot beállítani, de egy istennek nem megy.
Van egy NAS, és FTP-zni szeretnék kintről rá. Itthon hálóról megy, szóval a szolgáltatás, NAS konfig jó.
Beállítom a port forwardot, de mindig time outot kapok. IP címmel is próbáltam, nem csak (Asus) DDNS névvel.
AZ IP is tuti jó, kintről a router saját felülete bejön a 8443-on.

Most így néz ki a port forward táblám, és semmi gyanúsat nem látok, a CGNAT (vagy dupla nat) meg azért nem valószínű, mert máskor már volt, és olyankor a router saját gui-ja sem jön be.
Ugyanez a helyzet a "nas webgui"-val is (egy friss Truenas amúgy)

[ Szerkesztve ]

(#21713) bcl


bcl
senior tag

(bocsi, ez most új üzenet, mert csak lazán kapcsolódik)
A nyűglődésem onnan indult, hogy a DDNS IP nem stimmel. Láttunk már ilyet, kell idő, mire DNS rekordok frissülnek.
Látom ezt az SNBForums-on, Merlintől, hogy
"Asuscomm.com DDNS hosts cannot be shared between different routers, as they are tied to the router's MAC"
A vicces az, hogy bő két évvel ezelőttig pont ez a router volt az eredeti DDNS név birtokosa (kb 2014 és 2021 között), és az AX86U-val sem volt sosem gondom azóta. Egy időben értem, jogos. De ezek nem voltak sosem egy időben aktívak.
Tud erről valaki valamit?

(#21714) blakey válasza bcl (#21712) üzenetére


blakey
titán

Én is használok FTP-t, de nálam nem így néz ki, a port range gondolom a külső port lenne, de az ftp szerverport miért 2021? Szerintem az 21-nek kéne lennie.
Én csak ennyit állítok be és jó, persze a NAS-on is engedélyezni kell az FTP-t.

DDVS-ből már évek óta nem Asus-t használok, semmi problémám nincs, oda-vissza tudom használni, bármikor, bármilyen routeren. DNS-O-Matic-on keresztül használom a Dynu-t, de ott a DuckDNS is.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21715) blakey válasza blakey (#21714) üzenetére


blakey
titán

DDVS = DDNS

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21716) MaCS_70 válasza bcl (#21712) üzenetére


MaCS_70
félisten

A privát IP-t azért nézd meg a főoldalon!

De a local portokkal mit akarsz, miért vannak beírva?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21717) bcl válasza blakey (#21714) üzenetére


bcl
senior tag

Igen, a port range a külső port lenne.
A 2211 meg azért van, hogy ne a 21-et lógassam ki a netre, talán egy árnyalatnyival biztonságosabb így. De próbáltam 21-21-gyel is, úgy se ment. Tulajdonképpen mindegy, sehogy se jó :(

[ Szerkesztve ]

(#21718) bcl válasza MaCS_70 (#21716) üzenetére


bcl
senior tag

Igen, pont az jó... Ezért írtam #21713-at
A saját IP-je jó (azzal megy az Asus admin felület is kívülről), de az Asus DDNS (most?) nem.
De az FTP a jó IP-vel sem működik kívülről. Meg pl a NAS GUI sem a 44444-en.
Nem értem...

(#21719) blakey válasza bcl (#21717) üzenetére


blakey
titán

Nem a 2211 hanem az FTP Port Server résznél a 2021 zavar, azt nem értem, hogy micsoda, annak 21-nek kéne lennie, nem?
Én úgy használom, ahogy a linkelt képen látod, működik a NAS GUI és a NAS FTP is.
A nas-webgui és a nas-ftp belső IP címei nem egyeznek. Mi a NAS IP-címe, 111 vagy 112?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21720) bcl válasza blakey (#21719) üzenetére


bcl
senior tag

Ja! Leesett! :)
Ne azt nézd, az az Asus saját két kattintásos konfig lehetősége.
Alul van a lista, a 2211-es van átirányítva a 21-re. "nas-ftp"

(#21721) Intruder2k5 válasza bcl (#21712) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt próbáltad már? [kép]

[ Szerkesztve ]

(#21722) bcl válasza Intruder2k5 (#21721) üzenetére


bcl
senior tag

Igen, láttam a neten, de nálam nincs olyan opció:

(#21723) bcl


bcl
senior tag

Oké, megoldódott... Két dolgot követtem el:
1.) ftp helyett sftp a 22222-es porton
2.) Újraindítottam a routert.

