Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) Matamata válasza _csocso_ (#2549) üzenetére


Matamata
aktív tag

Windowsban is beállítottad, hogy ne ébreszthesse fel se az egér se a hálókártya?

(#2552) _csocso_ válasza Matamata (#2551) üzenetére


_csocso_
senior tag

Hol keressem XP alatt? Néztem a power options-ban de nem találok ilyet. Köszi.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#2553) _csocso_ válasza _csocso_ (#2552) üzenetére


_csocso_
senior tag

Megtaláltam, az egér volt az, pedig nem nyúltam hozzá. Pedig nem is usb-s hanem ps2-es. Köszönöm.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#2554) Jared


Jared
aktív tag

Sziasztok!

785TD-V EVO alaplapomnál frissítettem a biost 0604-ről 2005-re, de ezzel a biossal nem működik a venti szabályozás, egyetlen programmal sem. A probléma, hogy nem engedi downgrade-elni a biost, van ötletetek? :U

Üdv,

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#2555) zsigaviper válasza Jared (#2554) üzenetére


zsigaviper
csendes tag

Hasonló problémával szenvedek ugyanis az új bios nálam befagyha magfeloldással próbálkozok míg régebbi biossal tökéletesen ment
bios frissítés régebbire pedig nem engedi a lap (ezflash)
vkinek ha van ötlete szóljon

(#2556) Thrawn válasza zsigaviper (#2555) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2557) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

üdv
Miben különbözik ez a két lap ? M4A77D,M4A77 :F illetve melyiket ajánljátok egy 955 BE processzor mellé a kettő közül ? illetve ha különbözik,akkor melyik bírná jobban a processzor húzást ?

[ Szerkesztve ]

PS4

(#2558) zsigaviper válasza Thrawn (#2556) üzenetére


zsigaviper
csendes tag

megpróbáltam úgy ahogyan írtad
szépen elindul a program dos alól ahogyan kell szól hogy ne kapcsoljam ki a gépet
aztán meg "error to open ROM file"

egyre biztosabb vagyok benne hogy a friss bios nem engedi mert régebben erőlködés nélkül ment fel a régebbi bios még a béta verziók is ez meg csak annyit ír hogy old version

(#2559) Thrawn válasza mrhitoshi (#2557) üzenetére


Thrawn
félisten

Az M4A77D-n van FireWire és Stack Cool3, a másikon nincs. Ettől függetlenül a két lap ugyanaz, tuningban sem lesz eltérés.

zsigaviper: Ez az AFUDOS verzió nem nézi, hogy újabb vagy régebbi BIOS-t sütsz a lapba, valami más gond lehet. Próbáld meg újra letölteni a BIOS-fájlt, hátha megsérült. Plusz a DOS-os környezet miatt nevezd át valami rövidebb nevűre, pl. 2004.ROM-ra.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2560) #41133696


#41133696
törölt tag

(#2561) #41133696


#41133696
törölt tag

Hátul két USB port pirosas, mi ennek az oka ?:)

(#2562) M107


M107
addikt

HI

M4A77D Alaplapom csak single (64Bit) hajtja a ramjaim
Unganged dd2 800 (epida chippes 2*2 gb kit ) kingston 800 mhz ramok
1 kék, 3 fekete slotba téve a ramok
hogy kaphatnék 128 bit (dual chaneel-t)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2563) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Hali!
Asus M4a785D-M PRO lapom van. Megy rendesen, de a ventillátor szabályozás nem műkszik. A Proci venti full fordulaton megy mindig, pedig a Q 'n Q be van kapcsolva, meg a processzor driver is fent van. Talán valami még pluszban be kell állítani hogy menjen? Amúgy TMG A3-as ventit használok nem a gyárit, de más lapban más működött fordulatszám szabályozott üzemmódban, így nem hinném, hogy az a baj, hogy csak 3 érintkezője van és nem négy. Valami ötlet? Amúgy az órajelet változtatgatja a procinak ahogy kel, csak a hát a venti süvít mindig. :(

(#2564) Balancee válasza Gaskin (#2563) üzenetére


Balancee
aktív tag

Hali. Nekem m4a77td van ott se megy a 3 pin-es ventilátor szabályozás. Hivatalos forumon annyi volt csak, hogy lehet valamelyik bios-ba bele rakják a 3 pin-es vezérlést, de egyenlöre csak 4 pin-est vezérel a fanmate.

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#2565) Thrawn válasza M107 (#2562) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbáld meg azonos színűbe rakni a modulokat (DIMM 0).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2566) Gaskin válasza Balancee (#2564) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Oh. MegaTHX! Amúgy ettől féltem.. De érdekes, hogy egyeslapok bár 4 pinest várnak, mégiscsak kezelik a 3pin-es ventik fordulatszámát. Ennyire nem szabványos egy ilyen csati? Döbbenet..

