Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) plaszy válasza for3l (#2100) üzenetére


plaszy
őstag

Hát valóban nem egyszerű ez a lap.
Igen lehetséges, mivel 2 modult könnyebb kiszolgálnia a lapnak, mint 4-et.
Ezért mehet kisebb fesz.-en.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#2102) bzs73


bzs73
őstag

Na hát nem értem a procimat.Eddig 8x450-n használtam és semmi gond nem volt most meg 1 napja ujraindulgat néha.Levettem erre a vtt-t 1.20-rol 1.12-re és jó.Sok volt a vtt a 450fsb-nek?Most megy már jó pár órája a gép és semmi ujraindulás pedig volt tömörítés ,játék,egy kis blend is.Keveslem ezt az 1.12 vtt-t de ha így jó neki akkor az csak jó.Feszek a képen.
8x450 blend és a vtt-t vettem le 1.20-rol 1.12-re.Íme megint egy példa arra hogy az is baj lehet ha sok valaminek a fesz,de ez a jobbik eset ha csökkenteni kell.Biosba 1.12 van adva és ált 1.08-1.12 között változik.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#2103) keIdor válasza keIdor (#2081) üzenetére


keIdor
titán

Sikerült?:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2104) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, adott egy Maximus 2, és egy nem indulás, minden helyére dugva, áram alatt, reseteli magát, 3.-ra elindul, de no kép.
Vga ki-be, semmi, 1066os dominatoraim vannak, de ugy néz ki, nem szereti őket, néztem 800as ballisticc-el is, ua a tünet, volt másik vga is..plz help :R :R

ps. találtam egy új biost ami a memória kompatibilitás-ra jó, de mivel el se jutok odáig, nehéz lesz feltenni. :(((

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2105) Rusher válasza LÁZ (#2104) üzenetére


Rusher
őstag

Hi!

Ha nem sípol a lap akkor elvileg nincs hardver hiba....próbáld a szokásos lehetőségeket elem ki clear cmos, 1db memória modul be el fog indulni sztem, ha így sem akkor még esetleg azt meg lehet próbálni, hogy berakod a gyári cd-t hátha behozza valahogy a biost és akkor tudod frissíteni... :K

(#2106) keIdor válasza LÁZ (#2104) üzenetére


keIdor
titán

Nem találtad, amit írtam? Na mindegy, itt van. Ugyanez lesz a gond nálad is...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2107) LÁZ válasza keIdor (#2106) üzenetére


LÁZ
addikt

de rákerestem, de nem a te hozzászólásodat dobta ki :U :R . Amúgy más lapban meg ment minden cuccom, ugyhogy a lappal lesz vmi... a biosig sem jutottam el, szpíker is kussol :((( :R

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2109) DroiDMester válasza #32839680 (#2108) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

olvasgass vissza ebbe a fórumba vagy még a P5Q topik-ban kb 20.X kérdeztek már ilyet és 30.X lett rá válaszolva!

(#2112) DroiDMester válasza #32839680 (#2110) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

tessék kérdés és rá a válasz! :C

(#2114) DroiDMester válasza #32839680 (#2113) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha ennyire kezdő vagy akkor ideje lenne kicsit olvasnod : Tuning, kezdőknek, szájbarágósan az előbbi kérdésedre is kb 1.perc alatt rátaláltam a keresővel, használd a keresőt!

[ Szerkesztve ]

(#2116) DroiDMester válasza #32839680 (#2115) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Maximus II lap elég érdekes tuning szempontból 2.azonos proci még ha FPO.ban is teljesen egyeznek akkoris más beállítások kellenek bios.ban! nem lehet konkrét értékeket mondani magadnak kell ki kísérletezni, de ha itt vissza olvasol néhány 100. hozzászólást vannak bios beállítások írva hasonló (q9450, q9550) procival, indulópontnak jó lehet!

(#2117) bzs73


bzs73
őstag

Én elég sok lapot kipróbáltam már és nekem ez a lap eddig a csúcs.Nagyon tetszik és amíg ddr2-m lesz azthiszem nem cserélgetek tovább. :DD

If a second or you are the first to lose.

