Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) helkis válasza opti06 (#2299) üzenetére


helkis
addikt

biztos jól szuperálnának, de felesleges pénzkidobás lenne, mivel az AMD procijait egy alacsony késleltetésű DDR3-1333-as ram is bőven megeteti adatokkal, és nem sokkal tud többet egy 1600-as sem ezen változtatni.. az ezen nyert lét inkább egy jobb monitorra, vagy jobb tápegységre költsd.. ,)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2302) opti06 válasza Colos1 (#2300) üzenetére


opti06
aktív tag

support listát néztem én is, de azok mindig elég szegényesek, 32k ért adja holm az elég jó ár érte, listán maxos 2000mhz-n dualba van tesztelve uh megy az többet is 1800nál, cl9 2000 legfelső tesztelt ram
esetleg akkor milyet ajánlotok? 25k ill 27k ért láttam aprók között egy jót még de most az már csak 5-7k külömbség

(#2303) opti06 válasza helkis (#2301) üzenetére


opti06
aktív tag

egy phenom II 965be proci lesz benne, annak sem számítana?
esetleg aprók között melyiket ajánlannád akkor? 1600 cl7et keresgéltem de hát árban mondom 5-7k abból nem lehet sokmindent már gazdálkodni

(#2304) gyiku válasza opti06 (#2299) üzenetére


gyiku
nagyúr

az 1800 cl8as nem megy 1800on.

hüllő

(#2305) opti06 válasza gyiku (#2304) üzenetére


opti06
aktív tag

Kingston
KHX16000D3K2/2GN(EPP)
DDR3 2000
2048MB(Kit of 2)
SS
N/A
Heat-Sink Package
9-9-9-27
1.5V

ez a legnagyobb ami támogatott listán rajta van, akkor melyiket lenne érdemes venni ?
[link]
[link]
ezeket láttam ami még jó vétel lenne de nemtudom hogy kezelné lap

(#2306) Valdez válasza gyiku (#2284) üzenetére


Valdez
őstag

Kipróbáltam a beállításaid, most azon megy. De nekem 1.59-re rakta a ramfeszt auto-n.

Amúgy próbálgattam: 7-7-7-21 1.8v - nincs post, 7-8-8-24, 1.8v nem stabil

tehát most 8-8-8-24-en megy 1.59v-al...

[ Szerkesztve ]

(#2307) Valdez válasza opti06 (#2305) üzenetére


Valdez
őstag

Vagy ha teheted várj az új g.skill flare sorozatra, az kifejezetten am3-ra van.

[link]

[link]

(#2308) opti06 válasza Valdez (#2307) üzenetére


opti06
aktív tag

jónak jó, hát sajna jövő héten kellene mindenképp elvileg csütörtökön nálam már a gép, ram nélkül, és hát g.skill szerintem 50k alatt nem látok ilyet még egy darabig:D
akkor már lehet bevállalom a félistent 32k-ért :/

(#2309) gyiku válasza Valdez (#2306) üzenetére


gyiku
nagyúr

1.65ig alapfesz, nem? :DDD

hüllő

(#2310) Valdez válasza gyiku (#2309) üzenetére


Valdez
őstag

de baromi furcsa, hogy 1666-ot megy 1.59-el, de 1733-at már 1.8-al se... pedig ugye 1800-as ram.. nem értem én ezt :)

(#2311) helkis válasza Valdez (#2310) üzenetére


helkis
addikt

asus.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2312) Male válasza opti06 (#2302) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem ilyen bőven elég bele...... 1600MHz, CL7. Máris megspóroltál 16.000Ft-ot, és veszítettél vagy 1%-ot sebességben.

(#2313) Bálint85


Bálint85
senior tag

[link] ezzel a rammal 2x2gb menne a gépem? tehát felismeri, nem lesz instabil? tudom h 1866mhz támogat max az alaplapom de ha lejebb veszem az időzítését akkor?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#2314) opti06 válasza Male (#2312) üzenetére


opti06
aktív tag

elég nek elég, de nemmondanám h. sporolok.. ezek 1gb-s modulok az pedig 2x2,
ugyan annyi pont árban :DDD
de szerintem akkor ocz reaper lesz 2x2g 25k

(#2315) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, no új tapasztalatom van a 0806-os BIOS-al, éjszakára alvó állapotba tettem a gépet. Reggel 9-kor a gép keltett, felébredt magától. Átnézem majd a BIOS-t, mert most nagyjából ugyanakkor ébredt és ébresztett mint múltkor, szóval lehet, hogy valahol be lenne állítva neki, hogy reggel kilenckor verje ki a gazdáját az ágyból ?:D

(#2316) ragesz


ragesz
csendes tag

Sziasztok!