(#2567) M107 válasza Thrawn (#2565) üzenetére


M107
addikt

"M4A77D Alaplapom csak single (64Bit) hajtja a ramjaim
Unganged dd2 800 (epida chippes 2*2 gb kit ) kingston 800 mhz ramok
1 kék, 3 fekete slotba téve a ramok
hogy kaphatnék 128 bit (dual chaneel-t)"

Úgy el sem indul próbáltam
:(

1 k dim1 a1 2gb
2 k dim2 b1
3 b dim3 a2 2gb
4 b dim4 b2

és csak 64 bit kezeli le a 128 bit helyett azonos páros modulok (kitt)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2568) Matamata válasza M107 (#2567) üzenetére


Matamata
aktív tag

Ahogy már előttem is írták csak egyforma színű foglalatban fognak dualban menni.
Szerintem nézd meg Memtest-el külön-külön mindegyik foglalatban a modulokat.

Gaskin :
Q-Fan-t bekapcsoltad a bios-ban?

(#2569) zsigaviper


zsigaviper
csendes tag

Üdv!

M4A79T DELUXE lapom van rajta a legfrissebb Bios (3107)
A problémám az, hogy nem engedi vagy az alaplap vagy a Bios, hogy régebbi Biost tegyek fel
Próbáltam már: afudos, asus update, Ez-flash
Ha vki szintén ezt a Biost használja és sikerült neki visszaállítani a régit vagy továbbra is működik nála a magfeloldás akkor szóljon

Köszi

(#2570) M107 válasza Matamata (#2568) üzenetére


M107
addikt

Egymás mellett nem indulnak el csak ha az 1-sőt a kékbe a 2-dik a feketébe kerül
Amúgy be sem bootol
a memók jók 4 alaplapban kipróbálva és 128 bit (dual is vitték)
Bios a legfrissebb az ajzatok is jók mert mindegyikben látja a memóriát ha egymaga van

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2571) M107


M107
addikt

Az alaplapon is is úgy van feltüntettve

A1 Kék
B1 Kék

Channel A

A2 Fekete
B2 Fekete

Channel B

Az alaplap könyve szerint is

A1+A2 4 gb elindul
A1+B1 el sem indul

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2572) Matamata válasza M107 (#2570) üzenetére


Matamata
aktív tag

Nálam is ugyanez volt a helyzet és sokat szenvedtem vele. Ha a b1-es vagy a b2-es foglalatba is raktam ramot akkor instabil volt a rendszer. Ha mindkettőbe akkor meg nem indult. Egy alaplapcsere megoldotta a problémát.

(#2573) M107 válasza Matamata (#2572) üzenetére


M107
addikt

Ugyanolyan típusra?

De fogok neki örülni ha ez lesz

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2574) Matamata válasza M107 (#2573) üzenetére


Matamata
aktív tag

Nekem ugyanolyanra cserélték és most jól működik. Szóval nem típushiba.
De azért kérd meg őket ahol vetted, hogy nézzék meg lehetőleg a te ramjaiddal is hogy jól működik-e a cserelap.

[ Szerkesztve ]

(#2575) M107 válasza Matamata (#2574) üzenetére


M107
addikt

köszi szépen
majd leírom hogy mi is lett

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2576) helkis válasza zsigaviper (#2569) üzenetére


helkis
addikt

nálam T-nélküli lap van, legfrissebb biosszal, ugyanúgy megy a magfeloldás, sőt most már magonként is lehet ki/bekapcsolgatni őket.. 2-6ig..

szvsz mennie kell az afudosnak, előkapsz egy régi pendrive-ot, megformázod a HP-boot cuccaival és bootolhatóvá teszed, rámásolod a bios-t és a flashprogit és elindítod a progit a kövekező syntaxal:

afuXXX /i<ROM filename> [/o<save ROM filename>] [/nr] [/pbnc]

/nr - don't check ROM ID
/pbnc -
pb - Program Boot Block
n - Program NVRAM
c - Destroy System CMOS

pl.:
c:\afudos /inewbios.rom /nr /pbnc

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2577) M107 válasza Matamata (#2574) üzenetére


M107
addikt

Hello

mivel nem volt olyan alaplapjuk (Vidék Szolnok)
így egy Gigabyte GA-M720-US3 lett helyette minden ok és a helyszínem le tesztelve
Bár egy kicsit vonták a válluk de addig nem mentem el még nem érvényesítettem a garit
1,
bekapcs nem megy
2,
azt mondták csere
3,
belekötöttek de én a fogyasztóvédelemmel és független szakértő kirendelésével nem hagytam annyiban
4,
kijön a fönök bevissz én engem nem vittek mert nem mehettem. be kapcsolták megnéz semmi.
5,
testvér itt a szemem előtt az előbb még ment azt mondták sajnálják de most már nem megy
vérnyomás 320
én innen el nem megyek telefonhoz nyúlok de a főnők meg nyugtatott kicseréli mondom hozz már ki s előttem tedd fel .........
előttem bekapcs és mükszik csak azok a slotok amik nem mentek 2-4 az halott
5, 800ft bevizsgálási díj mondom ok több is veszett Mohácsnál

