Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) nandris válasza nandris (#2400) üzenetére


nandris
aktív tag

A régebbi biost ugyan nem engedi feltenni, de a bajom megoldódott. Van egy külső merevlemezem, amely ha nincs használva alvó állapotba kerül, na ezt nem sikerült neki feléleszteni. Amint lekapcsoltam,azonnal megjavult minden. Azért köszönöm a segítséget. Vannak dolgok, amivel jól el tud legelészni a mókus. :DDD

(#2402) #41133696 válasza ThaBoss (#1434) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezt a képet kerestem sokáig, melyik web oldalról van ? Közvetlen link van hozzá ?:)

(#2403) ThaBoss válasza #41133696 (#2402) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Közvetlen link nincsen sajnos, magadnak kell beilleszteni őket az összehasonlító listába.
Itt tudod megtenni. :)

(#2404) #41133696 válasza ThaBoss (#2403) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

Olvastam valahol, hogy az AMD vagy az ASUS a GEIL -el nem igazán jön jól ki. Erről van valami információ ?

(#2405) ThaBoss válasza #41133696 (#2404) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nincsmit! ;)

Nekem volt vele tapasztalatom, még tavaly augusztus végén, mikor a lapomat vettem. Sem a Value, sem az Ultra KIT nem működött vele. De hát azóta vannak újabb memória csomagok, új BIOS, így elméletben nincs akadálya, hogy együttműködjenek.
Írásos infó nincs erről a témáról, csak a tapasztalat és a beszámolók...

[ Szerkesztve ]

(#2406) #41133696 válasza ThaBoss (#2405) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja értem, hogy nem is látja, azt hittem BSOD-k meg ilyesmik.

(#2407) ThaBoss válasza #41133696 (#2406) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Miután behelyeztem a Value POST közben lefagyott, az Ultra-val pedig el sem indult. És még nem is csesztettem az időzítéseit...
Így ment vissza AQUA-ba, ahol készségesen kicserélték a régi, jó kis CSX-re. :)

(#2408) pronyó


pronyó
tag

Sziasztok!

M4A79 Deluxe lapom van és egy olyan problémát észleltem a minap, hogy az alaplap a VGA-t valamiért csak 8x PCI-E-el kezeli.
A legfelső kék slotban van a kari.
Win7 x64-el tolom.
Mivel a hivatalos ASUS honlapról szedett drivert felraktam ugyan, de minden belépéskor hibaüzeneteket dobál hogy az Asus.ini-t nem találja, arra gondoltam ez is lehet a baj forrása de sehol nem találok más drivert hozzá.(Ha esetleg valaki tud linkelni hol találhatok még, megköszönném!)

Várom tehát az ötleteiteket a problémával kapcsolatban.
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2409) helkis válasza pronyó (#2408) üzenetére


helkis
addikt

ezek kellenek sorrendben: SB driver + VGA driver+catalyst :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2410) pronyó válasza helkis (#2409) üzenetére


pronyó
tag

Úgy csináltam mindent ahogy írtad, de még mindig 8x-os. :(
Lehet megpróbálkozok egy BIOS frissítéssel

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2411) helkis válasza pronyó (#2410) üzenetére


helkis
addikt

régit unistalálltad előtte? :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2412) artiny


artiny
őstag

ASUS M4A78-EM lapon hol található a Turbo Key? Ez a gomb felhúzza a cpu órajelét?
Azt olvastam :A turbo key technologia lehetove teszi ,hogy a rendszer maximalis teljesitmenyre gyorsitja anelkul, hogy a rendszer stabilitasat veszelyeztetne.
A dobozon lattam ,hogy ezen a lapon is van turbo key ....nektek ez bevan kapcsolva?

