Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) DroiDMester válasza LÁZ (#2350) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Próbáld meg letölteni a P5Q-Deluxe lap hang driver.ét elvileg jó hozzá mert ugyan aza AD2000.es hangkodek van azon is!

(#2352) Lacza_26


Lacza_26
aktív tag

Még a végén :Y sli alaplapunk lesz. :C :C
http://www.ipon.hu/hir/sli_hack_az_intel_regebbi_lapkakeszleteihez/8087

[ Szerkesztve ]

(#2353) john_trapéz válasza Lacza_26 (#2352) üzenetére


john_trapéz
tag

ez nagyon állat lenne.
nem kellene a frankó kis 8800 gt oc-met lecserélni ha majd úgy hozza a sors.
:C

(#2354) Lacza_26 válasza john_trapéz (#2353) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Nekem sem kell eladni a 8800 GTS 512-öt

(#2355) john_trapéz


john_trapéz
tag

valaki árulja már el, de komolyan, hogy 2*2G memóriával könnyebb a tuning vagy 4*1G-val.
...mert ahány topic annyi féle vélemény.

van valaki akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban? (persze maximus 2-ben)

(#2356) Rusher válasza john_trapéz (#2355) üzenetére


Rusher
őstag

Én inkább úgy mondanám, hogy lap és ramfüggő, de leginkább a ram tulajdonságai befolyásolják a tuningot. Ez a lap elég jól kezeli mindkét variációt(4x1Gb v. 2*2Gb) így inkább a jó ramra kell öszpontosítani. Nekem mindkét felállásban volt már és mindkettő nagyon jól megy/ment....mindenféleképpen minőségibb ramot érdemes választani. de van pl. 2x2Gb felállásban is gyári 1200Mhz-es kit. Nekem pl. volt 2x2Gb 800Mhz-es Crucialom és azok mentek 1100Mhz-et 1.89v-al és még felette is, jelenleg 4x1Gb felállásban 1150Mhz@1.96v-al megy a négy modul ráadásul nem is egyformák. Ki kell fogni, ki kell próbálni mindkét felállást. Mit szeretnél elérni egyébként?

(#2357) john_trapéz válasza Rusher (#2356) üzenetére


john_trapéz
tag

nekem most épp 2db 1G dominator van benne (1066), egyenlőre azon filózok, hogy ezt a kettőt eladjam és vegyek 2db 2G-ásat vagy vegyek még mellé ugyanígy 2*1G-t.
természetesen a maximumot szeretném kihozni belőlük ezért kérdeztem, hogy melyik verzióval lesz könnyebb a dolgom. egyébként nem tudom hogy hol lehet a határ a dominatoroknak. most kezdtem, jelenleg még csak a 1080-on mennek, de csak a procit lőttem be emiatt lett 1080, 1066 helyett. persze később ezt sem ártana majd feljebb húzni.(ha bírják majd)

(#2358) Rusher válasza john_trapéz (#2357) üzenetére


Rusher
őstag

Nézd meg mit tudnak így 2x1Gb felállásban és ha eléred velük amit szeretnél akkor lehet érdemes venni mellé még egy ugyanilyen kitet és megnézni tudják-e négyen is, ha nem akkor utána tudsz váltani 2x2Gb-ra. Gondolom egyébként, hogy 1080Mhz-nél azért mennek többet is bár nekem a Dominator széria kimaradt az életemből így nem ismerem mit tudnak.....

mod.: a 4x1Gb nálam ilyet is tud [link] :K

[ Szerkesztve ]

(#2359) plaszy


plaszy
őstag

Visszamentem a P5Q Pro-sok táborába.
Byby itt.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#2360) Lacza_26 válasza Rusher (#2358) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Bocs hogy beleugatok de azok a Crucial :C ramok hivatalosan 800 4-4-4-12 2,0 V és 1000 5-5-5-15 2,0 V. :R

(#2361) Rusher válasza Lacza_26 (#2360) üzenetére


Rusher
őstag

Peersze tudom én azt, de kvázi "hivatalosan" 800Mhz@CL5-ös ramok a 800Mhz@CL4 és 1000Mhz@CL5 EPP profilok.... ;) Am jól jártál velük azóta is hiányoznak.... :DDD

(#2362) Lacza_26 válasza Rusher (#2361) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Tudom :R !

Villognak is rendesen a gépben :C :DD

(#2363) john_trapéz válasza Rusher (#2361) üzenetére


john_trapéz
tag

a corsair is a jobb memóriák közé tartozik. nem?
ezt most komolyan kérdezem, mivel ebben a topicban nem nagyon találtam senkit aki ilyeket használna.

(#2364) Rusher válasza john_trapéz (#2363) üzenetére


Rusher
őstag

Jók persze elvileg Micron chipekkel szerelt ramok....milyen revízió van a ramon lévő cimkére írva?

Lacza_26 ;)

[ Szerkesztve ]

(#2365) john_trapéz válasza Rusher (#2364) üzenetére


john_trapéz
tag

4.1-es verzió. miért?

