Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) Nordic


Nordic
Közösségépítő

üdv.

kb 2 hete boldog tulaja vagyok egy Asus M4A89GTD PRO/USB3as lapnak. Lehet hogy láma kérdés lesz, de azt szeretném kérdezni, hogy a biosban a C1E funkcióbeállítás mit takar? Mennyire fontos funkció? Azért kérdem mert ha bekapcsolom akkor a tápom hangosan ciripel, ha viszont kikapcsolom meg se mukkan. Már közel állok hozzá hogy lecseréljem az 500as Chieftec-em, bár ha nem muszáj akkor halasztanám az új táp megvételét...

(#2102) bnss válasza Nordic (#2101) üzenetére


bnss
veterán

Néhány wattot spórolhatsz vele, ha aktív: [link].

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2103) Valty


Valty
aktív tag

Hi!

Használ valaki Asus M4A79XTD EVO lapot? Melyik gyártó ramjait szereti? :)

(#2104) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, kikapcsoltam a BIOS-ban a C1E-t, pár perc játék után ezt kaptam

Mi lehet az oka ?

(#2105) Colos1 válasza Valty (#2103) üzenetére


Colos1
őstag

Nekem Kingston DDR3-1333 CL9 van benne, eddig még nem panaszkodott rá.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#2106) job- válasza Nordic (#2101) üzenetére


job-
tag

Amennyiben a tápod ciripel, hibára, vagy túlterhelésre utal, nem sok köze lehet a C1E-hez.
Lehet szegény haldoklik.

(#2107) #41133696


#41133696
törölt tag

Na új BIOS :C

(#2108) Colos1 válasza #41133696 (#2107) üzenetére


Colos1
őstag

Nekem is:

M4A79XTD EVO BIOS 2001
Support new CPUs. Please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx

Ez valószínűleg a 6 magos Phenom procik fogadására készíti fel a lapot. :C

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#2109) Tidus válasza Colos1 (#2108) üzenetére


Tidus
addikt

Az itt felsorolt alaplapoknak már alkalmas a Phenom II X6 proceszor fogadására a Bios-a.
Valószínüleg bővülni fog a lista.

[ Szerkesztve ]

(#2110) #41133696 válasza Tidus (#2109) üzenetére


#41133696
törölt tag

:C

Ami érdekesség még plussz-ban azaz, hogy a 0801-túl úgy néz ki elmúltak a gondok. Pedig nem írták, hogy BUG FIX is lett volna. Ami feltűnt, hogy újból be kellett állítanom a NIOS-t 0704-ről 0706 esetében nem így volt. Ez persze nem gond, csak megemlítettem.

[ Szerkesztve ]

(#2111) Tidus válasza #41133696 (#2110) üzenetére


Tidus
addikt

A Crosshair III Formula alaplapoknál is fennállt a probléma az előző 1403-as bios-al, hogy a C1E bekapcsolva fagyást okozott. Viszont a listában szereplő x6 kezelő 1503-as Bios-al ez a probléma megszünt,Crosshair topik.
A te alaplapod esete nem tűnik egyedinek.

[ Szerkesztve ]

(#2112) miresz válasza #41133696 (#2110) üzenetére


miresz
veterán

A hibajelenség ( fagyás) M4A785TD-V EVO lappal nálam is elő jött az előző bios-al,de eza az új Version 2002 biosal eltünt.

(#2113) Tidus válasza miresz (#2112) üzenetére


Tidus
addikt

Nálad is C1E-vel?
Egyébbként végignéztem az M4A új biosokról mit ír a gyártó, és egy alaplapnál sem említik az X6 támogatást, new cpu-t említenek esetleg a leírásokban, v. semmit. A C1E javítást sem említik konkrétan, pedig ez utobbit kijavították.

[ Szerkesztve ]

(#2114) Colos1 válasza Tidus (#2113) üzenetére


Colos1
őstag

Azért nem említik a supported CPU list -ben az X6 -ot, mert az adataik (pl. típusszám, órajel, meg amiket itt meg szoktak adni) még nem nyilvánosak. Az AMD honlapján sem szerepelnek. Még.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#2115) Tidus válasza Colos1 (#2114) üzenetére


Tidus
addikt

Megerősítettél, erre én is gondoltam amikor csak a new cpu-ra hivatkoztak.