(#2413) gyiku válasza artiny (#2412) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha biosban engedelyezed, akkor a power gomb lesz majd az.

hüllő

(#2414) ThaBoss válasza artiny (#2412) üzenetére


ThaBoss
senior tag

A Turbo V szoftverben csinálsz magadnak egy profilt, amiben kedvedre felhúzod az opciókat, majd a Turbo Key szoftverben beállítod ezt a sémát, és mikor a Power gombodat megnyomod a házon, akkor aktiválja.
Arra szolgál, hogy gombnyomásra aktiválja a tuning profilt.

(#2415) Male válasza pronyó (#2410) üzenetére


Male
nagyúr

BIOS a legfrissebb? Valamit a PCIe-vel variáltak az egyiknél...
(a driver viszont akkor is érdekes, friss telepítésre rendesen fel kellett volna mennie...)

Esetleg kártya ki, csatlakozó - slot megnéz... hátha valami kosz van benne/rajta. (ha jól szigetel csinálhat x8-as slotot belőle...)

(#2416) pronyó válasza Male (#2415) üzenetére


pronyó
tag

BIOS-t még nem volt időm frissíteni, asszem 1901-es szal elég régi, de tervbe van a frissítése, a slot pedig tiszta.

helkis: Igen, leszedtem előtte mindent.

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2417) Piloss válasza pronyó (#2408) üzenetére


Piloss
senior tag

Nem kaptál a laphoz egy ilyen kis kártyát?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#2418) pronyó válasza Piloss (#2417) üzenetére


pronyó
tag

Nem.

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2419) Piloss válasza pronyó (#2418) üzenetére


Piloss
senior tag

Akkor passz :(

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#2420) Male válasza pronyó (#2416) üzenetére


Male
nagyúr

Még a PCIe beállításait is nézd meg a BIOSban azért... ha még nem tetted. Lehet állítgatni x hányasként menjen.

(#2421) atti_2010 válasza pronyó (#2416) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A bios frissítés 10-15 perc, azért érdemes lenne megpróbálni, meg kellene nézni a VGA-t egy másik gépbe,így kiszűrnéd hogy a lap hibája vagy a kártya vacakol.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2422) ThaBoss válasza atti_2010 (#2421) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Csak 1-1,5 perc :)

(#2423) atti_2010 válasza ThaBoss (#2422) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem profiknak azért több idő kell,ebben benne van a bios keresés, lap azonosítás,és ha nem windows alól csinálod boot lemezt is kell írni, nem érdemes kapkodni mert baj lehet belőle.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2424) helkis válasza pronyó (#2416) üzenetére


helkis
addikt

esetleg nyomhatnál egy load setup default-s-ot is..
szvsz már az alap bios-nak is tudnia kell hogy 16x-osan menjen a vga, ha csak 1 kártya van benne, ja és remélem hogy a CPU-hoz legközelebbi foglalatban van a kártya ugye? :D

illetve itt igy kellene belőve lennie: [link]

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2425) Male válasza atti_2010 (#2423) üzenetére


Male
nagyúr

Belép a BIOSba, és onnan is tud frissíteni, nem kell bootlemez már. (A winesnél minimálisan bonyolultabb, cserébe szerintem a legbiztosabb módszer.)

(#2426) atti_2010 válasza helkis (#2424) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Írta hogy a legfelső kék foglalatban van.

Male.Nem, a legbiztonságosabb a biosból, de nekem a winesből is mindig sikerült.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2427) helkis válasza atti_2010 (#2426) üzenetére


helkis
addikt

biosupdate bármiről biztonságos, ha szünetmentesről kajál a gép..
a legegyszerűbb CD-ről..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2428) pronyó válasza helkis (#2424) üzenetére


pronyó
tag

Minden ugyanúgy van beállítva mint a linken, és igen a legközelebbi foglalatban van.
Nyomtam neki egy load setup defeaults-ot is de semmi.

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2429) pronyó válasza Male (#2425) üzenetére


pronyó
tag

BIOS-on belül hol tudok frissíteni? Ez nekem új! :D
A Wines cucc meg nekem nem indul el szal az bukó! :D

Én már arra is gondoltam, hogy lehet ez csak valami bug mert nem vettem észre, hogy gyengébben teljesítenea kari.