(#2366) Rusher válasza john_trapéz (#2365) üzenetére


Rusher
őstag

Hát igen akkor az már valószinüleg nem Micron chipes, persze ez nem azt jelenti, hogy rossz.....teszteld ki mit tud. :K

(#2367) kokoato


kokoato
aktív tag

Hali!

Már 1 éves lesz a Maximus II Formula deszkám, de rájöttem hogy világtalan vagyok a tuningolásához! Kértem it, és kaptam is sok tanácsot, de lassan unom már, hamarosan lesz egy eladó Maximusom!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#2368) keIdor válasza kokoato (#2367) üzenetére


keIdor
titán

Nekem már eladó. :DD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2369) tom_tol válasza keIdor (#2368) üzenetére


tom_tol
addikt

helyette egy ilyet?
asus honlapján nem találtam meg de itt már lehet kapni

[ Szerkesztve ]

(#2370) keIdor válasza tom_tol (#2369) üzenetére


keIdor
titán

:N
X58 Gigabyte vagy Biostar lesz...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2371) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Jelent meg új BIOS Maximus-II-ASUS-Formula-2202 a lap oldalán még nincs kitéve de az ASUS FTP.jéről már elérhető! :K

(#2372) kokoato válasza keIdor (#2368) üzenetére


kokoato
aktív tag

Esetleg tudnál küldeni valami jó bios beállításokat olyan 500 körüli fsb-re? Cuccok az adatlapomon!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#2373) InVino86


InVino86
aktív tag

Hi all !

Asus Maximus II Formula lapban a Supreme X-Fi-vel és Windows 7-tel valakinek van valamilyen tapasztalata hangügyileg ?

(#2374) DroiDMester válasza InVino86 (#2373) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ugyan olyan vacak mint Vista vagy XP alatt Driver ügyileg van hozzá rendes Win7.es azzal nincs gond!

(#2375) InVino86


InVino86
aktív tag

hmm a Win7es Drivert arra érted amit felpakol alapból a win7?

(#2376) DroiDMester válasza InVino86 (#2375) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem a lap oldalán van Win7.es driver! 32 és 64.bit is!

(#2377) DroiDMester válasza InVino86 (#2375) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

SoundMAX2000B_Audio_V610X6585_Windows7.zip ittvan a direkt link x32 és x64. egyben!

(#2378) InVino86


InVino86
aktív tag

köszi szépen nézem, meg körbeolvasgattam, úgy látom ez most nagyon megy win7 meg ez az Asus-os X-Fi-s "csoda" :S:S

(#2379) DroiDMester válasza InVino86 (#2378) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Lol ... Asus-os X-Fi-s "csoda" hát azt nem mondhatnám egy mezei SoundMAX2000B es integrált Chip ami legtöbb ujabb Asus lapokon van csak itt a MIIF.nél kicsit meg fűszerezték egy Szoftveres X-Fi progival! egyébként meg a hangminősége kb -10 egy Realtek 888-889. mérföldekkel jobb nála az 1200.asról meg ne is beszéljünk! ha az integrált szériákat nézzük! egyébként meg egy mezei SB 7,1 24.Bit kari reggelire megeszi bármelyik integrált hangot! és megkapod itt PH.n 2-3.e ért! (csak sajna Vista-Win7 hez nemigen van hozzá driver, de azért akad pár PAX.mod olt driver amivel életet lehet lehelni bele Vista-Win7.en is)

(#2380) InVino86


InVino86
aktív tag

azért van idézőjelek között :DDD

(#2381) menalcas


menalcas
őstag

lenne egy apró észrevételem ma kezdett az lcd-pustrem csinálni olyat hogy változó időkőzönként kihagy a világitása egy pillanatra valaki talákozott már esetleg hasonló problémával?
Még mielőtt valaki felvetné Nem Nem érintkezési hiba :))
Jah és esetleg valakinek tapasztalat az új biosszal ?
A választ előre is köszi :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#2382) menalcas


menalcas
őstag

Kicsit halott a topik vagy mindenki már eladta a MIIF-ját :C ?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#2383) DroiDMester válasza menalcas (#2382) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát igen eléggé halott! (nagyon sokan eladták már mert nem értenek a laphoz) egyébként meg marhára idegesítő aza kék fény az LCD posteren én kicsit meg buheráltam és levettem felére a fényerejét de még így is szúrja a szememet az erős kék fény inkább kikapcsoltam biosban hogy NE legyen hátér világítás rajta így még használható is! :K

nálad nem tudom milehet vele esetleg próbáld meg teis kikapcsolni elmenteni a bios beállítás és következő ujrainditás után ujra bekapcsolni és ujra elmenteni hátha észhez tér de azis lehet hogy belül magában a kijelzőnél van kontakt hiba!

(#2384) menalcas válasza DroiDMester (#2383) üzenetére


menalcas
őstag

Közben orvosoltam a problémát ami mint rájöttem a tápkábel volt ami érdekes hogy csak az lcd posteren jött ki a nyüge de mostmár zsoké.