(#2116) Bálint85 válasza miresz (#2099) üzenetére


Bálint85
senior tag

és konkrétan neked milyen hibákat csinált az Asrock alaplap?
gariba kicserélték?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#2117) miresz válasza Bálint85 (#2116) üzenetére


miresz
veterán

Igen. A memória sinek,bolondultak meg ,egyszer az egyikben indult el a memória,utánna meg a másikban aztán a végén tönkre is tette az egyik ramot. De cserélték garanciába mindkettőt 2 hét alatt. :((

(#2118) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Üdv
Asus alaplapok jóban vannak a Kingston HyperX memóriákkal?
Névszerint egy M4A89GTD PRO-ba menne 1x2GB (később kapna egy 'tesót') 1600mhz@CL9 ram.
Kompatibilitási listán a 2x2GB szerepel, momo2828 kolléga meg is erősíti ezt.

(#2119) #41133696 válasza Tidus (#2111) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja hát pár dolgot megígértem magamnak, de mivel dupla ilyen drága lapoknál is előfordult a baki, így meggondoltam. Anno mindig azt mondogattam, és így is cselekedtem, hogy 30 rugó volt az alsó határ ahol számomra a lap kezdődött.

(#2120) ThaBoss válasza sp@rtan (#2118) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Igen, akár alacsony, akár a magasbordás kivitel, mindet vinnie kell.

(#2121) gyiku


gyiku
nagyúr

elbir a hd4200 2db fullhd monitort irodai cuccokra? (web, mail, excel, stb)

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#2122) Valdez


Valdez
őstag

Most tettem fel a 2002-es biost a m4a785td-v-re és megjelent pár új funkció. Mi az a probe filter? Valamint szintén a cpu config menüben jelent meg az amd overclock voltage valami 1.0-1.1 körüli értékeket lehet állítani benne.

A probe filterre találtam valamit, csak nem értem mit keres 1 socketes asztali környezetben ez a beállítás:
"Part of the answer, it seems, may be a feature new to Istanbul that AMD calls HT assist (presumably for HyperTransport assist). This feature is what the company calls a probe filter (and may more commonly be called a snoop filter) that functions to reduce traffic on socket-to-socket HyperTransport links by storing an index of all caches and preventing unnecessary coherency synchronization requests. Current Opteron systems use a broadcast-based probe protocol, sending probe requests to all sockets. Istanbul, instead, either knows that no probes are required or is able to do a directed probe to a single socket. (Although it may still use broadcasts in certain, specific situations.) Istanbul's probe filter stores its data in the processor's L3 cache. The amount of cache space dedicated to probe filter storage, AMD says, will be configurable in the BIOS, and the more space dedicated to probe filter storage, the more granular its operation will be."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2123) Jester01 válasza gyiku (#2121) üzenetére


Jester01
veterán

El, de tudtommal az egyiket az analóg vga csatlakozóra kell dugni, az meg nem olyan jó főleg irodai dolgoknál ahol számít a betűk élessége.

@Valdez: memory command rate opció is lett? Vagy az most is van csak nem találom? :B

[ Szerkesztve ]

Jester

(#2124) Valdez válasza Jester01 (#2123) üzenetére


Valdez
őstag

Azt nem néztem, de eddig nem volt, nem tudom, hogy most lett-e.

(#2125) gyiku válasza Jester01 (#2123) üzenetére


gyiku
nagyúr

mind2 monitor dvi-s :U

hüllő

(#2126) ThaBoss válasza Valdez (#2124) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nem lett, és valószínű nem is lesz (mert nem törték magukat eddig sem :N ).

(#2127) Nordic válasza job- (#2106) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nézd én csak abból indultam ki, hogy amikor bekapcsoltam a C1E-t akkor ciripelt amint bejött a win7, amikor meg kikapcsoltam, meg kussolt a táp. Az tény hogy valami nem okés, Rendeltem is egy Enermax Modu82+-t hirtelen, de hogy miért akkor ciripel amikor az bekapcsolt állapotba van az számomra megfejthetetlen titok.

(#2128) Tidus válasza Nordic (#2127) üzenetére


Tidus
addikt

A C1E lényege, hogy az operációs rendszer a CPU számára HLT parancsot küld, amennyiben a CPU éppen tétlen (a Windows mindig küldi, ha nincs teljes terhelés alatt a rendszer), és ezáltal éri el a várt hatást.
Tehát abszolút nem ciripelhet a C1E hatására a tápod Win7 indulása után, kis időnek el kell telnie a HLT parancsig.
De ha be is kapcsol ezzel energiát spórolhatsz, tehát a tápod CPU ágán az energia felvétel visszaesik.

