Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#486) wolffy válasza Kami11 (#485) üzenetére


wolffy
aktív tag

A kedzeti problémák és memóriakompatibilitási gondok a P965-ös alaplapok esetében néhány hónap alatt gondolom megoldódnak mire kiforrja magát néhány BIOS verzió. De most még DDR2 800-as RAM-ból sincs az a hű de nagy választék. Én mondjuk Kingston Value modulokat szoktam venni és azzokkla még sohasem volt gondom.

Az előzetes értesülések szerint az Intel jövő őszig nem akar újabb chipkészleteket piacra dobni. Namost mivel a négymagos Core 2-ket már jövő év elejére ígérik, valószínűleg nem kell hozzájuk új alaplap (de új chipkészlet sem). Mindez azért tűnhet helytállónak, mert a Core 2 tervezésekor már úgy került kialakításra, - szemben a korábbi NetBurst architektúrával szemben - hogy a jövőbeni többmagossá bővítés nagyon egyszerű legyen. (A Prescott esetében eléggé megizzadtak az Intel mérnökei mire sikerült két magot összefűzni.) A Core 2 annyira jól skálázható architektúra lett, hogy az Intel a hordozható gépekbe szánt Merom és szerverekbe készülő Xeon procikat is erre a magra építve hozza létre.

Szerintem Karácsony körül éri meg majd Core 2-t támogató deszkát venni Core 2 procival. Addigra kiforrja magát a dolog és ha hinni lehet az előzetes útiterveknek egy ideig helytálló lesz. (Két évig biztos, mert az Intel útiterve szerint már készül a Core 2 architektúrálisan új utódja, - amely a négymagos utáni változatot jelenti - így várhatóan 2 évente kívánnak processzorgenerációt váltani.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.