Bocs a zöldfülü kérdésért, de Asus M4A785TD-V EVO alaplap + 4 magosított AMD 550BE esetében megoldható-e, hogy Windows alatt lássa valami a CPU hőmérsékletet? A BIOS látja, a CPU-ba integráltak meg ugye tiltódnak a 4 magosítás során.
1000 köszönet!!! :R :R :R

Üdv

(#2317) helkis válasza ragesz (#2316) üzenetére


helkis
addikt

everest a felületi hőmérsékletet meg tudja mutatni.. az ACC miatt nem látszódnak a maghőfokok, ami ugye kell a 4maghoz.. a bios is csak a felületet "látja"..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2318) Male válasza opti06 (#2314) üzenetére


Male
nagyúr

Azt írtad: "2048MB(Kit of 2)". Ez általában 2x1GB-ot jelent...

(#2319) opti06 válasza Male (#2318) üzenetére


opti06
aktív tag

az igen, de ha figyelmesen visszanézed mit írtam az alá... támogatott ramok listáján hz-ban az a legnagyobb... akkor rájösz az nem árakhoz tartozott :))

(#2320) gyiku válasza Valdez (#2310) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem a rammal van gond, intellel menne az tobbet is, mint 1800. szerintem megint az imc lett kicsit gyengecske a cpuban :U

hüllő

(#2321) Colos1 válasza #41133696 (#2315) üzenetére


Colos1
őstag

Azt próbáltad már - valahonnan úgy rémlik, hogy win7-et használsz -, hogy az energiagazdálkodási beállításoknál kilövöd a "felébresztési időzítők engedélyezését"?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#2322) Valdez válasza gyiku (#2320) üzenetére


Valdez
őstag

Befosok, próbáltam bejentkezni a hivatalos asus fórumra, - hátha tudnak valami újat mondani ram ügyben - (regeltem már annak idején), de nem sikerült. Elfelejtettem a jelszavamat, ezért kértem újat, de amit kiküldött azzal se tudok bejentkezni :W

(#2323) Male válasza opti06 (#2319) üzenetére


Male
nagyúr

Oké, annyit azért nem foglalkoztam a dologgal...

(#2324) opti06 válasza Male (#2323) üzenetére


opti06
aktív tag

okés semmi gond :R
viszont úgyfest 2x2gb ocz reaper lesz a nyerő, találtam tesztet is ilyen chipsetű lapban róla és 1.9v-on 1680 stabilan adta cl7-be szerintem jó lesz az úgy nekem :))

(#2325) helkis válasza Valdez (#2322) üzenetére


helkis
addikt

simán be tudok... :[link] a usernév az emailcímed..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2326) Valdez válasza helkis (#2325) üzenetére


Valdez
őstag

lol, tényleg, köszi :)

(#2327) gyiku válasza Valdez (#2326) üzenetére


gyiku
nagyúr

lol, mekkora user error :DDD :P

hüllő

(#2328) #41133696 válasza Colos1 (#2321) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, igen Windows 7 Home Premium 64-bit -et használok, köszi ,most beállítottam, reggel kiderül ;)

(#2329) #41133696 válasza #41133696 (#2328) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez lehetett a gond ,mert most nem ébresztett. Colos :R

(#2330) ragesz válasza helkis (#2317) üzenetére


ragesz
csendes tag

Szia!

Nem látja az Everest. Haverom gépében Gigabyte MA785GT-UD3H alaplap van. Berakva abba az AMD 550BE-t és unlock-olva a magokat, ott látja az Everest a felületi hőmérsékletet (a magokba intergáltat nyilván nem). Pedig a két lap szinte ugyanaz (pl. az IGP is ua.), persze van némi különbség. Lényeg, hogy a Giga esetében látja az Everest, Asus-nál nem :( Mindkét esetben minden ugyanaz, OS: win7 x64 hu, Everest: 5.30.1900

Üdv

(#2331) ragesz válasza #41133696 (#2315) üzenetére


ragesz
csendes tag

Sziasztok!