Igen kicsit nyűgös beállitani, sokan vették meg úgy ezt a lapot hogy mekkora tuning lap és azt hitték majd magától produkál eredményeket , hát sajnos nem kicsit oda kell tenni magát az embernak hogy hozza is azt amire kitalálták :))
Nálam még sokáig marad mert jó lap, nálam bevált szeretem az i7 drága meg nekem felesleges,1 évet már lehuzott itt és még 1 évet tuti le fog :C

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#2385) tom_tol válasza menalcas (#2381) üzenetére


tom_tol
addikt

uj bios nekem nem jött be teljesen összeborult a lap maradt a 2104

[ Szerkesztve ]

(#2386) menalcas válasza tom_tol (#2385) üzenetére


menalcas
őstag

2104 bizony az nekem is bejött eddig és ahogy az új bios változtatásait nézem nincs is benne semmi érdemleges. ;]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#2387) DroiDMester válasza tom_tol (#2385) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nekem Teljesen jól megy a 2202.es is Q9550.es és Q6600 proci alá jó mind2.vel teszteltem!

(#2388) tom_tol válasza DroiDMester (#2387) üzenetére


tom_tol
addikt

szia
nálam a következő történt
bios fel , default, F10, és utána meglepő módon a del gombra szétesett a képernyő illetve betűk helyett érdekes talán rovásíráshoz hasonló jelek jöttek elő
3x tettem kísérletet, aztán pánikszerűen vissza a 2104

(#2389) DroiDMester válasza tom_tol (#2388) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nekem semmi gond vele íme nézd meg Q9550@4000.MHz lehet nálad azvolt a gond hogy nem csináltál alapos bios resetelést! a frissités után

Tápkábel ki a tápból elemet kivenni vársz kb 3.percet elem vissza alaplapon a bios reset jumpert át teszed törlésre vársz kb 1.percet jumper vissza tápkábel vissza és indulhat a gép akkor csináltál mindent jól ha a biosban lenullázódik a rendszer óra

bár nekem még nem volt szükségem erre a mély resetelésre M2F lapnál csak a Gigabyte lapoknál szok gond lenni ott segít de próbáld meg lehet nálad is segíteni fog!

[ Szerkesztve ]

(#2390) DroiDMester válasza tom_tol (#2388) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ja pánikolni meg nem kell mert ugye ott a másik bios ha végképp elszállna az 1.ik!

[ Szerkesztve ]

(#2391) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Nekem ilyen lapom van és lenne egy nagy kérdésem.

Ez a lap tud SLI t vagy nem?Mert a leírások szerint nem, de egy külföldi csávó szerint igen? Akkor most mi az igaszság?

(#2392) DroiDMester válasza Black Dragon (#2391) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Gyári Bios-al nem tud SLI.t viszont ha meg hekkeled a bios-t akkor tudni fogja a CF.et és SLI.t is! :K

[ Szerkesztve ]

(#2393) Black Dragon válasza DroiDMester (#2392) üzenetére


Black Dragon
addikt

És a hekkelés miből is állna? :B :U

(#2394) menalcas válasza Black Dragon (#2393) üzenetére


menalcas
őstag

Hát konkrétan itt van róla egy cikk : SLI hack az Intel régebbi lapkakészleteihez

ha nem akarod elolvasi az egészet itt lényeg :
"Az Expreview csapata egyébként egy Maximus II Formula alaplappal próbálkozott, amely már P45+ICH10R lapkakészletre épül. Az SLI mód bekapcsolása és a tesztek lefuttatása után az eredményekből látható, hogy valóban működésbe lépett az SLI technológia."

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#2395) tom_tol válasza DroiDMester (#2389) üzenetére


tom_tol
addikt

ebben a lapban még nem kellett bios reset (eddig csak gigában volt szükség rá)
másik bios még az eredeti :D

(#2396) Black Dragon válasza menalcas (#2394) üzenetére


Black Dragon
addikt

THX! :R

(#2397) DroiDMester válasza tom_tol (#2395) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Egyébként én majdnem az összes bios verziót végig próbáltam és Quad procihoz meglepő módon egy elég öreg verzió a legjobb 1307.es BIOS-t tedd fel aza legjobb Q.proci alá legalábbis nekem (de mások is azt írják külföldi fórumokon) Q6600 és Q9550.el teszteltem!

[ Szerkesztve ]

(#2398) tom_tol válasza DroiDMester (#2397) üzenetére


tom_tol
addikt

köszi
azért mielőtt neki állok írhatnál némi infót hogy miben is jobb :R

(#2399) DroiDMester válasza tom_tol (#2398) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

abban hogy kisebb cpu és nb fesz kell ugyan ahoz a beállításokhoz! :K

(#2400) Savanya


Savanya
addikt

Ajánljatok valami jó ramot Maximus II Formula-ba . Eddig OCZ Blade nem megy , Zeppelin megy de csak by spd .

Mobilszámom: 70-516-8068

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.