Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) #41133696 válasza Thrawn (#2646) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen ezt a másik topicban is mondták. Mondjuk nekem a tippem inkább az, hogy a lap nem tudja kiolvasni, hiszen az Everest sem látta, attól függetlenül, hogy a Trial verzióval néztem, ezt ha tudja olvasni láthattam volna.

Na most azt nem tudom eldönteni, hogy esetleg ez hardware hiba lenne, vagy a lap technikai "sajátossága" ? Utóbbinak jobban örülnék.

Szerk :

Ez meg látja a memfeszt.

[ Szerkesztve ]

(#2652) reset


reset
senior tag

Kedves PH-Társak!
Van itt valakinek rajtam kívül M4A89TD PRO (USB3) deszkája? Kíváncsi lennék arra, hogy az általam eddig fölvetett problémák (C'n'Q és boot...) nála jelentkeznek-e...

(#2653) Jared válasza Thrawn (#2556) üzenetére


Jared
aktív tag

Thx!!..Kicsit későn. :)

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#2654) reset válasza Thrawn (#2648) üzenetére


reset
senior tag

Örö' e bodotta' :DDD
Végül rászántam magam és csináltam egy clear CMOS-t. Ezt követően load default BIOS, majd pedig menüpontonkénti finomhangolás következett; és ok' lett a bent hagyott pendrive melletti boot :) Lényeges változás - a boot menüben, a boot fül alatt, megjelent egy új opció: Hard Disk Drives. Itt külön a HDD és a Removable disk (?)... A sorrendet belőttem és lőn csoda. Az az érdekes, hogy ez a menüpont a clear előtt nem volt jelen, a lap manualjaban sem volt feltüntetve - honnan varázsolódott ez elő? Most már csak a C'n'Q-t kéne valahogy rábírni, hogy FSB-változtatásnál vagy alulfeszelt CPU-nál is működjön...
Köszönöm, hogy segítettél :R

(#2655) Thrawn válasza reset (#2654) üzenetére


Thrawn
félisten

Én meg már feladtam közben :DDD :B

A C'n'Q-s dologhoz nem tudok mást hozzáfűzni, csak azt, hogy nálam működik. Az előbb bootoltam újra és próbaként emeltem az "FSB"-n ötöt. A fesz maradt 1,250V, amit szintén kézzel állítottam be pár hete. Eredmény:

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2656) helkis válasza Thrawn (#2655) üzenetére


helkis
addikt

win7-ben át kell állítani energiatakarékosra a powermanagementet. utána menne kell.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2657) reset válasza Thrawn (#2655) üzenetére


reset
senior tag

Lehet, hogy összejön. Megnézem helkis javaslatát - kicsit tartok tőle, hogy ha W7-ben alapból energiatakarékosra veszem a dolgokat, lagolni fog esetleg a BC2 alatt...

(#2658) reset válasza reset (#2657) üzenetére


reset
senior tag

A W7 energiatakarékos üzemmódja sem változtatott a helyzeten. Viszont fölfedeztem a BIOS-ban, az AI tweaker panelen, hogy mind a CPU-nak, mind az NB-nek van offset vezérlési módja. A CPU-nál redukáltam -0.0625 V-tal, Az NB-nél is vagy három grádiccsal (ezt az értéket nem írtam ki magamnak...) a feszültségeket. Így a (vén)kecske is jóllakott valamint a káposzta is virul tovább, mert ilyen módon alulfeszelhettem a procit és a C'n'Q is ok' lett. W7 betöltésekor a procimagfesz 1.320, a C'n'Q bekapcsolásakor pedig lemegy 0.948-ra - offset előtti állapotban olyan 1.20-ra ment le...Következő házi feladat lesz, megnézni offset mellett tudok-e "FSB"-t növelni / annak reményében, hogy a C'n'Q is teljes értékű marad. De ezt majd később - már fáradt vagyok a sok restart és BIOS-buherától.. :)

[ Szerkesztve ]