Látom téma az alvó állapot. Az mitől lehet, hogy alvó állapotból random időben feléled a gép magától? Van olyan éjjel, hogy felébred magától, van amikor nem, úgy, hogy semmilyen beállítást nem hajtok végre a két jelenség között (nincs se időzítés, se egyéb). Alaplal: Asus M4A785TD-V EVO, OS: win7 x64 hu. Korábbi (0602) BIOS-szal is előjött ez a jelenség, a legújabbal is (2005). :(

Üdv

(#2332) helkis válasza ragesz (#2330) üzenetére


helkis
addikt

ha a bios ki tudja olvasni akkor az everest is, mivel az onnan veszi a hőfokot.. van már 5.5-ös everest is.. :) esetleg a lapba süsd be a legfrisebb bios-t..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2333) helkis válasza ragesz (#2331) üzenetére


helkis
addikt

hálókarin tiltsd hogy felébreszthesse alvó állapotból a gépet.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2334) ragesz válasza helkis (#2333) üzenetére


ragesz
csendes tag

1000 köszönet!! :R :R

A fenének van nekem magyar windowsom :)
Gondolom ez lesz az: "Felébresztés leállítás után hálózaton keresztül"
(egyrészt nem látszik a teljes szöveg, mert nem fér ki, és vízszintes csúszka nincs, másrészt leállítás helyett alvó állapot kéne oda, ha ez az, amire gondolok...)

Üdv

(#2335) ragesz válasza helkis (#2332) üzenetére


ragesz
csendes tag

Én nem értek sem a BIOS-hoz, sem az Everest-hez. Most már mind a kettőből a legújabb verzió van fent (de volt fent mindkettőből korábbi verzió is, akkor sem volt alaplapi CPU hőmérséklet). Szóval az Everestben a hőmérsékleti érzékelők között csak ezek szerepelnek: Alaplap, Aux, CPU mag 1-4, és a vinyók. Sima CPU nincs (ez lenne az alaplapi/felületi hőmérséklet). A BIOS-ban pedig ott figyel a hőmérséklet...

Üdv

(#2336) Male válasza ragesz (#2335) üzenetére


Male
nagyúr

Lehet az Aux például... vagy akár az alaplap is, talán összekeveri az Everest.
Indíts el egy Prime95 Stress testet, vagy valamit, ami csak a procit terheli erősen... amelyik gyorsan elkezd emelkedni, az az :)

(#2337) ragesz válasza Male (#2336) üzenetére


ragesz
csendes tag

1000 köszönet!!! :R :R :R
Valóban az Aux volt az. Így rákeresve google-n, máshol is írják ezt. Igazából azért érdekel ez a dolog, mert amikor a Gigában volt ez a cpu, ott alapból a BIOS-ban bekapcsolt CnQ-nak köszönhetően csak 800rpm-en pörgött a venti, ami gyakorlatilag zajtalan, és csak 50 fok (felületi CPU hőmérséklet) körül kezdte el hajtani 1600-on. Most meg az Asus-ban hiába van bekapcsolva ugyanúgy BIOS-ban a CnQ, ez alapból 1600-on pörgeti a ventit, ami nagyon zajos. Prime-t futtatva kb. 5 percig, az Aux 47 fokra ment fel csak, a venti meg 2100 körülre. Az a gond, hogy a Gigában 5 perc Prime után 55-58 fok volt a cpu, és ennek jobban hiszek, mivel a Gigában teszteltem 2 magosan is a CPU-t, és a cpu szenzorok is ilyen értéket mutattak (max 3-4 fokos eltérés, és a CPU belső szenzorai mutattak mindig kisebb értéket 3-4 fokkal). A lényeg persze a halk venti lenne (BIOS-ban be van kapcsolva ez a Smart Fan, de hát nem ér az semmit sem az Asus-ban; ja igen, a Gigában is volt ilyen opció, az működött is normálisan). Van ez az Asus EPU-4 Engine, de ez a program is egy rakás csőd, állandóan random lefagy, de úgy, hogy a gépen csak a reset gomb segít ilyenkor... :O :O, arról nem beszélve, hogy hiába állítom be Auto értékre (ekkor halkabb lesz picit a venti, de ekkor is futtatja 1200-on), újraindítás vagy alvásból felébresztés után random visszaáll High Performance-ra (nem mindig)...
Van valakinek bármi ötlete? :R :R :R

Ja igen, a Gigás gép is és az Asus-os is ugyanott, ugyanolyan körülmények között volt (hőmérséklet miatt írom).