(#2129) Nordic válasza Tidus (#2128) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem mondom hogy nincs igazatok, de azt az egy funkciót kapcsolgatom a biosban, és csak akkor hallom a ciripelést, ha a C1E be van kapcsolva, de ezek szerint ez teljesen egyedi probléma ami előjött nálam. Természetesen eltelik úgy 1 perc bejelentkezéstől, míg megnyugszik a vinyó/betölt a rendszer, addig nem is kap parancsot a CPU. Viszont amint megkapja már jönnek is a tücskök ;] (a gépem fogyasztásmérőjén könnyen leolvasom, amikor 10wattal visszaesik a fogyasztás)., Viszont ha ráeresztek a gépre egy prime95tesztet, vagy orthost, megszűnik.

(#2130) okay


okay
aktív tag

Hello!
Vettem én is egy M4A785TD-V EVO-t. Meg szertetném kérdezni hogy a RAM beállitásoknál hol keressem a Command Rate-t? Mert csak 1T-n tudom járatni és csak windowsban tudnám átállitani.Az idözitések ugye megvannak, Both-ra állitottam. Ha AOD-al beállitok valamit az a következö ujrainditásnál is megmarad ha nem fut?
Másik dolog hogy megemeltem a Ref.clock-ot és a BIOS téves adatokat mutat legalábbis szerintem, és a windows mutatja a korrekt MHz-ket. Nektek is igy viselkedik a lap?
Köszi!

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#2131) Amarth


Amarth
aktív tag

Üdv!

Szeretném megkérdezni,hogy mi a véleményetek erről a lapról:Asus M4A785TD-M EVO /AMD785/.

Phenom x4 lenne majd benne,jó párosítás lesz vagy nézzek más alternatívát?

Köszike!

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#2132) stillness


stillness
csendes tag

Üdv.
M4A785TD-V EVO lapom van az lenne a kérdésem, hogy ebben a lapban a CPU, +3,3V, +12V feszültségmérő szenzorokon kívül nincs több? (everest és BIOS ennyit ír)
NB, HT, memória szenzorokat hiányolom nagyon...

Turinggal kapcsolatban még egy kérdés, azt észrevettem hogyha emelem a CPU órajelét és AUTO-n hagyom CPU Voltage-t akkor ad neki valamennyit pluszba. Jól látom hogy akkor AUTO != DEFAULT? Mivel nincsenek (?) szenzorok nem tudom hogy tuningnál az AUTO-n hagyott NB, HT, feszültséget is emeli-e.
Tehát ha tuningolni szeretnék akkor minden feszültség értéket manuálasin állítsak be? :F

(#2133) Amarth


Amarth
aktív tag

Legújabb Everest se ír semmit?

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#2134) stillness válasza Amarth (#2133) üzenetére


stillness
csendes tag

Csak annyit mint fent irtam.

(#2135) Amarth válasza stillness (#2134) üzenetére


Amarth
aktív tag

Az baj,én is pont ilyen lapot akarnék venni...

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#2136) okay válasza stillness (#2132) üzenetére


okay
aktív tag

Igy van, én sem látok más fesz. értéket csak a CPU-ét még.
Ha tuningolni akarsz akkor természetesen manuálisan állitsd be a feszt, ne bizz ebben a "majd a lap kezeli" dologban. És ha CPU/HT RefClock-al huzod akkor a fix értékek a bios-ban NB,HT,Mem Clock orajelei nem lesznek valósak.
Fura tényleg! Nekem a ramnál a Comand Rate 1T nem tudom átállitani, arra nem jöttél rá véletlenül?

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#2137) stillness válasza okay (#2136) üzenetére


stillness
csendes tag

Beállítgattam kézzel a feszeket azokra az érékekre amiket Standardnak írt, VDDNB Over Voltage-hez nem tudtam mit hagytam AUTO-n egyelőre Standardnak -0,3V ír...

Comand Rate nálam 1T, állítani nem tudtam.