(#2118) DroiDMester válasza bzs73 (#2117) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

hát énis nagyon sok lapot (eddig vagy 60.at) és nekem is eddig eza TOPP :R

(#2119) bzs73 válasza DroiDMester (#2118) üzenetére


bzs73
őstag

:Y 60? Az már tényleg sok.Én olyan 15-20 lapot próbáltam és azt hittem az már sok.De hát nem. :F

If a second or you are the first to lose.

(#2120) plaszy


plaszy
őstag

Hehe, nekem meg ez a 3. (P5Q, P5Q Pro, Maximus II Formula)
Akkor én jártam a legjobban pénzmegtakarítás terén...:DDD
Viszont ebben a lapban vagyok a legbalf@szabb tuning terén...:W

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#2121) kokoato


kokoato
aktív tag

Hali mindenkinek!

Kérdés: ezen a deszkán a 2 PCIe slot kék szinű, ami azt jelenti, mindegy melyikben van a vga, nekem most az alsóban, tehát egy vga-val 16x-os! De ha CF-be teszem akkor leváltanak a slotok 8-asra, viszont nem tudom, hogy akkor is 2.0 marad-e, vagy csak 1.0-nak kezeli! Az a tervem, hogy veszek egy 4870-est, az 1 GB-sat, azt betenném a felső slotba számolni, az x2 meg maradna az alsóban a megjelenítéshez! De nem tudom ha csak 8 szorosan megy, és esetleg 1.0 ként kezeli a slotokat, megéri befektetni, vagy amit nyerek a réven, azt elvesztem a vámin? Valakinek van tapasztalata ennél a deszkánál CF-ben? Elöre is köszi a segitséget! :R

[ Szerkesztve ]

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#2122) for3l válasza kokoato (#2121) üzenetére


for3l
senior tag

mivel p45, ezért kétkártyás cf-nél rögtön leváltanak a slot-ok 8x-8x-ra, de a 2.0 nyilván marad.
[link] - bár csak három játékot teszteltek, de abból kapásból kettő előnyt szerez a 2x16-os 2.0-ás csatolókból, szóval én nem erőltetném a cf-et, még p45-ben sem.. (ki tudja, lehet, hogy az arány még gyengébb lesz az újabb játékoknál..)

(#2123) bzs73 válasza plaszy (#2120) üzenetére


bzs73
őstag

:))

If a second or you are the first to lose.

(#2124) DroiDMester válasza bzs73 (#2119) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát igen kb 60.lap volt de csak az újabbakat beleértve (775.ből kb 40, és AM2.ből kb 20) ha az összeset (286.os időszaktól az eddigi majd 20.év) számolnám akkor 150.nél is több lenne! :DD :C

(#2125) bzs73 válasza DroiDMester (#2124) üzenetére


bzs73
őstag

:C

If a second or you are the first to lose.

(#2126) bzs73


bzs73
őstag

Üdv mindenkinek.Hát azért csak nyár van mert eszmáletlen pangás van mindenhol.Na majd télen nyomjuk megint,mert akkor csak többet van mindenki a gép előtt.
plaszy veled mi van?Nyüstölöd a procit vagy hanyagolod egyelőre a dolgot.Pihentetsz ugylátom te is.

If a second or you are the first to lose.

(#2127) plaszy válasza bzs73 (#2126) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Igen pihenek...már amennyiben a minden 3. napos 24 órázást annak lehet nevezni itt a szállodában...:D
Egyelőre alapon (3,00GHz-en) hajtom 1V fesz. alatt.
4-5 óra játék után is max. 40 fokosak a magok. Az emeleti szobám meg már lassan egy szaunához hasonlít. Ahhoz képest jól megy a gép.
A tuningot most hanyagolom...van más, szebb és jobb dolgom is.

Esetleg, ha majd összejön egy 4870 1GB-os videókari, akkor majd ahhoz húzom a procit ismét. A jelenlegi 3870-esnek felesleges a 3GHz-nél nagyobb teljesítmény, mert a 3D megjelenítésre nem ad több pontot a 3DMark06, csak a proci pontszáma nőne.

Elégedett vagyok így is. Nekem ez a lényeg, nem akarok a Top "nemtudomhány" közé tartozni.