Most működik. A port forwardingot ugyanúgy állítottam be, mint lentebb. Sőt először próbáltam az új portot (sftp, 22222). Nem ment. Reboot után igen.
Nyeh... :W

Köszönöm mindenkinek a rám szánt időt! :R

(#21724) bcl


bcl
senior tag

Már nem tudom szerkeszteni, de még megjátszottam, kíváncsiságból.
(sima) FTP-t újra bekapcsoltam, elpakoltam egy vad portra. Port forward beállít, nem megy
Router reboot, és aztán megy.
Hát, sose gondoltam volna... :DDD
(Persze, régi router, a legutóbbi Merlinnel, szóval lehet, már nem így van az újabb modellekkel)

(#21725) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!
Tudtok tanácsot adni vagy segíteni?

vettem egy RT-AX52-t aiMeshnek a TUF ax5400 mögé. Mert az előszobában levő ring kamerás ajtócsengő eszköz gyenge jelet fogott.
Próbáltam ráerőltetni a csatlakozást, hogy az ax52 re csatlakozzon. (Mellette van ) egy idő után offline lesz az eszköz.
Ha meg hagyom simán akkor kettes jelerosseggel fogja a jelet. Ami nekem zavaró mert ha csengetnek és nem vagyok otthon akkor több mint 30 másodperc alatt jön létre a kapcsolat (addigra meg elmegy aki csengetett. )
2.5Ghz-n megy a ring az aimesh is átkapcsol?

Lehet rosszul láttam de a ax52 mintha ledobta volna a ax5400 rol. (Aztán vissza állt. )

Az 5400es a nappaliban van és az meg össze van kötve a gaming notival.

Digi net optikán

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#21726) Alex91 válasza ricogsm (#21725) üzenetére


Alex91
félisten

Wifi backhaul van? Akkor tedd egymashoz kozelebb a ket routert…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21727) ricogsm válasza Alex91 (#21726) üzenetére


ricogsm
őstag

Kettő wi-fi között a kapcsolat “Nagyszerű” állapotban van. Zöld betűvel.
igazából nem a kettő wi-fi kapcsolat a kérdés, hanem a ring és a második wi-fi meg más mellett való helyzete ellenére sem mindig kapcsolódik ra a ring. Ha meg igen akkor offline lesz par óra múlva.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#21728) Alex91 válasza ricogsm (#21727) üzenetére


Alex91
félisten

A ket sav (2,4 es 5 GHz) el van valasztva?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21729) kpityu2 válasza ricogsm (#21725) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha túl közel van az se jó az interferencia miatt. Illetve a beamforming is bezavar. A klienslistában megpróbálhatod fixálni, hogy melyik node-hoz csatlakozzon a láncszem ikonnal, de elég makacs tud lenni a dolog, nekem is jobb szeretnek a fő routerhez csatlakozni, aztán egy idő után átteszik magukat. Érdemes lehet a teljesítményt is lejjebb venni, hogy kisebb legyen az átfedés. Illetve a roaming teljesítményhatárt emelni, hogy hamarabb eldobja a csatlakozást a gyengébb jelről.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#21730) ricogsm válasza kpityu2 (#21729) üzenetére


ricogsm
őstag

Huh köszi. :DDD
Nagyjából le tudod írni ,hogy ezeket a beállitásokat hol találom és hogyan tudom konfigurálni optimális értékre?

Ne úgy képzeld el ,hogy egymás mellett van a kettő eszköz. Csak közel vannak. Előszobába van a Router a csengő meg a folyosón az ajtó félfán.
Ringet kijelöltem ,hogy az ax52-hoz csatlakozhat csak. Pár óra múlva offline lett. :(

Most pl a szobai tv ra kapcsolódott az ax52-re, holott a tv felett van az 5400 as Router.
Nem értem ezt.

Alex91: arra gondolsz ,hogy külön látható a 2.5 illetve a 5Ghz SSID-n? Igen szét van választva.