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2430) helkis válasza pronyó (#2429) üzenetére


helkis
addikt

mivel nézed hogy 8x.-en megy?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2431) atti_2010 válasza pronyó (#2429) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem is veheted észre mert nagyon kicsi a különbség 8-16 között, Oliverda tud erről többet mondani.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2432) ThaBoss válasza atti_2010 (#2431) üzenetére


ThaBoss
senior tag

(#2433) pronyó válasza helkis (#2430) üzenetére


pronyó
tag

Catalyst is azt írja és a GPU-Z is.

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2434) pronyó válasza ThaBoss (#2432) üzenetére


pronyó
tag

Jó kis teszt. Számottevő különbség talán a CoD4-nél vehető észre, a többinél elenyésző az eltérés 8 és 16 között.
Igazából ha a BIOS frissítés se fog segíteni (és ha nem bugról van szó) az sem akkora gáz, megpróbálok együtt élni a gondolatta, hogy 8x-al fut a karim! :DDD

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2435) ThaBoss válasza pronyó (#2434) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Tényleg nincs sok különbség, tehát ha tényleg nincs megoldás, akkor sem fogsz számottevő teljesítményt veszteni.
De ne temessük még, azért csak frissítst rá arra a BIOS-ra.
Tools-ban találod az EZ-Flash nevű programot, kitallózod vele kívánt a BIOS-t és frissítesz vele. Aztán meglátjuk... :)

[ Szerkesztve ]

(#2436) Male válasza pronyó (#2429) üzenetére


Male
nagyúr

BIOSban: Tools -> ASUS EZ Flash 2 -> aztán kitallózhatod hol a BIOS, ellenőrzi és frissíti... ennyi.

Szerk: megelőztek... így jár, aki nem olvassa el a későbbi hszeket, csak válaszol :)

[ Szerkesztve ]

(#2437) pronyó válasza Male (#2436) üzenetére


pronyó
tag

No, ennek örömére izibe lefrissítettem, de sajna változatlanul 8x-nak írja... :(

[ Szerkesztve ]

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2438) helkis válasza pronyó (#2437) üzenetére


helkis
addikt

ha már így benne vagy a próbálkozásba, akkor a biosképen amit linkeltem, állítsd át úgy ahogy nekem van: 3204-es bios:

pcie_2 config - x1mode
pcie_4 config - x1mode
peer-to-peer - disabled
gpp slots power - 25

ha így sem ok, akkor váratlanul tedd át a 2. kék foglalatba..
várom a fejleményeket.. :)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2439) Valdez válasza gyiku (#2320) üzenetére


Valdez
őstag

Na közben eltelt egy kis idő és bizony nincsenek jó tapasztalataim. Egyszerűen 1600 felett sehogysem stabil. A proci viszont úgy tűnik megy 3.5ghz-en 1.3375-el.. Persze ez még nincs kitesztelve.
Ahogy várható volt az asus fórumon le se szartak :D

(#2440) pronyó válasza helkis (#2438) üzenetére


pronyó
tag

Minden így van beállítva, BIOS is ugyanaz mint neked, és semmi változás.
Másik foglalatba még nem tudtam átrakni mert darabokra kéne szednem a gépet hozzá mert a 3 vinyó miatt nem fér el máshova csak a legfelsőbe, de igyekszem időt szakítani rá ha lementek a határidős melóim.