Ui.: Bár az tény, hogy ez a lap még sok gondot fog nekem okozni...lévén, hogy még nem találom a megfelelő fesz.-eket.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#2128) bzs73 válasza plaszy (#2127) üzenetére


bzs73
őstag

Hát most nyáron én se nagyon nyomom a tuningot mert tény hogy meleg van és hát nem 1-2 fokkal ugrottak a hőmérsékletek meg mert sajna nekem sincs klíma.Amugy meg nekem is 9800 gt van amit 3.6ghz-n lazán kihajtok.Ramügybe írtam pü-t.Szerintem fontold meg de ha droidmestert megkérded szerintem ő is ezt fogja mondani.Üdv.

If a second or you are the first to lose.

(#2129) plaszy válasza bzs73 (#2128) üzenetére


plaszy
őstag

Köszi.
Már írtam is Ősembernek. Remélem van neki készleten és már ma fel is adja...:D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#2130) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Nocsak mindenki kezd rá kattanni a G.SkiLL F2-8800CL5-2GBPi ramokra?! :Y az tény hogy bitang jó ramok! mondjuk X48.lapomba nem mennek 1,80.al 1125.öt ott kell nekik 1,95.ugyan ahoz de még azis jó érték! :K

(#2131) bzs73 válasza DroiDMester (#2130) üzenetére


bzs73
őstag

Üdv droidmester.Elindítottad a lavinát.Ez tény hogy p45-be nagyon hasítanak ezek a ramok,én meg még ddr2-t használok ugyse megyek x48-ba.Maradok most már ennél a lapnál.A köv x58 lesz ugy is oda meg már dd3 lesz,de ebbe az évbe nem hiszem hogy megcsinálom.Majd jövőre valamikor.Hűtőm meg Noctua NH C12P jön holnap vagy csüt és az majd hűti a lapot rendesen de így se panaszkodok rá mert idle 30fok alatt van ebbe a hőségbe.Amugy kipróbáltam a beállításodat amit írtál az nekem 2x1gb reaperekkel nem is indult most meg 2x2gb nál jól megy.Bár kisebb feszen nem néztem hogy megy-e mert az lenne az értelme nem?
NB Clock Skew: 200ps
Nb GTL Ref :-65
NB DDR Ref :-62.5
Na majd megnézem.

If a second or you are the first to lose.

(#2132) DroiDMester válasza bzs73 (#2131) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Noctua NH C12P jó hűtő, (kb a Thermalright Ultra 120 el van 1szinten teljesítményben) volt olyanom de találtam jobbat ami még a Thermalright Ultra 120 Extreme et is veri! Xigmatek S-1284 Achilles és árban meg fele annyiba kerül!

ramokra vissza térve nekem még a jó régi Rev1.es 1200.MHz Reaper-ek vannak

a rev:2-3.asok már nem olyan jók sz.tem! ezért kellhet más beállítás nekik!

(#2133) bzs73 válasza DroiDMester (#2132) üzenetére


bzs73
őstag

Ok.Ment pü más ügybe.A hűtőt meg azért néztem ki mert a lapot is jól hűti míg a többi nem,és hát az egyik legcsendesebb,mert nem mindeggy milyen hangon bírja hűteni a procit.Erre is lehet hangosabb erősebb ventit rakni és mégjobb de itt a lényeg hogy a lap is kap jó hűtést és viszonylag a többihez képest csendesebb ugyanolyan teljesítményen.

If a second or you are the first to lose.

(#2134) bzs73


bzs73
őstag

Xigmatek S-1284 Achilles-t néztem én is majdnem meg is vettem engusz-tól ami az apróba van de néztem azért hangosabb és a lapot nem hűti egyáltalán.Amugy tényleg jó hűtő és majdnem az lett.

If a second or you are the first to lose.

