Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) tigipuf válasza atti_2010 (#2449) üzenetére


tigipuf
senior tag

köszi

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#2452) gepetto86


gepetto86
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy az alaplapnak hány fokosnak kell lennie?Nekem ezt mutatja az Everest:

Nem lehet hogy az everest felcseréli az alaplapot az auxal vagy valami ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#2453) atti_2010 válasza gepetto86 (#2452) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Jó az ahogy van.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2454) Wunder Baum


Wunder Baum
csendes tag

Helló, nálam is ASUS M4A785D-M PRO a lap, és rengeteg hiba van :( A BIOS 0606-os, a rendszer eléggé Instabil :(

A Cod2 is sűrűn lefagy ( pedig eredeti )

[ Szerkesztve ]

(#2455) gepetto86 válasza Wunder Baum (#2454) üzenetére


gepetto86
tag

Szia!

Nálam semmi gond nincs csak kíváncsi voltam hogy az alaplap milyen hőfokon megy általában.Biost frissítettél már?Vagy valami driver nem stimmel.Nekem még egyszer sem fagyott le csak akkor amikor a proci feszkóját áltottam. :))

(#2456) #41133696 válasza gepetto86 (#2455) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, ma volt nála , én segítettem Updatelni, 0806-ra, most majd teszteli.

Viszont ahogy néztem, a szomszédom lapja, ugyanolyan dolgokat művel mint az enyém, pedig én Budapestről vásároltam az enyémet, az övéké viszont helyből lett vásárolva.

(#2457) gepetto86 válasza #41133696 (#2456) üzenetére


gepetto86
tag

Helló

Az enyém is Pestről van, de semmi furcsa dolgot nem tapasztaltam eddig.Én meg vagyok elégedve vele.Az előző tulaj egyszer frissített biost én meg kb 1 hete.Legrosszabb esteben lehet típushiba az újabban kijött lapoknál bár ezt kétlem.Szerintem egy új bios új rendszer és a megfelelő driverek megléte segíthet a dolgon, bár én nem vagyok nagy szakértője a dolognak.Asus laprol eddig csak egy negatív dolgot hallottam haveroktól.Nem ismert fel egy zsír új 1terrás vinyót és nem lehetett vele semmit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#2458) #41133696 válasza gepetto86 (#2457) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát az ő alaplapja, tavaly karácsonyra lett véve, az enyém meg augusztusban, és várt majdnem félévet a dobozában, mármint az enyém. Az enyém első szériás 0303-as BIOS-al érkezhetett , és kapásból a szervizben kapott egy update-t . Szóval nem tudom, de mind kettőnkével csak a gond van. Pedig látható, hogy az alaplapon kivül teljesen eltérő processzor, RAM, VGA, és merevlemez van a konfigurációkban.

(#2459) Psychlo


Psychlo
tag

Köszönöm a választ! Esetleg erre valaki -->2444

Na oszt! Vótál fenn szombaton?

(#2460) gepetto86 válasza Psychlo (#2459) üzenetére


gepetto86
tag

Hello!

Az ACPI 2.0 határozza meg azokat a hardver és szoftver felületeket, amelyeket az operációs rendszer használ az alapjául szolgáló hardver platformmal való kommunikációjához. Az ACPI 2.0 specifikáció magába foglalja a következő generációs számítógépes platformok igényeit a desktop, notebook, nagy teljesítményű szerverek, 64 bites processzorok és többprocesszoros platformokon.
-ACPI 2.0 Support : No/ Yes Kell. Tápellátás-kezelés, készenléti állapot, gép leállítása, mind ettõl mûködik.
-ACPI APIC Support : Disabled /Enabled Enélkül bonyolult ACPI-t kezelni .
Stabilitásra, sebességre nem nagyon lesznek hatással.
Én ezt találtam google barátom segítségével. :))

[ Szerkesztve ]

(#2461) #41133696 válasza #41133696 (#2458) üzenetére


#41133696
törölt tag

Még annyit akarok hozzátenni, és nem akarok senkit sem untatni, hogy nála is masszív 3D terhelésnél vannak főleg gondok. Ez kicsit számomra megnyugtató, mert már azon filóztam, hogy lehet a PCIe sinnel van gond az alaplapomban.