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#21731) kpityu2 válasza ricogsm (#21730) üzenetére


kpityu2
őstag

A csengő es az ax52 közelségére gondoltam, hogy problémás lehet.1-1.5 méteren belül már lehetnek holtzónák. A beállítások meg a wifi professzionális, az AiMesh menüben vannak. Ha nem ismered az AsusWrt-t, jó tudni, hogy a dizájnos nagy ikonok is kattinthatóak, ott is beállítások vannak.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#21732) enginev3.0 válasza blakey (#21706) üzenetére


enginev3.0
félisten

Fogadjunk te vetted meg előlem aqua-ban :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21733) enginev3.0


enginev3.0
félisten

AX-59u és tuf-ax4200 közül melyik az ajánlottabb? Hardverre szinte ugyan az
59 belső antennás, ez nem tudom jelent-e hátrányt
tuf-ban meg sok a gamer opció, ami nekem felesleges

Jah, az 59u csak gigabites wan, másik meg 2.5gbit

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21734) totomusic válasza enginev3.0 (#21733) üzenetére


totomusic
tag

Teljesen jó a TUF AX4200, jól kezeli a 2.4Ghz-es illetve az 5 GHz-es kapcsolatokat is, viszont a felhasználói felülete szerintem ocsmány, nálam OpenWRT-vel megy.

(#21735) enginev3.0 válasza totomusic (#21734) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hogy alakul a proci terhelés speedtest mellett? vagy ha nagy sebességgel ki van használva a router? nálam telekom optika van

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21736) blakey válasza enginev3.0 (#21733) üzenetére


blakey
titán

Nem teljesen ugyanaz a kettő, AX59U-nak "csak" 128MB a flash memóriája, és ugye 1G-s WAN. Egyébként egy teljesen jól kinéző, jó router benyomását kelti, én bevállalnám és lehet, hogy az lesz a vége.

…viszont a felhasználói felülete szerintem ocsmány, - ez ugye már egyéni ízlés kérdése, de a ROG felülete ocsmányabb, nekem az nagyon nem jön be, nem tudok figyelni az információra, illetve a sima Asus felület sem valami dizájn nyertes cucc. Egyébként nekem ez a fekete-sárga inkább bejön, mint a piros-fekete vagy a sima szürkés-zöld. Egyébként egyszer beállítja az ember, aztán van, hogy hónapokig nem nyúl hozzá. A lényeg az, hogy jó menüpontok és beállítás lehetőségek legyenek.

Hogy alakul a proci terhelés speedtest mellett? - Mediatek nem terhelődik, úgy, mint egy Broadcom, másképp osztja el a terhelést, alig "mozdulnak meg a magok".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21737) enginev3.0 válasza blakey (#21736) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez lett volna a lényeg, az utolsó modat, köszike

Én nagyon szeretem az asuswrt design-t, de videók alapján a tuf tényleg elég bazári, bár nem különösebben zavar, mert nem akarom nézegetni

Még gondolkodom hogy 4200 legyen, vagy inkább a 6000, abban azt hiszem több 2.5gbites port van

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21738) totomusic válasza enginev3.0 (#21735) üzenetére


totomusic
tag

Elsősorban az volt a fontos, hogy stabil Wifi kapcsolatot létesítsen minden eszközzel, ami előző routernek nem igazán sikerült, azért is lett lecserélve. Processzor terhelést nem néztem, viszont a fogyasztást igen, 4.8 Watt körül van általában, speedtest 5Ghz Wifi mellett ez felmehet átmenetileg 8-9 Wattra is. Bridge üzemmódban van. 2.5G port később LAN-ra lesz téve. Teljesen jó ez a router.

(#21739) enginev3.0 válasza totomusic (#21738) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem semmi gondom a mostanival sem, csak itt a proci terhelés folyton 50% körül van, persze terhelem is, de a Xiaomi 3g mtk procival 1-10%-on dolgozott ugyanilyen terhelés mellett

Ezért gondolkodom a cserén, de még meglátom

Ax59u is szimpi, de akkor legyen inkább 2.5gbites a portja ha már egy árban van

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21740) enginev3.0


enginev3.0
félisten

és a Ram használat? Volt olyan video ahol 91%-on volt, bár ő lehet használ QOS-t meg minden mást is, nem tudom, nem sok video tesztet találtam róla

Nálam ax58u 50-60%-on van, ami teljesen elfogadható, még több mint egy hónapos restart nélkül is

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21741) totomusic válasza enginev3.0 (#21739) üzenetére


totomusic
tag

Viszont én ugye OpenWRT-vel használom, két teljesen különböző wifivel, 5 Ghz/160 Mhz is nyilván megy, és ha jól tudom, a LAN bridge üzemmódban tud csak 2.5G-s WAN porton működni a megfelelő beállításokkal. Ráadásul OpenWRT-nél nem világít pirosan a WAN LED, ebben az üzemmódban. Sőt, csak a routernek az egyik oldala világít/villog, a power, a két wifi led, és ugye a LAN4.