[ Szerkesztve ]

Üdv

(#2338) ragesz válasza ragesz (#2337) üzenetére


ragesz
csendes tag

Hmm...
Az Asusnál is vissza 2 magosítottam a procit. Prime-nál a CPU belső hőmérséklet 40 fok felé nem megy, az Aux az 5-6 fokkal mindig több. Legalább a túlmelegedéstől nem kell tartanom :) Viszont ha van valakinek ötlete, hogy a ventit hogyan lehetne 800-on pörgeti (dinamikusan), jó lenne. BIOS-ban a SMART Q-Fan alatt van egy kezdő feszültség érték, azt levettem a legkisebbre (4V), illetve a max feszültség ráküldését 55 fokra állítottam. Ennek ellenére alapból pörög 1700-on a venti :( (előbb rosszul írtam az 1600-as "alapjáratot"). Így alapjáraton a CPU belső hőmérséklete 24 fok, az Aux 35. De a fenének kell ilyen fagyos proci! Halk gép kéne... :K

Üdv

(#2339) ThaBoss válasza ragesz (#2338) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Milyen ventit akarsz szabályozni?
Nálam is volt ilyen, 12-es AC ventikkel, egyszerűen nem akarta kezelni rendesen, full fordulaton pörgette mindig az alaplap. Ráadásul "HW Monitor Configuration" menüben 000 rpm-et írt pirossal és ezzel járó sípolás POST közben. Sajnos semmilyen megoldással nem tudtam kordában tartani őket, így mentek az apróra... :(

(#2340) ragesz válasza ThaBoss (#2339) üzenetére


ragesz
csendes tag

Asus Arctic Square (az eredeti venti van benne temészetesen). Szóval jó poén :) A cpu-val együtt nyilván a hűtést is cseréltem korábban a Giga lapba, amikor még az is itt volt nálam. Tehát a Giga lap ezt az Asus ventit simán kezelte normálisan (a fordulatszámot), az Asus lap meg bénázik. A BIOS-ban a Smart-Q Fan alatt van olyan is, hogy hány foktól kezdje el működtetni ezt a Smart-Fan dolgot. Alapból 25 fok volt beállítva (ez a legkisebb érték), ekkor 1700-as az alapjárat. Átállítottam 40 fokra, így lement 1600-ra a fordulat (a max hőfok itt 48, de arra beállítva sem megy le 1600 alá). Picit halkabb lett, de nyilván nem lett hangtalan, mint 800-on lenne. A Giga BIOS-ában semmit nem kellett állítgani, csak Enable Smart Fan, és ő végezte jól a dolgát. A zavaró ebben a sötét középkori számítástechnikában, hogy nem lehet semmit sem konfigurálni. Miért nem lehet ventinként engedélyezni a Smart Fan-t? Mert most hogy 40 fokra állítottam az említett hőmérsékletet, így egy másik ventim fordulatszáma (Power Fan-ra van kötve) 900-ról lement 500-ra. Az meg úgy már nem hűt semmit. A vinyó alá van kötve és most alapból 36 fokos a vinyóm :O :O :O

Üdv

(#2341) ThaBoss válasza ragesz (#2340) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Érdekes, mert nálam "Fan Auto Mode Start Voltage" be van lőve 5V-ra, így "Fan Auto Mode Start Speed Temp" 25°C-on áll, vagyis magyarul: 5V-on teker a venti 25°C-tól, amíg el nem éri "Full Speed Temp"-et, ami nálam 55°C. A két hőmérséklet között pedig egyenletesen gyorsul.
A gond akkor nálad a kompatibilitás, az meg külön poén, hogy ASUS hűtőd van... :N
Pár 1000Ft-ért lehet szerezni fordulatszám szabályzókat, 3,5" v. 5,25", azok egész jók. Szvsz megéri egy ilyen kütyübe befektetni, el lehet némítani vele a légkeverőket.
Amúgy nekem az Asrock szabályzása tetszik, ott ha jól rémlik ventinként lehet állítani és %-osan. :)

(#2342) ragesz válasza ThaBoss (#2341) üzenetére


ragesz
csendes tag

Igen, nekem is ezek az értékek voltak alapból. Csak miután 5V-on a fordulat 1700, ezért levettem 4V-ra (legkisebb érték) persze semmi nem változott, illetve a Start Speed Temp-pel is azért variálok, hátha (ez lecsökkentette 1700-ról 1600-ra).
Az Asrock-ról azután hallottam, hogy már nem olyan gagyi, sőt!!!, miután megvettem ezt az Asus-t és a haveromnak a Gigát. Illetve az Asus-ról meg azt hallottam, hogy egyre rosszabb.
A tippet köszi :R :R , valszeg veszek egy szabályozót.

Ja igen, ha valakinek van ötlete, hogy milyen szabályozót érdemes venni, örömmel venném a tippet :) :R :R

[ Szerkesztve ]

Üdv

(#2343) Nico Bellic


Nico Bellic
csendes tag

Sziasztok.

Azt szeretném megkérdezni tőletek ,hogy miben tér el egymástól ez a két lap az árán kívül ,és szerintetek megéri e a drágábbat venni?