(#2462) gepetto86 válasza #41133696 (#2461) üzenetére


gepetto86
tag

Nem lehet hogy kevés feszt kap a kártyája?

(#2463) #41133696 válasza gepetto86 (#2462) üzenetére


#41133696
törölt tag

Chieftec 550-es tápja van, nekem pedig Corsair 450 -es. Az én esetemben, például a régi gépben a 3850-es kártyával nem volt semmi gond, de ebben a gépben BSOD BSOD hátán. A régi gép pedig nem fogyasztott többet :)

(#2464) Valdez


Valdez
őstag

Az lehetséges hogy attól fagy a gép, hogy be van kapcsolva az acc? Nekem alapból 4 magos procim van, de engedélyeztem az acc-t, és azóta fagy a gép mint állat. Már visszavettem mindent alapra, és akkor is fagyott. És most jutott eszembe hogy kb azóta fagy amióta engedélyeztem, tehát most disabléztam a gecibe és azóta úgy tűnik okés még tuninggal is.
Közben frissítettem biost is (2005), ismét megjelent egy új opció a proc beállításoknál.

(#2465) gepetto86 válasza Valdez (#2464) üzenetére


gepetto86
tag

Nekem is volt bekapcsolva az acc de nem jelentkeztek ilyen problémák.De azért kipróbálom és majd írok ha jelentkezik nálam is ez a probléma.

(#2466) Valdez válasza gepetto86 (#2465) üzenetére


Valdez
őstag

Úgy volt beállítva hogy enabled all cores. Az unleashed módot viszont nem kapcsoltam be.
Olyan kékhalálokat produkált így, hogy nem is jött be a kék képernyő csak szétesett a kép (restart után a win írta ki h kékhalál volt).
Milyen lapod van?

(#2467) #41133696 válasza Valdez (#2466) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt hiszem ASUS M4A785D-M PRO van Neki ;)

(#2468) gepetto86 válasza #41133696 (#2467) üzenetére


gepetto86
tag

Nekem is az van.De már belekavarodtam itt a szálakba.:)

(#2469) Valdez válasza gepetto86 (#2468) üzenetére


Valdez
őstag

Neked van az, nekem 785td-v evo van :D
Tehát nem teljesen ugyanaz a típus..

(#2470) gepetto86 válasza Valdez (#2469) üzenetére


gepetto86
tag

Ja bocs nincs az adatlapodon.Az jobb mint az enyém.

(#2471) Valdez válasza gepetto86 (#2470) üzenetére


Valdez
őstag

Beraktam az aláírásba :)

(#2472) pronyó válasza helkis (#2438) üzenetére


pronyó
tag

Nos a minap volt végre elég időm és szétszedtem a gépet.
Kipróbáltam az összes slotban, de mindenhol 8x-osan megy a kari.
Van esetleg valakinek egyéb ötlete mitől van ez? :F

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2473) #41133696


#41133696
törölt tag

Tegnap nekem az tűnt fel, hogy az ALT+F2-re nagy ritkán lehetett a BIOS flashbe belépni a szomszédnál, pont úgy mint az enyém esetében. Csak egy érdekes adaléknak írom le.