(#2659) reset válasza reset (#2658) üzenetére


reset
senior tag

Hurrá! Megette!
Offset módú CPU-alulfeszelés mellett emeltem az "FSB" órajelet 200 MHz-ről 215-re (csak óvatosan...) és két lábon áll a C'n'Q: visszavette a MHz-eket és a CPU-feszt is
A projektnek végre vége nézhetem nyugodtan a foci-VB-t :)

[ Szerkesztve ]

(#2660) Thrawn válasza reset (#2659) üzenetére


Thrawn
félisten

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2661) bnss válasza Thrawn (#2619) üzenetére


bnss
veterán

Köszi, de úgy nézem ez csak x64 esetén gyógyír. Viszont úgy néz ki, hogy nem szoftveres a hiba forrása, ha visszarakom a ház oldallapját, előjönnek a hibák. A ventilátorok üzemelnek, pormentesítve van a szerkezet. A paszta csak nem jelenthet problémát, minden borda alatt MX2-es található.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2662) Fakher01


Fakher01
csendes tag

üdv
lenne egy olyan kérdésem hogy adott egy asus m4a77d lap , a gép összes része terveim szerint vízzel lesz hűtve , szóval ventilátor mentes környezetet szeretnék kialakítani. De az alaplapon a cpu-t ellátó vrm-eken nincs hűtés, se esély rá hogy hűteni tudjam mondjuk vízzel.
na már most, akkor ezekszerint elhanyagolható a hűtése?

(#2663) Pist@bácsi


Pist@bácsi
őstag

Üdv!
Ha BIOS-ban 800-nak állítom be a ramot (vagy auto-n, az is 800-ra állítja) akkor a mem írás és másolás sebesség GYORSABB (közel 3 ezerrel), mint 1066-on. Everestben mértem. Az 1066-os írási és másolási sebesség amúgyis túl alacsonynak tűnik így (~ 4800/6000). M4A78, bios friss, helyzet ua.
Lehet, hogy az Everest ad fals értéket 1066-on? Másik progi amivel érdemes nézni? Vagy nem érdemes? :N
Más teszt alatt nincs értékelhető különbség 1066 vs. 800@900, (900 on éri utól olvasásban az 1066 -on mért értékeket, de írásban és másolásban itt már ráver 3 ezret, ennek ellenére sem gyorsabb más teszben). Időzítések nem befolyásolják érdemben a helyzetet.
Hasonlót tapasztalt valaki? Mert így elméletben ha 800-ra állítva húznám fel 1066-ig (gyakorlatban a lap képességei ezt nem teszik lehetővé) akkor gyorsabb lenne mintha BIOS-ban állítom 1066-ra. 5let :F

(#2664) Thrawn válasza Fakher01 (#2662) üzenetére


Thrawn
félisten

Abszolút nem elhanyagolható, főleg ha tuning is lesz. A VRM-eknek is kell a szellőzés, sok esetben elég a CPU hűtőn lévő venti keltette légáram, viszont ha vízzel hűtesz ez is megszűnik.

Gab.68: Ha jól sejtem, akkor 1066-ra állítva egész más időzítéseken futnak azok a RAM-ok, ettől lehetnek lassabbak. CPU-Z-vel le tudod ellenőrizni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2665) Pist@bácsi válasza Thrawn (#2664) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Konkrétabban:
A proci az öszes variációban 3700 körül megy (+/- 20MHz) és az időzítések is végig egyformák / 5-5-5-15 /

200 as ref. clock melett BIOS-ban kiválasztva a mem sebességét
1066-on read:7961 write: 4893 copy: 5965 latency: 52,5
800-on read: 6991 write: 6834 copy: 8984 latency: 60,9

ref. clock emeléssel
960-on read:8484 write:8016 copy:10287 latency:53,3 (nem stabil, ez is fura, mert 1066-on meg 24/7 ben megy)
900-on read:8008 write:7989 copy:9827 delay:55,4 (ez stabil és már ez is gyorsabb)

Eddig tiszta sor, ez alapján így kéne használnom.
És itt a dilemma, 3DMark06-ban, HyperPI-ben, Everest proci tesztekben meg mittom még miket néztem minimális a különbség.
Akkor most az Everest méri rosszul 1066-on az írást, esetleg a lap kezeli rosszul 1066-on a ramot..... vagy én nem látom a fától az erdőt :F
Valaki hasonlót tapasztalt?