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2441) gyiku válasza Valdez (#2439) üzenetére


gyiku
nagyúr

mondom en, prociban lett gyengus a memvezerlo, brisbanek se vitezkedtek ebben.
1.3375al szep a 3500mhz, hany mag?

hüllő

(#2442) Valdez válasza gyiku (#2441) üzenetére


Valdez
őstag

955be, tehát 4 :)

(#2443) garfield-r


garfield-r
tag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kis problémám amit nem tudok megoldani:
Van nekem egy ASUS M4A785TD-V EVO típusú alaplapom amiben vettem nemrég egy VGA kártyát, egész pontosan egy Gigabyte 5770-et. Olyan gondom van, hogy beszereltem a kártyát, rákötöttem a monitort, és az esetek nagy részében (10-ből 9x) amikor elindítom a gépemet nincs egyáltalán kép.

Csak úgy tudom életre bírni, hogy a BIOS-t alap helyzetbe állítom.
(az inernal graphics beállításnál a gfx0-gpp-igfx-pci állítom be, de azt már nem tudom hogy ebben az esetben pl az internal graphics mode-nak minek kellene lennie :F )
Tudnátok valami ötletet adni hogy mit csinálhatok rosszul :F

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#2444) Psychlo


Psychlo
tag

Sziasztok!

tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a BIOS-ban az ACPI 2.0 Support funkció mire jó és hogy érdemes-e bekapcsolni? És Ugyanez a kérdésem az ACPI APIC Support funkcióval is.

Na oszt! Vótál fenn szombaton?

(#2445) tigipuf


tigipuf
senior tag

sziasztok!
van nekem egy M4A785-M lapom +Phenom x3 8450 procim.
Az volna a kérdésem ,hogy én az nem húzni,inkább alul feszelni szeretném a rendszert,mivel csak htpc módba megy,és netezés..
A procinál a feszeket és az órajeleket(meg amit találtam,eddig intelem volt :) ),elég jól le bírtam szorítani, inkább az volna a kérdésem,hátha tudja valaki tapasztalatból,milyen értékeket kellene a gpu-nál beállítanom,hogy stabil maradjon a rendszer, de az mkv-s,és egyéb tömörített cuccok akadás mentesen fussanak.
Magyarul egy olyan beállítást keresnék,amin még szépen. gond nélkül lehet tömörített filmeket nézni,de mindenképpen szeretném alul feszelve használni a rendszert mert a fogyasztásmérőm szerint ,akár kb:20-25%-ot is vissza lehet venni a lap "étvágyából" :D .
Az is érdekelne,hogy mi lenne az ideális beállítás a proci és a gpu között.(gondolom ha mértéktelenül visszaveszem a procit,az kihat a gpu működésére is ,vagy nem?)Köszi!

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#2446) atti_2010 válasza tigipuf (#2445) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez nagyon lap és proci függő, magadnak kell kitapasztalni, mindig csak 1 alkatrésszel babrálj és utána pár napig tesztelgesd.Néha a tesztelő szoftverek nem hozzák ki a kisebb hibákat.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2447) Psychlo


Psychlo
tag

Sziasztok!

Egy M4A79 Deluxe lapom van amit használtan szereztem be. A kérdésem az lenne, hogy az O.C. Profilok között az elsőnek alap a neve gondolom a régi tulaj mentette el. Hogyan tudnám azt onnan kitörölni?

Na oszt! Vótál fenn szombaton?

(#2448) tigipuf válasza atti_2010 (#2446) üzenetére


tigipuf
senior tag

Hát ez az,tudtam,hogy nem lehet megúszni az állítgatást,tesztelgetést :N
E!setleg még annyit kérdeznék,hogy mi a tapasztalat,melyik catalyst most a legstabilabb a lappal?Mert feltettem a 10.4-est de ati-nál nem mindíg a legújabb driver a legjobb,ugye ez nem is kérdéses,sőt mondhatni természetes atiéknál :D ,Köszi a választ!

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#2449) atti_2010 válasza tigipuf (#2448) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nekem a 10.4 megy kiválóan, a procim kb 1,23V még megy, eredeti 1,32V.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2450) helkis válasza Psychlo (#2447) üzenetére


helkis
addikt

írd felül egy általad szimptikus és stabil beállítással..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.