(#2474) helkis válasza pronyó (#2472) üzenetére


helkis
addikt

érdekes, mármint akkor ezek szerint quad crossfire-üzemmódban megy a lap.. a kártyát még próbáld le egy másik lapban, hogy ott minek mutatja magát..
addig utánanézek van-e valami okosság, jumper. stb..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2475) ThaBoss válasza #41133696 (#2473) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Mert USB-s billentyűzetet használtok. Ezzel nem lehet mit kezdeni, vagy a megfelelő időben kell lenyomni a kombinációt, vagy folyamatosan nyomogatni. :)

(#2476) #41133696 válasza ThaBoss (#2475) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, mert az USB inicializálása, tovább tart ,mint a régi elavult csatlakozóké :U

(#2477) ThaBoss válasza #41133696 (#2476) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Valószínű nem magával a porttal van gond, hanem a mennyiséggel. Mire végigzongorázza a csatlakoztatott eszközöket, lehet átsíklasz a billentyűparancs leütésének határáig.
Nálam a SATA-n keresgél, mikor felvillan a NumLock és használható rendesen a bill. Mert tele vagyok USB-s kütyükkel, de ha kihúzok párat, mindjárt gyorsabb. :)

(#2478) pronyó válasza helkis (#2474) üzenetére


pronyó
tag

Akitől vettem a karit, nála 16x-osan kezelte, sch-t is mutatott róla szal nem hinném, hogy a karival lenne a gond.

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2479) helkis válasza pronyó (#2478) üzenetére


helkis
addikt

ok, az sch és az átvétel között gondolom egy légüres térben lebegett a kártya antistatic zacsiban.. bármi lehet, próbáld le..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2480) pronyó válasza helkis (#2479) üzenetére


pronyó
tag

Kipróbáltam öcsém gépében, ott is 16x...

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2481) helkis válasza pronyó (#2480) üzenetére


helkis
addikt

kifogytam az ötletekből egy hasonló eset van itt, de nálad újabb bios van fent, mint amit írtak.. :F (mindenképp bios bug..) esetleg próbáld ki, hogy visszaflasheled ezt amit ajánlanak, + nyomsz egy setup defaults-ot.. (remélem semmi nincs tuningolva.. :B)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2482) Balancee


Balancee
aktív tag

Sziasztok. Van egy M4A77Td deszkám. 4 magositott procival. Sikerült vennem egy Zalman 8700 cpu hűtött elég jutányossan. Az lenne a gondóm, hogy a Zalman-on 3 pin-es a ventri csatlakozó és igy nem tudom szabályozni a hőtű fordulatát (Fanmeta 2 öt kihagynám). A régi alaplapomon is 3 pin-nel csatlakozott (M2N-e Nforce 570 ultra) Ott egy régebi Zalmant használtam és tudta vezérelni 3 pin-el is a fordulatot, Ez az alaplap nem tudja ezt, vagy én csinálok rosszul valamit? A gyári hütő (4 pin) ment a vezérlés. VAgy van valami ötletetek? esetlehg létezik valami adapter ami 3 pin-böl csinál 4 et?

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#2483) joelfan


joelfan
csendes tag

Sziasztok!
A Lapom Asus M4A785TD-V Evo
Problémám.Összeszereltem a gépem és minden venti maxxol megy.De nem bootol be a gép.
Resetelni már probáltam.nem segitett.
Ez egy most összerakott konfig, eddig még soha nem ment nálam.PHról szedtem össze a cuccokat és ba szereltem össze.
Javaslat?
Üdv

(#2484) helkis válasza joelfan (#2483) üzenetére


helkis
addikt

tegyél rá speekert és mond hogy mit sípol.. esetleg egy tiszta-cirmossal lehetne kezdeni..
illetve írd le pontosan miket vettél össze..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2485) joelfan válasza helkis (#2484) üzenetére


joelfan
csendes tag

nah szóval.FSP Táp 400W-os JOces kollegátol
2 giga Ram Hynix (1Darab)
1 Proci Athlon X3mas
Más nincs csak ennyi.mert ugye alaplapra integrált videokártyája is van.Okés mindjárt rönyomom a speekert és megirom h sipol e

(#2486) helkis válasza joelfan (#2485) üzenetére


helkis
addikt

nálam procicserénél a lapom kicsit "megőrül", főleg ha tuningolva is volt előtte és lusta voltam mindent alapra tenni, c-mos clear jumpert tedd át a 2-3-as pozicióba 15sec-re, miközben a tápcsati ki van húzva a tápból.. ha nem hajtottál félre véletlenül 1-2lábat a procin akkor működnie kell..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2487) ThaBoss válasza joelfan (#2485) üzenetére


ThaBoss
senior tag

A RAM-ról tudsz valamit?
Feszültség és időzítés érdekelne, valamint a sebesség.
De ha nem tudod, akkor írd meg a típusát, vagy dobj egy linket róla.