[ Szerkesztve ]

(#2666) Thrawn válasza Pist@bácsi (#2665) üzenetére


Thrawn
félisten

Az Everest (nálam) jól mér, szerintem máshol van a gond.
Most futtattam le a tesztet, csak a memória órejelét állítottam:

800:

1066:

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2667) Fakher01 válasza Thrawn (#2664) üzenetére


Fakher01
csendes tag

én is valahogy így gondoltam, köszi a megerősítést, tuning van de "alulfeszelve" szóval nem kapnak nagy terhelést a vrm-ek athlonII x2 240 proci van alatta 1,35v-on.
milyen lapra lenne érdemes lecserélnem?

(#2668) Thrawn válasza Fakher01 (#2667) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha így áll a helyzet, akkor nem feltétlen kell új lap után nézned, lehet elég lesz a tápventi keltette légáram is, tapogasd meg (óvatosan) terhelés alatt, mennyire melegszik. Opcióként rakhatsz a FET-ekre bordákat, lehet kapni külön is őket.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2669) Fakher01 válasza Thrawn (#2668) üzenetére


Fakher01
csendes tag

mint írtam ventilátor mentes gép lesz , vízes táp. :)
nem bízok az ilyen felragasztható bordákban.

(#2670) Roland06


Roland06
aktív tag

Üdv mindenki!
Most pakoltam össze az alul látható kofigot.
Az lenne a kérdésem(kérésem) , hogy valaki le tudná nekem írni vagy képekkel illusztrálni, hogy hogyan állíthatom be , hogy minden "tökéletesen" működjön?
Pl.:hogyan működik a Mem.OK? vagy szeretném ha az 1800Mhz-es ramokat 1800-on használni vagy min.:1600-on (mert alapból 1333-at ír) Még a lap és sok mindent nem értek meg kezdő vagyok a témában! Nem akarom tuningolni! Szerintem még nincs rá szükség . Álltalában játékra használom de véleményem szerint még most ezt a konfigot. nem kell húzni, hogy eldöcögjön rajta a game!

(#2671) Aszem válasza Roland06 (#2670) üzenetére


Aszem
aktív tag

Szia sajnos ha nagyobb órajelen akaród járatni a memóriát akkor húznod kell a cpu-t.

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#2672) reset válasza Roland06 (#2670) üzenetére


reset
senior tag

Hi!
MEM-ok használata A lényege, hogy a gép alaplapja már fesz alatt van (tápegység bekapcsolva), de az oprendszert még nem indítod el és akkor megnyomod a MEM-ok gombot...és vársz jó tíz mp-et. Állítólag ekkor a BIOS összehangolja a RAM-okat a rendszerrel. De ha már túl vagy a config összerakásán, akkor sztem a RAM-jaiddal nincs gond. 1600-on tudod használni, a BIOS felkínálja...1800-on nem hiszem, hogy sok értelme lenne - már 1600 is tuningnak számít...Hasonló lapom van, egypár dolgot fölvetettem már a deszkával kapcsban itt, a fórumon. Talán van közöttük olyan is, ami Téged is foglalkoztat...

(#2673) Thrawn válasza Fakher01 (#2669) üzenetére


Thrawn
félisten

Ventimentes? Akkor remélem jól szellőző házad van :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2674) Aszem válasza reset (#2672) üzenetére


Aszem
aktív tag

Nem akarom tuningolni! ezt jó ha figyelembe veszed nem akar tuningolni.