(#21742) enginev3.0 válasza totomusic (#21741) üzenetére


enginev3.0
félisten

Néztem a Xiaomi 7000-ret is, hardverben elég durva, de az a szoftver.... omg
openwrt nem tudom hogy áll most hozzá, ha van egyáltalán

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21743) totomusic válasza enginev3.0 (#21742) üzenetére


totomusic
tag

Viszont OpenWRT-t nem mindig egyszerű feltelepíteni, ennél is csak azért volt az, mert egyik tag megfelelő szoftvert írt hozzá. De elég könnyű téglát csinálni belőle, ráadásul ha meghibásodik az OpenWRT, nem lehet olyan könnyen visszarakni a gyárit, ezzel számolni kell. De ha nincs nagyon babrálva az OpenWRT, csak frissítve van, szerintem hosszútávon elfog stabilan futni így.

(#21744) blakey válasza enginev3.0 (#21737) üzenetére


blakey
titán

Nekem mindegyik Asus GUI bazári, viszont a ROG elcseszett, minden máshol van a megszokotthoz képest, legalábbis első bekapcsolásnál nagyon nem találtam a dolgokat és számomra a piros nem felhasználóbarát egy beállítási felületen. Merlin alatt sima Asus felülettel minden a helyére került. A TUF felülete szerencsére nincs nagyon elcseszve, mindent a helyén találtam és nekem ez a színkombináció okés, Kodi alatt is hasonlót használok és a Plex is ilyen, tehát nekem ez mindig is használható volt. Tomato, OpenWrt és még a TP-Link felületekkel vagyok "barátságban", de már úgy vagyok, hogy szinte mindegy, csak jó beállítási lehetőségek legyenek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21745) MaCS_70 válasza blakey (#21744) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én a sima AsusWRT felületét nagyon használhatónak és intuitívnak tatom, a Merlin UI-ja már tényleg csak nüanszokkal jobb nála logijáját tekintve.

A RoG GUI-t viszont szó szerint rossz érzésekkel kezelem. Eleve irtózom a látványvilágától (mondjuk a RoG elnevezéstől hányingert kapok, de ez egy másik téma), de az elemek sorrendje és belső szerkezete kifejezetten nehezen, sok ugrálással használhatóvá teszi.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21746) blakey válasza MaCS_70 (#21745) üzenetére


blakey
titán

Én a sima AsusWRT felületét nagyon használhatónak és intuitívnak tatom, a Merlin UI-ja már tényleg csak nüanszokkal jobb nála logijáját tekintve. - igen, használható, de nem szépségdíjas. Megszoktam, tudom mi hol van, jól kezelhető, Merlin csak 1-2 aprósággal bővítette, 1-2 dolog áthelyezésre került.
A RoG GUI-t viszont szó szerint rossz érzésekkel kezelem. - ahogy írtam, nekem nem jött be és nem is ott találtam meg a dolgokat, mint, ahogy megszoktam, ezért is ment egyből a Merlin non-ROG.
A TUF felület gyakorlatilag sima Asus eltérő színekkel, és használható, mondjuk nem is azt nézegetem egész nap, Beállítottam, tesztelgettem, 1-2 alkalommal még állítgattam, aztán ennyi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21747) totomusic


totomusic
tag

TUF AX4200 egyértelmű erőssége a WIFI, mégpedig az OpenWRT-n. Gondoltam arra, hogy a 2.5G-s WAN portot LAN porttá alakítom, de azt nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan meg fogom tenni. Megnézve a PCB-t internetes képek alapján azt látom, hogy csak azon van izolátor trafó. Gyakorlatilag a 4 LAN portról ezt sajnos itt lespórolták! Ami alapesetben nem nagyon gáz, de szerintem érzékenyebb így a villámcsapásokra, azaz egy hosszabb LAN kábelnél tönkre is mehet a router, ha közelben villám csap majd le. 2.5G portnál van izolátor trafó, ami valamennyi szinten ezt védi, szerintem elégségesen.

(#21748) RVR400 válasza enginev3.0 (#21742) üzenetére


RVR400
veterán

Ööö, ott a Docker...

[ Szerkesztve ]

(#21749) enginev3.0 válasza RVR400 (#21748) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az mit takar? Mármint a docker tudom mit takar
De min javit?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21750) MaCS_70 válasza blakey (#21746) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan így vagyok ezzel én is: ez legyen a legnagyobb baj...

Csak hogy is mondjam: elszomorít, hogy erre a bazári küllemre van igény.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.