(#2488) Scherier


Scherier
csendes tag

Sziasztok!

Egy asus M4A78-EM alaplapom van, már lassan 3/4 éve. Nem vittem vissza, mert működik csak kicsit furcsán, most fogyott el a türelmem. Leírom a tüneteket:

Bekapcsolni a gépet csak úgy lehet hogy:
1.lépés: sima bekapcs, utánna halgan duruzsol, de nem történik semmi, hagyhatnám életem végiéig ez lenne.
2.lépés: táp lekapcs, egy perc szünet
3.lépés: táp be, gép be
4.lépés: miztána gépet bekapcsoltam kb 2perc mulva elkezdenek a dvd-rom és az író villogni, majd még a fiokokat is ki be huzigálj de nem tejesen csak fél centit. ez tart még 2 percig, aztán gyakorlatilag 5 perc után egy csippanással indul a gép.

Minden egyes bekapcsolásnál ez van.

A gépben egy 4 magos amd am2+ van azt hiszem 9850es, 4gb geil a memória az alaplap füzetében is mind tesztelt szerepel és ajánlja. Egyik ram sem hibás cserélgettem, teszteletem ide oda rakosgattam stb. Az író ide, a rom sata, ha lehúzom mind 2őt akkor is ugyanilyen lassú, csak nem villogtatja a ledeket és nem húzogatja a tálcát.

A gépen Vista van, és kikapcsolással állítom le nem hibernálással meg hasonlók.

A biosban gyakorlatilag mindent állítottam már semmi, ki van kapcsolva minden teszt, még a smart is.

Most már teljesen tanácstalan vagyok, vki tapasztalt hasonlót kérem írja meg nagy segítség lenne. Köszönöm.

(#2489) Balancee válasza Scherier (#2488) üzenetére


Balancee
aktív tag

Hali. Hát nekem mikor a régi tápom kezdett kifingani akkor csinált hasonlokat. Lehet tápos topikban is felkéne raknod a kérdésed.

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#2490) Scherier válasza Balancee (#2489) üzenetére


Scherier
csendes tag

Ez egy 2 éves zallmann 600w-os moduláris táp, nem hiszem hogy ez lenne a baj. Vmi más ötlet?

(#2491) Balancee válasza Scherier (#2490) üzenetére


Balancee
aktív tag

Várj ! eszembe jutott valami. A régi alaplapon egy Asus M2N-E volt n force-os. Vetem bele egy Phenom 8750-es procit. A biost le frisitettem, de valamiért a gép nem volt hajlandó csak az 5-6. beinditásra elindulni. Nekem aztán egy még frissebb bios megoldotta. Lehet az volt a gond, hogy mikor beraktam az uj procit nem nyomtam c-most. A régi procinál frisitettem a biost. Szoval lényeg probál meg egy bios frisitést, vagy cmost.

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#2492) Scherier válasza Balancee (#2491) üzenetére


Scherier
csendes tag

Biost mindig frissítek, cmost nem töröltem, mert amikor megvettem ezt az alaplapot már megvolt a procim, nem cseréltem benne semmit.

Igazából az a vicces, hogy csak bekapcsolásnál van ez a bibi, amúgy tökéletesen működik, ha egyszer elindult akkor már tényleg semmi baja. Nem cseréletem benni semmit, így lett összerakva. Ilyet még sosem láttam először vmi acpi gondra gyanakodtam elvileg ugye az felelős az újraindításért de abba is állítottam mindent 1.0, 2.0 suspended stb.