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#2675) Thrawn válasza Aszem (#2674) üzenetére


Thrawn
félisten

Pedig muszáj lesz, ha 1800-on akarja járatni a ramokat.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2676) Fakher01 válasza Thrawn (#2673) üzenetére


Fakher01
csendes tag

elég annyit tudni hogy a mostani konfigomhoz is én építek házat, kialakítása épp erre hajaz, alul felül hátul perforált lemez lesz a ház nagyrésze.többi szálcsiszolt alu.

(#2677) Thrawn válasza Fakher01 (#2676) üzenetére


Thrawn
félisten

Hm, lenne kedved 'worklog'-ot készíteni róla? Kíváncsi lennék rá :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2678) Fakher01 válasza Thrawn (#2677) üzenetére


Fakher01
csendes tag

persze, eddig is készült, igaz egy másik oldalon.
ha érdekel pü-ben keress meg :)

(#2679) Aszem válasza Thrawn (#2675) üzenetére


Aszem
aktív tag

Bizony ez így van ,hozzáteszem nem egyszerű be állítani, pláne nem egy laikusnak .
Viszont ha sok feszt ad a memóriának hogy bírja a húzást megölheti a cpuban lakó memória vezérlőt , kérdés hogy érdemes e kockáztatni.

[ Szerkesztve ]

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#2680) Male


Male
nagyúr

Két kérdésem lenne...

ASUS M4A785TD-V EVO lapom van. Az új (viszonylag új :) ) 2002-es BIOS-szal megjelent egy új opció, amit nem tudok mire vélni.

Advanced -> CPU Configuration -> AMD Overclocking Configuration -> Processor Voltage ->
- AUTO
- 1.100V
- 1.125V
- 1.150V

Namost ez mi a fene? (Phenom II X4 955BE van a lapban... annak én ilyen fesz értékeiről nem tudok, ráadásul mit keres itt, a Jumperfree akármiben lehet állítani a feszeket, nem a CPU Configurationnél)

A másik, hogy az új BIOS óta, ha elmegy az áram (kikapcsolt gép mellett), majd visszajön, akkor elindul a gép... ez elég kellemetlen, mert ha egy kis áramszünet van amíg nem vagyok itthon, akkor arra érek haza, hogy megy a gép. Nomeg ha valamit csinálok, és utána visszadugom a konnektorba, akkor is egyből indul.
Hol lehet ezen állítani?
Erre gondoltam: Power -> APM Configuration -> Restore on AC Power Loss -> Power OFF
...de szerintem ez alapján éppenhogy nem kéne elindulnia.
Ötlet?

(#2681) Roland06 válasza reset (#2672) üzenetére


Roland06
aktív tag

Köszönöm!
Sikerült! De rájöttem, hogy egyenlőre simán elég az 1333 is mert ami kell az bőven elfut rajta!

(#2682) reset válasza Roland06 (#2681) üzenetére


reset
senior tag

:)
Én is "csak" 1333-cal hajtom - bőven elég...

(#2683) Thrawn válasza Fakher01 (#2678) üzenetére


Thrawn
félisten

Megtaláltam :)

Male: Van annál frissebb BIOS is már:

[ 2005 ]
----------------------
Improve system stability.

Frissítés után mindig csináld meg a "reboot -> Load setup defaults -> Save and exit" lépéseket mielőtt állítgatni kezdesz bármit is, különben történhetnek érdekes dolgok.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2684) Male válasza Thrawn (#2683) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, tudom, hogy kijött újabb... ha jól rémlik ismét másnap, hogy frissítettem :DDD

Szerintem megcsináltam azt... legalábbis szoktam :)

Tegyem fel az újat, hátha attól megjavul ez az elindulás? Mert más gondom nincs most vele...

(#2685) Thrawn válasza Male (#2684) üzenetére


Thrawn
félisten

Én feltenném.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2686) Male válasza Thrawn (#2685) üzenetére


Male
nagyúr

Ok, felteszem ma vagy holnap... ugyhogy szerdán várható a következő verzió :DDD

(#2687) Male válasza Male (#2686) üzenetére


Male
nagyúr

Fent az új BIOS... legfőbb változás, hogy eltűnt az érthetetlen menüpont. Elindulást reggel kiderítem, hogy maradt-e.