6 élvez az új alaplap

:C

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2578) reset


reset
senior tag

Hali!
Beszálltam egy Asus M4A89TD Pro deszkával. A gyári BIOS 2010.02.04/0601-es volt; ehelyett gyorsan fölnyomtam a 2010.05.21/0813-ast. Amit nehezményezek: ha alulfeszelem a procit (és minden más opciót meghagyok) - akkor nem megy a C'n'Q. A GA 770 TA UD3-lapban ez nem volt gond...

(#2579) Thrawn válasza reset (#2578) üzenetére


Thrawn
félisten

Rendszer :F

M4A89TD Pro BIOS-ok:

[ 0813 ]
----------------------
Improve system stability.

[ 0901 ]
----------------------
Update JMicron option rom.
+
1. Enhance eSATA compatibility.
2. Update ASUS Core Unlocker to improve CPU compatibility.
3. Enable support for Onboard Lan power saving function
4. Enable support for DDRIII-2000 with 6-core Thuban processor.

Ha még mindig nem jó, akkor ez egy próbát megér: PhenomMsrTweaker

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2580) reset válasza Thrawn (#2579) üzenetére


reset
senior tag

Hali!
W7 Ultimate 64...

[ Szerkesztve ]

(#2581) reset válasza Thrawn (#2579) üzenetére


reset
senior tag

Fölraktam a 0901-es BIOS-t. A helyzet ugyanaz, a frekit visszaveszi 800 MHz körülire, de a CPU Vcore marad a BIOS szerinti, azt nem csökkenti - így persze a CPU maghő is több egy kicsit, tehát a C'n'Q ,úgymond, féloldalas...Külső progit meg nem nagyon akarok használni, visszarakom autora - szerencsére, inkább alulfeszel a deszka, így nem pörköli meg a chipeket - Köszi a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#2582) Thrawn válasza reset (#2580) üzenetére


Thrawn
félisten

Az energiagazdálkodás jól van beállítva nálad?

Pl.:

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2583) reset válasza Thrawn (#2582) üzenetére


reset
senior tag

Igen, ugyanolyan, mint a képen, amit beillesztettél...de mégse! Most látom, hogy nálam "passzív" a rendszer hűtési házirendje; átállítom aktívra. (Angol nyelvű az op.r. és kicsit nehezen megy...)

[ Szerkesztve ]

(#2584) reset válasza reset (#2583) üzenetére


reset
senior tag

...közben átállítottam a hűtési házirendet aktívra - de a helyzet nem változott. Akkor most akár állíthatom is vissza passzívra vagy maradjon így :F

(#2585) Borokafa válasza zsigaviper (#2569) üzenetére


Borokafa
őstag

Nálam is ez a bios van fent és működik vele a magfeloldás .

(#2586) Thrawn válasza reset (#2583) üzenetére


Thrawn
félisten

Milyen programmal nézted, hogy csak az órajelet veszi vissza és a feszt nem?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2587) reset válasza Thrawn (#2586) üzenetére


reset
senior tag

CPU-Z 1.53.1

(#2588) Thrawn válasza reset (#2587) üzenetére


Thrawn
félisten

Van ettől újabb, hátha segít: CPU-Z 1.54.2 x64
Esetleg egy friss Everest béta is ismerheti már a lapod: EVEREST Ultimate Edition v5.50.2169

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2589) reset válasza Thrawn (#2588) üzenetére


reset
senior tag

Köszi, megnézem. De nem hiszem, hogy ez a gond, mert ha auton hagyom az opciókat, akkor a CPU-Z szépen mutatja a V-core váltakozását....ez a CPU-Z (amit ajánlottál) már csak azért is jobb, mert nem települ föl a programok közé - és ismeri a lapom chip-készletét is :)

[ Szerkesztve ]

(#2590) Thrawn válasza reset (#2589) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha ezekkel sincs változás, akkor megpróbálnék egy CMOS-cleart, biztos ami biztos alapon. Ha ezután sem oké, akkor sajna várni kell egy újabb BIOS verzióra.
Kíváncsiságból megnéztem, hogy mennyi fesz kell a procimnak ha négymagosítom. 1,225V-ot kap BIOS-ból, ami CPU-Z szerint terhelés alatt 1,188V-ra esik vissza, de ennyi is elég neki. Az már csak hab a tortán, hogy megy a C'n'Q továbbra is.

szerk: Örülök, hogy nálad jól mutatja a déli hidat, nálam SB700-at ír :D

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2591) reset válasza Thrawn (#2590) üzenetére


reset
senior tag

Várok még pár hetet. Hátha akad majd PH-társ, akinek uilyen lapja van. Ha az is hasonlóan viselkedik, akkor beletörődöm; ha rugalmasabban kezeli a beállításokat, akkor kap a deszka egy elektroshockot CMOS-söprögetés formájában...