(#2135) DroiDMester válasza bzs73 (#2134) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

gyári ventije az valóban hangos és alig van légmozgatása azzal nem is hűt annyira jól, én lecseréltem rajta a ventit egy 12.es Nexus PWM 1800.Rpm re azzal ráver még minusz 6-8.fokot a gyári ventijéhez képest egy eléggé szénné (4000.MHz) húzott Q6600.procinál! Prime95.alatt nem idle ben :K

[ Szerkesztve ]

(#2136) bzs73 válasza DroiDMester (#2135) üzenetére


bzs73
őstag

az szép.Majd ezen a noctua hűtőn lehet én is cserélek ventit valami pwm-st hogy bírja szabályozni a lap,ne menjen feleslegesen ha nem kell annyira.Mondom nekem is ez lett majdnem csak a lap hűtés miatt döntöttem a noctua melett meg hát jól is szerepel a tesztekbe.De ez az enguszé is jó nagyon főleg azzal a ventivel.Olyan ventit lehet veszek.Tetszik nagyon.

If a second or you are the first to lose.

(#2137) plaszy


plaszy
őstag

5.1-es Genius hangrendszeremen nem szól zenehallgatáskor a mélynyomóm. Windows alatt a tesztben pedig megdörrenti. (5.1-esnek van kijelölve.) Szóval érzékeli a hangkártya. Asus oldaláról leszedtem a legújabb audio drivert is, de változatlan a helyzet. Eszközkezelőben nincs hiba.
Valami ötlet?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#2138) bzs73 válasza plaszy (#2137) üzenetére


bzs73
őstag

hát én passzolok most plaszy

If a second or you are the first to lose.

(#2139) Phantom1517 válasza ImI87 (#50) üzenetére


Phantom1517
csendes tag

Nagyon korrekt ez az alaplap,vajon hol lehetne jóárasítva beszerezni?

Daemon's world...

(#2140) bzs73 válasza Phantom1517 (#2139) üzenetére


bzs73
őstag

hát mi itt a ph-n vettük plaszy-val egy időbe.Akkor volt vagy 3-4 ilyen lap eladó.Nézzél szét mert ujonnan azért már húzós az ára egy laphoz képest de tényleg jó lap.

If a second or you are the first to lose.

(#2141) plaszy válasza bzs73 (#2140) üzenetére


plaszy
őstag

Jaja, jó, hogy belinkelted a képét.
Mindjárt lenne is egy kérdésem:
a bekarikázott részt ha kiveszem és kihúzom az alaplapi csatiból, akkor észre lehet valamit venni a teljesítményen? Vagy ez csak optikai tuning elem a lapon? Tehát nem oszt, nem szoroz, hogy ott van-e?
KÉP

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#2142) bzs73 válasza plaszy (#2141) üzenetére


bzs73
őstag

Hát én nem bolygatnám a helyedbe de hát majd jön valaki okosabb és válaszol.

If a second or you are the first to lose.

(#2143) pschio válasza plaszy (#2137) üzenetére


pschio
őstag

állítsd 7.1-re és szólni fog :)

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2144) plaszy válasza pschio (#2143) üzenetére


plaszy
őstag

Köszi.
Kamion...akarom mondani komolyan?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#2145) virkir válasza plaszy (#2141) üzenetére


virkir
veterán

Semmi célja a csicsán kívül.
De miért ne világítson mikor olyan szép a lap így mint a feldíszített fenyő karácsonykor.

Más.
Ha már szoba került, hogyan lehet beüzemelni az X-Fi-t a lapon mert nekem az istennek se sikerül.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2146) DroiDMester válasza plaszy (#2141) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Az csak a ROG logó amiben van 4.db fehér led belül csak optikai tuning de nem kell lehúzni ha nem akarod hogy világítson bioson belül kilehet kapcsolni ahol a kilső LCD. háttérvilágítását is ugyan ott van az is!

(#2147) virkir válasza virkir (#2145) üzenetére


virkir
veterán

Nem szoba hanem szóba.
Hosszú volt a nap.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2148) plaszy válasza pschio (#2143) üzenetére


plaszy
őstag

Sajna így sem szól...:O

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#2149) bzs73 válasza plaszy (#2148) üzenetére


bzs73
őstag

:F

If a second or you are the first to lose.

(#2150) keIdor válasza plaszy (#2141) üzenetére


keIdor
titán

Kapcsold ki BIOS-ban, én is azt tettem, este idegesített a fénye...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.