(#2688) toto76


toto76
tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS M4A89GTD PRO/USB3 alaplap. A gond a következő: van egy előlapi fejhallgató kimenet, ami a korábbi MSI lappal tökéletesen működött. Az új lappal viszont meg sem nyikkan :( A csatlakozót többször megnéztem, minden jónak tűnik. Mi lehet a baj?

Köszi

(#2689) reset válasza toto76 (#2688) üzenetére


reset
senior tag

Hali!
Egy tipp: a BIOS-ban állítsd HD-ről AC'97-re a front panel opcióit...

(#2690) toto76 válasza reset (#2689) üzenetére


toto76
tag

Óóóó, de egy hülye p*csa vagyok. Még meg is néztem, hogy HD-ra van állítva.

(#2691) Male válasza Male (#2687) üzenetére


Male
nagyúr

Az indulás maradt. Bedugom a konnektorba a gépet, és elindul...
Valakinek van ötlete?

(#2692) Thrawn válasza Male (#2691) üzenetére


Thrawn
félisten

Ne húzd ki a konnektorból! :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2693) Male válasza Thrawn (#2692) üzenetére


Male
nagyúr

:DDD

Na, de komolyan kéne valami megoldás, mert ha elmegyek egy pár napra, és közben áramszünet van, akkor mire hazaérek megy a gép... persze ki is húzhatnám ilyenkor, de lusta vagyok :)
Másoknak is ezt csinálja ez a lap? Ha nem, náluk ezek mire vannak állítva?

(#2694) reset válasza Male (#2693) üzenetére


reset
senior tag

Azt írtad, hogy az új BIOS óta csinálja ezt a kunsztot a gépet. Próbáld meg visszarakni azt a verzsönt, amelyikkel nem volt varázslat. Utána egyenként UP az újabbra (betartva Thrawn útmutatását: Frissítés után mindig csináld meg a "reboot -> Load setup defaults -> Save and exit" lépéseket......és csak addig UP, amíg nincs gáz....Hirtelen nincs jobb ötletem :)

(#2695) Male válasza reset (#2694) üzenetére


Male
nagyúr

Sorban frissítettem azthiszem, talán egyet hagytam ki... az utolsó amivel nem csinálta ezt az indulást, azzal meg még megvolt a SATA gondom, ugyhogy arra nem térnék vissza (az indulás kisebb probléma). Szóval valami más megoldás kéne :(

(#2696) reset válasza Male (#2695) üzenetére


reset
senior tag

Clear CMOS és utána BIOS-UP.... :F

(Egyébként a BIOS-ban a Restore on AC Power Loss -> Power OFF beállításjó...de sztem ez arra az esetre vonatkozik, ha bekapcsolt gép mellet megy el az áram...) Ez az egész jelenség olyan, mintha a tápegység kapna vmi hamis jelet áramkimaradás után...- persze, tudom: a régi BIOS-szal nem volt...

(#2697) helkis válasza Male (#2680) üzenetére


helkis
addikt

a többi fícsör "power on by ..." - ki van kapcsolva?
esetleg próbáld meg a "last state"-et hogy mit lép rá..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2698) Male válasza helkis (#2697) üzenetére


Male
nagyúr

Csak a kéjbord van beállítva, a többi tiltva...
Megnézem azt holnap akkor... hátha :)

reset: Igen, egyébként tényleg olyan... Lehet a táppal van valami??? Mondjuk azt én most ki nem szedem (egyedi ház, és a tápot a legnehezebb kiszerelni).

(#2699) Male válasza helkis (#2697) üzenetére


Male
nagyúr

Átállítottam, de ugyan úgy elindult ha bedugtam a konnektorba :(

(#2700) gyiku válasza Male (#2691) üzenetére


gyiku
nagyúr

en a tapot kapcsolgatom hatul, de arra is beindul.

hüllő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.