Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) plaszy válasza keIdor (#2150) üzenetére


plaszy
őstag

Engem nem zavar tulajdonképpen, csak úgyis zárt házam van, tehát semmit nem látok a világításából. Ezért csak megkérdeztem, hogy van-e valami teljesítménybeli jelentősége. De hát, mint kiderült, nincsen. Köszi.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#2152) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Én egyszerűen megoldom, kikapcsolom a tápot, oszt kész.

(#2153) keIdor válasza Black Dragon (#2152) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem az én megoldásom egyszerűbb, mint mindig nyúlkálni hátra. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2154) Rusher


Rusher
őstag

Jön már az utód:


:C

Még több kép hát nem lesz gyenge..... :K

[ Szerkesztve ]

(#2155) keIdor válasza Rusher (#2154) üzenetére


keIdor
titán

Szép-szép, de nem tudom miért Formula DDR3-al? :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2156) Rusher válasza keIdor (#2155) üzenetére


Rusher
őstag

Mármint, hogy érted? P55 csak az lehet nem? :K

(#2157) ADAM1337 válasza Rusher (#2156) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

extreme ddr3 (790i x48)
formula ddr2 (780i p45)
így értette.

(#2158) Rusher válasza ADAM1337 (#2157) üzenetére


Rusher
őstag

Ez ok, de pl. a Rampage széria extreme chipset volt eddig is és az is lesz viszont már nem lesz több DDR2-es chipset tehát a különbség így is megmarad a kettő között(X58/P55-Tri-Ch./Dual-Ch)...sztem nincs ebben semmi ez a széria így folytatódik azt kész másképp nem nagyon tudna :K

(#2159) keIdor válasza Rusher (#2158) üzenetére


keIdor
titán

Maximus III Extreme? Egyébként mindegy, csak így 1-2 tudatlanabb vásárlót majd jól megszívatnak. Néha nem értem a gyártókat, hogy miért tudnak 1-2 terméknek rossz nevet adni... szerintem szándékos félrevezetés...

X38, P35-nél még szépen meg tudták oldani:
X38 DDR2: Maximus Formula
X38 DDR3: Maximus Extreme
P35 DDR2: Blitz Formula
P35 DDR3: Blitz Extreme

Mivel P55 csak DDR3 ezért kéne Extreme-t használni, hogy tudja mindenki, hogy ez DDR3.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2160) Rusher válasza keIdor (#2159) üzenetére


Rusher
őstag

De Maximus II Extreme sincsen nem? Na jó ok lehetne, mert ez P55, de nem Intel extreme chipset, mert az a vonal meg az X-es széria.... :) Értem, hogy mit mondasz, de mit tudnának csinálni? Max nem lenne akkor Maximus Formula széria azt kész...Mind1 végül is én ha cserélek majd Corei5-re (ha cserélek....)akkor ezt a lapot bevállalnám majd hozzá persze ez sokmindentől függ pl. ár.... :K

Majd jön az X78 chipset DDR4 vagy XDR-el és akkor visszáll a régi kerékvágásba.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2161) keIdor válasza Rusher (#2160) üzenetére


keIdor
titán

P35-nél is volt Extreme nevű lapjuk, csak szimplán át kéne nevezni, de vakítani jobb a vásárlókat. :) Én is maradok Asus, Gibabyte felhasználó, mert MSI az szar, DFi-t nem nagyon kapni, plusz irreálisan drága, EVGA-t azt egyáltalán nem kapni, de ha lehetne is akkor se lenne, mert az még a DFI-nél is pofátlanul drágább, XFX meg alaplapok terén még egyelőre elég nagy nulla, szóval marad a két NAGY!