(#2138) #41133696


#41133696
törölt tag

Hehe, most ébresztett fel a gépem. Az új BIOS óta úgy látszik nekem is fel fel ébred magától alvó állapotból :F

(#2139) #41133696


#41133696
törölt tag

Idle

Most raktam fel az APC Power Chute Personal Edition-t

[ Szerkesztve ]

(#2140) job- válasza #41133696 (#2138) üzenetére


job-
tag

Sajna az én lapom is felébredget, ezért az alvó állapotot nem is tudom használni (vagy csak rövid ideig). Azt mondjátok, hogy ezt bios okozhatja ? :F

(#2141) Male válasza okay (#2130) üzenetére


Male
nagyúr

Azt sajnos keresheted, ASUSék kihagyták a BIOSból :(((
Örülj az 1T-nek, nálam 2T-n megy, és nem tudom 1-re tenni.

Közben kint az új BIOS az ASUS M4A785TD-V EVO-hoz (lehet valaki már írta), de most alkottak, ugyanis bekerült a 6 magos támogatás, illetve végre javították a C1E bugot... legalábbis részben:
C1E bekapcsolva:


0505-ös BIOS-szal.


2002-es BIOS-szal.

Mondjuk a burst és a prociterhelés még most is vacak az Intel ICH7-hez képest:

(#2142) job- válasza Male (#2141) üzenetére


job-
tag

A "HD Tach" sosem volt a helyzet magaslatán :N
Teljesen pontatlanok az eredményei.

(#2143) Male válasza job- (#2142) üzenetére


Male
nagyúr

...én nem így tapasztaltam :U

A C1E miatti hiba pedig egy egyszerű filemásolásnál is látható volt, szóval ebben (sem) tévedett. (de megnéztem más programmal is, ugyan így hatott a régi BIOS esetén a C1E bekapcsolása).

(#2144) job- válasza Male (#2143) üzenetére


job-
tag

A C1E-re vonatkoztatva értem rendbe is van.
Én általánosan a megbízható mérési eredményeire gondoltam, ami részemről beteges.

(#2145) Male válasza job- (#2144) üzenetére


Male
nagyúr

Ok :)

...én nem tapasztaltam vele semmi gondot, de ez most úgysem az a topic, itt csak a C1E-vel kapcsolatos hiba javítása a lényeg :)

[ Szerkesztve ]

(#2146) #41133696 válasza job- (#2140) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát nekem például 0706-os BIOS-al sosem ébredt fel magától. Persze amitt nem fogok Downgradelni.

(#2147) Male válasza #41133696 (#2146) üzenetére


Male
nagyúr

Hálózatról, stb.-ről ébredést letiltottad a BIOSban? (meg winben is lehet néha állítani a hálókártyánál, azt is ellenőrizd)
Lehet az új verzióban máshová is tettek ilyet... nekem pl most a CnQ és a C1E beállítás közé bevágtak egy CPU Overvoltage akármit... de hogy az mi a fene lehet nem tudom, mert 1.0 - 1.25 közötti feszt lehet csak megadni... nomeg a normális feszállítás másik részen van, egyáltalán nem passzol ide. (Talán azt lehet megadni, hogy a CnQ-nál mennyire vegye vissza a feszt??? ...de akkor legalább írnák ezt oda, és tennék át a többi feszállítás közé...)

(#2148) #41133696 válasza Male (#2147) üzenetére


#41133696
törölt tag

APM résznél minden disableden van, a legfelső pedig power off-on. Amúgy jó 5tlet volt benézni, mert az új BIOS ( 0706-ról 0801-re) való frissítés mint mondottam volt gyári álapotra állította vissza a beállításokat, és most néztem meg, hogy az alaplapi HD AUDIO, is enabled-en volt, most disabled lett belőle :D

(#2149) Male válasza #41133696 (#2148) üzenetére


Male
nagyúr

Nézd meg az integrált hálókártya beállítását is a BIOSban, hátha oda is tettek egy ilyesmit...

(nem tudom nekem mi volt a frissítésnél, valamiért háromszor kellett beállítanom a BIOS-t utána... elsőre belőttem mindent, ahogy volt régen, akkor Overclock faild-del indult. Majd valamit bekavart a vinyóknál, ahol a sorrendet megadom, ott eltűnt az IDE vinyó a listáról. Köv. indításnál mégis azon kereste az OS-t :F , aztán harmadszorra ismét belőttem mindent, és most jó.)

(#2150) #41133696 válasza Male (#2149) üzenetére


#41133696
törölt tag

Úgy látom oda nem pakolt be semmi pluszt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.