(#2592) Borokafa válasza reset (#2591) üzenetére


Borokafa
őstag

Én azon mérgelődtem, hogy a C&Q által visszavett feszültség értéke fix, pedig nyugodtan lehetne alacsonyabb. Úgy gondoltam, hogy ebben az árkategóriában már nem kell majd bosszankodni apróságokon, és ráadásul még tuningban sem jobb mint pl. a Giga lapok.

[ Szerkesztve ]

(#2593) reset válasza Borokafa (#2592) üzenetére


reset
senior tag

Nekem a PHII X4 955 magfeszültségét 2D-ben 1.008 V; 1.020 V; 1.176 V lépcsőkben variálja. A freki pedig 803 MHz. 3D-ben 1.368 V-ot kap a proci. Ezt szerettem volna maximálni 1.3-ban, de csak félsikerrel lehet. Ha megbabrálom a feszt, a C'n'Q féllábas lesz: csak a frekvenciát szabályozza - a procifesz stabilan a beállított értéken marad...

[ Szerkesztve ]

(#2594) helkis válasza Borokafa (#2592) üzenetére


helkis
addikt

a c&q-t kiválthatod a turboV+key progikkal, ahol olyan feszeket, szorókat ergo órajeleket állítasz be profilokba, amilyet akarsz.. ami ném hátrány, hogy kézzel kell váltogatni köztük..
azért nem tűnik jobbnak mint a gigák, mert ott a feszelőállító áramkör droop lába nem egyszerűen a földre van kötve, hanem vagy automatikusan, vagy biosbol vezérelhető LLC-vel látják el, tehát nincs nagymértékű droop, ami az asus-oknál jelentkezik, és hátráltatja a tuningot..
előnye, hogy magasabb feszeknél sincs veszélye, hogy egy v-core-overshoot kinyirja/degradálja a procit..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2595) zsigaviper válasza Borokafa (#2585) üzenetére


zsigaviper
csendes tag

akkor légyszives áruld el hogyan megy neked mert nekem a beállítás után se boot se más
acc helyett pedig core unlock lett de leírom az egészet

3004-es Bios:

ACC: auto
Unleashing mode: enabled
Active cpu cores: 3 Core (0, 1, 3)

3107-es Bios

ACC: auto
Unleashing mode: enabled
Core unlock: Core 2: on
Core 3: off
Core 4: off
Core 5: off
Core 6: off
a baj az hogyha ezt így elmentem már akkor sem bootol a lap holott sztem kellene

(#2596) helkis válasza zsigaviper (#2595) üzenetére


helkis
addikt

pl.:

ACC: auto
Unleashing mode: enabled
Core unlock: Core 2: off
Core 3: on
Core 4: on
Core 5: off
Core 6: off

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2597) zsigaviper válasza helkis (#2596) üzenetére


zsigaviper
csendes tag

továbbra sem bootol
vmiért a Core unlocker és az unleashing mode nem hajlandó együtt menni
még úgy sem ha Unleashing mode enabled Core unlocker pedig auto

(#2598) Borokafa válasza zsigaviper (#2597) üzenetére


Borokafa
őstag

Ha ACC auto mellett kikapcsolom az Unleashinget nekem is vacakol

[ Szerkesztve ]

(#2599) Borokafa válasza zsigaviper (#2597) üzenetére


Borokafa
őstag

Nálam a @ X3 így néz ki:
ACC auto
Unleashing: enabled
Core2 on
Core3 off
Core4 on
Core5 on
Core6 on

[ Szerkesztve ]

(#2600) zsigaviper válasza Borokafa (#2599) üzenetére


zsigaviper
csendes tag

Továbbra sem bootol pedig hiányzik az a plusz 1 mag
most
ACC: Auto
Unleashing mode: disabled
Core unlocker: manual
Core 1: on
így jutok el csak a Win-ig

ha

ACC: Auto
Unleashing mode: enabled
Core unlocker: manual
Core 2: on
Core 3-6: off
se kép se hang, olyan mintha elkezdeni bootolni de a winyót már nem pörgeti meg és a ledje sem világít a házon, pedig így is csak 2 magnak kellene menni szóval nem a proci akadályozza a sikert

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.