Én viszont mindenhol azt olvasom, hogy nem jön 32nm 4 magos refresh majd i5-re, szóval ez a P55 nekem zsákutcának tűnik... szerintem a Sandy Bridge-ig akarják kihúzni vele aztán abból megint jön majd a P65 megint új foglalattal... következő lapom nekem 99% már, hogy AMD lesz, mert ők júzer friendly-bbek. :K

Amúgy volt ES Maximus II Extreme, de nem adták ki, mert hasonlóan gyenge volt, mint a Rampage II Extreme, így elégnek látták a P5Q3 Deluxe-t.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2162) Zájec válasza keIdor (#2161) üzenetére


Zájec
veterán

"következő lapom nekem 99% már, hogy AMD lesz, mert ők júzer friendly-bbek."

ez mind szép és jó ,csak az erö még mindig az Intel féle sötét oldalon van... :K
szóval felölem lehet akármilyen barátságos az AMD , engem az érdekel melyik az erösebb ....

(#2163) keIdor válasza Zájec (#2162) üzenetére


keIdor
titán

... és ha valakinek nem kell a legerősebb?:) Ár/értékben most szar az Intel. (E8000-i7 975 között)
Te se használod ki, írtad is ha jól emlékszem annó Bloomfield topicba. Azért van neked is, mert szereted a géped, de nem azért, mert teljesen kihasználod...
AMD-nél már X4-et kapok E8500-E8600 ársávjában, csúcs X4-est Q9550 áráért. Az i7 meg elismerem, hogy a leggyorsabb, de ennyi pénzért nekem nem kell.
1-2 éve még biztosan én is fejest ugrottam volna az i7-be már megjelenéskor, viszont engem már annyira nem érdekel ez az egész... legyen mindig egy olyan gépem, amin a mai játékok maxon elfutnak szarrá élsimítva és én már boldog is vagyok. Nem érdekelnek a MHz-ek, meg a benchmarkok... játékoknál a VGA a lényeg, meg legyen mellette egy erős proci (X3-X4,Q9000,E8000) és már menni is fog maxon. Nekem már csak ez számít.

De más a célközönsége is a két platformnak, az AMD inkább "casual" azaz ők a kicsit nyomják olcsón és sokat eladnak, ez hozza a bevétel 90%-át is. Az emberek többségének elég, nekem is.
Az i7 azoknak szól, akik nem sajnálják a pénzt a gépre, és gyakran váltogatnak. Ez bevételt is alig hoz, panaszkodik is miatta Intel, hogy kevesen veszik. Én ebből a csoportból léptem ki, végleg, mert anyagilag egy WC, ami szív, mint egy nagy 2000W-os porszívó...meg mint írtam nem is érdekelnek már a számok, meg tesztelgetni se szeretek már. Több óra Prime előtt senki se szeret ülni. :R

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2164) Rusher válasza keIdor (#2161) üzenetére


Rusher
őstag

Hát mondjuk meg kell nézni mit vesz az ember, de aki meg nem veszi a fárdtságot, hogy megnézze mit vesz nem csak "hú de jóó néz ki bazze..." és vesz egyet az így járt... :)
Nálam is csak Asus és Gigabyte van EVGA-t bevállalnék, de azt az árat nem fizetném ki egyikért sem meg hát igen honnan...
Van abban valami amit mondasz ezért írtam oda én is zárójelbe, hogy "ha cserélek..." nem fogok a boltba rohanni az biztos amikor megjelenik és az sem biztos, hogy érdemes a mostani cuccomról váltani.... :N
Igen arra emlékszem, hogy talán képek voltak róla a neten, de sosem lett.
Nekem sosem volt AMD-m egyszer lehet kipróbálnám, de nemrég egy haverom nagy hévvel belefutott egy ilyen PhenomII-be és 1 hét múlva visszaváltott Intel-re nekem egy ilyen közelibb tapasztalat elég is arra, hogy eszembe se jusson lecserélni a kis bajnok 8200-t. :)

(#2165) keIdor válasza Rusher (#2164) üzenetére


keIdor
titán

Én se váltok egyből, mert ha ez már megvan, akkor nem veszek egy ugyanolyan gyors AMD-t... majd valami erős X4-re, vagy X6 fogok váltani később. De ha most kéne vennem gépet, tuti AMD lenne... i7 80%-át hozza fele annyi pénzért... :K

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2166) nixx-21


nixx-21
senior tag

P55-ös Maximus III a megtestesült állatság :D

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#2167) 7600 GS válasza nixx-21 (#2166) üzenetére


7600 GS
addikt

Jó lesz ez, de ha elgyengül a C2D-m akkor egy Quad figyel be helyette, és akkor egy jódarabig elleszek vele ( remélem :B )

(#2168) bzs73


bzs73
őstag

:))

If a second or you are the first to lose.