(#2493) kisvonat


kisvonat
csendes tag

Segítséget kérnék......!!
Két hónapja vettünk egy gépet játékokhoz (a kicsi-régi csak netes lett),

beüzemeltük, de a 320 GB-ból csak 131 GB lett használatba véve.(A fiúk sajnos

gyorsan fel is tették a játékokat.)
Egy hete Parition Magic 7-el a maradékot beformáztam és az egészet egybecsaptam, így

csak C: lett.
Ezután kezdődtek a bajok, hosszú percekig betöltés, időnként kék halál (érdekes,

hogy viszont játékok közben nem jött elő)
Tegnapelőttöl viszont bootolás után kék halál. Újra akartam tenni az XP-t, formázás után

még betölt, utána újra kezdi az egész formázó ciklust. Ezt akár a végtelenségig

ismételné.
Ki kellett lőnöm resettel. ezután már csak: bootolás eleje (kiírja a konfigot és a

paramétereket,az alaplap képerője "beköszön" a Win már nem tölt be: csak katt,

monitor kiírja: "nem érzékel jelet", újrakezdi az egészet újra és újra.....
Amin meglepődtem, hogy betettem egy másik vinyót, pont ugyanez a hibajelenség.
Lehetséges, hogy az alaplap szállt el..??. Asus M4A78-VM
Kivettem az elemet az alaplapból, de nincs változás....
Szerintetek én szúrtam el, vagy "önként" romlott el?

Próbáltam egy BIOS-t leszedni az Asustól, de kiírja letöltés után, hogy RealOne fle. Kutya legyek, ha értem :(

(#2494) Balancee válasza kisvonat (#2493) üzenetére


Balancee
aktív tag

Hali. Én a helyedben elöször végig zongoráznék minden alkatrészen esgyesével. (Vinyo ok azt mondod csere vinyoval is uaz., Ramok,Esetleg nem e száradt be a höpaszta és melegszik a proci vagy a video kari,Táp) Nekem egyszer szált el alaplapom, de akkor még a bios se bootolt be csak a ventrik pörögtek.

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#2495) gyiku


gyiku
nagyúr

felraktam a turbo keyt, gondoltam csinalok 2 profilt, 1 alap es 1 huzottat. hogy lehet neki egy olyan profilt megadni, hogy az fsb-t 250re tegye? a rocket annal kevesebb:

hüllő

(#2496) kisvonat válasza Balancee (#2494) üzenetére


kisvonat
csendes tag

üdv!
Köszi, máshol volt a bibi, a partícióösszevonástól megsérült a BIOS - az rejtély, hogy miért 3 nap után sokallt be... :( -sikerült egy BIOS frissítést felimádkozni EZ Flash segítségével. Enélkül nem is ment volna, mert parancssorig el sem jutott. Most már fut a formázás, megy fel az XP... :))

(#2497) Valdez válasza kisvonat (#2496) üzenetére


Valdez
őstag

Hát mondjuk lehet az az ősrégi program kavart be amivel próbáltátok :) (2001-es)

(#2498) kucseranor


kucseranor
tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítés sürgősen! A épen látható egy kis piros folt az alaplapon. nem tudom mitől lehet hátha tudja valaki. a gép nem bootol a ram ledje villog lehet ott van vmi gond. Küldjem vissza gariba?

[ Szerkesztve ]

(#2499) kisvonat válasza Valdez (#2497) üzenetére


kisvonat
csendes tag

Partition Magic bár "ősrégi", nem okozhat problémát: a particionálási folyamat XP-nél most is, akkor is ugyanúgy történik......
Most másodjára hibamentesen sikerült alkalmazni. Megvan a hiba oka: egy utasítást kihagytam (Apply) a folyamatból. Így particionált és particionálatlan részt próbált összevonni.

(#2500) ThaBoss válasza kucseranor (#2498) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ne aggódj amiatt, az a kis folt csak jelölés, nem hiba okozza. Newegg-en is látszik.
Viszont ha nem bootol be, akkor gond van. Próbálkozz CMOS resettel, valószínűleg csak a beállításokkal van gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.