M4A88TD-V EVO/USB3

M4A89GTD PRO/USB3

Én az adataik alapján óriási eltérést nem láttam a kettő között.Nincs túl sok zsetonom és az előbbi lap vásárlásán gondolkodtam el.

A segítséget előre is köszönöm :R

(#2344) ThaBoss válasza ragesz (#2342) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Attól függ, hogy mennyi pénzt szánsz rá, és hány csatornás kell.
Mert a legegyszerűbb egy Coolink potenciométer: [link]
Ezt max 1000Ft-ért hazaviheted. Egy csatornás, de egy Y elosztóval 2 ugyanolyan ventit elvisz lazán.
Ami még olcsóbb kategória, az a kijelző nélküli előlapi cucc, pl: Xilence vagy Revoltec. Ezek 3 csatornásak, 3 ventire, de nem kizárt itt sem az Y-os mókolás = 6 venti.
Ezek fölött már a Zalman-ok vannak, ZM-MFC széria. Drágábbak, de jó minőségűek. A 2-es és 3-as már kijelzős és fogyasztást is mér + hőmérsékletet. A 2-es hibája, hogy csak szemből olvasható a kijelzője, de használtan meg lehet úszni 8-10k-ból. Viszont 4 csatornás, abból 1 PWM és alaból járnak az Y és hosszabbító kábelek. a ZM-MFC3 pedig ugyanez, csak javított kijelzővel, viszont elkérik az árát rendesen: 15k és fölötte.
Scythe-nak vannak még jó cuccai, de azokat nem ismerem, viszont nem lehetnek rosszak.
Ami még fontos: AeroCool termékeket kerüld el, amilyen messze csak lehet!!! :)

Nico Bellic: a 88TD-V kevesebb a PCI-E sáv, vagyis CF-et nem tudsz vele kialakítani a gépbe, 89GTD-vel viszont már igen. Plusz az IGP-k különböznek egymástól. Előbbin HD4250 utóbbin HD4290 vezérlő van. A kettő ugyanaz, csak a 4290 700MHz-re van gyárilag húzva. A többi nagyjából ugyanaz, esetleg több tuninglehetőséget kínál szoftveresen a 89GTD.

[ Szerkesztve ]

(#2345) Nico Bellic válasza ThaBoss (#2344) üzenetére


Nico Bellic
csendes tag

Köszi a segítséget.

Azt hiszem számomra megfelelőbb lap a M4A88TD-V EVO/USB3 ,mert CF-et nem akarok,és az alaplapi vga se hoz lázba túlzottan.

Ui: és jóval olcsóbb is :C

[ Szerkesztve ]

(#2346) ThaBoss válasza Nico Bellic (#2345) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nincsmit! Most nézem, hogy kiskerben durván 3-4k az árkülönbség (IPON), ami nem is vészes.
Még annyit észrevettem, hogy 89GTD-n egyel több a SATA csati, mert ott az eSATA külön vezérlőről szalad. Meg más az elhelyezkedése, és a hűtés is más.
Szerintem bármelyiket veszed, jól fogsz járni! :K

[ Szerkesztve ]

(#2347) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, most tettem fel - bő egy év kihagyás után - az OpenSUSE Linux aktuális verzióját a 11.2-est.

Na most ez az X-FI-t nem tudja magától megszólaltatni, de az alaplapi-t minden bizonnyal igen. Szóval a kérdésem az lenne, ha a BIOS-ban leengedélyezem az alaplapi nyenyerét, akkor Windows alatt milyen drivert kell hozzá feltenni, hogy ne ismeretlen eszközként ismerje majd fel ? Régen lehet vol erről szó, és úgy rémlik, hogy a Catalyst felfogja ismerni, de már nem vennék rá mérget :)

(#2348) Male válasza #41133696 (#2347) üzenetére


Male
nagyúr

ASUS oldalán fentvan a driver... VIA akármi :)
...de ha Win alatt az nem kell, és csak az X-Fit akarod továbbra is használni, akkor nem kell felrakni... ha felismeri, majd letiltod az eszközkezelőben, és kész.

(Ami Catalysttal megy hang, az csak a HDMI-n keresztüli)

(#2349) helkis


helkis
addikt

ismét kérdésem van:
az miért van, hogy ha nem az alap 200-as ref clock az alapórajel akkor az NB clock ugyanannyin megy mint a HT.. hiába raktam magasabbra.. :F

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2350) #41133696 válasza Male (#2348) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, megoldódott, mert az OpenSUSE végül is restart után felismerte :) Csak két restart között Win-t indítottam és előre jósoltam ( tévesen), hogy nem fogja felismerni :) A régebbiek, ugyanis nem tudtak az X-FI -vel mit kezdeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.