(#2169) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

NAGYON NAGY mostanság itt a pangás..... :)) :DD

(#2170) nixx-21 válasza DroiDMester (#2169) üzenetére


nixx-21
senior tag

elkezdődött a nyár mit vársz? :C :R

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#2171) bzs73 válasza DroiDMester (#2169) üzenetére


bzs73
őstag

Hát igen sajna az van.Pangás, de elég sok helyen ez van.Majd változik. :DD

If a second or you are the first to lose.

(#2172) plaszy válasza DroiDMester (#2169) üzenetére


plaszy
őstag

Ma egy kicsit hűvösebb idő van odakint, aki nem dolgozik, teszteljen...:D
Én még a 2x2 GB G.Skill 1100-ra várok.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#2173) bzs73


bzs73
őstag

Na holnap már 4 hengeres lessz.
Q9550. Vid:1.1875v
Azzal már tényleg küzdhetek,mert mondták hogy nem oly egyszerű a tuning mint wolf-al.Na majd meglátjuk mire megyek vele.Majd csak megállapodok már egy procinál is,úgy mint ennél a lapnál.

If a second or you are the first to lose.

(#2174) plaszy válasza bzs73 (#2173) üzenetére


plaszy
őstag

Hajrá!

Bár azt kötve hiszem, hogy neked valamikor valami is jó lesz...:DDD

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#2175) bzs73 válasza plaszy (#2174) üzenetére


bzs73
őstag

Hát most már csak megállok mert nem birom anyagilag,meg elmulik ez nálam.Volt hogy telokkal voltam így,és végigzongoráztam a legjobbakat most meg egy 20k-s telo van hónapok óta és teljesen megfelel ez is,nem izgatnak már.Ez a sok cserélgetés is felesleges volt tudom mert egy 6750 is ami volt és ment 3.6ghz-n elég lenne de már mindeggy.Hülye vagyok belátom de most már tényleg megállok.És még rímel is. :O

If a second or you are the first to lose.

(#2176) bzs73


bzs73
őstag

:) Na jól van azért nem sírok mert nem lenne szép dolog.Van itt elég ember aki tényleg sírhatna komolyabb dolgok miatt és mégse teszi.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#2177) bzs73


bzs73
őstag

Na itt vagyok egy 3.6ghz smallfft-vel.
Q9550-8x450@1.072v

If a second or you are the first to lose.

(#2178) for3l válasza bzs73 (#2177) üzenetére


for3l
senior tag

szép igy elsőre! a hőfokok nevetségesen alacsonyak!
blendre leszek majd kiváncsi, hogy az hogy megy..!

(#2179) bzs73 válasza for3l (#2178) üzenetére


bzs73
őstag

Hát arra én is de hát ma kaptam meg és egyelőre a 3.6ghz-t akarom kitesztelni mert így lesz használva.Egyelőre még megnézem megy-e kevesebbel utána jöhet a blend.Persze ha 3.6ghz-n meglesz a blend utána megtekergetem a bajszát csak először legyen egy fix stabil 3.6ghz-em az a lényeg.

If a second or you are the first to lose.

(#2180) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogyha játszok, akkor a BIOS-ban milyen módra állítsam a vinyót? AHCI vagy IDE mode-ra?

Üdv.: Marci

(#2181) bzs73


bzs73
őstag

Na egy 4ghz az új procitól.Itt már tényleg küzdeni kell a gtl ref-ekkel.Wolfi-nál nagyon hozzá se kellet nyúlni ezekhez,itt meg else indul auton 1.176v alatt.
Q9550-4ghz@1.160v

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#2182) bzs73


bzs73
őstag

Egy 3ghz a 4 hengerestől.
Q9550-3ghz@0.960v

If a second or you are the first to lose.

(#2183) AirBooms válasza bzs73 (#2181) üzenetére


AirBooms
addikt

Szép mindkettő! :C

(#2184) nixx-21 válasza bzs73 (#2182) üzenetére


nixx-21
senior tag

appám ez valmai hihetetlen :Y :Y

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#2185) DroiDMester válasza AirBooms (#2183) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

az bizony de látom már eléggé megbántad hogy eladtad ezt a príma kis procit! :Y

(#2186) AirBooms válasza DroiDMester (#2185) üzenetére


AirBooms
addikt

Ha nem ment volna gallyra a Rampage Extreme lapom, nem adtam volna el. Így viszont bármennyire is jó proci, nem tudnék vele mit kezdeni. Hidd el, annak is tudok örülni, ha másnál jól megy! :K ;)

(#2187) 7600 GS


7600 GS
addikt

(#2188) bzs73


bzs73
őstag

Q9550-Alapórajel@0.912v

If a second or you are the first to lose.

(#2189) AirBooms válasza bzs73 (#2188) üzenetére


AirBooms
addikt

:C
Szépek a hőfokok! :K

(#2190) bzs73 válasza AirBooms (#2189) üzenetére


bzs73
őstag

Hát nem is mozognak.Nagyon lentebb nem mérnek mert 3ghz-en is ennyi a hőfok.Úgy látszik itt se sikerültek olyan jól a szenzorok.Ugyanaz mint wolfnál.

If a second or you are the first to lose.

(#2191) plaszy válasza 7600 GS (#2180) üzenetére


plaszy
őstag

Miért kéne játékhoz mást mint a többihez? Nekem IDE-n van azt csókolom.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#2192) 7600 GS válasza plaszy (#2191) üzenetére


7600 GS
addikt

Akkor rosszul tettem fel a kérdést: miért van az, hogy a vinyó még akkor is tölt, amikor nemkéne? Pl amikor csak kint vagyok az asztalon, nem csinálok semmit, akkor is kurvára "kerreg".

(#2193) plaszy válasza 7600 GS (#2192) üzenetére


plaszy
őstag

Hát azt nem tudom.
Esetleg valami frissítést, vagy víruskeresést nem futtathat a háttérben?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#2194) plaszy


plaszy
őstag

Egy kicsit láma kérdés, bár a használatiból sem derül ki egyértelműen számomra.
Megjött a 2x2GB G.Skill 1100-asom. Ha dual-ban szeretném őket hajtani, akkor a DIMM1 és DIMM3-as slot-ba kell tenni? Tehát az alaplapon az azonos színűekbe?
Köszi előre is.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#2195) bzs73 válasza plaszy (#2194) üzenetére


bzs73
őstag

igen

If a second or you are the first to lose.

(#2196) bzs73 válasza plaszy (#2194) üzenetére


bzs73
őstag

Na hogy tetszenek a ramok?Mennek jól? 4x1gb-hoz képest könyebb vele szerintem.

If a second or you are the first to lose.

(#2197) 7600 GS válasza plaszy (#2193) üzenetére


7600 GS
addikt

Nem, víruskereső nem megy. Esetleg a Windows Update buzizhat? :F Mert az auto-ra van állítva, hogy keresse a frissítéseket.

(#2198) kokoato válasza 7600 GS (#2197) üzenetére


kokoato
aktív tag

Nem! Ha Vista-d van, akkor szépen megy töredezettség mentesítés, ha nem kapcsoltad ki automatából! Szépendolgozgat a háttérben!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#2199) plaszy válasza kokoato (#2198) üzenetére


plaszy
őstag

Igaz. Nekem Vista-m van (még), de erre nem is gondoltam...:W
Mondjuk én nem hallok "kerregő" hangot.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#2200) kokoato válasza plaszy (#2199) üzenetére


kokoato
aktív tag

A mai vinyók már nem igen kerregnek!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.